a4d.lv

Nepareizi pieslēgšanās dati! Mēģini vēlreiz.

Aizmirsi paroli? | Reģistrēties


Inspira

Ingurds Lazdiņš

arhitekts


Miera iela 31. Arhitekts Ingurds Lazdiņš

<< Blogi

Miera iela 31. Arhitekts Ingurds Lazdiņš

Komentāri:

Miķelis: FAIR PLAY... [07/10/2014 17:26]

...trūkums Latvijas arhitektūrā. Kā Tev šis Ingurd: http://m.delfi...hp?id=45069484

Cik likumu pārkāpti un kāda vairs arhitekta ētika?


Ingurds Lazdiņš Re: FAIR PLAY... [12/10/2014 17:38]

man par šo domāt, ka Lielais Andris bez darba nepaliks.

vēl domāju, ka mierīgi varētu būt situācijas, kad uz notikuša arh.konkursa pamata arī pēc ilgāka laika kāds no nominētajiem autoriem (saskaņā ar nolikuma uzstāījumiem) turpina darbu pie projekta - citā laika periodā, varbūt pat citam pasūtītājam...

Tiešām nezinu, kādi tieši likumi tādā gadījumā būtu "a priori" pārkāpti...

Bet pāri visam - neaizmirsīsim, ka konkursu prakses galvenais mērķis un imperatīvs ir labas, vai relatīvi labākās arhitektūras ideju realizācija konkrētajā vietā... par ko gadījumā ar kolēģa A.Kronberga piedalīšanos varam būt diezgan droši, un tas arī izsaka pietiekami daudz.


Miķelis: Re: FAIR PLAY... [12/10/2014 19:51]

Elementāri - ja iet gaisā 8 gadus vecs konkursa darbs , kāpēc ne 20 gadus un kāpēc ne Ulmaņa Vecrīgas pārbūves projekts. Kolēģi jāciena un nepiestāv Lielajam Andrim tā - klusītēm, pa sētas durvīm. Arī Lielais Andris stāv apakš zem Arhitektūras dieviem. Ka nesoda, ka maizes kumāss bez sviesta nepaliek;-)


Ingurds Lazdiņš Re: FAIR PLAY... [12/10/2014 21:08]

gada beigās vai 2015. sākumā pats nodošu ekspluatācijā... 2003.gadā vinnētu darbu, Rīgas centrā, Elizabetes ielā. Tur gan, protams, mazliet cits tas stāsts, jo jau 2008.gadā bija sarkanais zīmogs, tomēr, anyway - 11-12 gadi ir vēl vairāk kā 8! :) cita starpā arī pasūtītājs un zemes īpašnieks 2012. nomainījies... Līdza ar ko viņa vadībā arī ēkas arhitektūra par %iem 60... nepārsniedzot vecos saskaņotos apjomus un augstumus, protams.

Tomēr, gribu vaicāt, bez retorikas par Ulmaņlaikiem u.tml. - vai tad ir kāds tāds noteikums/likums par arh.ideju noilgumu? Piekrītu, uz to VAR taisīt visādas spekulācijas, ja kādam to vajag un viņš to vēlās, bet, manuprāt, 3-8-vai 11 gadu atstarpe vien pati par sevi var arī neko neizteikt.


Miķelis: Re: FAIR PLAY... [13/10/2014 06:52]

Tev tiešām cits stāsts, jo bija sarkanais zīmogs un nav problēmu. Nolikuma protams ar noilgumu nav, bet noveco pat Lielā Andra idejas. Problēma Ne.2 - autoru kolektīvs ar visām autortiesībām, kas pieņemu, var būt mainījis darba vietu. Un ko, Lielais Andris tagad visus aicinās pie goda mielasta? Diez vai? 8 gadus parādās pavisam citas prioritātes, jo mainās arī saimnieciskā situācija. Skaidrs, ka pie kumāsa jāturas ar pēdējiem spēkiem, bet Lielajam Andrim vajadzētu rādīt piemēru jaunajiem. Ētika. Iet runa par ētiku, ko ar likumiem nevar aprakstīt. RVC padome vienā gadījumā liek rakstīt vēstules uz Ministru kabinetu ( autoosta ), bet otrā paver sētas durvis savējiem. Atkal ētika.


Ingurds Lazdiņš Re: FAIR PLAY... [13/10/2014 08:10]

minētā "problēma" ar autortiesībām gan nepastāv! birojos, un ARHIS šajā gadījumā noteikti nebūs izņēmums, taču pastāv tāda vienkārša kārtība, ka darbinieks, arī jebkura darba līdzautors savas materiālās (autora) tiesības nodod uzņēmumam, parasti - arī kopā ar visām darba turpmākās izmantošanas un pārveidošanas tiesībām. tas jau nu tā kā būtu zināms...


Miķelis: Re: FAIR PLAY... [13/10/2014 08:45]

Tas darba līgumā, bet ētiskā skatījumā? Vai autors nebūtu pelnījis piedalīties darba realizācija, vēl jo vairāk, ka ideja visdrīzāk ir piemēram mazā Andra radīta?


Ingurds Lazdiņš Re: FAIR PLAY... [13/10/2014 09:49]

neviens jau, cik zināms, nav arī pret to?!

tomēr kopumā - es atturētos tik ļoti romantizēt un marginalizēt autortiesību aspektus... patīk tas vai nepatīk, bet ir tur savi pamatpostulāti, tēžu uzstādījumi. Iesaistītajām pusem ar to vnk jārēķinās...


Miķelis: Re: FAIR PLAY... [13/10/2014 11:31]

Nemarganilizējam, bet izturamies godīgi pret jaunajiem kolēģiem, kas zin, varbūt strādājam kopā ar nākamo Pritzkera balvas laureātu. Bet domāju mēs viens otru labi saprotam, vai mūs saprot Lielais Andris un vai Mārfs no LAS vispār spēj izsekot diskusiju tematam, - cita lieta. Lai vecās darbos!


googoo Re: FAIR PLAY... [15/10/2014 16:04]

arhis gadījumā vēl ir saikne 'andris-andris', bet te jau pavisam cits līmenis http://www.rbs...ku-iela-7-riga/ nepietiek ar šmuci konkursa laikā, šmuci rvc, pieminekļos un būvvaldē, tad tagad pats padomes priekšsēdētājs demonstrē FAIUR PLAY principus. ja jau viktors iecelts par priekšstāvi, tad jau sanāk, ka pārējiem līdzināties un vienā mierā maukt tāpat. vai ne tā?


Miķelis: Par priekšlikumu. [07/10/2014 18:32]

Tas ieaužas ielas rakstā ar meistarību, bet to neviens investors nekad nevēlas. To varbūt saprot pāris profesionāļu, kuriem ārišķīgie risinājumi, kas radīti ar koppapīra palīdzību ir apnikuši. Par stikla balkoniem - tas , kaut citur tiek pārvērsts par iemītnieka rocības izstādi, šeit Miera ielā varētu iekļauties hipsteru kustības plūsmā. Neizcelties, iekļauties esošajā apbūves kontekstā ir ziemeļvalstu arhitektiem raksturīga īpašība, tā ir inteliģences pazīme. Profesionalitāte ne vienmēr ir cieņā, kur nu vēl pie plašās Krievzemes investoriem. Po širce, po kraše, po bogače. Neizpatikt konjuktūrai nozīmē arī zaudēt konkursu. Bet galvenais - ir arhitekta sirdsapziņa un labi padarīts darbs,vai ne?


Ingurds Lazdiņš Re: Par priekšlikumu. [12/10/2014 17:41]

paldies, ka padalījies ar kādu arī pozitīvo viedokli uz vispārējā, ilustratīvi kritiskā fona ;)


Baibiņa: Mājiņa [08/10/2014 15:44]

Aaa, tad tāpēc tik rūpīgi tika mērīti pārējo darbu augstumi, ka pats piedalījās. Ta varēja padomāt, ka darīt īsti nav ko, ja var laiku tērēt konkursa projektu augstuma atzīmju mērīšanai. Bet citādi -tie paši klucīši kā citiem jau tik vien ir, tik savādāk izbīdīti.


Gatis_Didrihsons viena žūrijas locekļa komentārs [08/10/2014 17:58]

Es īsti nesaprotu Ingurd, kādēļ šis Tev ir vajadzīgs?, bet ja vēlies publiski, lai notiek. Nez vai tas būs prātīgi no manas puses (pilnmēness dienas kā nekā...), bet tā kā musini "tautu" uz it kā "dīvainībām" no žūrijas puses, tad...jāreaģē vēlreiz, bet pēdējo reizi gan par šo ( ja nepietiek ar rakstītām atbildēm un personīgo zvanu šīs situācijas, dēļ kā radusies Tev neizpratne, izskaidrošanai). Pirmkārt - pirms ko šādā formā izsaki, esi drošs, ka nekļūdies. Proti, Tavs apgalvojums (uzbrauciens) bloga sākumā ir kļūdains, t.i. Tava darba griezumā ir skaidri redzams, ka 0.00 atzīme ir 1.st. tīrai grīdai, bet ietve ir -0.15 un tieši Tavā darbā norādītais augstums 24m, faktiski ir 24.15m (Vincenta darbā 1.st. grīda bija ietves līmenī un tur nekas netika norādīts virs 24m. Skaidrs, ka vai tā varēs (LBN par 15cm paaugstinājumu?, vai pietiks vietas slīpumiem u.c.? jau ir cits stāsts). Tiem kas vēlas pārliecināties, atveriet griezumu(s) un izlasiet bloga otro rindkopu un izdariet secinājumus. Bez tā ir lifta šahtas izvirzījums un tās margas, kas mums vairāk izskatījās kā kāds apjoms ēkas galā. Zini, ka 24m ir TABU.

Otrkārt, es neliktu šādā gadījumā savu darbu publiskai analīzei (vari ielikt mājas lapā vai tmldz.), jo ne jau šie daži tehniskie žūrijas vērtējumi ir tiešie iemesli dēļ kā šis darbs netika godalgots. Piemēram tāda piezīme bez augstumiem bija, ka šis ir vienīgais darbs no 10 iesniegtajiem, kurā iebraukšanai stāvvietā nepieciešams izmantot kaimiņu teritoriju - a ja kaimiņš žogu liks?). Bet Ok, tehniska rakstura ķibelītes - piezīmes šoreiz bija katram darbam.

Manurpāt, konkursa darbam ir jāiepatīkas, jāuzrunā vismaz žūriju (ja ne plašāku sabiedrību). Tīri emocionāli nevienam no žūrijas locekļiem šis darbs neiepatikās (pretēji kā tas notika ar URA darbu, ...pirms iedziļināšanās) un te varētu beigt. Un tomēr, varu īsumā pamatot savu viedokli, vēlreiz :(. Fasādes kompozīcija haotiska, pasmaga. Arī, jau minēju, ka mans personīgais viedoklis, ka 7.stāvi šeit iesēžas labāk (viens no apakšiemesliem kādēļ nebija 1.vietas). Plānojumi nepievilcīgi - dzīvojamās zonas ZA ielas pusē, bet saulainajā DR pagalmā guļamtelpas (pasūtītājs pamatoti vēlējās otrādi, Vincents un Caunītes birojs ar šo trāpīja). Ieejas dzīvokļos - tumšas, caur "kluso zonu". Ienāc un... guļamistabas durvis priekšā ar koridoru...", šeit no tā viegli varēja izvairīties. Tāpat tādas daudzas sīkas nianses...paviršības, kas rada lielāku neuzticēšanos kā piemēram, mazo tualešu plānojums (var tur tikt līdz podam?), lielo sanmezglu "dizains" (oldschool stūra vannas un dušas pa stūriem...), 302, 402 utt. dzīvokļos skat., kur 90m² dzīvokļos nav vannas vispār! (ir 3 sanmezgli). Ja reiz zīmēt mēbeles plānos, tad ar kādu mērķi..., tie muļķīgie galdiņi iespiesti pie virtuvēm? (304, 402...702). Kur attieksme? Tik mazā plānā bez kvalitatīvas dizaina pieejas neiztikt... Tāpat arī par tirgus piedāvājumu ēkas īpašniekam, kuram katrs m² ir svarīgs. Kāpņu telpas ir 35...40cm platākas par normatīvo (2.5m). Ok, saprotu tas ir dēļ 1.st. lifta un ieejas savienošanu asīs, bet augšstāvos... ieguvums? Pa visiem stāviem šeit zaudēti tiek ~15m² realizējamas platības, bet ieejas dzīvokļos tāpat iespiestas stūros, šauras, t.i. nestrādā. 8.stāva dzīvoklis..., piedod, bet nu galīgi nav "lieliskais piedāvajums", puse platības aiziet koridoros, hallēs...tranzītā :((. Šī iekšējā matemātika un dizains, nepārspīlētā fasādes iepakojumā arī bija tas svarīgākais uz ko īpašnieks te cerēja, šajā vienas sekcijas projektiņā.

Neskatoties uz augstāk minēto kritiku, pamanīju, protams, arī labās lietas - atšķirībā no citiem esi piedomājis pie pārseguma pīrāga samazināšanas, samazinot konstruktīvos laidumus (varēs panākt ar šiem 150+80 būvakustikas pietiekamu nodrošinājumu?, bet pieļauju, Tev ir pamatīga pieredze), ģenplāna organizācija ar 8.stāvvietām, priekšlaukumiņu utt. Ceru šie mani kritiskie kā žurijas locekļa komentāri tiks uztverti pareizi. Turās!


Miķelis: Re: viena žūrijas locekļa komentārs [08/10/2014 18:12]

Vērtēt plānus meta stadijā un ķert centimetrus nav īsti prāta darbs, viss vēl mainīsies 1001 reizi. fasādes kompozīcija pasmaga ir tieši darbam "kubi izvirzās", labāka "a la gerkāns". Emocionāli iepatikās vai neiepatikās nav arguments ,ja domājam par kopējo labumu un ielas fronti. Tā kā pa lielam argumenti neiztur kritiku. Arī man emocionāli varbūt šis darbs nebliež pa acīm, tomēr runa ir par citu pieeju prombūtnes arhitektūrai un zelta zobi ne vienmēr ir tā labākā izvēle. Šis ir augstvērtīgākais darbs, ja grib panākt Miera ielas " zobu vienmērīgi baltumu".


Miķelis: Re: viena žūrijas locekļa komentārs [08/10/2014 18:13]

Prombūtnes = plombu.


Dārts Veiders: Re: viena žūrijas locekļa komentārs [08/10/2014 18:56]

Katrs, jau Miķeli par to ,kas kuram sāp....

Tā arī Gatis...

Vai par to ir jāpārmet? Domāju nē, skatamies žurijā un izlemjam piedalamies vai nē.

Cita runa, ka nupat jau liekas, ka katrs RVC konkurss ( privātais) ir ar zināmu vinnētāju, dažbrīt šams ir paslēpies , dažbrīd pat neslēpjas. Dažbrīt tiek smukas shēmas izliktas(īstenais un divi nepavelkošie)...

Pieņemu ir jau laiks to RVC likumu labot, ar iespēju Pasūtītājam organizēt slēgtos konkursus, jo praksē notiek ļaunāk, ir viens īstenais un bars vingrotāju, tā būs , trīs +-īstenie( nenoliedzami arī te var turpināties vecā prakse ar vienu īsteno, bet vismaz pārējie divi ir atmaksāti)


Miķelis: Re: viena žūrijas locekļa komentārs [08/10/2014 19:00]

Piekrītu Tev Dārt, izskatās ka FairPlay pie bāleliņiem nekad nestrādās, sovoku mantojums joprojām dzīvs.


Gatis_Didrihsons Re: viena žūrijas locekļa komentārs [08/10/2014 23:04]

Ko nu var čīkstēt...? Pričom te FairPlay? Izklausas pec diagnozes. Ir cilveki, kuriem pasaule vienmer ir netaisna. Tas laikam japienem, Hermana vardiem runajot, ta ka slikts laiks aiz loga... Varu liecinat par savu pieredzi: 1) nevienu konkursu kura esmu piedalijies vai zurejis neesmu pamanijis kadas sazverestibas (jasaka ka tie ir tikai bijusi privatie, ne valsts). Kadi 9..10 bus savakusies no 2004.gada. 2) esmu ticis atrunats no dalibas vairakos atklatos konkursos (del baumam, ka ari faktiskiem apstakliem ka ir kads noskatits pretendents), bet tiesi sadus konkursus esam vinnejusi (G65, Magdelena...vel sis tas). Un te ir logika, jo ja ir trapits, ir labs, efektigs piedavajums, tad pasutitajam butu jabut ienaidniekam sev lai neizveletos labako risinajumu un pat ja nav jums (birojam) liela pieredze, iespejams pietiks ar to ka esat pozitivs un sakarigs. Ta ka kolegiem (ceru kads seko) novelu: NEKLAUSIETIES ŠAJĀ ČĪKSTĒŠANĀ! Ja redzat, jutat pasutitaja ilgtspejigu pieeju un atbildibu (programma, nolikums, žūrijas sastāvs un"burkāns"), tad: Apņemieties, ejiet un izdariet lidz galam!


Dārts Veiders: Re: viena žūrijas locekļa komentārs [09/10/2014 08:38]

Tikai nevajag Gati, “pozitīvismu”, Strēlnieku iela( paprasi Ventim, Ingurdam, Pēterim B), Vaļņu iela( ex-kamieļa kafe), Rēriha iela, ir pirmie,kuri uzreiz lec ārā ( nerunāsim par JRT-tas tomēr valsts pasākums). Es pat neskaros klāt tiem, kur īstenais tomēr jūt respektu pret kolēģiem un ir nomaskējies zem kāda “zaķēna maskas”. Labākajā gadījumā notiek objektīva konkurence starp Pasūtītāja uzrunātiem dalībniekiem ( viens no maniem žūrēšanas gadījumiem), kad īstenie bija 2-3 no septiņiem, kas arī likumsakarīgi bija galvas tiesu augstāki kā pēdīgie.

Tevis nosauktie uzvarētie konkursi ir “zelta laiku” produkti , kad arī bez konkursiem visiem visa bija gana, un varēja aizrauties ar jebkuru sevi interesējošu faktoru projektēšanas (konkursu) procesā. Nebija fonā asiņu smakas, bez krietnas asins nolaišanas mūsdienās nenotiek neviens arh.konkurss.,

Par Diagnozēm un “sirēnu dziesmām” neizteikšos... Ja būtu luste varētu arī pārlieko “pozitīvismu” izanalizēt, bet to nu atstāsim katram pašam.

Esmu vienisprātis ar Venti, ka sen ir jāpārtrauc arhitektu nerrošana ar tiem metu konkursiem, atlase ( pēc kaut kādiem visiem(LAS, pašvaldība, Pasūtītājs, ja vajag VKPAI) pieņemamiem kritērijiem), un 3-5 atmaksātie dalībnieki, un tad jau iztikt bez balvām, ir tikai līgums par TP/AU. Vismaz tajos konkursos , kurus kontrolē LAS ( tiek saskaņoti tur).


Gatis_Didrihsons Re: viena žūrijas locekļa komentārs [09/10/2014 10:57]

Strēlnieku ielā zinu ļoti labi kā viss notika. Nepiedalījos, jo redzot pasūtītāja programmu - attieksmi, sapratu ka nav tur atbildības, izpratnes (viena kļūdaina A4 lapiņa - biznesa plāns!). Pie tam pirms vēl Arhis piedāvājuma, kuru priekšlikums pirms konkursa jau bija satapis (Ploks gan man atbildēja ka neesot jutis no īpašnieku puses ne mazāko lobiju Arhim, drīzāk uz Ingurda darbu vilkuši), arī pie manis īpašnieks bija vērsies vēl iepriekš un biju uztaisījis tādu kā priekšlikumu. Ne tik daudz arhitektonisku, kā programmātisku, meklējot atbildi uz jautājumu: kāds ir vietas potenciāls? ņemot vērā pieminekļu statusā iekļauto zāli un arī zinot kas plānojas blakus (Magdelēna un vēl pāris NĪ projekti). Tas bija pašpietiekams multifunkcionāls piedāvājums ar deju centru kā galveno akcentu (vai tmldz., bet tika smalkāk papētīta šī joma un atklājās ka te ir liels potenciāls). Kopējs iekšpagalms, parkings, biroji, restorāns (bija jau konkrēts interesents) un maziem studio tipa dzīvoklīšiem pietiekami lielā apjomā. Tas būtu bijis pašpietiekams, atraktīvs un apkārtējo attīstību papildinošs projekts ar esošās brīnišķīgās zāles atbilstošu pielietojumu, nevis konkurējošs, dublējošs vēl viens dzīvokļu projekts...kā rādās šobrīd. Tikai lai tas strādātu, nepietika ar esošo zāli, bet vajadzēja papildināt vēl ar papildus treniņu zālēm lai šāds komplekss pilnvērtīgi funkcionētu, tomēr to varēja izdarīt neatņemot vērtīgo platību dzīvokļiem augšstāvos u.c. Īsāk sakot viņiem patika... Izbrīnījos ieraugot nolikumu, programmu... acīmredzams bijis slinkums pieiet lietām ar attieksmi "davaj kā visi, ejošo lielumu dzīvokīši un lai arhitekti izdomā ko darīt ar zāli..". :(( Laiks rādīs, bet man nebija jautājumu vai piedālīties šeit vai nē. Neticu šim projektam. Lai man piedod Arhis kolēģi. Tā nav viņu atbildība, bet attīstītāja. Piekrītu, ka ne visos konkursos ir jāpiedalās. Tas ir atbildīgi jānovērtē. Par Rēriha u.c. nezinu.

Piekrītu ka jāpiesaista 2...3 apmaksāti profesionāļi, tomēr neliedzot piedalīties arī no malas (tieši šādi bija manis pieminētie konkursi kuros startēju), dodot iespēju jaunajiem, kam jārēķinās ar "garoziņu". Te mums visiem sakrīt, ka par velti nav jāstrādā. Un arī savā darbībā par šo iestājos.

Konkursu zelta laiki - varbūt..? Tagad ir vairāk tā, ka īpašnieks nodrošinās ar arhitektu, kas ir projekta vadītājs, atstājot atvērtu AR daļas autora jautājumu uz konkursu. Tā tas bija gan Miera, gan cik sapratu arī Pulkveža Brieža konkursu gadījumos. Nezinu, manuprāt nav īsti kārdinošs "burkāns" pieredzējušiem un atzītiem speciālitiem šādos konkursos startēt.

Pozitīvisms nav visparējs :)), bet attiecīgs pretnostatījums negatīvismam, kas te izskan kā vispārēja musinoša tendence, runājot par tomēr konkrētiem piemēriem, kur nav ne kripatas iemesla šādai čīkstēšanai.


Miķelis: Re: viena žūrijas locekļa komentārs [09/10/2014 11:44]

Nu redz, tātad pasaulē kāds netaisnības procents eksistē un štelles tiek bīdītas neskatoties uz augstiem arhitekta ētikas uzstādījumiem, gudrajām runām kongresos un goda mielastu servīzes šķindināšanas. Rezultāts - atpalicība Baltijas arhitektūras kontekstā, provinciālisms un diletantisms kā ikdiena. Visi zin, bet vezums joprojām turpat. Purvā protams ar var dzīvot un pa kādai dzērvenei salasīt. Tā kā mans skepticisms pret notiekošo nav gluži bez pamata.


Dārts Veiders: Re: viena žūrijas locekļa komentārs [09/10/2014 11:47]

Redzi , Gati, ir tā, ja kādam ir handikaps ( laiks un ekskluzīvs personisks kontakts ar Pasūtītāju), lai arī talants un mācēšana daudz neatšķiras no pārējiem, tad žūrija nav nekur jāgriež, ir acīm redzami, kurš ir labākais, vienkārša loģika, kā karā.

Tev pašam neliekas mulsinoši, ka zīmē risinājumus, un apsver piedāvājumu pēcāk piedalīties konkursā, tur kur likumdošana saka 100% būs jātaisa atklātais konkurss, cik noprotu Tev liekas ,ka OK, ja jau atklāti to stāsti. Ja tā tad nav tur mums, ko diskutēt.

Vismaz es, pieņemot šādu piedāvājumu ( jādzīvo jau mums ir visiem, un tirgus ir tāds kāds ir, sabiedrība kāda ir, tāda ir), par to nerunātu un maksimāli censtos panākt slepenību šādai dalībai. Pat ja rezultātā publiski izskanētu mans vārds , tad vismaz klusētu kā indiānis par to tēmu turpmāk, aiz cieņas pret kolēģiem.

Grēkojam mēs visi, bet būtiski ir apzināties, ka mēs to darām un vismaz sirdī to nožēlot, ja mums liekas, ka viss ir "čotka" pie šāda izkārtojuma, tad gan tur ir smagas problēmas, vai vismaz atrašanās paralēlās dimensijās.

Tieši tāpēc es proponēju nečakarēties ar atklātajiem metu konkursiem ( atlasē , starp Pasūtītāja neproponētajiem( no 5 kādi 3) ieviest publisku izlozi, atlases dokumentu iesniegušajiem), lai izvairītos no šādiem nesmukumiem, un jauno,bezkontaktu arhitektu kabatu tīrīšanas, cirka labā.


Miķelis: Re: viena žūrijas locekļa komentārs [09/10/2014 11:50]

Tas būtu FairPlay.


Gatis_Didrihsons Re: viena žūrijas locekļa komentārs [09/10/2014 12:25]

Paga, paga. Skaidrs, ka būs konkurss, protams, bet te kaut kas īsti nav kārtībā ar mūsu pašu kopējo izpratni (ētikas kodekss u.c.), lai gan daudz par šo runāts. Tad Tu saki, ka Pasūtītājs "jāsūta tālāk", ka pie Tevis atnāk ar profesionāla rakstura jautājumu - ko man darīt ar šo īpašumu un tmldz.? (ja jau reiz ienācis pa durvīm, tad jau arī ir handikaps...). Es tādos gadījumos saku vienu no diviem: 1) būs atklāts konkurss un es vēlos tajā piedalīties, izdomā programmu (ņem citus konsultantus ja vēlies), saņem PAU konkursam un dodot visiem vienadas iespējas (informaciju un laiku) lai uzvar labakais; 2) otrs variants ir ka maksa man par pakalpojumu kā pasūtītāja pārstāvim un tādā gadījumā es konkursā nepiedalos. Ir divas izpratnes par šo ar ko esmu saskāries: 1) nevaru piedalīties konkursā jo esmu ko pasūtītājam zīmējis, bet tā kā jārupējas par savējiem, tad būšu projekta vadītājs, tehniskais izpildītājs utt., atstājot pliku AR daļu autoriem kuri par šo "burkānu" cīnīses komkursā un 2) uztaisīt korektu priekšlikumu ievērojot iekšējo ētiku, nesatuvinoties ar pasūtītāju un nokomntrolējot, ka tiešām visiem pārējiem konkursa dalībniekiem ir tāda pati informācija kā pārējiem. Kurš labāks? Tā kā abi ir sviets, ne? Piekrītu, ka te ir traktēšana iespējama un būtu labi šo sakārtot, bet man kaut kā liekas ka te runa vairāk par savu iekšējo ētiku, nevarēs visu aprakstīt, sanāks absurdi... (varbūt ar laiku šie noteikumi nobriedīs). Jāsaka, ka neesmu atklātos konkursos piedalījies pēdējos 6...7gados (tikai slēgtos, apmaksātos), bet iepriekš vinnētos no kopējiem 6.gab,. tieši četros biju tajā mazākumā, kuram nebija nekādu šo Tevis minēto handikapu. Ko tad pasūtītājs tādu slēps no viena konkurenta un citamn atklās? Lai dabūtu sliktāku priekšlikumu vai kādu aizstāvētu? Kur interese? Tāda drusku lūzera stratēģija izklausās. Pēc sava neuticēšanās mēra ņemts. Un vai es ko jaunu pateicu par Strēlnieku ielu un Arhis darbu? Tas ir zinams, Latvija maza un paskaties iepriekš citu komentāros par šo konkursu... Es neko nepārmetu nevienam. Viņi rīkojās kā uzskatīja par pareizu un esmu par šo padziļināti interesējies vai te kāda šmuce bija vai nebja?, zini, nebija. Pat es teiktu otrādi, pēc pirmā priekšlikuma saņemšanas pasūtītājs savas vēlmes vēl precizēja, t.i. pārējie dalībnieki pat saņēma precīzāku informāciju un vairāk nekā pirmie. Grūti dzīvot ja neuzticies nekam. Nav?

Risinājums tiešām būtu uzlikt par pienākumu RVC nbozīmīgām būvēm vienoties ar diviem trīs birojiem par samaksu. Neierobežojot dalībniekiem no malas mēģināt, bet arī reizē negarantējot kādas tādas handikapa neesamību lietas. Ja grib mēģināt, lai dara. Man neviens neko tādu negarantēja. Pirmajā manā konkursā pasūtītāja trīs žūrijas pārstāvi konsekventi balsoja par citu darbu (bija jau priekšlīgumi), bet pārējā žūrija izvirzīja manu darbu. Šobrīd vairs neesmu manījis vairāk par 2 īpašnieka pārstāvjiem žūrijās un es uzticos (iepazīstos kas žūrēs) kolēģiem kas darbojas žūrijās.

vispār jāizlasa tās Lindas grāmatas. izskatās interesanti, jāatzīst, nav man šo zināšanu


Miķelis: Re: viena žūrijas locekļa komentārs [09/10/2014 12:42]

Viss Tavs aprakstītais norāda, ka Latvijā arhitektiem ir pamatīgas problēmas ar ētisko pusi, bez kuras nopietna arhitektūras attīstība nav iespējama. Kad nauda dominē pār ētiku arhitekta darbā, tad nav ko brīnīties par kopējo līmeni. Ja neeksistē godīgas spēles likumi, tad eksistē vecā labā sovoku kultūra, kura nāk līdzi tieši Krievzemes investoriem un tas ir tas par ko runāja arī Hermanis savā intervijā 1:1. Bļodlaižu kultūra, kur morālās kategorijas neeksistē.


jtd: Re: viena žūrijas locekļa komentārs [09/10/2014 14:31]

Anatomiski arhitekts tas pats cilvēks vien ir un ēst gribas katru dienu.

Varbūt, ka kļūdos (cerams), bet izskatās, ka joprojām (liela) daļa kolēģu atrodas Maslova piramīdas apakšējā līmenī (cīnās par izdzīvošanu). Ētika sākas augstākos līmeņos, kad nav jāizšķiras, ēst vispār vai ēst kūkas. Nevienu nevar attaisnot, bet tāda ir reālā dzīve (atturēšos no skarbāka salīdzinājuma).


Ingurds Lazdiņš Re: viena žūrijas locekļa komentārs [12/10/2014 18:50]

Miķeli, pat nevis tik daudz "Latvijas arhitektiem ir problēmas ar (kaut kādu mitisku - - iespraudums iL) ētisko pusi", cik visai Latvijas arhitektūras sabiedrībai un LAS tajā skaitā pagaidām ir problēmas ar sakarīgiem, saturīgiem un profesionāli efektīviem konkursu nolikumiem, lasi, precedentiem!

Citiem vārdiem sakot, ja

- organizatori pārstātu prasīt "trīs vienā" un ne mazāk (kā Autoostas gadījumā - "aizej tur, nezin kur, atnes to, nezin ko");

- organizatori pārstātu prasīt, nepiedāvājot un nenodrošinot rezultātā adekvētas samaksas iestāšanos;

- savukārt dalībnieki pārstātu "solīt" savos iepirkumu piedāvājumos visādus debesu brīnumus par it kā "mazākajām cenām", tā vietā, lai izpildītu konkrētus, nolikumā uzskaitītus vai citādi vispārzināmas un savstarpēji salīdzināmas (ar likuma spēku nodefinētas) pakalpojuma, projekta un atsevišķo tā etapu apjomus un satura definīcijas -

tad, tici man, gan LV arhitektiem, gan sabiedrībai kā gala lietotājam un maksātājam, tā pat kā attīstītājiem ar visām viņu biznesa interesēm būtu stipri vien mazāk problēmu. T.sk., it kā ētiskā, bet patiesībā - pavisam konkrētu projektētāju biznesa konkurences rakstura, problēmas.


Dārts Veiders: Re: viena žūrijas locekļa komentārs [09/10/2014 16:37]

Nav Tev jādzen Pasūtītājs prom, bet pirmkārt jāizskaidro procedūra. Tad jāizlemj kā tad darīt, būt būvprojekta vadītājam un būt kāda cita autordarba realizētājam, vai tomēr gribēt piedalīties, ja par varīti gribās piedalīties( normāli būtu samierināties ar būvprojekta vadītāja, pasūtītāja labās rokas statusu), tad ir varianti:

1. Nosūtīt uz LAS, iepriekš neko Pasūtītājam nezīmējot un nestāstot, jo info, laiks un Pasūtītāja simpātijas jau Tev jebkurā gadījumā ir ātrāk un vairāk kā tiem, kas sāks ar starta šāvienu , un ne jau par velti tas Pasūtītājs pie Tevis atnāk, ne jau no izziņu dienesta, bet tāpēc ,ka grib ar Tevi strādāt. Tāpat jau nebūs īsti godīgi.

2. Ja nu tomēr jau esi sazīmējis, palīdzējis un gribi paņemt konkursu, centies maksimāli noslēpt šo savu sākotnējo darbību, tā lai publiskā vidē pat skaļākas baumas neparādās.

Man nav iebildumi, ka kāds grēko ( to daram visi, sākot no visādiem veciem svētuļiem, beidzot ar jauniešiem-žipčikiem, kāpēc jau JTD pateica), man ir iebildumi, ka grēks vairs netiek uzskatīts par grēku, vai tiek uzskatīts par sev pienākošām ekskluzīvām tiesībām tā darīt. Punkts. Dieva priekšā esam visi vienādi.

Kāda lūzera stratēģija? Nesapratu? Padomā kā ir karā(neba velti uzņēmējdarbības jomā ir tik populāri SUNDZI, Klauzevica traktāti), viens no oponentiem zin pretinieka pozīcijas, jau krietnu laiciņu pirms kaujas, karaspēks+- vienāds( mēdz arī būt, ka nezinošajam ir arī vājāks), Tev ko liekas ,ka nezinātājam ir vērā ņemamas iespējas sakaut zinošo oponentu, kuram ir iespēja sagrupēt savu karaspēku atbilstoši izlūkinformācijas datiem, un sist par oponenta vājajām vietām? Nu nebūsim , Gati, liekuļi, tieši tāpēc ir rūpnieciskā spiegošana utt..

Nepiekritīšu, ka būs prātīgi 3-5 īstenie un pārējie kamikadzes, tā pati kristiešu izkaušana Kolizejā vien sanāks, protams 1 no 100 izšaus, bet tas ir traģiskāk kā azertspēlēs. Visiem ir jābūt ar vienādiem noteikumiem, kas tāpat neliedz čakarēties, bet vismaz zaudētāji nosegs savus izdevumus.

P.S. Vēlreiz lai būtu skaidrs, nevajag nevienam žūrijā kaut ko spiest( parasti jau žūrija nekad neuzspiež Pasūtītājam nemīlamus risinājumus, bet atrod savstarpēji pieņemamu risinājumu), pietiek , ka Pasūtītājam dikti patīk, un nav izpildījies kļūdaini, profam kam ir preventīva info(laiks) un zin Pasūtītāju( ir strādājis ar to), to ir izdarīt nesalīdzami vienkāršāk, kā pārējiem kam tādas info nav.

P.P.S Visticamākais ,ka Lindas grāmatā ir tas,kas ļautu izvairīties no tādām muļķibām,


Miķelis: Re: viena žūrijas locekļa komentārs [09/10/2014 17:06]

Nez ko par to visu teiktu vecais zēns Mārfs, kuram patīk servīzes un galda piederumi un kurš taču nav ievēlēts tikai, lai sniegtu intervijas. Mārfa cigāru istabā šķiet kungus interesē tikai konjaka kvalitāte un cigāru autentiskums. To Dārt sauc par morālo krīzi, un pagaidām brīnos par jaunajiem arhitektiem, to apātiju, kuriem šo atklāsmju gaismā ir ierādīta mūžīgo statistu loma. Var jau būt, ka cigāru istabas koncepts Latvijas arhitektūrā ir uzvarējis.


Gatis_Didrihsons Re: viena žūrijas locekļa komentārs [09/10/2014 17:42]

Es te diskusijas sakarā padomāju par šo (paldies par viedokli), jo pēc ētiksa kodeksa pieņemšanas tā arī nebiju tieši saskāries ar dalību atklātos konkursos. Iespējams, man nav kaut kur taisnība (kodeks ir jāievēro, punkts). Labāks variants klusēt, darīt apzinoties ka ētiski tas nav? Atvērts dialogs sniedz man šo iespēju pārdomāt savu līdzšinējo attieksmi, proti, kā sakāt grēku, ka reiz padomāju, ka piedalīšos konkursā situācijā, kur pasūtītājam esmu ko reiz zīmējis ( toreiz bez atlīdzības, faktiski biznesa konceptu uz ģeometrijas analīzes, neatpazītu manu darbu jo konkursam jāvelta vairākas nedēļas, nevis dienas). Droši vien šobrīd es neiesaistītos, vai ja kas reiz sen tur bijis, domātu, ka pirms lēmuma par piedalīšanos konkursā, vajadzētu lūgt, piemēram, LAS ētikas komisijas viedokli, varbūt pat rakstiski (un par šo pakalpojumu samaksātu ja nepieciešams), iesniedzot pilnu informāciju par līdzšinējo sadarbību ar šo klientu un pieņemt verdiktu. Automātā nepiedalīties..? izlēgt sevi pat ja ir vēlme, idejas, motivācija par kādu konkrētu vietu, ēku, cilvēkiem? Loterija? Klusēt grēkojot ir labāk, nekā dalīties savās domās un atklāt šo kļūdu? Tāda dubultmorāle vai nesanāk? Neviens nav bez grēka (āmen), bet kāpēc mēs (arhitekti) sevi tā nemīlam? Ja traktēt interešu konfliktu burtiski (ne pēc būtības), tad sanāk, ja kāds arhitekts ir labi sastrādājies ar attīstītāju, tad nav nekādu izredžu šim arhitektam piedalīties šī attīstītāja rīkotos citu objektu konkursos. Ir aizdomas par interešu konfliktu! Vai tā? Tad beidzam sapņot par spēcīgiem birojiem...

Nav man kara stratēģijas savā darbībā, bet, teikšu kalpošanas jeb win/win stratēģija. Tās kara stratēģijas... garām (jau sen te ir visādas blue ocean utt.). Tur jau tā problēma, ka cīnāmies viens pret otru, nevis par otru, domājot par labāko risinājumu lietotājam, pilsētai, pasūtītājam, par sadarbību, par saviem cilvēkiem (darbiniekiem, ģimeni). ...maslova piramīdas apakša :))...mja. nesūdzos, pasaule ir plaša un nav jau tika LV. Jo ātrāk iesim ārpusē, jo labāk visiem ies (nupat atgriezos no Dubai, kur viens projekts top, krievijas tirgus manās acīs ir aizvēries).

Visu var izdarīt arī bez šmuguļiem, sociāli atbildīgā veidā. Uz to jātiecas. Bet tas lai paliek... ne par tēmu te jau aizgāja. Vispār dažos jautājumos mēs (dārt, miķeli, jtd) esam ļoti atšķirīgās pozīcijās.. un lai tā paliek, ir telpa dialogam... citu reizi. Visu cieņu.


Miķelis: Re: viena žūrijas locekļa komentārs [09/10/2014 17:51]

Visu cieņu arī Tev. Itin labi saprotu Tavu pozīciju un skaidrs ka katram ir savi argumenti. Lai veicās projektējot un kādreiz ar Rietumos kādu pasūtījumu, tad mēs varētu nonākt pie daudziem saskares punktiem. Veiksmi darbos!


Gatis_Didrihsons Re: viena žūrijas locekļa komentārs [08/10/2014 23:56]

Nedomaju ka manis minetas lietas (kapnu telpa, ieeju organizacija, dzivokla iekstelpu orientacija) ir nebutiski sikumi. Kas tad ir svarigs sada apjoma objekta konkursa? Pastasti? Tas butu "kopejais labums un ielas fronte"? Padalies kas tas ir un kā tas saja darba ir labaks par URA un Vincenta darbiem? Tas pats par "zobu vienmerigo baltumu" un ko ar to biji domajis sai darba - kontrastu vai saspeli? Tiesam, interese.


Ingurds Lazdiņš Re: viena žūrijas locekļa komentārs [12/10/2014 18:54]

reizēm jautājums, pats tā pastāvēšanas fakts un forma, izsaka jau nesalīdzināmi daudz vairāk, nekā jebkura, pat visplašākā un argumentētākā atbilde spētu pavēstīt


Gatis_Didrihsons Re: viena žūrijas locekļa komentārs [09/10/2014]

Atceros no 2006 Magdelenas namu konkursa (tapat tas meness nelauj gulet:)), bija konkursa prasiba izzimet planus 200 meroga ar mebelu izvietojumiem. ! tas ir ~60 000kv.m apbuvei briva teritorija 2.5ha platiba. Nezimejam, uznemoties risku, ka vnk tiksim diskvalificeti, bet... apzelojas zurija, diez ka valsts konkursos ta varetu? Bijam koncentrejusies uz butisko, uz pilsetbuvnieciskiem momentiem... Tad tados planos tiesam ari varetu mainities 1001 reizes lietas un vietas, bet ne reizi neesmu piedzivojis kadas nopietnas izmainas TP atskiriba no konkursa piedavajuma (5..10%max). Kapec lai tas butu? Tas izmainas rodas ja nav atbildigi sastadita programma (pasutitajs) vai vajs risinajums (arhitekts). Lai neliekulotu tuvakas dienas nopublicesim te vienu savu 2007.gada konkursa objektu kas buvejas un kur loti maz kas pamainijies un tas neskatoties uz laiku kad programma un piedavajums dzima. Nu tad varesiet revanseties:))


Ozoliņš: Re: viena žūrijas locekļa komentārs [08/10/2014 18:38]

Varbūt žūrijas loceklis zin, kurš projektēs ēku, ja pirmās vietas nav ?


Gatis_Didrihsons Re: viena žūrijas locekļa komentārs [08/10/2014 23:06]

Palika pie tā, ka pasūtītājs ar saviem konultantiem runās ar augstakas vietas ieguvēju, t.i.Vincentu


Ingurds Lazdiņš Re: viena žūrijas locekļa komentārs [12/10/2014 18:03]

neizpratne tiešām NAV radusies. cita starpā - paldies Tev par operatīvo, tiešām izsmeļošo un ievērojami plašāko konkursa darbu (mana darba) vērtējuma skaidrojumu vēstules formā, uz dažiem maniem rakstiski uzdotajiem jautājumiem atbildot. tikai - vai nebūtu labāk, ja jau uzreiz un KATRS no konkursa dalībniekiem varētu saņemt šādu vai līdzīgu darbu vērtējuma izklāstu?! tik jau nu ierasto "žūrijas 4-rindiņu" vietā...

otrkārt - "savu darbu publiskai analīzei" es neliku vis "šādā gadījumā", bet gan tiešām, lai saņemtu kādu feedback`u, uzzinātu viedokļus, galvenokārt par arhitektūru. tā taču varētu būt brīvas gribas izpausme?

Tiešām nebiju domājis šeit ķidāties par visiem un katru no, manuprāt, vairākiem diezgan apšaubāmajiem žūrijas izteikumiem un vispār stilu vērtējumos, kad vienam darbam vērtēta (pieminēta) tiek "māte, otram meita, citam - raibā kleita" (lūdzu atvainot par liriski spontāno hiperbolu). Tāpēc biju arī mazliet pārsteigts tā, uzreiz saņemot Tavu labi domātu, bet tik garu un detalizētu izklāstu par (vismaz mūsu starpā) pārrunātām lietām. Es par arhitektūru un vides kontekstu vairāk gribēju!

nobeigumā tikai vēl divas replikas, pavisam īsi - nē, 150-160mm biezums VAIRĀKLAIDUMU monolītajai pārseguma plātnei, nepārsniedzot 4,5m attālumu starp nesošajām šķērssienām, nav nekas īpašs (ir BK z

vlēdziens), savukārt Parock standartmezglu katalogā dz.mājām ir piedāvājums arī 80-90mm pīrāgam;

jā, Tev ir taisnība, mana darba griezumā ir aplami attēlots augstums 24,0m no 1.st. grīdas, kā pienāktos, un ā bija iecerēts - tiešām biju šo, konkursa materiālus izdodot, palaidis garām (tā nav attaisnošanās, vnk fakts - neizkontrolēju, pieņēmu kā izrunātubirojā), bet, piekritīsi - kā laureātu darbā - rādīt 1.(zemes) stāva grīdu vienā līmenī ar ietvi (bez ptrasītā 15cm pacēluma) ir aplami un nepieļaujami no normatīvā viedokļa, savukārt normatīva ivērošana viņu gadījumā varētu pvisam nevēlami ietekmēt jau tā niecīgos telpu augstumus, īpaši mansardā....


Ingurds Lazdiņš Re: viena žūrijas locekļa komentārs [12/10/2014 18:24]

PS. jā, un vēl, par mēbelēm plānos, vai plāniem BEZ mēbelēm.

Pieturos pie pārliecības, ka skiču projektos

1) virtuvi norāda, jo, tā kā tā ir saistīta ar pieslēgumiem, tās atrašanās vieta nosaka dzīvojamās vides galveno organizācijas shēmu;

2) savukārt ēdamzonas novietojuma iespēju pie virtuves (tā pat kā santehniku, galvenās elektroiekārtas un iebūvētos skapjus) shematiski norāda, lai parādītu, ka plānojumā tāda iespēja ir paredzēta un iespējama;

3) toties visu parējo šādas stadijas plānos parasti var nerādīt gan tāpēc, ka labi veidotam dzīvokļa projektam dzīvojamajai istabai ir vismaz 2, ja ne vēl vairāki iespējamā iekārtojuma un lietošanas varianti (visus neattēlosi!), gan arī tāpēc, ka telpu dizainam normāli izveidotos privāto dzīvokļu plānos nevajadzētu ietekmēt vai iespaidot paša ēkas konkursprojekta novērtējumu pilsētas ainavā. Ne tā?


Ingurds Lazdiņš Re: viena žūrijas locekļa komentārs [12/10/2014 18:35]

PS2. sorry, un vēl tomēr -

mans "apgalvojums-uzbrauciens" bloga sākumā ir galvenokārt par to, ka Vincenta darbā nevis "nekas tur netika norādīts virs 24m" (varbūt arī netika norādīts), bet BIJA un IR gaismas kaste ar augstumu ~2m un dimensijām 4,5x4,5m plānā VIRS NORMATĪVAJIEM 24,0m, ko žūrija pat nepiemin, un kas, starp citu, pārsniedz arī RTIAN pieļautos 5% "vertikālā akcenta" laukuma. Savukārt citā (šoreiz manā darbā) žūrija ar azartu metas virsū ažūrām drošības margām ar augstumu 60cm virs plakanā jumta parapeta...


Miķelis: Gatim. [09/10/2014 09:41]

Nu tad par visu pēc kārtas.

1. FairPlay. Neviens investors neuzrodas tukšā vietā ar saviem gataviem konkursa noteikumiem. Parasti viņš dodas pie kāda pazīstama vai ieteikta arhitekta, kas tad uzņemas arī kūrēt procesu. Par to ka šajā procesā nedarbojas merkantilas intereses, var stāstīt tūdaliņiem no laukiem. Visbiežāk kāds jau ir strādājis pie konkursa darba kopā ar pasūtītāju jau labu laiku pirms parādījušies statisti, no kuriem atpērkas. Ja, kāds tomēr neliekas mierā līdz galam ( kā šajā gadījumā Ingurds ), tad viņš tiek "iedzīts grīdā" prastiem līdzekļiem - 10 cm kļūda + tumbočka pie gultas ne tā nolikta.

Apogejs visai šai shēmai ir 2008.gada konkursa darba izbīdīšana bez otreizēja konkursa Rātslaukumā - latviešu arhitektūras vissvētākajā vietā. 6 gadi - pat APU ir derīgs tikai 4 gadus. Tā kā kungi, arhitekta ētikas kodeksu sen laiks visiem iemest atkritumu spainī, jo tas vairāk līdzinās pamieram Ukrainā.

2. 1001 reizi. Izmaiņas pēc konkursa noslēgšanās variējas no 50-100%. Spilgtākie piemēri atrodas Rīgas Manhetenā - Ķīpsalā. Saules akmens - dzeltenais apjoms ar caurumu vidū rezultējās Swedbank ēkā. Z-torņi - administratīvā ēka ar savienojumu torņu vidū un simpātisku fasādes plastiku rezultējās daudzdzīvokļu ēkā un viesnīcā ar vāciešu izstrādātu pedantisku fasādi.

3. Par kopējo labumu. Man kā publiskās ārtelpas lietotājam galīgi neinteresē kādā vannā mazgājas pilsonis A - vai kantainā, vai apaļā. Varbūt pilsonis A vispār pārstāj mazgāties padzīvojis 3 gadus Miera ielā. mani interesē publiskās ārtelpas kvalitāte, vai vienkārši šajā gadījumā - Fasāde. protams ir divas pieejas - ielikt zelta zobu, vai mēģināt pietonēties esošajam stāvoklim. Vēl vairāk, man kā arhitektam, uzreiz ir pamanāmi koppapīra risinājumi un oriģināli izstrādāts priekšlikums. Ja esam kopētāji, tad OK - bet vajag pilnu spektru ar Geriju, Rodžersu un Bjerki. Ne tikai Gerkānu. Šajā ziņā mums ir kur augt.

4. Par virtuvi. Zinot visu šādu konkursu virtuvi ,varbūt tomēr ne detaļās, aicinu mūs visus izbeigt būt liekuļiem un beigt čakarēt vienam otru. Ja ir jau gatavs risinājums, par kuru investors samaksājis un gatavs realizēt, varbūt nevajag konkursu ķeksīša dēļ, bet ieviest nodevu, kas aiziet arhitektūras attīstības fondam, kurš nodarbojas ar absolūto graustu sakārtošanu un publiskās ārtelpas attīstību. Kuru kūrē LAS padome, protams tur darbojas Mārfs, bet gan jau ar to var tikt galā.


Miķelis: Re: Gatim. [09/10/2014 10:42]

P.S. Un protams visu cieņu Tev personīgi. Novērtēju Tavu vēlmi komentēt viedokli un diskutēt, kas ir patīkams izņēmums konkursa rīkotāju rindās. Tas ir īsti FairPlay garā.


Gatis_Didrihsons Re: Gatim. [09/10/2014 18:28]

1. piekrītu, ir intereses un tas ir normāli. Nesauktu par merkantilām uzņēmēju intereses (viņu misija ir kalpot, pelnīt un attīstīties). Arhitekti ir arī uzņēmēji kuriem jādarbojas ētikas kodeksa ietvaros un teicu, ka nezinu par citiem tur kaut kādiem gadījumiem (ja ievēroji komentēju tikai par to kur esmu personīgi iesaistīts un kompetents). Nepiekrītu par "iedzīts grīdā" šajā sakarā. Lūdzu salīdzini šo ar Vincents, arī Caunītes darbiem. Kam acis redzēt, redzēs atšķirību. Un te vēl gribu oponēt par "tumbačka" ne pareizajā vietā un izmērā. Tas nav tāpat. Es minēju virtuvi, galdu un ar to domāju ko vairāk, t.i. 90m² dzīvoklī tāda 3m kopējā letes garuma virtuvīte ir konceptuāla pieeja (dienesta dzīvoklis, ēd Mierā vai citās tuvējās kafejnīcās un tmldz.) vai gadījums (neatradu skaidrojumu)? ja zīmē mēbeles, tad arī mīkstās grupas, gultas arī. Te gan gultas labi iekārtojas (ne wc un vannas), bet nereti dēļ šādiem it kā sīkumiem, jāmaina ģeometrija. Dēļ "tumbačkas" kā saki.

2. Nezinu šos stāstus... nepiedalījos

3. Tev neinteresē, žēl gan. Mans pilsoniskais viedoklis nebūtu tik vienaldzīgs - labi īpašumi nes ienākumus, ir sakopti utt. un ne tikai fasāde (šajā gadījumā tas ko domā ar publiskās ārtelpas kvalitāti) nosaka īpašuma kvalitāti. Biežāk otrādi, ar laiku lietotājam svarīga paliek ekspluatācija (70...80% izdevumu pozīcija vidējam objektam 40..50 gados) un tā nav tikai šī "kā izskatās" pozīcija. Ingurds raksta par to, ka vēlējies kontrastēt ar apkārtējo, bet es tā arī nesaprotu Tavu pozīciju "zelta zobi" - uzskati, ka šī ēka ir veidota kā saskanīga (pēctecība, turpinājums...) vai kontrastējoša? Vai Tu runā par tonējumu? Tas tai melnbaltajā bildē vai krāsainajās? netieku līdz, lai paliek

4. Piekrītu. Ja ir risinājums un tas ir labs, tad nevajag atsevišķos gadījumos konkursus. Par cik pasaule nav ideāla (jums te izdodas arvien vairāk to man atklāt), tad kas noteiks, izlems vai risinājums ir labs (nekaitīgs RVC)? un vai ir/nav nepieciešams konkursu rīkot? Piekrītu viedoklim, ka tā Dripes padomes bija laba. Tadam sietam tomēr būtu jābūt mūsu tik neviennozīmīgajā kvalitatīvas arhitektūras izpratnes pasaulē.


Miķelis: Re: Gatim. [09/10/2014 18:55]

Labi jau labi, domāju mēs viens otru labi saprotam. Bet dažreiz ir vērts pamanīt olekti ar kuru mēram. Ingurdam un kolēģiem ir labs darbs tieši šai konkrētai vietai sanācis, ja izvēlas iekļauties esošajā vidē. Tas ka Rīgā modē plombu vietā likt zelta "zobus", spodrinot attīstītāju ambīcijas un piebeidzot kopējo pilsētvidi, manuprāt, nav labi. Bieži rietumos redzu cik meistarīgi, arī atzīti arhitekti iekļaujas esošā vidē. Pie mums tā tadžiku mentalitāte - lai parādītu ka esi bagāts, pilna mute zelta zobu. Tas manuprāt ir slikti, esam ziemeļnieki un atturīgiem risinājumiem vajadzētu būt prioritātei. Un krievi ir jābremzē, šeit ir Latvija un Eiropa un mēs te esam saimnieki. Mēs veidojam savu pilsētvidi. Ceru saproti.


Gatis_Didrihsons Re: Gatim. [09/10/2014 19:06]

Prozīt. Te mums pilnībā saskan par neizlēkšanu vajag vai nevajag situācijās un iekļaušanos ansamblī. Nopietni. Ura.

Un jā, kas attiecas uz šo konkrēto klientu, tad viņš vairākas reizes atkārtoja, ka negrib izlēkt, grib vienkārši normālu, funkcionālu ēku. Te mēs paši...arhitekti nereti pārspīlējam


Ventis Didrihsons Dažas konkursdomas [09/10/2014 09:50]

Visu cieņu Gatim, ka viņš kā žurijas loceklis aptveroši skaidro savu redzējumu. Tā ir laba zīme un cieņa pret konkursantiem. Visu cieņu arī Ingurdam, kurš objektīvi vēlas zināt žūrijas argumentāciju.

Ja jau aizgāja runa par konkursiem tad arī daži eirocenti no manas puses: ir valsts/pašvaldību organizēti konkursi un ir privāto attīstītāju konkursi. Abus vieno viens mērķis – iegūt pēc iespējas kvalitatīvāku rezultātu.

Lai to panāktu, pirmkārt, konkursam ir jābūt kvalitatīvi organizētam un kādam jāuzņemas rūpes un atbildība par šo organizēšanu. Pēc manas pārliecības, kvalitatīvu konkursu organizēšana un atbildība ir jāuzņemas attiecīgo pašvaldību pilsētas arhitektiem (šāda prakse ir daudzās ES pilsētās, kur labi organizēti konkursi nes labus rezultātus kvalitatīvas pilsētvides izveidē).

Lai Gvido mani piedod, jo ne man norādīt kas jādara vai nav jādara Rīgas arhitekta birojam, bet skat. Rīgas pilsētarhitekta biroja nolikuma pirmo punktu: copy/paste “Rīgas pašvaldības aģentūra „Rīgas pilsētas arhitekta birojs” (turpmāk – Aģentūra) veic darbību, lai nodrošinātu Aģentūras izveidošanas mērķa sasniegšanu – sekmēt arhitektūras procesa kvalitāti un kvalitatīvas pilsētvides attīstību, veicinot Rīgas kā reģiona metropoles konkurētspēju.”

Droši palabojiet mani, bet vai tad konkursu kvalitāte un kvalitatīvs rezultāts arī nebūtu viena no prioritātēm kā sasniegt šo mērķi, zinot, ka RVC zonā konkursi ir obligāta procedūra?

Par to kāds būtu kvalitatīvi organizēts privātais vai valsts/pašvaldības konkurss jau varam plaši diskutēt... Neņemos apgalvot, ka Miera ielas konkurss vai Autoostas konkursi nebija labi organizēti, nezinu. Zinu, ka abos gadījumos nav vēlamā rezultāta.

Otrkārt, lai nodrošinātu kvalitatīvu rezultātu ir svarīgi kas piedalās šajos konkursos. Atļaušos apgalvot, ka lielākā daļa finansiāli nodrošināti un regulāri noslogoti biroji bez garantētas samaksas nepiedalīsies. Domāju, ka daudzi piedalīsies, ja konkurss būs organizēts divās kārtās ar garantētu atlīdzību finālistiem. Pats gan nedaudz paplucināju savu pašcieņu piedaloties Strēlnieku ielas privātajā konkursā. Bet nu dabūju labu mācību vairs to nedarīt.


Linda: par konkursiem [09/10/2014 11:02]

žūrijas locekļiem un arhitektiem varētu būt interesanti apskatīt šīs grāmatas:

Leentje Volker "Deciding about Design Quality" (pieejams google books un pdf) un "Architectural Competitions - Histories and Practice" (http://issuu.c...tion-forlag2/1)


aristotelis: 21.gs vērotājs [10/10/2014 08:42]

Diemžēl vizuālais materiāls kā no kkāda 95. gada šūtera... Tomēr no psiholoģijas un no tā kā strādā cilvēka uztvere nekur neaizbēgt takā pie šādām lietām tomēr tak var piestrādāt.


Ingurds Lazdiņš Re: 21.gs vērotājs [10/10/2014 10:11]

ko tas dotu? es domāju - žūrijai


Dārts Veiders: Re: 21.gs vērotājs [10/10/2014 10:19]

Filosofs, droši vien domāja, ka profesionālā žūrija pavelkās uz fotošopa kairinājumiem, aizmirstot jēgu....


Ingurds Lazdiņš Re: 21.gs vērotājs [10/10/2014 10:56]

ne tikai "filosofs" tā domā. šķiet, puse latvijas arhitektu, kas startē konkursos.

bet trakākais - ka tā arī pa lielam ir!! - ka žūrija (pat un it īpaši žūrija!) pavelkas...

reizēm esmu domājis - vai tiešām viņi (žūrija) neredz? neiedomājas vai nespēj iztēloties, kāda tur būs telpa, kāds dabiskais izgaismojums, viss kopā - pozitīvs vai nekāds pārdzīvojums lietotājiem, saturīga un strukturēta vai tikai ārišķīga un "žurnālmūsdienīga" arhitektūra...

vai kā šoreiz - kad, Pasūtītāja vārdiem runājot (citēts no G.Didrihsona Re: Gatim 09/10/2014 19:06): "viņš vairākas reizes atkārtoja, ka negrib izlēkt, grib vienkārši normālu, funkcionālu ēku..." ...ko tur vēl piebilst...laikam jau nē.


Miķelis: Re: 21.gs vērotājs [10/10/2014 11:47]

Šis ir viens no FairPlay elementiem - godīga vizualizācija bez izkropļojumiem, bez 10 stāfāžiem a la Breds Pits, nakts fotomontāžām, helikopteriem kadrā, nereāliem skatu leņķiem, putna perspektīvas un citiem acs kairinājumiem. Paskaties vecos rasējumus, ar roku taisītos - godīgi, ar ēnām un saprotami. Esam aizgājuši tādā pirmatnējo cilšu filozofijā - viss kas spīdīgs, grab ir iekārojams. Latvijas publiskā ārtelpa ir maza un tā jasargā - šobrīd - totāla neizpratne par lokālās vietas ģenētisko kodu. Starp citu, Arhitektūras muzejā ir laba izstāde par Ziemeļu arhitektūras ģenētisko kodu. Investori no Krievijas ir ar citu mentalitāti un tie jābremzē, pamatīgi jābremzē, lai Rīgas Vēsturiskā centra padomei arī pēc 100 gadiem būtu darbs.


aristotelis: Re: 21.gs vērotājs [10/10/2014 12:17]

Dārts pareizi uztvēra domu. Prasīji, ko tas dotu? Ļoti daudz citos gadījumos varbūt pat uzvaru! Psihologi jau ir pierādijuši, ka ļoti grūti ir "strīdēties" ar darba izpildītāju, ja rezultāts ir perfekts. Var jau gauzties, ka "neviens mani nesaprot" vai "tie tur kantori pārlieku strādā pie vizuālā materiāla, bet priekškam tas vajadzīgs, plānos viss redzams" bet realitātē konkursos startē daudz arhitektu biroji un kautkā tomēr ir jāpiesaista uzmanība, lai žurijas locekļi paliktu pie darba un gribētu vispār pat iedziļināties. Nevajag jau BIG / OMA etc. līmeni, jo cik noprotu šie un citi lielie "čiekuri" strādā ar pasaulē labākajiem māksliniekiem, bet Latvijā un itsevišķi kaimiņos Lietuvā ir pietiekoši cilvēki, kas specializējušies uz arhitektu darbu "pārdošanu" veidojot mūsdienām atbilstošu vizuālo materiālu.


Miķelis: Re: 21.gs vērotājs [10/10/2014 12:35]

Vai šādi uzprišinot savu darbu tā būtu godīga uzvara? Varbūt vajadzētu iesaistīt kādu hipnotizētāju, kas iedveš žūrijai, ka šis darbs labākais, pieliet žūrijas locekļiem tējai haluciogēnās vielas un projektā noslēpt ģeometriskās figūras, kuras reaģē ar šīm vielām un rada labpatiku žūrijai pret šo darbu? Kur ir tā robeža, kur psiholoģiskie ieroči darba izvērtēšanai ir pieļaujami. BIG arhitektūra pārsvarā balstās uz vizualizācijām, dzīvē, vairāk kā viduvēji. OMA strādā daudz ar teoriju un klipkopām un analīzi. Mākslinieciski pasniegt projektu tas cita lieta, bet lietotāju interesē rezultāts, un mūsdienās reāls objekts nesniedz to ko piedāvā "projekta reklāma". Vai arhitektūra iekļaujas reklāmas industrijā un kļūst par kārdinošā augļa reklāmu?


aristotelis: Re: 21.gs vērotājs [10/10/2014 12:54]

Domāju, ka jā! Ignorējot žūrijas locekļa komentāru, pieņemsim, ka ideja arhitektu birojam X ir laba, bet izpildījums uz planšetēm šausmīgs, bet atkal arhitektu birojam Y ideja ir arī laba, bet izpildījums labs. Pie kura no šiem 2 darbiem žūrijas loceklis uzkavēsies ilgāk? t.i. pieņemot, ka nav radīts nekas ģeniāls, bet abi 2 darbi ir tīri ok. Nu tad lūk šajā momentā ieslēdzās cilvēka psiholoģija, kas sagaida arī estētisku baudījumu. Piekritīšu tev, ka BIG varbūt mazliet pārspīlē reizēm, bet te uz ātro atradu vienu Lietuviešu kompāniju http://www.3dstudija.lt/

Var jau arī šādi taisīt, bez nekādiem sarkanajiem paklājiem, superspecefektiem, brediem pitiem etc. Vienkārši un vizuāli baudāmi. Var jau visu to ignorēt, bet vai tas ir tā riska vērts?


Miķelis: Re: 21.gs vērotājs [10/10/2014 13:44]

Lietuvieši ir Ok. Protams superreāls 3D arī ir šāviens pār strīpu. Jābūt iespējai skatītājam piedomāt detaļas. Bet kā virziens ir OK. Paldies par saiti.


Ingurds Lazdiņš Re: 21.gs vērotājs [10/10/2014 13:21]

acīmredzot nefanoju par "mūsdienām atbilstoša vizuālā materiāla" patērētājiem.

man svarīgāka šķiet tā sajūta un pārliecība, kā uz jaunuzbūvēto ēku raudzīsimies nākamos 50 gadus. nevis planšetēs. sorry


aristotelis: Re: 21.gs vērotājs [10/10/2014 13:41]

Es tāpat kā jūs! Bet vēl jau jātiek arī tālāk par planšetēm..


Ingurds Lazdiņš Re: 21.gs vērotājs [11/10/2014 10:45]

tā nu vairāk ir žūrijas (ekspertu) problēma. vismaz par saviem %iem 50... tāpēc taču viņi ir aicināti?!

lai saprastu, paredzētu un izvērtētu 1) kura māja (piedāvājums) harmoniskāk vai pat nepretenciozāk ierakstīsies Rīgas centra "audumā", un 2) ka pārsegumu biezumi, kāpņu telpas platums vai šaurums, daži labi tehniski risinājumi vai dz.plānojuma nianses mierīgi risināmas nākamajos proj.darba etapos. Ne tā?


Ingurds Lazdiņš Re: 21.gs vērotājs [11/10/2014 11:17]

es gribēju teikt, tā ir arī viņu problēma, "ka jātiek tālāk būs par planšetēm" :) tāds, kā smejies, ir/būtu jābūt konkursa mērķim - "izvēlamies, un.... bāc, var gadīties, ka būs arī jārealizē!"

Un TĀS vairs nebūs nekādas planšešu bildītes - betonā...

cita lieta, ka LV stilā tas nebūt tā nav - 80% gadījumu konkursi (šīs, kā es saku, gladiatoru cīnas) ir, lai noskaidrotu VĒLAMĀKO ARHITEKTU! - ko būvēsim un kas būs jāzīmē - to jau tad vēl tikai redzēsim...

ar "otro-trešo" vietu vēl pavisam labask - to jau (gandrīz) noteikti nebūs jābūvē! - nekāda riska izvēloties.. ;)


Ingurds Lazdiņš Re: 21.gs vērotājs [11/10/2014 11:23]

ps. atvainojos, burti drusku jaucas - telefonā rakstu. uz raksta sākuma komentāriem vēl vēlāk atbildēšu, kad tikšu pie lielā datora. iL


Ventis Didrihsons FairPlay un ētika [11/10/2014 10:30]

Par Miķeļa piesaukto FairPlay un ētiku konkursu sakarā. Jautājums kāds tad diena beigās ir mērķis? Noorganizēt visiem sāncenšiem “godīgas zirgu skriešanas sacensības” vai iegūt augstvērtīgu rezultātu?

Ja mērķis ir iegūt augstvērtīgu rezultātu, tad privātam attīstītājam ir no paša sākuma pilnvērtīgi un cieši jāstrādā ar arhitektu! Diemžēl konkursa komunikācijas formāts starp pakalpojuma ņēmēju un sniedzēju nav pilnvērtīgs un tas ir viens no lielākiem mīnusiem, otrs ir iespējamā 'piespiedu laulība' ar neaicinātām līgavām:) un trešais - LV konkursi ir 'gambling' - neprognozējams pasākums, diemžēl visi fakti par to liecina. Ja būs viens spēcīgs piedāvājums, tad arī attīstītājam riski mazāki un gala rezultāts būs tikai potenciāli augstvērtīgāks. Kur problēma? Un neaizmirstam, ka žūriju pārstāv ne tikai attīstītājs, bet visu atbildīgo institūciju pārstāvji, kas tad arī balsos par rezultātu = FairPlay.

Tādēļ augstvērtigāka rezultāta dēļ, attīstītāja vietā es darītu tieši tāpat – nolīgtu sev pieņemamu arhitektu biroju un izstrādātu konceptuālus risinājumus ciešā sadarbībā ar arhitektu u.c. speciālistiem. Tad arī konkursa programmā būtu skaidri ierakstīts, piemēram Miera ielas gadījumā - 7 vai 8.stāvi vai vēlamais griestu augstums, kā zonēt dzīvokļus, kurā pusē izvietot kāpņu telpu, kādi ierobežojumi pagalma servitūtiem un citas lietas, kas konkursa priekšlikumos atšķīrās...

Bet es gribēju izteikties arī par ko citu un oponēt Gatim, proti – par dzīvokļu zonēšanu. Es viennozīmīgi iestāšos par dzīvokļu zonējumu (kā Ingurda piedāvājumā), kur dzīvojamā zona ir pret ielu un guļamzona pret pagalmu. Jo uzskatu, ka zonēt guļamistabas pret ielu ir pirmkārt - nepilsētnieciski, jo tas rezultējas ar to, ka iela (šajā gadījumā prioritāra ārtelpa attiecībā pret iekšpagalmu) būs tumšāka un nedzīvāka, attiecīgi mazāk pievilcīgas pilsētniekiem - ielas izmantotājiem. Ikviens var stādīties priekšā kāda vakaros izskatītos Miera ielas puse, kur pret ielu atrastos guļamistabas. Tieši tā – tumša un mirusi. Otrkārt (balstos uz savu pieredzi - iela austrumos, pagalms rietumos), trešdaļu savas dzīves cilvēks pavada guļot. Varat iztēloties cik kluss un veselīgs būs miegs ielas pusē kad automašīnas brauc pa bruģi un ja vēl karsts laiks, atvērts logs... Uz saulainajiem pagalma balkoniņiem jau varēs iziet jebkurā gadījumā.


Miķelis: Re: FairPlay un ētika [11/10/2014 10:43]

Par FairPlay man ir tapis vesels blogs, publicēšu to nākamnedēļ, jo acīmredzot mums visiem būtu ko padiskutēt. Par zonējumu guļamistabām piekrītu 100%.


Ventis Didrihsons Re: FairPlay un ētika [11/10/2014 10:49]

Gaidīšu Tavu blogu!


Ingurds Lazdiņš Re: FairPlay un ētika [11/10/2014 11:05]

Venti, tur jau tas lieta, ka Miera ielas gadījumā Pasūtītājs ne tuvu nav "nolīdzis sev pieņemamu arhitektu biroju un izstrādājis konceptuālus risinājumus ciešā sadarbībā ar arhitektu u.c. speciālistiem. Tad arī konkursa programmā būtu skaidri ierakstīts, piemēram Miera ielas gadījumā - 7 vai 8.stāvi vai vēlamais griestu augstums, kā zonēt dzīvokļus, kurā pusē izvietot kāpņu telpu, kādi ierobežojumi pagalma servitūtiem un citas lietas, kas konkursa priekšlikumos (gribētos teikt - "dramatiski". iL) atšķīrās..."!!! Ne tuvu un tieši pretēji: tā vietā pasūtinātājs samet visus pretendentus kā tādus gladiatorus ringā (suņus cīņās aplokā) ar "novēlējumu" - "varbūt 7us, varbūt 8us, varbūt gribēšu, varbūt nē.. Tad nu skaldaties, vai griestu augstums 2.65 vai 2.95, un jums jāuzmin mns viedais "biznesa koncepts"!"

Skumjaskais, ja žūrija šo uzstādījumu tā arī burtiski uztver, no lūpām nolasa - "tam (darbam) telpas par augstu (zemu), tam atkal guļamistabas ne tajā pusē, bet šitam, padomājies, KĀPŅU TELPA PAR 30cm kopumā platāka, nekā MINIMĀLI NORMATĪVI PIEĻAUJAMĀ!!!"

nu, kā var neuzrakstīt nolikumā, ka kopā ar kaimiņu tradicionāli kopā lietojama iebrauktuve uz SAVAS zemes (de facto gandrīz kā servitūts),nākotnē NEVARĒŠOT tikt izmantota iebraukšanai SAVĀ pagalmā NEDAUDZ AIZSKAROT (šķersojot) arī maliņu no KAIMIŅA ĪPAŠUMA!!!? Vai to nebūtu pienākums UZRAKSTĪT?!!

bet nē, žūrijai tas ir kā svira, kā papildus arguments, kā pamatojums, lai vērtētu un rindotu ĒKU un ARHITEKTŪRAS risinājumus... kur vēl tālāk?


Gatis_Didrihsons Re: FairPlay un ētika [11/10/2014 21:25]

Par iekšējo zonējumu es nebūtu tik kategorisks. Kā kurā vietā tomēr... Esmu daudz par šo domājis, diskutējis ar attīstītājiem, pārstāvot tieši šo pilsētnieciskuma aspektu, citu daudzo momentu starpā. Ideālā gadījumā piekrītu ka ja visas dzīvojamās telpas būtu pret ielu, tad ielas telpa būtu dzīvāka, un attiecīgi pagalms kluss..., tikai tas nestrādā jo pēc ievākšanās iedzīvotāji nereti šo samaina un reti kur tīrā veidā šis moments eksistē (sarežģīti diktēt nosacījumus dzīvokļu īpašniekiem). Beigās tomēr ir miksēta situācija un tas ir šo lietotāju ziņā jau. Tu ja zini:)), ka šajā jautājumā (gadījumā) mūsu viedokļi atšķiras. Kāpēc?

Pirmkārt - ja 1. publiskais stāvs ir ļooti svarīgs šai iekštelpas ārtelpas saplūšanai jeb pilsētnieciskuma veicināšanai, ok, varbūt arī 2.stāvs vēl nav mazsvarīgs, tad augstāk 3+ tam jau nav tik lielas nozīmes. Esi droši vien dzirdējis par pētījumiem (RIBA piemēram), ka uz augšu skatās retais pilsonis (mē arhitekti pārsvarā), diemžēl.

Otrkārt - esmu par dzīves ritma (arī pilsētā!) saikni ar dabas veicināšanu. Sekošanu saulei, dienasgaismai. Mosties ar rīta sauli, bet vakarā atnākot mājās no darba vai pēcpusdienā (no skolas) ir forši vakaru pavadīt saulainajā dzīvojamā istabā, ēdamtelpā, virtuvē. Tā gaisma pievelk, dod dzīvesprieku. (un living kitchen ir pilnībā ok (izvēlas 95% pircēju), piemēram Bulthaup u.c.top ražotāji iet tieši šajā virzienā). Kā zini, pēdējos septiņos gados esmu aktīvi piedalījies pasaules vadošajās konferencēs (piemēram, "Daylight symposium" Roterdam 09, Lousanne 2011, Copenhagen 2013 u.c.), kas veltītas dienasgaismai un esmu pietiekami daudz dzirdējis par dienasgaismas ietekmi uz veselību, rīta gaismas zilo spektru, vakara dzelteno un to ietekmi uz sirds un asinsrites sistēmu, melatonīna aktivizēšnas nozīmi un tmldz. Un te ir viena no pilsētu attīstības iespējām - nepieļaut šo kļūdu atraujot vēl vairāk cilvēku saikni ar dabu - sauli. To uzskatu par vienu no savām misijām :))

Treškārt. Akustiskie logi, freshi svaigā gaisa pieplūdei ar akustisku izolāciju u.c. tehnoloģijas (rekuperatorus pieļauju šeit pasūtītājs neliks) kas var nodrošināt pietiekamu komfortu gulēšanai. Vispārēji ierastajam līmenim pilsētā, šai jaunajai mājai jau nu mierīgi. Arī cilvēku ieradumi - viens no žūrijas locekļiem minēja, ka nevar aizmigt ja drusku nedzird tramvaju.

Ceturtkārt. Visi žūrijas locekļi un pasūtītājs bija vienādās domās pa šo (balkoni no dzīvojamām zonām vakara saulītes apspīdētā pagalmā un tmldz.).

Varam jau par šo kā ierasts padiskutēt divatā, bet uzskatu par svarīgu padalīties savā pieredzē un viedoklī tieši šajā jautājumā plašāk. Programma varēja būt pilnīgāka (kā ierasts pie mums, diemžēl), grūti nepiekrist. Kas attiecas uz šo projekta priekšlikumu, tad tam jau parāk daudz uzmanības ticis veltīts, noguru :((


V.D.: Re: FairPlay un ētika [12/10/2014 08:51]

1. Tevis pieminētais Riba pētījums droši vien runā par backseat draiveriem, tramvajā stāvošajiem pasažieriem, cilvēkiem ar lietussargiem un monētu meklētājiem :) Piedod nelielu sarkasmu, nenoturējos...bet nevajag skatīties uz augšu, nostājies uz ielas un vienkārši paskaties uz priekšu, un noņem beisboleni ;)

2. Ja ielas būs kaut nedaudz pievilcīgākas, dzīvākas... nedaudz vairāk cilvēki arī tajās atradīsies... un dzīve viņiem būs, kā Tu saki dzīvespriecīgāka, nekā sēžot mājās. Tumšajā gada laikā nav nekādas saules pēc darba. Siltajā laikā tomēr cilvēki nesēž mājās, arī nevajag sēdēt un dzīve būs tikai dzīvespriecīgāka. Vakara saules balkoniņi ir labs kompromiss. Un nepārspīlē, Miera iela neatrodas pret ziemeļiem, vakara saules leņķis (pavasaros un rudeņos) būs slīdošs (nepiepildīs telpu) un pretējās ēkas zemo vakara sauli aizsegs (par zemākiem stāviem nemaz nerunājot), tici man – to nu es zinu pa 100%, tāpat kā to cik klusi ir līdzās bruģētai ielai ;)

3. Nevajag nekādus akustiskos, vai vēl zin kādus fresh risinājumus, ja guļamzona ir pret klusu pagalmu, kur arī gaiss ir tomēr nedaudz tīrāks. Vienkārši, elementāri, gadsimtiem pārbaudīti risinājumi, dabīgā vēdināšana un salds miegs.

4. Tad vajadzēja ierakstīt programmā un nebūtu jāatsijā puse projektu. Tāpat neaizmirstam, ka var arī veidot dzīvojamo zonu uz abām pusēm.

Sāku runāt par šo, jo Tu pārmeti Ingurdam zonējumu, kas manā skatījumā ir pilnīgi nekorekti!


Ventis Didrihsons V.D. [11/10/2014 12:05]

Nu jā, mani komentāri laikam nebija gluži par Mieras ielas konkursu un Tavu priekšlikumu. Lai kompensētu novirzīšanos no tēmas arī izteikšu nelielu kritiku par Tavu darbu:

1. Ingurd saņemies un atdzīsti, ka vizualizācijas ir neveiksmīgas. Nu nedaudz jau tā Miera iela un savs darbs ir jāmīl. Tik traģiska jau tā iela neizskatās. Man pašam ir gadījies neveiksmīgas bildes un nenoliedzam, ka vērtējot darbus - pirmais iespaids ir emocionālais - uzrunā vai nē. Prece ir arī jāiesaiņo.

2. Piekrītu Gatim par sanmezgliem un dīvainiem ēdamgaldiņiem. Stūra virtuvītes dziļumā un vispār ‘living in kitchen’ man nav pieņemams risinājums, bet iespējams attīstītājam ir. Jebkurā gadījumā sīkumi un paviršības rada neuzticību.

3. Mums acīmredzot ir atšķirīgs priekšstats par to kas ir erkeri :) Tie nav erkeri, bet izvirzījumi, kas palielina telpas platību, nevis nodrošina lielāku dabīgo izgaismojumu. Tavā risinājumā tie kā reiz samazina dienas gaismu, jo padziļina telpu. Manā skatījumā erkeri tomēr atver dienas gaismu no visām izvirzījuma pusēm. Bet nu vari nepiekrist, jo iespējams erkerus uztveri kā deko elementus. Es nesauktu Tavu uzirdināto ielas fasādi par ‘atturīgu’ – tas gan subjektīvi.

4. Par servitūtu nezinu, tas jau juridisks vai kaimiņu jautājums. Kāpņu telpu gabarīti un arī daži augstuma centimetri (7.stāvu ēkai) tomēr ir sīkumi, kas tālākās stadijās jau precizējami. Droši vien šādas nianses bija visos darbos.

Nu kaut kā tā, ņem par labu.


Ingurds Lazdiņš Re: V.D. [12/10/2014 19:35]

Paldies, Vent! tas jau tuvāk tēmai :) par ko cerēju padiskutēt. Tātad:

1. - atzīstu, vizenes ir ĻOTI shematiskas, vairāk uz profesionālu, situāciju pārzinošu vērotāju orientētas. Bet tā "sava darba mīlestība" gan, manuprāt, vismaz man sākas, kad, visupirms, spēles noteikumi un vērtēšanas sistemātiskums ir skaidri un nodrošināti + apmaksa vismaz veiksmes gadījumā sedz vismaz tiešās izmaksas ;) nu, tā kaut kā..

2. - "living in kitchen" ir, piekritīsi, vairāk gaumes jautājums - man, kā ģimenei ar bērniem, patīk, lai gan priekšroku pie iespējas dotu atsevišķai virtuves telpai. par "dīvainajiem un muļķīgjiem (G.D.)" ēdamzonas galdiņiem - jau uzrakstīju augstāk;

3.- vidējais ir vairāk izvirzīts, malējie - mazāk, tātad, neaizsedz viens otru, toties nodrošina plašāku un tālāk skatu ielas garenass virzienā, arī vairāk gaismas, sorry;

4. - tas, par "servitūtu de facto" ir ne tik daudz juridisks, kā jautājums, kas nav atspoguļots konkursa nolikumā, taču arhitektūras konkursa vērtējumā profesionālajai(?) žūrijai ir kalpojis par argumentu vietu sadalījumā.

Par pārējo, ko raksti - tur jau tā sāls!!!...bet žūrijas gadījumā nav vairs apspriežams.

Paldies par sarunu, anyway.


...: Briesmīgi [11/10/2014 16:20]

Nu neinu, cik paspārlicinā†am jābūt, lai teikt, ka šis ir kvalitatīvs risinajums dzīvojamajai ēkai. Parastais es ielikšu blogā un tad jau esmu straumē. Satriecoši briesmīgs risinājums, gan plānojums, gan fasāde, gan vizualizācijas.


Ingurds Lazdiņš Re: Briesmīgi [12/10/2014 19:42]

paldies god. (...) arī par Jūsu viedokli. Neesmu gan apgalvojis, ka "kvalitatīvs".

Par to, ka neprojektēju vizualizācijas, jau rakstīju, bet vispār domāts bija - "es ielikšu blogā, lai saņemtu komentārus, varētu salīdzināt un apmainīties viedokļiem"...

Mazliet žēl, ka Jūsu gadījumā velti meklāt kādus argumentus vai pieturas punktus sarunai.


...: Re: Briesmīgi [13/10/2014 13:19]

Tad jājautā- vai Jūs pats pirktu dzīvokli sevis projektētajā namā? Jums tur viss patīk?


Ingurds Lazdiņš Re: Briesmīgi [13/10/2014 13:46]

japp...pirktu gan - kāpēc ne? par saprātīgu tirgus cenu...


...: Re: Briesmīgi [13/10/2014 18:15]

Nu tad te arī ir tā atbilde- ne tāpēc ka patīk, bet tāpēc ka cena laba. Nu varbūt Jūs uzskatiet par arhaismu jebkādas žalūzijas vai aizkarus, jo attālums starp logailām 9horizontālais) ir noteikti par mazu lai izveidotiu jebkādu izolāciju un atstātu kaut dažus cm starp logu augšu un pārsegumu. Droši vien subjektīvi, bet proporcijas fasādei tādēļ izveidojušās diezgan dīvainas. Dažādie logu lielumi, arī subjektīvi, tik nelielu fasādi nerotā, nav izdevies atrast harmonisku ritmu vai aritmiju. Lielās stiklotās balkonu margas neiederas ielas koptēlā un dzīvē būtu krimināli netīras šajā vietā. Pirmā stāva logailu /durvju augstumi- pilnīgi nesaprotami un haotiski. Vispār neproporcionāla un vidē neiederīga fasāde, pietiek jau paskatīties uz blakusesošās ēkas fragmentu, ar korekti proporcionēto stūra akcent un ši ēkas piedāvāto lielo stūra logu . Fsādi asīs B_A vispār kā ne no ši laika. pilnīgi citāda un ja vēl iedomājas, ka visas tās fasādes ir vienas ēkas daļas, kas reizēm būs kopā redzamas.par erkeru funkcionalitāti rī jau daudz rakstīts- tik garā un tumšā telpā laikam jau negribētos dzīvot, vismaz man. Tas tā iesākumam.


Ingurds Lazdiņš Re: Briesmīgi [16/10/2014 21:00]

kas Jums liek domāt, ka telpa ar logu 2,7x2,7m līdz grīdai varētu būt tumša? un no kāda īsti cipara dz.telpas dziļums Jums liekas pārmērīgs?? (Elizabetes ielā 39 man ir līdz 10m...)

un kur blakus mājā stūra logs? (manā gan ir vairāki..)

bet, galvenais, kungs, vai esat kādreiz iedomājies, ka...cilvēks VAR nezināt un nesaprast visu, bet...pašu cilvēku vairāk par viņa zināšanām raksturo tas....kā viņš reaģē uz lietām, ko varbūt..nesprot?....

par pārējo - pa lielam -no comments

tā jau var sarakstīt da jebko...

starp citu - Pirmā stāva logailu /durvju augstumi tādi varētu būt, jo....vidējās, augstās ir ēkas CENTRĀLĀ, galvenā ieeja, arī vairāk iedziļināta fasādē, toties pa labi un kreisi - "mazākās", un seklāk iedziļinātas, ar citu semantiku - ieejas atsevišķajos veikalos ar...virs šīm durvīm atstātu joslu šo pašu veikalu (kafejnīcu, frizētavu etc) nosaukumam un reklāmai. Ne? grūti iedomāties?! ....


...: Re: Briesmīgi [17/10/2014 14:41]

Ir labi, ja nesatricināma pārliecība par savu taisnību, bet kāpēc likt blogā darbu par kuru gribās dzirdedēt tikai pozitīvas vai apstiprinošas atsauksmes?


Ingurds Lazdiņš Re: Briesmīgi [17/10/2014 19:13]

vai tiešām?


...: Re: Briesmīgi [17/10/2014 19:59]

Tā izskatasās-visiem oponentiem pa muti


Vizualizators: Vai tiešām? [13/10/2014 23:04]

Lasu, lasu, bet tomēr saniezējās nagi ierakstīt :)

Cien. Lazdiņa kgs- protams, cilvēki ir dažādi, un mums visiem šķiet, ka mūsu pārliecība ir vienīgā pareizā, ko arī aizstāvam, kā vien mākam. Bet gribējās vērst Jūsu uzmanību uz dažām miskoncepcijām (galvenokārt Jūsu), kas izskanējušas šajā diskusijā.

Jūs izklausaties kā labu vizualizāciju ienaidnieks (pat nievājoši tās saucot par ''bildītēm''), pamatojot to, ka redz tā esot acu aizmālēšana utt, bet kā Miķelis augstāk jau rakstīja- ''Kur ir tā robeža, kur psiholoģiskie ieroči darba izvērtēšanai ir pieļaujami?''

Vai Jūs, Ingurd, taisot (jeb koriģējot, kā tās taisa kāds Jūsu darbinieks) planšetes, nedomājat par kompozīciju? Vai Jūs, darot tik tehnisku lietu kā rasēšana, nedomājat par plānu glītu noformēšanu? Vai Jūs, līmējot planšetes uz kartona, neiesaucaties- ''Bāc- iemetās mazs gaisa burbulītis! :(''

Retorisks jautājums- vai augstākminētās lietas arī nebūtu ierindojamas tajā pašā ''preces iepakojumā'', kur laba vizualizācija? Jūs nievājoši izsakaties par planšetēm, bet esmu 100% pārliecināts, ka arī Jūs piedomājat pie katra sīkuma.

Bet vizualizācija nez kapēc pēkšņi ir ''autsaiders''...

Vai tik patiesais iemesls nebūs meklējams laba vizualizatora atrašanā, (jeb arī negribēšanu tādam maksāt? Ok- tas lai paliek Jūsu ziņā). Kā rezultātā nespēju prezentēt labas bildes pamatojat ar negribēšanu. Atzīstiet, Ingurd, ka pašam bija prieks par bildēm, kuras tika radītas Strēlnieku ielas konkursam (pat man atmiņā palikušas) http://www.a4d...-arhitektonika/

Ironiskā kārtā- ja nemaldos- vismaz pēdējo piecu gadu laikā šī ir Jūsu augstākā ieņemtā vieta konkursos. Bet nu šim konkursam- nu sorry- ja reiz vizualizatoram nepiemīt ne krāsu, ne gaismēnu kompozīcijas izjūta, tad vismaz Jums, Ingurd. taču tādai vajadzētu piemist. Šis nu tiešām ir viens no tiem gadījumiem, kad labāk nerādīt vispār, nekā rādīt šādu. Tas ir tas pats, kas iziet uz ielas ''trennuškās''.

Daudziem tas, protams, šķiet pilnīgi ok, bet nu sevi cienošs, ar kaut mazāko gaumes sajūtu apveltīts, pat istabā aiztaisīs logus, lai kāds tik neierauga.

Varam, protams, būt vecā stila piekritēji un nelikties ne ziņas par mājaslapu, kurā pēdejais projekts ir no 2007. gada, un konkursos prezentēt draņķīgu vizuālo materiālu, pamatojot ar ''galvenais ir arhitektūra'', bet tad vienlaicīgi arī nesūdzamies, ka klientu trūkst un nespējam uzvarēt konkursos.

Kā daudziem no mums māte mācījusi :) - nemeklē skabargu cita acī, ja savā baļķi neredzi. Āmen!

ps. atvainojos par negatīvismu (nebūt neesmu tāds cilvēks- tieši otrādi), bet kā saka- ja papliķēsi pa dupsīti, tad nākamajā rītā aizmirsīs. Ja iezvelsi pa bašku, tad ilgi atcerēsies. Gribu tikai to labāko. Lai veicas!


kaķis maisā: Re: Vai tiešām? [15/10/2014 18:16]

Visam piekrītu, izņemot tam, ka Strēlnieku ielas vizenes ir glītas.


Ingurds Lazdiņš mazliet novēlota atbilde Vizualizatoram [16/10/2014 11:52]

spēcīgi teikts... daudz kam nevaru nepiekrist.

...

dažas piebildes tomēr, ja nu reiz esam sākuši sarunu:

- es noteikti nedomāju, ka mana pozīcija būtu kkāda mistiska VIENĪGĀ pareizā, kā Jums to labpatīkas iztēloties. Tomēr uzskatu, ka katram mums ir tiesības uz savu viedokli, vēl jo vairāk - ja tas skar tikai manu dalību konkursā, manu darbu, manus panākumus - un nebūt netiek kādam uzspiests;

- par maksāšanu. Jā, kopš 2007.gada audzinu 3 mazus bērnus, 2009-2011.pabeidzu diezgan smagu sava vienīgā uzņēmuma maksātnepējas procesu (likvidāciju), un tagad, kopš 2012.gada, atkal pamazām kāpinu arh.projektēšanas darbu apjomus. Tāpēc konkursos ar balvu fondu "pāris tūkstoši euro" piedaloties netaisos un arī fiziski nevaru nodrošināt labāka līmeņa vizualizatoru darba apmaksu;

- par Strēlnieku ielu - projekts, apjomi mani pārliecināja vairāk, nekā bildes un to stils, tonalitāte. Par to arī tikām diskutējuši ar 3-d autoru darba procesā. Ļāvos viņam pārliecināties - (konkursa) rezultāts (2.vieta) kopumā bija neslikts, taču žēl, ka šo projektu ar (in general) videi kontekstuālajiem apjomu risinājumiem un par ~3,5 tūkst.m2 (papildus prasītajiem 11...!!) lielāko ēkas kopējo platību tomēr nerealizēs. Reizēm liekas, ka tas ir zaudējums arī vietai vietai... (Tas mans subjektīvais viedoklis (NE VIENĪGAIS PAREIZAIS ;))

- bet pats galvenais, ko gribu pateikt - augstāk vērtēju shematiskus attēlus, kurus realizējot parādās vidē iederīga arhitektūra ar jau sākotnēji skaidru (realizējamu) konstruktīvo un plānojuma funkcionālo jēgu, nekā - smukas "bildes", kas "paņem" žūriju, "aizgrābj" klientu, bet pēc tam, jau mazliet iedziļinoties, izrādās, ka plāni nesaskan, ka ne šahtām vieta paredzēta, ne galvenajām izvirzījumu plaknēm atbilstošā papildus siltinājuma slāņi ievērtēti (vismaz terašu daļā - uz augšu vai uz leju - vajadzētu būt kādam konsekventam sabiezinājumam?! jeb vai 3-d meistaru iekšējais kodekss neliek (neprasa) līdz tādiem sīkumiem noolaisties?! "ka tik ritms un raibums labi skatās"....to laikam arh.skolās nemāca), bet aprēķinātās un uzrādītās projekta kvadrātmetru summas (pasūtītāja ērtībai un biznesa plānu tālredzīgai relizācijai?) ir ar koeficientu +/- 1,4 norādītas.... (kā URA projektā) Tā teikt, priekā, Pasūtītāja kungs! Bet bildes toties smukas. Tiešām smukas! vai, varbūt - ko pasūtījāt, to arī dabūjāt?!)

PS. Bildes (Arhitektonika) mājas lapā par pēdējiem 5-6 gadiem apņemos pievienot. Tajā skaitā arī 5-6 interesantus konkursu priekšlikumus. Pagaidām attur tas, ka vecajai flash lapai back enda pieeja pilnībā "nokārusies" - nevar neko pievienot - bet jaunas mājas lapas izstrādāšanai vajadzīgos n-tūkstošus ar šādām konkursu vs vizualizatoru likmēm sagādāt neizdodas. Pagaidām tāpēc nodarbojos ar arhitektūru. Un, īstenībā, nesūdzos! Par pasūtītājiem un rezultātiem nē. Ar (profesionālo?) žūriju darba stilu gan neesmu apmierināts.

Tas, ka žūrija reizēm kaut ko vienu, noteiktu (stilu, manieri, darba noformējumu) neizvēlas, kā rezultātā - pasūtītājs arī neuzbūvē - tā jau nav tikai mana, kā dalībnieka problēma... Tā reizēm un ar laiku var kļūt par arī mūsu visu problēmu. Es domāju - rīdzinieku, lietotāju - arī vides, profesijas un arhitektūras interesentu zaudējumu. Ne jau tikai sakarā ar maniem projektiem es to domāju...


Vizualizators: Re: mazliet novēlota atbilde Vizualizatoram [16/10/2014 17:13]

Pa punktiem-

Man riebjas skatīties (kur nu vēl runāt) citu makos, jo tas tomēr nav diez ko ētiski un nav mana darīšana, bet nevaru neievērot, ka tie paši cilvēki, kas sūdzas par augstajām biroju izmaksām, bērniem uc izdevumiem, vienlaicīgi braukā ar džipiem un uztur privātmājas. Varbūt tomēr ir vērts pagaidīt līdz Audi Q7, tā vietā ieguldot naudiņas savā un biroja attīstībā, lai kopīgi progresētu un radītu arvien skaistākus produktus? Bet nu labi- ne mana darīšana.

Strēlnieku iela- pats sacījāt, ka mazliet ļāvāties darbinieka vēlmēm. Rezultāts- saņēmāt komplimentus. Šim projektam tikai negatīvas (ne tikai manējās) piebildes. Viela pārdomām. Bet šis gadījums diezgan labi ilustrē arī vispārējās tendences- vakardien sanāca iet garām LV pasta bijušajai ēkai Stacijas laukumā- tagad bedre.Apstājos paskatīties Depoprojekta bildes. Labi atceros to konkursu, tapēc intereses pēc uzmeklēju, kāds bija sākotnējais viņu piedāvajums. Ko es ieraudzīju? - pilnīgu fiasko pasūtītāja priekšā. Koka pretējā pusē kā piemēru varam paņemt piemēram salīdzinoši nesen pabeigto Zeimuļu Rēzeknē. No paziņas paziņu paziņām dzirdēju, ka autori projekta realizācijas laikā esot cīnījušies par katru mazāko sīkumu, lai tas atbilstu viņu vēlmēm un sākotnējām iecerēm. Rezultāts- ēka izskatās praktiski tāda pati kā konkursa piedāvājumā un arhitektoniski stipri augstvērtīgāka. Protams- vienmēr atrodas rejoši suņi, bet fakts paliek fakts- savu iedomāto Amerikas tanti es drīzāk vestu ekskursijā uz Rēzekni, nekā piemēram pa Rīgas Daugavas krastmalu.

Ko es ar to gribu teikt? - Cien. Arhitekti- CĪNATIES par savām pārliecībām ar pasūtītajiem. Tad arī būs rezultāts. Diemžēl, staigājot pa Rīgu, es redzu, ka cīņas zaudētas pat nesākot cīnīties un arhitekti pārtapuši par erkeru stumdītajiem. Lielākā daļa diskusiju, vismaz šeit, ir par normatīviem, nolikumiem, skaitļiem un faktiem, bet lūdzu neaizmirstat, ka esat mākslinieki (Cerams, ka joprojām ar lielo M)

Par shematiskajām vai izskaistinātajām bildēm- nu ja bildei kaut kas nesakrīt ar projektu, tad tā jau ir modeļa (līdz ar to attiecīgā darbinieka) vaina un tādas lietas protams ir nepiedodamas- nav ko pat piebilst. Diskusija gan ir par pašu bilžu kvalitātes apmēriem. Ja bilde maskē arh trūkumus, tad nu manuprāt tā nav bildes, bet arhitektūras vaina- ja ēka ir pārdomāta un arh augstvērtīga, tad bildei nekas nebūs jāmaskē, tā ka ja visi ķēdes posmi izdara savu darbu pēc labākās sirdsapziņas, tad viss būtu tā teikt bumbās.

Jūsu, Ingurd, mājaslapa- nudien nav mana darīšana, bet kā jau augstāk rakstīju- gribu un vēlu tikai to labāko, tapēc no sirds iesaku- tikko kā parādās brīva naudiņa- tā lieta IR jāsaved kārtībā- šis tomēr ir interneta laikmets un mājaslapa ir Jūsu portfolio. JEBKURŠ pasūtītājs noteikti ir ieskatījies arī mājaslapā, tapēc 7 gadi neatjaunota mājaslapa labu iespaidu par Jums neatstās.

Lai veicas! ;)


Dārts Veiders: Re: mazliet novēlota atbilde Vizualizatoram [16/10/2014 17:59]

Vizualizātor, secīgi.

1. Kā redzams, Jums ir švaka izpratne par arhitekta( it sevišķi uzņēmuma vadītāja ) dilemmām, visticamākais, profesijas apgūšanas vietā, esat nolēmis taisīt smukas bildes un filmas( droši vien arī mājas lapas ) un pelnīt uzreiz, paļaujoties uz Jūsu kritizētajiem klientiem arhitektiem, tas protams nav nekas apjaunojošs, bet izpratni par problēmām nevairo.

2. Metu konkursi LR ir azartspēle, ar lielu likmi( ne mazāk kā 2500-3000 EUR), un ļoti mazu iespēju vinnēt, pilnīga neprognozejamība, FAIR PLAY iztrūkums, utt.. Zinot LR vidējā arh. Biroja stafu, parasti konkursus izpilda iekšpusē un neko no malas cenšas nepasūtīt , jo reāli jāņem nauda tā izpildei no pelnošajiem objektiem, biroja iekšpusē, tās lietas vēl var sakārtot pēc iespējas nesāpīgāk. Starp citu lai arī Jūs sakāt, ka neskatieties citu makos, tas netraucēja Jums nosodīt kāda privātmāju un Q7.

3. Redziet ,ja Jūs neziniet zemūdens reljefu pie ex-Pasta ēkas (SB) un Zeimuļa( atslēga dažs labs ,kas formāli bija tikai interjerists), tad daudz nemuldiet.... Gudri irst nav malku cirst.

4. Māksla cienījamais, vizualizātor, ir TIKAI viens no arhitektūru veidojošiem faktoriem, un ne pats galveinai, tā gan atšķir labu fona apbūvi no potenciālā pieminekļa(ARHITEKTŪRAS)

5. Atkārtošos par bildēm, ja „s...ds“ būs spožā iepakojumā, +- profesionāla žūrija tomēr to atšifrēs, protams ja blakus būs divi līdzvērtīgi darbi, vai žūrijā būs neprofesionāļi, tad rezultātu vizualizācijas ietekmēs, tomēr esmu pārliecināts, ka makets ir daudz iedarbīgāks instruments. Miera ielas gadījumā bija pārliecinoši profesionāla žūrija, Ingurds varēja atļauties nespiest uz propogandonu.

6. Jūs esat Pasūtītājs? Jūs reāli esat kaut ko būvējis? Domāju ,ka Ingurdam ar visu raibo vēsturi ir OK, bez visas svaigās mājaslapas, tas vairāk ir iekšējam prestižam ( pašpozicionēšanās), nevis Pasūtītājam, kurš tomēr nāk uz konkrētu rekomendāciju, nevis pēc smukām bildēm mājaslapā, jo ceru saprotiet, ka mēs bieži radam dokumentāciju, summām virs mio EUR, kur nevar atļauties uzticēties tikai smukam perfektam noformējumam.


Vizualizators: Re: mazliet novēlota atbilde Vizualizatoram [16/10/2014 18:21]

1. Nezinu, kā ir Jūsu praksē, bet ne visi vizualizatori ir wannabe arhitekti, kuriem diemžēl nav sanācis...Ja man personīgi kāds džins piedāvātu būt arhitektam, es teiktu ''Nē'', tā ka diemžēl neuzminējāt.

2. Pilnībā piekrītu.

ps. Kur esmu teicis, ka neskatos citu makos? Kur esmu nosodījis? Vērīgāk jālasa-un vēlams starp rindām, nevis konkrētus epitetus.

3. Paldies par būtisko informāciju, bet jau atkal jāsaka- lasiet lūdzu starp rindām- minēto projektu vietā varētu ''iebāzt'' arī pilnīgi citus- ne jau par konkrētiem objektiem ir stāsts.

4. Vai esmu to noliedzis?

5. Nu labi- ja pašcieņa mūsdienās nav svarīga, tad man nav par ko diskutēt.

6. Neesmu pasūtītājs, bet ja uzskatat, ka turēt 7 gadus vecu mājaslapu ir pilnīgi ok, tad man atkal mute paliek vaļā.


Dārts Veiders: Re: mazliet novēlota atbilde Vizualizatoram [17/10/2014 07:44]

Oi, Oi, oi, lūpa līdz pirmajai pogai, ak manu dieniņ, cik noprotu uzredzi! un vizualizators ir viena persona.

Smalkā dvēsle, nopūtu pavēlnieks, gaismēnu dūdieviņš ....,bet vispār jau vecais neņem aubē, es atbilstu savam „avatāram“, ja nesaproti par ko rakstu es, ( redzi Ingurdam ir viss skaidrs, jo diemžēl tās lietas kož līdz kaulam, vismaz tiem kam nākas rukāt atbilstošā statusā) vari turpināt interpolēties par vizenēm, faktūrām, gaismām, pixeļiem uttt..

Kaut mans padoms, daudz derīgāk un attīstošāk ar mākslu nodarboties tiešām mākslas disciplīnās, gleznošanā, tēlniecībā, grafikā, mēdiju mākslā uttt, nevis naudas pelnīšanā taisot bildes NĪ projektiem dažādās stadijās( kas ir vēl mazāk māksla, kā arhitektu darinājumi)

1. Ja jau neesi arhitekts un nezini ar ko mēs nodarbojamies patiesībā, ko tad Tu nāc un stāsti no pirmās instances par savām problēmām ( vizualizātora) un visu arhitekta lomu interpolē no šī skatu punkta?

2. „Man riebjas skatīties (kur nu vēl runāt) citu makos, jo tas tomēr nav diez ko ētiski un nav mana darīšana“ , to laikam teica kāds murmulis.

3. „CĪNATIES par savām pārliecībām ar pasūtītajiem. Tad arī būs rezultāts“, to Jūs laikam saucat runāšanu starp rindām, ghghghgh... Mani piemēri kā reizi parādīja cīņas lauku ,kur jācīnas, neviens jau, draugs, necīnas uz ūdens virsmas, kur sabiedrībai aplaudējot norisinās papīru kuģīšu kaujas, tur zem līmeņa norisinās batālijas, kuras retumis nodod kāds ūdens šļaksts, un krastā izskalots frags.

4. Jūs neesat iespējams noliedzis sastāvu arhitektūria, bet no Jūsu teksta ir skaidra nicīgā nots par pārējo arhitektūras sastāvu, izņemot mākslu, kas interesē Jūs.

5.un 6. Vai tad Ingurds, Jums neapstāstīja( objektīvi un vaļsirdīgi) savu stāvokli? Jums ko liekas , ka šādā stāvoklī prioritāri ir uzkačāt savu pašapliecināšanās konkurentu vidū? Pieņemu daudz būtiskāk ir atsperties, nevis pašapliecināties( ir baigā atšķirība starp pašapziņu un pašapliecināšanos, ja kas). Redziet te pat komentē žūrijas loceklis GD, varat vaļsirdģi viņam pavaicāt, vai tiešām šim projektam kastis berza šīs vizenes, un tad pārliecināties cik patiešām ir nozīmīgas tās lietas.

P.S. Kaut gan ,ja atklāti man patīk cilvēki, kas karsē par savu uzņēmējdarbības veidu, akurāt kā Jūs....

Veiksmi darbos....


Uzredzi: Re: mazliet novēlota atbilde Vizualizatoram [17/10/2014 17:16]

Nē- nekāda lūpa līdz pirmajai pogai. Vienkārša dzīves patiesība- kaķis suņu valodu nesaprot (un arī otrādi), tapēc attiecīgi arī jārunā.

Ingurds komentē argumentēti un ar cieņu- attiecīgi arī atbildu- tu savukārt ielaidies apvainojumus- tādu pašu attieksmi saņemsi pretī. Simple as that...

Šajā jaunākajā komentārā tu jau savā valodā esi nolaidies līdz vēl zemākam līmenim, tā ka...netaisos iet līdzi.

Neielaidīšos diskusijā ar tevi- es piemēram runāju par to, kā izmainās konkursa piedāvajumi laika gaitā- tu man kaut ko borē par konkrēta objekta zemūdens reljefiem. Nu kāda diskusija te vispār iespējama?


Dārts Veiders: Re: mazliet novēlota atbilde Vizualizatoram [17/10/2014 17:40]

GHGHGH , akurāt augstdzimušo jaunavu institūts....


Ingurds Lazdiņš Re: mazliet novēlota atbilde Vizualizatoram [16/10/2014 20:44]

paldies, Dārt, šoreiz. "še, pieci!"

domāju, ar konkrēto personi te diskusiju turpināt lieki...

jā, starp citu, viņš nav un negribētu būt arhitekts... tas jau pats par sevi izsaka gana daudz.


Uzredzi: Re: mazliet novēlota atbilde Vizualizatoram [16/10/2014 21:27]

''Še pieci'' cilvēkam, kurš nav spējīgs pat pareizi saprast rakstīto- tas arī pats par sevi jau izsaka daudz.

Labi- turpinat savā lepnībā taisīt Lielus Betona Viesus un domāt, ka būt arhitektam ir katra cilvēka sapnis.


Ingurds Lazdiņš Re: mazliet novēlota atbilde Vizualizatoram [16/10/2014 22:06]

"negribētu būt arhitekts" rakstīju gan ar mazliet citu domu - "tātad, a priori, nesaprot un nemaz nevar saprast arhitekta profesijas, gribētos teikt - misijas, jēgu" - un tā pilnīgi noteikti NAV rotaļas ar rakursiem, tekstūrām un fotošopā uzbesserētām gaismēnām.... sorry.

Sadarbībā ar "vizualizatoriem" esmu vairāk par tādu modeli, kad "tas otrais" - 3-d guru - arī ir arhitekts, vai vismaz līdz kaula smadzenēm jūt un ir jau izkodis šo nervu. Un nekā savādāk. "Pusslodzes" palīgi un citu nozaru estēti šajā jomā maz ko var palīdzēt. Arī ar visperfektākajām bliku un visa cita veida reālismu spējām. Tad jau labāk reklāmas rullīšus modelēt...


Uzredzi: Re: mazliet novēlota atbilde Vizualizatoram [16/10/2014 22:31]

Lūk šo es uzskatu par pareizi izprastu un argumentētu atbildi, nevis kā Dārta gadījumā- ielaišanos personiskos apvainojumos, īsti pat nesaprotot komentāru būtību.

''Še pieci'' Jums, Ingurd. Ļoti cienu Jūs kā arhitektu, tapēc, ja kādu manu komentāru uztvērāt ofensīvi, tad atvainojos- tāda nebūt nebija mana doma. Iemesls, kapēc vispār komentēju, bija vērst uzmanību uz pāris IESPĒJAMĀM miskoncepcijām projektu noformējuma (ne?)nozīmībā, kas valda mūsdienu arhitektūrā. Ne tikai Jums, Ingurd, protams. Pie perfekta iznākuma var nonākt tikai iedziļinoties visos sīkumos.


Ingurds Lazdiņš Re: mazliet novēlota atbilde Vizualizatoram [17/10/2014 02:00]

varam satikties?! es domāju - iepazīties

- satikties, lai iepazītos - iepazīties, lai satiktos - apmainīties adresēm...


Uzredzi: Re: mazliet novēlota atbilde Vizualizatoram [17/10/2014 03:16]

Tas gan nebūs nepieciešams, jo patiesībā esmu bijis pie Jums uz tēju ne vienu reizi vien. Iemesls (ko jau minēju FairPlay blogā), kapēc komentēju anonīmi ir, ka cilvēki vārdus Sergejs Pļutjokins, Andris Bērziņš jeb Zaha Hadid uztvers ar dažādu nopietnības un uzticības pakāpi, tādējādi ietekmējot komentāros paustās idejas.

Bet, lai ieviestu skaidrību, varam protams privāti sazināties, ja Jūs uzrakstītu kādu savu aktīvo mailu, jo 7 gadus vecas mājaslapas minētajam mailam nav uzticības, ka to vēl kāds lasa ;)


Ingurds Lazdiņš Re: mazliet novēlota atbilde Vizualizatoram [17/10/2014 09:14]

Dainis: rigas arhitektūra [21/07/2015 09:24]

Interesants dizains ēkai. Vienīgi izskatās, ka galīgi nekoherents ja salīdzina ar apkārtējo ēku dizainiem.

http://gvbirojs.lv/


high: high [24/03/2017 07:29]

http://www.beachwedding.us In the following paragraphs we may discuss different thoughts, including suggestions for seaside theme stationery, beach wedding gowns, locations, blossoms, photography, as well as beach designed favors as well as decorations.

http://www.custommarriage.us Many United states couples consider a weight special trip for his or her special day in which the scenery isn't just beautiful, however getting presently there and back again is inexpensive. But before you decide to and your lover start searching foreword to some wedding within Costa Rica, a person better understand some Costa Rica relationship customs.

http://www.pro...onalwedding.us If you're finding this hard in order to plan your own dream wedding ceremony, maybe you should think of a wedding ceremony planner. This article can help you decide if you want a expert wedding planner or simply need a married relationship planning guide that will help you make your own dream become a reality.

http://www.weddingblog.us Your wedding ceremony is rapidly approaching. It may be overwhelming to prepare all the necessities of the special day time. The great news is there's a fantastic way of getting assist with your wedding ceremony. Be prepared through matching your wedding ceremony needs having a wedding weblog.

http://www.weddingmag.us From the primary wedding ceremony towards the photographer, ensure that everything will go smoothly. Every detail of the memorable day is essential. Before you're planning your wedding ceremony, read this short article to learn more.

http://www.flashvideogame.us Are you over purchasing game titles or spending money on month-to-month subscriptions to be able to play web games? Web dependent flash game titles now possess conquered the whole planet wide internet; players most around our planet are with them.

http://www.mobilegamez.us Yet the planet in baby stage within mobile gaming in comparison with PC as well as console video games. This post speaks concerning the developments which will overtake the actual mobile online game development situation in quite a while.

http://www.onlinevideogame.us They possess free trial offers, cheap regular membership prices, and large selections associated with games for several video online game counsels without any late costs. Online game titles rentals are your very best option for all your video video gaming needs.

http://www.babyspot.us An infant soft place exists in which the skull has not yet completely shut at delivery. The anterior fontanel is usually about 2 inches wide and may remain rather until the infant is close to eighteen months old.

http://www.beautycity.us The summer time has began and a lot of us are likely to visit a few cool as well as chill location, may end up being with loved ones or number of friends. Amsterdam is probably the few fantastic cities within Europe, that promises the actual cool character beauty along with spirit associated with true visitor destination.

http://www.childcenter.us Mentioned divorce lawyer, Ed Sherman, promoters a Child-Centered Separation and divorce philosophy, quite in contrast to our present adversarial lawful system that produces unfortunate results like the Alec Baldwin-Kim Basinger fight over infant custody.

http://www.kidsmag.us However, you ought to note that we now have some children that would rather learn through watching instead of reading. They're known because visual college students.

http://www.uniquebaby.us One the best way to welcome your baby into this particular world would be to offer distinctive baby presents. These gifts won't who a true care you've for the kid, but they are able to also assistance to delight the brand new parents as well as hopefully earn their paper hearts.

http://www.busyparents.us But, many individuals say they've already trouble discovering time to work through - particularly those hectic parents and much more so if you're working, additionally. Here tend to be some techniques busy parents will find time in order to exercise.

http://www.helping-parents.us Funeral poems could be a way with regard to parents to locate their tone of voice and place words upon those emotions and thoughts that could otherwise end up being difficult in order to verbalise at this type of time.

http://www.singleparents.us Though there are lots of myths linked to the act associated with single being a parent, a kid of solitary parents has all the chance associated with thriving within his future like a child that lives along with both mother and father together.

http://www.toddlermag.us If your searching for a toddler trip on toy which will surely give your infant hours associated with imaginative perform, not to note they'll function as envy from the neighborhood, then these types of Corvette trip on toys have to be given the closer appear.

http://www.extremesport.us Extremely bored in the daily repeated chores you have been doing forever now? Attempt some very exciting, fascinating, and enjoyable activities like the extreme sports activities. If you would like some adrenalin hurry in performing certain exercise, these very thrilling sports activities are your very best venues.

http://www.mastersport.us All through history, athletes for several years have just about all strived to achieve the highest degree of achievement feasible and even though, called through many titles, the fairly new phrase Sports Mastery describes the artwork and viewpoint of learning your sport in order to reach the greatest levels associated with personal running achievement.

http://www.outdoorsport.us If you value sports, you need to find an outside sport in order to play. Playing sports activities outdoors is a terrific way to get physical exercise, get outdoors, and enjoy your loved ones. There are a variety of outdoor activities that you could take component in together with your family and also have a myriad of fun as well as family actions.

http://www.sportcity.us The heart of Dubailand, the actual world's biggest theme recreation area and tourist destination, you can get nothing however the best when it comes to sporting facilities along with the residential as well as commercial freehold Dubai property offered at this objective built town.

http://www.sportmag.us These worldwide magazines tend to be mostly created in British. A wide selection of magazines can be found, which consists of sports magazines, fashion, financial, environment, journey, agriculture, health insurance and other issues within the society.

http://www.sportportal.us I've been asked several times exactly what sports bet portals tend to be, as much as I am concerned it's only a fancy name to have an online bet exchange or a method to bet on the internet. A large amount of Bookmakers possess coined the actual phrase sports activities betting site, since it's an even more catchy method of saying on the internet betting.

http://www.thesport.us Lots of sports enthusiasts are betting about the sports daily. If a few of these sports enthusiasts were actually utilizing a sports bet system to create the picks on their behalf everyday, then they are often winning all the sports craps bets.

http://www.universalsport.us Studying as well as cramming with regard to different topics and exams could be nerve-wracking as well as exhausting, and that's why many students locate a way to discharge their tension or to possess a deviation using their usual exhausting routine. One way would be to face sports.

http://www.youthsport.us For those who have always experienced a knack to be athletic, enjoy training and dealing with youth athletes you might be interested in considering youth sports activities training. There are many resources available that will help you decide if you wish to try your own hand from youth sports activities training.

http://www.insurancemaster.us Condo insurance coverage usually includes the Grasp Policy organization insurance however knowing relating to this coverage in greater detail may require that you'll require another plan. Buying one more policy will make sure that the property is covered to safeguard assets possessed.

http://www.insuranceportal.us Online insurance coverage benefits ad providers offer your organization and your own employees a fantastic resource in order to drastically de-stress the health care plan procedure. Learn more concerning the perks of utilizing an online advantages portal for the small business's insurance coverage.

http://www.insuranceteam.us When the actual insurance purchaser does get in touch with, therefore, this can be a vital possibility to persuade the client to purchase from us. Some primary sales abilities and methods will significantly assist your customer support team.

http://www.insuranceupdates.us You won't know when you will need your auto insurance. Getting through point The to stage B has not been easier when utilizing your personal car. You escape from seen catching the actual bus, MRT, or even taxi. Sometimes all of us run as well may errands at any given time and your own car can help you save considerable time and, as well as, money as well from deals.


lzm: lzm [24/03/2017 16:27]

http://www.moncler-jacket.us/ moncler jacket

http://www.nikeoutlet.net/ nike outlet

http://www.jordanshoes.co/ jordan shoes

http://www.coach-outlet.net.co coach outlet

http://www.pandoranecklace.us/ pandora necklace charms

http://www.pandora-rings.co.uk/ pandora uk

http://www.abercrombiefitch.nl/ Abercrombie Fitch

http://www.football-jerseys.co/ football jerseys

http://www.moncler-jacket.co.uk/ moncler mens jackets

http://www.raybanclubmaster.us/ ray ban clubmaster

http://www.pradasunglasses.us/ prada glasses

http://www.kate-spadeoutlet.com/ kate spade outlet

http://www.michaelkors.com.co/ michael kors

http://www.nike-air-jordan.us/ nike jordan shoes

http://www.burberryoutlets.ca/ burberry outlet canada

http://www.chanel.net.au/ chanel australia

http://www.coachshoes.us coach shoes

http://www.pan...bracelet.co.uk/ pandora bracelet

http://www.nike-shoes.org/ nike store

http://www.moncler-jacket.co.uk/ moncler uk

http://www.adidas.org.au adidas australia

http://www.lou...tton-outlet.co/ louis vuitton factory outlet

http://www.moncler-jacket.us/ cheap moncler jacket

http://www.prada-outlet.co/ prada factory outlet

http://www.nike-jordan-shoes.us/ nike jordan shoes

http://www.rayban-wayfarer.us/ ray ban wayfarer

http://www.nikehuarache.co/ nike air huarache

http://www.adi...stralia.com.au adidas australia

http://www.hugo-boss.us/ Hugo Boss Store

http://www.pradabags.co/ prada bag

http://www.mic...tlethandbag.us/ michael kors outlet

http://www.pandorarings.net.au/ pandora australia

http://www.mic...utletonline.us/ michael kors outlet

http://www.katespadeoutlet.ca/ kate spade outlet

http://www.kat...dehandbags.org/ kate spade black friday

http://www.menssunglassess.com/ mens sunglasses

http://www.pandora-rings.org/ pandora rings

http://www.salomon-shoes.com/ salomon hiking shoes

http://www.pandorarings.net.au/ pandora rings

http://www.coach--outlet.org/ coach outlet

http://www.ralph-lauren.net.au/ ralph lauren australia

http://www.burberry.org.au burberry

http://www.raybanpolarized.us/ ray ban polarized

http://www.michaelkors.com.co/ michael kors outlet

http://www.adidas-shoes.com.au adidas shoes

http://www.prada-bags.co/ Prada Outlet

http://www.mic...idayoutlets.us/ michael kors outlet

http://www.abercrombiefitch.nl/ bercrombie Nederland

http://www.coach-outlet.us coach outlet

http://www.raybannewwayfarer.us/ ray ban new wayfarer

http://www.prada-bags.org/ prada bags

http://www.pradaoutlet.co/ prada outlet online

http://www.nfl-shop.co/ nfl shop

http://www.pra...tletonline.org/ prada factory outlet online

http://www.football-jerseys.org/ football jerseys

http://www.pradaoutlet.cc/ prada outlet online

http://www.beatsbydre.net.au/ beats by dre

http://www.michael-kors.net/ michael kors outlet

http://www.abercrombieoutlet.us/ abercrombie outlet us

http://www.abe...itchoutlet.net/ abercrombie and fitch

http://www.oakleyholbrook.us/ Oakley Holbrook sunglasses

http://www.michael-kors.net/ michael kors online

http://www.pandora-charms.co/ pandora charms

http://www.michael-kors.net/ michael kors wallet

http://www.ray...sunglasses.com/ ray ban sunglasses

http://www.nikeoutlet.net/ nike shox shoes

http://www.katespadeoutlet.ca/ kate spade

http://www.katespadeoutlet.ca/ kate spade canada

http://www.pandora.org.au/ pandora jewelry

http://www.ugg.org.au ugg australia

http://www.burberryoutlets.ca/ burberry outlet canada

http://www.prada-bags.co/ prada bags on sale

http://www.kat...eoutlet.com.co/ kate spade outlet online

http://www.katespadeoutlet.cc/ kate spade outlet online

http://www.katespadebags.org/ kate spade bags outlet

http://www.prada-outlet.net/ prada outlet online

http://www.kat...eoutlet.nom.co/ kate spade black friday

http://www.tiffanyco.net.au tiffany co

http://www.moncler-outlet.co/ moncler outlet

http://www.nikehuarache.co/ huarache nike

http://www.bur...carfoutlet.org/ burberry outlet

http://www.lou...itton-uk.co.uk louis vuitton uk

http://www.mic...tlethandbag.us/ michael kors handbags

http://www.jordanshoes.co/ air jordan shoes

http://www.nike-air-jordan.us/ Nike Air Jordan

http://www.abercrombiefitch.fr/ abercrombie fitch

http://www.nikehuarache.co/ nike huarache

http://www.mic...soutletbags.us/ michael kors bags

http://www.hugo-boss.us/ Hugo Boss Outlet

http://www.coachoutlet.nom.co/ coach outlet

http://www.bur...let-online.net/ burberry online

http://www.ray...nglasses.co.uk ray-ban sunglasses

http://www.coach--bags.us/ coach diaper bag

http://www.nike-air-jordan.us/ Nike Air Max

http://www.mic...orsoutlet.info/ michael kors outlet

http://www.nike-airmax.org/ nike air max

http://www.pandora-bracelet.co/ pandora bracelet

http://www.coa...ory-outlet.net/ coach outlet

http://www.moncler-outlet.co/ piumini moncler replica

http://www.tim...d-boots.org.uk/ timberland uk

http://www.mic...soutletbags.us/ michael kors outlet bags

http://www.mic...korsoutlet.com/ michael kors outlet

http://www.hermes-bag.co.uk hermes bag

http://www.pandora-charms.co/ pandora charms black friday

http://www.joebuy.com/ china factory sale

http://www.mizunoshop.us/ Mizuno Shop

http://www.burberryscarfs.com/ burberry scarfs

http://www.kate-spade.net.au Kate Spade Australia

http://www.burberryoutlets.ca/ burberry outlet

http://www.pan...harms-uk.co.uk/ pandora charms uk

http://www.coa...ory-outlet.net/ coach factory outlet online

http://www.michaelkorsoutlet.ca/ Michael Kors Outlet

http://www.katespadebags.org/ kate spade bags

http://www.coa...tlet-online.us/ coach factory outlet

http://www.nike-free-run.us/ Nike Free

http://www.can...oose-outlet.us/ canada goose jacket

http://www.canadagooseoutlet.us/ canada goose outlet

http://www.raybanaviator.us/ ray ban aviator

http://www.michael-kors.net/ michael kors bags

http://www.shoes-online.us/ shoes online sale

http://www.mic...utletonline.us/ michael kors outlet

http://www.burberryscarfs.com/ burberry scarf

http://www.michaelkors.com.co/ michael kors factory outlet

http://www.michaelkors.net.co/ michael kors outlet

http://www.mic...soutletbags.us/ michael kors outlet

http://www.sun...soutletsky.com/ sunglasses outlet

http://www.mizunoshoes.us/ Mizuno Wave

http://www.ups-tracking.us/ ups tracking

http://www.polo-outlet.co.uk/ polo outlet online

http://www.oakleyfrogskins.us/ oakley frogskins sunglasses

http://www.coa...letonline.info/ coach outlet online

http://www.lou...ton-outlet.org louis vuitton outlet

http://www.can...oose-outlet.us/ canada goose sale online

http://www.pandora-uk.org.uk/ pandora uk

http://www.abercrombieoutlet.ca/ abercrombie outlet

http://www.mk-bags.us/ mk bags

http://www.leb...james-shoes.us/ nike lebron shoes

http://www.clkbenz.com clk benz

http://www.pandoraring.us/ pandora rings

http://www.coach-handbags.us coach handbags

http://www.kat...eoutlet.com.co/ kate spade outlet

http://www.jimmy-choo.com.au jimmy choo australia

http://www.pradasunglasses.us/ prada official site

http://www.mic...s--handbags.us/ michael kors handbags

http://www.coach-outlet.us/ coach handbags

http://www.nike-free-run.us/ Free Run

http://www.pan...-charms.com.au/ pandora australia

http://www.pandoracharms.co/ pandora charms

http://www.mic...soutlet.nom.co/ michael kors outlet

http://www.bas...ll-jerseys.org/ basketball jerseys

http://www.mlb-shop.net/ major league baseball

http://www.pradaoutlet.co/ prada outlet

http://www.burberry-scarf.net/ burberry scarf

http://www.ralph--lauren.co.uk Ralph Lauren

http://www.kat...eoutlet.nom.co/ kate spade outlet

http://www.moncler-jacket.co.uk/ moncler jacket

http://www.michaelkorstote.us/ michael kors totes

http://www.coa...ctoryoutlet.cc coach factory outlet

http://www.paulsmith.org.uk/ paul smith

http://www.oakleyholbrook.us/ Oakley Holbrook

http://www.katespadeoutlet.cc/ kate spade outlet

http://www.mcmoutlet.org/ mcm factory outlet

http://www.flashsunglasses.com/ flash sunglasses

http://www.nikejordan.co/ Nike Jordan Shoes

http://www.mic...soutlet.com.co/ michael kors outlet

http://www.coach-outlet.cc/ Coach Outlet

http://www.michaelkorspurses.us/ michael kors purses on sale

http://www.mic...s--handbags.us/ michael kors outlet

http://www.abe...itchoutlet.net/ abercrombie & fitch

http://www.bur...stralia.net.au burberry australia

http://www.moncler-outlet.us/ moncler clothing

http://www.asicsshoes.com.au/ asics shoes

http://www.joebuy.com/ china wholesale

http://www.ral...renpolo.net.au Ralph Lauren Polo

http://www.pradabags.co/ prada bags

http://www.michaelkorspurses.us/ michael kors purses

http://www.pra...tletonline.net/ prada outlet online

http://www.katespade.net.au kate spade

http://www.mic...idayoutlets.us/ michael kors black friday

http://www.oak...sunglasses.org/ oakley sunglasses

http://www.pandora-charms.co/ pandora charms sale

http://www.prada-bags.us.com/ prada bags

http://www.ray...tionglasses.us/ ray ban prescription glasses

http://www.pradapurses.org/ prada purses

http://www.mic...kors-uk.org.uk/ michael kors uk

http://www.mizunoshop.us/ MIZUNO Shop US

http://www.pandora-rings.us/ pandora rings jewelry

http://www.coa...ctoryoutlet.co/ coach factory

http://www.mic...korsoutlet.com/ michael kors outlet online

http://www.pra...andbags.us.org/ prada handbags

http://www.michaelkorsbags.co/ michael kors bags

http://www.pandora-charms.us/ pandora charms

http://www.coach-outlet.info/ coach outlet

http://www.coachcarter.com.au/ coach australia

http://www.chanel-outlet.co/ CHanel Factory Outlet

http://www.coa...stralia.com.au/ coach australia

http://www.coa...let-online.org/ coach outlet

http://www.coach-outlet.us coach bags

http://www.katespadebags.org/ kate spade handbags

http://www.mic...rs--outlet.net/ michael kors outlet

http://www.prada-outlet.us.com/ Prada Factory Outlet

http://www.lou...tton-outlet.co/ louis vuitton outlet

http://www.jordan-retro.us/ Jordan Retro Shoes

http://www.bur...let-online.net/ burberry outlet

http://www.mic...korsoutleto.us/ michael kors outlet

http://www.leb...james-shoes.us/ nike lebron james

http://www.mlbshop.us.org/ baseball jerseys

http://www.rayban-outlet.us Ray Ban Outlet

http://www.moncler-jacket.org/ moncler jacket

http://www.coa...letonline.info/ coach online

http://www.coach-usa.us coach usa

http://www.michaelkorspurses.us/ michael kors purses outlet

http://www.coach-outlets.net coach outlet

http://www.mic...rs--outlet.com/ michael kors outlet

http://www.coa...ctoryoutlet.co/ coach outlet

http://www.ralph-lauren.net.au/ ralph lauren

http://www.michael-kors.net/ official michael kors

http://www.yeezyboost.co/ yeezy boost 350 shoes

http://www.mic...soutletcity.us/ michael kors outlet

http://www.hyperdunk.us/ Hyperdunk 2016

http://www.yeezyboost350.us.org/ Yeezy Boost 350

http://www.mlb-shop.net/ mlb.com

http://www.longchampoutlet.cc/ longchamp outlet

http://www.coach--purses.us/ coach purse

http://www.mk-bags.us/ mk outlet

http://www.mic...kors-outlet.us/ michael kors

http://www.nikehuarache.co/ huaraches shoes

http://www.pradaoutletonline.us/ authentic prada outlet online

http://www.kd8.us/ KD 8 shoes

http://www.nike.net.au nike australia

http://www.prada-bags.co/ prada bags

http://www.michael-kors.uk michael kors uk

http://www.michael-kors.net/ michael kors outlet online

http://www.prada-outlet.co/ prada outlet

http://www.pandoranecklace.us/ pandora necklaces

http://www.mcmoutlet.org/ mcm outlet online

http://www.polo-outlet.co.uk/ polo online

http://www.burberryoutlets.ca/ burberry canada

http://www.apph.co.uk/ landinggear

http://www.pan...rmssale.org.uk/ pandora charms sale

http://www.burberryoutlets.ca/ burberry outlet

http://www.ray-ban-outlet.us ray ban outlet

http://www.jordan-retro.us/ Jordan Retro

http://www.pra...tletonline.org/ prada outlet online

http://www.top-sunglasses.org/ top sunglasses

http://www.hermes-outlet.org Hermes Outlet

http://www.mizunoshop.us/ Mizuno Shop Japan

http://www.abe...ndfitchsale.us/ abercrombie and fitch

http://www.chanel.net.au/ chanel

http://www.moncler-outlet.us/ moncler down jackets

http://www.mic...kors-outlet.co Michael Kors Outlet

http://www.mic...orsoutlet.info/ michael kors

http://www.yeezyboost-350.co/ yeezy boost 350

http://www.kd8.us/ Kevin Durant Shoes

http://www.louis-vuitton.com.au louis vuitton australia

http://www.pandora-charms.us/ pandora.com

http://www.ubiae.fr/ veronique billat

http://www.burberrypurse.com/ burberry purse

http://www.apph.co.uk/ landing gears

http://www.mizunoshoes.us/ Mizuno Shoes

http://www.tim...d-boots.org.uk/ timberland boots

http://www.coach-outlet.cc/ Coach Outlet Store

http://www.ray...nsunglasses.us/ ray ban prescription sunglasses

http://www.jor...retro-shoes.us/ jordan retro shoes

http://www.prada-outlet.net/ prada outlet

http://www.nfl-shop.co/ nfl jerseys

http://www.coa...stralia.net.au/ coach australia

http://www.beatsbydre.net.au/ beats headphones

http://www.bas...llshoes.in.net/ Basketball shoes

http://www.hyperdunk.us/ Nike Hyperdunk 2015

http://www.coa...tlet-online.us/ coach outlet online

http://www.moncler-outlet.us/ moncler outlet

http://www.yeezyboost350.us.org/ Yeezy 350

http://www.hugo-boss.us/ Hugo Boss Online

http://www.michael-kors.net/ michael kors purses

http://www.rayban-eyeglasses.us/ ray ban eyeglasses

http://www.bur...let-online.net/ burberry outlet online

http://www.lou...shoes-uk.co.uk louboutin shoes

http://www.mic...kors-outlet.us/ michael kors us

http://www.coa...let-online.org/ coach outlet store

http://www.bur...tletonline.net/ burberry outlet

http://www.sunglassessm.com/ brand sunglasses

http://www.ugguk.co.uk/ ugg uk

http://www.canadagooseoutlet.us/ canada goose jacket

http://www.cheapraybans.us/ ray ban online

http://www.mic...utletstores.us/ michael kors outlet

http://www.pandora-rings.us/ pandora rings

http://www.coa...tlet-online.co Coach outlet online

http://www.chanel-outlet.co/ Chanel Outlet

http://www.coach-outlet.com.co coach outlet

http://www.kd8.us/ Nike KD 8

http://www.coach--bags.us/ coach bag

http://www.polo-outlet.co.uk/ polo outlet

http://www.yeezyboost.co/ adidas yeezy boost 350

http://www.mk-bags.us/ mk handbags

http://www.michaelkorsoutlet.ca/ Michael Kors Canada

http://www.ray...glasses.com.au ray-ban sunglasses

http://www.nikecom.us/ nike com

http://www.nikecom.us/ nike free run

http://www.pandorarings.org.uk/ pandora rings

http://www.mlbshop.us.org/ mlb store

http://www.canadagooseoutlet.us/ canada goose sale

http://www.lou...tonoutlet8.com louis vuitton outlet

http://www.mlbshop.us.org/ mlb shop

http://www.abe...ndfitchsale.us/ abercrombie us

http://www.burberryoutlets.ca/ burberry canada

http://www.oakleyoutlet.co/ oakley outlet

http://www.mic...etonlinepro.us/ michael kors outlet online

http://www.prada-bags.org/ prada online

http://www.michaelkorstote.us/ michael kors jet set tote

http://burberry.outlet.org.au/ burberry outlet

http://www.pradaoutletonline.us/ prada outlet

http://www.nikehuarache.co/ nike huarache shoes

http://www.coach-outlet.cc/ Coach Outlet Online

http://www.pandoracharms.co/ pandora charms sale online

http://www.pradasunglasses.us/ prada sunglasses

http://www.pradaoutlet.cc/ prada sale

http://www.air-jordan-retro.us air jordan retro

http://www.pradabags.co/ official prada site

http://www.pradabagsoutlet.org/ prada factory outlet online

http://www.ubiae.fr/ veronique Billat

http://www.abercrombiefitch.fr/ abercrombie paris

http://www.coach-sunglasses.co/ coach sunglasses for women

http://www.moncler-jacket.co.uk/ moncler sale

http://www.michaelkorstote.us/ michael kors tote

http://www.apph.co.uk/ landing gear

http://www.pandoraring.us/ pandora princess ring

http://www.baseball-jerseys.us/ baseball jerseys

http://www.coach--purses.us/ cheap coach purse

http://www.oak...glasses.net.au oakley sunglasses

http://www.oakley-outlet.in.net Oakley Outlet

http://www.mlb-shop.net/ mlb shop

http://www.pan...harms-uk.co.uk/ pandora charms

http://www.coach-sunglasses.co/ coach sunglasses

http://www.coach--outlet.net/ coach outlet

http://www.ray...-sunglasses.us/ ray ban sunglasses

http://www.oak...glasses.net.au oakley sunglasses

http://www.coa...ory-outlet.net/ coach factory outlet

http://www.uggboots.org.au/ ugg australia

http://www.pradabagsoutlet.org/ authentic prada handbags outlet

http://www.shoes-online.us/ shoes sale

http://www.lou...ttonoutlet.org louis vuitton outlet

http://burberry.outlet.org.au/ burberry us

http://www.mic...etonlinepro.us/ michael kors outlet

http://www.kat...eoutlet.nom.co/ kate spade

http://www.bas...all-jerseys.us/ basketball jerseys

http://www.coach-sunglasses.co/ Coach Sunglasses Outlet

http://www.moncler-jacket.co.uk/ moncler jacket mens

http://www.pandora-jewelry.us pandora jewelry

http://www.baseballjerseys.co/ baseball jerseys

http://www.kat...dehandbags.org/ kate spade handbags

http://www.paulsmith.org.uk/ paul smith uk

http://www.nike-shoes.org/ nike shoes

http://www.coachcarter.com.au/ coach carter

http://www.nike-id.us/ nike shox

http://www.bur...carfoutlet.org/ burberry scarf

http://www.abercrombiefitch.fr/ abercrombie and fitch

http://www.nikehuarache.co/ huaraches

http://www.mic...korsoutlet.org/ michael kors outlet

http://www.shoes-online.us/ shoes online

http://www.salomon-shoes.com/ salomon shoes

http://www.yeezyboost350.us.org/ Adidas Yeezy Boost 350

http://www.pradabagsoutlet.org/ prada bags outlet

http://www.raybanaviator.org/ rayban aviator

http://www.pradaoutlet.cc/ prada outlet prices

http://www.pradaoutletonline.us/ prada outlet online

http://www.nike-shoes.org/ nike outlet

http://www.pandora-charms.us/ pandora jewelry

http://www.uggboots.org.au/ ugg boots

http://www.moncler-outlet.co/ moncler coats

http://www.asicsshoes.com.au/ asics shoes Australia

http://www.michael-kors.ca michael kors canada

http://www.nike-shoes.net.au/ nike shoes

http://www.pandora-rings.com/ pandora rings

http://www.pra...tletonline.org/ authentic prada outlet online

http://www.rayban-glasses.us/ ray ban glasses

http://www.coachoutlet.co/ coach outlet

http://www.tiffany-co.com.au tiffany co

http://www.moncler-outlet.org/ moncler outlet

http://www.coa...let-online.org/ coach outlet online

http://www.abe...itchoutlet.net/ abercrombie outlet

http://www.mic...ors--outlet.us/ michael kors outlet

http://www.rb-sunglasses.us ray ban sunglasses

http://www.cheapraybans.us/ Cheap Ray Ban

http://www.pandora-rings.co.uk/ pandora rings

http://www.mizunoshoes.us/ Mizuno Running Shoes

http://www.yeezyboost.co/ yeezy boost 350

http://www.pandora--rings.co.uk/ pandora rings

http://www.yeezy-boost-350.us/ yeezy boost 350

http://www.michael-kors.net/ michael kors tote

http://www.bas...llshoes.in.net/ cheap basketball shoes

http://www.abercrombieoutlet.us/ abercrombie outlet

http://www.michael-kors.it/ michael kors italy

http://www.prada-outlet.us.com/ prada outlet

http://www.jor...retro-shoes.us/ Jordan retro

http://www.bur...utletonline.us Burberry outlet online

http://www.nike-shoes.net.au/ nike australia

http://www.ray...glasses.com.au ray-ban sunglasses

http://www.coach--bags.us/ coach bags

http://www.hockey-jerseys.us/ hockey jerseys

http://www.pan...elet-charms.us pandora bracelet

http://www.coachoutlets.net coach outlet

http://www.nike-shoes.net.au/ nike shoes australia

http://www.mic...korsoutlet.org/ michael kors

http://www.pandorabracelet.us Pandora bracelet

http://www.prada-outlet.co/ prada outlet online

http://www.nikejordan.co/ Nike Air Jordan

http://www.mcmoutlet.org/ mcm outlet

http://www.michaelkorsbags.co/ michael kors outlet

http://www.longchampoutlet.cc/ longchamp outlet

http://www.coachoutlet.nom.co/ coach outlet online

http://www.coa...stralia.net.au/ coach

http://www.can...oose-outlet.us/ Canada Goose Outlet

http://www.asicsshoes.com.au/ asics Australia

http://www.oak...stralia.com.au oakley australia

http://www.coa...ctoryoutlet.co/ coach factory outlet

http://www.joebuy.com/ wholesale

http://www.bur...tletonline.net/ burberry outlet online

http://www.coa...letonline.info/ coach outlet

http://www.chanel.net.au/ chanel bag

http://www.prada-outlet.us.com/ prada outlet online

http://www.air-jordan-shoes.us air jordan shoes

http://www.mic...soutletbing.us/ michael kors outlet

http://www.moncler-jacket.us/ moncler us

http://www.sunglassessm.com/ sunglasses sm

http://www.beatsbydre.net.au/ beats studio

http://www.nike-id.us/ nike id

http://www.pra...tletonline.net/ prada factory outlet online

http://www.hyperdunk.us/ Nike Hyperdunk Shoes

http://www.kat...eoutlet.nom.co/ kate spade outlet

http://www.michael-kors.net/ michael kors handbags

http://www.pra...andbags.us.org/ official prada site

http://www.michael-kors.com.au michael kors australia

http://www.cheapraybans.us/ cheap ray ban sunglasses

http://www.ugg-slippers.co.uk/ ugg slippers

http://www.coa...tlet-online.us/ coach outlet

http://www.paulsmith.org.uk/ paul smith sale

http://www.abercrombieoutlet.us/ abercrombie outlet

http://www.pandora-rings.us/ pandora rings sale

http://www.bas...llshoes.in.net/ nike basketball shoes

http://www.chanel-outlet.co/ Chanel bags Outlet

http://www.leb...james-shoes.us/ lebron james shoes

http://www.prada-bags.us.com/ prada handbags

http://www.mic...kors-outlet.us/ michael kors outlet

http://www.pandora.org.au/ pandora australia

http://www.pandora.org.au/ pandora australia

http://www.snow-boots.org.uk/ snow boots

http://www.pan...-charms.com.au/ pandora charms

http://www.jordanshoes.co/ nike jordan shoes

http://www.longchamp-outlet.co Longchamp Outlet

http://www.pan...rmssale.org.uk/ pandora charms

http://www.pandoraring.us/ pandora ring

http://www.coach--purses.us/ coach purses

http://www.prada-bags.org/ prada handbags

http://www.pandoracharms.co/ pandora charms sale clearance

http://www.ray...sunglasses.net/ ray ban sunglasses

http://www.michael-kors.net/ michael kors outlet

http://www.abe...ndfitchsale.us/ abercrombie outlet

http://www.pdcharm.it/ Pandora Charm

http://www.mic...s--handbags.us/ michael kors handbags outlet

http://www.sunglasseshut.co/ sunglasses hut

http://www.pandoranecklace.us/ pandora necklace

http://www.nikejordan.co/ Nike Jordans

http://www.sunglasseshut.cc/ sunglasses hut

http://www.ray-ban-outlet.us/ ray ban outlet

http://www.bur...tletonline.net/ burberry online

http://www.nike-jordan-shoes.us/ nike jordan

http://www.oakleyfrogskins.us/ oakley frogskins

http://www.kat...dehandbags.org/ kate spade bags

http://www.abercrombieoutlet.us/ abercrombie us

http://www.bur...stralia.com.au burberry australia

http://www.ubiae.fr/ Billat

http://www.michaelkorsbags.co/ michael kors bags outlet

http://www.pra...tletonline.net/ prada outlet

http://www.pandora-bracelets.us pandora bracelets

http://www.prada-bags.us.com/ prada us

lzm3.24


whn: whn [18/04/2017 11:52]

Child behavior, http://www.new...onlinemall.com/ naturally http://www.toms-shoe.us.org/ find music-based, to http://www.raybans.org.es/ really be able to do some work hard, parents may http://www.pan...wellery.com.au/ be less tired of http://celtics.nba-jersey.com/ worry! Father clean http://www.reebok.com.de/ the http://www.thomas-sabos.com.de/ floor of http://www.ray...glasses.in.net/ the dust spider web, the ground will http://www.ral...tletonline.com/ always be http://www.oakleyoutlet.fr/ a mess, http://www.burberry-bags.net/ the http://www.adidas-shoes.in.net/ next http://www.ecco-shoes.us.com/ job is extremely http://www.uhren-stores.de/ heavy. Every http://www.tommyhilfigerca.ca/ corner of the stacking items have http://heat.nba-jersey.com/ to http://www.hollisters-canada.ca/ be refurbished, http://www.levisjeans.com.co/ indiscriminately indiscriminately, many http://www.true-religions.com/ things should be attributed here but http://www.chr...inshoes.in.net/ was http://www.nike-air-max.com.au/ thrown out there, http://lakers.nba-jersey.com/ and therefore http://www.ral...n-polos.com.co/ in the messy http://suns.nba-jersey.com/ situation began to classify the http://warriors.nba-jersey.com/ job. I http://www.chr...uboutin.org.uk/ and my http://www.bur...-outlet.in.net/ brother at http://vikings.nfljersey.us.com/ this time be http://www.tom...ilfiger.com.de/ regarded http://www.chr...hoesoutlet.org/ as a useful, for his http://www.dsquared2-outlet.com/ father to http://steeler...ljersey.us.com/ carry http://www.fendi-outlet.in.net/ light http://www.adidas.com.se/ things, http://www.tnf-jackets.us/ return http://www.nikeairmax-90.net/ to the original, http://www.ed-hardy.us.com/ busy called a http://www.hugo-boss.com.co/ pleasure! In http://www.mic...orsbags.org.uk/ the http://www.nikerosherun.us/ morning http://www.marc-jacobs.us.com/ of http://www.zcoachoutlet.com/ hard http://www.che...erseys.mex.com/ work, http://ravens.nfljersey.us.com/ the http://www.new-balanceshoes.es/ house becomes extremely http://jaguars.nfljersey.us.com/ clean and tidy, http://www.che...aelkors.in.net/ the air http://www.instylers.us/ becomes lively and http://www.mon...-pens-sale.com/ fresh. http://kings.nba-jersey.com/ Soft and http://charger...ljersey.us.com/ warm light, from http://www.ferragamo.net.co/ the polished http://www.polos-outlets.com/ clean bright as the new http://www.cheapoakleyss.com/ glass slowly http://hawks.nba-jersey.com/ into http://www.mk-com.com/ the house, a simple http://www.mic...-outlet.us.org/ and ordinary sense http://www.longchampbags.com.co/ of http://www.vans-shoesoutlet.com/ happiness http://www.che...watches.org.uk/ instantly http://www.prada.com.de/ arises spontaneously. http://coach-outlet.tumblr.com/ In http://ralphla...ackofriday.com/ fact, http://www.nhl-jerseys.net/ everyone is the http://www.asicsoutlet.us.org/ same, http://www.nikeair-max.es/ the http://www.nike-shoes.dk/ end of his life sweat, hard http://www.mcmhandbags.com.co/ work, but http://www.tru...-outlet.us.org/ can be http://www.jimmy-choosshoes.com/ in a http://www.converse-shoes.net/ nothing in http://www.bur...outlets.org.uk/ the http://www.nike-roshe-run.de/ morning http://www.puma-shoes.de/ light, http://www.mar...obs-outlet.com/ a http://www.barbour.in.net/ family of http://www.und...mouroutlet.com/ people http://www.michaels-kors.us/ in the soft http://www.nike-rosheruns.nl/ and gentle halo, http://www.beats-by-dre.com.co/ enjoy the http://www.scarpehogans.it/ dependency of the http://www.nike-free-runs.de/ rain time. Lunch to eat, the mother is http://www.hermes-bags.net/ to clean http://www.adidas-store.net/ up pots and pans, to wash http://www.tor...hoesoutlet.com/ all http://chiefs.nfljersey.us.com/ one http://www.nba-jersey.com/ by one to http://www.swarovskissale.co.uk/ pick up http://www.mic...rs-bags.us.org/ outside http://www.horlogesrolexs.nl/ the wells http://www.oak...lasses.mex.com/ next http://rockets.nba-jersey.com/ to this http://www.pan...arms-canada.ca/ time http://titans.nfljersey.us.com/ wash dishes, but also http://www.soccers-shoes.net/ with the past is different. Born in the http://www.cheap-jordans.net/ countryside, http://jets.nfljersey.us.com/ in the country, http://www.katespades.com.co/ morning wet clothes, smoke to http://www.chr...boutins.in.net/ Albatron, http://www.mic...s-store.us.org/ this is the country almost every day http://www.north-face.com.co/ in the play of the small opera. http://www.lon...mp-bags.us.com/ For http://www.bur...outlets.net.co/ the http://www.rolex-watches.us.com/ whole http://www.bur...-online.org.uk/ day http://www.burberrybags.net.co/ in the busy http://nets.nba-jersey.com/ downtown, or http://76ers.nba-jersey.com/ eager http://www.bas...llshoes.com.co/ to work http://timberw...nba-jersey.com/ in http://www.mic...orsbags.com.co/ the http://www.nike-outlet.us.org/ city http://www.air-yeezys.com/ of people who are busy, http://pelicans.nba-jersey.com/ if the morning without incident to see the smoke to http://www.ray-bansoutlet.co.uk/ Albatron, http://www.mic...stralia.com.au/ is a stolen http://www.ralphlauren-au.com/ half a day of http://www.airmax-2015.org/ leisurely http://www.nike-shoes.com.co/ elegant http://www.lacoste-store.com/ things. http://www.new-balancecanada.ca/ But I http://www.versace-outlet.com/ do http://www.tom...lfigers.in.net/ not know that http://www.coa...tonline.in.net/ a http://www.ok-em.com/ field http://www.nike-store.in.net/ of smoke curl on http://bulls.nba-jersey.com/ the beauty http://www.oakleys-outlets.net/ of http://www.nfljersey.us.com/ Albatron, flow http://www.michael-kors.com.es/ through http://www.oak...-outlet.com.co/ the http://www.the...jackets.net.co/ number of sad tears. It is http://www.hollisters.us.com/ a http://www.pul...pandora.com.es/ fire and http://www.tommy-hilfigers.de/ a http://www.chr...noutlet.net.co/ match out http://www.nba-shoes.com/ of http://www.bur...agssale.net.co/ the endless http://www.supra-shoes.org/ hope, is one http://www.chrome-hearts.com.co/ of http://www.pol...utletstore.net/ the http://www.arm...xchange.in.net/ raging fire burning hope. To the present, http://www.mic...tonline.net.co/ the http://coach.blackofriday.com/ rapid development of science http://www.bcbg-maxazria.ca/ and technology, the http://www.oakleys-frame.net/ match http://www.rosheruns.us/ has become a generation of deep http://www.rayban.com.de/ thought, and http://www.sun...ses-outlet.net/ that http://www.oak...glasses.in.net/ burned http://www.ray-banssale.com/ ash http://www.bea...drdrephone.com/ gray http://www.woo...-clearance.com/ breakdown, countless http://www.converses-outlet.com/ matches http://www.chr...outin-shoes.ca/ and firewood between the http://www.han...soutlet.in.net/ smoke of the http://www.women-clothes.com/ past, http://jazz.nba-jersey.com/ Completed! Many rural people, in http://www.hol...lothing.com.co/ case of http://www.ray...sunglasses.net/ power outages, http://www.prada-shoes.com.co/ tired http://www.ralph-laurens.org.uk/ of tired of http://www.retro-jordans.net/ them, http://www.philipp-pleins.com/ for that http://www.omega-watches.com.co/ meal http://www.kat...eoutlet.gb.net/ Jane taste, http://www.oak...lasses2017.com/ have http://www.rep...andbags.com.co/ to take pains, or http://www.jordan-retro.org/ in the cold http://www.bur...utletcanada.ca/ stove http://www.mic...soutlet.ar.com/ stove placed http://www.swa...stralia.com.au/ a http://rams.nfljersey.us.com/ small http://www.swarovski-canada.ca/ piece http://www.converse.net.co/ of dry wood for a long http://www.new...ance-schuhe.de/ time, http://www.michaeljordan.com.de/ take http://49ers.nfljersey.us.com/ a little fire http://www.nikestore.com.de/ to the fire Strong, http://www.lon...poutlet.com.co/ in http://www.che...aseballbats.us/ order to save http://www.true-religion.com.co/ cooked http://www.nike-skor.com.se/ food http://www.sal...-schuhe.com.de/ time, http://packers.nfljersey.us.com/ always save http://bucks.nba-jersey.com/ the http://www.adi...chuheonline.de/ carbon fire, http://www.coach-outlet.store/ so the pot in http://knicks.nba-jersey.com/ the http://www.nikefree-run.net/ smoke under the fire, http://www.tim...ndspaschere.fr/ dark one, http://pacers.nba-jersey.com/ the old re-accumulated http://www.mic...-korsoutlet.cc/ heavy, so long http://bears.nfljersey.us.com/ overdue, http://www.nike-air-force.de/ clean http://www.designer-handbags.cc/ up http://texans.nfljersey.us.com/ very http://www.nike-mercurial.com/ struggling Zhou Pui. The first to http://www.raybans-outlet.cc/ burn enough hot water, http://www.rayban-sunglasses.co/ clean http://www.nike-shoescanada.ca/ the http://www.nike-airmaxs.fr/ pot http://www.p90xworkout.in.net/ of http://www.ray-bans.co.uk/ water http://www.philipp-plein.us.com/ temperature http://www.tor...-outlet.com.co/ is high, generally want to be hot to http://www.che...massabos.co.uk/ be http://www.mic...utletonline.cc/ easy to carbon http://www.polo-ralph-lauren.de/ black smoke pot washed as http://www.soc...hoesoutlet.com/ clean, hand http://patriot...ljersey.us.com/ to hold the http://www.lau...hsoutlet.co.uk/ brush wire, back http://www.che...aelkors.com.co/ and forth rubbing, to http://www.raybans-outlet.it/ be http://www.tommyhilfiger.net.co/ a A wash, http://www.che...jerseys.us.com/ his http://www.nike-airmax.us.com/ hands are also blurred white! http://www.rol...atchoutlet.com/ Can http://longcha...ackofriday.com/ all be http://www.hol...crombie.com.se/ hard http://www.mk-outletonline.us/ to http://www.rol...forsale.us.com/ pay, http://www.nike-rosherun.com.es/ and http://www.pandora.com.de/ no one is http://www.celine-bags.com/ entrusted to http://falcons.nfljersey.us.com/ the rural farmers on the New http://www.burberry-store.com/ Year's infinite http://www.nike-schoenen.co.nl/ joy, and the eager to look forward to the next year! http://www.nike-schuhe.com.de/ After cleaning the pot, but http://www.barbour-jackets.com/ also http://raptors.nba-jersey.com/ to wash clothes http://bills.nfljersey.us.com/ and http://www.ral...nonlineshop.de/ bedding. http://www.mic...rsoutlet.co.uk/ At that time the http://www.dsquared2s.com/ countryside, http://www.adidas-shoes.nl/ washing machine this kind of http://www.michaelkors.co.nl/ thing people simply did not http://www.toryburchsale.com.co/ even see the rural people, http://azcardi...ljersey.us.com/ cleaning the http://www.oak...tonline.com.co/ heavy http://www.soft-ballbats.com/ bedding http://saints.nfljersey.us.com/ also depends on http://www.tracksuits-store.com/ a http://www.tim...ndshoes.net.co/ pair of http://www.outlet-burberry.net/ weak and powerful hand. http://thunder.nba-jersey.com/ But http://www.coa...-online.com.co/ then the quilt, made http://giants.nfljersey.us.com/ of http://www.prada-outlet.com.co/ cotton, thick and heavy http://www.pol...hlauren.com.co/ but http://www.the...facejackets.fr/ very http://www.cheap-jerseys.cc/ warm, http://www.bur...andbags.net.co/ and the http://www.swa...i-jewelrys.com/ quilt on http://www.raybanoutlet.ca/ the http://www.tim...d-boots.com.co/ quilt http://colts.nfljersey.us.com/ above, is made of http://www.oak...lassessale.com/ two cloth suture, a "face", http://www.ral...urenpolo.co.uk/ a http://www.oak...-outlet.in.net/ "child". "Li Zi" is actually http://www.long-champoutlet.com/ a http://www.bottega-bags.com/ piece of white http://www.air-max.com.de/ cloth, "face" http://www.iphonecases.net.co/ is generally red, the above mentioned dragon and phoenix was http://www.mcmbackpacks.net/ Cheung http://www.swa...rystals.us.com/ pattern, http://www.converse.com.de/ although http://www.michaelkorsoutlet.se/ there http://www.co-aol.com/ are not http://www.to-coachoutlet.com/ all http://www.oakley.com.de/ kinds http://www.rol...ches-canada.ca/ of style now http://www.coach-outlets.net.co/ look http://www.hol...thingstore.org/ beautiful and beautiful, http://www.coachblackfriday.com/ but http://www.ralphlaurens.ca/ it http://celine.blackofriday.com/ is extremely http://seahawk...ljersey.us.com/ engaging, extraordinary http://www.ral...tonline.in.net/ significance. Longfeng Chengxiang, auspicious wishful, is http://www.truereligions.net/ the http://www.hermesoutlet.shop/ wish of http://www.cheap-nike-shoes.net/ each family's wish! http://trailbl...nba-jersey.com/ Therefore, http://www.tru...n-jeans.com.co/ when cleaning, http://www.tom...-outlet.us.org/ need to http://www.coachfactory.cc/ remove http://spurs.nba-jersey.com/ the suture one by http://www.cheap-rayban.com.co/ one, the heavy http://www.tom...tonline.com.co/ incomparable quilt to get sunny http://www.bea...adphone.in.net/ places to http://panther...ljersey.us.com/ bask, http://www.new...nce-outlet.org/ just clean http://www.adidas-shoes.es/ the http://www.oakleys.org.es/ "child" and http://www.ray...-outlet.com.co/ "face" can be. After the http://www.michaelkors.so/ sun http://www.nike-huaraches.nl/ dried, the http://www.coachfactory.shop/ mother will always lay on http://www.nike-air-max.com.se/ the http://www.wedding-dresses.cc/ ground http://nuggets.nba-jersey.com/ a wide http://cowboys.nfljersey.us.com/ and large http://lions.nfljersey.us.com/ film, and then http://www.the...thfaces.us.com/ call http://www.mbt-outlet.com/ me to help, the first shop "inside", http://www.mcm-bags.us.org/ then the quilt on top http://www.nikestoreoutlet.us/ of the http://oakley.blackofriday.com/ "inside" is http://rayban.blackofriday.com/ out http://www.ral...olosoutlet.com/ of the http://www.vans-shoes.co.uk/ equidistant http://www.asics-outlets.com/ width, and http://www.givenchy.com.co/ finally Put http://www.coa...youtlet.net.co/ the face http://www.longchamp.com.de/ on the http://www.the...th-face.org.uk/ quilt above, http://www.roshe-run.co.uk/ the http://wizards.nba-jersey.com/ four "miles" of the angle http://www.omegawatches.in.net/ folded http://www.sal...ferragamos.com/ into a triangle, the http://www.bur...tletonline.com/ line http://www.mic...-online.ar.com/ and http://www.vib...fingers.in.net/ then tightly stitched together. I remember that http://www.louboutin.jp.net/ night I, http://www.pandorajewelry.top/ after http://www.air-jordanshoes.us/ dinner, will wash the feet particularly http://www.nik...hoes-inc.co.uk/ clean, http://www.mizuno-running.net/ early to http://www.long-champbags.com/ sleep. Lying down the http://clippers.nba-jersey.com/ moment, all http://www.pol...noutlet.net.co/ tired, will http://eagles.nfljersey.us.com/ be in the detergent http://www.air-huarache.co.uk/ fragrance http://airmax....lackfriday.com/ fragrance, vanished. http://www.pradahandbags.net.co/ At the top http://www.oakleys2017.com/ of my http://www.tommyhilfigers.nl/ tail, there is a bright tile, http://www.fer...moshoes.in.net/ if http://www.hol...ineshop.com.de/ the http://www.adidas-shoes.ca/ weather http://grizzlies.nba-jersey.com/ is clear, every night, Ching http://www.hollister-store.com/ Ming http://www.oak...sses-canada.ca/ moon http://www.hoodies-store.com/ will http://www.montrespaschers.fr/ be like about to. http://bengals.nfljersey.us.com/ I http://www.cheapshoes.net.co/ often pleasantly lying on the bed, facing the http://www.nike-airmaxnc.co.uk/ only little http://www.mlb-jerseys.us.com/ bright tile, the detours of http://browns.nfljersey.us.com/ the http://www.chr...inshoes.jp.net/ moonlight, began endless http://broncos.nfljersey.us.com/ reverie http://www.coach-factory.com.co/ swim, often forget http://www.nikefree5.net/ the imagination, http://www.che...soutlet.in.net/ like some of http://www.nfl-jersey.us.org/ the http://www.ral...aurenpolos.net/ no, thinking some http://www.air-maxschoenen.nl/ The sadness http://www.oak...glasses.com.au/ of the music. http://www.jui...eoutlet.net.co/ Sometimes, I http://www.toms-outletstore.com/ will http://www.nikeshoes-outlet.com/ deliberately fall http://www.calvin-kleins.in.net/ and sleep, http://www.the...thfaces.net.co/ because that http://www.rayban-pas-cher.fr/ way, http://www.giu...zanotti.com.co/ I just open http://hornets.nba-jersey.com/ your http://www.bot...etasoutlet.com/ eyes, http://raiders.nfljersey.us.com/ you can feel http://www.iphone-cases.net/ that the moon on http://pistons.nba-jersey.com/ my http://www.newbalance-shoes.org/ head, beautiful. I often, close your http://www.chiflatirons.in.net/ eyes, http://www.tru...-outlet.com.co/ feel the http://www.nik...soutlet.org.uk/ moonlight http://www.barbour-factory.net/ Qinghui http://redskin...ljersey.us.com/ through http://www.barbours.us.com/ the http://www.tommys-hilfiger.com/ small piece http://coach.euro-us.net/ of http://www.raybans-outlet.nl/ light http://www.thenorth-face.com.co/ tile, http://www.longchamp.com.co/ light http://www.bur...yonlineshop.de/ softly spilled on the face http://www.ray...soutlet.com.co/ of http://www.soccershoes.us.com/ silent http://www.jimmy-chooshoes.com/ silence. http://www.bur...et-sale.com.co/ It http://www.tory-burch.us.org/ is a kind http://www.mcms-handbags.com/ of light to the extreme gentle, http://www.swa...online-shop.de/ it will http://cavaliers.nba-jersey.com/ gently http://www.her...kin-outlet.com/ stroked http://www.nike-shoesfactory.us/ your chest, http://www.tim...soutlet.us.com/ cover the heart of http://www.chiflatiron.net.co/ the http://www.nikeair-max.ca/ ice http://www.adidassuper-star.de/ meaning coolness, heal http://michaelkors.euro-us.net/ the heart of the http://www.jordanshoes.net.co/ troubles, get rid of your heart http://www.ral...renspolo.co.uk/ sadness http://www.hogan.com.de/ lament. http://www.pol...laurens.us.com/ And http://dolphin...ljersey.us.com/ a bend clear and clear moon http://www.nike-max.fr/ across http://www.bcbg-dresses.net/ the bay, http://www.oakleysoutlet.it/ silent heart; pillow Xuhui sound http://www.oakleys-2017.in.net/ into the http://coachoutlet.euro-us.net/ dream, http://www.coa...utletonline.ca/ dependent on the http://www.air...cheshoes.co.uk/ night, so http://www.giu...es-zanotti.com/ was http://www.cheapjerseys.us.org/ the happiest http://www.ral...noutlet.us.com/ thing! http://www.val...soutlet.us.com/ Things http://www.beatsbydre.com.co/ change, that http://www.mic...anadaoutlet.ca/ the soil piled piled old http://www.juicycouture.com.co/ rudimentary tiles, http://www.che...jerseys.us.com/ no http://www.toms-outlets.us.com/ longer http://www.kate-spades.com.co/ exist; http://www.pan...-charms.org.uk/ marshes, that root ignite http://www.bar...jackets.us.com/ the infinite hope of http://www.prada-bagsoutlet.com/ a http://www.oak...glasses.com.co/ small http://www.babyliss-pros.com/ match, http://www.michael-kors.net.co/ has also been http://www.rayban-pascher.fr/ years old http://www.tom...esstore.com.co/ put aside in memory; That http://www.nikefree-run.org.uk/ bend the http://www.nikeshoes.org.es/ soft and soft http://michael...ackofriday.com/ heart of http://www.kates-spade.com/ the moon, is also not old http://www.the-northface.ca/ time cruel threw to the http://www.mic...taschen.com.de/ old dream. http://mavericks.nba-jersey.com/ All http://www.toms-shoes-outlet.us/ the way, change is http://www.puma-shoesoutlet.com/ our http://www.toms--outlet.com.co/ own http://magic.nba-jersey.com/ hearts that tangled http://www.nike-air-max.com.de/ endless desire; http://www.nik...uinpaschers.fr/ the same, that is, http://www.omegas-relojes.es/ it http://www.michael-kors.cc/ is http://www.thenorthface.com.de/ in http://www.vans-schuhe.com.de/ the heart, http://www.michael-kors.shop/ unforgettable http://www.mcm-handbags.org/ crushing http://www.ray-bans.net.co/ and http://www.cheap-watches.in.net/ concise, and the rare http://www.cheapjerseys.net.co/ flat taste, obsessed http://www.des...soutlet.us.com/ with it http://www.ral...s-outlet.co.uk/ has been away from old http://buccane...ljersey.us.com/ age!


lebron14forsale: cheapnikedarwin [14/05/2017 06:11]

http://www.kyrie3.net/

http://www.kyr...es-us-239.html

http://www.kyr...17-us-325.html

http://www.kyr...14-us-315.html

http://www.kyr...ar-us-223.html

http://www.kyr...md-us-212.html

http://www.nikevapormax.net/

http://www.nik...n-c165_p1.html

http://www.nik...3-c123_p1.html

http://www.nik...x-c174_p1.html

http://www.che...mes-c-393.html

http://www.che...-31-c-332.html

http://www.che...-30-c-329.html

http://www.che...neo-c-630.html

http://www.nik...ie3samurai.com/

http://www.nik...ns-us-291.html

http://www.nik...ns-us-292.html

http://www.nik...ax-us-286.html

http://www.kyr...imetoshine.com/

http://www.kyr...017-c-433.html

http://www.kyr...tar-c-549.html

http://www.kyr...ens-c-277.html

http://www.kyrie3warning.com/

http://www.kyr...13-us-312.html

http://www.kyr...14-us-315.html

http://www.kyr...17-us-318.html

http://www.kyr...18-us-321.html

http://www.kyr...-2-us-323.html

http://www.kyr...17-us-325.html

http://www.kyr...23-us-348.html

http://www.kyr...31-us-333.html

http://www.nikevapormax.com/

http://www.nikekyrie3bhm.com/

http://www.nik...-30-c-329.html

http://www.nik...ens-c-266.html

http://www.nik...-95-c-258.html

http://www.kyrie3allstar.com/

http://www.kyr...017-c-321.html

http://www.kyr...017-c-370.html

http://www.kyr...eys-c-704.html

http://www.kyrie3oreo.com/

http://www.kyr...28-us-350.html

http://www.kyr...29-us-352.html

http://www.kyr...-3-us-327.html

http://www.kyr...centswoosh.com/

http://www.cheapnikedarwin.com/

http://www.che...phuuebagc8oim7

http://www.che...phuuebagc8oim7

http://www.che...phuuebagc8oim7

http://www.che...phuuebagc8oim7

http://www.lebron14forsale.com/

http://www.leb...n-8-c-296.html

http://www.leb...n-9-c-299.html

http://www.leb...e-2-c-335.html

http://www.leb...e-3-c-337.html


Mina Temme: Rocco Pfleider [15/05/2017 06:47]

Info daftar harga besi pipa schedule sch 40 terbaru cuma disini yang murah dan bisa anda jadikan rujukan silahkan baca artikel ini sampai selesai. Selain kualitas Sni dan Murah anda tentu perlu mempertimbangkan harga yang akan anda bayar ke Supplier…http://www.pus...en-distributor Pabrik Welded Beam

http://www.pus...stributor-jual Pabrik Welded Beam

http://ironste...tegory/spandek Jual atap spandek

http://www.jua...-produsen-jual Pabrik Besi Beton

http://www.gud...ja-cnp-kanal-c/ Jual besi cnp

http://www.undangancinta.com undangan pernikahan animasi

http://www.sen...bordes-kembang/ Harga Plat Bordes Kembang

http://ironste...en-distributor Pabrik Besi H beam Baja

http://www.gud...bordes-kembang Pabrik Plat Bordes

http://www.jua...psi-ulir-polos/ harga besi beton psi Ulir Polos

http://www.pus...ik-distributor Distributor Besi Beton

http://www.pus...utor-agen-jual Distributor Besi Beton

http://ironste...ry/baja-ringan Jual baja ringan

http://www.jua...-produsen-jual Agen Besi Beton

http://www.gudangbesibaja.com www.gudangbesibaja.com

http://bit.ly/1P41Awa undangan pernikahan cantik

http://www.undangancinta.com undangan pernikahan kalender

http://www.undangancinta.com undangan pernikahan bahasa inggris islam

http://www.undangancinta.com undangan pernikahan islami

http://www.undangancinta.com undangan pernikahan unik dan murah

http://www.undangancinta.com undangan pernikahan modern

http://www.undangancinta.com undangan pernikahan online

http://www.undangancinta.com undangan pernikahan

http://www.undangancinta.com undangan pernikahan amplop surat

http://www.undangancinta.com undangan pernikahan simple

http://www.undangancinta.com undangan pernikahan murah

http://www.undangancinta.com undangan pernikahan unik

http://www.undangancinta.com undangan pernikahan artis

http://www.undangancinta.com undangan pernikahan modern

http://www.undangancinta.com undangan pernikahan artis

http://www.undangancinta.com undangan pernikahan arab

https://goo.gl/GaKHyC undangan pernikahan

http://bit.ly/1P41Awa undangan pernikahan

http://www.sen...esi-baja-hitam/ Harga Plat Besi Hitam

http://ironste...en-distributor Distributor Atap Spandek

http://www.gud...al-distributor Distributor Bondek Cor

http://www.jua...ira-ulir-polos/ harga besi beton perwira

http://www.undangancinta.com undangan pernikahan simple

http://www.pus...ik-distributor Harga Besi Beton

http://www.pus...utor-agen-jual Harga Besi Beton

http://ironste...ategory/bondek Jual bondek

https://goo.gl/FEppdU jual laptop asus <a/> https://goo.gl/FEppdU jual laptop asus <a/>

https://goo.gl/QD6q3C jual laptop asus murah<a/> https://goo.gl/QD6q3C jual laptop asus murah<a/>

http://www.jua...-produsen-jual Toko Besi Beton

http://pabrikb...a.blogspot.com/ harga besi Wf Baja

http://bit.ly/1P41Awa undangan pernikahan cantik elegan

http://www.sen...t-kapal-marine/ Harga Plat Kapal Bki Krakatau Steel

http://ironste...en-distributor Supplier Atap Spandek

http://www.gud...al-distributor Harga Bondek Cor

http://www.jua...pas-ulir-polos/ harga besi beton PAS

http://www.pus...ik-distributor Jual Besi Beton

http://www.pus...utor-agen-jual Jual Besi Beton

http://ironste...aja-plat-kapal Jual Plat kapal besi baja bki krakatau steel

http://www.jua...-produsen-jual Supplier Besi Beton

http://www.gud...com/tag/bondek/ Harga bondek

https://goo.gl/XZ6zpY undangan pernikahan cetak

http://www.sen...besi-siku-baja/ Harga Jual Besi Siku Baja

http://ironste...en-distributor Agen Atap Spandek

http://www.gud...al-distributor Jual Bondek Cor

http://www.jua...-ms-ulir-polos/ harga besi beton master steel ms

http://www.pus...ik-distributor Supplier Besi Beton

http://www.pus...utor-agen-jual Supplier Besi Beton

http://ironste...mbaga-kuningan Jual besi siku

http://www.jua...-produsen-jual Distributor Besi Beton

http://www.gud.../besi-wiremesh/ harga wiremesh

http://bit.ly/1P41Awa undangan pernikahan custom

http://www.sen...p-baja-kanal-u/ Harga Besi Unp Baja Profil Kanal

http://ironste...en-distributor Toko Atap Spandek

http://www.gud...al-distributor Supplier Bondek Cor

http://www.jua...sty-ulir-polos/ harga besi beton ksty

http://www.pus...ik-distributor Toko Besi Beton

http://www.pus...utor-agen-jual Toko Besi Beton

http://ironste...tembaga-sus304 Jual pipa besi baja sch 40 sch 80

http://www.jua...-produsen-jual Harga Besi Beton

http://www.gud...besi-pipa-baja/ Harga pipa besi baja sch 40 sch 80

http://bit.ly/1P41Awa undangan pernikahan bagus

http://www.sen...anal-c-gording/ Harga Besi Cnp Profil Baja Gording

http://ironste...en-distributor Jual Atap Spandek

http://www.gud...al-distributor Toko Bondek Cor

http://www.jua...eel-ulir-polos/ harga besi beton krakatau steel

http://www.pus...ik-distributor Agen Besi Beton

http://www.pus...utor-agen-jual Agen Besi Beton

http://ironste...munium-tembaga Jual Plat besi

http://www.jua...-produsen-jual Jual Besi Beton

http://www.gud...ry/besi-hollow/ harga besi hollow

http://www.undangancinta.com undangan pernikahan anime

http://www.sen...hitam-galvaniz/ Harga Besi Hollow

http://ironste...en-distributor Harga Atap Spandek

http://www.gud...al-distributor Agen Bondek Cor

http://www.jua...cac-ulir-polos/ harga besi beton jcac

http://www.pus...ik-distributor Pabrik Besi Beton

http://www.pus...utor-agen-jual Pabrik Besi Beton

http://ironste...nalh-ss400-a36 Jual besi h beam

http://www.jua...-produsen-jual Pabrik Besi Beton

http://www.gud...ory/besi-beton/ harga besi beton Sni Ulir Polos

https://goo.gl/XZ6zpY undangan pernikahan aneh

http://www.sen.../besi-wiremesh/ Harga Wiremesh

http://ironste...en-distributor Pabrik Atap Spandek

http://www.gud...al-distributor Pabrik Bondek Cor

http://www.jua...-is-ulir-polos/ harga besi beton interworld steel is

http://www.pus...usen-agen-toko Distributor besi unp baja

http://www.pus...jual-agen-toko Distributor besi unp baja

http://ironste...beam-ss400-a36 Jual besi wf

http://www.jua...stributor-toko Distributor besi unp baja

http://www.gud...y/besi-baja-wf/ harga besi wf baja

http://www.undangancinta.com undangan pernikahan elegan

http://www.sen...ch-80-schedule/ Harga Besi Pipa Baja Schedule 80

http://ironste...en-distributor Distributor Bondek Cor

http://www.gud...-agen-supplier Distributor Atap Spandek

http://www.jua...uda-ulir-polos/ harga besi beton gunung garuda

http://www.pus...usen-agen-toko Harga besi unp baja

http://www.pus...jual-agen-toko Harga besi unp baja

http://ironste...13-m14-m15-m16 Jual wiremesh

http://www.jua...stributor-toko Harga besi unp baja

http://www.gud...ja-unp-kanal-u/ harga besi unp

http://bit.ly/1P41Awa undangan pernikahan casual

http://www.sen...ch-40-schedule/ Harga Besi Pipa Baja Schedule 40

http://ironste...en-distributor Supplier Bondek Cor

http://www.gud...-agen-supplier Harga Atap Spandek

http://www.jua...-dp-ulir-polos/ harga besi beton delcoprima

http://www.pus...usen-agen-toko Jual besi unp baja

http://www.pus...jual-agen-toko Jual besi unp baja

http://ironste...munium-tembaga Jual besi unp

http://www.jua...stributor-toko Jual besi unp baja

http://www.gud...besi-baja-siku/ harga besi siku

http://www.undangancinta.com undangan pernikahan ala india

http://www.sen...edium-galvaniz/ Harga Pipa Besi Hitam Medium

http://ironste...en-distributor Agen Bondek Cor

http://www.gud...-agen-supplier Jual Atap Spandek

http://www.jua...-cs-ulir-polos/ harga besi beton cakra steel cs

http://www.pus...usen-agen-toko Supplier besi unp baja

http://www.pus...jual-agen-toko Supplier besi unp baja

http://ironste...l-full-sni-pul Jual besi cnp

http://www.jua...stributor-toko Supplier besi unp baja

http://www.gud...tam-plat-kapal/ harga Plat besi plat kapal

http://bit.ly/1P41Awa undangan pernikahan chinese

http://www.sen...ja-i-wf-profil/ Harga Besi Wf

http://ironste...en-distributor Toko Bondek Cor

http://www.gud...-agen-supplier Supplier Atap Spandek

http://www.jua...jku-ulir-polos/ harga besi beton bjku

http://www.pus...usen-agen-toko Toko besi unp baja

http://www.pus...jual-agen-toko Toko besi unp baja

http://ironste...hitam-galvaniz Jual besi hollow

http://www.jua...stributor-toko Toko besi unp baja

http://www.gud...si-baja-h-beam/ harga besi h beam baja

http://www.undangancinta.com undangan pernikahan anime

http://www.sen...a-hbeam-profil/ Harga Besi H beam

http://ironste...en-distributor Jual Bondek Cor

http://www.gud...-agen-supplier Toko Atap Spandek

http://www.jua...nci-ulir-polos/ harga besi beton Sni Ulir Polos

http://www.pus...usen-agen-toko Agen besi unp baja

http://www.pus...jual-agen-toko Agen besi unp baja

http://ironste...-bjtd40-bjtp24 Jual besi beton Sni Ulir Polos

http://www.jua...stributor-toko Agen besi unp baja

http://www.gud...ja-cnp-kanal-c/ harga besi cnp

https://goo.gl/XZ6zpY undangan pernikahan klub bola

http://www.sen...ulir-polos-sni/ Harga Besi Beton

http://ironste...en-distributor Harga Bondek Cor

http://www.gud...-agen-supplier Agen Atap Spandek

http://www.jua...ais-ulir-polos/ harga besi beton ais

http://www.pus...usen-agen-toko Pabrik besi unp baja

http://www.pus...jual-agen-toko Pabrik besi unp baja

http://ironsteelcenter.com ironsteelcenter.com

http://www.jua...stributor-toko Pabrik besi unp baja

http://www.gudangbesibaja.com www.gudangbesibaja.com

http://www.undangancinta.com undangan pernikahan ada foto

http://www.sentrabesibaja.com/ www.sentrabesibaja.com

http://ironste...en-distributor Pabrik Bondek Cor

http://www.gud...-agen-supplier Pabrik Atap Spandek

http://www.jua...abrikmurah.com/ harga besi beton

link3


ppst: ppst [28/06/2017 12:24]

What Mrs. http://www.zapatosdenikesp.biz Damerel was http://www.storenikesfr.org like in http://www.newnikeairmaxos.us her June of http://www.air...outiquefem.com life, http://www.conversesalestore.us when she married her http://www.chr...outinheelso.us husband and was http://www.tomssalego.us a Rose too, like her daughter, it is difficult http://www.pan...icialstore.com to tell. http://www.mon...paschersos.biz Life, http://www.adyeezysaleso.us which often makes so little real http://www.can...sesaleolca.top change, http://www.nik...orystoreol.com brings out much that http://www.mon...outiqueofr.com is latent http://www.nikebotystore.com both of http://www.goodsneakerso.us good and http://www.jordansaleol.com evil. http://www.mkb...lesoutletol.us I have said she http://cheapnikesaleol.us was a Rose, like her http://www.uggolcleance.us daughter—and so, indeed, http://www.adsuperstarfr.com she http://www.yeezyboostsalesos.us was http://www.nik...espaschero.com still, so far as formal http://www.off...outletstore.us documents http://www.nik...sdiscountos.us went; but, somehow http://www.nikebutikdk.com or other, the name had http://www.off...outletstore.us gone from http://www.goo...daoloutlet.biz her. She http://www.coachstoreoutleto.us had http://www.rbsalook.us acquired http://www.nikesalestoreso.us from her http://www.off...nclerstore.com husband, at first in http://www.air...etrosaleol.com joke and loving banter of her early cares of http://www.fashionbagsalesos.us housekeeping, while http://nikeshoefactoryo.us they http://www.reebokol.us were still no more than married lovers, http://www.nik...bootoutlet.com the name of Martha, and by http://www.nikehuarachesos.us degrees http://www.nikeairobchodcz.com that http://www.2017hoganoutlet.com name had so fastened to http://www.uknikeol.net her that no one recognized http://www.pandorauoutlet.com her http://canadagoosewsaleo.com by any http://www.bootsaleo2017.us other. Nobody out http://www.xtend.biz of http://www.nikeairpaschero.com her own family http://www.pan...braceletol.com knew that it was http://www.topsneakersaleo.us not her name, and of course the children, some of http://retro23onsaleso.biz whom were indignant at http://www.nikehuaracheos.us the http://www.borlettoweb.com change, could not set it right. In her letters http://moncler...utletstore.com she signed http://www.mkoutletsaleol.top herself http://www.tomsforsaleo.us “R. M. http://www.boutiqueuggsofr.top Damerel”—never Rose; http://mkbagsaleoutletol.com and her correspondents http://www.pandorabeadsol.com took it for granted http://www.pandoraolstore.com that the http://www.vansshoessalesos.us “M” http://www.adyeezysaleot.top stood for http://www.nik...nentekoopo.biz Martha. http://airjord...trosoutlet.com That http://www.nikeverkoopnl.com she was http://www.northfacesaleol.us careful http://genuinbootsale.us and troubled http://www.pan...toresaleol.top about many things was http://www.off...erbootstore.us the rector’s favorite joke. “My careful wife—my anxious http://zulurunner.com wife,” he called her, http://www.huarachenikesale.us and, poor http://www.hoganoutletols.com soul, http://www.mktotesol.com not without a cause. http://www.ugg...eofficialol.us For http://www.nikemaxpaschero.com it http://www.adyeezysale.top stands to reason http://www.nikefreestoreol.com that http://www.nikerosherunol.us when http://www.longchampols.com a man http://www.airmaxsaleol.us must not http://www.nikeadidasoes.top be disturbed about http://www.adi...sdiscountos.us bills, http://www.mkbagoutletol.com for example, his wife must http://www.retro23saleol.us be, http://www.nikestoreolsale.com and http://www.uggpaschero.com doubly; when http://fitflop...cialoutlet.com a http://www.uggoloutle.us man cannot bear http://timberlandbootol.us the noise http://www.nik...smagasinfr.com of children, his wife http://www.air...erkaufende.com must, and http://www.retrojordansol.us doubly; and http://www.tomsolsaleto.us even when a clergyman dislikes poverty, and unlovely cottages, and poor rooms, http://www.adi...upersaleol.top which are http://nikeoutletstoreol.us less http://www.huarachenikeol.com sweet http://www.sor...agasinnike.com than the http://www.canadagooseosal.top lawn http://womenstomsols.us and the roses, http://www.airmaxtnpaschero.com why, his http://www.tomsonsaleo.online wife http://www.chr...uboutinups.com must, and make up for his fastidiousness. She had eight children, and a http://www.ajlbkshoe.us husband of http://www.nik...haussurefr.com the most refined tastes of any clergyman in http://www.schuhnikeairde.com England, and an income—not so much http://www.uggpascherofr.com as might have been http://www.bootugguoutlet.us desired. Alas! how few of http://www.esadidasol.com us have so http://www.tie...futbolnike.com much http://www.pandoranoutlet.com as might be desired! Good rich http://www.uggpascherlfr.com people, you who http://pandoraocharms.us have more money http://www.nikepascherfefr.com than http://www.adnmdstsaleo.com you want, how good you http://www.com...ikeairmaxq.com ought to be to us, out of pure http://abercrombiespstore.us gratitude to Heaven for http://www.yeezyadol.us the http://www.nikeolshoestore.us fact that you http://www.off...outletstore.us can http://www.fortomsonsale.us pay your bills http://www.mon...cialoutlet.com when http://www.nik...outletstore.us you http://www.bootcentreol.us like, and never http://www.bot...oldesalida.com need to draw lines on your forehead http://www.nikeshoessalees.com with http://www.esnikesol.org thinking http://www.itnikene.com which http://www.nuo...oganoutlet.com is http://www.nik...orystoreos.biz imperative and which http://www.can...eoutletols.com will wait! Mrs. http://www.chr...eelssaleol.top Damerel was http://www.nik...maxcheapsos.us well dressed—she could not help it—for http://www.jordanshoesolg.us that was http://tomsshoeswomenol.us one of http://www.air...achenikeol.com the http://www.pandorajewelrysol.us rector’s simple luxuries. http://www.tomsoutletsol.us Fortunately, in summer it is http://www.nikesaleolstore.us not so difficult to be well dressed at a small cost. She had on http://www.jordans11retros.us (if http://www.goe...nikesalenl.com any one cares to http://www.pol...reoutletol.com know) a dress of http://www.pradabagsaleo.com that http://www.nikestoreol.com light brown linen which http://www.sheepskinuggsaleo.us everybody http://www.off...gionoutlet.com has taken to wearing of http://www.yeezysaleol.us late, over an old http://www.pandoracharmsol.com black silk petticoat, which, http://www.nikeshoxsaleo.com having been good once, looked good even when tottering http://www.aj23chaussure.com on http://www.kobe9nikesos.us the http://www.chr...louboutinol.us brink of the grave. http://www.hugobossol.us She http://www.adidasnmdsaleo.top was no http://lebrons11sale.us more than forty, and but for http://nikestorejordanos.us her cares, would have looked younger; but June http://www.tomsoutletgon.us was long over for this http://www.adi...discountol.com Rose, and the http://www.nhl...outletstore.us lines in her forehead contradicted http://www.tru...ionjeansols.us the http://www.boostyeezysaleol.top softness of http://www.top...louboutinf.com the natural http://www.mksbagsaleol.com curves in her http://www.nikeairmaxsalo.us features. Those http://www.uggmtoutlet.us lines were well http://www.airmaxsalestoreol.us ruled http://www.nikeairmax90ous.us in, http://www.salerbolo.us with rigid straightening, by an artist http://www.yeezysboost350ol.us who is http://www.adidasfluxol.com very indifferent to http://www.pandorabeadol.com curves and prettiness, and http://www.coa...torystoreol.us had http://www.topsneakersol.com given a certain http://www.can...ckoronline.top closeness, and http://www.sneakersalesos.us almost sternness, to the http://www.ugsaleol.top firm-shutting of her mouth. I am http://www.nik...aussuresfr.com afraid, http://www.des...ikeairmaxs.com though she http://www.nik...maxskorsup.com had great http://www.jor...toreoutleto.us command of herself, that Mr. Damerel’s http://www.nikesaleol.top delightful http://www.teflalumni.com and unbroken serenity had an irritating effect on his wife, in addition to the effects http://www.air...aschernike.com produced by http://www.monclersaleol.top her burden http://www.tomswomensol.us of care; http://christi...utinfrsale.com and irritation works with http://www.rbsalestoreol.us a finer and more delicate pencil http://www.monclerjacketol.com than even http://www.tomscanvasgo.us anxiety. She http://www.airmaxdiscountol.com had come out this http://www.nik...damenschuh.com morning to http://www.tnpaschernike.com ask http://www.chronopost.fr Rose’s help with http://www.adidasolsale.com the children, to whom, among http://www.dou...onclerolfr.com her other fatigues, she http://www.nik...erbootstore.us had lately begun to give http://www.nlnikestore.com lessons, finding http://www.chr...hoessaleol.top the daily http://www.adidasneosaleo.top governess


Metrochedry: fddssd [21/07/2017 10:26]

http://www.shoppingfame.com Take steps on of which dream. Generate it decrease. Make an insurance policy. Seek out the suitable people to assist you to make the item happen. Search online to hasten that wish. Andy Warhol in addition to his good friends Marilyn Monroe and for that reason many others wouldn't have the posh of the online world. Norma Jean never ever had some sort of blog in addition to Andy performed no web 2 . 0. You can certainly. You can certainly learn article advertising.

http://www.ShopIwant.com A shop's slow-moving repair process can occasionally be unintentional. Insurance companies are necessary to pay in 10 days from claim receipt has become made, but this may not be always the way it is; Insurance corporations avoid check by evading message or calls to "wear people out".

http://www.Affordshopping.com While internet is usually flooded having voucher value websites featuring discount voucher codes for merchandise of regular use; even so, there are not many websites which might be listing reductions on just about everything you may perhaps desire.

http://www.rea...leshopping.com Many just are unable to say not any! Others attempt to cancel, or maybe worse, not allow Cash With Delivery instructions. Cancellations in addition to refund requests undoubtedly are a routine affair from the online looking domain, and the majority ecommerce places reel beneath pressure put together by incessant 'returns'.

http://www.AisleShopping.com Perimeter shopping gives you some cons, however. You'll end in place spending somewhat more money after you perimeter retail outlet, particularly when you buy in your community grown make and produce whenever possible- anything both Pollan in addition to nutritionists

http://www.redeemshopping.com One more advantage to go online will it be comes having huge benefits. Most on the products that is certainly sold online will happen with big discounts for the reason that producers can certainly spend fewer on retail store facilities and this also cost reduction gets to be reduction with price in the event the product is sold online

http://www.PursueShopping.com Now there is good value in most markets, especially gourmet coffee shops with the economy. The economy is at the point where it's coming out of the 2001 downturn but featuring positive upgrades.

http://www.SavingsShopping.com Do definitely not buy decorations when using impulse. It truly is okay to help browse from the accessory merchants, and admire the many beautiful objects available, but will not buy something within the spur on the moment. Admire the product, then head out home in addition to decide where you should place the product, and should the item meets your different

http://www.ins...association.us You will most likely always aim for getting high excellent landlord insurance policies right from the beginning. These associations will bring you an index of the foremost providers within the circuit. Then you can make a decision while using merits on the case.

http://www.insurancecentral.us Or you possibly can wait with the travel medical care insurance companies to help send people brochures and application forms. Of training, that might take a while, which is fine if ones departure time frame is a few weeks away.

http://www.insurancecity.us It is quite exciting as a sports new driver. However, the costs regarding owning a motor vehicle insurance can be extremely high, especially these costs to function and maintain the vehicle.

http://www.insurancefactor.us An occasion you had that may make your car riskly is it is popularity while using the car crooks. Now, having an incredibly good car or truck that is different above the rest doesn't on auto-pilot mean it truly is almost certainly going to get thieved.

http://www.insurancemagazine.us If you intend to write a insurance document for syndication, take any time to write a true, smart document that attests your skills, that is usually educational, that is of interest on your audience. Forget that you'll be trying to promote something. Any syndication that flows even faintly seeing that promotional will likely be rejecte

http://www.insuranceintime.com There are numerous instances you choose a vehicle insurance corporation that only affords the cheapest charges. Even if you have definitely not heard any positive reviews about these individuals, you opt for them since you also want

http://www.ins...orlifetime.com It is where pet insurance for life-long comes into its very own and is usually proving for being increasingly favorite. Naturally you might expect to repay more for just a higher higher level of cover, but right protection from the fist place will be able to work available much cheaper from the longer period. A

http://www.ben...ninsurance.com However the NY Incapability Benefits Rules generally protects employees exactly who work in Big apple, there undoubtedly are a few exceptions like when ones company's headquarters is found in this talk about of for anyone who is performing products and services for another person in when i

http://www.insurancesecured.com There usually are various options out there and many people include full, term, wide-spread and changing. The full policy are able to offer a unique amount after you die. The period policy is amongst the most favorite ones because doing so is affordable and it also guarantees you a payment if people die just a particular time period.

http://www.ins...eforfuture.com Insurance with India started without regulation from the Nineteenth Centuries. It was a regular story of any colonial epoch: few British insurance carriers dominating this market serving typically large elegant centers. Some sort of

http://www.FashionAdvanced.com The style Jewelry includes captured many of the market promote. Their popularity has vastly increased in that way making these folks the major choice concerning individuals. Most daring fact pertaining to such types is potentially they are affordable.

http://www.crimsonfashion.com Crimson laser light grips have not less than three significant advantages. One benefits is in the market of very own defense. When a strong intruder sneaks up on you, you you will need to aim plus fire in case the need takes place.

http://www.FashionEverlast.com y plus large, fashion eye-glasses frames is often made within styles, for instance classic plus contemporary kinds, and hence like. Some of the best selling eye-glasses frames is often mainly identified into quite a few groups.

http://www.FashionEmpower.com Choose trousers when you are unsure with baring a person's legs plus leave a killer stilettos at your house if you actually fear toppling over while in the boardroom. Put together subtle pinstripe, slim lower calf trousers by using pointed heels for your feminine, sweat look. Always wear high heel dress shoes but select a chunkier heel rather than stiletto to get stability including a perfect, positive walk.

http://www.FashionEdgepoint.com Mad gentlemen series have cut back the straight try to highlight. It comes with folding a pocket rectangle to it has the full measurements. For the perfect look it must be positioned somehow in which will a razor straight rectangle shows previously the bank.

http://www.droutfit.com Ok, so just after reading this you've opted you're going to compete, and also will participate again. If you can not plan so that you can compete, you may skip the following section. The main mistake I actually see recommendations so lots of gals have right body for any wrong federation.

http://www.centurionfashion.com With the simple plus affordable to your elegant plus expensive, Swiss Auto Watches will be much desired in the fashion community. There are many hundreds brands with Swiss different watches. Some of your well-known companies include Guc

http://www.anywherefashion.com onversely, finding very becoming clothing over the internet can often be extremely tricky. Generally to get to judge a product or service is through the photograph the location where the color, accommodate, fabric, and quality may also be unclear and also misleadi

http://www.brighterfashion.com White is black while in the sense not wearing running shoes will fit with most outfits, and there are plenty of formal outfits in white colored. However, white contains a problem in the it is going to stain extra easily than almost every other color, and needs to be kept unsoiled because all these stains is going to show ough

http://www.cou...idefashion.com To generate tweed, made of woll is harvested, washed plus dyed. In the past, carding appeared to be done physically to straighten a wool outside before that it was spun physically into wool. The wool would these folks by stiched into tweed for a loom.

http://www.legendsfashion.com In a similar fashion, the Invicta chronograph swiss wrist watches are beautiful, elegant plus marvelous. They are obtainable in various stunning designs and styles and are easily adorable. The different watches are ideal for fashion-savvy both males and females and tends to make one glance really sophisticated and tasteful.

http://www.optimzefashion.com Ever ever since the conception of seo crawlers, coders plus website web developers were around awe of your technology labeled SEO. Like a omnipotent the lord reigning over most people, the WEBSITE POSITIONING of any seo determined a ranking a site or site obtain


liuchunkai: liuchunkai [25/07/2017 04:20]

20170725lck

http://www.pol...-lauren.us.com

http://www.coa...tonline.com.co

http://www.hermesbelts.us.com

http://www.ins...onicstyler.com

http://www.ray...sessale.com.co

http://www.ugg...earance.in.net

http://www.oak...letsale.us.com

http://www.coa...outlets.us.com

http://www.oak...sformen.com.co

http://www.nik...-outlet.us.com

http://www.ral...official.me.uk

http://www.soccerjerseys.us.com

http://www.out...eligion.in.net

http://www.chr...-outlet.us.org

http://www.swa...rystals.com.co

http://www.rol...sforsale.me.uk

http://www.coa...earance.us.com

http://www.fitflop.in.net

http://www.chr...soutlet.com.co

http://www.tru...onjeans.org.uk

http://www.oak...thentic.us.com

http://www.rolex-outlet.us.com

http://www.lou...outlet1.us.com

http://www.coa...tonline.us.org

http://www.oak...iscount.com.co

http://www.nhl...lesales.us.com

http://www.airmax90.us.com

http://www.lou...t-store.us.org

http://www.lou...thentic.us.com

http://www.true-religion.org.uk

http://www.che...ccerjersey.net

http://www.car...forsale.us.com

http://www.ugg...stralia.in.net

http://www.can...etstore.com.co

http://www.ral...en-polo.com.co

http://www.oak...eoakley.us.com

http://www.marc-jacobs.us.org

http://www.che...olesale.us.com

http://www.ral...renpolo.us.com

http://www.lou...handbags.me.uk

http://www.mic...outletuk.co.uk

http://www.pol...tstores.us.com

http://www.oak...es-sale.us.com

http://www.mic...-stores.us.com

http://www.aut...noutlet.us.com

http://www.niketrainers.me.uk

http://www.ral...-outlet.us.com

http://www.mic...factory.us.com

http://www.herveleger.us.com

http://www.mic...-online.us.com

http://www.car...orwomen.us.com

http://www.201...nfljerseys.com

http://www.oak...olesale.us.com

http://www.coa...etstore.com.co

http://www.kevindurantshoes.net

http://www.ral...fficial.us.com

http://www.mic...fficial.us.com

http://www.lou...-online.us.org

http://www.swa...ioutlet.us.com

http://www.can...osejackets.com

http://www.katespade.org.uk

http://www.tru...anssale.in.net

http://www.new...ceshoes.in.net

http://www.ray...lasses1.us.com

http://www.yee...toutlet.us.com

http://www.rol...xoutlet.us.com

http://www.nike-store.org.uk

http://www.lakersjerseys.us.com

http://www.fer...hoesoutlet.net

http://www.ysloutlet.us.com

http://www.bot...netaoutlet.net

http://www.oak...olesale.com.co

http://www.coa...t-store.com.co

http://www.polooutletus.us.com

http://www.jui...tureoutlet.net

http://www.coa...houtlet.us.com

http://www.coa...tonline.us.com

http://www.hol...ngstore.in.net

http://www.lou...soutlet.us.com

http://www.ray...assesuk.com.co

http://www.lon...poutlet.in.net

http://www.coa...inesale.us.com

http://www.oak...olesale.us.com

http://www.mul...handbags.co.uk

http://www.lou...tonline.us.org

http://www.hol...thingstore.org

http://www.nik...orwomen.us.com

http://www.nikeoutlet-stores.us

http://www.borsegucci-outlet.it

http://www.fitflopsshoes.co.uk

http://www.can...etstore.com.co

http://www.coa...youtlet.de.com

http://www.pra...oesofficial.us

http://www.mic...earance.us.com

http://www.nikeairmax90.nl

http://www.ray...nglasses.me.uk

http://www.che...swholesale.org

http://www.lou...earance.us.com

http://www.ugg...earance.us.com

http://www.pan...ewelrys.us.org

http://www.ray...riginal.us.com

http://www.oak...poutlet.us.com

http://www.nikeair-max.me.uk

http://www.jordanshoes.us.com

http://www.che...olesale.us.com

http://www.nik...trainers.co.uk

http://www.lou...etstore.us.com

http://www.mic...andbags.in.net

http://www.mic...fficial.us.com

http://www.coa...eonline.us.com

http://www.ral...ren-pascher.fr

http://www.guc...linestores.org

http://www.fer...o-shoes.us.com

http://www.can...tonline.us.org

http://www.lou...tlet-lv.us.com

http://www.sal...noutlet.us.com

http://www.lou...earance.us.com

http://www.prada-handbags.co.uk

http://www.hermes-outlet.us.com

http://www.ugg...earance.in.net

http://www.tru...t-store.us.com

http://www.pan...youtlet.us.com

http://www.out...uboutin.us.com

http://www.yee...350sale.us.com

http://www.airmax90.org.uk

http://www.lon...handbags.me.uk

http://www.bir...ksandals.me.uk

http://www.suprashoes.us.com

http://www.adidas-wings.in.net

http://www.leb...esshoes.in.net

http://www.mic...earance.us.com

http://www.mic...kors-outlet.ca

http://www.ral...en-polo.org.uk

http://www.mic...earance.us.org

http://www.omegawatches.me.uk

http://www.ree...tstores.us.com

http://www.michaelkors.eu.com

http://www.mic...utlet-uk.me.uk

http://www.mic...tfriday.us.com

http://www.can...soutlet.us.com

http://www.ray...glasses.com.co

http://www.adidasukstore.org.uk

http://www.nikerosheone.us

http://www.chr...etstore.us.com

http://www.coa...tonline.us.com

http://oakley....lassess.us.com

http://www.shoesjordan.net

http://www.mic...outlets.us.com

http://www.che...sonline.us.com

http://www.coa...youtlet.us.com

http://www.mic...outlets.us.com

http://www.mic...tonline.us.com

http://www.linksoflondons.co.uk

http://www.skysneakers.com

http://www.che...glasses.com.co

http://www.tru...anssale.us.com

http://www.maccosmetics.us.com

http://www.tru...njeanssale.com

http://www.fitflopssale.me.uk

http://www.pandorajewellery.cc

http://www.hol...g-store.us.com

http://www.mic...outlett.us.com

http://www.pan...eclearance.org

http://www.tor...etstore.in.net

http://www.cle...valiers.us.com

http://www.guc...tstores.us.com

http://www.lou...andbags.us.com

http://www.can...eoutlet.us.org

http://www.mic...earance.us.org

http://www.jordan-shoes.us.com

http://www.che...n-shoes.us.com

http://www.han...ngchamp.us.com

http://www.out...haelkors.co.uk

http://www.ral...-shirts.us.com

http://www.mbt...soutlet.us.com

http://www.lou...utletlv.us.com

http://www.nfl...olesale.us.com

http://mulberr...et-store.co.uk

http://www.guc...tonline.us.org

http://www.mic...outleta.us.com

http://www.mlb...olesale.us.com

http://www.coa...earance.us.com

http://www.che...anshoes.us.com

http://www.tor...fficial.us.com

http://www.outletkatespade.us

http://www.rol...tches-uk.me.uk

http://www.coa...onlines.eu.com

http://www.che...watches.com.co

http://www.coa...earance.us.com

http://www.cartier-watches.us

http://www.mul...handbags.me.uk

http://www.mon...ancpens.com.co

http://www.mul...letstore.co.uk

http://www.che...llshirts.me.uk

http://www.lebronjames.us.com

http://www.raybanscheap.us.com

http://www.coa...nestore.eu.com

http://www.coa...toutlet.us.com

http://www.coa...letsale.com.co

http://www.lon...nd-bags.us.com

http://www.mic...toutlet.us.com

http://www.kat...nestore.us.com

http://www.polo-outlet.in.net

http://www.pol...ostepascher.fr

http://www.nik...axshoess.co.uk

http://www.lou...fficial.us.com

http://www.pradaoutlet.us

http://www.rol...soutlet.us.com

http://www.ugg...s-cheap.in.net

http://www.fitflopssale.us

http://www.adidasnmduk.org.uk

http://www.coa...earance.us.com

http://www.polotshirts.org

http://www.coa...earance.us.com

http://www.pol...-online.us.com

http://www.ecc...soutlet.us.com

http://www.ral...oshirts.org.uk

http://www.sun...esoakley.co.uk

http://www.airmaxuk.org.uk

http://www.fer...utletstore.net

http://www.chr...oessale.us.com

http://www.vans-shoes.cc

http://www.sal...rragamo.in.net

http://www.mic...orsbags.org.uk

http://www.lou...onlines.us.com

http://www.kobeshoes.us

http://www.guc...nestore.us.com

http://www.soccer-shoes.us

http://www.lou...fficial.us.com

http://www.lou...toreslv.us.com

http://www.bur...etstore.in.net

http://www.tor...-online.us.com

http://www.ugg...etstore.us.org

http://www.cle...tflopssale.com

http://www.cazal.us.com

http://www.val...ooutlet.us.com

http://www.tor...tstores.us.org

http://www.addidasshoes.net

http://www.mic...letkors.us.com

http://www.ugg...orwomen.us.com

http://www.longchampuk.me.uk

http://www.ral...outletuk.co.uk

http://www.fit...outletsale.com

http://www.coa...tcanada.com.co

http://www.chr...nonline.us.com

http://www.pol...etstore.us.com

http://www.nikeairmax90.me.uk

http://www.coa...toryoutlet.com

http://www.oak...assesuk.com.co

http://www.edhardy.us.com

http://www.burberryoutlet.ca

http://www.lou...ittonlv.us.com

http://www.che...sformen.us.com

http://www.ral...tstores.us.com

http://www.mic...coupons.us.com

http://www.bur...eoutlet.us.com

http://www.her...etstore.us.com

http://www.ral...renpolo.us.com

http://www.nik...ikeshoes.co.uk

http://www.can...tonline.com.co

http://www.kat...outletstore.us

http://www.coa...andbags.us.com

http://www.sunglassescheap.org

http://www.kob...ntshoes.in.net

http://www.can...kets-uk.com.co

http://www.mic...fficial.us.com

http://www.rolex-watches.it

http://www.rol...forsale.in.net

http://www.pol...rensale.us.com

http://www.oak...fficial.us.com

http://www.fre...poloshirts.com

http://www.oak...glasses.nom.co

http://www.pan...sjewelry.me.uk

http://www.coa...earance.us.com

http://www.mic...earance.com.co

http://www.uggoutletsale.us.com

http://www.ugg...earance.us.org

http://www.mulberrybags.me.uk

http://www.can...jackets.us.org

http://www.who...glasses.us.com

http://www.ray...glasses.com.co

http://www.mic...handbags.co.uk

http://www.che...jerseys.us.com

http://www.mbt5.com

http://www.can...tletstore.name

http://www.lou...onlines.us.com

http://www.pol...fficial.us.com

http://www.adi...mdshoes.us.org

http://www.nik...zerpaschers.fr

http://www.foampositeshoe.net

http://www.coa...eoutlet.us.com

http://www.lou...onlines.us.com

http://www.cheap-raybans.org

http://www.pol...-lauren.org.uk

http://www.asicsisrael.com

http://www.tru...ans-canada.com

http://www.chr...n-shoes.org.uk

http://www.ray...fficial.us.com

http://www.tru...nsoutlet.co.uk

http://www.oak...etcheap.us.com

http://www.mic...wallets.us.org

http://www.lacostepoloshirts.us

http://www.ray...glasses.us.com

http://www.nikestore-uk.me.uk

http://www.coa...etstore.com.co

http://www.nfl...le-sale.us.com

http://www.tru...n-jeans.org.uk

http://www.tho...ocharms.org.uk

http://www.pumaoutletonline.com

http://www.nfl...lesales.us.com

http://www.mic...-outlet.org.uk

http://www.ral...urenpolo.me.uk

http://www.che...-outlet.in.net

http://www.oak...soakley.us.com

http://www.car...etstore.us.com

http://www.converseshoes.us.com

http://www.swa...-outlet.us.com

http://www.mic...utletuk.org.uk

http://www.air...che-nike.co.uk

http://www.coa...earance.us.com

http://www.bor...uittonborse.it

http://www.nikeairmax-90.co.uk

http://www.ray...lasses2.us.com

http://www.oak...eapsale.us.com

http://www.mic...eoutlet.us.com

http://www.lou...fficial.us.com

http://www.chr...soutlet.us.com

http://www.chr...n-outlet.me.uk

http://www.cheapsnapbacks.net

http://www.nik...tletonline.com

http://www.polo-outlet.com.co

http://www.chr...letsale.us.com

http://www.nikeshoes.org.uk

http://www.coa...tonline.com.co

http://www.rep...forsale.us.com

http://www.mic...-onsale.us.com

http://www.che...apbacks.us.com

http://www.lou...andbags.org.uk

http://www.mul...soutlet.org.uk

http://www.mulberrysale.co.uk

http://www.miz...unningshoes.us

http://www.can...let-stores.com

http://www.chr...etstore.us.com

http://www.lon...andbags.org.uk

http://www.swa...-crystal.me.uk

http://www.coa...factory.us.com

http://www.lou...vuitton.us.com

http://www.ral...noutlet.org.uk

http://www.tru...outlets.us.com

http://www.ugg...etstore.in.net

http://www.ray...soutlet.us.com

http://www.airjordan4.org

http://www.nikefree5.us

http://www.nike-airmax2015.us

http://www.lou...soutlet.org.uk

http://www.lon...poutlet.us.com

http://www.lou...ttonpascher.fr

http://www.max1.nl

http://www.nikerosherun.me.uk

http://www.pan...ycharms.in.net

http://www.futbol-baratas.com

http://www.pra...glasses.us.com

http://www.oak...lechina.us.com

http://www.can...cketsuk.com.co

http://www.cheapmlbjerseys.net

http://www.mon...ncpenss.us.com

http://www.che...glasses.com.co

http://www.lou...fficial.us.com

http://www.ugg...stralia.us.com

http://www.kobe9elite.us.com

http://www.tor...outlets.us.org

http://www.lon...poutlet.us.com

http://www.adi...etstore.in.net

http://www.can...tcanada.us.com

http://www.swa...jewelry.us.com

http://www.mul...bagssale.co.uk

http://www.mcm...tstores.us.com

http://www.car...outlets.us.com

http://www.pan...harmsuk.com.co

http://www.rol...watches.com.co

http://www.nikeoutletstore.us

http://www.toryburch.com.co

http://www.bir...-outlet.us.com

http://www.hermes-birkin.in.net

http://www.bas...llshoes.us.com

http://www.coa...onlines.us.com

http://www.mic...earance.us.com

http://www.sun...srayban.org.uk

http://www.ugg...tonline.eu.com

http://www.tru...soutlet.us.com

http://www.kat...handbags.me.uk

http://www.coa...etsales.us.com

http://www.ree...rainers.org.uk

http://www.che...andbags.us.com

http://www.guccihandbags.us.org

http://www.coa...etsales.us.com

http://www.fitflopsshoes.in.net

http://www.can...jackets.us.org

http://www.adi...rainers.org.uk

http://www.nikeroshe-run.me.uk

http://www.mic...et-sale.us.com

http://www.fer...moshoes.com.co

http://www.who...nbajerseys.com

http://www.shoelysale.com

http://www.chr...outlets.us.com

http://www.todsoutlet.us.org

http://www.air-huarache.org.uk

http://www.tru...on-jean.us.com

http://www.mic...nestore.us.com

http://www.ray...escheap.com.co

http://www.jea...eligion.in.net

http://www.bur...etstore.in.net

http://www.fitflopssale.in.net

http://www.mic...tonline.in.net

http://www.airforce1.us.com

http://www.can...etstore.us.org

http://www.fit...earance.in.net

http://www.hol...ngstore.in.net

http://www.che...hipping.us.com

http://www.coa...ncesale.us.com

http://www.ferragamo.eu.com

http://www.hol...rclothings.net

http://www.michaelkors.de.com

http://www.can...-outlet.us.org

http://www.giu...tti-outlet.org

http://www.fer...moshoes.org.uk

http://www.mul...handbags.co.uk

http://www.swa...crystal.org.uk

20170725lck


linmangmu: michael kors factory outlet [10/08/2017 05:05]

http://www.pat...jerseys.us.com

http://www.out...aelkors.us.org

http://www.lac...ineshop.us.com

http://www.curry4.us.com

http://www.boostyeezy.us.com

http://www.louboutinshoes.uk

http://www.adidasultra.us.com

http://www.che...jordans.us.com

http://www.hardenshoes.us.com

http://www.tom...glasses.us.com

http://www.guccibelt.us.com

http://www.chromehearts.net.co

http://www.yeezy-shoes.us

http://www.pan...racelet.in.net

http://www.nik...heshoes.us.com

http://www.adi...ansmith.us.com

http://www.nikedunks.us.org

http://www.nikezoom.me.uk

http://www.mic...anshoes.us.com

http://www.lebron14.us.com

http://www.chrome-hearts.us.org

http://www.charmspandora.in.net

http://www.chromehearts.com.co

http://www.mic...agssale.us.org

http://www.kob...llshoes.us.com

http://www.jew...pandora.in.net

http://www.asi...ngshoes.us.org

http://www.the...upshoes.us.com

http://www.mic...andbags.com.co

http://www.mic...andbags.org.uk

http://www.mic...youtlet.com.co

http://www.longchamps.org.uk

http://www.adi...tletonline.com

http://www.adi...raboost.us.org

http://www.atl...consjerseys.us

http://www.adidastubular.us.com

http://www.lon...soutlet.us.org

http://www.gol...-outlet.us.com

http://www.bagslongchamp.uk

http://www.bas...l-shoes.us.com

http://www.goldengoose.us.com

http://www.adi...perstar.us.com

http://www.adi...ineshop.us.com

http://www.yee...oost350.us.com

http://www.yeezyboost.in.net

http://www.ste...y-shoes.us.com

http://www.fit...earance.us.com

http://www.nmdadidasus.com

http://www.lebron13.us.com

http://www.nmdadidas.us.com

http://www.hermes-belt.us.com

http://www.nikeairforce1.us.com

http://www.nike-huarache.com

http://www.ferragamobelt.us

http://www.truereligionjeans.uk

http://www.longchampbags.us.org

http://www.shoesjordan.us.com

http://www.nikepolo.us

http://www.adidasstore.us.com

http://www.che...ro-jordans.com

http://www.dio...glasses.us.org

http://www.adi...zyshoes.us.org

http://www.linksoflondon.us.com

http://www.airjordanretro.uk

http://www.che...jordans.us.com

http://www.aut...nscheap.us.com

http://www.yeezy-boost.us.com

http://www.nikezoom.us.com

http://www.yee...v2shoes.us.com

http://www.pra...glasses.us.org

http://www.linksoflondonus.com

http://www.retro-jordans.us.com

http://www.airjordan.us.com

http://www.lon...andbags.us.org

http://www.reebokoutlet.us.org

http://www.adidasneo.us.com

http://www.adidasnmds.com

http://www.air-max.us.com

http://www.yeezyshoes.org.uk

http://www.bur...y-scarf.us.com

http://www.van...farpels.us.com

http://www.kyrie3.us.com

http://www.fitflops.cc

http://www.yeezyboost.com.co

http://www.kob...tballshoes.net

http://www.nikerosheone.co.uk

http://www.mic...etstore.us.com

http://www.hermes-belt.co.uk

http://www.yeezys.us.org

http://www.hoganoutlet.cc

http://www.tru...outlets.us.com

http://www.adidasgazelle.us.com

http://www.yeezy-shoes.org

http://www.che...jordans.us.com

http://www.jordanshoes.uk

http://www.jordanshoes.com.co

http://www.out...ngchamp.us.com

http://www.nik...max2017.us.com

http://www.adi...drunner.us.com

http://www.adi...tonline.us.com

http://www.vibramfivefingers.cc

http://www.mic...soutlet.us.org

http://www.jordan-retro.us.com

http://www.leb...s-shoes.us.com

http://www.mic...factory.us.org

http://www.outletlacoste.us.com

http://www.kobesneakers.com

http://www.adidasstansmith.uk

http://www.adidasnmd.uk

http://www.ledshoes.us.com

http://www.rosherun.us.com

http://www.airhuarache.uk

http://www.jor...orcheap.us.com

http://www.nikerosheone.us.com

http://www.mic...ordanshoes.net

http://www.out...berland.us.org

http://www.adidastubular.co.uk

http://www.nik...rforce1.us.com

http://www.mic...sonline.us.com

http://www.toryburchshoes.us

http://www.curry3.in.net

http://www.toryburchshoes.co.uk

http://www.nik...max2018.us.com

http://www.adi...perstar.org.uk

http://www.kobe-shoes.us.com

http://www.kyr...g-shoes.us.com

http://www.kobeshoes.uk

http://www.nikemercurial.us.com

http://www.gol...-snearkers.com

http://www.ultraboost.us.com

http://www.mic...onlines.us.com


cc: cc [11/08/2017 06:53]

http://www.jew...pandora.in.net

http://www.mic...ordanshoes.net

http://www.lon...soutlet.us.org

http://www.atl...consjerseys.us

http://www.out...aelkors.us.org

http://www.adi...perstar.org.uk

http://www.adidasstore.us.com

http://www.hardenshoes.us.com

http://www.jordan-retro.us.com

http://www.adi...drunner.us.com

http://www.guccibelt.us.com

http://www.nikepolo.us

http://www.gol...-outlet.us.com

http://www.mic...etstore.us.com

http://www.kobe-shoes.us.com

http://www.adi...zyshoes.us.org

http://www.pat...jerseys.us.com

http://www.mic...youtlet.com.co

http://www.ste...y-shoes.us.com

http://www.hermes-belt.us.com

http://www.fitflops.cc

http://www.nmdadidas.us.com

http://www.outletlacoste.us.com

http://www.fit...earance.us.com

http://www.the...upshoes.us.com

http://www.ledshoes.us.com

http://www.nikezoom.us.com

http://www.bur...y-scarf.us.com

http://www.adi...tonline.us.com

http://www.nmdadidasus.com

http://www.nike-huarache.com

http://www.goldengoose.us.com

http://www.gol...-snearkers.com

http://www.shoesjordan.us.com

http://www.mic...factory.us.org

http://www.adidasgazelle.us.com

http://www.nikerosheone.us.com

http://www.chromehearts.com.co

http://www.mic...anshoes.us.com

http://www.nikedunks.us.org

http://www.jordanshoes.com.co

http://www.nik...rforce1.us.com

http://www.che...jordans.us.com

http://www.che...jordans.us.com

http://www.adidastubular.co.uk

http://www.yee...v2shoes.us.com

http://www.nikerosheone.co.uk

http://www.chrome-hearts.us.org

http://www.kob...tballshoes.net

http://www.bas...l-shoes.us.com

http://www.dio...glasses.us.org

http://www.charmspandora.in.net

http://www.mic...andbags.com.co

http://www.adidasstansmith.uk

http://www.kyrie3.us.com

http://www.lebron14.us.com

http://www.rosherun.us.com

http://www.adi...tletonline.com

http://www.mic...soutlet.us.org

http://www.retro-jordans.us.com

http://www.yeezyboost.com.co

http://www.yeezy-shoes.us

http://www.yeezyboost.in.net

http://www.bagslongchamp.uk

http://www.adidastubular.us.com

http://www.louboutinshoes.uk

http://www.linksoflondon.us.com

http://www.lon...andbags.us.org

http://www.adidasultra.us.com

http://www.kobesneakers.com

http://www.toryburchshoes.us

http://www.adi...ansmith.us.com

http://www.adidasnmd.uk

http://www.curry3.in.net

http://www.boostyeezy.us.com

http://www.nikezoom.me.uk

http://www.nikemercurial.us.com

http://www.yeezy-boost.us.com

http://www.adi...perstar.us.com

http://www.leb...s-shoes.us.com

http://www.hermes-belt.co.uk

http://www.yeezys.us.org

http://www.mic...onlines.us.com

http://www.jordanshoes.uk

http://www.van...farpels.us.com

http://www.jor...orcheap.us.com

http://www.adi...ineshop.us.com

http://www.tom...glasses.us.com

http://www.hoganoutlet.cc

http://www.kyr...g-shoes.us.com

http://www.truereligionjeans.uk

http://www.adidasnmds.com

http://www.adi...raboost.us.org

http://www.toryburchshoes.co.uk

http://www.airjordan.us.com

http://www.chromehearts.net.co

http://www.longchampbags.us.org

http://www.pra...glasses.us.org

http://www.mic...agssale.us.org

http://www.asi...ngshoes.us.org

http://www.che...jordans.us.com

http://www.vibramfivefingers.cc

http://www.yeezyshoes.org.uk

http://www.out...ngchamp.us.com

http://www.reebokoutlet.us.org

http://www.adidasneo.us.com

http://www.mic...sonline.us.com

http://www.longchamps.org.uk

http://www.ferragamobelt.us

http://www.linksoflondonus.com

http://www.nik...max2017.us.com

http://www.tru...outlets.us.com

http://www.lebron13.us.com

http://www.airhuarache.uk

http://www.che...ro-jordans.com

http://www.airjordanretro.uk

http://www.out...berland.us.org

http://www.aut...nscheap.us.com

http://www.yeezy-shoes.org

http://www.air-max.us.com

http://www.curry4.us.com

http://www.lac...ineshop.us.com

http://www.kob...llshoes.us.com

http://www.kobeshoes.uk

http://www.nikeairforce1.us.com

http://www.ultraboost.us.com

http://www.nik...max2018.us.com

http://www.nik...heshoes.us.com

http://www.mic...andbags.org.uk

http://www.pan...racelet.in.net

http://www.yee...oost350.us.com


yeezy boost 350 release date: yeezy boost 350 release date [13/08/2017 17:31]

http://www.yee...50v2zebras.com/ Yeezy Boost 350 v2 cream

http://www.yee...50shoes950.com/ Yeezy 750 Boost


Hermes belts: Hermes belts [15/08/2017 16:00]

http://www.che...axshoes2016.us/ womens Nike Air Max

http://www.air...pascher2017.fr/ Air Max

http://www.mon...utletsuk.co.uk/ Moncler outlet UK

http://www.hua...pascher2016.fr/ Nike Huarache femme

http://www.bel...ket2017.org.uk/ Belstaff

http://www.201...0femmehomme.fr/ Air Max 90

http://www.nik...uns2016.us.com/ Nike Roshe Run

http://www.air...s2017-uk.co.uk/ Nike Air Max 95

http://www.air...ches-uk.org.uk/ Nike Huarache

http://www.cgp...cketcoat.co.uk/ Canada Goose sale

http://www.nik...orwomen2016.us/ Nike running shoes for women

http://www.cha...oshepascher.fr/ Nike Roshe Run pas cher

http://www.fit...arances.org.uk/ Fitflop sandals

http://www.nik...toresonline.us/ Nike outlet store

http://www.2017max90.org.uk/ Air Max 2017

http://www.rosherun-france.fr/ Nike Roshe

http://www.cgparka2017.org.uk/ Canada Goose

http://www.cha...omon-france.fr/ Salomon

http://www.2017airmax90.us/ Air Max 90

http://www.new...dphones.org.uk/ Dr Dre Beats headphones

http://www.hua...runpas-cher.fr/ Nike Huarache

http://www.nik...x2015outlet.us/ womens Nike Air Max

http://www.air...acherun2017.us/ Nike Air Huarache

http://www.mon...etsshop.org.uk/ Moncler

http://www.airmaxthea2017.us/ Nike Air Max 2017

http://www.yee...50shoes950.com/ Yeezy Boost 550

http://www.ros...sale-uk.org.uk/ Nike Roshe Run

http://www.fit...stralia.com.au/ Fitflop Australia

http://www.ros...menforsales.us/ Roshe Runs

http://www.yee...50v2zebras.com/ Yeezy Boost 350 v2 cream

http://www.airmax90shoes2017.us/ Nike Air Max 2017

http://www.mon...lets2016.co.uk/ Moncler outlet

http://www.nik...ax2016sales.us/ Nike Air Max 2016

http://www.2017max90.fr/ Nike Air Max 90

http://www.air...hoes-uk.org.uk/ Air Max

http://www.201...speedcross3.fr/ Salomon speedcross 3

http://www.max90femmehommes.fr/ Air Max 90 homme

http://www.nik...emmeshommes.fr/ Nike Huarache femmes

http://www.cgparkajackets.co.uk/ Canada Goose jackets

http://www.her...kellybag.co.uk/ Hermes Birkin bag

http://www.max90pascher2016.fr/ Air Max 90 pas cher

http://www.fit...arancesales.us/ Fitflop sale

http://www.jordans11forsales.us/ Jordan 11

http://www.sal...pascher2017.fr/ Salomon 2017, Salomon France

http://www.her...irkinbag.co.uk/ Hermes belt

http://www.nik...maxthea2016.us/ Air Max Thea

http://www.fit...earance.org.uk/ Fitflop UK

http://www.can...utletuk.org.uk/ Canada Goose UK

http://www.fit...sclearances.us/ Fitflop sale

http://www.off...x90boutique.fr/ Nike Air Max 90

http://www.sal...s3chaussure.fr/ Salomon

http://www.jor...oesforsales.us/ Jordan shoes

http://www.max...perfuses.co.uk/ Nike Air Max 90 hyperfuse

http://www.fit...clearances.org/ Fitflop

http://www.air...eonsales.co.uk/ Nike Air Max 90


xxx: xxx [19/08/2017 15:49]

http://www.adi...drunner.us.com

http://www.nikerosheone.co.uk

http://www.air-max.us.com

http://www.mic...ordanshoes.net

http://www.shoesjordan.us.com

http://www.mic...agssale.us.org

http://www.linksoflondon.us.com

http://www.guccibelt.us.com

http://www.van...farpels.us.com

http://www.bur...y-scarf.us.com

http://www.gol...-outlet.us.com

http://www.nike-huarache.com

http://www.adi...ineshop.us.com

http://www.toryburchshoes.us

http://www.yeezyshoes.org.uk

http://www.mic...andbags.org.uk

http://www.nik...max2018.us.com

http://www.nikemercurial.us.com

http://www.hermes-belt.us.com

http://www.curry3.in.net

http://www.nik...max2017.us.com

http://www.airjordanretro.uk

http://www.nmdadidas.us.com

http://www.ste...y-shoes.us.com

http://www.nikerosheone.us.com

http://www.jordan-retro.us.com

http://www.airhuarache.uk

http://www.adi...raboost.us.org

http://www.lon...andbags.us.org

http://www.che...jordans.us.com

http://www.yee...v2shoes.us.com

http://www.longchamps.org.uk

http://www.adidastubular.us.com

http://www.pra...glasses.us.org

http://www.mic...onlines.us.com

http://www.tom...glasses.us.com

http://www.mic...youtlet.com.co

http://www.yee...oost350.us.com

http://www.adidastubular.co.uk

http://www.chromehearts.net.co

http://www.toryburchshoes.co.uk

http://www.curry4.us.com

http://www.yeezys.us.org

http://www.ferragamobelt.us

http://www.lebron14.us.com

http://www.mic...etstore.us.com

http://www.kyr...g-shoes.us.com

http://www.yeezy-shoes.org

http://www.jor...orcheap.us.com

http://www.nikezoom.me.uk

http://www.aut...nscheap.us.com

http://www.out...berland.us.org

http://www.yeezy-boost.us.com

http://www.adi...perstar.org.uk

http://www.adidasstansmith.uk

http://www.bas...l-shoes.us.com

http://www.truereligionjeans.uk

http://www.boostyeezy.us.com

http://www.adi...tletonline.com

http://www.atl...consjerseys.us

http://www.nik...heshoes.us.com

http://www.mic...factory.us.org

http://www.lac...ineshop.us.com

http://www.mic...andbags.com.co

http://www.pat...jerseys.us.com

http://www.nikedunks.us.org

http://www.adidasneo.us.com

http://www.kobe-shoes.us.com

http://www.adi...ansmith.us.com

http://www.yeezy-shoes.us

http://www.nikepolo.us

http://www.outletlacoste.us.com

http://www.adidasultra.us.com

http://www.hardenshoes.us.com

http://www.the...upshoes.us.com

http://www.lebron13.us.com

http://www.nik...rforce1.us.com

http://www.vibramfivefingers.cc

http://www.nikezoom.us.com

http://www.ultraboost.us.com

http://www.jew...pandora.in.net

http://www.pan...racelet.in.net

http://www.gol...-snearkers.com

http://www.ledshoes.us.com

http://www.longchampbags.us.org

http://www.adi...zyshoes.us.org

http://www.adi...perstar.us.com

http://www.chrome-hearts.us.org

http://www.kob...llshoes.us.com

http://www.linksoflondonus.com

http://www.che...jordans.us.com

http://www.nmdadidasus.com

http://www.kobesneakers.com

http://www.hoganoutlet.cc

http://www.mic...sonline.us.com

http://www.lon...soutlet.us.org

http://www.adidasnmd.uk

http://www.kyrie3.us.com

http://www.louboutinshoes.uk

http://www.tru...outlets.us.com

http://www.che...jordans.us.com

http://www.chromehearts.com.co

http://www.kob...tballshoes.net

http://www.airjordan.us.com

http://www.retro-jordans.us.com

http://www.mic...soutlet.us.org

http://www.adidasstore.us.com

http://www.asi...ngshoes.us.org

http://www.dio...glasses.us.org

http://www.goldengoose.us.com

http://www.mic...anshoes.us.com

http://www.yeezyboost.in.net

http://www.fitflops.cc

http://www.jordanshoes.uk

http://www.bagslongchamp.uk

http://www.hermes-belt.co.uk

http://www.adidasnmds.com

http://www.yeezyboost.com.co

http://www.leb...s-shoes.us.com

http://www.rosherun.us.com

http://www.nikeairforce1.us.com

http://www.fit...earance.us.com

http://www.adidasgazelle.us.com

http://www.out...aelkors.us.org

http://www.kobeshoes.uk

http://www.adi...tonline.us.com

http://www.jordanshoes.com.co

http://www.reebokoutlet.us.org

http://www.charmspandora.in.net

http://www.out...ngchamp.us.com

http://www.che...ro-jordans.com


chenlili: chenlili [24/08/2017 12:39]

http://www.mon...outlets.us.com

http://www.nik...keshoes.org.uk

http://www.mic...-clearance.org

http://www.coa...eoutlet.us.com

http://www.ral...ren-polo.me.uk

http://www.airjordan4.us

http://www.coa...etmiami.us.com

http://www.ral...fficial.us.com

http://www.mon...acketsuk.co.uk

http://www.coa...fficial.us.com

http://www.pol...rystore.us.com

http://www.cheapuggs.eu.com

http://www.mlbjerseys.net

http://www.kat...etstore.us.com

http://www.pol...auren-uk.me.uk

http://www.adidasoutlet.us.org

http://www.ugg...tonline.us.org

http://www.ugg...tonline.com.co

http://www.ral...polo-uk.org.uk

http://www.oak...sformen.us.com

http://www.pol...laurenuk.co.uk

http://www.oak...factory.us.com

http://www.mic...fficial.us.com

http://www.mic...nestore.us.org

http://www.chr...t-store.us.com

http://www.coa...estores.us.com

http://www.mon...outlets.us.com

http://www.nikeoutlet.com.co

http://www.pan...etstore.us.com

http://www.mic...outletu.us.com

http://www.can...t-store.com.co

http://www.mic...-online.in.net

http://www.mul...dbags-uk.co.uk

http://www.pan...ewelrys.us.com

http://www.pandorajewelrys.name

http://www.ugg...etstore.us.com

http://www.che...forsale.us.com

http://www.canadagooses.com.co

http://www.mic...factory.us.com

http://www.nikeshoes.com.co

http://www.mic...arancea.us.com

http://www.canadagoose.name

http://www.ugg...stralia.com.co

http://www.mic...etstore.in.net

http://www.kat...eoutlet.us.org

http://www.mic...iscount.us.com

http://www.tru...etstore.us.com

http://www.coa...estores.us.com

http://www.lunetterayban.fr

http://www.mic...estores.us.com

http://www.ugg...soutlet.in.net

http://www.mic...orsoutlet.name

http://www.coa...outlets.eu.com

http://www.oak...esaleok.us.com

http://www.tru...njeanss.us.com

http://www.adi...y-shoes.us.com

http://www.kat...deshandbags.us

http://www.polooutlet.name

http://www.yee...ost350a.us.com

http://www.tru...etstore.us.com

http://www.polooutlet.us.org

http://www.ugg...outlets.com.co

http://www.coa...outlets.us.com

http://www.pol...ren-pascher.fr

http://www.ugg...earance.in.net

http://www.airjordan.us.org

http://www.nik...etstore.us.com

http://www.pol...-stores.us.com

http://www.ral...-stores.us.com

http://www.coachoutleto.us.com

http://www.ral...enpolouk.me.uk

http://www.ral...nestore.us.com

http://www.pol...en-sale.us.com

http://www.lon...fficial.us.com

http://www.ral...utletuk.org.uk

http://www.mic...andbags.us.com

http://www.cheapnfljerseys.name

http://www.mon...ncpenss.com.co

http://www.ugg...orwomen.us.org

http://www.fit...leclearance.us

http://www.ray...lassesa.us.com

http://www.nik...elocations.com

http://www.che...glasses.us.com

http://www.pan...welryoutlet.us

http://www.adi...erstars.us.com

http://www.cheapuggs.name

http://www.pol...hlauren.net.co

http://www.che...apbacks.us.org

http://www.fredperrypolo.org.uk

http://www.coa...earance.us.com

http://www.pol...laurenuk.me.uk

http://www.coa...etstore.eu.com

http://www.coa...fficial.us.com

http://www.mic...etofficial.com

http://www.mic...-outlet.us.org

http://www.oak...tonline.us.com

http://www.fit...earance.us.com

http://www.hermesbirkins.us.com

http://www.coa...outlets.us.com

http://www.tru...ns-sale.us.com

http://www.giu...ioutlet.us.com

http://www.pol...-lauren.us.com

http://www.coa...tlet-canada.ca

http://www.pan...ycharms.us.com

http://www.oak...hopping.us.com

http://www.ugg...stralia.in.net

http://www.kat...t-store.us.com

http://www.mbt...outlets.us.com

http://www.asi...ngshoes.us.com

http://www.ugg...t-store.us.org

http://www.mic...tpurses.us.com

http://www.can...letonline.name

http://www.nhljerseyss.us.com

http://www.pra...t-store.us.com

http://www.ugg...sonsale.us.com

http://www.chr...noutlet.us.org

http://www.pan...outlets.us.com

http://www.chr...uboutin.com.co

http://www.chr...uboutin.net.co

http://www.mon...ckets-uk.me.uk

http://www.ray...glasses.com.co

http://www.coa...outleta.us.com

http://www.ugg...earance.com.co

http://www.mic...t-clearance.us

http://www.mic...fficial.us.com

http://www.can...soutlet.com.co

http://www.pan...ystores.in.net

http://www.cheapmlb-jerseys.us

http://www.mic...utletad.us.com

http://www.pol...-shirts.us.com

http://www.coa...youtlet.us.com

http://www.uggoutletsale.com.co

http://www.coa...earance.us.org

http://raybans...sunglasses.com

http://nikeshoes.nike-com.com

http://www.oak...earance.us.com

http://www.mic...-clearance.com

http://www.mul...ndbagsuk.co.uk

http://www.ugg...etstore.com.co

http://www.can...etssale.us.com

http://www.ugg...eonline.us.org

http://www.coa...youtlet.com.co

http://www.coa...-outlet.eu.com

http://www.ugg...tonline.us.com

http://www.pol...hlauren.us.com

http://www.ral...renpolo.us.org

http://www.ugg...tstores.com.co

http://www.coa...fficial.us.com

http://www.pol...tstores.us.com

http://www.fit...clearance.name

http://www.lon...poutlet.us.org

http://www.mic...shandbags.name

http://www.ugg...stralia.com.co

http://www.ral...loshirts.me.uk

http://www.ugg...earance.com.co

http://www.ugg...etcheap.com.co

http://www.mon...ens-outlet.com

http://www.mon...ancpens.us.com

http://www.ugg...-stores.in.net

http://www.ugg...estores.in.net

http://www.val...-outlet.us.com

http://www.nike-shoes.us.org

http://www.cheapuggboots.name

http://www.cheapjordans.name

http://www.mic...neshops.us.com

http://www.oak...lesaler.us.com

http://www.mbt...eoutlet.us.com

http://www.can...tletstores.com

http://www.can...outlets.com.co

http://www.mic...eoutlet.us.com

http://www.mic...arances.us.com

http://www.ral...enshirts.me.uk

http://www.ugg...t-store.in.net

http://www.her...soutlet.us.com

http://www.coa...etstore.us.com

http://www.mic...et-bags.us.com

http://www.pol...fficial.us.com

http://www.che...ggboots.us.org

http://www.nba...yscheap.us.com

http://www.coa...houtlet.us.com

http://www.nik...soutlet.us.com

http://www.mic...andbags.in.net

http://www.ugg...tonline.eu.com

http://www.mcmoutlet.us.org

http://www.uggoutlet.name

http://www.mic...etshops.us.com

http://www.fre...loshirts.co.uk

http://www.ral...-shirts.org.uk

http://www.cheapuggboots.org

http://www.adidasnmd-r1.us.com

http://www.can...tstores.com.co

http://www.fitflops.in.net

http://www.leb...esshoes.us.com

http://www.nike-shoes.us.com

http://www.mic...andbags.in.net

http://www.coa...ficials.us.com

http://www.chr...boutinshoes.us

http://www.adidasshoes.us.org

http://www.ugg...kfriday.in.net

http://www.ugg...etboots.com.co

http://www.che...or-sale.us.com

http://www.adidasoutlet.com.co

http://www.ugg...t-store.us.com

http://www.ugg...soutlet.com.co

http://www.oak...eonline.us.com

http://www.pol...ystores.us.com

http://www.pradaoutletstore.us

http://www.ray...glasses.com.co

http://www.ugg...fficial.com.co

http://www.can...etsoutlet.name

http://www.uggbootoutlet.in.net

http://cheapra...sunglasses.com

http://www.can...-outlet.com.co

http://www.can...fficial.com.co

http://www.mlb...olesale.us.com

http://www.ugg...earance.in.net

http://www.tor...tonline.us.com

http://www.val...ooutlet.in.net

http://www.tor...outlets.com.co

http://www.pan...jewelry.org.uk

http://www.ugg...orwomen.in.net

http://www.ugg...earance.in.net

http://www.ugg...daysale.in.net

http://www.lacosteoutlet.us.org

http://www.can...fficial.com.co

http://adidasy...adidassale.net

http://www.pol...uren-uk.org.uk

http://www.edh...lothing.us.com

http://www.oak...lesales.us.com

http://www.ugg...tstores.in.net

http://www.pan...ystores.us.com

http://www.longchamp-bags.co.uk

http://www.air...n-retro.us.com

http://www.ral...outletuk.me.uk

http://www.fre...youtlet.us.com

http://www.kat...nd-bags.us.com

http://www.ray...sformen.us.com

http://www.can...etsoutlet.name

http://www.ugg...cations.in.net

http://www.chr...utin-uk.org.uk

http://www.mon...fficial.us.com

http://www.ugg...-online.us.org

http://www.coa...onlines.eu.com

http://www.ray...le90off.us.com

http://www.pan...earance.us.com

http://www.ugg...stralia.in.net

http://www.ultraboosts.us.com

http://www.coa...letbags.us.com

http://www.adi...eezyshoes.name

http://www.kat...tstores.us.com

http://www.ral...ooutlet.us.com

http://www.tor...tstores.us.com

http://www.pum...etstore.us.com

http://www.ral...outlets.org.uk

http://www.yee...t350-v2.us.com

http://www.can...outletshop.com

http://www.ugg...eonline.us.com

http://www.oak...scheaps.us.com

chenlili20170824


chenlina: chenlina [29/08/2017 09:56]

chenlina20170829

http://www.kat...etstore.us.org

http://www.adi...utletstore.net

http://www.coa...fficial.us.com

http://www.kat...eoutlet.us.com

http://www.tru...ionsale.com.co

http://www.adidassoccershoes.us

http://www.fit...earance.us.org

http://www.who...nfl-jerseys.us

http://www.ugg...earance.com.co

http://www.ugg...sonline.us.com

http://www.poloshirt.in.net

http://www.tim...andoutlet.name

http://www.toryburch.me.uk

http://www.adidas-nmd.co.uk

http://www.mic...ors--outlet.ca

http://www.mic...rdan-shoes.com

http://www.outletuggs.net.co

http://www.vansshoes.us.org

http://www.softworx.it

http://www.ugg.org.uk

http://www.ugg...youtlet.com.co

http://www.che...n-shoes.us.com

http://www.che...nsshoes.us.com

http://www.coa...inesale.us.com

http://www.lou...etmalls.us.com

http://www.prada.us.org

http://www.jordans.in.net

http://www.nikehuarache.in.net

http://www.bir...ocksandals.org

http://www.cheapraybans.ca

http://www.uggsaustralia.it

http://www.coa...earance.us.com

http://www.chr...tletusa.us.com

http://www.pandora-rings.net

http://www.ralphlaurenuk.uk

http://www.ugg...iaboots.us.com

http://www.nor...etonline.me.uk

http://www.tru...outletjeans.us

http://www.bur...-outlet.us.com

http://www.coa...-purses.us.com

http://www.realfres.es

http://www.mic...andbags.us.com

http://www.mic...ukoutlet.me.uk

http://www.the...earance.us.com

http://www.coa...nestore.us.com

http://www.tretronik.se

http://www.adi...ansmith.org.uk

http://www.coachhandbags.cc

http://www.pol...-lauren.us.com

http://www.outletcoachs.us.com

http://www.sproeiendekutjes.nl

http://www.lou...outlets.us.com

http://www.proglas.at

http://www.cla...let-online.com

http://www.lon...etstore.us.com

http://www.ugg...tstores.us.com

http://www.out...hlauren.us.org

http://www.lon...let-online.com

http://www.ugg...le75off.us.org

http://www.tru...-outlet.us.com

http://www.nikehuarache.me.uk

http://www.ugg...iaboots.in.net

http://www.hermes.me.uk

http://www.mic...-outlet.us.com

http://www.birkenstock.us.org

http://www.coach--outlet.ca

http://www.fit...ssaleuk.org.uk

http://cartier...escheap.us.com

http://www.ugg-boots.name

http://www.nik...youtlet.us.com

http://www.ray...lassess.us.com

http://www.con...soutlet.us.com

http://www.villafranchi.it

http://www.fitflops.us.com

http://www.can...oose-canada.ca

http://www.coachcom.us.com

http://www.grupolanda.es

http://www.che...g-boots.us.org

http://www.tru...igionoutlet.eu

http://www.ray...ayfarer.com.co

http://www.niketrainers.uk

http://www.mic...--handbags.com

http://www.uggsboots.com.co

http://www.vib...fingers.in.net

http://www.generaliopen.at

http://www.her...andbags.us.com

http://www.vitax.se

http://www.rec....au/rolex.html

http://oakley....escheap.us.com

http://www.und...tclearance.com

http://www.che...n-shoes.us.com

http://www.ugg...earance.net.co

http://www.mic...-korsoutlet.us

http://www.mic...ors--canada.ca

http://www.pol...-outlet.in.net

http://www.uggboots70off.com.co

http://www.van...tlet-store.com

http://www.airjordan-14.us

http://www.uggsadd.com

http://www.chr...ouboutinoff.us

http://www.ugg...stralia.com.au

http://www.ral...renpolo.in.net

http://www.mic...rsbagsuk.co.uk

http://www.fit...soutlet.us.com

http://www.giu...zanotti.us.com

http://www.tor...soutlet.us.com

http://www.uggsslippers.com.co

http://www.jaggabite.nl

http://www.moncler.me.uk

http://www.nik...-outlet.us.com

http://www.funoase.at

http://www.pra...oes-outlet.com

http://www.usuggbootsoutlet.com

http://www.who...glasses.us.com

http://www.the...etstore.us.com

http://www.canadagoose.com.co

http://www.ugg...tstores.in.net

http://www.coachcom.us.com

http://www.mlb...olesale.us.com

http://www.discountnike.us.com

http://www.outletuggs.com.co

http://www.pan...jewelry.org.uk

http://www.uggs-outlet.name

http://www.nikeblazers.in.net

http://www.ugg...etstore.net.co

http://www.fer...ooutlet.us.com

http://www.nikeroshe.org.uk

http://www.ugg...eoutlet.com.co

http://www.chr...louboutinuk.uk

http://www.out...hlauren.us.com

http://versace...escheap.us.com

http://www.mic...tletoff.us.com

http://www.lou...itton-borse.it

http://www.ralphlauren.eu.com

http://www.sta...hadidas.us.com

http://www.coa...-online.eu.com

http://www.oak...soutlet.us.com

http://www.ugg...ssale70off.org

http://www.mulberryuk.me.uk

http://www.true-religion.me.uk

http://www.lou...andbags.us.com

http://www.nik...tstores.us.com

http://www.tor...tonline.us.com

http://www.oak...ses2017.us.com

http://www.nol...lgendringen.nl

http://www.col...tlet-store.com

http://www.con...utletstore.com

http://www.che...glasses.net.co

http://www.ray...glasses.org.uk

http://www.can...osecanada.name

http://www.uggoutlet.nom.co

http://www.jpgconseil.fr

http://www.sna...olesale.us.com

http://www.ral...fficial.org.uk

http://www.coa...tonline.us.com

http://www.off...tonline.us.com

http://www.che...andbags.us.org

http://cheapoa...sonline.us.com

http://www.ugg...ncesale.us.com

http://www.mac...andbags.us.com

http://www.lou...nshoesuk.co.uk

http://www.supreme-newyork.com

http://www.ugg.com.co

http://www.oak...essport.us.com

http://www.uggboots.com.co

http://www.coa...ne-sale.us.com

http://www.superdry.org.uk

http://www.usboots.us.com

http://www.ugg...tlet-online.us

http://www.superdry.me.uk

http://www.uggsoutlet.org

http://www.manoloblahnik.us

http://www.adidas.in.net

http://www.lou...outlets.us.org

http://www.sal...rragamo.in.net

http://www.coa...et70off.us.com

http://www.tru...etjeans.us.com

http://www.moncleroutlet.us.org

http://www.chr...louboutin.name

http://www.mic...et75off.us.com

http://www.rec...louboutin.html

http://www.rec...ph-lauren.html

http://www.chelseajersey.org.uk

http://www.ugg...ponline.in.net

http://www.mic...-outlet.us.org

http://www.tru...igion-jeans.us

http://www.ral...npolouk.org.uk

http://www.jordans-fusion.com

http://www.mic...orsbags.in.net

http://www.the...jackets.us.com

http://www.fitflops.us.org

http://www.ugg...stralia.us.org

http://www.lon...andbags.us.org

http://www.bur...letsale.in.net

http://www.out...ggboots.com.co

http://www.coa...dbagscanada.ca

http://www.ugg-outlets.com.co

http://www.uggslippers.us.org

http://www.mon...sonline.us.com

http://www.buy...andbags.us.com

http://www.ugg-italia.it

http://www.adi...ainersuk.co.uk

http://www.kibbie.at

http://www.ctss.se/Ray Ban.html

http://www.michaelkorsuk.com.co

http://www.mac...sonline.us.com

http://www.fer...soutlet.us.com

http://www.pololaurenshirts.com

http://www.ugg...outlets.in.net

http://www.uggoutlets.com.co

http://www.new...soutlet.us.com

http://www.coa...onlinee.us.com

http://www.nikerunning.org.uk

http://www.tru...n-jeans.com.co

http://www.kat...letsale.us.com

http://www.ugg...stralia.com.co

http://www.pol...hlauren.us.com

http://www.montblanc.com.co

http://www.ray...outlets.us.com

http://www.the...eoutlet.net.co

http://www.ugg...le65off.in.net

http://www.ugg...stralia.in.net

http://www.new...e-shoes.us.com

http://www.bir...koutlet.us.com

http://www.mbt.us.com

http://www.redbottoms.me.uk

http://www.salomon-shoes.in.net

http://www.mlbjerseys.org

http://www.bur...saleoutlet.com

http://www.mic...andbags.us.com

http://www.lau...hlauren.us.com

http://www.ugg...le70off.us.org

http://www.bur...tonline.us.com

http://www.can...osesale.com.co

http://www.tor...tletoff.us.com

http://www.michaelkorsuk.me.uk

http://www.pra...nestore.us.com

http://www.lou...ttonusa.us.com

http://www.rec...hael-kors.html

http://www.uggsclearance.com.co

http://www.new...soutlet.us.com

http://www.ugg...icboots.us.com

http://www.adidastrainers.uk

http://www.hermesbeltoutlet.com

http://www.nylonic.co.uk

http://www.rep...watches.us.com

http://www.nikeoff.com

http://www.mulberrybagsuk.me.uk

http://www.michael--kors.us.org

http://www.bur...etsales.us.com

http://www.mulberrysale.uk

http://www.chr...ouboutin.me.uk

http://www.pandoraoutlet.us.org

http://www.cheap-uggs.com.co

http://www.anzeigenmaerkte.ch

http://www.mamiundich.ch

http://www.adidasshoes.in.net

http://www.alupro.fr

http://www.che...olesale.us.com

http://www.kat...soutlet.us.org

http://www.mic...orsbags.us.org

http://www.sun...soakley.com.co

http://rayban....escheap.us.com

http://www.ferragamobelt.us.com

http://www.grnet.ch

http://www.nor...e-clearance.us

http://www.adi...y-boost.us.com

http://www.redbottoms.org.uk

http://www.coach--purses.in.net

http://www.out...dagoose.com.co

http://www.who...jerseys.us.com

http://www.coa...eoutlet.us.com

http://www.cocoritosrl.it

http://www.cha...anlouboutin.fr

http://www.ray...soutlet.net.co

http://www.airmaxuk.uk

http://www.mon...ficials.us.com

http://www.pra...soutlet.us.com

http://www.man...edjersey.co.uk

http://www.burberrysale.com.co

http://www.ugg...ncesale.in.net

http://www.sea...jerseys.us.com

http://armani....escheap.us.com

http://www.uggaustralia.me.uk

http://www.archivigramsci.it

http://www.ugg...et70off.in.net

http://www.nik...jordans.us.com

http://dior.su...escheap.us.com

http://www.nor...etstore.us.org

http://www.sevensoulmotion.be

http://www.pol...noutlet.in.net

http://www.ugg...erssale.us.com

http://www.lou...voutlet.us.com

http://www.oak...sonsale.us.com

http://www.oak...olesale.us.com

http://www.coa...youtlet.us.com

http://www.ugg...et70off.com.co

http://www.adi...iginals.org.uk

http://www.fitflops.org

http://www.pol...nshirts.us.com

http://www.uggonsale.in.net

http://www.ugg-australia.com.co

http://www.coa...factory.us.com

http://www.rec...das-yeezy.html

http://www.ral...oshirts.us.com

http://www.pandora-jewelry.name

http://www.coa...yonline.us.org

http://www.hermes.in.net

http://www.supremeuk.co.uk

http://www.cheap-jordans.us.com

http://www.che...yswholesale.us

http://www.swa...i-jewelry.name

http://www.dardanet.se/Ralph lauren.html

http://www.gosl.co.uk

http://www.nor...-outlet.in.net

http://www.lou...fficial.us.com

http://www.oak...assescanada.ca

http://www.chr...boutindown.com

http://www.kat...agssale.us.com

http://www.burberry.me.uk

http://www.ray...glasses.com.co

http://www.uggscanadasale.ca

http://www.oak...etstore.us.org

http://www.pan...youtlet.us.org

http://www.ray...glasses.com.co

http://www.ugg...arances.com.co

http://www.uggsale.com.co

http://www.nhl...jerseys.us.com

http://www.vayrocana.de

http://www.nor...et70off.us.com

http://www.uggsoutletstore.org

http://www.mic...et70off.us.com

http://www.supop.fr

http://www.ugg...onsale70off.ca

http://www.coa...ne70off.us.com

http://www.dar....se/Rolex.html

http://prada.s...escheap.us.com

http://www.kat...-outlet.in.net

http://www.jordanshoes.us.org

http://www.uggsaustralia.net.co

http://www.ral...ooutlet.us.org

http://www.mic...rs-handbags.us

http://www.pandoracharms.us.org

http://www.uggsonsale.net.in

http://www.bliriknu.se

http://www.ray...ses2017.us.com

http://www.tor...sonline.us.com

http://www.lou...nstores.us.com

http://www.che...jerseys.us.com

http://www.ugg...arances.com.co

http://www.nik...axshoes.us.com

http://www.ral...fficial.us.com

http://www.uggboots-onsale.us

http://www.ugg...le70off.net.co

http://dolcean...escheap.us.com

http://www.che...ljersey.us.com

http://www.uggsonline.in.net

http://www.oak...etstore.us.org

http://www.mic...-outlet.eu.com

http://www.chr...-outlet.us.com

http://www.coa...tpurses.us.com

http://www.mathcad.be

http://www.aut...andbags.us.com

http://www.che...jerseys.us.com

http://www.pan...jewelry.in.net

http://www.nor...jackets.us.org

http://www.mcm.com.co

http://www.coa...inesale.us.com

http://www.ugg...earance.net.co

http://www.coa...youtletusa.com

http://www.out...vuitton.us.com

http://www.mic...tcanada.com.co

http://carrera...escheap.us.com

http://www.nor...earance.us.com

http://www.ugg...le70off.com.co

http://www.ctss.se/Nike Air Max.html

http://www.mic...inesale.us.com

http://www.adi...tclearance.com

http://www.nike-airmax.me.uk

http://www.che...ggboots.com.co

http://www.uggboots70off.in.net

http://www.lou...utletus.us.com

http://www.rdsk.ch

http://www.pradabags.in.net

http://www.moncler.eu.com

http://www.sup...lothing.us.com

http://www.ugg...le75off.in.net

http://www.ugg.me.uk

http://www.jordanretro.us

http://www.che...nsshoes.in.net

http://www.lon...-outlet.us.org

http://www.ugg...tscheap.com.co

http://www.ray...nglasses.me.uk

http://www.outletugg.com.co

http://www.coachwallets.us.com

http://www.nba-jerseys.us.com

chenlina20170829


q: q [06/09/2017 10:04]

helinlin20170906

http://www.mbtshoes.us.org

http://www.ral...earance.org.uk

http://www.hermesbirkin.in.net

http://www.mic...koutlet.in.net

http://www.coachoutlet.in.net

http://www.adidas-shoes.us.com

http://www.pandoracharms.us.com

http://www.coa...onlines.us.com

http://www.supremeuk.org.uk

http://www.mon...soutlet.in.net

http://www.ral...-outlets.me.uk

http://www.ray...s-cheap.us.com

http://www.yeezyboost-350.co.uk

http://www.cheapraybans.com.co

http://www.mic...-korsoutlet.ca

http://www.ugg-slippers.us.com

http://www.uggsandals.in.net

http://www.ray...glasses.net.co

http://www.uggsoutlets.com.co

http://www.uggs-outlets.in.net

http://www.che...anshoes.us.com

http://www.tim...and-outlets.us

http://www.mlb...s-cheap.us.com

http://www.kat...tonline.us.com

http://www.catboots.us

http://www.beatsbydrdre.org.uk

http://www.adidas-nmd.us.com

http://www.oak...glasses.us.org

http://www.kat...handbag.us.com

http://www.che...gsboots.us.com

http://www.adidasnmd.org.uk

http://www.uggoutlet.net.co

http://www.nikeshoes.us.com

http://www.moncleroutlet.in.net

http://www.mic...letsale.us.com

http://www.pol...hlauren.us.com

http://www.pandoracharmsuk.uk

http://www.adi...zyshoes.us.com

http://www.airmax-2018.com

http://www.pandoracharms.name

http://www.lon...-outlet.us.com

http://www.yeezyboost.us.com

http://www.nfl...olesale.us.com

http://www.can...acketsuk.me.uk

http://www.ral...onlines.us.com

http://www.ral...aurenuk.org.uk

http://www.yee...ost-350.us.com

http://www.mic...rsoutlet.co.uk

http://www.cheapuggsale.in.net

http://www.nik...heshoes.in.net

http://www.cheapuggssale.com.co

http://www.harden-vol1.com

http://www.coa...youtlet.us.com

http://www.lon...mpbagsuk.me.uk

http://www.nikecortez.in.net

http://www.can...cketscanada.ca

http://www.lou...tonline.us.com

http://www.mon...-outlet.us.com

http://www.nike-store.us.com

http://www.dou...clerpascher.fr

http://www.mic...handbags.me.uk

http://www.pan...-outlet.us.com

http://www.coach-outlets.us.com

http://www.coa...onlines.us.com

http://www.coa...-online.us.com

http://www.red...msshoes.us.com

http://www.raybans.org.uk

http://www.uggsoutlets.in.net

http://www.pandora-uk.me.uk

http://www.katespade.in.net

http://www.mic...kors-outlet.ca

http://www.ralphlaurenuk.me.uk

http://www.bir...ckshoes.us.com

http://www.adidasoutlet.us.com

http://www.lou...n-shoes.us.com

http://www.adi...perstar.us.com

http://www.mul...youtlet.org.uk

http://www.nikeshoes.in.net

http://www.air-jordans.us.com

http://www.yeezyboost.org.uk

http://www.superdryuk.org.uk

http://www.mic...-outlet.us.org

http://www.mic...tonline.us.com

http://www.uggsale.us.com

http://www.ral...noutlet.us.org

http://www.adidasnmd-shoes.us

http://www.tomsshoes.us.com

http://www.toms.in.net

http://www.che...ggboots.net.co

http://www.coa...etstore.us.com

http://www.goo...aoutlet.us.com

http://www.coa...eonline.com.co

http://www.oak...s-cheap.us.com

http://www.adi...zyshoes.us.com

http://www.ral...tonline.us.com

http://www.pandoracharms.com.co

http://www.pan...learance.me.uk

http://www.coa...onlines.us.com

http://www.bir...etstore.us.com

http://www.off...houtlet.us.com

http://www.coachoutletcanada.ca

http://www.uggsaustralia.fr

http://www.adidas-outlet.us.com

http://www.che...olesale.us.com

http://www.coach-outlet.in.net

http://www.cheapmlbjerseys.us

http://www.val...outlets.us.com

http://www.mic...andbags.us.org

http://www.pol...hlauren.in.net

http://www.pan...-charms.us.org

http://www.ugg...-outlet.com.co

http://www.nikeairmax.in.net

http://www.chr...outinoutlet.us

http://www.can...jackets.net.co

http://www.pandora.us.com

http://www.can...eoutlet.net.co

http://www.birkenstocks.us

http://www.uggs-boots.fr

http://www.jam...enshoes.us.com

http://www.ray...essales.us.com

http://www.coachoutlets.us.org

http://www.burberrysale.org.uk

http://www.ultraboost.us

http://www.mic...eonline.us.org

http://www.chr...inshoes.us.org

http://www.coa...arances.in.net

http://www.coa...tonline.us.org

http://www.cheapuggboots.com.co

http://www.che...s-shoes.us.com

http://www.red-bottoms.us.com

http://www.ugg-boots.net.co

http://www.uggs-outlet.net.co

http://www.bur...tlet-canada.ca

http://www.uggsbootscanada.ca

http://www.coachoutletus.us.com

http://www.nik...tonline.us.com

http://www.coachcanadaoutlet.ca

http://www.chr...tinsale.us.org

http://www.coa...eoutlet.com.co

http://www.nor...eoutlet.us.com

http://www.guccioutlets.us.org

http://www.ral...learance.me.uk

http://www.che...olesale.us.com

http://www.can...-outlet.net.co

http://www.coa...tonline.us.org

http://www.coa...soutlet.us.com

http://www.tor...tonline.com.co

http://www.ral...noutlet.com.co

http://www.can...ejacket.com.co

http://www.mic...earance.in.net

http://www.bir...sandals.org.uk

http://www.nikeoutlet.us.com

http://www.lon...handbags.me.uk

http://www.kate-spade.us.com

http://www.ugg-outlet.com.co

http://www.mic...outlets.us.com

http://www.tom...etstore.in.net

http://www.cheapjordans.com.co

http://www.cheapuggs.in.net

http://www.oakley.nom.co

http://www.hermes-handbags.us

http://www.lou...noutlet.us.org

http://www.ralph-laurenuk.co.uk

http://www.pan...youtlet.us.com

http://www.mon...outlets.us.org

http://ugg.bootsoutlet.us.com

http://www.can...se-outlet.name

http://canadag...soutlet.us.com

http://www.hermesbag.us.com

http://www.coachoutlets.in.net

http://www.pan...youtlet.in.net

http://www.lou...inshoes.in.net

http://www.mic...earance.in.net

http://www.coa...tonline.us.com

http://www.mulberry-bags.me.uk

http://www.uggs-australia.it

http://www.ugg...soutlet.com.co

http://www.adidasnmd.us.org

http://www.ray...soutlet.us.com

http://www.ugg.in.net

http://www.uggs.net.co

http://www.canadagooseoutlet.cc

http://www.che...fficial.us.com

http://www.yeezyboost350.me.uk

http://www.bur...letsale.com.co

http://www.fitflopssale.us.com

http://www.jordanretro.name

http://www.che...n-shoes.in.net

http://www.che...fficial.us.com

helinlin20170906


jianbin0911: jianbin0911 [11/09/2017 11:47]

http://www.ugg...earance.in.net

http://www.nike-store.org.uk

http://www.ral...fficial.us.com

http://www.can...-stores.com.co

http://www.mic...outlets.us.com

http://www.tor...tstores.us.org

http://www.che...n-shoes.us.com

http://www.ugg...s-cheap.in.net

http://www.kobeshoes.us

http://www.addidasshoes.net

http://www.tor...fficial.us.com

http://www.ral...-outlet.us.com

http://www.can...jackets.us.org

http://www.nfl...le-sale.us.com

http://www.mic...tfriday.us.com

http://www.ugg...-outlet.com.co

http://www.pan...ycharms.in.net

http://www.coa...tonline.com.co

http://www.mul...letstore.co.uk

http://www.nik...orwomen.us.com

http://www.ray...sessale.com.co

http://www.tru...anssale.in.net

http://www.polo-outlet.in.net

http://www.can...let-stores.com

http://www.nikeshoes.org.uk

http://www.coa...etstore.com.co

http://www.bas...llshoes.us.com

http://www.coa...etsales.us.com

http://www.lakersjerseys.us.com

http://www.airmax90.us.com

http://www.ray...assesuk.com.co

http://www.cheapmlbjerseys.net

http://www.can...tcanada.us.com

http://www.coa...tonline.us.com

http://www.oak...eapsale.us.com

http://www.oak...olesale.us.com

http://www.ral...outletuk.co.uk

http://www.coa...earance.us.com

http://www.pan...eclearance.org

http://www.oak...thentic.us.com

http://www.mic...et-sale.us.com

http://www.herveleger.us.com

http://www.tor...outlets.us.org

http://www.pol...-online.us.com

http://www.pol...tstores.us.com

http://www.polo-outlet.com.co

http://www.nfl...olesale.us.com

http://www.can...jackets.us.org

http://www.val...ooutlet.us.com

http://www.mic...tletmks.us.com

http://www.mic...utletme.us.com

http://www.airmax90.org.uk

http://www.tor...-online.us.com

http://www.suprashoes.us.com

http://www.ugg...etstore.com.co

http://www.airforce1.us.com

http://www.ral...ren-pascher.fr

http://www.oak...poutlet.us.com

http://www.katespade.org.uk

http://www.car...outlets.us.com

http://www.ray...glasses.us.com

http://www.mcm...tonline.us.com

http://www.converseshoes.us.com

http://www.han...ngchamp.us.com

http://www.chr...-outlet.us.org

http://www.ugg...-online.com.co

http://www.che...glasses.com.co

http://www.can...etstore.com.co

http://www.mic...tonline.in.net

http://www.che...glasses.com.co

http://www.che...-outlet.in.net

http://www.mon...ancpens.com.co

http://www.pan...youtlet.us.com

http://www.ugg...earance.com.co

http://www.mic...utlet-uk.me.uk

http://www.lon...poutlet.us.com

http://www.coa...inesale.us.com

http://www.oak...glasses.nom.co

http://www.chr...etstore.us.com

http://www.ral...renpolo.us.com

http://www.coa...letsale.com.co

http://www.can...cketsuk.com.co

http://www.out...eligion.in.net

http://www.che...ccerjersey.net

http://www.nikeairmax-90.co.uk

http://www.skysneakers.com

http://www.out...haelkors.co.uk

http://www.ral...urenpolo.me.uk

http://www.pra...oesofficial.us

http://www.ferragamo.eu.com

http://www.fitflop.in.net


cc: cc [12/09/2017 06:25]

http://www.adidasultra.us.com

http://www.adidastubular.us.com

http://www.yeezys.us.org

http://www.car...racelet.us.com

http://www.nike-airmax90.uk

http://www.gol...-snearkers.com

http://www.hermes-belt.co.uk

http://www.ultraboost.us.com

http://www.pat...jerseys.us.com

http://www.nikerosheone.co.uk

http://www.burberryscarf.org.uk

http://www.linksoflondon.us.com

http://www.yeezyboost.in.net

http://www.nhljerseys.us.org

http://www.nikezoom.me.uk

http://www.curry3.in.net

http://www.adi...tubular.us.com

http://www.chromehearts.net.co

http://www.adi...zyshoes.us.org

http://www.jordanshoes.uk

http://www.mlbjerseys.us.org

http://www.outletlacoste.us.com

http://www.yeezy-boost.us.com

http://www.rosherun.us.com

http://www.mic...etstore.us.com

http://www.jordan6.us.com

http://www.airjordan.us.com

http://www.kob...llshoes.us.com

http://www.retro-jordans.us.com

http://www.nike-huarache.com

http://www.yeezy-shoes.org

http://www.goldengoose.us.com

http://www.nikemercurial.us.com

http://www.hoganoutlet.cc

http://www.curry4.us.com

http://www.out...berland.us.org

http://www.tru...outlets.us.com

http://www.yee...oost350.us.com

http://www.che...jordans.us.com

http://www.adi...drunner.us.com

http://www.nik...rforce1.us.com

http://www.hardenshoes.us.com

http://www.airmax90.us.org

http://www.fit...earance.us.com

http://www.guccibelt.us.com

http://www.vib...fingers.us.com

http://www.mic...agssale.us.org

http://www.nikepolo.us

http://www.linksoflondonus.com

http://www.lon...mp-bags.us.org

http://www.airjordanretro.uk

http://www.mic...sonline.us.com

http://www.adi...raboost.us.org

http://www.jordan12.us.com

http://www.adi...ineshop.us.com

http://www.mic...onlines.us.com

http://www.ste...y-shoes.us.com

http://www.adi...tonline.us.com

http://www.charmspandora.in.net

http://www.yee...v2shoes.us.com

http://www.asi...ngshoes.us.org

http://www.out...aelkors.us.org

http://www.longchamps.org.uk

http://www.nmdadidas.us.com

http://www.chrome-hearts.us.org

http://www.mic...andbags.com.co

http://www.nikezoom.us.com

http://www.longchampbags.us.org

http://www.jordan4.us.com

http://www.nikeairforce1.us.com

http://www.the...upshoes.us.com

http://www.jordan11retro.us.com

http://www.bas...l-shoes.us.com

http://www.yeezy-shoes.us

http://www.hermes-belt.us.com

http://www.fitflops.cc

http://www.airhuarache.uk

http://www.mic...youtlet.com.co

http://www.nmdadidasus.com

http://www.nfljerseys.us.org

http://www.pra...glasses.us.org

http://www.che...ro-jordans.com

http://www.van...farpels.us.com

http://www.out...ngchamp.us.com

http://www.kobe-shoes.us.com

http://www.kob...tballshoes.net

http://www.mic...ordanshoes.net

http://www.lebron14.us.com

http://www.jew...pandora.in.net

http://www.kobeshoes.uk

http://www.air-max.us.com

http://www.ledshoes.us.com

http://www.lebron13.us.com

http://www.con...eoutlet.us.com

http://www.tru...outlets.us.com

http://www.con...e-shoes.us.com

http://www.kyr...g-shoes.us.com

http://www.lon...andbags.us.org

http://www.nikedunks.us.org

http://www.mic...anshoes.us.com

http://www.nik...max2017.us.com

http://www.boostyeezy.us.com

http://www.adi...ansmith.us.com

http://www.lac...ineshop.us.com

http://www.mic...factory.us.org

http://www.adi...perstar.org.uk

http://www.toryburchshoes.us

http://www.atl...consjerseys.us

http://www.shoesjordan.us.com

http://www.kobesneakers.com

http://www.nik...max2018.us.com

http://www.tom...glasses.us.com

http://www.yeezyshoes.org.uk

http://www.nik...heshoes.us.com

http://www.adidasnmd.uk

http://www.adidasstansmith.uk

http://www.adi...perstar.us.com

http://www.jordan13.us.com

http://www.dio...glasses.us.org

http://www.aut...nscheap.us.com

http://www.adidasstore.us.com

http://www.jor...orcheap.us.com

http://www.toryburchshoes.co.uk

http://www.leb...s-shoes.us.com

http://www.jordan-retro.us.com

http://www.mic...soutlet.us.org

http://www.chromehearts.com.co

http://www.kyrie3.us.com

http://www.pan...racelet.in.net

http://www.jordanshoes.com.co

http://www.reebokoutlet.us.org

http://www.lon...soutlet.us.org

http://www.adidas-nmds.us.com

http://www.che...jordans.us.com

http://www.adidasgazelle.us.com

http://www.louboutinshoes.uk

http://www.che...jordans.us.com

http://www.adi...tletonline.com

http://www.nikerosheone.us.com

http://www.adidastubular.co.uk

http://www.adidasnmds.com

http://www.mic...andbags.org.uk

http://www.yeezyboost.com.co

http://www.gol...-outlet.us.com

http://www.adidasneo.us.com

http://www.ferragamobelt.us


HAMZA: HAMZA [03/10/2017 08:06]

http://www.businessenlarge.com I 'm so happy that a minimum of Penis Enhancement exercises are one of the better techniques to emerge from the increasing and occasionally dubious marketplace of man and lovemaking enhancement methods. I 'm even more happy that, although slowly,

http://www.hitbeautytools.com If you wish to save cash from looking for the knowledge of repairmen, that you can do the job on your own provided that you're equipped using the right equipments and also the basic knowledge how to restore things.

http://www.businessery.com The business community today techniques faster as increasingly more developments enter into existence when it comes to doing points efficiently as well as rapidly. The main contributors towards the fast paced business world would function as the changing trends within the digital grow older.

http://www.freshtravelguide.com Kumarakom is among the important holiday destinations in Kerala and also the main attraction here's house vessel cruising. It is situated far away of sixteen kilometers through Kottayam and also the beauty from the Vembanad River surrounding the city has numerous natural beauties available for a person.

http://www.businessmakes.com As a business owner facing the actual economy associated with today you must have an open up mind. You will have to create brand new jewelry styles and items. It is going to be necessary to possess bold as well as fresh company concepts.

http://www.dailytraveltools.com Based on our immediate experiences we may be tempted to create recommendations regarding places in order to describe with this own phrases the emotions and joys roused with a certain part we were fortunate enough to uncover.

http://www.businessmashed.com New Software like a Service web sites are appearing every day it appears. While a few are much better than others, the great ones are usually ultra focusued upon performing 1 singular job well. It’s this that contributes towards the success from the SaaS business design.

http://www.viptravelcamp.com The town of Honolulu has numerous agencies that offer excellent VIP transportation services. The very best quality services offered at affordable prices allow it to be easy as well as comfortable for that visitors to visit safely to some destination of the choice.

http://www.businessmential.com Everyone knows a large amount of work adopts building an effective business, but if it's consuming all of your time, work and power... is it worthwhile? Here tend to be 5 methods to have your company working tougher for your family.

http://www.evertravelmag.com Many ladies, and males, pass in the opportunities associated with travel due to fears for his or her safety. Two skilled travelers provide their frequently opposite pointers how they remain safe whilst enjoying their own travels.

http://www.businessmeyer.com Delivered Majer Suchowlinki within Grodno, Belgium, on This summer 4th, 1902, Meyer Lansky had been considered among the masterminds from the modern day time mob. Within 1911, his loved ones immigrated to Nyc and used residence from 6 Columbia Street about the Lower Eastern Side associated with Manhattan.

http://www.hittravelsite.com Finding and choosing the proper hotel doesn't have to be considered a complicated job, nor is there to be considered a hit-and-miss task. There tend to be numerous assets and references that you could refer to to make a great hit for any short list of the greatest hotels inside your travel locations.

http://www.coo...nessportal.com Some small company answering providers offer a multitude of options for the (as well as your customers') comfort. This post offers strategies for getting probably the most from your call responding to service.

http://www.urbantravelplace.com There tend to be numerous greatest places as well as attractions that are available in Canada. Canada is this type of diverse country that it's really difficult to choose a number of best places that you could visit. This nation has way too many best locations that can't be missed on your stay within Canada.

http://www.fawbusiness.com I had to undergo a great deal before I could discover the answer of discovering reliable Dropship as well as Wholesale directory as Worldwide Manufacturers. In this short article, I will show the globally Brand review to create out all its good and damaging points. I hope it will likely be helpful with regard to new business owners.

http://www.retravelpoint.com See the reason why two vacationers with different lives as well as backgrounds made a decision to stay in a hostel. Hostels are a terrific way to safely fulfill new people and also have unique journey experiences.

http://www.gallabusiness.com Since Roman Abramovich took at Chelsea as well as especially following he introduced Jose Mourinho, the bar grew up very higher when it found winning the actual premiership.

http://www.quicktravelstory.com So it's been three several weeks, three days, and 6 days (not really that anybody is keeping track of... )#) because you last journeyed. The mind-boggling urge to visit has gotten slightly bit absurd; you have to go someplace, anywhere.

http://www.hotlocalbusiness.com In this particular current economic climate everyone wants viable work at home opportunities. Many individuals are looking to begin vending trolley business. This short article lays out the fundamental rules to begin a warm dog company.

http://www.besttravelnation.com There tend to be numerous greatest travel places that you might come throughout when going to Asia. Actually, a many tourist points of interest of the whole world are available in the Hard anodized cookware continent. Asia may be the home towards the greatest assortment of heritage associated with art, vocabulary, cuisine as well as superb structures.

http://www.maydaybusiness.com It is important to start any project having a complete knowledge of the scenery. Too numerous companies hurry into building strategic advertising tactics without having investigating that else is within the room, identifying their audience, and how better to reach all of them.

http://www.thetravelfun.com When many people think associated with Missouri, they don't take into account the richness it provides if you're traveling through RV. A leisure vehicle is a terrific way to get out and find out a country and never have to leave house behind.

http://www.minibusinessed.com A small business plan is merely a compacted version of the complete company plan. Sometimes called an initial venture evaluation (PVA) or even an improved executive overview, it's ideal for introducing your company to potential investors.

http://www.thetravelmagzine.com There are various tattoo publications within the book shop or collection, go purchase or burrow several and examine the supplies. The greatest one may educate a person, inspire a person, and expose you to definitely a multitude of work through artists worldwide.

http://www.needinbusiness.com They in no way wrote a company plan, a possibly wrote up several pages or even noted, and explained everything to a good investor, precisely what they had been doing, and/or utilized family cash and began their company, and simply because they worked therefore hard, as well as worked wise, and got the best key personnel these were successful....

http://www.myt...lresources.com Whether this is a quick day at a close by city to go to a interpersonal function or perhaps a flight in the united states for loved ones reunions and so on, travel is becoming an important a part of our life. With the slowing economic climate however, priorities possess changed forcing a lot of us to help to make travel choices base upon cost, accessibility, and comfort.

http://www.probusinesssite.com Global Benefits is a fresh telecommunications organization. In overview of Global Pros income opportunity I discovered them to become a multilevel home business. Their telecoms network companies are T-Mobile as well as Sprint along with products comprising cellular cell phones.

http://www.etravelinsider.com In case you've selected the domestic destination for the budget going, then it is recommended that you simply actually remain at resorts and motels about the borders from the travel area. You might save plenty of cash if you choose to stay in among the budget hotels or resorts available commonly nowadays.

http://www.scannabusiness.com Scanning Solutions give a major increase to workplace productivity as well as efficiency. Together with cost cost savings and protection, scanning is really a process which organizations shouldn't overlook.

http://www.etravelcamp.com Camping outings or travels are about enjoyable and pleasure. They provide you with a chance to explore natural hidden items and calm the mind. Since the whole world is getting tech-savvy, so why not make using technology for the camping journey?


zzzzz: zzzzz [05/10/2017 05:48]

http://www.coa...eonline.com.co/

http://www.raybans.com.co/

http://www.lon...outlets.us.com/

http://www.mic...kors-outlet.ca/

http://www.oak...olesale.us.org/

http://www.cheapraybans.net.co/

http://www.can...outlets.com.co/

http://www.chr...boutinuk.co.uk/

http://www.nik...che2017.in.net/

http://lakers....yscheap.us.com/

http://philade...yscheap.us.com/

http://www.cheapnike-shoes.com/

http://indiana...yscheap.us.com/

http://www.pol...auren-uk.co.uk/

http://www.chr...tstores.us.com/

http://www.ray...-outlet.net.co/

http://clipper...yscheap.us.com/

http://thunder...yscheap.us.com/

http://www.mic...andbags.us.org/

http://www.ral...tonline.us.com/

http://seattle...yscheap.us.com/

http://www.coa...eonline.com.co/

http://www.todsoutlet.us.com/

http://www.mon...soutlet.us.com/

http://www.coa...toryoutlet.org/

http://baltimo...yscheap.us.com/

http://www.mic...andbags.us.org/

http://www.chr...outinoutlet.us/

http://www.eccoshoesoutlet.us/

http://www.ray...glasses.net.co/

http://www.kat...andbags.eu.com/

http://www.chr...utinoutlets.us/

http://www.fit...arances.us.com/

http://www.armanioutlet.us.com/

http://carolin...yscheap.us.com/

http://www.nik...soutlet.us.org/

http://www.rol...watches.com.co/

http://www.che...olesale.us.com/

http://www.nikehuaraches.org.uk/

http://houston...yscheap.us.com/

http://www.mic...utletstores.cc/

http://www.mic...orshandbags.uk/

http://www.airmax2015.in.net/

http://newyork...yscheap.us.com/

http://miamihe...yscheap.us.com/

http://chicago...yscheap.us.com/

http://www.jordanshoes.eu.com/

http://www.mon...etstore.us.org/

http://www.airjordan8.us.com/

http://www.mic...onlines.us.org/

http://newyork...yscheap.us.com/

http://www.ral...noutlets.co.uk/

http://clevela...yscheap.us.com/

http://www.snapbacks.us.com/

http://www.tru...outlets.us.com/

http://www.chr...escheap.us.com/

http://www.pan...fficial.us.com/

http://www.tru...tstores.us.com/

http://www.che...assesrb.us.com/

http://minneso...yscheap.us.com/

http://www.cheap-jordans.us.org/

http://www.kat...andbags.us.com/

http://www.che...anshoes.in.net/

http://www.coa...tletstore.name/

http://www.out...necoach.us.com/

http://kansasc...yscheap.us.com/

http://www.nik...t-store.us.com/

http://www.abe...tchkids.us.com/

http://newyork...yscheap.us.com/

http://www.nik...herunuk.org.uk/

http://www.salomonshoes.us.com/

http://www.replicarolex.us.com/

http://www.coa...onlines.eu.com/

http://www.hermesbelt.in.net/

http://arizona...yscheap.us.com/

http://www.pol...aurenuk.org.uk/

http://www.prada-shoes.us.com/

http://www.pol...laurenuk.me.uk/

http://charger...yscheap.us.com/

http://www.tru...anssale.us.com/

http://detroit...yscheap.us.com/

http://www.nik...rystore.us.com/

http://www.instyler-max.in.net/

http://www.ral...outlets.us.com/

http://www.jimmy-choo.us.com/

http://www.nik...orefactory.com/

http://www.louboutinshoes.us/

http://newengl...yscheap.us.com/

http://buffalo...yscheap.us.com/

http://www.airjordanuk.org.uk/

http://neworle...yscheap.us.com/

http://www.airmax90.eu.com/

http://www.coach-handbags.cc/

http://www.handbagscoach.us.com/

http://www.che...nsshoes.us.com/

http://www.ferragamo-shoes.cc/

http://www.coa...andbags.us.com/

http://www.che...glasses.us.org/

http://www.nik...erssale.org.uk/

http://www.hugobosssale.name/

http://miamido...yscheap.us.com/

http://cavalie...yscheap.us.com/

http://www.guccioutlets.com.co/

http://www.mon...noutlet.com.co/

http://www.ral...utletuk.org.uk/

http://www.nbajerseys.us.org/

http://www.nikehuarache.org.uk/

http://www.pan...outlets.in.net/

http://www.katespades.us.com/

http://www.fit...earance.us.com/

http://www.con...trainer.org.uk/

http://www.gucciborseitalia.it/

http://www.fac...etcoach.us.org/

http://www.omega-watches.name/

http://www.che...glasses.us.com/

http://www.polo-outlets.us.com/

http://www.pan...-charms.com.co/

http://www.fit...ncesale.us.com/

http://greenba...yscheap.us.com/

http://www.kat...-outlet.us.org/

http://www.reebokoutlets.in.net/

http://www.tru...tonline.us.com/

http://www.kate-spadeoutlets.us/

http://www.nik...huarache.me.uk/

http://www.nikeshoes2017.us.com/

http://www.asi...ngshoes.in.net/

http://tenness...yscheap.us.com/

http://www.eccoshoes.us.com/

http://www.soccer-shoes.us.com/

http://sanfran...yscheap.us.com/

http://www.cheapray-bans.com.co/

http://www.ray...-outlet.com.co/

http://www.fit...earance.us.com/

http://www.ral...noutlet.in.net/

http://www.coa...eonline.eu.com/

http://www.nik...-stores.us.com/

http://www.che...forsale.us.com/

http://www.mic...gsoutlet.co.uk/

http://denverb...yscheap.us.com/

http://www.yeezyboost350.us.org/

http://www.mic...orshandbags.us/

http://jaguars...yscheap.us.com/

http://www.asics-outlet.us.com/

http://www.mic...andbags.us.org/

http://www.oak...olesale.net.co/

http://dallasc...yscheap.us.com/

http://cincinn...yscheap.us.com/

http://www.ral...outletuk.co.uk/

http://www.mic...andbags.org.uk/

http://www.coa...utletus.us.com/

http://www.oak...lecheap.us.com/

http://www.jordan-shoes.us.org/

http://celtics...yscheap.us.com/

http://www.edhardyoutlet.name/

http://www.coa...youtlet.eu.com/

http://www.pol...laurenuk.me.uk/

http://www.pan...-outlet.us.org/

http://www.coa...andbags.us.com/

http://www.ral...en-polo.us.com/

http://www.chr...uboutin.in.net/

http://www.nik...inersuk.org.uk/

http://oakland...yscheap.us.com/

http://www.adi...oessale.us.com/

http://www.tru...-stores.us.com/

http://www.niketnpascher2017.fr/

http://www.birkenstock.us.com/

http://www.rol...watches.us.com/

http://www.nhl...lesaler.us.com/

http://www.cheapraybans.net.co/

http://www.dis...glasses.us.com/

http://www.new...ceshoes.in.net/

http://washing...yscheap.us.com/

http://www.mic...dbags-uk.me.uk/

http://www.coa...ctoryoutlet.cn/

http://www.ral...utlet-uk.me.uk/

http://www.canadagooseoutlet.ca/

http://www.shoesnike.us.com/

http://www.nikestores.org.uk/

http://www.oak...outlete.us.com/

http://www.oak...lesalea.us.com/

http://www.coa...-online.eu.com/

http://www.redvalentino.in.net/

http://www.airjordan4.us.com/

http://sananto...yscheap.us.com/

http://www.ray...soutlet.net.co/

http://www.bas...llshoes.us.org/

http://www.che...lesales.us.com/

http://www.nikeblazerlow.fr/

http://www.coa...y-store.us.com/

http://www.shoesmbt.us.com/

http://www.ray...soutlet.net.co/

http://www.ral...tlet-uk.org.uk/

http://warrior...yscheap.us.com/

http://www.edhardyuk.me.uk/

http://www.dol...gabbana.in.net/

http://www.bur...youtlet.eu.com/

http://chicago...yscheap.us.com/

http://pittsbu...yscheap.us.com/

http://www.rep...forsale.us.com/

http://www.skechersoutlets.us/

http://www.coa...estores.eu.com/

http://www.mic...agssale.us.com/

http://atlanta...yscheap.us.com/

http://www.nikefree5.us.com/

http://www.oak...essales.us.com/

http://www.coa...etstore.us.com/

http://www.coa...sonline.us.com/


Pandora Jewelry Outlet: Pandora Jewelry Outlet [06/10/2017 03:48]

|base|foot or http://www.ral...e-store.us.com/ so} on account of currently have a laces supplying comfort for you.Next lined up involving winter sports http://www.coa...fficial.us.com/ boot from Trucks shoes occur your comfortable running http://www.mic...fficial.us.com/ shoe which are like water skiing sneaker. These sneaker can be employed having Flow-in Bindings along http://www.pandora-outlets.us/ with Highback Bindings for any really secure don. When you http://www.nike-vapormax.us.com/ wear delicate running shoe, you might have the liberty to maneuver http://www.mic...andbags.in.net/ for your path. Even when you won't feel like snow boarding, they are http://www.kat...tlet-online.us/ able to benefit you though driving your car or truck or maybe http://www.ral...nsaleuk.org.uk/ jogging. You may draw http://www.eccoshoes.org.uk/ even more hints as you showcase a great couple of gentle footwear through Vans sneakers.Compared to comfortable boot, http://www.yeezy350v2boost.us/ challenging running shoe are http://www.ultraboost.org/ equipped for a specific kind of snow skiing since they currently have exact http://www.pan...jewelry.us.com/ command. Hard plastic types his or her outer shell along with ratchet or buckles are utilized http://www.nikeairmax2018.us/ to close up the idea. Cross footwear include http://www.yee...2stores.us.com/ the 3rd sort of boot that contain the traits of http://www.clarks-shoes.org/ sentimental sneaker and difficult shoe.Ensure by yourself the maximum pleasure of snow boarding having Vans Shoes!


zzzzz: zzzzz [10/10/2017 12:54]

http://www.prada-shoes.us.com/

http://www.nik...t-store.us.com/

http://www.coach-handbags.cc/

http://www.hermesbelt.in.net/

http://www.eccoshoesoutlet.us/

http://chicago...eyssale.us.com/

http://www.oak...outlete.us.com/

http://www.nikeshoes2017.us.com/

http://jaguars...eyssale.us.com/

http://www.mic...onlines.us.org/

http://www.dol...gabbana.in.net/

http://cincinn...eyssale.us.com/

http://www.chr...uboutin.in.net/

http://www.pol...aurenuk.org.uk/

http://www.jordanshoes.eu.com/

http://www.oak...lecheap.us.com/

http://www.chr...outinoutlet.us/

http://houston...eyssale.us.com/

http://kansasc...eyssale.us.com/

http://www.cheapray-bans.com.co/

http://greenba...eyssale.us.com/

http://www.soccer-shoes.us.com/

http://www.che...assesrb.us.com/

http://www.coa...andbags.us.com/

http://www.rol...watches.us.com/

http://www.jimmy-choo.us.com/

http://carolin...eyssale.us.com/

http://www.ray...soutlet.net.co/

http://www.nik...che2017.in.net/

http://neworle...eyssale.us.com/

http://www.lon...outlets.us.com/

http://www.nbajerseys.us.org/

http://www.nik...huarache.me.uk/

http://www.tru...tstores.us.com/

http://www.ral...tonline.us.com/

http://www.ferragamo-shoes.cc/

http://warrior...eyssale.us.com/

http://www.mon...noutlet.com.co/

http://chicago...eyssale.us.com/

http://www.cheap-jordans.us.org/

http://www.pan...-charms.com.co/

http://newyork...eyssale.us.com/

http://www.che...glasses.us.org/

http://www.nik...inersuk.org.uk/

http://www.ral...outletuk.co.uk/

http://www.salomonshoes.us.com/

http://www.kat...andbags.us.com/

http://www.canadagooseoutlet.ca/

http://www.nik...soutlet.us.org/

http://indiana...eyssale.us.com/

http://www.mic...andbags.us.org/

http://www.nikehuarache.org.uk/

http://www.che...forsale.us.com/

http://thunder...eyssale.us.com/

http://www.che...glasses.us.com/

http://www.con...trainer.org.uk/

http://newyork...eyssale.us.com/

http://sananto...eyssale.us.com/

http://www.airmax2015.in.net/

http://www.airmax90.eu.com/

http://www.polo-outlets.us.com/

http://www.tru...outlets.us.com/

http://www.cheapnike-shoes.com/

http://www.pan...outlets.in.net/

http://www.kate-spadeoutlets.us/

http://www.asi...ngshoes.in.net/

http://www.rol...watches.com.co/

http://www.pol...auren-uk.co.uk/

http://www.mic...utletstores.cc/

http://www.yeezyboost350.us.org/

http://www.che...nsshoes.us.com/

http://www.adi...oessale.us.com/

http://www.kat...-outlet.us.org/

http://www.shoesnike.us.com/

http://www.pan...-outlet.us.org/

http://www.coa...youtlet.eu.com/

http://www.nik...-stores.us.com/

http://www.handbagscoach.us.com/

http://www.nhl...lesaler.us.com/

http://seattle...eyssale.us.com/

http://www.ral...utletuk.org.uk/

http://www.ral...en-polo.us.com/

http://www.nikestores.org.uk/

http://www.coa...andbags.us.com/

http://www.can...outlets.com.co/

http://www.oak...olesale.net.co/

http://www.coa...utletus.us.com/

http://www.ray...-outlet.com.co/

http://www.mlb...yscheap.us.com/

http://miamido...eyssale.us.com/

http://lakers....eyssale.us.com/

http://www.ral...noutlet.in.net/

http://www.coa...-online.eu.com/

http://www.coa...etstore.us.com/

http://www.cheapraybans.net.co/

http://detroit...eyssale.us.com/

http://www.coa...sonline.us.com/

http://www.nikehuaraches.org.uk/

http://www.nik...erssale.org.uk/

http://www.shoesmbt.us.com/

http://clipper...eyssale.us.com/

http://www.airjordan8.us.com/

http://buffalo...eyssale.us.com/

http://philade...eyssale.us.com/

http://www.fit...earance.us.com/

http://www.new...ceshoes.in.net/

http://www.birkenstock.us.com/

http://www.che...anshoes.in.net/

http://www.nik...orefactory.com/

http://www.redvalentino.in.net/

http://www.ral...utlet-uk.me.uk/

http://newyork...eyssale.us.com/

http://www.mon...soutlet.us.com/

http://www.coa...ctoryoutlet.cn/

http://www.oak...lesalea.us.com/

http://www.reebokoutlets.in.net/

http://www.replicarolex.us.com/

http://www.chr...boutinuk.co.uk/

http://www.coa...tletstore.name/

http://www.fac...etcoach.us.org/

http://www.coa...eonline.eu.com/

http://newengl...eyssale.us.com/

http://atlanta...eyssale.us.com/

http://www.edhardyuk.me.uk/

http://www.tru...tonline.us.com/

http://www.instyler-max.in.net/

http://www.eccoshoes.us.com/

http://www.niketnpascher2017.fr/

http://www.bur...youtlet.eu.com/

http://www.mic...kors-outlet.ca/

http://www.coa...eonline.com.co/

http://clevela...eyssale.us.com/

http://www.fit...ncesale.us.com/

http://www.airjordan4.us.com/

http://www.coa...y-store.us.com/

http://www.abe...tchkids.us.com/

http://www.chr...tstores.us.com/

http://www.mic...orshandbags.us/

http://www.mic...andbags.org.uk/

http://www.kat...andbags.eu.com/

http://www.mic...gsoutlet.co.uk/

http://www.coa...estores.eu.com/

http://www.mic...andbags.us.org/

http://pittsbu...eyssale.us.com/

http://www.coa...onlines.eu.com/

http://www.ral...outlets.us.com/

http://www.chr...utinoutlets.us/

http://oakland...eyssale.us.com/

http://www.raybans.com.co/

http://www.edhardyoutlet.name/

http://www.fit...earance.us.com/

http://www.coa...eonline.com.co/

http://www.jordan-shoes.us.org/

http://www.ray...glasses.net.co/

http://www.nikeblazerlow.fr/

http://www.skechersoutlets.us/

http://www.oak...essales.us.com/

http://www.mic...orshandbags.uk/

http://www.mon...etstore.us.org/

http://www.che...lesales.us.com/

http://www.tru...-stores.us.com/

http://www.pol...laurenuk.me.uk/

http://www.mic...agssale.us.com/

http://www.pan...fficial.us.com/

http://www.nik...herunuk.org.uk/

http://www.hugobosssale.name/

http://www.bas...llshoes.us.org/

http://www.todsoutlet.us.com/

http://www.pol...laurenuk.me.uk/

http://www.louboutinshoes.us/

http://www.airjordanuk.org.uk/

http://tenness...eyssale.us.com/

http://www.fit...arances.us.com/

http://www.ral...tlet-uk.org.uk/

http://charger...eyssale.us.com/

http://minneso...eyssale.us.com/

http://www.dis...glasses.us.com/

http://denverb...eyssale.us.com/

http://www.asics-outlet.us.com/

http://www.snapbacks.us.com/

http://www.oak...olesale.us.org/

http://miamihe...eyssale.us.com/

http://arizona...eyssale.us.com/

http://www.out...necoach.us.com/

http://www.coa...toryoutlet.org/

http://washing...eyssale.us.com/

http://sanfran...eyssale.us.com/

http://www.ral...noutlets.co.uk/

http://celtics...eyssale.us.com/

http://www.nik...rystore.us.com/

http://www.rep...forsale.us.com/

http://www.katespades.us.com/

http://www.armanioutlet.us.com/

http://www.gucciborseitalia.it/

http://www.guccioutlets.com.co/

http://www.mic...dbags-uk.me.uk/

http://www.ray...-outlet.net.co/

http://www.chr...escheap.us.com/

http://cavalie...eyssale.us.com/

http://www.mic...andbags.us.org/

http://dallasc...eyssale.us.com/

http://baltimo...eyssale.us.com/

http://www.cheapraybans.net.co/

http://www.ray...soutlet.net.co/

http://www.omega-watches.name/


liuchunkai: 20171013lck [13/10/2017 04:06]

20171013lck

http://www.tru...ionjeans.co.uk

http://www.ugg...tonline.us.com

http://www.coa...earance.us.com

http://www.ray...soutlet.us.com

http://www.mic...-onsale.us.com

http://www.tor...outlets.us.org

http://www.fer...hoesoutlet.net

http://www.coa...earance.us.com

http://www.lebronjames.us.com

http://www.fitflop.in.net

http://www.che...ccerjersey.net

http://www.max1.nl

http://www.coa...andbags.us.com

http://www.kobeshoes.us

http://www.fitflopssale.me.uk

http://www.pol...-lauren.us.com

http://www.marc-jacobs.us.org

http://www.canada-gooseuk.me.uk

http://www.nikeairmax-90.org.uk

http://www.ray...glasses.com.co

http://www.mic...utlet-uk.me.uk

http://www.ral...noutlet.org.uk

http://www.coa...etsales.us.com

http://www.can...tletstore.name

http://www.tho...bocharms.me.uk

http://www.her...tonline.us.com

http://www.can...ose-jackets.us

http://www.oak...letsale.us.com

http://www.mbt...soutlet.us.com

http://www.ugg...earance.us.org

http://www.airforce1.us.com

http://www.lou...n-shoes.org.uk

http://www.adidas-wings.in.net

http://www.chi...jerseys.us.com

http://www.airmax90uk.me.uk

http://www.swa...ystaluk.org.uk

http://www.ugg...etstore.us.org

http://www.ray...assesuk.com.co

http://www.soccerjerseys.us.com

http://www.edhardy.us.com

http://www.nba...eysnike.us.com

http://www.che...hipping.us.com

http://www.canada-gooseuk.co.uk

http://www.fit...outletsale.com

http://www.giu...tti-outlet.org

http://www.can...jackets.us.org

http://www.pol...rystore.org.uk

http://www.can...jackets.us.org

http://www.coa...earance.us.com

http://www.mic...earance.us.org

http://www.tor...earance.us.com

http://www.mic...rmonday.us.com

http://www.oak...olesale.us.com

http://www.pol...ostepascher.fr

http://www.nik...trainers.co.uk

http://www.can...utletstore.com

http://www.can...soutlet.us.com

http://www.jor...earance.us.com

http://www.can...osejackets.com

http://www.tor...fficial.us.com

http://www.lacostepoloshirts.us

http://www.tru...njeanssale.com

http://www.tru...anssale.us.com

http://www.can...cketsuk.com.co

http://www.ray...glasses.org.uk

http://www.bir...-outlet.us.com

http://www.mic...rystore.us.com

http://www.jordan-shoes.us.com

http://www.adidasnmdad.us.com

http://www.can...kets-uk.com.co

http://www.fre...olo-shirts.com

http://www.ugg...outlets.com.co

http://www.can...outletstore.us

http://www.mic...utletme.us.com

http://www.can...-online.com.co

http://www.sal...rragamo.in.net

http://www.ray...sessale.com.co

http://www.nik...ikeshoes.co.uk

http://www.coa...youtlet.us.com

http://www.bir...ksandals.me.uk

http://www.chr...nonline.us.com

http://oakley....lassess.us.com

http://www.coa...factory.us.com

http://www.kat...onlines.us.com

http://www.fer...moshoes.com.co

http://www.coa...coupons.us.com

http://www.ree...tstores.us.com

http://www.suprashoes.us.com

http://www.che...g-boots.us.org

http://www.kat...outletstore.us

http://www.coa...t-store.eu.com

http://www.uggboots-uk.me.uk

http://www.uggoutletstore.ca

http://www.adidas-uk.me.uk

http://www.oak...lechina.us.com

http://www.can...letonline.name

http://www.mul...outlets.org.uk

http://www.chr...etstore.us.com

http://www.ral...shirtss.us.com

http://www.mic...ndbagsuk.me.uk

http://www.mic...-stores.us.com

http://www.lon...outlet1.us.com

http://www.ray...glasses.us.com

http://www.coa...earance.eu.com

http://www.ugg...s-cheap.in.net

http://www.can...oose-uk.org.uk

http://www.tru...onjeans.org.uk

http://www.can...eoutlet.us.com

http://www.mic...factory.us.com

http://www.can...jackets.eu.com

http://www.fitflopssale.in.net

http://www.pan...youtlet.us.com

http://www.can...letstores.name

http://www.ecc...soutlet.us.com

http://www.cheap-raybans.org

http://www.pum...let-online.com

http://www.nik...-outlet.us.com

http://www.coa...youtlet.us.com

http://www.can...e-coats.us.org

http://www.can...-stores.com.co

http://www.ugg...sonsale.us.org

http://www.pradaoutlet.us

http://www.air-huarache.me.uk

http://www.sun...srayban.org.uk

http://www.swa...rystaluk.me.uk

http://www.cle...tflopssale.com

http://www.ugg...tonline.eu.com

http://www.coa...onlines.eu.com

http://www.ugg...rmonday.us.com

http://www.longchamppascher.fr

http://www.oak...olesale.us.com

http://www.ral...en-polo.com.co

http://www.nik...iners-uk.co.uk

http://www.bur...eoutlet.us.com

http://www.pol...letpolo.us.com

http://www.ray...iscount.us.com

http://www.swa...ioutlet.us.com

http://www.mic...etcheap.us.com

http://www.nhl...forsale.us.com

http://www.airmax90uk.co.uk

http://www.oak...glasses.nom.co

http://www.coa...outlets.us.org

http://www.ray...glasses.com.co

http://www.soccer-shoes.us

http://www.mic...andbags.in.net

http://www.pol...etstore.us.com

http://www.kat...outlets.us.org

http://www.tru...outlets.us.com

http://www.can...eoutlet.us.org

http://www.chr...outlets.us.com

http://www.ugg...soutlet.us.com

http://www.vans-shoes.cc

http://www.fer...utletstore.net

http://www.coa...-outlet.us.com

http://www.cle...valiers.us.com

http://www.ugg...earance.com.co

http://www.can...tletstore.name

http://www.out...uboutin.us.com

http://www.nike-store.org.uk

http://www.hermes-birkin.in.net

http://www.cheapsnapbacks.net

http://www.chr...letsale.us.com

http://www.air...achenike.co.uk

http://www.coa...etstore.com.co

http://www.coa...inesale.us.com

http://www.out...eligion.in.net

http://www.tor...nestore.us.com

http://www.chr...oessale.us.com

http://www.che...erseyss.us.com

http://www.adidasnmduk.org.uk

http://www.nikeoutlet-stores.us

http://www.nfl...lesales.us.com

http://www.bur...etstore.in.net

http://www.mic...outletuk.me.uk

http://www.coa...eoutlet.us.com

http://www.sal...noutlet.us.com

http://www.coa...tonline.com.co

http://www.oak...soakley.us.com

http://www.linksoflondon.org.uk

http://www.che...erseyss.us.com

http://www.ugg...earance.in.net

http://www.che...sonline.us.com

http://www.lon...and-bags.co.uk

http://www.mic...anceinc.us.com

http://www.can...seoutlets.name

http://www.coa...t-store.com.co

http://www.who...glasses.us.com

http://www.can...ckets-uk.me.uk

http://www.can...tstores.com.co

http://www.can...outletstore.ca

http://www.tru...on-jean.us.com

http://www.mul...agssale.org.uk

http://www.mic...tonline.us.com

http://www.ray...lasses2.us.com

http://www.che...lesaler.us.com

http://www.converseshoes.us.com

http://www.ugg...ggboots.us.com

http://www.mic...necheap.us.com

http://www.can...let-stores.com

http://www.can...kfriday.us.com

http://www.can...secoats.org.uk

http://www.can...tcanada.us.com

http://www.tru...t-store.us.com

http://www.tru...earance.us.com

http://www.chr...etstore.us.com

http://www.mic...utletuk.org.uk

http://www.che...apbacks.us.com

http://www.coa...tonline.us.com

http://www.ugg...fridays.us.com

http://www.ugg...tonline.com.co

http://www.tor...etstore.in.net

http://www.nikefree5.us

http://www.oak...fficial.us.com

http://www.mic...fficial.us.com

http://www.fitflopssale.us

http://www.can...et-online.name

http://www.can...utletus.com.co

http://www.ray...fficial.us.com

http://www.adi...etstore.in.net

http://www.new...ceshoes.in.net

http://www.air...trainers.co.uk

http://www.nfljerseyss.us.com

http://www.tru...earance.us.com

http://www.che...gsboots.in.net

http://www.coa...earance.us.com

http://www.futbol-baratas.com

http://www.ral...tstores.us.com

http://www.sun...soakley.org.uk

http://www.nikerosheone.us

http://www.ugg...etstore.com.co

http://www.pan...ewelrys.us.org

http://www.tor...tstores.us.org

http://www.ugg...-stores.com.co

http://www.ugg...orwomen.us.com

http://www.pol...hlaurens.me.uk

http://www.can...oosejackets.us

http://www.coa...onlines.us.com

http://www.tru...ans-canada.com

http://www.can...utletstores.ca

http://www.che...soutlet.us.com

http://www.todsoutlet.us.org

http://www.hermesbelts.us.com

http://www.can...let-online.com

http://www.coa...youtlet.de.com

http://www.mul...soutlet.org.uk

http://www.mic...fficial.us.com

http://www.can...-outlet.us.org

http://www.canadagoosecoats.us

http://www.che...andbags.us.com

http://www.polo-outlet.in.net

http://www.ugg...earance.com.co

http://www.footballshirts.me.uk

http://www.mic...orsbagss.co.uk

http://www.ysloutlet.us.com

http://www.ral...renpolo.us.com

http://www.mic...tletmks.us.com

http://www.bas...llshoes.us.com

http://www.air...che-nike.co.uk

http://www.swa...rystals.com.co

http://www.ral...earance.us.com

http://www.mac...soutlet.us.com

http://www.swa...-outlet.us.com

http://www.canadagoose-uk.me.uk

http://www.long-champpliage.fr

http://www.mon...tsuksale.co.uk

http://www.oak...eoakley.us.com

http://www.kevindurantshoes.net

http://www.mic...-online.us.com

http://www.cheapuggsboot.com.co

http://www.che...swholesale.org

http://www.kobe9elite.us.com

http://www.nfl...fficial.us.com

http://www.ugg...etstore.in.net

http://www.coa...letsale.com.co

http://www.coa...toutlet.us.com

http://www.coa...houtlet.us.com

http://www.oak...sformen.com.co

http://www.mic...outletz.us.com

http://www.coa...earance.us.com

http://www.mic...youtlet.us.org

http://www.ugg...stralia.us.com

http://www.can...tofficial.name

http://www.mic...kors-outlet.ca

http://www.coa...tonline.us.com

http://www.toryburch.com.co

http://www.nik...zerpaschers.fr

http://www.nik...orwomen.us.com

http://www.mic...outlets.us.com

http://www.nik...tletonline.com

http://www.pra...glasses.us.com

http://www.car...outlets.us.com

http://www.coa...earance.us.org

http://www.che...olesale.us.com

http://www.mic...letmacy.us.com

http://www.mic...soutlets.me.uk

http://www.can...secoats.us.com

http://www.mic...outlets.us.com

http://www.nikerosherun.me.uk

http://www.mic...tfriday.us.com

http://www.can...etssale.org.uk

http://www.pol...laurens.org.uk

http://www.pan...harmsuk.com.co

http://www.mic...et-sale.us.com

http://www.fitflopsshoes.in.net

http://www.mon...ncpenss.us.com

http://www.can...jackets.us.org

http://www.yee...350sale.us.com

http://www.che...-outlet.in.net

http://www.kob...ntshoes.in.net

http://www.fit...earance.in.net

http://www.can...etswomen.co.uk

http://www.cheapuggboot.com.co

http://www.coa...houtlet.us.com

http://www.coa...t-store.us.org

http://www.ugg...tstores.com.co

http://www.canadagooseuk.com.co

http://www.mic...tonline.in.net

http://www.coa...toryoutlet.com

http://www.airmax90.us.com

http://www.mic...earance.com.co

http://www.can...tletstore.name

http://www.nikeairmax90.nl

http://www.nik...ners-uk.org.uk

http://www.kat...nestore.us.com

http://www.coa...outlets.us.com

http://www.tru...soutlet.us.com

http://www.mic...cestore.us.com

http://www.chr...in-shoes.me.uk

http://www.nikeairmax-90.me.uk

http://www.chr...in-shoes.co.uk

http://www.fitflopsshoes.me.uk

http://www.can...osecoats.me.uk

http://www.mic...tstores.us.com

http://www.lon...nd-bags.us.com

http://www.can...acketsuk.me.uk

http://www.che...or-sale.com.co

http://www.uggoutlets.ca

http://www.reeboktrainers.me.uk

http://www.jordanshoes.us.com

http://www.mic...wallets.us.org

http://www.chr...n-outlet.me.uk

http://www.can...ose--outlet.ca

http://www.jea...eligion.in.net

http://www.che...olesale.us.com

http://www.can...let-store.name

http://www.uggoutletonline.ca

http://www.airjordan4.org

http://www.yee...toutlet.us.com

http://www.oak...iscount.com.co

http://www.mul...dbags-uk.me.uk

http://www.can...utletstore.com

http://www.mic...outletuk.me.uk

http://www.burberryoutlet.ca

http://www.can...cketsuk.org.uk

http://www.ugg...outlets.com.co

http://www.mul...ysaleuk.org.uk

http://www.fer...moshoes.org.uk

http://www.michaelkors.eu.com

http://www.ugg...stralia.in.net

http://www.ugg...stralia.com.co

http://www.ugg...fridays.us.com

http://www.uggsboots.ca

http://www.fer...o-shoes.us.com

http://www.can...etstore.us.org

http://www.nike-airmax2015.us

http://www.mic...newyork.us.com

http://www.mic...tletnew.us.com

http://www.ugg...-stores.us.com

http://www.can...kets-uk.org.uk

http://www.pan...ycharms.in.net

http://www.lakersjerseys.us.com

http://www.tru...anssale.in.net

http://www.coa...andbags.us.org

http://www.pan...-clearance.com

http://www.can...seoutlet.me.uk

http://www.coa...earance.us.com

http://www.che...n-shoes.us.com

http://www.mic...arancer.us.com

http://www.mic...coupons.us.com

http://www.foampositeshoe.net

http://www.ugg...-online.com.co

http://www.ral...oshirts.org.uk

http://www.che...glasses.com.co

http://www.pol...fficial.us.com

http://www.herveleger.us.com

http://www.mic...inesale.us.com

http://www.oak...eapsale.us.com

http://www.ugg...nestore.us.org

http://www.ral...ren-pascher.fr

http://www.mic...earance.us.org

http://www.can...eoutlet.org.uk

http://mulberr...et-store.co.uk

http://www.mic...korssuk.org.uk

http://www.val...ooutlet.us.com

http://www.pol...outlets.us.com

http://www.chr...soutlet.us.com

http://www.can...gooseuk.org.uk

http://www.mic...tletnyc.us.com

http://www.coa...youtlet.us.com

http://www.ugg...soutlet.us.org

http://www.mic...iscount.us.com

http://www.coa...earance.us.com

http://www.pan...earance.org.uk

http://www.mic...letkors.us.com

http://www.ugg...ggboots.us.com

http://www.oak...olesale.com.co

http://www.tru...nsoutlet.co.uk

http://www.ugg...earance.us.com

http://www.mic...andbagss.me.uk

http://www.can...secoats.us.org

http://www.ray...escheap.com.co

http://www.longchampsoldes.fr

http://www.longchampbags.co.uk

http://www.bur...etstore.in.net

http://www.cheapmlbjerseys.net

http://www.ray...lasses1.us.com

http://www.coa...earance.us.com

http://www.kat...nestore.us.com

http://www.can...tonline.us.org

http://www.can...earance.us.com

http://www.che...forsale.us.com

http://www.che...jerseys.us.com

http://www.mul...dbagsuk.org.uk

http://www.coa...tcanada.com.co

http://www.mic...fridays.us.com

http://www.pra...oesofficial.us

http://www.che...glasses.com.co

http://www.ugg-outlets.ca

http://www.long-champsolde.fr

http://www.ral...loshirt.us.com

http://www.can...gooseoutlet.ca

http://www.bot...enetaoutlet.us

http://www.mic...outletr.us.com

http://www.coa...nestore.eu.com

http://www.coa...tonline.us.org

http://www.mon...ancpens.com.co

http://www.oak...poutlet.us.com

http://www.coa...tonline.com.co

http://www.cazal.us.com

http://www.coa...tonline.com.co

http://www.coa...eonline.us.com

http://www.ugg...stralia.us.com

http://www.che...anshoes.us.com

http://www.can...gooseoutlet.us

http://www.lon...poutlet.us.com

http://www.ugg...-outlet.com.co

http://www.mic...fficial.us.com

http://www.adi...ersshoes.co.uk

http://www.cheap-uggs.us.org

http://www.can...secoats.us.org

http://www.ugg...earance.com.co

http://www.mic...earance.us.com

http://www.ugg...rmonday.us.com

http://www.can...tstores.com.co

http://www.uggoutletsale.us.com

http://www.ral...renpolo.us.com

http://www.mul...bagssale.me.uk

http://www.han...ngchamp.us.com

http://www.lon...handbags.co.uk

http://www.coa...etsales.us.com

http://www.coa...earance.us.com

http://www.can...tonline.com.co

http://www.che...-outlet.us.com

http://www.ral...outletuk.co.uk

http://www.nik...outlets.us.com

http://www.coa...etstore.us.org

http://www.asics-shoes.us.com

http://www.tor...-online.us.com

http://www.uggoutletsale.us.org

http://www.ugg...earance.us.org

http://www.swa...jewelry.us.com

http://www.coa...earance.us.com

http://www.can...-outlet.us.com

http://www.mic...soutlets.me.uk

http://www.can...ooseparka.name

http://www.can...acketsuk.co.uk

http://www.michaelkors.de.com

http://www.ral...-outlet.us.com

http://www.oak...thentic.us.com

http://www.mulberrybagsuk.co.uk

http://www.oak...es-sale.us.com

http://www.polooutletus.us.com

http://www.lon...poutlet.us.com

http://www.chr...-outlet.us.org

http://www.pradahandbags.me.uk

http://www.can...rmonday.us.com

http://www.coa...etstore.com.co

http://www.uggsonsales.in.net

http://www.nikestore-uk.org.uk

http://www.can...jackets.org.uk

http://www.chr...soutlet.com.co

http://www.leb...sshoess.us.com

http://www.ral...oshirts.org.uk

http://www.mcm...tonline.us.com

http://www.raybanscheap.us.com

http://www.mic...earance.us.com

http://www.mic...ne-shop.us.com

http://www.ferragamo.eu.com

http://www.true-religion.org.uk

http://www.her...etstore.us.com

http://www.can...-jackets.co.uk

http://www.oak...etcheap.us.com

http://www.pol...-online.us.com

http://www.polo-outlet.com.co

http://www.can...etstore.com.co

http://www.pol...rensale.us.com

http://www.can...etstore.com.co

http://www.oak...assesuk.com.co

http://www.ugg...t-store.com.co

http://www.che...sformen.us.com

http://www.coa...tstores.eu.com

http://www.ugg...earance.in.net

http://www.kat...estores.us.com

20171013lck


chenlina: chenlina [17/10/2017 06:14]

chenlina20171017

http://www.uggboots.com.co

http://www.uggsoutletstore.org

http://www.nik...reeshipping.us

http://www.uggsoutlet.nom.co

http://www.ray...outlets.us.com

http://www.uknorthface.org.uk

http://www.canadagoose.com.co

http://www.michael--kors.us.org

http://oakley....escheap.us.com

http://www.nor...etstore.us.org

http://www.ugg...orwomen.com.co

http://www.jordanshoes.us.org

http://www.www...ustralia.co.uk

http://www.nik...youtlet.us.com

http://www.uggboots70off.in.net

http://www.che...jordans.us.com

http://www.fer...soutlet.us.com

http://www.kat...soutlet.us.org

http://www.mic...ukoutlet.me.uk

http://www.her...andbags.us.com

http://www.nikeairforce1.net

http://www.ral...oshirts.us.com

http://www.the...jackets.us.com

http://www.moncler.eu.com

http://www.nor...ejacket.us.com

http://www.oak...assescanada.ca

http://www.ralphlauren.eu.com

http://www.rep...watches.us.com

http://www.coa...-online.eu.com

http://www.fit...earance.us.org

http://www.fitflopssale.org.uk

http://www.giu...zanotti.us.com

http://www.mon...ficials.us.com

http://www.nik...eonline.us.com

http://www.ugg...etstore.net.co

http://www.canadagoosesale.name

http://www.mon...njackets.co.uk

http://www.pol...-lauren.us.com

http://www.can...osecanada.name

http://www.coa...factory.us.com

http://www.nikeblazers.us

http://www.out...rthface.us.com

http://www.mic...inesale.us.com

http://www.supreme-newyork.com

http://www.out...gstores.us.com

http://www.ray...orwomen.us.com

http://www.che...nsshoes.in.net

http://www.uggsonline.in.net

http://www.ugg...et70off.com.co

http://www.mic...andbags.nom.co

http://www.hermesbeltoutlet.com

http://www.kat...-outlet.in.net

http://www.nik...ingshoes.co.uk

http://www.chr...utinsale.co.uk

http://www.mon...toufficiale.it

http://www.sup...lothing.us.com

http://www.soccerjersey.us.com

http://www.chr...tletusa.us.com

http://www.coa...ne-sale.us.com

http://www.nike.me.uk

http://www.lon...-outlet.us.org

http://www.ugg...ncesale.in.net

http://www.jui...eoutlet.us.com

http://www.monclerjassen.be

http://www.che...nsshoes.us.com

http://www.ugg.com.co

http://www.ray...lassess.us.com

http://www.coachcom.us.com

http://rayban....escheap.us.com

http://www.nor...earance.us.com

http://www.lon...let-online.com

http://www.michaelkorsuk.com.co

http://www.louis-vuitton.nom.co

http://www.adi...tansmith.co.uk

http://www.mulberrybagsuk.me.uk

http://www.che...sunglass.co.uk

http://www.mic...andbags.us.com

http://www.coa...tfactoryon.com

http://www.ugg...ponline.in.net

http://www.van...tlet-store.com

http://www.can...osesale.com.co

http://www.uggaustraliastore.ca

http://www.pol...tstores.us.com

http://www.uggfed.com

http://www.adi...50boost.org.uk

http://www.ugg...youtlet.in.net

http://www.bir...ckshoes.org.uk

http://www.ugg...outlets.in.net

http://www.burberryscarf.com.co

http://www.ugg...sstores.us.com

http://www.che...glasses.net.co

http://www.tor...tonline.us.com

http://www.lon...etstore.us.com

http://www.chr...louboutin.name

http://www.nik...bootsuk.org.uk

http://www.fitflops.org

http://www.monclerdunjacka.se

http://www.cheapraybans.ca

http://www.mic...andbags.us.com

http://www.pandora-jewelry.name

http://www.ugg.me.uk

http://www.cheap-jordans.us.com

http://www.pandoracharms.us.org

http://www.ugg...et70off.in.net

http://www.supremeuk.co.uk

http://www.fit...soutlet.us.com

http://www.mic...-outlet.eu.com

http://www.mic...rdan-shoes.com

http://www.out...dagoose.com.co

http://www.pol...hlauren.us.com

http://www.che...n-shoes.us.com

http://www.the...hfacecanada.ca

http://www.ugg...earance.net.co

http://www.uggsaustralia.it

http://www.superdry.me.uk

http://armani....escheap.us.com

http://www.new...e-shoes.us.com

http://www.nik...-outlet.us.com

http://www.pol...tonline.us.com

http://www.moncler-jacken.at

http://www.che...olesale.us.com

http://www.coa...anadaoutlet.ca

http://www.michaelkorsuk.me.uk

http://www.uggboots70off.us.com

http://cartier...escheap.us.com

http://www.airjordan-14.us

http://www.ugg.eu.com

http://www.tru...n-jeans.com.co

http://www.nmdadidas.co.uk

http://www.manoloblahnik.us

http://www.nike-airmaxuk.me.uk

http://www.can...earance.us.com

http://www.poloshirt.in.net

http://www.hol...lothing.us.org

http://www.ukuggboots.co.uk

http://www.oak...assescheap.com

http://www.ugg...stralia.in.net

http://www.lou...outlets.us.com

http://www.pan...youtlet.us.org

http://www.mlbjerseys.org

http://www.burberry.us.org

http://www.tor...tletoff.us.com

http://www.uggsaustralia.net.co

http://www.ugg-italia.it

http://www.nor...jackets.us.org

http://www.air-jordanpascher.fr

http://www.ugg...erssale.us.com

http://www.ugg...le70off.com.co

http://www.outlet-moncler.us

http://www.che...yswholesale.us

http://www.adidastore.co.uk

http://www.adi...llboots.org.uk

http://www.coa...tletonline.org

http://www.nor...-outlet.in.net

http://www.ray...glasses.org.uk

http://www.pandora-rings.net

http://www.lon...mpsacsoldes.fr

http://www.monclernederland.nl

http://www.mic...ne80off.us.com

http://www.oak...s-vault.us.com

http://www.coa...fficial.us.com

http://www.dou...anada-goose.fr

http://www.ral...loshirts.co.uk

http://dior.su...escheap.us.com

http://www.jordans-fusion.com

http://www.oak...ses2017.us.com

http://www.ugg...earance.net.co

http://www.who...nfl-jerseys.us

http://www.off...tonline.us.com

http://www.new...houtlet.us.com

http://www.oak...sonsale.us.com

http://versace...escheap.us.com

http://www.ray...soutlet.us.com

http://www.ugg...iaboots.us.com

http://www.can...ecanada.com.co

http://www.nfl...omchina.us.com

http://www.che...urensale.co.uk

http://www.lon...andbags.us.org

http://www.tom...figercanada.ca

http://www.che...ggboots.com.co

http://www.discountnike.us.com

http://www.adi...tclearance.com

http://www.pra...nestore.us.com

http://www.ugg...ncesale.us.com

http://www.lou...noutlet.nom.co

http://www.uggslippers.us.org

http://www.kat...eoutlet.us.com

http://www.new...soutlet.us.com

http://www.ray...soutlet.net.co

http://www.coa...tonline.us.com

http://www.fitflops.us.org

http://www.sna...olesale.us.com

http://www.coa...nestore.us.com

http://www.mon...jackets.us.org

http://www.outletuggs.us.org

http://www.outletuggs.net.co

http://www.coa...inesale.us.com

http://www.outletcanadagoose.ca

http://www.nikeairmax90s.co.uk

http://www.cle...soutlet.us.com

http://www.officialugg.us.com

http://www.niketrainers.org.uk

http://www.tru...etjeans.us.com

http://www.mic...rs-handbags.us

http://www.ugg...le70off.us.org

http://www.und...tclearance.com

http://www.nik...tstores.us.com

http://www.ugg-outlets.com.co

http://www.ral...fficial.us.com

http://www.tim...andoutlet.name

http://www.nikeairjordans.co.uk

http://www.tor...soutlet.us.com

http://www.chr...utletuk.org.uk

http://www.nba...eysshop.us.com

http://www.who...jerseys.us.com

http://www.bir...koutlet.us.com

http://www.che...eysshop.us.com

http://www.ugg...stralia.us.org

http://www.coach-bags.us.org

http://www.tru...outletjeans.us

http://www.nikehuarache.net

http://www.coa...ne70off.us.com

http://www.nik...axshoes.us.com

http://www.saleuggboots.co.uk

http://www.cheap-uggs.com.co

http://www.coa...youtletusa.com

http://www.coa...yonline.us.org

http://www.cha...anlouboutin.fr

http://www.uggonsale.in.net

http://www.coa...earance.us.com

http://www.uggsoutlet.org

http://www.oak...ialsite.us.com

http://www.man...djersey.org.uk

http://www.ugg...le65off.in.net

http://www.bir...sandals.us.org

http://www.fer...ooutlet.us.com

http://www.mon...ckenschweiz.ch

http://www.oak...etstore.us.org

http://www.sal...rragamo.in.net

http://www.out...hlauren.us.com

http://www.nikeoff.com

http://www.coach-outlet.nom.co

http://www.cal...instore.in.net

http://www.nor...e-clearance.us

http://www.jordanretro.us

http://www.outletugg.us.org

http://www.usboots.us.com

http://www.tru...igion-jeans.us

http://www.lou...tonnoutlet.com

http://www.coa...et70off.us.com

http://www.bur...tlet-canada.ca

http://www.coachwallets.us.com

http://www.ral...ooutlet.us.org

http://www.pra...soutlet.us.com

http://www.the...-outlet.in.net

http://www.coa...hopping.us.org

http://carrera...escheap.us.com

http://www.ray...ses2017.us.com

http://www.adi...y-boost.us.com

http://www.con...soutlet.us.com

http://www.uggboots70off.com.co

http://www.ugg.org.uk

http://www.sta...hadidas.us.com

http://www.salomon-shoes.in.net

http://www.pan...jewelry.us.com

http://www.ral...renpolo.in.net

http://www.red...omsshoes.me.uk

http://www.coa...-online.eu.com

http://www.coa...letonlines.com

http://www.pradabags.in.net

http://www.ugg...earance.us.com

http://www.hermesoutlets.us.com

http://www.ugg...le70off.net.co

http://www.ugg-australia.ca

http://www.mic...tletoff.us.com

http://www.ugg...ialsite.us.com

http://www.off...goutlet.us.com

http://www.coa...youtlet.nom.co

http://www.uggsonsale.net.in

http://www.kat...letsale.us.com

http://www.che...eysshop.us.com

http://www.bas...jerseys.us.com

http://www.nik...erunsale.co.uk

http://www.mic...-outlet.us.com

http://www.vib...ingerssale.com

http://www.che...shoesuk.org.uk

http://www.mbt.us.com

http://www.montblanc.com.co

http://www.pololaurenshirts.com

http://www.ray...soutlet.com.co

http://www.ugg.ind.in

http://www.uggsclearance.com.co

http://www.oak...essport.us.com

http://www.jordans.in.net

http://www.hol...ooutlet.us.com

http://www.ugg...utletcanada.ca

http://www.canadagoosecanada.ca

http://www.chr...ouboutinoff.us

http://www.prada.us.org

http://www.out...ngchamp.us.org

http://www.bea...dphones.in.net

http://www.chr...boutindown.com

http://www.raybanpascher.fr

http://www.mon...ounepascher.fr

http://www.hermesbags.me.uk

http://www.che...eysshop.us.com

http://www.ugg...tstores.in.net

http://www.adi...myscott.in.net

http://www.monclerjacketsuk.uk

http://www.che...flwholesale.us

http://www.chr...earance.us.com

http://www.uggbootsclassic.ca

http://prada.s...escheap.us.com

http://www.sup...earance.us.com

http://www.adi...forsale.in.net

http://www.tru...igionuk.org.uk

http://www.nor...et70off.us.com

http://www.nhl...jerseys.us.com

http://www.che...watches.us.com

http://www.che...jerseys.us.com

http://www.pol...noutlet.in.net

http://www.adi...ainersuk.me.uk

http://www.coachonline.us.org

http://www.ray...sonsale.us.com

http://www.redbottoms.org.uk

http://dolcean...escheap.us.com

http://www.montblanc-pens.name

http://www.bur...-stores.us.com

http://www.mic...tonline.eu.com

http://www.tru...-outlet.us.com

http://www.vib...fingers.in.net

http://www.ugg...le75off.in.net

http://www.can...-jackets.co.uk

http://www.adi...oessale.in.net

http://www.bas...esstore.us.com

http://www.che...andbags.us.org

http://www.moncleroutlet.us.org

http://www.ugg...ssale70off.org

http://www.ori...lsadidas.co.uk

http://www.ugg-australia.com.co

http://www.outletugg.ca

http://www.mic...et70off.us.com

http://www.pol...tletoff.us.com

http://www.oak...galsses.nom.co

http://www.che...g-boots.us.org

http://www.pan...welrycanada.ca

http://www.mon...soutlet.us.com

http://www.mic...-outlet.us.org

http://www.blackhawksjersey.com

http://www.nik...uarache.org.uk

http://www.ray...glasses.com.au

http://www.swa...i-jewelry.name

http://www.mic...et75off.us.com

http://www.the...earance.us.com

http://www.uggsale.com.co

http://www.adidaswings.name

http://www.uggoutlets.com.co

http://www.con...utletstore.com

http://www.adi...etstore.us.com

http://www.bur...tletoff.us.com

http://www.bur...arfsale.in.net

http://www.kat...agssale.us.com

http://www.ugg...icboots.us.com

http://www.lou...andbags.nom.co

http://www.kat...etstore.us.org

http://www.che...watches.us.com

http://www.ugg...iaboots.in.net

http://www.nikeukstore.org.uk

http://www.uggbootsoutlets.org

http://www.tru...ionsale.com.co

http://www.pan...-jewelry.me.uk

http://www.fitflops.us.com

http://www.adidastrainersuk.uk

http://www.out...yonline.us.com

http://www.sun...eycheap.us.com

http://www.coa...tonline.nom.co

http://www.ugg...le75off.us.org

chenlina20171017


wwwww: wwwww [21/10/2017 11:47]

http://www.linksoflondonus.com

http://www.longchampbags.us.org

http://www.van...farpels.us.com

http://www.nik...rforce1.us.com

http://www.asi...ngshoes.us.org

http://www.louboutinshoes.uk

http://www.kobeshoes.uk

http://www.vans-shoes.us.org

http://www.kyrie4.org

http://www.kyrie3.us.com

http://www.jordan12.us.com

http://www.birkinbag.us.com

http://www.nfljerseys.us.org

http://www.tru...outlets.us.com

http://www.yeezy-shoes.org

http://www.adi...perstar.org.uk

http://www.adi...perstar.us.com

http://www.airjordanretro.uk

http://www.yeezys.us.org

http://www.shoesjordan.us.com

http://www.curry3.in.net

http://www.adidasneo.us.com

http://www.ultraboost.us.com

http://www.nike-airmax90.uk

http://www.adi...tonline.us.com

http://www.lon...andbags.us.org

http://www.yee...v2shoes.us.com

http://www.nmdadidasus.com

http://www.fit...earance.us.com

http://www.longchamps.org.uk

http://www.toryburchshoes.co.uk

http://www.jordan6.us.com

http://www.kyrie4shoes.us.com

http://www.nikepolo.us

http://www.adidasnmds.com

http://www.bal...gashoes.us.com

http://www.linksoflondon.us.com

http://www.tru...outlets.us.com

http://www.guccibelt.us.com

http://www.hardenshoes.us.com

http://www.ste...y-shoes.us.com

http://www.mon...soutlet.us.com

http://www.yeezy-shoes.org.uk

http://www.yslhandbags.us.org

http://www.adidasultra.us.com

http://www.reebokoutlet.us.org

http://www.vib...fingers.us.com

http://www.kev...t-shoes.us.com

http://www.retro-jordans.us.com

http://www.mic...anshoes.us.com

http://www.yeezy-shoes.us.org

http://www.yeezy.org.uk

http://www.pra...glasses.us.org

http://www.nikerosheone.co.uk

http://www.nike-huarache.com

http://www.gol...-snearkers.com

http://www.out...berland.us.org

http://www.mic...onlines.us.com

http://www.pan...racelet.in.net

http://www.out...ngchamp.us.com

http://www.adi...tubular.us.com

http://www.con...e-shoes.us.com

http://www.kyr...g-shoes.us.com

http://www.mon...soutlet.org.uk

http://www.nikezoom.us.com

http://www.mlbjerseys.us.org

http://www.yeezyboost.com.co

http://www.adidasgazelle.us.com

http://www.chromehearts.net.co

http://www.charmspandora.in.net

http://www.nhljerseys.us.org

http://www.air-max.us.com

http://www.kobesneakers.com

http://www.mic...factory.us.org

http://www.cal...noutlet.us.com

http://www.che...ro-jordans.com

http://www.nikeairforce1.us.com

http://www.aut...nscheap.us.com

http://www.boostyeezy.us.com

http://www.nik...heshoes.us.com

http://www.nik...max2018.us.com

http://www.bas...l-shoes.us.com

http://www.curry4shoes.us.com

http://www.yeezyboost.in.net

http://www.yeezy-boost.us.com

http://www.rosherun.us.com

http://www.che...jordans.us.com

http://www.nik...llshoes.us.com

http://www.adi...zyshoes.us.org

http://www.chrome-hearts.us.org

http://www.airjordan.us.com

http://www.che...jordans.us.com

http://www.mic...agssale.us.org

http://www.jor...orcheap.us.com

http://www.yee...st350v2.org.uk

http://www.airmax90.us.org

http://www.hoganoutlet.cc

http://www.the...upshoes.us.com

http://www.car...racelet.us.com

http://www.jordan4.us.com

http://www.lebron14.us.com

http://www.hermes-belt.us.com

http://www.mic...soutlet.us.org

http://www.ferragamobelt.us

http://www.hermesbelts.com

http://www.nikedunks.us.org

http://www.jew...pandora.in.net

http://www.curry4.us.com

http://www.mic...youtlet.com.co

http://www.mic...sonline.us.com

http://www.hermes-birkin.us.com

http://www.pat...jerseys.us.com

http://www.kat...sonline.us.com

http://www.ledshoes.us.com

http://www.jordan11retro.us.com

http://www.adidasnmd.uk

http://www.lac...ineshop.us.com

http://www.che...jordans.us.com

http://www.yeezyshoes.org.uk

http://www.adidas-nmds.us.com

http://www.adidasstansmith.uk

http://www.adidasstore.us.com

http://www.kob...tballshoes.net

http://www.adidasyeezy.co.uk

http://www.nikemercurial.us.com

http://www.mic...ordanshoes.net

http://www.mic...andbags.com.co

http://www.fitflops.cc

http://www.goldengoose.us.com

http://www.lon...soutlet.us.org

http://www.kob...llshoes.us.com

http://www.vans-outlet.us.com

http://www.atl...consjerseys.us

http://www.jordan13.us.com

http://www.jordan-retro.us.com

http://www.out...aelkors.us.org

http://www.gol...-outlet.us.com

http://www.mic...etstore.us.com

http://www.dio...glasses.us.org

http://www.hermes-belt.co.uk

http://www.nik...mposite.us.com

http://www.goy...andbags.us.com

http://www.outletlacoste.us.com

http://www.nikezoom.me.uk

http://www.adidastubular.co.uk

http://www.yee...oost350.us.com

http://www.lebron13.us.com

http://www.nik...max2017.us.com

http://www.yeezy-shoes.us

http://www.chromehearts.com.co

http://www.lon...mp-bags.us.org

http://www.jordanshoes.com.co

http://www.kobe-shoes.us.com

http://www.adi...ansmith.us.com

http://www.adidastubular.us.com

http://www.adi...ineshop.us.com

http://www.kat...-outlet.us.com

http://www.nikerosheone.us.com

http://www.con...eoutlet.us.com

http://www.adidas-eqt.us.com

http://www.adi...raboost.us.org

http://www.tom...glasses.us.com

http://www.toryburchshoes.us

http://www.leb...s-shoes.us.com

http://www.her...andbags.us.com

http://www.airhuarache.uk

http://www.mic...andbags.org.uk

http://www.jordanshoes.uk

http://www.adi...tletonline.com

http://www.adi...drunner.us.com

www


Pievienot komentāru:

Komentārs pievienots. Lūdzu, uzgaidi...


Drošības kods (aizpildiet pēc tam, kad komentārs jau uzrakstīts).

© Arhitektūras platforma A4D
Materiālu pārpublicēšanas gadījumā atsauce un saite uz www.a4d.lv obligāta.