LAS kongress aizvadīts

Atzīmējot Latvijā vienīgās profesionālās arhitektu organizācijas simtgadi 2024. gadā, 16. martā norisinājās Latvijas Arhitektu savienības XXIII kongresa otrā sesija, un tās laikā tika paziņots ievēlētais LAS prezidents un atzīmēta biedrības simtgade.

 

Latvijas Arhitektu savienības XXIII kongress noritēja divās sesijās. Pirmā sesija notika 23. februārī attālināti zoom platformā. Tās laikā tika pieņemta statūtu jaunā redakcija, lai veicinātu LAS atvērtību, modernizāciju, rīcībspēju un sakārtotu statūtus atbilstoši šodienas tiesību aktiem, un tika ievēlēta padome un ētikas komisija.

Uz turpmākajiem trīs gadiem ar pietiekamu balsu skaitu ir ievēlēta padome šādā sastāvā — Juris Poga, Liene Adumāne-Vāvere, Gvido Princis, Brigita Bula, Gunta Grikmane, Oskars Vāvere, Gatis Didrihsons, Raimonds Saulītis, Vilnis Šlars, Daiga Dzedone, Viktors Valgums, Ilma Valdmane, Andris Kronbergs, Edgars Bērziņš, Juris Mitenbergs, Zanda Treimane, Dace Kalvāne, Artūrs Lapiņš, Sergejs Ņikiforovs, un kā jaunie biedri padomes sastāvā — Rudolfs Dainis Šmits, Darja Ostapceva, Artis Zvirgzdiņš, Kārlis Lauders, Gints Sūna, Mārīte Brūze un Kaspars Avotiņš.

Uz turpmākajiem trīs gadiem ar pietiekamu balsu skaitu ir ievēlēta ētikas komisija šādā sastāvā — Armands Bisenieks, Dainis Bērziņš, Linda Krūmiņa, Daiga Dzedone, Ilma Valdmane, Ingrīda Priedīte un Visvaldis Sarma kā jaunais biedrs komisijas sastāvā.

Kongresa otrā sesija — svinīgā daļa — norisinājās 16. martā, klātienē Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, Ziedoņa zālē, un tās laikā tika paziņots ievēlētais LAS prezidents, ar uzrunām uzstājās Kultūras ministre Agnese Logina, LAS prezidenta vietnieks Gatis Didrihsons, Lietuvas Arhitektu savienības prezidents Gintaras Balčytis, Igaunijas Arhitektu savienības prezidents Andro Mänd, Eiropas arhitektu padomes valdes pārstāve Anda Kursiša, Radošo savienību padomes pārstāve Inga Brūvere, un iepriekšējo gadu LAS prezidenti — Jānis Dripe, Jānis Lejnieks, Sergejs Ņikiforovs, Andris Kronbergs, Gunta Grikmane un Juris Poga, kopistiski uzsverot to, ka biedrības darbības virziens tālāk būtu jāorientē uz arhitektūras likuma pieņemšanu un kopienas vides veidošanu.

Uz nākamo periodu kā Latvijas Arhitektu savienības prezidents ir ievēlēts LAS padomes biedrs un Latvijas Arhitektu slēpotāju kluba vadītājs — restaurācijas arhitekts Artūrs Lapiņš.

Artūrs Lapiņš ir SIA “Arhitektoniskās izpētes grupa” valdes priekšsēdētājs un jau 30 gadus veic vēsturisku ēku un vietu izpētes, izstrādā atjaunošanas projektus, kā arī konsultē un popularizē mantojuma praktiskās saglabāšanas risinājumus. 2022. gadā Latvijas mākslas akadēmijā A. Lapiņš aizstāvēja doktora disertāciju par tēmu “Viduslaiku pilsdrupas Latvijas kultūrvidē”, kā arī izdeva fotogrāmatu “Drupu ainavas”.

Arhitekta darbības akcent kā LAS prezidentam uz turpmākajiem gadiem būs vērsts uz to, lai kolēģu vidū popularizētu vēsturiskās vides sniegtās iespējas un atjaunošanas pieejas, ilgtspējīgas arhitektūras kontekstā, veikt arhitektu nama revitalizāciju un turpināt darbību par arhitektūras likuma pieņemšanu.

Kongresu rīkoja Latvijas Arhitektu savienība sadarbībā ar Valsts kultūrkapitāla fondu, Latvijas Nacionālo bibliotēku, Latvijas Republikas Kultūras ministriju, Nekustamā īpašuma attīstītāju aliansi, tērauda būvniecības izstrādājumu uzņēmumu “Ruukki Products AS Latvijas filiāli”, būvmateriālu un būvniecības sistēmu ražotāju “Knauf”, Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolas RISEBA Arhitektūras un dizaina fakultāti un nodibinājumu “ARHITEKSTI”.

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
Abonēt
Paziņot par
guest
2 Komentāri
vecākie
jaunākie visvairāk skatītie
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
Miķelis

Apsveicu jauno LAS šefu! Arhitektu nama revitalizācija izmaksās apaļas naudiņas, diezin vai tas ir prātīgs lēmums tuvojošā kara apstākļos. No otras puses, ja par to maksā Eiropa, varbūt ka ir vērts. Īpašums tiks ieķīlāts, Gati?

Pēdējo reizi rediģēts 3 mēneši pirms - rediģētājs Miķelis
Miķelis

Nu par arhitektūras likumu ir jāsāk ar šo: https://m.db.lv/zinas/projekta-lucavsala-rezerveti-jau-40-dzivoklu-515722
To taču kāds izstrādāja, parakstīja un , Elīna, kāds arī saskaņoja. Ja ir tādi objekti Rīgā, jaunbūves, tad likums, es atvainojos par savu franču valodu, ir tāda tukširšana, kolēģi!

2
0
Lūdzu, komentējietx