Kopenhāgena kļūst par pasaules arhitektūras galvaspilsētu

Dānijas galvaspilsēta Kopenhāgena šogad būs Pasaules arhitektūras galvaspilsēta. Šo titulu piešķir ANO Izglītības, zinātnes un kultūras organizācija.

UNESCO Pasaules arhitektūras galvaspilsētu nosauc reizi trīs gados pēc Starptautiskās Arhitektu savienības ieteikuma. Tradīciju iedibināja 2020. gadā, un kā pirmajai šis tituls tika piešķirts Brazīlijas pilsētai Riodežaneiro. Savukārt 2026. gadā stafeti no Kopenhāgenas saņems Spānijas pilsēta Barselona.

Dānijas galvaspilsēta ir labi pazīstama ar inovācijām, kas uzlabojušas pilsētvidi un padarījušas to ilgtspējīgāku, zaļāku un piemērotāku dzīvošanai. Šogad Kopenhāgenā notiks daudzas izstādes un citi ar arhitektūru saistīti pasākumi, to vidū arī Pasaules arhitektu savienības kongress, kas norisināsies jūlijā. Pašvaldība sadarbībā ar Dānijas Arhitektu asociāciju un dažādām Ziemeļvalstu profesionālajām organizācijām arī pārbaudīs, kā arhitektūra un pilsētbūvniecība veicina 17 Apvienoto Nāciju Organizācijas ilgtspējīgas attīstības mērķu sasniegšanu.

https://www.delfi.lv/kultura/news/culturenvironment/kopenhagena-kluvusi-par-pasaules-arhitekturas-galvaspilsetu.d?id=55087790

https://www.unesco.org/en/articles/copenhagen-named-unesco-uia-world-capital-architecture-2023

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx