a4d.lv

Nepareizi pieslēgšanās dati! Mēģini vēlreiz.

Aizmirsi paroli? | Reģistrēties


Inspira

Indriķim Blankenburgam — 130

<< Notikumi

Indriķim Blankenburgam — 130

7. aprīlī aprit 130 gadu, kopš dzimis Indriķis Blankenburgs, viens no ievērojamākajiem Latvijas skolu arhitektiem, kurš starpkaru periodā projektējis vairāk nekā  30 skolu ēku visā valstī. Par godu šai jubilejai piektdien, 7. aprīlī Rīgas Valsts vācu ģimnāzijā, kuras projekta autors arī ir Blankenburgs, notiek viņa dzīvei, darbam un skolu arhitektūrai veltīta konference. Papildināts ar attēliem.

Komentāri:

Artis Zvirgzdiņš Konference [12/04/2017 10:22]

Tā kā pats sev tā īsti Blankenburga arhitektūru atklāju pavisam nesen — pirms nepilniem diviem gadiem, tad gāju uz konferenci ar patiesu interesi. Un biju pārsteigts, cik tā izdevusies vērtīga un interesanta, jāsaka — krietni saturīgāka un aizraujošāka nekā biju gaidījis. Par to paldies Valsts Vācu ģimnāzijai un tieši Mārim Zvaigznem.

Varētu vēl sacīt — būtu gan jauki, ja arī kādiem citiem arhitektiem atrastos tāda veida patrioti un aizbildņi, kas spētu paveikt ko līdzīgu — kāda pazīstama vai varbūt mazāka zināma arhitekta personību un mantojumu pacelt tādā līmenī, atklāt tā daudzveidībā un laikmeta kontekstā. Jo tiešām, domāju, ne man vienam, bet daudziem no klausītājiem tagad ir daudz, daudz lielāks priekšstats gan par Blankenburga dzīvi un darbu, gan par skolu arhitektūras aspektiem plašāk.


saņemts 1 komentārs

Pievienot komentāru:

Komentārs pievienots. Lūdzu, uzgaidi...


Drošības kods (aizpildiet pēc tam, kad komentārs jau uzrakstīts).

© Arhitektūras platforma A4D
Materiālu pārpublicēšanas gadījumā atsauce un saite uz www.a4d.lv obligāta.