Lekcija par Eižena Laubes koka arhitektūras mantojumu

Kāds ir ievērojamā latviešu arhitekta Eižena Laubes ieguldījums koka arhitektūrā — to varēs uzzināt RTU Arhitektūras un dizaina institūta (ADI) lektora Jāņa Kalniņa atklātajā lekcijā, kas notiks29. aprīlī plkst. 16.00 ADI telpās, Ķīpsalas ielā 6, 206. auditorijā. Apmeklētājiem būs iespēja arī apskatīties J. Kalniņa un studentu veidotos Laubes projektēto koka namu maketus.

Jānis Kalniņš ir rūpīgi iedziļinājies 20. gadsimta sākumposma arhitekta, arhitektūras pedagoga un teorētiķa Eižena Laubes (1880−1967) atstātajā arhitektūras mantojumā. Lekcijā viņš stāstīs par arhitekta projektēto koka būvju tapšanas vēsturi un arhitekta filozofiju un simboliku, kas iestrādāta būvju detaļās.

Kalniņš kopā ar studentiem ir izveidojis Laubes projektēto koka namu maketus atbilstoši oriģinālajiem rasējumiem. Lekcijas apmeklētājiem būs iespēja apskatīt šo miniatūro namiņu ekspozīciju, kas atklāj, kā Eižena Laubes projektētās koka mājas izskatījās, pirms tās skāra laika zobs vai neprecīzo atjaunošanas darbu ietekme.

Laubes projektētie koka nami ir būvēti aizvadītā gadsimta sākumā līdz pat trīsdesmitajiem gadiem. Ja centra jūgendstila ēkās dzīvoja turīgie rīdzinieki, tad jūgendstila koka mājās mitinājās trūcīgākie pilsētnieki. Neatkarīgi no tā, vai nams bija no mūra, vai koka, arhitekts katru ēku ir izstrādājis individuāli, precīzi un mākslinieciski augstvērtīgi.

Jāņa Kalniņa izveidotajā izstādē redzamas arī citas Eižena Laubes veidotās būves, piemēram, dabā vairs neesošais velotreks.

Plānotais lekcijas ilgums — trīs akdēmiskās stundas.

Par dalību lekcijā varēs saņemt RTU tālākizglītības sertifikātu, tāpēc lūgums interesentiem iepriekš reģistrēties.

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
Abonēt
Paziņot par
guest
1 Komentri
vecākie
jaunākie visvairāk skatītie
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
Miķelis

Tiekamies Profesora lekcijā! Būs laba! Profesors vienmēr ir bijis izcils stāstnieks. Esmu viņa klusais fans.

1
0
Lūdzu, komentējietx