Tuvojas Arhitektu savienības XXIII kongress

Biedrība “Latvijas Arhitektu savienība” ir dibināta 1924. gadā un tā ir viena no vecākajām nevalstiskajām organizācijām Latvijā, kas apvieno nozares profesionāļus un veicina arhitektūras attīstību Latvijā. LAS statūtos kā galvenie darbības virzieni ir minēti — arhitektu profesionālo interešu aizstāvība, arhitektu sertificēšana, arhitektūras attīstība un popularizēšana, Latvijas arhitektu, ārpus Latvijas dzīvojošo Latvijas arhitektu apvienošana, kā arī kultūrvēsturiskās vides saglabāšana, izkopšana un tālākā attīstībā Latvijā. Lai pilnvērtīgi spētu īstenot šos mērķus un uzdevumus, tiek aicināts ikviens LAS biedrs piedalīties XXIII kongresā, lai veidotu ceļu uz laikmetīgākiem, atvērtākiem, atbildīgākiem un ilgtspējīgākiem nākamajiem simts gadiem.

Latvijas Arhitektu savienības XXIII kongress norisināsies divās sesijās. Pirmā sesija notiks 23. februārī attālināti Zoom platformā. Sesijas laikā tiks izskatīti un apstiprināti LAS statūtu grozījumi. Savukārt, otrā sesija norisināsies 16. martā klātienē Latvijas Nacionālajā bibliotēkā. Kongresā tiks pieņemta turpmākā LAS darbības programma, veikti grozījumi statūtos, pieņemti lēmumi par LAS struktūras izmaiņām, kā arī viens no svarīgākajiem kongresa uzdevumiem būs LAS prezidenta, valdes priekšsēdētāja, padomes, ētikas un revīzijas komisijas vēlēšanas. Tiek aicināti LAS biedri pieteikt savu kandidatūru izvirzītajām pozīcijām, aizpildot pirmskongresa anketu.

Pildīt LAS pirmskongresa anketu: https://ej.uz/LAS_XIII_pirmskongresa_anketa

Plašāka informācija par XXIII kongresu Latvijas Arhitektu savienības mājaslapā: www.latarh.lv/latvijas-arhitektu-savienibai-100-xxiii-kongress

Par LAS 100 pasākumu programmu:

  • Atzīmējot Latvijas Arhitektu savienības 100 gadu jubileju, Latvijas arhitekti ir nolēmuši veltīt 100 minūtes sava laika, lai ikviens, kuram interesē arhitektūras joma, varētu bez maksas saņemt profesionāļu padomus un zināšanas. Vairāk informācijas: https://ej.uz/LAS100min
  • Lai iepazīstinātu ar Latvijas Arhitektu savienības vēsturi, izveidota digitāla biedrības laikjosla — 100.latarh.lv. Biedrība aicina bijušos un esošos biedrus dalīties stāstos un atmiņās par Latvijas Arhitektu savienību, sūtot epastu uz 100@latarh.lv
  • Latvijas Arhitektu savienības simtgades ietvaros, izmantojot vēl iepriekš nepublicētus Latvijas Arhitektu savienības arhīva materiālus un vēsturisko periodiku, pie Arhitektu nama Torņa ielā 11 izveidota brīvdabas izstāde “Latvijas Arhitektu savienībai 100”, kas pievēršas svarīgākajiem ar biedrību saistītajiem cilvēkiem, notikumiem un arhitektūras objektiem. Izstāde būs apskatāma līdz 31. martam.
  • Par vairāk nekā 8000 arhitektūrai veltītiem izdevumiem, grāmatām un iespieddarbiem, ko savienība šogad uzdāvinājusi Latvijas Nacionālās bibliotēkas krātuvei, Reto grāmatu un rokrakstu lasītavā, 16. martā tiks atklāta arī izstāde par biedrības bibliotēkas krājuma dāvinājumu, ko papildinās lekciju sērija.
  • Izstāde “Roma un skolotāja, Astra Zariņa”, kas būs aplūkojama no 14. marta līdz 27. aprīlim Rīgā, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, ar mērķi iepazīstināt plašāku sabiedrības loku ar ievērojamās latviešu arhitektes Astras Zariņas intelektuālo mantojumu un sadarbībā ar Ņujorkā bāzēto nodibinājumu “ ‘T’ Space / Steven Myron Holl Foundation” eksponēt izstādi “Roma un skolotāja Astra Zariņa” Rīgā. Izstādes atklāšanas programmā ar publisku lekcijas lasījumu uzstāsies arī pazīstamākais Zariņas students – atzītais amerikāņu arhitekts Stīvens Hols (Steven Holl). Ekspozīcija tiks iekļauta augstskolas RISEBA Arhitektūras un Dizaina fakultātes (FAD) rīkotajā otrās starptautiskās arhitektūras konferences RIXARCH 2024 programmā, kuras tematika tiks veltīta Astrai Zariņai. Konferencē kā vieni no galvenajiem runātājiem uzstāsies arī Zariņas dibinātā Civita Institute vadītāji.
  • Izstāde “Birkerts — Itālijas gadi”, kas būs aplūkojama no marta vidus Latvijas Nacionālajā bibliotēkā. Izstāde veltīta Latvijas izcelsmes pasaulē atzītajam arhitektam Gunāram Birkertam, kurš, būdams pazīstams ar Astru Zariņu, 1969. gadā iegādājās māju Itālijas pilsētā Civita di Bagnoregio. Turpmākajos darba gados atzinis šīs pilsētas fundamentālo ietekmi uz viņa projektiem. Izstādes kurators — Jānis Dripe.
  • Latvijas Arhitektu savienības XXIII kongresu organizē Latvijas Arhitektu savienība.

Informācija: Latvijas Arhitektu savienība

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
Abonēt
Paziņot par
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx