Aicina dalībniekus RIXARCH 2024 konferencei

RISEBA augstskolas Arhitektūras un dizaina fakultāte izziņo 2. starptautisko arhitektūras un dizaina konferenci RIXARCH. Konference notiks 2024. gada 12. un 13. aprīlī Rīgā un tās galvenā tēma būs “Aklais punkts” (“Blind spot”), kas aicinās apskatīt šī koncepta optisko un metaforisko dimensiju.

Konferences programmu papildinās nodibinājuma “Arhiteksti” un augstskolas RISEBA Arhitektūras un Dizaina fakultātes kopīgi rīkotā Rainbekā – Ņujorkas štatā – bāzētās galerijas “‘T’ Space / Steven Myron Holl Foundation”  izstāde “Roma. Skolotāja: Astra Zariņa”, kas no 14. marta līdz 13. aprīlim būs apskatāma Nacionālajā bibliotēkā. Izstādi atklās pasaulē atzītais amerikāņu arhitekts Stīvens Hols (Steven Holl).

Konferencē piedalīsies vairāki izcili un starptautiski nozīmīgi lektori, kas dalīsies ar savu  pieredzi arhitektūrā un pilsētbūvniecībā. Stīvens Hols, pasaulē atzītās arhitektūras studijas “Steven Holl Architects” dibinātājs, ir labi pazīstams ar savu holistisko pieeju arhitektūrai, harmoniski apvienojot telpisko estētiku un funkcionalitāti. Ole Vīgs (Ole Wiig), viens no NSW Arhitektu biroja dibinātājiem un tā radošajiem direktoriem, iepazīstinās ar inovatīvu dizaina pieeju arhitektūrā. Nensija Džozefsone (Nancy Josephson), Civita institūta jeb Ziemeļrietumu arhitektūras un pilsētplānošanas institūta Itālijā (NIAUSI) prezidente, piedāvās ieskatīties unikālā uz arhitektūras un pilsētplānošanas mijiedarbību orientētā plānošanas pieejā. Visbeidzot, pieredzē dalīsies UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā iekļautās Latvijas pilsētas — Kuldīgas — galvenā arhitekte Jana Jākobsone. Kuldīgas izcilais tradicionālās pilsētbūves mantojums, kas ilustrē arhitektūras ietekmes un amata tradīcijas no 16. līdz 19. gadsimtam, akcentēs konferences vēsturisko nozīmi. “Ar šiem izcilajiem konferences dalībniekiem “RIXARCH 2024″ kļūs par notikumu, kur arhitektūras izcilība satiekas ar bagāto kultūras mantojumu,” sola rīkotāji.

Termins “Aklais punkts” ietver divas interpretācijas. Pirmkārt, tas ir attiecināms uz fizioloģisko aklā plankuma jēdzienu, kas definē to kā optiskā nerva punktu uz tīklenes, kurš ir nejutīgs pret gaismu. Otrkārt, tas simbolizē punktu, kurā cilvēka redze ir traucēta. Šādi interpretējot jēdzienu, rīkotāji aicina arhitektus un dizainerus domāt ārpus tradicionālā skatpunkta un ļauties neierobežotai jaunradei.

Konferences uzmanības centrā ir izcilā latviešu trimdas arhitekte un pedagoģe Astra Zariņa. Dzimusi 1929. gadā Rīgā, Astra Zariņa 1947. gadā sāka studijas Vašingtonas Universitātē, kur izglītojās pie tādiem arhitektiem kā Laionels Prīss, Vendels Lovets un Viktors Šteinbruks.

Konferences mērķis ir apvienot izcilus arhitektus un topošos pētniekus no vietējās un starptautiskās arhitektūras kopienas, radot platformu produktīvām diskusijām par mūsdienu arhitektūras jautājumiem. Visu radošo jomu pārstāvji aicināti pieteikties dalībai konferencē un iesūtīt pētījumu īsus izklāstus. Visiem pieteikumiem tiks nodrošināta dubultaklā zinātniskā recenzēšana. Pieņemtās anotācijas tiks publicētas konferenču tēžu grāmatā, kas būs pieejama autoriem konferences dienā. Papildus tam autori aicināti iesniegt pilnos rakstus publicēšanai augstskolas RISEBA zinātniskā žurnāla “ADAMarts” 2024. gada speciālizlaidumā, sniedzot ieguldījumu arhitektūras jomā notiekošajās diskusijās.

Vairāk informācijas, reģistrācija dalībai un darbu anotācijas iesniegšanas vadlīnijas

Informācija: RISEBA augstskolas Arhitektūras un dizaina fakultāte
Attēls no Astras Zariņas grāmatas par Romas jumtiem. Foto — Balthazar Korab

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
Abonēt
Paziņot par
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx