a4d.lv

Nepareizi pieslēgšanās dati! Mēģini vēlreiz.

Aizmirsi paroli? | Reģistrēties


Inspira

Noslēdzies konkurss ēkai Barona un Lielgabalu ielas stūrī

<< Projekti

Noslēdzies konkurss ēkai Barona un Lielgabalu ielas stūrī

Nesen, izziņojot labākos noslēdzās konkurss jaunam namam Rīgas centrā, — Krišjāņa Barona iela 73 — Barona un Lielgabalu ielas stūrī. Par uzvarētāju desmit darbu konkurencē tika atzīts biroja Jaunromāns un Ābele priekšlikums, kas piedāvā neparastu fasādes plastiku, ko sola panākt ar īpaši veidotiem ķieģeļu paneļiem.

Komentāri:

Kolēģis: par procesiem [10/03/2017 10:35]

Varēja jau organizētāji ( varbūt paši uzvarētāji?) paciesties līdz nākamai nedēļai, kad žūrija nāks klajā ar savu viedokli. Nav jau ideju konkurss, un 1. vietai nopietnas neskaidrības ar apbūves blīvumu, erkeriem, kolonnām, līdz ar to nolikuma 5.5. punktu.


kolēģis: Par MAAS [10/03/2017 10:57]

Kolēģi trijos konkursos pēc kārtas paspējuši ir atražoties, tāpēc cik saprotu arī nav nominēti no žurijas puses. Principā raksta autoram vajadzēja iepazīties ar kontekstu.

HH888_Tērbatas 89, GGG000_ Matīsa 52 ( LAS mājaslapā un šī konkursa protokolā)


Artis Zvirgzdiņš kolēģim [13/03/2017 08:37]

Vai tad uzvarētāju nosaukšana un protokola publicēšana nav uzskatāma par žūrijas viedokļa klajā nākšanu? Var jau būt, ka, ir paredzēti vēl kādi sīkāki paskaidrojumi no žūrijas puses, bet tad, protams, būtu jēdzīgi tos nodot atklātībā reizē ar rezultātiem. Šī konkrētā publikācija bija mana iniciatīva, skatot darbus LAS lapā, un, skaidrs, ka nepretendēju uz iedziļināšanos sīkākās tehniskās un normatīvu detaļās, kas ir žūrijas kompetencē.

Par MAAS darbu, — tas izklausās tā kā pārspīlēti un mazliet smieklīgi, — sacīt par to “atražošanos”. Jo, ko tādā gadījumā lai saka par tiem neskaitāmiem vietējās arhitektūras pēdējo desmitgažu piemēriem, kur viena un tā pati pieeja – kad neskaidru, samuļļātu iekšējo struktūru parasti nosedz ar dekorētu apvalku, kur galvenais, lai ielas fasāde formāli iekļautos vēsturiskās vides kontekstā, bet aiz fasādes, kas nereti izliekas par nelielu ēku, bieži slēpjas kaut kas stipri lielāks un augstāks .. – ko tad sacīt par tādas pieejas nemitīgu atražošanu? Esmu pārliecināts, ka žūrija MAAS darbu nevirzīja starp labākiem, ne jau tādēļ, ka “atražojušies” kaut ko, bet tāpēc, ka tas īsti veiksmīgi neiederās konkrētā vietā.


Kolēģis: Re: kolēģim [13/03/2017 10:52]

Visu cieņu A4D redaktoram, tomēr:

1. Neskaidrības ar pirmo vietu radās pēc darbu publikācijas ( pēc rezultātu paziņošanas), par to bija informēti kā žurijas locekļi un sekretārs , tā arī paši darba autori. Pieņemu būtu pieklājīgi, ja viņi būtu informējuš arī Tevi , ja protams neesi vienkāŗši pārpublicējis LATARH.LV informāciju.

2. Smieklīgi, vai nav smieklīgi, tomēr tieši Būvvaldes pārstāve protokolā bija tā ,kas minēja :'...Šāda veida risinājums šķiet jau iepriekš redzēts...", Būvvalde parasti paši no sevis neko nedara, parasti šie darbi tiek izskatīti Būvvaldes padomes sēdē, un ko darīt izlemj koleģiāli. Pieņemu , ja pēdējos trīs konkursos vieni un tie paši autori izpaužas pilnīgi vienādi , pamanīja visi, kas piesaistīti pie vērtēšanas. Skaidrs, ka šis faktors nebija vienīgais vērtējumā.

P.S. Nenoliedzami, Tev publicējot darbus ir tiesības paust savu subjektīvo viedokli, tāpat kā jebkuram citam vērtētājam, un būtu gara nabadzība ja visiem būtu viens viedoklis.


jtd: Reiz bija ... [13/03/2017 16:17]

Bija jau te reiz aktīva diskusija par Ventspili ... vai var savu kādos konkursos balvas neguvušo ideju (kur nu vēl dabā nerealizēto) turpināt bīdīt tālāk citos konkursos.

Meistariem mēdz būt atpazīstams rokraksts. Kurā brīdī rokraksts pārtop par kopiju, pieņemu, ka tā ir visai smalka robeža.


Drēbnieks: Vienkāršība [13/03/2017 19:51]

Karoče, Didzim ar Māri labākais darbs, basta. Atkārtošanās? Tāpēc, ka džekiem ir konsekventa pieeja un ticība savai idejai. Kāpēc gan nemēģināt vēl un vēl. Es tajā mājā dzīvotu, jo tā nebāžas virsū ar pribambasiem fasādēs un, galvenais, nemēģina izpatikt. Tai ir loģisks plānojums, skaidra struktūra, asprātīgas terases. Labs fons dzīvošanai pilsētā. Kas tā vispār par subjektīvu demagoģiju no žūrijas puses spēlējoties ar diviem vārdiem - "konteksts" un "neiederās"... Baigie metri... Starp citu, tas žūrijas protokols mazliet nodod, ka galvenā projektu mērīšana tomēr joprojām notiek vērtējot fasādes. Kas gan vispār ir šīs Rīgas daļas konteksts, cik tālā pagātnē skatīsimies? Uz priekšu ir jāskatās! Jā, ielas telpa, apbūves augstums, tur ir jāpieiet jūtīgi, bat ar to šeit viss ir kārtībā. Kāds uzvalks vislabāk der? Tāds, kurš sēž uz augumu! Mūsdienīga dzīvojamā ēka uz kuru skatoties acis nenogurst, bet sarežģītajiem prātiem drošvien par skaidru.


Dārts Veiders: Re: Vienkāršība [14/03/2017 11:09]

Aizmirsi pateikt Yo pirms karoče...

Vari rubīt repčiku, tiešām izdodās....

Būsi jaunās olas...

Analīze kā mūris.


Loks: Re: Vienkāršība [14/03/2017 13:43]

Ir grūti piekrist vārdu salikumam "loģisks planojums", redzot zigzag formas plānu, virtuvi kurmim paredzētās "kabatās" un ieejas gaiteņus gar guļamistabām, bet... drošvien esmu vienīgais ar tik neparastu izpratni par dzīvokļa telpu novietnes uzbūvi.


Drēbnieks: Vienkāršība [14/03/2017 13:18]

Dārt, tas "karoče" bija apzināti. Pat negaidīju, ka tik ātri kāds uz to uzķersies. Šis viens teikums tautas valodā ir mans emocionālais protests pret tikpat subjektīviem vērtējumiem no žūrijas puses, kas pasniegti mazliet gudrākiem vārdiem. Kādu empīrisku analīzi Tu no manis gaidi? Arhitektūra taču uz mums iedarbojas caur maņām, savukārt plakanu rasējumu un bildīšu veidā tīri vizuāli.


Dārts Veiders: Re: Vienkāršība [14/03/2017 13:35]

Analīzi, kāpēc trīs darbi pēc kārtas, trīs dažādās vietās, divās dažādās tirgus nišās, no viena autoru kolektīva ir tik labi ( pārbaudīju kolēģa uzrakstīto, lai nebūtu subjektīvs)?

Cik saprotu esi Pļevku, Zipčika,Purčika utt... apoliģēts? Ja tā , tad nav jēgas diskusijām, katram savs.


Dārznieks: Re: Vienkāršība [14/03/2017 17:34]

Redz... Es jau par šo pieprasīto fasāžu ekspresiju visvairāk arī cepos. Es piemēram redzu atšķirību visos trīs MAAS piedāvātajos risinājumos. Tā nav liela, jā, bet arī attālums starp šiem piedāvājumiem ir praktiski kvartāla robežās un te atkal stāsts, ka arhitekti konsekventi pieturās pie savām vērtībām. Dievs joprojām ir detaļās. Par plānojumu, apskatījos vēlreiz, var piekrist kolēģiem, varēja tomēr būt labāks (ar papildu kāpņutelpu :)), bet kopumā darbam bija jābūt trijniekā.


Dārts Veiders: Re: Vienkāršība [14/03/2017 18:16]

Es un cik noprotu Būvvalde to neredz( atškirību). Un abas konkrētās vietas ir ar pilnīgi atškirīgu kontekstu.


Purvciems 4life: Re: Vienkāršība [14/03/2017 19:25]

Tagad būvvalde ir visaugstākā instance un spožākās patiesības nesējs, vai ne? :) Es arī atbalstu šo jauno autoru kolektīvu. Vienkārši tāpēc


Dārts Veiders: Re: Vienkāršība [14/03/2017 20:25]

Es arī atbalstu, ka visiem jādzīvo vienādās mājās , lai arī kur tās nebūtu uzbūvētas, lai ir TREND'S...


Purvciems 4life: Re: Vienkāršība [14/03/2017 22:59]

Manām acīm šī kā reiz ir atšķirīga. Bet nu jā, es neesmu veicis pamatīgu analīzi. Esmu drošs, ka varēsi norādīt kāpēc viņa ir viena no vienādajām


Dārts Veiders: Re: Vienkāršība [15/03/2017 01:08]

Nesaprati, atšķirīga konkrētā konkursa kontekstā iespējams, to arī redaktors(A4D) pamanīja. Tomēr ja trīs konkursus pēc kārtas dažādās vietās, viens un tas pats, varbūt nav labais stils - atražošana.


jtd: Re: Vienkāršība [15/03/2017 10:20]

Dārt, cik desmiti šo māju tuvākajā apkārtnē jau ir uzcelti, lai runātu par atražošanu? Nu, vismaz konkursā kādu balvu dabūjuši.

Cik samanu, Tu esi kategoriski pret savas idejas neatlaidīgu virzīšanu un uzskati, ja reiz ideja nav guvusi atsaucību, to ir uzreiz jāapbērē?

Es ne par konkrēto piedāvājumu, bet principu.


Dārts Veiders: Re: Vienkāršība [15/03/2017 12:02]

Kļūdies, divas reizes ar vienu un to pašu pieeju( vienas tipoloģijas objektiem) tika visaugstāk novērtēti( nezinu vai slēdza līgumu), trešajā reizē vērtētājiem palika garlaicīgi.

Rokraksts ir metode-instrumenti ar ko nonāk pie risinājumiem, nevis konkrēts risinājums. Es esmu kategoriski pret konkrētu risinājumu atražošanu.


jtd: Re: Vienkāršība [15/03/2017 16:55]

Vismaz uzbūvēts nav neviens objekts, attiecīgi cepiens pa tukšo, jo mēģināt izsist cauri kādu savu risinājumu, kaut varbūt ne vienmēr attaisnoti, tomēr ir apsveicama lieta. Mazam/nelielam birojam nez vai radošās un fiziskās jaudas atļauj katru mēnesi nākt klajā ar izstrādātu jaunu wow ideju. Pat BIG kaut kādā mērā ik pa laikam atkārtojas.

Par konkrēto novietni - nekas nepatīk, taisīt ziemeļu pilsētā, kāda nosacīti ir Rīga, terasējumu uz ziemeļiem, laikam vajag īpaši izvirtīgu prātu. Padošanās pasūtītāja vēlmei izmantot 111% no atļautā apjoma ir neizbēgamais ļaunums.


Purvciems 4 life: Re: Vienkāršība [15/03/2017 17:31]

"Dārts Veiders: Re: LABĀKAIS REZULTĀTS [16/08/2016 19:57]

...esi pats kādreiz iesniedzis risinājumu, par kuru jau saņemta prēmija..citā konkursā...

Vai Tiešām apjoms un plānojums un fasādes abos konkursos konkrētajiem zoniem ir vienāds, kā Tu to apgalvo? Kas tur vienāds - apjomos , plānojumos, fasādēs , utt...?

Tad jau Miera ielas konkursa darbi (vēl laikam nav izvērtēti līdz galam) ir kloni kā Impērijas šturmtrūperi ( un tie tad vispār ir no 12 dažādiem autoriem)"

Beidz kult tukšu, draugs, un paastāsti, kur tad šie tik ļoti atražojas


Dārts Veiders: Re: Vienkāršība [15/03/2017 17:41]

Labi, lai Tev sirds mierīgu un Tu justos diskusijas uzvarētājs:" trīs reizes pēc kārtas fantastiskākais rezultāts, saucam uz bis, tikai muļķi žurijā pēdējā reizē nenovērtēja...."


Purvciems 4life: Re: Vienkāršība [15/03/2017 20:42]

Paldies! Šoreiz esmu uzvarētājs, varbūt citreiz zaudēšu. Tomēr ir patīkami lielākajam bullijam klasē ierādīt vietu stūrī un likt, lai protas uzvesties :


Dārts Veiders: Re: Vienkāršība [15/03/2017 20:52]

Diplomu vai vimpeli nevajag?Vismaz uzlīmi, ar ikonisko kasku, par šo gadījumu?


Miķelis: Re: Pašapmierinātība [16/03/2017 17:21]

Viduslaiku renesanses domātāja Roterdamas Erasma darbā "Muļķības slavinājums" viena no galvenajām domām ir tāda, ka muļķības viens no galvenajiem atribūtiem ir pašapmierinātība. Diskusijas kontekstā tas attiecas uz pašapmierinātbu ar "tējas trešo uzlējumu" un nemitīgu sevis, sava veikuma slavinājumu. Latvijas reģionālai arhitektūras skolai diezgan raksturīga īpašība.


Purvciems 4life: Re: Pašapmierinātība [16/03/2017 22:02]

Miķeli, no vienas puses protams. Es tagad neapstrīdēšu faktu, ka iestāstīt sev, ka otra cilvēka piekāpšanās ir mana uzvara, ir muļķīgi`- lielākajā daļā strīdu/domstarpību un diskusiju, sauc kā gribi, tā arī ir. Bet citreiz ir muļķīgi vienkārši ļaut kādam izrunāties, pat, ja tas ir dārts veiders. Bet kad runā par sevis slavināšanu, vienalga - muļķīgu vai priecīgu, kas itkā tik latviešu tantiņam tik raksturīga, tad atkal gribas piecirst kāju un tielēties. Pats taču bez mitas stāsti, cik mēs pakalpīgi, zemi un līkām muguriņām. Nu kur tad ir tā latviešu pašapmierinātība? Subjektīvi, es drīzāk teiktu, ka esam ne ar ko neapmierināti, nevis pašapmierināti. Bet varbūt ar savu neapmierinātību esam tik apmierināti - nu diez vai.


Dārts Veiders: Re: Pašapmierinātība [16/03/2017 23:02]

Tad Tev to vimpeli ar lielisko uzvaru diskusijā vajag no paša Dārta Veidera?Varēsi pielikt pie atpakaļskata spogulīša pielikt, vai vismaz mājā pie ledusskapja? Pieminēt varēsi kā Atēnu skolas dižgaru ieročiem sakāvi vārdu kaujā "pašu dārtu veideru", ne?


Miķelis: Re: Pašapmierinātība [16/03/2017 23:15]

Ja runājam par konkursu arhitektūru pašapmierinātībai nav pamata. Ir objektīvi iemesli - konkursu mazie balvu fondi, žūrēšanas īpatnības, sarunātie konkursi utt. No tā visa izriet subjektīvi iemesli - atkārtošanās ( šai gadījumā eventuālajam uzvarētāju darbam ar ķieģeļu plastiku, kas gan īsti ķieģelis nebūs ), šabloniski risinājumi, nu un 1001 starptautiska štampa lietošana, visam tam pa virsu glazējums - vizualizācijas. Nu to taču Tev vajag redzēt?

Kas attiecas uz Dārtu, piekāpties ir īsts džentlmeņa gājiens. Tu taču novērtē?

Kas attiecas uz jaunajiem, ja atkārtojas arhitektūrā jau jaunībā, tad ne jau viņi vainīgi, sistēma vainīga, vidējās paaudzes radīta sistēma, kura liedz pelnīt un attīstīties. Tas šķiet būtiskāks jautājums par trīskāršo salto. Bet tur pretī mūris, naudas mašīnas un angļu džentlmeņu kluba piesmēķētās telpas. Vai būtu labāk ja pie varas nāktu jaunie? Uz īsu brīdi jā, ja šo īso brīdi izmantotu spēles noteikumu izlīdzināšanai, celtos kopējais līmenis. Tā kā ir jau labi būt agresīviem, bet vēl labāk gudriem.


Dārznieks: Re: Pašapmierinātība [17/03/2017 10:52]

Šim, Miķeli, var piekrist. Vēl interesanti, ka visa diskusija šeit ir par darbu, kas aiz godalgoto svītras palicis, netiek pretnostatīt un izceltii tie plusi, kas pirmajām 3 vietām piemīt, kuri arī savā ziņā ir kaut kur redzēti. Drošvien dažiem plānojums veiklāks, bet kaut kādas īpašas kvalitātes risinājumos vai citādus projektēšanas paņēmienus nemanu, lielākoties tāpat visi spiež uz iepakojumu.


Miķelis: Re: Pašapmierinātība [17/03/2017 10:35]

Pie viena, ko Tu domā par šo:

http://www.del....d?id=48634419

Tas šķiet ir postkomunistiskās konkursu sistēmas apogejs, tālāk jau diez vai ir kur sprukt.


Miķelis: Re: Pašapmierinātība [17/03/2017 10:48]

Nu un lai cepiens šodien pavisam pilnīgs: http://www.db....startpage_main

Utopiskais sabiedrības modelis ir tepat aiz stūra;-)


NAV VIENALGA: Re: Pašapmierinātība [17/03/2017 10:58]

A4D arvien vairāk pārvēršas par arhitektūras delfiem, kur arhitekti/nearhitekti cīnās par savu (vienīgo) patiesību, izmantojot individuāli uzpūstā ego kapacitāti!

Nekas, vasarā gaidāmā krīze, visus atdzesēs ar spaini ledaina ūdens!


NAV VIENALGA: māls [15/03/2017 14:38]

Ķieģelu arhitektūra ir veca kā pasaule!


režģis: 3,4x 3,4 [17/03/2017 12:50]

MAAS džeku piedāvātais dzīvokļu plānojuma režģis 3,4x3,4 jau nu gan nekādus kvalitātīvos dzīvokļus nepiedāvā- vietām paliek pāri neapgūti km2, vietām pašā centrā kolonas. Kur ideja dzīvojamo māju likt šādā režģī? Mūsdienās jau tv skatīšanai vajag lielāku attālumu strap sienām par 3,5m...

Un nav parādīta pazemes autostāvvieta, tur arī būs viss štokos?

Bet ideja Rīgā neapgūta, par to arī žetons.


lzm: lzm [24/03/2017 16:30]

http://www.moncler-jacket.us/ moncler jacket

http://www.nikeoutlet.net/ nike outlet

http://www.jordanshoes.co/ jordan shoes

http://www.coach-outlet.net.co coach outlet

http://www.pandoranecklace.us/ pandora necklace charms

http://www.pandora-rings.co.uk/ pandora uk

http://www.abercrombiefitch.nl/ Abercrombie Fitch

http://www.football-jerseys.co/ football jerseys

http://www.moncler-jacket.co.uk/ moncler mens jackets

http://www.raybanclubmaster.us/ ray ban clubmaster

http://www.pradasunglasses.us/ prada glasses

http://www.kate-spadeoutlet.com/ kate spade outlet

http://www.michaelkors.com.co/ michael kors

http://www.nike-air-jordan.us/ nike jordan shoes

http://www.burberryoutlets.ca/ burberry outlet canada

http://www.chanel.net.au/ chanel australia

http://www.coachshoes.us coach shoes

http://www.pan...bracelet.co.uk/ pandora bracelet

http://www.nike-shoes.org/ nike store

http://www.moncler-jacket.co.uk/ moncler uk

http://www.adidas.org.au adidas australia

http://www.lou...tton-outlet.co/ louis vuitton factory outlet

http://www.moncler-jacket.us/ cheap moncler jacket

http://www.prada-outlet.co/ prada factory outlet

http://www.nike-jordan-shoes.us/ nike jordan shoes

http://www.rayban-wayfarer.us/ ray ban wayfarer

http://www.nikehuarache.co/ nike air huarache

http://www.adi...stralia.com.au adidas australia

http://www.hugo-boss.us/ Hugo Boss Store

http://www.pradabags.co/ prada bag

http://www.mic...tlethandbag.us/ michael kors outlet

http://www.pandorarings.net.au/ pandora australia

http://www.mic...utletonline.us/ michael kors outlet

http://www.katespadeoutlet.ca/ kate spade outlet

http://www.kat...dehandbags.org/ kate spade black friday

http://www.menssunglassess.com/ mens sunglasses

http://www.pandora-rings.org/ pandora rings

http://www.salomon-shoes.com/ salomon hiking shoes

http://www.pandorarings.net.au/ pandora rings

http://www.coach--outlet.org/ coach outlet

http://www.ralph-lauren.net.au/ ralph lauren australia

http://www.burberry.org.au burberry

http://www.raybanpolarized.us/ ray ban polarized

http://www.michaelkors.com.co/ michael kors outlet

http://www.adidas-shoes.com.au adidas shoes

http://www.prada-bags.co/ Prada Outlet

http://www.mic...idayoutlets.us/ michael kors outlet

http://www.abercrombiefitch.nl/ bercrombie Nederland

http://www.coach-outlet.us coach outlet

http://www.raybannewwayfarer.us/ ray ban new wayfarer

http://www.prada-bags.org/ prada bags

http://www.pradaoutlet.co/ prada outlet online

http://www.nfl-shop.co/ nfl shop

http://www.pra...tletonline.org/ prada factory outlet online

http://www.football-jerseys.org/ football jerseys

http://www.pradaoutlet.cc/ prada outlet online

http://www.beatsbydre.net.au/ beats by dre

http://www.michael-kors.net/ michael kors outlet

http://www.abercrombieoutlet.us/ abercrombie outlet us

http://www.abe...itchoutlet.net/ abercrombie and fitch

http://www.oakleyholbrook.us/ Oakley Holbrook sunglasses

http://www.michael-kors.net/ michael kors online

http://www.pandora-charms.co/ pandora charms

http://www.michael-kors.net/ michael kors wallet

http://www.ray...sunglasses.com/ ray ban sunglasses

http://www.nikeoutlet.net/ nike shox shoes

http://www.katespadeoutlet.ca/ kate spade

http://www.katespadeoutlet.ca/ kate spade canada

http://www.pandora.org.au/ pandora jewelry

http://www.ugg.org.au ugg australia

http://www.burberryoutlets.ca/ burberry outlet canada

http://www.prada-bags.co/ prada bags on sale

http://www.kat...eoutlet.com.co/ kate spade outlet online

http://www.katespadeoutlet.cc/ kate spade outlet online

http://www.katespadebags.org/ kate spade bags outlet

http://www.prada-outlet.net/ prada outlet online

http://www.kat...eoutlet.nom.co/ kate spade black friday

http://www.tiffanyco.net.au tiffany co

http://www.moncler-outlet.co/ moncler outlet

http://www.nikehuarache.co/ huarache nike

http://www.bur...carfoutlet.org/ burberry outlet

http://www.lou...itton-uk.co.uk louis vuitton uk

http://www.mic...tlethandbag.us/ michael kors handbags

http://www.jordanshoes.co/ air jordan shoes

http://www.nike-air-jordan.us/ Nike Air Jordan

http://www.abercrombiefitch.fr/ abercrombie fitch

http://www.nikehuarache.co/ nike huarache

http://www.mic...soutletbags.us/ michael kors bags

http://www.hugo-boss.us/ Hugo Boss Outlet

http://www.coachoutlet.nom.co/ coach outlet

http://www.bur...let-online.net/ burberry online

http://www.ray...nglasses.co.uk ray-ban sunglasses

http://www.coach--bags.us/ coach diaper bag

http://www.nike-air-jordan.us/ Nike Air Max

http://www.mic...orsoutlet.info/ michael kors outlet

http://www.nike-airmax.org/ nike air max

http://www.pandora-bracelet.co/ pandora bracelet

http://www.coa...ory-outlet.net/ coach outlet

http://www.moncler-outlet.co/ piumini moncler replica

http://www.tim...d-boots.org.uk/ timberland uk

http://www.mic...soutletbags.us/ michael kors outlet bags

http://www.mic...korsoutlet.com/ michael kors outlet

http://www.hermes-bag.co.uk hermes bag

http://www.pandora-charms.co/ pandora charms black friday

http://www.joebuy.com/ china factory sale

http://www.mizunoshop.us/ Mizuno Shop

http://www.burberryscarfs.com/ burberry scarfs

http://www.kate-spade.net.au Kate Spade Australia

http://www.burberryoutlets.ca/ burberry outlet

http://www.pan...harms-uk.co.uk/ pandora charms uk

http://www.coa...ory-outlet.net/ coach factory outlet online

http://www.michaelkorsoutlet.ca/ Michael Kors Outlet

http://www.katespadebags.org/ kate spade bags

http://www.coa...tlet-online.us/ coach factory outlet

http://www.nike-free-run.us/ Nike Free

http://www.can...oose-outlet.us/ canada goose jacket

http://www.canadagooseoutlet.us/ canada goose outlet

http://www.raybanaviator.us/ ray ban aviator

http://www.michael-kors.net/ michael kors bags

http://www.shoes-online.us/ shoes online sale

http://www.mic...utletonline.us/ michael kors outlet

http://www.burberryscarfs.com/ burberry scarf

http://www.michaelkors.com.co/ michael kors factory outlet

http://www.michaelkors.net.co/ michael kors outlet

http://www.mic...soutletbags.us/ michael kors outlet

http://www.sun...soutletsky.com/ sunglasses outlet

http://www.mizunoshoes.us/ Mizuno Wave

http://www.ups-tracking.us/ ups tracking

http://www.polo-outlet.co.uk/ polo outlet online

http://www.oakleyfrogskins.us/ oakley frogskins sunglasses

http://www.coa...letonline.info/ coach outlet online

http://www.lou...ton-outlet.org louis vuitton outlet

http://www.can...oose-outlet.us/ canada goose sale online

http://www.pandora-uk.org.uk/ pandora uk

http://www.abercrombieoutlet.ca/ abercrombie outlet

http://www.mk-bags.us/ mk bags

http://www.leb...james-shoes.us/ nike lebron shoes

http://www.clkbenz.com clk benz

http://www.pandoraring.us/ pandora rings

http://www.coach-handbags.us coach handbags

http://www.kat...eoutlet.com.co/ kate spade outlet

http://www.jimmy-choo.com.au jimmy choo australia

http://www.pradasunglasses.us/ prada official site

http://www.mic...s--handbags.us/ michael kors handbags

http://www.coach-outlet.us/ coach handbags

http://www.nike-free-run.us/ Free Run

http://www.pan...-charms.com.au/ pandora australia

http://www.pandoracharms.co/ pandora charms

http://www.mic...soutlet.nom.co/ michael kors outlet

http://www.bas...ll-jerseys.org/ basketball jerseys

http://www.mlb-shop.net/ major league baseball

http://www.pradaoutlet.co/ prada outlet

http://www.burberry-scarf.net/ burberry scarf

http://www.ralph--lauren.co.uk Ralph Lauren

http://www.kat...eoutlet.nom.co/ kate spade outlet

http://www.moncler-jacket.co.uk/ moncler jacket

http://www.michaelkorstote.us/ michael kors totes

http://www.coa...ctoryoutlet.cc coach factory outlet

http://www.paulsmith.org.uk/ paul smith

http://www.oakleyholbrook.us/ Oakley Holbrook

http://www.katespadeoutlet.cc/ kate spade outlet

http://www.mcmoutlet.org/ mcm factory outlet

http://www.flashsunglasses.com/ flash sunglasses

http://www.nikejordan.co/ Nike Jordan Shoes

http://www.mic...soutlet.com.co/ michael kors outlet

http://www.coach-outlet.cc/ Coach Outlet

http://www.michaelkorspurses.us/ michael kors purses on sale

http://www.mic...s--handbags.us/ michael kors outlet

http://www.abe...itchoutlet.net/ abercrombie & fitch

http://www.bur...stralia.net.au burberry australia

http://www.moncler-outlet.us/ moncler clothing

http://www.asicsshoes.com.au/ asics shoes

http://www.joebuy.com/ china wholesale

http://www.ral...renpolo.net.au Ralph Lauren Polo

http://www.pradabags.co/ prada bags

http://www.michaelkorspurses.us/ michael kors purses

http://www.pra...tletonline.net/ prada outlet online

http://www.katespade.net.au kate spade

http://www.mic...idayoutlets.us/ michael kors black friday

http://www.oak...sunglasses.org/ oakley sunglasses

http://www.pandora-charms.co/ pandora charms sale

http://www.prada-bags.us.com/ prada bags

http://www.ray...tionglasses.us/ ray ban prescription glasses

http://www.pradapurses.org/ prada purses

http://www.mic...kors-uk.org.uk/ michael kors uk

http://www.mizunoshop.us/ MIZUNO Shop US

http://www.pandora-rings.us/ pandora rings jewelry

http://www.coa...ctoryoutlet.co/ coach factory

http://www.mic...korsoutlet.com/ michael kors outlet online

http://www.pra...andbags.us.org/ prada handbags

http://www.michaelkorsbags.co/ michael kors bags

http://www.pandora-charms.us/ pandora charms

http://www.coach-outlet.info/ coach outlet

http://www.coachcarter.com.au/ coach australia

http://www.chanel-outlet.co/ CHanel Factory Outlet

http://www.coa...stralia.com.au/ coach australia

http://www.coa...let-online.org/ coach outlet

http://www.coach-outlet.us coach bags

http://www.katespadebags.org/ kate spade handbags

http://www.mic...rs--outlet.net/ michael kors outlet

http://www.prada-outlet.us.com/ Prada Factory Outlet

http://www.lou...tton-outlet.co/ louis vuitton outlet

http://www.jordan-retro.us/ Jordan Retro Shoes

http://www.bur...let-online.net/ burberry outlet

http://www.mic...korsoutleto.us/ michael kors outlet

http://www.leb...james-shoes.us/ nike lebron james

http://www.mlbshop.us.org/ baseball jerseys

http://www.rayban-outlet.us Ray Ban Outlet

http://www.moncler-jacket.org/ moncler jacket

http://www.coa...letonline.info/ coach online

http://www.coach-usa.us coach usa

http://www.michaelkorspurses.us/ michael kors purses outlet

http://www.coach-outlets.net coach outlet

http://www.mic...rs--outlet.com/ michael kors outlet

http://www.coa...ctoryoutlet.co/ coach outlet

http://www.ralph-lauren.net.au/ ralph lauren

http://www.michael-kors.net/ official michael kors

http://www.yeezyboost.co/ yeezy boost 350 shoes

http://www.mic...soutletcity.us/ michael kors outlet

http://www.hyperdunk.us/ Hyperdunk 2016

http://www.yeezyboost350.us.org/ Yeezy Boost 350

http://www.mlb-shop.net/ mlb.com

http://www.longchampoutlet.cc/ longchamp outlet

http://www.coach--purses.us/ coach purse

http://www.mk-bags.us/ mk outlet

http://www.mic...kors-outlet.us/ michael kors

http://www.nikehuarache.co/ huaraches shoes

http://www.pradaoutletonline.us/ authentic prada outlet online

http://www.kd8.us/ KD 8 shoes

http://www.nike.net.au nike australia

http://www.prada-bags.co/ prada bags

http://www.michael-kors.uk michael kors uk

http://www.michael-kors.net/ michael kors outlet online

http://www.prada-outlet.co/ prada outlet

http://www.pandoranecklace.us/ pandora necklaces

http://www.mcmoutlet.org/ mcm outlet online

http://www.polo-outlet.co.uk/ polo online

http://www.burberryoutlets.ca/ burberry canada

http://www.apph.co.uk/ landinggear

http://www.pan...rmssale.org.uk/ pandora charms sale

http://www.burberryoutlets.ca/ burberry outlet

http://www.ray-ban-outlet.us ray ban outlet

http://www.jordan-retro.us/ Jordan Retro

http://www.pra...tletonline.org/ prada outlet online

http://www.top-sunglasses.org/ top sunglasses

http://www.hermes-outlet.org Hermes Outlet

http://www.mizunoshop.us/ Mizuno Shop Japan

http://www.abe...ndfitchsale.us/ abercrombie and fitch

http://www.chanel.net.au/ chanel

http://www.moncler-outlet.us/ moncler down jackets

http://www.mic...kors-outlet.co Michael Kors Outlet

http://www.mic...orsoutlet.info/ michael kors

http://www.yeezyboost-350.co/ yeezy boost 350

http://www.kd8.us/ Kevin Durant Shoes

http://www.louis-vuitton.com.au louis vuitton australia

http://www.pandora-charms.us/ pandora.com

http://www.ubiae.fr/ veronique billat

http://www.burberrypurse.com/ burberry purse

http://www.apph.co.uk/ landing gears

http://www.mizunoshoes.us/ Mizuno Shoes

http://www.tim...d-boots.org.uk/ timberland boots

http://www.coach-outlet.cc/ Coach Outlet Store

http://www.ray...nsunglasses.us/ ray ban prescription sunglasses

http://www.jor...retro-shoes.us/ jordan retro shoes

http://www.prada-outlet.net/ prada outlet

http://www.nfl-shop.co/ nfl jerseys

http://www.coa...stralia.net.au/ coach australia

http://www.beatsbydre.net.au/ beats headphones

http://www.bas...llshoes.in.net/ Basketball shoes

http://www.hyperdunk.us/ Nike Hyperdunk 2015

http://www.coa...tlet-online.us/ coach outlet online

http://www.moncler-outlet.us/ moncler outlet

http://www.yeezyboost350.us.org/ Yeezy 350

http://www.hugo-boss.us/ Hugo Boss Online

http://www.michael-kors.net/ michael kors purses

http://www.rayban-eyeglasses.us/ ray ban eyeglasses

http://www.bur...let-online.net/ burberry outlet online

http://www.lou...shoes-uk.co.uk louboutin shoes

http://www.mic...kors-outlet.us/ michael kors us

http://www.coa...let-online.org/ coach outlet store

http://www.bur...tletonline.net/ burberry outlet

http://www.sunglassessm.com/ brand sunglasses

http://www.ugguk.co.uk/ ugg uk

http://www.canadagooseoutlet.us/ canada goose jacket

http://www.cheapraybans.us/ ray ban online

http://www.mic...utletstores.us/ michael kors outlet

http://www.pandora-rings.us/ pandora rings

http://www.coa...tlet-online.co Coach outlet online

http://www.chanel-outlet.co/ Chanel Outlet

http://www.coach-outlet.com.co coach outlet

http://www.kd8.us/ Nike KD 8

http://www.coach--bags.us/ coach bag

http://www.polo-outlet.co.uk/ polo outlet

http://www.yeezyboost.co/ adidas yeezy boost 350

http://www.mk-bags.us/ mk handbags

http://www.michaelkorsoutlet.ca/ Michael Kors Canada

http://www.ray...glasses.com.au ray-ban sunglasses

http://www.nikecom.us/ nike com

http://www.nikecom.us/ nike free run

http://www.pandorarings.org.uk/ pandora rings

http://www.mlbshop.us.org/ mlb store

http://www.canadagooseoutlet.us/ canada goose sale

http://www.lou...tonoutlet8.com louis vuitton outlet

http://www.mlbshop.us.org/ mlb shop

http://www.abe...ndfitchsale.us/ abercrombie us

http://www.burberryoutlets.ca/ burberry canada

http://www.oakleyoutlet.co/ oakley outlet

http://www.mic...etonlinepro.us/ michael kors outlet online

http://www.prada-bags.org/ prada online

http://www.michaelkorstote.us/ michael kors jet set tote

http://burberry.outlet.org.au/ burberry outlet

http://www.pradaoutletonline.us/ prada outlet

http://www.nikehuarache.co/ nike huarache shoes

http://www.coach-outlet.cc/ Coach Outlet Online

http://www.pandoracharms.co/ pandora charms sale online

http://www.pradasunglasses.us/ prada sunglasses

http://www.pradaoutlet.cc/ prada sale

http://www.air-jordan-retro.us air jordan retro

http://www.pradabags.co/ official prada site

http://www.pradabagsoutlet.org/ prada factory outlet online

http://www.ubiae.fr/ veronique Billat

http://www.abercrombiefitch.fr/ abercrombie paris

http://www.coach-sunglasses.co/ coach sunglasses for women

http://www.moncler-jacket.co.uk/ moncler sale

http://www.michaelkorstote.us/ michael kors tote

http://www.apph.co.uk/ landing gear

http://www.pandoraring.us/ pandora princess ring

http://www.baseball-jerseys.us/ baseball jerseys

http://www.coach--purses.us/ cheap coach purse

http://www.oak...glasses.net.au oakley sunglasses

http://www.oakley-outlet.in.net Oakley Outlet

http://www.mlb-shop.net/ mlb shop

http://www.pan...harms-uk.co.uk/ pandora charms

http://www.coach-sunglasses.co/ coach sunglasses

http://www.coach--outlet.net/ coach outlet

http://www.ray...-sunglasses.us/ ray ban sunglasses

http://www.oak...glasses.net.au oakley sunglasses

http://www.coa...ory-outlet.net/ coach factory outlet

http://www.uggboots.org.au/ ugg australia

http://www.pradabagsoutlet.org/ authentic prada handbags outlet

http://www.shoes-online.us/ shoes sale

http://www.lou...ttonoutlet.org louis vuitton outlet

http://burberry.outlet.org.au/ burberry us

http://www.mic...etonlinepro.us/ michael kors outlet

http://www.kat...eoutlet.nom.co/ kate spade

http://www.bas...all-jerseys.us/ basketball jerseys

http://www.coach-sunglasses.co/ Coach Sunglasses Outlet

http://www.moncler-jacket.co.uk/ moncler jacket mens

http://www.pandora-jewelry.us pandora jewelry

http://www.baseballjerseys.co/ baseball jerseys

http://www.kat...dehandbags.org/ kate spade handbags

http://www.paulsmith.org.uk/ paul smith uk

http://www.nike-shoes.org/ nike shoes

http://www.coachcarter.com.au/ coach carter

http://www.nike-id.us/ nike shox

http://www.bur...carfoutlet.org/ burberry scarf

http://www.abercrombiefitch.fr/ abercrombie and fitch

http://www.nikehuarache.co/ huaraches

http://www.mic...korsoutlet.org/ michael kors outlet

http://www.shoes-online.us/ shoes online

http://www.salomon-shoes.com/ salomon shoes

http://www.yeezyboost350.us.org/ Adidas Yeezy Boost 350

http://www.pradabagsoutlet.org/ prada bags outlet

http://www.raybanaviator.org/ rayban aviator

http://www.pradaoutlet.cc/ prada outlet prices

http://www.pradaoutletonline.us/ prada outlet online

http://www.nike-shoes.org/ nike outlet

http://www.pandora-charms.us/ pandora jewelry

http://www.uggboots.org.au/ ugg boots

http://www.moncler-outlet.co/ moncler coats

http://www.asicsshoes.com.au/ asics shoes Australia

http://www.michael-kors.ca michael kors canada

http://www.nike-shoes.net.au/ nike shoes

http://www.pandora-rings.com/ pandora rings

http://www.pra...tletonline.org/ authentic prada outlet online

http://www.rayban-glasses.us/ ray ban glasses

http://www.coachoutlet.co/ coach outlet

http://www.tiffany-co.com.au tiffany co

http://www.moncler-outlet.org/ moncler outlet

http://www.coa...let-online.org/ coach outlet online

http://www.abe...itchoutlet.net/ abercrombie outlet

http://www.mic...ors--outlet.us/ michael kors outlet

http://www.rb-sunglasses.us ray ban sunglasses

http://www.cheapraybans.us/ Cheap Ray Ban

http://www.pandora-rings.co.uk/ pandora rings

http://www.mizunoshoes.us/ Mizuno Running Shoes

http://www.yeezyboost.co/ yeezy boost 350

http://www.pandora--rings.co.uk/ pandora rings

http://www.yeezy-boost-350.us/ yeezy boost 350

http://www.michael-kors.net/ michael kors tote

http://www.bas...llshoes.in.net/ cheap basketball shoes

http://www.abercrombieoutlet.us/ abercrombie outlet

http://www.michael-kors.it/ michael kors italy

http://www.prada-outlet.us.com/ prada outlet

http://www.jor...retro-shoes.us/ Jordan retro

http://www.bur...utletonline.us Burberry outlet online

http://www.nike-shoes.net.au/ nike australia

http://www.ray...glasses.com.au ray-ban sunglasses

http://www.coach--bags.us/ coach bags

http://www.hockey-jerseys.us/ hockey jerseys

http://www.pan...elet-charms.us pandora bracelet

http://www.coachoutlets.net coach outlet

http://www.nike-shoes.net.au/ nike shoes australia

http://www.mic...korsoutlet.org/ michael kors

http://www.pandorabracelet.us Pandora bracelet

http://www.prada-outlet.co/ prada outlet online

http://www.nikejordan.co/ Nike Air Jordan

http://www.mcmoutlet.org/ mcm outlet

http://www.michaelkorsbags.co/ michael kors outlet

http://www.longchampoutlet.cc/ longchamp outlet

http://www.coachoutlet.nom.co/ coach outlet online

http://www.coa...stralia.net.au/ coach

http://www.can...oose-outlet.us/ Canada Goose Outlet

http://www.asicsshoes.com.au/ asics Australia

http://www.oak...stralia.com.au oakley australia

http://www.coa...ctoryoutlet.co/ coach factory outlet

http://www.joebuy.com/ wholesale

http://www.bur...tletonline.net/ burberry outlet online

http://www.coa...letonline.info/ coach outlet

http://www.chanel.net.au/ chanel bag

http://www.prada-outlet.us.com/ prada outlet online

http://www.air-jordan-shoes.us air jordan shoes

http://www.mic...soutletbing.us/ michael kors outlet

http://www.moncler-jacket.us/ moncler us

http://www.sunglassessm.com/ sunglasses sm

http://www.beatsbydre.net.au/ beats studio

http://www.nike-id.us/ nike id

http://www.pra...tletonline.net/ prada factory outlet online

http://www.hyperdunk.us/ Nike Hyperdunk Shoes

http://www.kat...eoutlet.nom.co/ kate spade outlet

http://www.michael-kors.net/ michael kors handbags

http://www.pra...andbags.us.org/ official prada site

http://www.michael-kors.com.au michael kors australia

http://www.cheapraybans.us/ cheap ray ban sunglasses

http://www.ugg-slippers.co.uk/ ugg slippers

http://www.coa...tlet-online.us/ coach outlet

http://www.paulsmith.org.uk/ paul smith sale

http://www.abercrombieoutlet.us/ abercrombie outlet

http://www.pandora-rings.us/ pandora rings sale

http://www.bas...llshoes.in.net/ nike basketball shoes

http://www.chanel-outlet.co/ Chanel bags Outlet

http://www.leb...james-shoes.us/ lebron james shoes

http://www.prada-bags.us.com/ prada handbags

http://www.mic...kors-outlet.us/ michael kors outlet

http://www.pandora.org.au/ pandora australia

http://www.pandora.org.au/ pandora australia

http://www.snow-boots.org.uk/ snow boots

http://www.pan...-charms.com.au/ pandora charms

http://www.jordanshoes.co/ nike jordan shoes

http://www.longchamp-outlet.co Longchamp Outlet

http://www.pan...rmssale.org.uk/ pandora charms

http://www.pandoraring.us/ pandora ring

http://www.coach--purses.us/ coach purses

http://www.prada-bags.org/ prada handbags

http://www.pandoracharms.co/ pandora charms sale clearance

http://www.ray...sunglasses.net/ ray ban sunglasses

http://www.michael-kors.net/ michael kors outlet

http://www.abe...ndfitchsale.us/ abercrombie outlet

http://www.pdcharm.it/ Pandora Charm

http://www.mic...s--handbags.us/ michael kors handbags outlet

http://www.sunglasseshut.co/ sunglasses hut

http://www.pandoranecklace.us/ pandora necklace

http://www.nikejordan.co/ Nike Jordans

http://www.sunglasseshut.cc/ sunglasses hut

http://www.ray-ban-outlet.us/ ray ban outlet

http://www.bur...tletonline.net/ burberry online

http://www.nike-jordan-shoes.us/ nike jordan

http://www.oakleyfrogskins.us/ oakley frogskins

http://www.kat...dehandbags.org/ kate spade bags

http://www.abercrombieoutlet.us/ abercrombie us

http://www.bur...stralia.com.au burberry australia

http://www.ubiae.fr/ Billat

http://www.michaelkorsbags.co/ michael kors bags outlet

http://www.pra...tletonline.net/ prada outlet

http://www.pandora-bracelets.us pandora bracelets

http://www.prada-bags.us.com/ prada us

lzm3.24


saņemti 34 komentāri

Pievienot komentāru:

Komentārs pievienots. Lūdzu, uzgaidi...

© Arhitektūras platforma A4D
Materiālu pārpublicēšanas gadījumā atsauce un saite uz www.a4d.lv obligāta.