a4d.lv

Nepareizi pieslēgšanās dati! Mēģini vēlreiz.

Aizmirsi paroli? | Reģistrēties


Inspira

Exupéry skola Piņķos

<< Projekti

Exupéry skola Piņķos

Šoruden Piņķos durvis vēra jauna izglītības iestāde. Apvienojot vienā kompleksā skolu un bērnudārzu, tā nāk ar atšķirīgu — uz bērnu orientētu un radošumu veicinošu izglītības modeli, kas atspoguļojas arī ēkas arhitektūrā.

Komentāri:

NeO: Apsveicu visus! [07/11/2016 14:50]

Latvijā sen nav bijis, kaut kas tik labs un, droši vien, ilgi nebūs! Bauda.


df: sa [07/11/2016 17:22]

priekš kam tik daudz šķību līniju?


Ilze R: Fantastiski [08/11/2016 08:55]

Paldies, ka ir par ko priecāties - šī rīta prieks! Un bērniem katru dienu tāds!


Valters: pasūtijums [08/11/2016 15:12]

nu arhitektiem īsta sviestmaizīte ar desu, un patīkams skats bankas kontā.

Latvijas apstākļos tikt pie šādas projekta realizācijas, apsveicu arhitektus.


Valters: apdares materiāli [08/11/2016 15:17]

Starpcitu, kas ir izmantots griestu apdarē- klasēs?

Tās ir koka līstīšu iesegums, kas ir izgatavotājs?


Laura: Re: apdares materiāli [09/11/2016 09:09]

Griestu apdarē izmantoti Itālijā ražoti akustiskie paneļi Fantoni.


Valters: Re: apdares materiāli [09/11/2016 11:52]

paldies, par atbildi, Laura!


Andrejs Ģelzis Jautājums [10/11/2016 12:15]

Miķelis atvaļinājumā?


Ups: Re: Jautājums [10/11/2016 13:27]

Tev pietrūkst ?!!!


Andrejs Ģelzis Re: Jautājums [10/11/2016 14:12]

es tikai brīnos! ik pa brīdim, kad nogurums pārņem- gribas izglītoties!


Miķelis: Re: Jautājums [10/11/2016 19:39]

Miķelis tepat vien ir. Domā par šīs skolas biznesa plānu, nesaprot, cipari neiet kopā - cik jāmaksā šajā skolā mācību maksa? Skatās uz savām mazliet caurajām "Auroras" zeķēm un saprot, ka Latvijas Tramps jau ķemmē matus pie spoguļa, pulē savu Rolsroisu un drīz startēs vēlēšanās. Miķelis ir bijis Latgalē nesen, nu tur, nu vispār, nu izskatās, nu vienkārši baisiiii...

Bet ja ir vēlēšanās, varu uzcirst Dažas nianses.

P.S. Mazliet jāļauj 140 zīmju paaudzei paanalizēt ;-) Vēl Miķelis prāto par ķīniešu arhitektu delegāciju, kuru tā kā uzņēma LAS. Nē, Miķelis nav ķīnofobs, bet tomēr,- ko šeit dara ķīnieši?


Andrejs Ģelzis Re: Jautājums [10/11/2016 20:07]

nu re! savu dabūju!

gaidam tavu profesionālo vērtējumu.

Mans ir pozitīvs!


Miķelis: Re: Jautājums [10/11/2016 22:30]

Šis darbs ir maza pērle un pirms Dažām niansēm būs arī mazliet emocionāls komentārs. Ieraudzīju to , kad ar vienu Faberžē olu cienītāju klimtām pa Piņķu akmens noliktavu. Pirms tam vairākas reizes braucu garām pa Jūrmalas šoseju un no tāluma likās, ka tai vietā top kaut kas intriģējošs. Pirmajā mirklī pamatīgi apstulbu, jo arhitektūras darbu, kurš izpildīts ar mīlestību nevis pret savu arhitekta personu, bet pret nākošajiem iemītniekiem, Latvijā ir uz roku pirkstiem saskaitāmi. Mīlestība pret savu arhitekta, dizainera un ainavu arhitekta profesiju rada šādas pērles, nu un protams Pasūtītāja uzticēšanās.

Un tagad jautājums šodienas gaviļniekam Mārtiņam - nu ir iespēja salīdzināt ne tikai divas koncertzāles, bet arī divas skolas - šo un Saldus mūzikas un mākslas skolu, - vai būs sižets "Adresēs"?.

Šim darbam manā Miķeļa Latvijas Michelin reitingā ir ļoti augsts vērtējums, uzreiz aiz diviem pieczvaigžņu darbiem. Kāpēc? Par to sīkāk rītdien "Dažās niansēs".


Miķelis: Dažas nianses: [11/11/2016 13:53]

1. Atrašanās vieta, kaut fotogrāfijās viss izskatās labi ( fotogrāfa pielietotie paņēmieni - vardes perspektīva, skatu punktu izvēle ), dabā tas ir mazliet citādi - blakus atrodas ražojošs uzņēmums, kurš griež akmeņus un kura atklātajās noliktavās, kuras pagrieztas pret Ekziperī, glabājas krāmi. Līdz ar to akustiskais žogs bija nepieciešams kā ēst. Šādai skolai protams piestāvētu Salienas tālais gals ar zirgiem, mežu fonā. Vieta, vieta, vieta. Tas mazliet atņem punktus šim projektam.

2. Kompozīcija, kurā savienots bērnudārzs un skola. No arhitektoniskā viedokļa - atrisināta perfekti. Apaļās formas pret paralēlskaldņiem, - visi skatu punkti nolasās ļoti labi. Logu lentu ritms un spēle pret slēgtajiem apjomiem - var redzēt, ka strādājusi Meistara roka.

3. Pie brīvā, fluīdā plānojuma mazliet ārā krīt sporta laukums, kā arī tā seguma krāsa. Prasījās tā lielāka integrācija brīvajā plānojumā. Plus jaunatne šodien nodarbojas arī ar ekstrēmiem sporta veidiem - skeitbords, BMX, ielu vingrošana utt. Man prasītos, bet protams tas kardināli mainītu "sakoptību". Sporta zāles slīpās kopnes - kaut arī apliktas ar matracīšiem, īsti labi sportotājiem tas nav.

4. Šur tur interjerā un eksterjerā izlien ārā pa kādam asam stūrim, tas ir diezgan traumbīstami.

5. Labiekārtojums. Ekselenti. Nav kam piesieties, bet jautājums - vai tika modelēts tas, kā augot augiem ēka izskatīsies pēc 10,20,30 gadiem? Man izskatās, ka par to tika domāts.

6. Iekštelpu dizains. Tas ir "bērnorientēts", radošumu veicinošs. Mazliet kaut kur izlien apaļās ( kāpēc ne kantainās? ) ventilācijas trubas, tas mazliet traucē. Šur tur bērnudārza telpās parādās pakāpieni, tas īsti labi nav. Bērnudārza tualetes bez durtiņām, var jau būt ka tas ir OK no normatīvu, lietošanas viedokļa, bet izskatās mazliet iespiesti + papīra ruļļa augstums ( nu par augstu izskatās, varbūt Porziņģim būtu OK ).

7.Interesanti būtu uzzināt kā ar energoefektivitāti, kādi risinājumi tika pielietoti. Tāds jautājums rodas arī stiklotās sporta zāles un daudzu stiklotu apjomu dēļ.

8.Klases - apskaužu šodienas skolēnus.

9.Krāsu, materiālu pielietojums - ļoti niansēts, man personīgi liekas šī projekta viena no veiksmēm.

Šis ir darbs, kuru vērtēju ļoti augsti, tieši panāktās emocionālās un loģiskās, izsvērtās funkcionalitātes saskaņas dēļ. Reti sabalansēts darbs. Prieks gan acīm, gan prātam, gan sirdij. Varbūt tieši tādai jābūt Latviešu 21.gadsimta arhitektūras ceļam?

Paldies autoriem. Pagaidām mans Gada skates Favorīts.


trukums: Re: Dažas nianses: [11/11/2016 18:32]

Kas Tev patīk - Autors vai darbs? Tik daudz nepilnību pats uzskaitii, bet tik un tā - izcili?


Miķelis: Re: Dažas nianses: [11/11/2016 19:07]

Nepilnības ir katrā darbā. Mani uzrunā darbs, kurā ir līdzsvarots piegājiens funkcijai, kompozīcijai, eksterjeram un interjeram. Ceru, ka nākamais autoru darbs būs vēl labāks. Izcilība arhitektūrā, gluži kā mūzikā, slēpjas darba kompozicionālā viengabalainībā. Un tā te ir.


nav: Re: Dažas nianses: [11/11/2016 22:39]

Es gan nesaredzēju tur nez kādu izcilību, sevišķi nepatika tie gaiši zilie plastmasīgie dēļi. Man nepatīk, ne forma, ne apdares materiāli, kaut kā iespiests starp privātmājām un halli, nu nē, nav izcili.


Aristofans: Re: Dažas nianses: [11/11/2016 19:28]

Rezumējot visus deviņus punktus, atlikusi tikai viena nesvarīga piezīme - viena mācību gada maksa ir €16'000. Ar cerībām uz arhitektūras kvalitāti un pasūtītāju ieinteresētību arī mirstīgo skolās, vēlos citēt vienas labas filmas nosaukumu: good night, and good luck!


Miķelis: Un pats galvenais - [11/11/2016 14:00]

TAS IR ORIĢINĀLDARBS.

APJOMARHITEKTŪRA.

JAUNBŪVE.

Tātad - AUGSTĀKĀ LĪGA.

Bez variantiem.


Miķelis: Šodien... [11/11/2016 16:51]

..mūžībā aizgājis mūziķis Leonards Koens.

RIP.

Viena no manām iemīļotām dziesmām - Hallelujah trīs versijās: http://www.del....d?id=48154721


Dārts Veiders: Re: Šodien... [11/11/2016 21:56]

No savas puses Tribute - tower of song ( nick cave izpildījumā)


Koļa: --> [12/11/2016 08:30]

Aplūkojot apjomu fotogrāfijās, nerodas viennozīmīgs priekšstats kur tad šai ēkai ir galvenā ieeja. Šķiet, ka iekšā var tikt pa visu perimetru.


Lavender: cheapkyrie3 [22/06/2017 10:57]

Now as good as the NBA 2k series has been as an overall game, 2k has yet to master a way to maybe the best kicks look great in the game. The crown remains with EA Sports NBA Live series and this upcoming version of the game might be the best ever. NBA Live 18 will feature a tremendous selection of kicks including the Air Jordan 4 'Toro Bravo', Air Jordan 12 'White OVO', Nike Air Foamposite One 'Galaxy' Air Jordan 4 'Oreo', and Air Jordan 1 High OG 'Top Three' just to name a few. EA Sports went through the trouble of 3D scanning most of the shoes in the game in just a few hours to allow the game's designers to render the shoes quicker and more efficiently. NBA Live 18 is set to release this Fall.

http://www.cheapkyrie3.net/

http://www.kd10forsale.com/

http://www.nikevapormax.org/

http://www.nikekyrie3.biz/

http://www.nikelebron14.biz/

http://www.uacurryforsale.biz/

http://www.superflysale.com/

http://www.cheapsmax2017.net/

http://www.kyrie3warning.com/

http://nikelun...e1duckboot.com/

http://yeezypowerphase.com/

http://www.vapormaxnike.com/


saņemti 23 komentāri

Pievienot komentāru:

Komentārs pievienots. Lūdzu, uzgaidi...

© Arhitektūras platforma A4D
Materiālu pārpublicēšanas gadījumā atsauce un saite uz www.a4d.lv obligāta.