a4d.lv

Nepareizi pieslēgšanās dati! Mēģini vēlreiz.

Aizmirsi paroli? | Reģistrēties


Inspira

A4D vērtē diplomdarbus

<< Projekti

A4D vērtē diplomdarbus

Arhitektūras fakultātes diplomdarbu vērtēšana, labākajiem piedāvājot balvu — publikāciju platformā, ir kļuvusi par stabilu A4D tradīciju, kas šogad īstenota jau septīto reizi. Paši diplomdarbi pilnībā ir apskatāmi izstādē Kongresu namā līdz 14. februārim.

Komentāri:

anonīms: Apsveicu [31/01/2013 10:42]

Super, malači!


Miks Kārkliņš Vairak info. [31/01/2013 15:32]

Arti,

Paldies par publicetajiem darbiem un iso recenzju. Paldies ari studentiem! Loti interesanti darbi. Zinams, ka tehnisku iemeslu del, gruti ievietot visu informacijas spektru, bet...it seviski pilsetvides jautajumos, ka jau pats ironizeji, ar stafazam nepietiek. Vai butu iespejams kada bridi apskatit detalizetak Sporta pils kvartala projektu un Krasta ielas projektu? Vai ir iespejam publicet plana diagrammas (cirkulacija, "footprint", programma...projekta fazes?..utt.) un pilsetvides griezumus (cik tik vien var)?


jaunais lasītājs: tā ir kritika? [31/01/2013 23:13]

Pēc iepriekšējā raksta procesa komentāru tēmas - šitas apraksts jau arī liekas tā kā analīze vai kritika, nevis tikai "veicināšana" un dūdošana. Tādu arī intresanti lasīt un pilnīgi gribas vēlreiz uz diplomdarbu izstādi aiziet, lai redzētu to, kas nebija pamanīts.

Bet vai tiešām ši gada diplomdarbi ir tik daudz labāki par iepriekšējiem? Vai izskatās, ka fakultāte kļuvusi labāka?


anonīms: Trīs gadu tendence [03/02/2013 23:54]

Liels paldies par izsmeļošo publikāciju.

Tomēr: ļoti gribētos cerēt, ka publikācijas autors to ir rakstījis no vislabākās sirdsapziņas, ka šī raksta zemtekstā nav izteikta personīga nepatika pret kādu (un personīga patika pret kādu citu) mācību iestādi; gribas cerēt, ka dienā, kad šajā lapā tiks publicēti kādas citas mācību iestādes diplomdarbi, tie tiks mērīti ar tādu pat mērauklu.


Artis Zvirgzdiņš Mikam un pārējiem [04/02/2013 08:49]

Mik, neesmu pārliecināts, vai tev nenāktos vilties attiecībā par tām diagrammām, bet var jau būt, ka ir vērts pilnākā apjomā publicēt vairāk nekā divus darbus. Piemēram, runājoties ar Sporta pils kvartāla darba autoriem, sapratu, ka viņi nekā nav ietekmējušies vai pētījuši tādus hrestomātikus piemērus kā Berlīni vai Barselonu. Taču tas nekādi nav pārmetums viņiem. Pavisam noteikti tā ir skolas un darba vadītāju vaina, jo, saprotams, ka tas ir viens no mācībspāku pamatuzdevumiem, - vedināt uz līdzīgu piemēru studijām, ar savu pieredzi norādīt un virzīt. Diemžēl daudzos diplomdarbos šo vadītāja klātbūtni nevar manīt. Atšķirīgi pavisam noteikti ir ar Egona studentiem, - tur gandrīz vienmēr var sajust to pozitīvo sadarbību, no kuras galu galā ieguvējas ir abas puses - kā studenti, tā vadītājs. Taču, ja tēma nav tieši saistīta ar ūdeņiem, tad tāpat citi jāmeklē.

Ir gandarījums dzirdēt, ka raksts rosina vēlreiz apmeklēt izstādi un iedziļināties. Taču pretnostatīt ar citiem medijiem, izdevumiem nav vērts, jo, saprotams, ka tie redzējumi par žanru, nišu, auditoriju var atšķirties. Galu galā, regulari sekojot diplomdarbiem, arī man šķiet svarīgi kaut kādas kvalitātes un attīstību veicināt un tie nosauktie kritēriji jau nemainās, bet dabiski, ka var atsķirties no citu vērtētāju (un arī skolas) mēriem un ideāliem par vēlamo.

Par patiku vai nepatiku - nu gluži neviens jau nav brīvs no savas subjektīvās uztveres. Tomēr šādi raksti balstīti vairāk uz iedziļināšanos darbos un secinājumi tikai nāk līdzi. Nav jau īsti iespējami nostādīt iztēlē blakus visus pagājušo 5-7 gadus diplomdarbus un bezkaislīgi, matemātiski salīdzināt, tomēr šogad bija sajūta, ka kopumā tādu aizrautīgu darbu bija varbūt vairāk, nu, - ka mazāk varbūt sajutams tas "augstākās izglītības nogurdinājums". Bet nu - katru gadu jau ir kādi labāki un citi ne tik labi. Un kā jau minēju, tie kritēriji un redzējumi par to, kas ir labs, - tie jau var atšķirties. Arī starp skolām.


Es: kritika [05/02/2013 14:14]

Par kritiķiem un būvvaldes darbiniekiem kļūst tie, kas divas parallelas līnijas nemāčēja studiju laikā uzīmēt un pat miskastes (atceries Arti?:)) dizaina klauzūrā viņiem palīdzēja tie, kurus šodien viņi kritizē...!:)


Renārs Putniņš Re: kritika [06/02/2013 10:02]

Ko vēl ,Tavuprāt ,Artis "...nemāčēja..."? Vēl atceries kā Artim pārejā no zīdaiņa vecuma uz bērnu gaitām gāja, domāju tik pat vērtīgs atzinums par Arta kritiķa darbu sanāktu.

Moš tomēr "...parallelas..." arī neizdevās , bet kā ar perpendikulārām un šķērsām? Ja jau tādas pretenzijas pret kritiķi viņa darbā, tad varbūt jēga "iečekot" savu rakstīto, lai vismaz lai nav kā tai stāstā par acīm ,skabargām un baļķiem.

Īsumā ,vecais ,nelaid Raini, katram savs darbs jādara ,kritiķim- jākritizē, ierēdnim - jāievērtē likumdošanas ievērošana būvniecības procesu laikā, arhitektam - jāprojektē, un jādara savs darbs pēc labākās sirdsapziņas.

Kaut kā neesmu manījis ka MĢ(vieglas smiltis!), AK, vai kāds cits spožs praktiķis , kā neapstrīdami guru praktiskajā arhitektūrā, kādreiz būtu aizrāvušies ar profesionālo kritiku ,periodiku, ierēdniecību, tik AK vienu interesantu periodu par municipalitātes ierēdni piešancēja.


Kaķarhitekte: Motivācija! [09/02/2013 18:46]

Pirmkārt, tā nav kritika, tas ir vērtējums - minēts virsrakstā! Kritika (šeit: gatavība saukt lietas savos vārdos) ir organiska sastāvdaļa, bez kuras vērtējums ir ūdens liešana, ko var bieži manīt periodikā.

Otrkārt, tas ir pamatots vērtējums, jo ir izskaidrots, kāpēc viens darbs tiek uzskatīts par utopisku, cits par nopietnu. Jā, daži skaidrojumi nav izsmeļoši, bet, ja pielikt tiem savu loģisku domāšanu (vēlams, lai tā būtu visiem arhitektiem un pretendentiem), var nonākt līdz skaidrībai arī patspavīgi. Piemēram, izprast, kāpēc diplomdarbam nav ekonomiskās pamatotības?.. Vispār, gribētos, lai tikpat pamatota un skaidra analīze būtu veicama jebkurā arhitektūras konkursa darbu atlasē!..

Treškārt, lasot tieši to vērtējumu, kur var atrast arī kritiku, var krietni pavirzīties uz priekšu kvalitatīvās arhitektūras izpratnē. Tas der VISIEM, nerunājot par studentiem un profesionāļiem! Man pašai savs diplomdarbs arī būs darams, tāpēc sekošu līdzi vērtējumiem! (Cerams, ka kritiku nenopelnīšu:))

Paldies, ka jūs esat, A4D!!!!!!!


saņemti 8 komentāri

Pievienot komentāru:

Komentārs pievienots. Lūdzu, uzgaidi...


Drošības kods (aizpildiet pēc tam, kad komentārs jau uzrakstīts).

© Arhitektūras platforma A4D
Materiālu pārpublicēšanas gadījumā atsauce un saite uz www.a4d.lv obligāta.