Alekseja Naumova izstāde «Uzgleznotā arhitektūra»

RTU Arhitektūras un dizaina institūtā (bijušajā Arhitektūras fakultātē), pirmā stāva ātrija telpā skatāma gleznotāja, Latvijas Mākslas akadēmijas profesora Aleksejs Naumova personālizstāde «Uzgleznotā arhitektūra». Izstāde tika atklāta mākslinieka jubilejā — 10. janvārī un ir aplūkojama līdz 15. februārim.

Izstādei mākslinieks izraudzījies pasaules skaistāko, krāšņāko un gleznaināko vietu – Burano, Venēcijas, Sicīlijas, Parīzes, Ņujorkas – ainavas un aicina izstādes apmeklētājus ļauties gleznās ietvertajam nerimstošajam krāsu priekam. Liela daļa izstādē eksponēto gleznu tapušas 2023. gadā, tāpēc plašāka publika Latvijā tās vēl nav redzējusi.

Alekseja Naumova rokrakstu raksturo pārliecinošs un izsvērts triepiens, košs, dzīvespriecīgs kolorīts un konkrētās vietas būtību tveroša kompozīcija. Mākslinieku interesē dabas un arhitektūras mijiedarbība. Viņu saista gaismas un ēnu spēles, to ietekme uz krāsu un formu.  Alekseja Naumova pieeja ainavu attēlošanā sniedzas tālāk par pasīvu apkārtējās pasaules atspoguļojumu, jo viņš darbos parāda nevis vispārinātu un visiem ierastu ainavas skatu, bet gan savu personīgo skatījumu un sajūtas. Gleznas top brīvā dabā. Atrodoties konkrētā vietā un laikā, mākslinieks meistarīgi prot ieraudzīt mirkļa unikālo gaismu, krāsas, notvert ainavas īpašo noskaņu un radīt emocionāli piesātinātus stāstus par dažādām pasaules pilsētām.

Aleksejs Naumovs (1955) beidzis LMA Monumentālās glezniecības nodaļu un radošo aspirantūru. Bijis Francijas valdības stipendiāts un studējis glezniecību Parīzē. No 2007. līdz 2017. gadam bijis LMA rektors. Kā iniciators, vadītājs, apmaiņas programmu un izstāžu kurators piedalījies dažādos sadarbības projektos Itālijā, Francijā, Japānā, Vācijā, Austrijā, Nīderlandē, Spānijā, Grieķijā, Krievijā, ASV un citviet. Sarīkojis vairāk nekā 60 personālizstādes.

Izstāde RTU Arhitektūras un dizaina institūta ātrijā aplūkojama līdz 15. februārim darbdienās no plkst. 9.00 līdz 20.00 un sestdienās no plkst. 10.00 līdz 17.00. Ieeja izstādē – bez maksas.

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
Abonēt
Paziņot par
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx