a4d.lv

Nepareizi pieslēgšanās dati! Mēģini vēlreiz.

Aizmirsi paroli? | Reģistrēties


Inspira

Stacijas konkurss beidzies, ko tālāk?

<< Raksti

Stacijas konkurss beidzies, ko tālāk?

Vakardien tika pielikts punkts Rail Baltica stacijas konkursam. Neraisot pārsteigumus, svinīgajā ceremonijā cildināja labāko priekšlikumu autorus, taču jautājums, kā panākt, lai projekts Rīgā nenozīmētu tikai «divas sliedes pilsētas centrā» arvien paliek.

Komentāri:

Miķelis: Redaktoram... [23/03/2017 18:04]

...piekrītu it visam rakstītajam. Ir kāda nianse, kuru neviens tā īsti neievērtē - jaunā tilta platums būs 28 m ( ja kāds skolā skrēja 30 m, tas arī ir tas platums ( monstrozs platums ), tas nozīmē ka estakādes platums arī būs tuvu tam - 28 metri. Kā ir atrasties zem 28 m estakādes? Mazu daļiņu no tā var baudīt zem vecā dzelzceļa tilta pie iebrauktuves autoostā. Nedomāju ka tas ir īpaši komfortabli un sniedz patīkamas sajūtas. tas nozīmē ka tiks radīts kārtējais idiotiskais risinājums ar "Žurku alām" uz Centrāltirgu. un te jautājums - kāpēc, saglabājot Vēsturisko centra panorāmu nevarēja RB trasi pabāzt zem zemes, zem Daugavas tunelī ar izeju Torņkalnā, tā centru atbrīvojot no visa tā dzelzceļa murga, kurš tūlīt duboltosies. Kāpēc? Kāpēc dzelzceļa staciju nevarēja veidot pazemes līmenī, pilsētas robežās dzelzceļu ievietojot U veida betona renstelē, atbrīvojot pie viena arī Maskačku un ālujot pilsētai uzelpot no tizlā dzelzceļa. Kāpēc mēs nedomājam ar galvām, kā labāk pilsētai? Tā vietā mēs pisētā radām dubultmonstrālu dzelzceļa vadu, kura iziet cauri pilsētai 28 m platumā. Vai tiešām neviens nav mācījies pilsētbūvniecību? Miķels no tā visa ir pilnīgi beigts. Stulbums 5 pakāpē.


taa: Re: Redaktoram... [23/03/2017 19:19]

Tapeec ka tuneils ir krietni daargaaks par tiltu, tas arii viss.


Miķelis: Re: Redaktoram... [24/03/2017 09:19]

Nu un pēc 25-50 gadiem pēcteči domās kā izvākt no centra dzelzceļu, lai naftas mucas tam neietu cauri? Mēs domājam ilgtermiņā vai neredzam tālāk par savu degunu? Kāds ir rēķinājis iespēju, veicis kalkulāciju? Protams ka nē. Lai nākamajā konkursā par Ziemeļu šķērsojumu varētu pateikt - ko ta mēs, Mēs nemākam tuneļus būvēt. Aicinam dāņus, zviedrus un visus pārējos. Šeit kā reiz bija iespēja patrenēties.

Ko nozīmē dārgi? Kam dārgi? Tunelis atrisinātu ar dzelzceļu sadalītās pilsētas problēmas perfekti, atbrīvotu centru no dzelzceļa un ļautu attīstīt Maskačku kā pilnvērtīgu centra teritoriju. Tas ir dārgi? Atgriezt pilsētai attīstības iespēju. Bet pat diskusija nav bijusi, itin nekas, pat teorētiska diskusija. Un pēc tā visa, kas mēs par arhitektiem? Arhitekti piedāvā risinājumus, apsver iespējas, pēc tam notiek kalkulācija un publiska apspriešana. Bet viss šis mums ir nokrāpts, pateicoties absolūtai inercei un nevēlēšanās darīt savu - arhitekta darbu. Esam izgāzušies kā veca sēta. Un kur? Savā pilsētā. Rezumējums - par RB trasi Rīgā publiskas diskusijas nav bijis, pilsētai uzspiests risinājums, kas ir absolūti greizs un par to maksās mūsu bērni, bet mazbērni domās kā atbrīvoties no bīstamu kravu transportēšanas caur Rīgas centru.

P.S. Un tikai Vents domā nevis par savu, bet pilsētas labumu, visiem pārējiem piekāst, labāk ielikt kabatslakatiņu uzvalka kabatā, uzvilkt savu publisko smaidīgo arhitekta masku un gudri kaut ko n..rst. Un tā ir visistākā sovoku kultūra. Arhitekts savās labākajās izpausmēs virza sabiedrības attīstību, nevis teciņus skrien Naudai pakaļ, bučojot tai rociņas un pēdiņas. Bet mēs taču esam sovoki, vai ne?


Dārts Veiders: Re: Redaktoram... [24/03/2017 10:38]

Miķeli , stumdīt mākoņus, bez ekonomiska pamatojuma nav košers, tas ir jampampiņu piegājiens, un nedomāju, ka praktizējošiem arhitektiem jābūt jampampiņiem( vai vēl ļaunāk apzinātiem ziepju vārītājiem)

Kā jau polemikā ar Venti parādījās Rīgas loka pamatojuma arguments, tas ir Baltijas gaisa satiksmes mezgls - RIX, kuru taisnās līnijas gadījumā viennozīmīgi apdraudētu Tallinas lidosta, kurai trase arī ir blakus ar visu pieturu. Tas kā iet cauri Rīgai ir dīls starp RB( ES naudas devējiem), LR(SM(LDz),KM(VKPAI)...) un RD, izdīloja to ko varēja izdīlot un arhitekti( praktizējošiem arhitektiem pie kuriem Tu apelē) nav nekādi komjaunieši aktīvisti, bet vispirmām kārtām uzņēmēji, kam lai dzīvotu vajag pelnīt, ja nu kādam bija jārunā par mākoņu stumdīšanu tie būtu akadēmiskie, administratīvie arhitekti, kuru pienākums ir ar to nodarboties.

Tieši sovoka tradīcijās ir revolūcijas taisīt un tiltus dedzināt.

Savukārt tirgus ekonomikā katram jādara tas kas padodas labāk un šaubos vai arhitekti ir kas vairāk kā varas apkalpotāji ( SULAIŅI- tas ko Tu promotēji iepriekš).


Miķelis: Re: Redaktoram... [24/03/2017 13:41]

Dārt, akadēmiķi saņem savas 3-5 ripas EUR mēnesī un staigā zemāk par zāli, tiem maksā valsts. Tu domā šie pacels balsi, ka RB slikts, nav diskusijas utt.? Akadēmiķi LAS kongresos skalda matus, kā kas lielāks jāapdomā, tā aste iežmiegta kājstarpē. Negribēju nevienu apvainot, bet ja neviena nav - un izskatās ka visi pelna naudu vai tai pie kalpo, nu ir taču Rīgas arhitekta birojs, VKPAI, būvvaldē taču pilsētas attīstības departaments, nu vismaz to pienākumos ietilpst pacelt diskusiju par Rīgas attīstību turpmākiem 25-50 gadiem un izejot no tā kaut ko plānot. Kāpēc Artis, Vents, Tu, Ingurds, Andis, Pēteris, nu un dažreiz Miķelis mēģina aktualizēt pilsētai svarīgas tēmas? Bet LA drukā reklāmas rakstus? Nu kaut kas taču nav kārtībā?

Diskusijai taču vajadzētu būt pirms lēmumiem? RB pat nav biznesa plāna, bet zemē lāpstu dūrēju ka biezs. Kas ar mums notiek?


Ingurds Lazdiņš Re: Redaktoram... [24/03/2017 16:06]

Es domāju, ka LAS domā, ka viss ir čikiniekā.

Vēl ir jautājumi?

* * *

Ā, par akadēmiķiem... tieši nesen domāju - "Rēģionālā arhitektūras akadēmija"... lepni skan! Esat kādreiz kāda aktuālā būvprojekta (kā RB) sakarā dzirdējuši? Vai, varbūt, saistībā ar nacionālās arhitektūras skolas (lasi - stila) izkopšanu un virzīšanu??


Forests: Re: Redaktoram... [24/03/2017 12:47]

30 m skolā? Es arceros 100 m.


Miķelis: Re: Redaktoram... [24/03/2017 13:44]

Mums bija skolas pagalmā 30m un 100 m izbraukuma pasākums. Bet 30 m cauri visai pilsētai uz estakādes kājām? Nav bišķi par platu? Par monstrozu? Varbūt pievelkam vilcienu New Hansa City?


NeO: Paldies [23/03/2017 18:33]

Labs rakts!


Rokijs: Pazeme [24/03/2017 11:18]

Miķeli Tu taču neatbalsti ne pazemi, ne metro, kas tad notika ? Diemzēl vienīgais reālais ir neriāls.


Miķelis: Re: Pazeme [24/03/2017 13:47]

Metro, ne metro, bet dzelzceļa sliedes cauri metropolei ar naftas mucām ir arhaika, to pat Dripem vajadzētu saprast. Tā vietā no 10 m uztaisam 28m, un visi no prieka nezin ko darīt. Bet piedodiet, tas ir 19.gs risinājums.


sikums: Re: Pazeme [24/03/2017 17:29]

Nekas inovativs tas nav gan, piekrītu. Bet, ja reiz esam tadi realisti un par dotajam naudinam nevaram to un nevaram sito, tad kur nu vēl bāzt degunu mākoņos un sapņot par pazemes vai gaisa vilcienu. lol


Pēteris Ratas: Re: Pazeme [25/03/2017 07:30]

Man liekas kravas vilcieniem ir paredzēts apvedceļš apkārt pilsētai. Tas laikam tad atrisināsies. Ar sliedem uz estakādēm, to var labi atrisināt izmantojot telpu zem sliedēm un pilsētvides dizainu. Dzelzceļu likt tunelī ir ērti, bet tuneļa izmaksas ir gandrīz desmitkārtīgas nekā virs zemes. Un bez tam Rīgā nav labvēlīga grunts tuneļiem. Tas nav reāli.


Miķelis: Re: Pazeme [25/03/2017 08:51]

Tad jau Ziemeļu šķērsojuma plānotāji ir kļūdījušies? Zem estakādes vajag pastāvēt, kad iet pāri vilciens, nekāds dizains nepalīdzēs. Kamēr nav aprēķinu, nav korekti nosaukt skaitli 10 reizes lielāks, un aprēķinu nav. Kā arhitekti mēs diskutējam par labāko risinājumu pilsētai un tunelis tāds ir, jo atbrīvo Latvijas metropoles centru no dzelzceļa un savieno divas 19.gs sadalītās pilsētas daļas vienā pilsēttelpā. Sākumā idejas, tad aprēķini un tad diskusija, jo dažreiz lai iegūtu rezultātu ir jāmaksā. Tā tas notiek brīvajā pasaulē. Savukārt sovoka kultūrās pieņemts gaidīt norādes no augšas, un pieslieties sovoka vadoņu viedoklim. Diskusija palīdz pieņemt labāko lēmumu.


Pēteris Ratas: Re: Pazeme [25/03/2017 10:50]

1. Ziemeļu šķērsojuma gadījumā ir izvēle starp iegremdetu tuneli vai augsto tiltu (kas ļautu kuģiem un prāmjiem izbraukt). Šāds tilts ir stipri augstāks par dzelzceļa estakādi, un tam būtu vajadzīgaka stipri garāka nobrauktuve nekā tunelim, vajadzētu pārtrasēt esošo ielu tīklu, un būtu jāatpērk daudz vairāk zemes tilta būvei. Tieši bažas par zemes atpirkšanu bieži ir iemesls būvēt tuneli.

2. Pilnīgi piekrītu kad esošais dzelzceļa uzbērums sadala pilsētu un degradē vidi ap to. Tas ir absoluti skaidrs. Bet atceries, ka mums pēdējā gadsimta laika pat estakādi nav pa spejai uzbūvēt. Ko nevar pacelt to arī nevar panest. Daļēja uzbēruma norakšana un elizabetes ielas savienošana ar timoteja ielu jau būtu liels labums.


Miķelis: Re: Pazeme [25/03/2017 11:58]

2. Bet te taču pasākumu apmaksā par 85 procentiem ES, kur problēma to paskaidrot? Degradēto teritoriju revitalizācija. Pilsētai bija jābūt savam uzstādījumam - tunelis un viss, tā ir mūsu prasība. Pirmsākumos atceries bija tunelis zem Āgenskalna. Visi jau bija gatavi rakties. Pat Neils pārplēsa vvairākus krekliņus, būs un viss, pirms sāka protestēt iedzīvotāji. Sanāk ka jāsāk protestēt, lai pieņemtu labāko risinājumu? Neils ko, spēj tikai Naudu apkalpot, savas domas nemaz nav, mazākos Salacgrīviešus izdr..zt publiski? Bēdīgi, stipri bēdīgi tas izskatās.

3. Piedevām kāpēc tilts ir 28 m, nevar matemātiski savietot 4 sliežu ceļus šaurākā platumā, tos pārklājot? Mierīgi var tikt cauri ar kādiem ~ 14m un regulāciju pirms tilta.

4. Pēteris uzrakstīja vēstuli un paslēpās? Arī stulbi, vai nu raksti un publiski diskutē, vai nu nesmērē papīru, vai pajautā Ventim kā tas jādara.

5. Pilsētas arhitekts, ko tas vispār dara?

6. VKPI zem inspekciju galdiem spēlē akmens, šķēres, papīrītis?

7. LAS tik nobijušies, ka pat visas pildspalvas noslēpuši LAS mājā?

Jebšu patiesībā mūs interesē tikai nauda, vienīgi nauda un varas labvēlība? Bet tad jau neesam nemaz arhitekti.


Peteris Ratas: Re: Pazeme [25/03/2017 18:44]

1. Es domāju ka šajā projektā ES finansē RB, nevis pilsētas labiekārtošanu. Pārējo iniciatīvu vajadzētu uzņemties pilsētai. Varbūt ir vērts veidot dialogu ar pilsētu.

2. Attiecībā uz tilta platumu, sliežu ceļa dinamiskais platums (stuctural gauge) apm. 5m x 4, tad vel stabi kontaktvadiem, un kāda drošības josla abās pusēs, tad 28m izkausas ok. Varbut vareja par paris metriem mazak, bet tāds nu tas tilts ir.


Miķelis: Re: Pazeme [25/03/2017 20:59]

1. Es nofinansētu tuneli ( Āgenskalna precedents ) ja mēs paši to prasītu. Diemžēl diskusijas nebija. Nebija aprēķinu kas dargāks 28 m plats tilts un estakāde vai seklais tunelis.

2. Kurš teicis ka vajadzīgas četras sliedes rindā? Piedevām 28 m diez vai izdosies izdzīt cauri visai Pārdaugavai, ja nu vienīgi savācot privātīpašumus. Kāpēc nevarēja būt 2+2 ar regulāciju abos tilta galos. Nedomāju ka intensitāte būs tāda ka uz tilta vienlaicīgi atradīsies četri vilcieni, tas ir pilnīgs stulbums, kas norāda ka RB sēž kaut kādi kreisie inženieri. Plus kāds būs estakādes augstums? Tāds pats kā uzbērumam? Tad iedomājies kāda izskatīsies dzelzbetona konstrukcija ( biezums reiz 28 m platums )ar 4!!! vienlaicīgi ripojošiem dzelzceļa sastāvu nestspēju. Kaut kāds kosmoss! VKPAI beigs spēlēt akmens, šķēres, papīrītis, izlīdīs no galdu apakšas un uzspiedīs šitam monstram zīmogu? Pēc tam turpinot ķert milimetrus Vēsturiskajā centrā? Sorry čaļi, Jūs neviens par pilnu vairs neņems, neviens. Tā kā risinājums ir sasteigts, neprasmīgs un 19.gs pilsētplānotāju cienīgs un modernas pilsētas attīstībai neatbilstošs. Auzas, skaistas auzas, kurās visi priecīgi un laimīgi par dāvināto naudu esam iebraukuši. Nu un protama lieta - gudrām runām par attīstību, iztērējot Pēteri - 1 miljardu ( Venta aprēķins ), izkropļojot savu pilsētu un sadalot to divās daļās ar estakādēm, kopējot 19.gs risinājumus. Braši, intelektuāli un galvenais pārdomāti. Latviešu apdomības kalngals. Puzē guļbūvju namiņā mājo Latvijas ģenijs, arhitekts ar lielo A, izcils pilsētplānotājs, ES naudas apguvējs.


Miķelis: Re: Pazeme [25/03/2017 16:39]

P.S. Tad esam vien Naudas sulaiņi, kā ASV 50.gados tos sauca par "mājas nēģeriem" . Ja nespējam vērst pilsētas attīstību pozitīvā virzienā, tad esam vienkārši "mājas nēģeri" Naudas namā.

Un tad protams, nepieciešamas smalkas prasmes, klusēšana, elegance pasniedzot kārtējo ēdienu ēkas izskatā un "uzticamā suņa skatiens" skatoties Saimnieka acīs. Tā?


VD: Miķel: [24/03/2017 17:40]

Miķel, paldies par manis pieminēšanu un, cik saprotu, izsaukšanu uz diskusiju paklāja :) Atzīstam - attiecībā uz Lidostas loku “vilciens ir aizgājis”, puses palika pie sava. Izvelc labāk Pēteri&Co – šiem ir inerce un, cik saprotu, ir ko teikt, diskutēt par Stacijas mezglu.

P.s. Daļēji varētu piekrist Dārtam par arhitektiem=sulaiņiem, par primitīvu naudas pelnīšanu un arhitektu profesijas it kā nebūtisko lomu liela mēroga projektu lēmumu pieņemšanā... Dārt, bet diez vai tu gribētu strādāt par "sulaini" piemēram, restorānā, kur cilvēkiem pasniedz strogonovu ar tarakāniem.


Miķelis: Re: Miķel: [24/03/2017 18:09]

Ir jau aizgājis, es jau tikai dažas domas vēsturei pieklepoju klāt:-). Tā diskusija ko Tu iesāki vēl RB sākumposmā, ja tad Pēteris un Co būtu pievienojies, pārējie ņemtu dalību, tad gan vēl kaut ko varētu mainīt :-) Iedomājies kādi sēru karogi paceltos Puzē un Amerikāņa un Co īpašumos;-). Tagad, kad rozā brilles visiem nokritušas, protams ir par vēlu. Bet labums ir tas, ka varam pafantazēt un izdomāt to labāko variantu. Iedomājies pēc 50 gadiem students, nākošais Krastiņš, to visu arhīvā lasīs un teiks - jā tiem vīriem bija taisnība. Tie bija domājoši eksemplāri no kopējās pelēkās masas:-).

Veiksmi Tev darbos!

P.S. Gribētu jau te dabūt arī diskusijā iekšā Visvaldi, Lielo Andri, Uldus u.c. spēka mitriķus - bet tie jau apvainojušies. Šite jau pa spalvai nevienu neglauda;-)


?: Re: Miķel: [27/03/2017 10:59]

Domā kādam tik svarīgs diezgan ierobežotā diskutētāju loka un, pārsvarā, Tavs viedoklis? Tie Tevis minētie puiši ir ko paveikuši, var patikt vai nepatikt, bet šajā portālā visbiežāk sastopami aizvainotie un pašuprāt nesaprastie., un Tu, protams. Ne visiem tas liekās interesanti.


Miķelis: Re: Miķel: [27/03/2017 11:38]

Pārsvarā te ir gan Arta , gan Venta, gan Dārta, gan Ingurda, gan Anda, gan Renāra, gan Ilzes, gan dažreiz Andreja gan protams citu viedoklis. Loks nav nemaz tik ierobežots. Tas ka ir vesela plejāde ar apvainotajiem, kurus te neglauda pa spalvai, bet kritizē un tīri pamatoti ( pierakstot pa punktiem klāt kur tā vaina) un līdz ar to protams ka viņi taču nerakstīs portālā, kur saņem kritiku. Fui, viņiem taču liekas, ka viņi piedzimuši ar sudraba arhitekta karotīti mutē, viņus taču nedrīkst kritizēt, viņi taču ir labākie.

Kaut, piemēram, gadījums ar Pētera privātmāju, kas iesniegta Gada skatei, kaut vai, pierāda ka tā nav. Pētera privātmājai trūkst foto no otras puses un kas ir redzējis otru pusi, tas zinās, kas tur redzams. Nu un Pēteris taču mājas otru pusi nerādīs, ne pa kam.

Vai Lielais Andris. Protams, ka šeit a4d.lv saņēmis daļu kritikas par Grēcinieku ielas namu, protams ka nav nevienu vārdu uzrakstījis, jo īsti jau argumentu par plāna projekciju uz fasādes nav.

Vai Visvaldis, kurš brauc uz Dubaju, bet kārtot savas lietas, ne LAS.

Nezinu nevienu arhitektūras skolu, kura izaugusi bez kritikas, tā kā arhitektūras kritiķi pārsvarā nodarbojas ar reklāmas rakstu rakstīšanu LA vai grāmatu publicēšanu saviem mīluļiem, vai strādā par PR speciālistiem LMMM, ko darīt, - nākas iztikt ar Miķeli.

Kas attiecas uz nesaprastajiem - vēsture visu saliks savās vietās - neviens kas šeit publicē savu viedokli pēc balvām netiecās, bet uztur diskusiju un palīdz izdzīvot pirmkārt savam veselajam saprātam šajā sulainisma pilnajā laikā. Mēs to darām pārsvarā sevis dēļ, jo citādi šo mazo arhitektūras pasaulīti aprīs alkatība, sulainisms, iedomība, muļķība un Naudas maisu idejas. Kāmēr augstāk pieminētie to darīs, diskutēs, meklēs risinājumus, tikmēr portāls pastāvēs. Un diskusijai aicināti pievienoties visi, ja vien protams Tavas smadzenes nav tiktāl uz sevi orientētas, ka diskusiju uzskati par tukšu laika šķiešanu. Brīdī, kad cilvēks pārstāj domāt, diskutēt, uzklausīt pretēju viedokli - viņš mirst kā Homo Sapiens.


?: Re: Miķel: [27/03/2017 13:23]

Nav ienācis [prātā, ka visus Tevis minētos vienkārši neinteresē ko domā Miķelis? Tā kritika, kas Tev liekas objektīva, man liekas subjektīva un kādam citam varbūt vnk neinteresanta. Tā viš ir, var diskutēt tikai ar tiem, kas grib ar Tevi parunāties.


Miķelis: Re: Miķel: [27/03/2017 13:46]

Nu un ko ja arī mani Tavs viedoklis neinteresē, bet dīvainā kārtā to izlasu;) Atspringsti, Miķelis gan jau kādā brīdī pazudīs un pašslavināšanās varēs turpināties. Šobrīd ir mazliet neērti, vai ne? Gluži muļķi a4d.lv laist nevar? Nākas savu viedokli pamatot? Kļūdas loģikā, funkcijā, vizenēs noslēpt ar gaisā paceltiem pirkstiem nevar?


?: Re: Miķel: [27/03/2017 14:42]

Tev tiešām liekās, ka iespejams tikai viens, vienīgais pareizais un īstais Miķeļa viedoklis ? Bez jebkādiem komentiem no autoriem, vai citiem iesaistītajiem. Nu nav tā tāda normāla diskusija- vnk Miķelis tā teica un tā tam būt, īsti jēgas nav pat iebilst, kur nu vēl tiem, kam projektēt patik labāk kā kritizēt.


Miķelis: Re: Miķel: [27/03/2017 15:36]

Nē, protams. Bet ja iebilsti, pamato. Savukārt ja sēdi un klusē, - tātad vai nu nav ko teikt, vai nu kompleksi, vai nu uzskati sevi par kreiča dāmu ( zoles terminoloģija ) kaut patiesībā esi parastais platais, kurš bez kolēģu jūsmīga atbalsta neko nespēj. Ja nespēj argumentēti pamatot savu ideju ( sākot no sarkanā Ledus un beidzot ar plāna projekciju uz fasādes ), ne jau Miķelis vainīgs, bet ideja ir kreisa. Ja uzprojektē māju, kurai vari rādīt tikai vienu pusi, ārpus jebkuriem konteksta rāmjiem, ne jau Miķelis ir vainīgs, bet Tu pats un Tavi koppapīri. Ja Tev funkcija tāda kā pirmkursniekam, ne jau Miķelis vainīgs. Miķelis ko ierauga to uzraksta īpaši nesaspringstot, izskatās ka autori gan saspringst? Tā kā neņem galvā pārāk Miķeļa rakstīto, tikai projektējot atceries, ka Miķelis Tev lūr pār plecu, un Tavas kļūdas noteikti atradīs;) Bīsties Miķeļa ;) Un pastāsti saviem bērniem par arhitektu-Bubuli Miķeli, vari šos pat pabaidīt, kad neklausa;)


?: Re: Miķel: [27/03/2017 15:38]

Nu gan, ar paškritu nesirgsti nemaz, Mēs ārhitektūra.DDD:(


Miķelis: Re: Miķel: [27/03/2017 15:54]

Kā reiz tas bija domāts sarkasma veidā. Tu varbūt ko pa lietai uzrakstīsi, par RB, vispār jau tas ir raksta un komentāru tēma? Kam tad Miķelis uz varžacīm atkal uzminis, ka par viņu te garās peršas jāraksta?


Ha: Re: Miķel: [27/03/2017 22:23]

RB jau tikai par sliedēm maksā, konkursa nolikums ari nemaldināja, resp. nesolīja neko uzvarētājiem. Un ORVEL uztraukumam nav pamata, ārpussliežu telpai naudas nav, un nav arī slīts, ka būs.Un , lai kā Miķelis nicina naudas varu, bez tās vienkārši nebūs nekā. Kur problēma.


Aristofans: Re: Miķel: [27/03/2017 22:45]

Problēma ir tajā, ka Ādama Smita "Pētījums par tautu bagātību dabu un cēloņiem" dotajā brīdī tiek reducēts līdz: 'nav naudas, nav baudas'. Cerams, ka paralēles savilki.


Ha: Re: Miķel: [28/03/2017 08:27]

Tā kā arhitekti savas ieceres realizē par svešu naudu, nav ko sapņot, ka kāds maksās par nepasūtīto,. Nauda ir tikai sliedēm, pārējam finansējuma nav. Un tāpēc , droši vien, neizvēlējās ORVEL, bet profesionālus sliežu projektētājus. Labi, ka uzsākta kārtējā diskusija par Rīgas centra atīstību, bet nebija jau Nolikumā solījuma , ka uzvarētājs varēs pārbūvēt visu iecerēto. Tāpēc ORVRL bija vienīgais no LV, kas piedalījās, jo pārējie Nolikumu izlasīja... Sliedes, sliedes, sliedes, build&design


Jautājums vietā: Re: Miķel: [27/03/2017 15:42]

Miķel, vai esi bijis Cēsu privātmājā?


Miķelis: Re: Miķel: [27/03/2017 15:58]

Palūdz Pēterim mājas otras puses bildes ar visu vides kontekstu un tad abas gala fasādes ar visu vides kontekstu. Un tad bildes no tuvējā ābeļdārza. Tad sapratīsi par ko cepiens. Kā teica Artis - bezkompromisa Modernity, ar uzsvaru uz bezkompromisa.


Arhitekts: Re: Miķel: [27/03/2017 18:54]

Vai Miķelis ir Arh. Gada balvas žūrijā?


googoo Re: Miķel: [27/03/2017 22:23]

Bet, lūdzu, konteksts, otra fasāde un pat viņas rasējums. Nav pat jālūdz, viss soctīklos un OOB lapā atrodams. Tiesa, satraukumu vēl joprojām neizprotu - vai tas, ka tuvumā ābeļdārzs, nozīmē ābeļkoka dēļīšu izmantošanu fasādē? Vai tas, ka apkaime, līdzīgi kā 99% Pierīgas, noklāta ar laškrāsas namiņiem, liek turpināt šo tradīciju arī jaunbūvē? Konteksts var būt meklējams tajā, ka ēka uzsēdināta veco 80to gadu dolgostroja pamatu vietā, nesačakarējot ne kapeiku no pārējās vides, bet aklā Z fasāde novelk striktu robežu starp piepilsētas kakafoniju un neskartu dabas ainavu.


Miķelis: Re: Miķel: [27/03/2017 23:31]

Vispār jau šis topiks par RB, nevis privātmāju. Bet OK, ja par RB neko vairāk nevari pateikt apspriedīsim privātmāju. Kas tās par jaukām mājiņām ar divslīpu jumtiņiem fonā? To iedzīvotāji uzslējuši to betona sienu, lai neredzētu bezkompromisa modernity? Vai tas ir Arhitektūras rezervāts, lai divslīpu jumtu īpašnieki nepabāž galvas pāri betona žogam?

Pēteri, viss jau ir labi, tomēr no apkārtējās pasaules bezkompromisa modernity ēkas īpašniekam tomēr nevajadzētu norobežoties, viduslaiku cietokšņu laiks ar šaurajām šaujamlūciņām tā kā garām. Nepārproti - darbs ir labs un man tajā patīk gan proporcijas, gan ideja, gan izpildījums. Bet - viss augstākminētais + atradīšu precīzus citātus pierakstīšu klāt + apkārtne Tavu veidojumu ar atplestām rokām neuzņem,- biki pēc Mājas no filmas par mākslīgo intelektu izskatās, kur tas piebeidza gan savu izgudrotāju, gan gandrīz arī ciemiņu. Atceries filmu? Un nevajag bildes tumsā, darbs vislabāk uztverams dienasgaismā ar platleņķi un no lielāka attāluma. Bet gan jau žūrija aizbrauks uz vietas un visu sapratīs.

Iemet arī tās nesmukās bildes;)


taa: Re: Miķel: [28/03/2017]

Varat beigt mērīties, kāda kuram privātmāja padevusies, bet runāt par pilsētu. ORVELam ir daudz labas, reālistiskas idejas, kurās ir vērts iedziļināties un kārtīgi izrunāt RB stacijas kontekstā. Stacija laukums, gājēju pārejas uz pilsētu, estakāde pie Centrāltirgus, 13. Janvāra ielas telpas samazināšana, utt.

(Miķeļa tunelis pār Daugavu, lai paliek viņa piedāvājumā, kuru neviens nav redzējis, un zinot Miķeļa darba spējas arī neredzēs)


Miķelis: Re: Miķel: [28/03/2017 09:21]

Arī tunelis ir ideja, ja vien spēj galvā vizualizēt. Zīmēt katru ideju būtu stulbi un tam nav nekāda sakara ar darba spējām. Ideja un darba spējas ir divas dažādas lietas. ORVEL idejas ir labas, tikai izrādījās ka nevienam RB tās nevajag. Ko tur apspriest? RB darbojas kā valsts valstī, kā dzelzceļš Latvijā, un RB ar sabiedrības viedokļa vērā ņemšanu nenodarbojas. Šajā stadijā ir par vēlu, visas idejas - gan ORVEL, gan seklais tunelis, gan sliedes apkārt Rīgai - RB pats gudrs un rullē bez konsultantiem no arhitektu pilsētplānotāju rindām. Tās jau tikai sliedes ;)


taa: Re: Miķel: [28/03/2017 12:02]

Arhitekta darbs ir gan vizualizēt idejas, gan runāt, rakstīt pat tām. Būtībā pārdot savu arhitekta ideju sabiedrībai. Diemžēl vairumam pietrūkst viena vai otra, tāpēc sabiedrībā tik zems noskaņojums pret arhitektiem.


Miķelis: Re: Miķel: [28/03/2017 12:29]

Piekrītu ka tā ir, tomēr RB gadījumā neviena arhitekta ideja netika ņemta vērā jau sākotnējā apspriešanas stadijā, tur visiem viss jau bija skaidrs pirms vēl sākās diskusijas, Ventis diezgan labi visu uzzīmēja, pat aprēķināja? Un ko?

Salacgrīvieši tika brutāli atspārdīti ar kājām, vienīgie kas savu panāca bija Āgenskalna iedzīvotāji, jo sacēla lielu troksni.

Mums ir vesels lēvenis institūtu - RTU, Zinātņu akadēmija, Rīgas arhitekta institūts, pilsētplānotāji Būvvaldē, kam tad ir jāzīmē, jādomā idejas - Miķelim? Sabiedriskajam darbam šeit a4d.lv veltu diezgan lielu savu laiku un visas labās iniciatīvas mēģinu atbalstīt. Protams varu izstrādāt arī Rīgas Metro plānu, uzzīmēt un te ievietot. Tomēr tas tā kā nebūtu īsti mans lauciņš. Padalījos ar tuneļa ideju, jo likās ka tas ir vienīgais iespējamais variants atgriezt pilsētai pilnvērtīgu attīstību, to nesadalot, bet attīstot Maskačku. Nu vismaz daudzās Rietumu pilsētās tā arī rīkojas.

RB sakarā tādu "prāta vētru" nav nemaz bijis, kas ir absurds modernajā pilsētbūvniecībā, tā vietā no debesīm, vai no Puzes nolaidās 28 m estakādes risinājums cauri visai pilsētai. un visi priecīgi, garās slātaviešu runas par attīstību, sārtvaidži stāsta par veselīgo dīzeļu izmešu lomu pilsētas attīstībā, pieminekļu sargi uzslavē 28 m monstrozo estakādi, pilsētas tēvi norūpējušies par mazo Fēnikss laimētavu, kas tā bojā Stacijas ( pardon Veikala ) laukuma skatu, privātie jau tūlīt pat cels Radisonus, turpat, žēl ka uz sliedēm neļauj, LA cītīgi drukā savus reklāmrakstus un redaktors pazudis ar visu konjaka kasti, ko lika uz derībām, LAS klusē, jo klusēšana Sulaiņlaikos - zelts, nu dimants protams iepūst valdības stabulē ar kādu rakstu par mikrouzņēmumu kaitīgo ietekmi uz valsts ekonomiku. Nu un darba nosaukums ORVEL. Viss tas atgādina Orvela romāna 1984 darbību. Es nesaprotu. Nopietni. Visu šo galīgi nesaprotu. Laikam neesmu normāls.


...: Re: Miķel: [28/03/2017 13:41]

Sāc ar konkursa Nolikumu. Tur diezgan skaidri aprakstīts kas un kāpēc jādara, un ko rezultātā iegūst uzvarētājs. Pilsētas centra attīstība nav šī konkursa produktu sarakstā. Tas nenozīmē, ka nav svarīga, bet ne šajā maciņa kabatā.


Miķelis: Re: Miķel: [28/03/2017 14:33]

Draugi, konkursa nolikums tika sastādīts pēc publiskās apspriešanas, kurā arhitektu pienesums bija absolūta nulle ( izņemot Venta argumentētos rakstus ). Nevajag jaukt bēdīgo rezultātu ar neizdarības sekām. Ja arhitekti būtu vienojušies vienotā idejā, tad to arī panāktu. Viss pēdējais sugstākminētais ir SEKAS veselu institūciju neizdarībai, konkursa nolikums ir šo institūciju neizdarības sekas, kura materializēsies 19.gs risinājumā 28 m estakādē cauri pilsētai un moderna kā rakstīja Linkaits - MULTIMODĀLA transporta mezgla nesamībā. Respektīvi - čiks pelēkais, latviskais, kas kalts gadiem.


Dārts Veiders: Re: Miķel: [28/03/2017 09:51]

Vai "taa" ir redzējis AECOM izpēti un piedāvātos scenārijus? Ja ir , tad kā atškiras AECOM max. iejaukšanās scenāriji no ORVEL piedāvātā? Ja nav , tad šī informācija ir publiski pieejama , iesaku iepazīties un tad runāt, kas ko darījis, izdomājis , kas ko pušķojis , un sakrāsojis, un kuri ir vilcēji un kuri koši maija grāfi.

Starp citu savu neslēpto naidīgo sarkasmu, bez kāda veselīga humora pazīmēm, attiecībā uz Miķeli, varēji arī neizpaust, tas liecina par neglābjamu tizlumu. Ne Tu , ne es nezinām , kas ir Miķelis.


Cik var: Miķeli, Dārt & Co [28/03/2017 10:34]

Ejiet strādāt, jel...


Miķelis: Re: Miķeli, Dārt &amp; Co [28/03/2017 10:46]

Darbs ir viens no latviešu visaugstāk vērtētiem tikumiem. Darba tikums daudz apdziedāts tautasdziesmās. Tomēr 21.gs darbu parasti paveic ķīnieši savās fabrikās, un kā redzams pasaules kontekstā arhitektūrā latvietis ar savu darbu neko nesasniedz, ir divi izņēmumi - Birkerts un tagad Austris, bet šie nav nekādi baisie rukātāji, darba rūķi. Tā kā pirms nodoties darbholismam, der padomāt, kur tad ir 21.gs arhitektūras smaguma punkts - un katrā ziņā tas nav darba tikums. Tā kā strādā draugs, ja Tev tā liekas, bet mums atļauj "nestrādāt".


Miķelis: Re: Miķel: [28/03/2017 10:59]

Brīvdienu māja Villa A - Pēteri, atkal loģikas kļūda, nu un villa, tajā apkārtnē, nebūs par šerpu ņemts? Tur apkārt nav nevienas villas, tikai kā Tu saki - laškrāsas namiņi ar divslīpu jumtiem. Diez vai arī vēl radīsies, jo Gaujas senleja un esoši pamati tur apkārt nemētājas ka vai biezs.

Loģika, Pēter. Virtuve brīvdienu mājai nav par lielu? Baseins brīvdienu mājā?


Dārts Veiders: Re: Miķel: [24/03/2017 19:10]

Viss atkarīgs, Venti, no virtuves un produktiem kas tiek izmantoti, restorāna zvaigznēm, un protams publikas kas to visu patērē. Pieņemu ceptus circeņus āfrikas, vai āzijas virtuvē "nohavotu".


Pēteris Ratas: Evolucija nevis revolucija [25/03/2017 07:16]

Atkal es iesaku sho situaciju skatit no racionala skata punkta. Rubesas kundzes sacītais visu izskaidro. Tur nav nekas tragisks. Es zinu ka daudzi no mums velas ar šo stacijas projektu panākt plašāku pilsētas telpas uzlabošanu. Bet nu ir skaidri pateikts kas ir projekta mērķis. Vai varēja būt citādāk? Protams, bet iniciatīvai par pilsētas telpu ir jānak no pilsētas puses. Šī būtu bijusi laba iespēja iesaistīties projekta. Kāpēc nav bijusi pietiekama iniciatīva, par to varam diskutēt. Mēs visi zinām par pilsētas un valsts finansialam iespējām (zirgam nav naudas). Lielāka uzmanība tiek veltīta akūtu tūlītēju problēmu risināšanā nevis ilgtermiņa attīstībai. Tas ir dabiski. Bet tās divas papildus sliedes nav nekas slikts. Tās vismaz paver iespēju nākotnē izdarīt kautko vairāk šajā pilsētas daļā. Tas nebūs tik ātri kā mēs vēlētos, bet tas noteikti notiks. Kā jau minēju iepriekš citos komentāros, ja tiktu saprātīgi iesaistītas privātas investīcijas paralēli ar stimulējošiem pasākumiem, mēs varētu ātrāk un efektīvāk uzlabot šo pilsētas daļu. Tas viss vēl ir iespējams. Ir svarīgi ka ir šī diskusija un jāmēģina iesaistīt pilsētas pārstāvjus. Un mums jābūt mazdrusku optimiskākiem.


Mr Pink Eyes: Paldies [27/03/2017 08:17]

Labs raksts Arti!


googoo neliels apdeits [31/03/2017 19:46]

googoo Re: neliels apdeits [31/03/2017 19:47]

ai, nu, atkal tie joki ar saitēm... bet sapratīsiet, kas kur jānodzēš, lai strādātu


Dārts Veiders: Re: neliels apdeits [31/03/2017 20:40]

Viss jau pareizi, RD un LR būtu jāiespringst un jārisina jautājums.

Tomēr retorika nelāga. Vai tiešām dāņi bija uztaisījuši tikai divas sliedes un nojumi, principā ignorantu projektu, kā pasniedz mēdijiem Tu un dalēji Andis? Vai tiešām izpētes teritorija ir jārisina RB būvprojekta ietvaros, ja pārējās puses pat uzdevumu nebija sarūpējušas metam, kur nu vēl ciparus ?

Zini taču Pēteri ,kas par procedūru ir metu konkurss un kādi ir tā noteikumi?

Ko darīja AECOM's par 614 kilo,viņu izpēte un scenārijs , kas bija ši metu konkursa izejamteriālos ir pilnībā pazuduši no Tavas retorikas? Būsim atklāti maksimālais scenārijs izpētei( nākotnes scenārijs) sakrīt Tev un AECOM.


Miķelis: Re: neliels apdeits [01/04/2017 22:25]

Beidzot pieleca kādēļ tā. Amerikā ir Silikona ieleja - IT nozare - Apple, Oracle, IBM, HP, Google, PayPal, Ilons Masks utt. Mums ir Dzelzceļa ieleja - mēs attīstam dzelzceļu, elektrificējam, mainām sliedes, pārmijas, taisām 28 m estakādes cauri Rīgai, Dzelzceļa muzejs, mazbānītis Alūksnē. Mēs investējam Dzelzceļa ielejā - drīz būsim krutākie pasaulē. Viss dzelzceļā mums būs kā no nullītes. Dzelzceļā ielejas galvenais inovators dzīvo Puzes stacijā un sapņo par Superloop maršrutu Puze-Rīga. 1000 km/h. 15 minūtes un tu jau risini jautājumus Saeimā. Ērti. Inovatīvi un galvenais dārgi. Jo dārgāk, jo labāk. Tādu ES finansējumu var piesaistīt!

Dzelzceļa ieleja - tas ir Latvijas veiksmes stāsts. Ja Stīvs Džobs sāka garāžā, tad latviešu veiksmes stāsts sākas dzelzceļa depo. Ja Stīvs Džobs kaut ko pats izdomāja, tad latvieši visu iepirks - sliedes, vilcienus, arī arhitektūras pakalpojumus.

Dzelzceļa ieleja - spēcīgs dzinulis ekonomikai, inovatīva uzņēmējdarbības vide, īsta start-up kalve. 19.gs. pārdomāti risinājumi pilsētbūvniecībā, importa dzinējspēks, pārdomāta izvēle.

Dzelzceļa ieleja - ekonomikas dzinējspēks.

Orvels ar mums lepotos. Viņa grāmatā 1984, iztrūkst tikai viena nodaļa - par Dzelzceļa ieleju un tās iedvesmotāju Lielo Brāli no Puzes.


Микелис: Re: neliels apdeits [31/03/2017 20:44]

Redzēju tiešraidē. Super! Kad Andis pateica - ....tas ir noziegums, tas bija kā labas drāmas fināls. Tālāk kadrā vajadzēja parādīties policijas auto ar CSi komandu, kuri sašņorē attiecīgos feisus.

RB izskatās gan ka rullēs smaidīgi tālāk. Kas notiek ar JD? Kāds starpinstitucionāls veidojums? Birokrātijas "dzirnaviņu dejai"?

Bet protams puziešiem tas kā pīlei ūdens. Ja galvenais ES fondu turētājs Monako nolūkojis dzīvokli, tad saprotam valsts varas vēsti pareizi. Momentu , kad Rīgu varēja pārveidot par 21.gs pilsētu, diemžēl esam palaiduši garām, Puzē aiz mākoņu maliņas aizspraustās karotes izdalītas, mielasts ar šmakstināšanu, urkšķēšanu, čāpstināšanu var sākties. Kā teica Lielais Kombinators Kisam Vorobjaņņikovam : Мы чужые в этом празднике жизни, Киса...


Arhitekte: Re: neliels apdeits [02/04/2017 11:06]

Labrīt, šis saites nestrādā. Varat lūdzu ielādēt velreiz


Miķelis: Re: neliels apdeits [02/04/2017 11:45]

Meklētāja logā jānodzēš htpps// un jāpalaiž vēlreiz. Cиний ворышка - Puzes inovatora attēlojums mākslā. Precīzāk diez vai kaut kur būs attēlots, mantojumā Latvijas jaunajai paaudzei atstās inovatīvo 19.gs risinājumu - Dzelzceļa ieleju.


jtd: le roi est mort vive le roi [03/04/2017 10:11]

Miķelis ir miris, ir atnācis polittrollis :(


Miķelis: Re: le roi est mort vive le roi [03/04/2017 10:56]

Latvijā politikas īpatsvars arhitektūras norisēs šobrīd ir neproporcionāli liels, notiek viena nejēdzība pēc otras, kaut vai RB saistībā, tiek pieņemti atklāti stulbi un pat noziedzīgi lēmumi. RB nav biznesa plāna, jo var gadīties, ka viss projekts ir absolūti nerentabls. Viss notiek steigā, labākajās Latvijas tradīcijās, - pēdējās nakts lēmumi.

Tas ka Miķelis redz tiešu korelāciju starp valsts politiku un arhitektūras attīstību Latvijā nav nekas jauns. Līdz ar to pavilkt uz zoba Tavu mīļo Puzieti, kurš to putru vāra Latvijas mērogā var ne tikai Dienā, Dienas biznesā, bet arī respektablajā a4d.lv.


Miķelis: Re: le roi est mort vive le roi [03/04/2017 12:21]

te Puzietis stāda sniegpulkstenītes: http://www.ven...pili,-8.aprili

Nu vai nav skaisti? Lielākā sniegpulkstenīšu stādīšana pasaulē!


Miķelis: Vai tiešām? [04/04/2017 17:20]

www.diena.lv/r...bildi-14169395

Man šķiet pilsētas arhitektam vajadzētu izsniegt Lielas Brilles, jo redzēt Okupācijas muzeju ir viens, bet neredzēt Rail Baltic iespaidu uz pilsētu, ir pavisam kas cits. Rail Baltic trases saistībā nebija nevienas arhitektu konferences, nevienas ekspertu grupas sanāksmes. Varbūt labi, ka Lielais Sarkanais Zīmogs glabājas Būvvaldē? Neatceros, kad Rīgā vēl pilsētas arhitekts bijis tik bezspēcīgs, bez iespējas kaut ko iespaidot. Varbūt ka nevajag?


Ingurds Lazdiņš Re: Vai tiešām? [04/04/2017 18:05]

"Ekspertu" padomes Latvijā pēc tradīcijas ir bezmaksas,

tā kā, varbūt, pat labāk, ka nav tādas šajā gadījumā organizētas. Dažādu iemeslu pēc labāk.

Vai esi kādreiz redzējis, ka LAS ar Rīgas domi, kur nu vēl RB, sadarbotos? Piedalītos pasākumu plānošanā, ko ierosinātu, sniegtu ieteikumus?!

Bet, nu, jā, cik tad nu bez maksas iesniegsi... Atskaitot dažu "pārstāvju", tā teikt - emisāru, piedalīšanos žūrēšanā - kad ne nolikumā, ne, vēl jo vairāk, izvēlēto risinājumu tālākajā liktenī, neko ietekmēt nav iespējams vispār...


Miķelis: Re: Vai tiešām? [04/04/2017 18:42]

Es to galīgi nesaprotu. Vēl nesen visi pūta garajās taurēs - Rail Baltic, rail Baltic, rail baltic... Nu cik foršs ir Rail Baltic, cik labs, cik ērts, cik inovatīvs, kā mēs brauksim uz Eiropu ( ar auto līdz Minhenei 18 h, starp citu, nekas pārdabisks ). Kā mums vajag, nu tā ka acīs cērtās. Nu baigi vajag. Nu tā kā visi trīcam, kā vajag. Lai nu ko, bet Rail Baltic, to nu gan vajag.

Tagad izrādās, ka ir visādi RB iepirkumi, kur vēsu garu par kādiem 600k EUR, 200k EUR viss kas tiek pētīts par Rīgas staciju, bet protams ne jau arhitekti tur ko pēta, ne jau arhitekti ir eksperti. Bet kurš tad?

RB vispār izskatās pēc kaut kāda privāta projekta ar valsts aizmuguri, pēc huligānu bandas, kura dara ko grib. Salacgrīvā neapmierinātie - paaicinām pie premjera un atspārdām, Rīgā gribat ko vairāk par sliedēm - klusējiet, pastāvat stūrī, ja mums nepiekrītat - rukās dāņi, atdodam darbus viņiem. Lietuvieši paši savilkuši sliedes - a davai aizsūtīsim ekspertus par 200k EUR, lai papēta vai viņiem tur viss kārtībā, kaut kā viņi piķi bez mums apgūst. Vajag tautai ko iebarot - o, vizualizācija, kurā kustās vilcientiņi, smuki kustās. Cik? Nu kādi 100k EUR. Tās summas, kas tur grozās, ir vienkārši kosmoss! Iepirkums par biznesa plāna izstrādi RB vajadzībām - nu kādi 200k EUR.

Tai pat laikā arhitektu ekspertiem, konferencei, kas izmaksātu nu ne vairāk par 70k EUR - naudas nav. Pilsētbūvniecībai, iedzīvotāju ērtībai - naudas nav.

Domāju, ka RB projekts ir gigantisks ES naudas iztērēšanas projekts, kas no mūsu budžeta prasīs tikpat cik Parex glābšana - vismaz 1 Miljardu EUR, un to dzīs cauri visi puzieši, kuri jau barojas no tā visa šobrīd, un turpinās to darīt turpmākos 10 gadus.

Te laba alegorija: www.youtube.co...?v=QFtlRkgjh18

Un pilnīgs klususms - mēdijos. Nu jā, "Kultūršoks", vienīgais, kas paceļ jautājumu, bet tas tā arī klusi aizies - Dzelzceļa ieleja, lūk mūsu valsts prioritāte! Miljards šurp turp, - sīki...


Dārts Veiders: Re: Vai tiešām? [04/04/2017 20:11]

Miķeli, nepareizie akcenti .

1. RB ir ES projekts, nevis LR, tas ir starptautiska organizācija - Baltija +ES, tā ka puzes vīriņa sulaiņu piesaukšana ir garām trasei.

2. Tas cik maksā AECOM un citiem iesaistītajiem starptautiskajiem špīleriem ir viņu nopelns, nevis mūsu apvainojums, mums maksā( nemaksā patiesībā), to ko mēs esam gatavi ņemt pretī, un mēs esam gatavi ņemt pretī viskaut ko , lūk esam gatavi pasauli lāpīt, sabiedrību labot utt.., arhitekti-uzņēmēji? Muļķības mēs taču esam Dieva vietnieki zemes virsū mums ir jāglābj pasaule , nevis jādarbojas tirgus ekonomikā, mēs taču esam viskaut kas cits un nekādā gadījumā nedrīkst personificēt mūs ar naudu, mēs pat par baltu velti esam gatavi kalnu gāzt.

3. Ja runājam par RB un RD&LR savstarpējām nesaskaņām un brīnišķīgos pasaules lāpītājus arhitektus , taču jau esi dzirdējis fabulu par jūras grunduli un haizivju&delfīnu karu?

4. Pilsētas problēmas ir jārisina Pilsētai nvis Baltijas valstīm +ES, to nu esmu 100% pārliecinārs. Tas ka Tu kategoriski atsakies redzēt RIX labumu no RB laikam nevarēšu labot, esmu mēģinājis. Tas ir ilgtermiņa ieguvums( tradīcija?), Baltijā aerocentrs ir RIX nevis Tallina vai Viļņa, tieši tāpat kā pasažieru kuģutransports ir Tallina un autobusu starptautiskā satiksme ir LT rokās.

5. Tu domā ka RB izmaksā iekš LR 10-20 miljrd? It kā runā par visu LR projektu 5 mljrd, no kuriem LR jāsedz ~ 0.5 mljrd?

6. Tad jau ēstiem un leišiem arī jāraud par RB postu?

P.S. Manuprāt puzieši daudz priecīgāki būtu par to, ja LR saņemtu tērējamo naudu nevis RB.


Dārts Veiders: Re: Vai tiešām? [04/04/2017 20:31]

Piemetinot

Ekonomikā ielikti ES 4.5mljrd noteikti ir tā vērti, lai iegrūstu no savas puses 0.5mljrd. Protams čupa peso aizies visādu ES ražotāju loriņos ar ko būs jātaisa un jāaprīko tā RB trase un stacijas, tomēr 100% vairāk naudas ieguls LR oikonomikā nekā LR būs ieguldījusi, pat tad , ja LR būs ieguldījusi 0.5 un tikai 1 paliks LR oikonomikā būs perfekts dīls, jo trase taču piederēs LR nevis kaut kādam privātajam uzņēmumam.( LR būs saņēmusi daļu trases no Tallinas( Helsinki tuvākajā nākotnē, un iespējams pat druk tālākā nākotnēPēterburga) līdz Berlīnei caur Varšavu.).

Nenoliegsi, ka šāda trase ar konkrētu kustīgu iedzīvotāju skaitu konkrētajos reģionos( Helsinki+apkārtne, un nākotnē Pēterburga un apkārtne un otrajā pusē ) ir perfekta dzīsla uz kuras sēdēt.

Baltija diemžēl nav galvenais ko vēlas uzsēdināt uz RB , 1. ešelonā Helsinki, otrajā Pēterburga( kad atkal saprāts atgriezīsies mātuškā).


Miķelis: Re: Vai tiešām? [04/04/2017 22:45]

1. Par aptuveni 5 miljardiem iespējams visus Latvijas ceļus uztaisīt uz nullīti, kur ieguvums būtu nesalīdzināmi lielāks.

2.Nemaz neesmu pret RB, tomēr esmu par protekcionismu it visā LR maršrutā, gluži kā leiši.

3. Par 280 Mio EUR iespējams atrisināt "sadalītās Rīgas problēmu" , atstājot autoostu tai pat vietā un novācot uzbērumu un uzbūvējot jaunu staciju. Kā? Ar seklo tuneli.

4. Kā to panākt? Rietumu inženieru kompānijas noalgošana + vietējo kadru - arhitektu konsorcijs. Bez LDz līdzdalības.

5. Tu ļoti maldies, ja domā ka RB ir bez bāleliņu ietekmes, gluži kā AirBaltic.

6. Īpašumtiesības uz RB. Esmu par 98% pārliecināts ka visi vērtīgie aktīvi nonāks puziešu rokās, bet trases apsaimniekošanu apmaksās valsts. Akcijas būs nopērkamas tieši tad, kad RB nesīs miljoniem lielus zaudējumus, jo kļūda būs rentabilitātes prognozēs. Būs vajadzīgs kārtējais Montāgs Girmess.

7.LR ekonomikā ieguls ap 10-20% otkatu veidā + 10% to ko nopelnīs apakšnieki. Pārējā nauda aizies uz Austrumiem un Rietumiem.

8. Man personīgi, gluži kā 90% Latvijas iedzīvotājiem RB neko nemainīs, es izmantoju avio pakalpojumus, vai braucu uz Rietumeiropu ar auto. Iegūs 5% tranzītbiznesmeņi un 5% ierēdņi. Tomēr... Par trases apsaimniekošanu maksāšu es ar saviem nodokļiem. Un apsaimniekošanas izmaksas būs kādi 80-100 Mio EUR gadā kā likts + % maksājumi bankām.

P.S.Neesmu pret progresu, bet ikdienā skaitu naudu. Neredzu ka to darītu valsts un apdomātu labāko risinājumu. Par bāreņiem patika?


Miķelis: Re: Vai tiešām? [05/04/2017]

RB nav eņģelis, kurš nes tikai labumu. Tas izposta vismaz 1000-2000 latviešu ģimeņu dzīvi, atņemot tiem īpašumu, kā arī sadalot lauksaimniecības zemes divās daļās ar pārbrauktuvēm 50 km attālumā apgrūtinās normālu saimniekošanu n-tajās saimniecībās. Tas ignorē, tieši ignorē Rīgas pilsētbūvnieciskās problēmas, radot 28 m platu estakādi cauri visai pilsētai, ne par mata tiesu neuzlabojot transporta, gājēju kustību Rīgā. Tas visā Latvijas garumā tiks iežogots un apsargāts, tādejādi kļūstot par vērā ņemamu ne tikai Rīgas, bet visas Latvijas sadalītāju divās daļās. Šodien ir 21.gs. ne 19.gs, kad dzelzceļam bija nozīmīga loma valsts attīstībā.

Kam tad domāta valsts? Kaut kādiem utopiskiem projektiem jeb iedzīvotājiem?

Mums ir vesela virkne demogrāfisku, fiskālu, veselības sistēmas, pensiju sistēmas problēmu, kuras ar dzelzceļa palīdzību nevar atrisināt. To vietā mēs 10 gadus risināsim dzelzceļu, maksāsim NĪN par graustiem, žņaugsim pensionārus ar IEN, zāģēsim mežus un izvedīsim, lauksaimniecības zemi pārdosim ārzemniekiem, lai pie novalkātajiem uzvalkiem piespraustu spožu brošu - RB?

Dārt, tiešām nesaprotu, jo tas nav izdevīgi 90% Latvijas iedzīvotāju. Saprotu igauņus ( Somija ), saprotu leišus ( Polija, Vācija ), bet mēs? Krievija vai Baltkrievija ar keša papīra tūtām, Magoni Rundāles pilī, bučojot rokas Krievijas dzelzceļa šefam? Kur dīls? Kur ieguvums?

Līdz ar to ja nav ieguvuma no dzelzceļa, tad ieguvums var būt sadalītās Rīgas risinājums + Rīgas kā kontaktpilsētas attīstība, Baltijas mēroga metropoles attīstība. Bet tad ir jābūt perfektai centrālai stacijai, ar perfektu funkciju, 200 taksometriem pie ieejas, sabiedriskā transporta MEZGLAM, Intermodālai stacijai.

Bet nekā no tā nav - paliek veikals, kurā piestāj dzelzceļš. Stacijas funkcija embrija līmenī un 28m estakāde aiznes pasažierus tālāk. Jābūt izstāžu centram - vismaz Frankfurte dalīts ar 10, jābūt koncertzālei Elba dalīts ar 10, jābūt futbola stadionam Minhene dalīts ar 10. Ko darīt pāķos?


Dārts Veiders: Re: Vai tiešām? [05/04/2017 10:15]

Pacietīgi palieku pie sava.

1. RB ir Baltijas+ES projekts , labi, i espējams kverpļi paspēs salīst un skaidas nofrēzēt, tomēr šaubos vai kāds pieļaus trikus ar tukšu kasi un neizdarītiem darbiem, salīdzinājums ar AIRBALTIC lieks, pēdējais ir caur un caur LR un vietējo vīriņu+vāciešu , kas piesedz moskovītu politnaudasmaisu intereses šeit,projekts,

2. Tu ietiepīgi neredzi RIX ieguvumu no visa šī.

3. Tu ietiepīgi neredzi tālo perspektīvi Helsinkus un Pēterburgas reģionu, Helsinki ir sen izteikti un izpētīti, bet visi vēl dziļdomīgi pieklusē par Pēterburgu ( saprotamu iemeslu pēc-Moskovītu režīms tam nav labvēlīgs). Neredzu iemeslu kāpēc leitim ir izdevīgi, ēstam arī, bet letam ne, kaut kas neštimm. Tad jau Oiropas ātrvilcieni ir noiets etaps, bet kaut kā tā neizskatās.

4. Nedramatizē ar izpostītām latviešu ģimenēm- tāpēc ir LR ( kā visās civilizētās valstīs) kompensācijas mehānismi.

5. Nejauc LDz un RB, tieši LDz lobiji bija tie, kas tik ilgi uz bremzēm turēja RB, tieši tie ,kas ar moskovītiem kazačoku lec. Tieši tiem nav izdevīgs RB, jo RB gadījumā A-R virziena leģistikai parādās alternatīvas ( ātras), Kalipēda lecās, maucam uz Vpili, Rīgu, Puzes duče lecas maucam uz Tallinu, Duče ar brāļiem ilmāriem lecas Rīgā, maucam uz Klaipēdu, Tallinā ēstu vīriņi lecas sūtam uz Dienvidiem. Manevrs vienas dienas laikā, tāpēc jau RB ir tik neizdevīgs Baltijas loģistikas vīriņiem, jo preču pārvadātājiem ir ātras alternatīvas.

6. Pat tad ja LR teritoijā paliek Tevis minētais 1 mljrd( atņemot ieguldīto 0.5 nieku) , tas ir ļoti labs dīls, un nedomāju ka leiši , igauņi un ES ļaus tā ar LR raspiliem otkatovičiem sadarboties, gan jau protams būs, bet ne tādā mērogā kā RD&LR rasts.

7. RB infrastruktūra nonāks LR rokās, kas LR pārvaldīs, tas arī no tā smels, LR pilsoņi adorēs savu Puzes duči , OK, smels duče, adorēs 20% , smels 20%ti, akli adorēs Rietumus, smels Rietumi, domās paši un paši pārvaldīs valsti, smels paši vienkāŗši kā 2x2.

8. RB nokrita kā sniegs no gaisa? Manuprāt ideja veca kā LRv2, Rīgas problēmas nokrita no gaisa? Nē, manuprāt jau gadsimtiņu ir spēkā. Kas LR un RD trūka laika ( 26 gadi !) lai radīdu ideju , konceptu un pat skiču projektu, aprēķinus par intermodālo mezglu Rīgas centrā? Vai RB risina kanālmalu?Risina autoostu ( vismaz dāņu metā)?Risina centrālo dz. staciju? Risina estakādi, pilsētbūnieciskos aspektus, veic izpēti? Risina. Vai viņiem to vajag? Īsti nē, viņiem vajag divas sliedes , smuku nojumi un papildus tiltu, un viss, viss pārējais ir Rīgas un LR nepieciešamības, kuras viņi risina, vai viņiem vēl jāgaida kamēr LR&RD izspēlkēs savas zemtepiķa spēles un nonāk pie kaut kādām kopējām prioritātēm( ja vispār nonāk) un uzmet uz šī projekta pārējās Rīgas&LR nerisinātās problēmas? Jāiegāž ES,leiši , igauņi, somi? Jāizgāž viss pasākums?

9. Kaut kā tā. Lai būtu skaidrs mans viedoklis, LRv2 iedzīvnieki nav nekādi nevainīgas avis, tieši viņi ir atbildīgi pie rezultāta, kas ir sanācis, pie dučes, pie 20%, pie lēmumu nomuļļāšanas, raspiliu otkatoviču plašo ģimeni utt, neviens nevienu nav totalitāri pakļāvis lai raudātu par upura lomu, vienkārši elite un tās rīcība ir tautas spogulis parlamentāras demokrātijas apstākļos, un pat totalitārisms ir konkrētās tautas konkrētā stāvokļa spogulis. Tā ka raut kreklu par nabaga tautu( tam starpā arhitektiem) ir lieki un iespējams liekulīgi, mēs šo visu esam ar savu rīcību, bezdarbību, pielaidību arī panākuši.


Miķelis: Re: Vai tiešām? [05/04/2017 11:47]

1. RB sēž vesela virkne bijušo Satiksmes ministrijas darbinieku, tai skaitā atbildīgais par iepirkumiem.

2. RIX ieguvums nebūs liels, pats vairākas reizes esmu lidojis no Viļņas, jo biļetes tur bija lētākas. Līdz Viļņai ar auto viens pūtiens. Tā kā viss atkarīgs no aviokompāniju cenu politikas. Būs Rīgā lētāks, lidos no Rīgas. Būs Viļņā lētāks, lidos no Viļņas. Viennozīmīgi pateikt ka RIX iegūs - nevar. Biznesa Risks tieši 33%.

3.Eiropā ātrvilcieni ir dārgi, dārgāki par lētajām aviokompānijām un auto. Tas ir ekskluzīvais gals.

4.Par "godīgām" kompensācijām un tiesas procesiem precedents jau ir bijis - LNB. Un neaizmirsīsim Vistiņu un Perepjolkinu, tur valsts atstāja pāris miljonus EUR.

5. RB ir kompānija ar valsts kapitālu. LDz ir kompānija ar valsts kapitālu. RB saistībā citāts: "2005.gada beigās tika uzsākta projekta priekšizpēte, ko finansēja Eiropas Komisija pēc Reģionālā Direktorāta pasūtījuma. Tika noslēgts līgums ar COWI AS un izpētes rezultātā bija paredzēts novērtēt labāko projekta risinājumu Rail Baltica maršruta, ātruma, izmantojamā sliežu platuma, vilces un citu tehnisko parametru izvēlei. Pētījumam bija jādod atbildi par jaunas līnijas būvniecības vai esošo sliežu ceļu rekonstrukcijas nepieciešamību. Paralēli projekta tehniskajai izpētei, Interreg III B programmas ietvaros bija paredzēts izvērtēt piedāvātos RailBaltica risinājumus no telpiskās plānošanas un reģionālās attīstības aspekta" - pēdējais teikums, kur ir pētījums no reģionālās attīstības viedokļa?

6. Apsaimniekošanas izmaksas? Sliežu ceļu infrastruktūras uzturēšana, apsardze, apdrošināšana utt. Cik ir gada izmaksas? Tad var noteikt projekta rentabilitāti no valsts viedokļa, jo ar vilcieniem operēs pavisam citas kompānijas, bet sliedes uzturēsim mēs ar Tevi - pensionāri.

7. Latvijas iedzīvotāji neko neadorēs, tāpat kā neadorēja AveLat, Ventspils naftu u.c. milžus. Kādā brīdī Lielais Brālis no Puzes to nozags un novērsīs uzmanību ar 100 ozolu stādīšanu Latvijas 100-gadei.

8.Kustība ar RB pa īstam sākās 2003.gadā. RB rada problēmas Rīgai, lielas problēmas ar 28m estakādi. Vai nu izliekamies ka neredzam ( kā to dara LAS, RTU AF, Pilsētas arhitekts ) , vai nu risinam šo problēmu. Ja nerisinam - slēdzam RD Pilsētplānošanas departamentu, no RTU APF plāksnes nokaļam pilsētbūvniecības, un likvidējam Rīgas Pilsētas arhitekta institūciju ), jo ,sorry, kāpēc uzturēt kādus 500 ierēdņus, kuri neveic savus tiešos pienākumus?

9. Tādēļ arī bija ilustrācijai video - Bāreņi. Nu atbilstoša alegorija, vai ne - vecmāmiņas tauta ) un bāreņi ( elite )?


VD: Re: Vai tiešām? [05/04/2017 13:28]

Miķel, daudzi labi argumenti! Lidostas loka risinājumam, tik tiešām, liela inteliģence nav. Kartē ir pieņemti trīs punktiņi, pamattrase un ir tikai vienas krāsas flomasteris. Tad nu līniju zīmētāji (n-tos gadus pēc tam kad bija jāplāno pamattrase un Rīgas savienojums) šos punktiņus kartē savienoja kā māk.

Arī uzskatu, ka patiesais mērķis (vadoties no tā cik caurspīdīgs ir šis process un cik nenopietna ir argumentācija) šim zigzaga zīmējumam ir tikai viens - iešņaukt pa maksimumu (+1mljrd). Ir arī lietderīgie naivie “lidostas patrioti” spītīgi pieķērušies idejai, ka bez lidostas loka uz RIX neviens nevarēs nokļūt, pārsēšanās sinhronizātā vilcienā jeb multimodāla transporta sistēma: “tas neesot tas”, cilvēki laikam dodas uz tām lidostām reģionā kuras ir redzamas pa ātrvilciena logu... redz RIX nosmakšot. Salīdzinājumam, tik pat labi lidmašīna (var droši salīdzināt ar ātrvilcienu) varētu nosēsties RIX un tad doties uz Spilvi pa atsevišķi izbūvētu lielceļu un šie paši vāvuļi teiktu - ja lidmašīna netiks līdz Spilvei, tad Rīga ekonomiski nosmaks...

Kad Eironaudas apguves dzīres būs beigušās, agrāk vai vēlāk, kāds pieskaitāmais pie Rīgas stūres uzdos pašsaprotamus jautājumus: “priekš kam mums vajag uzturēt divas dažādu platumu sliežu infrastruktūras (fiziskas barjeras ar visām buferzonām) cauri pilsētai (divi tilti, 3-līmeņu estakādes, tuneļi...), ja abi savienojumi pilda vienu un to pašu funkciju un viens otram traucē? Vai tiešām ātrvilcienam ir jāveic pilsētas pasažieru pārvadājumi, tobiš jāpārvadā cilvēki Rīgas robežās? Priekš kam tranzītpasažieriem jāzaudē 40min, graujot RB konkurētspēju? Kā lai cilvēki no reģioniem un Pierīgas nokļūst līdz RB (piemēram ar savu privāto auto) utt neatkārtošos...

Tas ko vēlos pateikt: visticamāk vilciens ir aizgājis, manuprāt, vienīgais jautājums šobrīd ir “damage management” jeb ko no tā visa nākotnē varēs izmantot: atsevišķus posmus, tuneļus un Lidostas savienojumu varēs (tikai sliedes jāpielāgo), tiltu varēs pielāgot kam citam, bet pārējais izskatās būs dz/b mēsli.

Starp citu, man nebūtu nekas pret risinājumam arī ar vienu RB staciju Rīgā ( Centrā vai RIX), diemžēl tādu variantu (daudz maz loģisku) neesmu redzējis.


Miķelis: Re: Vai tiešām? [05/04/2017 14:05]

Par RiX. Jebkurā lidostā ir vairākas iespējas kā no lidostas nokļūt pilsētā - dzelzceļš ( ja lidosta atrodas līdz pat 30-50 km attālumā ) - parasti tas ir piepilsētas reiss, nevis ātrvilciens, Schuttle busi ( vai parastie autobusi ) un takši. Un parasti cilvēki izvēlas busus. RIX ir mikroskopiska lidosta pasaules mērogā ( nu tādi īstie pāķi ) un mēs kā paši gudrākie pasaulē ieripojam lidostā ar ātrvilcienu. Neatceros, ka kaut kur Eiropā tā man ir gadījies. Labi Parīzē kursē vilciens ( ne ātrvilciens ) starp diviem lidostas!!! termināliem.

Par RIX iespējām attīstīties - tās ir ierobežotas. Apkārt atrodas dzīvojamie masīvi. Lidostai nav teritorijas, kur attīstīties. Vienkārši nav teritorijas. Tātad ir kāda konkrēta lidostas maksimālā kapacitāte lidmašīnu un pasažieru apkalpošanā, baidos, ka tā ir lēto aviokompāniju bāzes lidostu lielumā - lidostas kas atrodas 50 km attālumā no metropolēm.

Līdz ar to nav neviena loģiska, sakarīga ekonomiska pamatojuma dzīt cauri pilsētai 28 m dzelzbetona estakādi.

Bet sekojot RB plānotāju loģikai, loģiski varētu būt pārcelt RB centrālo staciju uz lidostu, atslogojot no RB centru, pie viena atslogojot kravas plūsmas caur centru ( atsavinot protams zemi Šleseram un ko, kuri to sapirkušies pie lidostas ) , veidojot pavisam citu pieslēgumu un nepārbūvējot centrā neko un ieviešot ērtu busu maršrutu RIX-Rīga.

Bet arī tāds variants protams nav apskatīts.

Es pat teiktu, ka šīs nav auzas, - šīs ir Dižās Auzas. Rīgas Dižās Auzas.


jtd: Re: Vai tiešām? [06/04/2017 13:13]

Replika par ātrvilcieniem lidostās - pilnīgi noteikti tādi ir FRA un CDG, par BRU jāpārbauda. Vien RIX ar šīm lidostām tā kā dikti dažādās svara kategorijās.


Dārts Veiders: Re: Vai tiešām? [05/04/2017 20:31]

Labi, Venti , esmu lietderīgais idiots un vāvulis( sveiciens retorikas kultūrai!), kurš neko nerubī, LRv2 neko nevajag, mums vajag riteņbraucēju paradīzi, total eco friendly, sākot ar Rīgas robežu, autiņi lai paliek stāvparkos pie Rīgas robežas. Lidostas lai operē igauņi ar leišiem , kuriem ir nodrošināts savieojums ar lidostām un RB( igauņi to izdarīja pirmie, provocējot pārējās Baltijas valstis), un RIX iegrūstais piķis lai pārliecinoši iet pa pieskari, bez kāda pārskatāma varianta atsist to , tur taču nevar izvērsties, nafig būvēt dz. savienojumu ar Lidostu, tur taču nieka attālums ar riteņiem var aizbraukt. Labāk ,lai RB ieliek naudu kanālmalas apstādījumos, un esošo dzelzceļa savienojumu iegrūž zem gultnes, tiltu atvēlot labiekārtojumam un riteņbraucējiem.

Pilnīgi pietiktu par vienu staciju RIXā, tur Tev piekrītu , bet tad būtu jāmauc pa kaut kādu loku, kas nekādās izpētēs neparādijās( varbūt pa Z. šķērsojuma trasi?).

Tomēr tagad ir tas , kas ir tagad, vai nu būs tie ES cipari( daļa no Latvijai rezervētajiem ES 4.5mljrd) un varēs kaut ko izdarīt RCDzS , un RIXā, vai šī loka nebūs vispār (RB tas tāpat ir kā piektais ritenis) un būs tikai mauciens pāri Rīgas HES ūdenskrātuvei, Salaspils termināls( preču un pasažieru) un čau. Tallinai būs sava pietura lidostā, Viļņa pat gaņģi būs izsitusi( jo pamatā tā lieta iet cauri Kauņai)uz savu lidostu, Rīgai neko no tā nevajag Rīga veidos pa savu piķi vilcienu satiksmi Salaspils-RCDzS-RIX-RCDzS-Salaspils, infrastruktūru, ar atbilstošu jaudu savai varēšanai, vārdu sakot neglābjami izrādās neglābjami tizleņi un tūļas.


Miķelis: Re: Vai tiešām? [05/04/2017 21:00]

Labākais RB trases risinājums, Dārt, bija jāizstrādā, jāliek apspriešanai, pēc tam jāpārstrādā. Tagad esam Lielāko Kretīnu sistēmas ķīlnieki, jo 28m dzelzbetona estakāde cauri centram ir tizlākais risinājums pasaulē - nu varbūt ko līdzīgu spēj pastrādāt Kims Ziemeļkorejā. Bijas iespēja iegūt Ziemeļu šķērsojumu par superlimonādi, ko mēs? Nē mums vajag centrā, kāpēc? Nu mēs īsti nezinām. Labākais risinājums rodas diskutējot. Reku mēs trīs esam izvirzījuši vairākas sakarīgas darba versijas - seklais tunelis, Rix stacija kā RB bāzes stacija, ziemeļu šķērsijuma vieta. Tālāk seko darbs ar cipariem un sabiedrības viedokļa uzklausīšana, ekspertu grupu piesaiste. Kas ir mums? Stulbums piektajā pakāpē 28 m platumā cauri visai Rīgai. Kādiem gan pilsētbūvniecības analfabētiem jābūt, lai to krupi norītu?


Dārts Veiders: Re: Vai tiešām? [05/04/2017 22:10]

Ja RB bāzes stacija RIX, neviens( RB es domāju) neko nedarītu Rīgas centrā, tā uz nākošajiem 25 gadiem paliktu atkal muldamais gabals ar visu sairsto staciju un visiem uzbērumiem, tas ir fakts.

Protams risinātu Ziemeļu škērsojumu , ja jau tur būtu ātrvilciens viennozīmīgi škērsojums būtu tunelis. Tur pat blakus uzmauktu arī autoplūsmas trasi, un tad varētu atkra'tities no Krasta&11.novembra&13. janvāra ielu satiksmes gemoroja.Rīga dabūtu izmantot savu ūdens telpu.

Loģiski ,ka tas scenārijs būtu bijis labākais, tomēr tā nav RB kompetence, kā to RIX loku taisīt, tam bija jābūt izplānotam krietnu laiku iepriekš, nevis tagad pa galvu pa kaklu kaut ko žēli sēkt.

Tomēr tādā gadījumā smagais darbs savākt RCDzS mezglu, un krustojumu 13. janvāra,11.novembra, būtu jātaisa pa Rīgas&LR atrasto naudu, to Rīga negribēja, gribēja redzamu hepeningu( ar sasāpējušu blakņu risinājumiem Rīgas centrā), uzsist sev popularitāti, un funkcionālo RIXā , lūk arī rezultāts. Tā gluži nevar i zivtiņu apēst i labi apsēsties. Kaut kas jāupurē(lūk Rīgas panamas cepure-estakāde, uzbēruma vietā, kas notiekti ir progress salīdzinājumā ar izejas pozīciju).

Tagad alternatīvas, lai nesajātu visu Baltijas projektu un starptautiskās attiecības ir tikai diva,s vai nu ir loks caur RIX un RCDzS , vai nu šāda loka nav vispār ( RIX neglābjami pakāš visus ieguldījumus). Un maksātājiem tas Rīgas loks ir piektais ritenis jamie ar lielu prieku to loku nosecētu, un uz LR ietaupītu peso, arī ēsti un leiši pasistu pa plecu, malači turpiniet tādā garā, Igaunijas un Lietuvas uzņēmēji par tirgus atbrīvošanu Jums būs mūžam pateicīgi.


Miķelis: Re: Vai tiešām? [05/04/2017 22:43]

Redzi arī es domāju ka šis variants ir viskabākais un man ir aizdomas ka tā domā lielākā daļa arhitektu. Un tagad patinam filmu atpakaļ - kāpēc nevarēja mainīt trasējumu pie RB apspriešanas?

Neils iesmērējis Rīgai brāķi par n-tajiem miljoniem. Rietumos brāķi nevis lieto, bet utilizē un taisa no jauna labāku variantu. Nokavēts ir tikai idiotiem, kuri jau ierēķinājuši peļņu 2017.gadā, kuri domā tikai par sevi, savu kabatu. Jebkuras demokrātijas pamatā ir lēmumu analīze un labākā lēmuma pieņemšanas kultūra. Bet Neilam - 21.gs Lielo Bieti - godam nopelnīts!


Dārts Veiders: Re: Vai tiešām? [05/04/2017 22:54]

Projektam nauda būs tikai līdz 2024.gadam, pēc tam blackout's , neko nevar prognozēt, pa to laiku ir jāuzrauj ( projektēšana, atpirkšana,skaņošana, būvniecība) lauvas tiesa pasākuma. Tā ka idiotu tur (RB) nav.

Nepareizi stratēģiskie mērķi( kā varēja noluņot, ka igauņi ir pievienojušies lidosta, bet mēs nē?) ir LR SM kompetencē, viņiem bija jāsaka nafig tiltu pār HES , taisam Z šķērsojumu Rīgā, iekš tuneļa un no paša sākuma, ir osta priecīga, ir Rīgai Centrs atslogojās, ir RIX kā kungs galvenā pietura trasē, i trase RB bez kādiem vipendroniem. Neils jau aŗi noteikti Tev var uzrādīt uzdevumu ko viņam uzdeva darīt, un nedomāju, ka jams būs tas malējais. Nepareiza stratēģija ko parasti pieņem politiskā līmenī.


Miķelis: Re: Vai tiešām? [05/04/2017 23:10]

Es teiktu personīgo interešu stādīšana augstāk pār sabiedriskajām. Kā rezumēja Andis - valsts mēroga noziegums. ASV būtu radīta Senāta izmeklēšanas komisija un Neils varētu kongresmeņiem stāstīt kāpēc RTU bastojis lekcijas. Rezultāts - Kima sapnis - skaista balta dzelzbetona 28 metrīga estakāde, pa kuru ripo mucas ( no ostas uz Ventspili ), minerālmēsli no Krievijas, Baltkrievijas un ātrvilcieni. 19.gadsimta pilsēta.

P.S. Ir gan viens labums - krievi tranzīta krānu aizgriezīs un mums būs 4-joslu pasažieru vilcienu tilts. Iedomājies cik kruti? Īsta Dzelzceļa ieleja! Wow!


VD: Re: Vai tiešām? [05/04/2017 22:02]

Es Tavu argumentu sapratu, proti, pārsēšanās sinhronizētā vilcienā ir problēma! Uzskatu, ka kopējā plusu un mīnusu bilansē šis arguments, uz pārējo fona, ir salīdzinoši nebūtisks. Mēs runājam par ko?: par RIX nerezidentiem, tas neattiecas uz LV iedzīvotājiem un lidostas tranzītniekiem. Iedomājies, piemēram, cilvēks LT vai EE, izvēlas kkur lidot. Pirmkārt, viņu interesēs cena un lidojumu datumi. Ja RIX piedāvājums viņu apmierinās, tad viņš netā uzspiedīs pogu “kā nokļūt līdz RIX”. Parādīsies Rail Baltic, var nopirkt biļetu uz RIX dz/c staciju no tām pašām LT vai EE stacijām. Tagad jautājums, a cik daudz ir šie RIX nerezidenti (ne visi, bet reģionos kurus apkalpos RB), bet pats galvenais cik no šiem cilvēkiem atteiksies no RIX piedāvājuma jo jāpārsēžas sihronizētā vilcienā? Uzskatu, ka nebraucēju skaits būtu NULLE. Tas neko nemainītu. Iedomājies cik reiz dodoties ceļojumā cilvēks pārsēžas no viena transporta veida uz otru.

Pavaicāšu vēl, a cik daudz cilvēku atteiksies izmantot RB cauri LV dēļ 40min līkuma? Un šo cilvēku skaits jau vairs nebūs NULLE. Neesmu drošs vai Tu saproti, varbūt izliecies vai nevēlies saprast Lidostas loka problēmas.

Kas attiecas uz vienu RB staciju RIX. Ja izstrādājot pamattrases variantu, būtu dots uzdevums stacijai RIX, tad, visticamāk, attiecīgs arī būtu pamattrases risinājums un argumentācija. Atļaušos atgādināt, ka pieejamā AECOM izpētē, lidosta pat nav pieminēta!!! lai arī divi (no četriem) trasējuma variantiem gāja pa Rīgas rietumu pusi. Laiku atpakaļ, kad tiešām mēģināju saprast kas te notiek, uzmetām vairākus alternatīvus risinājumus ar pamattrases variantiem (Stacija austrumu pusē, Stacija centrā un stacija RIX) tai skaitā, papētot kādā veidā ar RB trases variantu varēja izņemt kravu transportu no Rīgas centra utt. Salīdzinājām variantus vērtējot kvalitātes kritērijus. Tas ko es nu nekādi nevaru saprast, kā vispār varēja ienākt prātā šobrīd piedāvātais risinājums? Kādā veidā no tik nozīmīga investīcijas projekta ar tik milzīgu potenciālu Rīgai varēju izdomāt šādu sviestu? Varbūt slimojam ar kaut kādu lielummāniju, kas liedz smadzenēm sistēmatiski domāt, nezinu... Tiešām nesaprotu!

Ko darīt tālāk? Izskatās, ka problēma pat nav kādā konkrētā risinājuma variantā, bet pašā Rīgas plānošanas sistēmā. Nav obligāti jāpiekrīt.


Miķelis: Re: Vai tiešām? [05/04/2017 22:20]

Vai Tu varētu lūdzu ielikt tos variantus a4d.lv? Gribētos nofiksēt vēsturei, ka Latvijā 21.gs sākumā nedzīvoja tikai Homo puzentius, bet domājoši cilvēki. Dārt, ideja par Rīgu, kā zaļo metropoli nebūt nav zemē metama, Mēs konkurējam nevis ar Viļņu, bet Helsinkiem, Antverpeni utt. Mums šajā vēstures nogrieznī ir iespēja pagriezt pilsētas un pēc tam valsts attīstību pavisam citā virzienā. To nevar izdarīt ar 19.gs. Dzelzceļa ieleju, kravas plūsmu caur Rīgu. Rietumnieks ieraudzīs naftas mucas centrā un čau - ne dzīvokli pirks, ne biroju īrēs. Priekš kam dzīvot pie idiotiem, kuri domā 19.gs štampiem.

Mums centrā ostā pārkrauj ogles, Andrejsalā stāv minerālmēsli vagonos - kāds New Hanza City? Jebkurš rietumnieks pateiks, ka te pilsētu neplāno, bet dzīvo sovoki, kuriem pirms gulētiešanas mājās klaudz vilcienu riteņi, un sekcijās šķind Līvānu stikla izstrādājumi.

Esam korekti, jo diskusijās ne vienmēr vajag uzvarēt, vērtīgāk ir apspriesties!


Dārts Veiders: Re: Vai tiešām? [05/04/2017 22:44]

Esam korekti Miķeli naftas mucas iet gar škirotavu uz Brasu un no tās jau uz Rīgas ostu, caur RCDzS kravas satiksmes tikpat kā nav. Tas ka kravas dz. loks ap centru tomēr ir pilsētas centrā piekrītu. Uz Vpili , Libau iet caur Jēkabpili viss smagais sastāvs.

MAn jau liekas ,ka par nekādiem štampiem jamiem nedagāja, gribēja visu uzreiz , redzamu, un lai par to nebūtu jāmaksā, un nekas pašiem jādara, lūgtum arī rezultāts.

Zaļajai metropolei Dievs dot nepārvērsties par miestu, demogrāfija saproties.


Miķelis: Re: Vai tiešām? [05/04/2017 23:00]

Uz Ventspili mucas iet caur Jūrmalu Dārt, caur Rīgu naktī. Ir tā laime to visu dzirdēt. Tāpat mucas iet naktī uz Jelgavu, ir tā laime to visu dzirdēt. Iet caur centru. Pāri Dzelzceļa tiltam. Pēc 28 m estakādes izbūves būs ērtāk un vairāk ( kā nekā tilta grafiks uzlabosies ). Uzkraujas Mangaļsalā, Vecmīlgrāvī, kur smird ka negribas. Andrejsalā stāv veseliem sastāviem - minerālmēsli, ogles. Visa Pārdaugavas puse melnos putekļos - un arī New Hansa City. Kad vējš no Rietumiem uzpūš.

Miests esam šobrīd, vēl vairāk - pāķi galīgie. Ja gribam konkurēt, jārada vide - kultūras ( koncertzāle ), atpūtas ( sporta arēnas ), dzīvojamā ( ekoloģiskā ) un protams transporta ( iznesot visus izmešus un bīstamās kravas no pilsētas ) un attīstot velo, sabiedrisko ( man kā autofanam tas jāatdzīst ).


Dārts Veiders: Re: Vai tiešām? [06/04/2017 08:15]

Pa dz.tiltu iet kravas tikai uz/no Rīgas Pārdaugavas termināliem. Uz Vpili un iespējams nākotnē Liepāju iet (-s) caur Jēkabpili-Jelgavu, paskaties kartē.

Minerālmēsli iet gar Brasu, kā reizi . Uz pārdaugavu iet kaut kas cits.

Protams Z škērsojums atrisinātu visu sakabinātu abas Rīgas ostas puses, novāktu autotransportu centrā ( tunelī sastūķētu kr. dz.ceļu+ātrvilcienu+auto) . utt..

Tomēr ir tas, kas ir, ko Tu iesaki tagad darīt laiks no 2017-2024 tajam?


Miķelis: Re: Vai tiešām? [06/04/2017 08:45]

Dārt, tikko pabeidzām 2008-2013 ES perioda līdzekļu apgūšanu. Tikko. Tas nozīmē + 4 gadi vai 2028. gads. Es iesaku visiem arhitektiem LAS vadībā uzrakstīt vēstuli uz ES pa taisno ( ja protams mums visiem vēl atlicis drusciņ profesionālas cieņas pret savu arhitekta profesiju ) ar saviem argumentiem. Pa taisno līdzekļu piešķīrējiem. Nemelot un runāt patiesību, jo mazi meli noved pie aizvien lielākiem. Es ticu ka veselais saprāts vēl var uzvarēt. Esmu naivs, diemžēl.


Dārts Veiders: Re: Vai tiešām? [06/04/2017 10:38]

Tavā scenārijā RB( un ES finansētāju) izeja būs viena( ja vispār nenoignorēs), Super veči, Jūs turpiniet plānot visas savas ķeskas, mēs uzrausim Salaspils mezglu un škērsojumu, kā arī trasi pa LR laukiem, lai savienotos ar leišiem un ēstiem, bet Jūs pa to laiku tieciet skaidrībā ar loku caur RCDzS un RIXu, ko Jūs girbat, kā Jūs gribat, ja pēc 2024 gada ES finansu plānojuma Jums būs paredzēts piķis, super ,iedosim cik vajadzēs, nebūs ,tad paši uzbūvēsiet, ja protams varēsiet, bet pa to laiku leišu, igauņu mezgli darbosies uz pilnu programmu , ieskaitot EETN un Viļņas, Kauņas lidostas( http://www.rai...ic-development/)).

Kā Tu Miķeli nesaproti, ka valstiskai bezatbildībai ir sekas un par tām ir jāuzņemās atbildība, tā dara pie brīviem līdzvērtīgiem darījuma partneriem ( tikai bērni, slimie, jampampiņi, vergi par savu bezatbildību var paģērēt kaut kādas atlaides un īpašas vajadzības).

Rīgas gadījumā sods ir uzbēruma vietā estakāde ( tomēr progress) un nekādi nerisināti Pārdaugavas ostas terminālu apgādes jautājumi, kā arī kravas vilcienu loks ap centru, tranzīts pa krastmalu uz ostu utt...

Позно пить «Боржоми», когда почки на столе...


Miķelis: Re: Vai tiešām? [06/04/2017 11:26]

Tā nav valstiska bezatbildība, jo līgums ar Neilu tika noslēgts 2011.gadā. ir konkrēta tipāžu kopa, kuri neko nebija plānojuši, apdomājuši, skaitījuši, sasaukuši ekspertu padomes, konsultējušies ar RD, VKPAI, pilsētplānotājiem. Vienkārši paņēma un tupi, ar tupu sarkanu zīmuli savienoja trīs punktus, jo bija skopi, negribēja ne arvienu padalīties. Nevienas publikācijas presē, nevienas konferences, neviena ārvalstu eksperta. Tups vilciens ar tupu sarkanu resnu zīmuli. Un esam ieguvuši tizlumu - 28 m betona estakādi cauri pilsētai.

Vienkārši visus šajā spēlē apspēlēja. Paņēma ar ātrumu, vaimanām par īso laiku ( Tevi arī starp citu ), vaimanām par ES piķi, kas aizies garām. Apspēlēja kā tupakus, pasolot darbus, zaļo tiltu, veloceliņus, iespējas piedalīties "Lielā pīrāga" dalīšanā. Mūs - arhitektus - apspēlēja. protams, ja esam tizleņi, tad nav ko līst spēles laukumā. ja esam vientieši, tad spējam tikai spēlētājiem pienest aukstos dzērienus. un laikam tā arī IR. Bet tas nozīmē ( pavisam nopietni ), ja esi arhitekts Latvijā, tad tu esi tizlenis, kas spēj tikai bučot varai rokas. Un te ir galvenā atšķirība starp Rietumu arhitektu ( kurš gatavs runāt par aktuālajām problēmām un kritizēt varas lēmumus) un ekssovoku arhitektu kopienu ( kas gatava tikai jebkuru jautājumu apmuļļāt un ražot Arhitektūras Pelmeņus ). RB trase Rīgā ir mūsu pašu uzražots Arhitektūras Pelmenis ar apšaubāmu saturu ( visdrīzāk suņu un kaķu gaļas maisījumu ), kurš te stāvēs un pūs desmitgadēm. Tu to neredzi? Mūsu profesija nav domāta, lai līstu varai pak...ļā, bet izsvērtu varas piedāvātos risinājumus, dotu padomus, risinātu problēmas. Nu tā varbūt domāju līdz šim ( arī fakts, esmu kļūdījies ). Tagad visu šo pieņemt ir mazākais AMORĀLI, bet patiesībā NOZIEGUMS ( un tur piekrītu Andim ). Un neko nedarīt ir kļūt par Arhitektūras Pelmeņu fabrikas strādnieku - mīklas maisītāju vai gaļas malēju.

Ko darīt? Cits jautājums.Diskutējam.

Uz spēles ir LRv2 arhitektu kopas spriestspējas tests. Ne vairāk ne mazāk. Ja vēsture mūs atcerēsies kā Ņuņņas, kuri ražoja Arhitektūras Pelmeņus, tad tas būs tikai taisnīgi. Negribētos...

P.S. Nesaprotu. Vēstuli uzrakstīt ar analīzi - supergrūti? Aizsūtīt čabuļiem kopiju un oriģinālu uz ES Komisiju? Tas kaut kāds Kosmoss? Tas ka arhitektiem savs viedoklis? Tas kaut kas īpašs demokrātiskā valstī? Raustāmies?

Mūs kā sētas krančus spārda visi kam nav slinkums, - riet vairs nemākam? Spējam tikai smilkstēt?


Ventis Didrihsons Re: Vai tiešām? [05/04/2017 23:39]

Nezinu kam tas tgd vajadzīgs, bet ielikt protams varu. Ceru ka nebiji iedomājies ko konkrētāku un detalizētāku :) Šis arī bija sen, kad vēl biju naivs un iedvesmots par šo pasākumu.

Katram gadījumam, nedaudz paskaidrošu par kritērijiem:

IZMAKSAS = vadījos no trases kopējā garuma un sarežģītības pakāpes.

TIEŠIE IEGUVUMI = atsaucoties uz 2011.gada AECOM pētījumu, ņēmu vērā RB trases rentabilitāti = ienesīgumu. AECOM dati liecināja, ka posmi kuros funkcionēs gan kravas gan pasažieri tika aprēķināti ar pozītivu bilansi, bet, piemēram, posms kur iet tikai pasažieri – nerentabls, respektīvi ieņēmumi nesedz uzturēšanas izdevumus. Tāpat ņēmā vērā cik katrs posms izmaksās (jo AECOM izmaksas bija aprēķinātas tikai “cauri pļavām”, bet ne cauri pilsētai ar tiltiem, tuneļiem, estakādēm, īpašumu izpirkumiem utt). Piemēram, trases posms cauri pilsētas centram maksās dārgāk uzturēšanā nekā apkārt Rīgai utt...

NETIEŠIE IEGUVUMI = šeit ņēmu vērā esošo problēmu risināšanu, ieguvumus (infrastruktūras) pilsētai, netiešos, jo tas tieši neskar RB, bet varētu tikt atrisināti caur RB projektu. Piemēram, izveidojot kravu apvedceļu un ostas savienojumu, varētu atbrīvot pilsētas centru no kravu tranzīta. Vai Rīgas sliežu ST infrastruktūras attīstība, vai Ziemeļu šķērsojums utt...

RB KONKURĒTSPĒJA = laika patēriņš šķērsojot Rīgu RB tranzītpasažieriem. Ātrvilciena pamatideja.

RB PIEEJAMĪBA = staciju skaits un tuvums pilsētas centram. Te gan jāpiezīmē, ka variants B, manuprāt, tomēr ir vislabāk pieejamais risinājums, vnk toreiz, kad šo vērtējām neiedomājamies, ka Pierīgas pārsēšanās stacijā varētu izvietot arī autostāvvietu, nodrošinot (līdzās apvedceļam) ērtu pieejamību visiem LV iedzīvotājiem, kuriem nav ērti pieejams sabiedriskais transports. Respektīvi, variantā B tagad ieliktu vairāk plusus.

IZBŪVES IZAICINĀJUMI = riska faktori. Ņēmu vērā ļoti kompleksus risinājumus, transporta mezglus..., piemēram, Ziemeļu šķērsojums ar visiem savienojumiem, Ostas interesēm, īpašumiem, plānojuma iestrādēm utt, manuprāt, ir sarežģīts pasākums, kam būtu savi birokrātiski vai procesuāli riski.

Mans secinājums bija sekojošs – es skaidri sapratu, kāpēc B variants (ko pa lielam piedāvāja AECOM) tika izvēlēts kā labākais un es nekādu nevarēju saprast kā vispār varēja ienākt prāta variants E. Tad arī tapa ideja par rakstu “miljardu vērtais viesmīlības žests”.


Miķelis: Re: Vai tiešām? [06/04/2017 07:57]

Paldies, tieši tā arī to biju iedomājies:-) Jebkurā sporta veidā notiek pēcspēļu analīze, ar video u.c. palīglīdzekļu palīdzību. Arhitekti var zaudēt kauju par Rīgu, bet pēc kāda laika mēs uzvarēsim karu par Rīgu ( mēs gan to nepiedzīvosim, laikam ). Šāda analīze saliek visu pa plauktiņiem. Un te jābūt aukstam kā pārziemojošam krupim, lai neņemtu to visu vērā, jābūt Lielās Bietes ordeņa kavalierim, lai izstumtu cauri Rīgai 28 m dzelzbetona estakādi pie mūsdienu biznesa vides, jābūt pilnīgākajam aunapierei, lai Tavas shēmas tālāk nemodelētu ar datormodeļu simulāciju palīdzību kā tas notiek modernā pilsētbūvniecbā. Tā vietā mums iebaroja klipu ar rotaļu ātrvilcientiņiem, un visi pavilkās. Tad iedomājies kāds ir mūsu pilsētbūvnieciskās izglītības līmenis, kad pat muļķa Miķelis saprot cik izvēlētais pilsētbūvnieciskais risinājums ar 28 m dzelzbetona estakādi ir stulbs. Kādiem šaurpieriem jābūt lai to izdomātu, un kādiem superšaurpieriem jābūt lai to akceptētu profesionālā arhitektu vidē, rīkotu pēc tam konkursu, stieptu Lielos čekus ar uzrakstiem un kopā visi pozētu. Ja Tu , Venti, zinātu kāds man kauns par šo visu. Nu jau tikai kauns, dusmas pārgājušas. Šī laikam ir karma, dzīvot Dzelzceļa ielejā...


Dārts Veiders: Re: Vai tiešām? [06/04/2017 08:45]

SWOT klasiskā analīze? Tomēr paliek riski vai Tu esi ņēmis vērā visus un niansētos apstākļus, to savukārt var izdarīt ja Tu ar to nodarbojies kā savu Pasūtītjumu uz pilnu klapi, un iespēju iegūtr pilnīgi visu datu bāzi , nevis brīvajā laikā kā Tu un pārējie, ieskaitot mūs šeit.

Manuprāt tieši A ir tas scenārijs, kas radītu vislielāko pilsētbūvnieciskāko iespaidu nesamuļļājot RB pamatideju. B ir RB visizdevīgākais, nevajag muļļāties ar Rīgas un RIX, ostas problēmām, tās atstājot īstajiem atbildīgajiem. No C,D , protams ,ka D jo risina Ostas un līdz ar to Rīgas centra tranzīta problēmas.( gan dz. ceļa, gan autotransporta). Kaut protams divas trases ir līdzīgs scenārijs izpildītajam E..

Galvenā doma, mēs nezinām visus zemūdens akmeņus, mēs zinām to ,kas ir pieejams un ko var izanalizēt no publiski pieejamiem datiem, neko par zemtepiķa spēlēm, neko par īpašumattiecībām, virspusēji par pašvaldību, lielo uzņēmumu stratēģiskajām interesēm utt

Mans variants būtu bijis A( tabulu nepildīšu, jo nav zināma pilna datu bāze)


VD: Re: Vai tiešām? [06/04/2017 11:27]

Protams, mana analīze ir ļoti virspusēja, tādēļ arī šos variantus nepublicēju. Tavs viedoklis par labāko variantu sakrīt ar manējo. Kādi zemūdens akmeņi? Apgūt pa maksimumu Eironaudu kamēr dod = galvenais arguments un to pat neviens neslēpa “nauda nauda nauda... būvnieki jau berzējot rokas...” + protams RIX lobijs. Interešu lobēšana jau nav problēma, problēma ir taimingā. Kas būs pēc naudas apgūšanas dzīrēm, manuprāt, maz kuru interesē.

Normālā situācijā šādas analīzes (līdzīgi kā darīja AECOM savā ziņojumā) ir pašsaprotama plānošanas sastāvdaļa, kas ļauj argumentēt savu izvēli un rada pārliecību visiem stakeholderiem, sabiedrībai, politiskai opozīcijai... arī Mārupes privātmāju arhitektiņam (kā mani nosauca RB rupors :), ka ir veikta profesionāla alternatīvu izvērtēšana un vadoties no pieņemtiem kritērijiem (prioritātēm, ekonomiskiem aprēķiniem) ir izvēlēts vislabākais risinājums. Lielā mērā tieši absurdā argumentācija, necaurspīdīgums un komunikācijas forma, kad no gaisa nokrita Lidostas loks, bija iemesls papētīt kas šeit notiek...

Bet Ok, vilciens aizgājis, “kā labāk” vairs nav dienas jautājums, varam meklēt vainīgos, domāt “kā būtu ja būtu...” vai noskaidrot kuram bija taisnība...., bet pa lielam man tas nav interesanti. Droši vien vajag domāt tiem kam ir inerce un azarts par Staciju un citiem mezgliem, mēģinot atrast kādu jēdzīgu risinājumu. Par to laikam bija šis raksts un aicinājums uz domu apmaiņu.


Andis Sīlis Re: Vai tiešām? [06/04/2017 12:58]

Piekrītu VD. Alternatīvais vilciens ir aizgājis, varam post factum analizēt spēlē pieļautās kļūdas, izsaukt uz tepiķa 93, pagausties par plānotāju impotenci utml, bet tas šobrīd nav aktuālākais. Tā kā atļāvos publiski uzrūkt pojekta virzītājiem, tad esmu ticis klāt neafišētai info, un tā ir baisa.

Pirmkārt atbildīgie attīstītāji [RB Rail + Latvijas dzelzceļa līnijas + SM + Latvijas Dzceļš] darbojas nevis hierarhiskā piramīdā, bet katrs atsevišķi aizstāv savas "intereses". Šīs intereses ir atšķirīgas, lai neteiktu pretējas. Par RD, RS, autoostu, ilgtermiņa tirgoņu nomas līgumu turētājiem nemaz nerunājot.

Otrkārt RB rail ir starptautiska institūcija, kuras iespēja ietekmēt vietējos lēmumus ir minimāla, tas ir 3 valstu Satiksmes ministriju un EU rīcību koordinējošs brios ar nelielu budžetu. Iepirkumi ir vietējo bāleliņu rokās - Latvijas dzelzsceļa līnijās publiskās personas ir Driksna un Merirands, kuru izpratne par šāda mēroga projektu civilizētu un uz sabiedrības interesēm orjentētu menedžmentu ir tuvu nullei, savukārt skilli sakārtot iepirkumus gadiem slīpēti.

Treškārt - redaktora sagatavotā raksta tēmas sakarā - iemesls asap iepirkt siledes un stacijas metu + Cowi design&built kā realizētāju, ir LV politisko un pelēko struktūru vēlme ātrāk tikt pie taustāma piķa, nekādas citas steigas neesot, LV ir aizskrējusi pa priekšu gan leišiem, gan estiņiem. Un baisākais ir tas, ka tas maitu bars, kas sacerējies uz savu pīrāga kumosu ir riktīgi liels un politiski daudzkrāsains, tāpēc zaļie liek sprunguļus riteņos, jo netiekot pie mīkstumiņa.

Spēja vai nespēja šādos apstākļos tikt pie sakarīgiem risinājumiem būs pārbaudījums ne tikai arhitektiem, bet visai pilsoniskai sabiedrībai kopumā. Un, visi kas šo lasa - tā ir arī jūsu atbildība bērnu priekšā - neviens institūciju pārstāvis galvu šajā giljotīnā nebāzīs.


Miķelis: Re: Vai tiešām? [06/04/2017 14:03]

Andi, es arī piekrītu ka vilciens ir aizgājis. Tomēr ja arhitekti iesaistās spēlē uz rokām vajag stipras kārtis. Un spēlē RB LR tāda ir ES kārts. No pieredzes ar vietējiem spēlmaņiem - vēstule ar aizdomām par korupciju, konkrētiem uzvārdiem, solījumu vērsties prokuratūrā un tiesībsargājošās iestādēs kriminālprocesa ierosināšanai un arī konkrēta vēršanās valsts policijā, kā arī apelēšana pie vadītāja godīguma ( skaidra lieta ka tā nav ) palīdz risināt arhitektūras dizaina problēmas valsts iepirkumos, kur nav laika un nav naudas un kur Tev pretī stāv politiskās partijas, būvnieka, būvuzrauga konsorcijs. Kopiju būvniekam. Bailes ir tās, kuras nodrošina Arhitekta kārtis. Ja Tev ir laba fantāzija, Tu spēj uzburt ainu, kurā vēstules lasītājs ierauga sevi svītrainā pidžamā, tad uzburtā aina pie sarunu galda apsēdina visus un uzreiz.

RB gadījumā jāapstrīd viss process un uzreiz no pamatiem. RB trases izvēle ir kļūda. Jāparāda savs neadekvātums ( šībernieciskums ) un tad būs iespēja runāt par Centrālo staciju. Prasi vairāk un saņem to, ko gribi. Tekstam jābūt cietam, ar atsaucēm uz ES regulām, maksimāli juridiskam ar ierosinājumu uzsākt Pārkāpuma procedūru pret Latvijas valsti. Tālāk jau darbosies birokrātiskās ES dzirnavas, dažas preses relīzes, Panorāma u. mēdiji, pētnieciskā žurnālistika. Tikai tādā veidā pie mums iespējams ko mainīt. Parakstu skaits starp citu, nav svarīgs. Bet svarīgs insaiders Briseles birokrātiskā aparātā, kurš kūrē dokumenta virzību. LL starp citu sakarīgs jurists.


Dārts Veiders: Re: Vai tiešām? [06/04/2017 14:18]

Par to, ka LR(LDz, SM) un RB ir pretējas intereses, nenoliedzami fakts. Tas, ka LDz ir vairāk bizness (A-R virziena tranzīts ar vecajiem komuņāgu un čekistu krabjiem pie stūres, mūsu zaļākā un zemnieciskākā partija), un tai ir pretēja interese RB ari bija novērojams ilgu laiku mēdiju telpā. Piķis ir tikai Eiropai un dod tā grasās tikai RB( nevis pārējiem), darbus veikuši arī ir līdz šim ir tikai RB, tajā starpā arī LR &RD interesēs. Pieņemu Driksna lieliski zin metodes LV feodālajos karos un vienkārši izvēlas pareizos instrumentus , lai tajos karos spētu turēt pozīciju, neuztraucoties par filigrānumu menedžmenta rīcībā.

Man ir tieši tāda paša info ,ka LR vistālāk tikuši esot, ( pareizāk sakot, gribot tikt, tāpēc ir design-build iepirkumi), leiši velkot jau fiziski līniju un mezglus( dārgākā sadaļa) esot atlikuši uz tālāku laiku, igauņi lai arī metus mezgliem(Pērnavā, Tallinā) krietni ātrāk uzrāvuši, vēl bremzējas ar līnijas precīzu novilkšanu. LR pieejot pragmātiski - dārgie mezgli ( Salaspils, RCDzS,RIX) līdz 2024. par ES naudu, un tad skatīsies kā būs, ja nedos ES naudu vēlāk, tad sliedes izmaukt pāri LR ir salīdzinoši lēti un no budžeta pavelkami. Leiši koncentrējušies uz nepārtrauktas līnijas uzraušanu.

Tikai šāda nepamatotākā scenārija ( Venta shēmas) ietvaros, kas publiski izvēlēts un atzīts kā labākais, īsti neredzu ko darīt, un kur ir risinājums. Jo metu konkursa nosacījumā un uzdevumā ir tieši šis scenārijs, tā ka jebkurš metu risinājums uz šī uzdevuma bāzes ir klibs, un nevar atrisināt problēmas ar kravu dzelzceļu Rīgas centrā, objektīvu tranzīta plūsmu uz/no ostas, 11. novembra krastmalas dilemmu, utt... Kas ir tas, ko var darīt saglabājot seju ( stāsts par atbildību par savu rīcību, neskatoties uz to, vai sadarīta tā dzērumā, netīši, nezinot utt.) ES un Baltijas kaimiņu priekšā.

Kā mēs arhitekti savedīsim RB ar LRSM(Ldz) , autoostu, RD,LRKM(VKPAI), Linstow? Ko piedāvāsim? Kā piedabūsim vienoties? Par ko vienoties, kas ir tie sakarīgie risinājumi? Kādas ir mūs ietekmes sviras? Vai RB tagad kā tādam grēkāzim jāsamet visi pārējo neizdarītie darbi ( un savārītās ziepes) 26 gadu laikā, it sevišķi, ja pārējie pat pirkstu negrib kustināt lietas labā? Kāpēc igaunim ( arī somam) un leitim ar Briseli par to jācieš.

Tā ka var jau uz barikādēm iet un iespējams pat uzvarēt , tomēr tā būs Pirra uzvara, RB(naudas devējiem) nebūs nekādu problēmu nokratīties no RCDzS-RIX loka( ļoti dārga un kopējam projektam nebūtiska, iespējams pat traucējoša,sadaļa), un ļoti pieklājīgi pateikt , tā un tā, lai neradītu apdraudējumu visam projektam, konkrēto loku risinam pēc 2024 gada( tas ir tad , kad ar lielu varbūtību nekāda piķa šim pasākumam nebūs). Un varēsim turpmākos 26 gadus kūkot vecajā ORIGO, ar uzbērumu, un peroniem, stagnējošu RIX, kurā atškirībā no Viļņa/Kauņas/Tallinas ātrvilciens nepienāks, ka tik nesanāk kā tajā pasakā par to zelta zivtiņu , vecīti un vecenīti.


Miķelis: Re: Vai tiešām? [06/04/2017 21:09]

Vestards Šimkus izvēlas no sešiem Steinway koncertflīģeļiem labāko, brauc uz Hamburgu uz ražotni, lai naudu iztērētu ar jēgu,

salīdzinājumam mēs esam nopirkuši ( jau ) pianīnu "Rīgu" par Steinway koncertflīģeļa cenu, jo nav taču laika, laika nav, nu galīgi nav, re dabūjām, baigi labā pianīna, gandrīz Steinway, un dabūjām par 10 eirām 99 eiro centiem lētāk kā Steinway.

Viss, nopirkts, neko negribam dzirdēt par citiem piedāvājumiem. Pianīna Rīga ir vislabākais piedāvājums. Vecs pārbaudīts 19.gs. risinājums.

Viss nav laika, vedam ātrāk mājās un uzstādam. Neskan?

Nu ko jūs gribat. Te nav nekāda Vācija. Mēs ražojam pianīnas Rīga un lepojamies ar to.


Dārts Veiders: Re: Vai tiešām? [06/04/2017 21:39]

Nu tad ko darīt papierarbeiten , beschwerden? Kāds ir reālais mērķis, A variantu izsist( Venta klasifikācijā, es pievienotos)? Domā kāds kaut ko tādu var pagūt pa 7 gadiem un rezervētais piķis pietiks, ja pa iepriekšējiem desmit esam tik tālu, cik esam? Dzelzceļu pazemē iegrūst esošajā risinājumā, kas tā lielām šaibās neko nerisina, kā ies kravas uz Rīgas ostu ap tuvo centru, tā ies tikai Daugavu škērsos zem ūdens par mega piķi(Dz. ceļs būtu jāsāk laist pazemē jau vismaz pie šķirotavas)?

Dāņu variantu iemainīt pret Pētera variantu( arī ar estakādi)? Vēl kaut ko uzkrāmēt iedalītajam budžetam no izpētes teritorijas ( Pētera variantu), pēc budžeta dalīšanas vēl kā idiotiem( bērniem) teikt, vai mēs pārdomājām mēs kaut ko citu gribam un daudz dārgāku? Ko Tu ar to dumpi vēlies panākt? Kur Tu, Andis, Pēteris un vēl revolucionāri bijāt agrāk , par Venti skaidrs, viņš ta spirinājās, nu kur visi gaismas saucēji bija, ka Neils izkruķīja savu risinājumu? Nekur , sēdēja savās sētiņās un rušinājās dobītēs.


Miķelis: Re: Vai tiešām? [06/04/2017 22:21]

Atļaušos iebilst, ka mazliet jau tā kā spirinājos pretī Neila risinājumiem. Tā vārgi. 7+4 gadi, vienmēr reālā piķa apgūšana termiņus pārsniedz. A variants būtu labākais kompromiss.

Ja Tu domā par Ļeņina jautājumu - ko darīt? - gribētos dzirdēt ko domā pārējie, kuriem kaut kas rūp par Rīgu, tās nākotni. Ņemam un ieklausāmies...Tad apspriežam...

Dumpis viemēr ir viens no Spēles variantiem. Dažreiz diezgan produktīvs, starp citu.

Kolēģi, Jūsu domas par izveidojušos situāciju no profesionāļu viedokļa. Var gari.

Jo lielāku viedokļu dažādība, jo labāku un izsvērtāku risinājumu var pieņemt.

Nopirksim beidzot Steinway klavieres!


Andis Sīlis Re: Vai tiešām? [06/04/2017 22:44]

Dārtam. Man nav problēmu atbildēt uz personīgu jautājumu - kopā re E.T. jau 2009 gadā savu redzējumu par stacijas un multimodālo mezglu prezentējām gan iecerētajai un jau notikušai starpinsticionālai padomei, gan pilsētas arhitekta kolēģijai, stāstījām par iespējamo sinerģiju un nepieciešamību savlaicīgai plānošanai. Sausais atlikums bija burvīgs - visi saprata pasākuma sarežģītības pakāpi un nospieda escape pogu.

Par budžeta dalīšanu vajadzētu saprast 2 lietas - pirmkārt pilnīgi visas, tai skaitā "pieskaiitāmās" izmaksas ( piem trulas sliedes) no EU puses tiks finansētas max 85%, bet ticamāk pēc Brexit tikai 75% apmērā, atlikušos 15-25% finansēsi Tu, Dārt, ar saviem nodokļiem. Otrkārt, pilnīgi skaidrs ir tas, ka daudznuļļu piķis tiks sadalīts partiju un sīkzagļu starpā, jautājums ir tikai par to, vai buntojoties var šo nozagtā piķa apjomu samazināt un dzīru rezultātā izcīnīt ko sabiedriski lietderīgu.


Miķelis: Re: Vai tiešām? [06/04/2017 23:28]

Maza piebilde - max.85% , jo vēl publiskās apspriešanas laikā cipars svārstijās 60-85% + bankas% , jo valsts naudu aizņemsies ERAB vai līdzīgā institūcijā.

Buntojoties var panākt labāku trases, stacijas risinājumu, bet nozagtās naudas daudzumu samazināt diez vai izdosies. Tas ir sistēmisks fēleris, kurš darbojas katrā ministrijā, t.s. lēnis, ar LDz vispār atsevišķs stāsts, pēdējais - valsts LDzCargo atmaksā kādus 11 mioEUR pārmaksātos nodokļus, arī līdzīgi Pasažieru vilcienam. Protektorāts.


Ventis Didrihsons Re: Vai tiešām? [07/04/2017 09:36]

Es, protams, pilnībā nepārzinu procesuālās aizkulises un iespējas (vismaz tik labi kā Tu), tādēļ varu sarunāt naivuma pilnas muļķības, bet: Ja ir kaut kāda kritiska masa uz kādas institūcijas bāzes (nezinu, kaut vai LAS), kas saprot piedāvātā risinājuma postu un ir gatava vēl kaut ko labot, tad, manuprāt, vienīgais veids varētu būt sekojošs. Vērsties, piemēram, pie EK vai pie “naudas papa” kas domā pragmātiski un finansēs šo pasākumu ar apmēram šādu argumentāciju: piedāvāsim variantu B un paskaidrosim, ko katrs iegūs:

1. RB.

a) 40min lielāku ātrumu cauri LV, attiecīgi lielāku pasažieru skaitu;

b) lielāku pieejamību (3-stacijas: Pierīgas pārsēšanās stacija ar autostāvvietu, Centrs un RIX);

c) Ekonomiskais izdevīgums: mazākas izmaksas (- 50km trases garuma)mazāki uzturēšanas izdevumi un lielāks pasažieru skaits, nav nerentablo posmu utt..

2. Rīga (rīdzinieki)

a) Netiks sadalīta pilsēta ar tranzīta infrastruktūru un visiem apgrūtinājumiem;

b) Mazāku nodokļu slogu, galvenokārt dēļ būtiski mazākiem uzturēšanas izdevumiem (-50km)

c) Labāka RB pieejamība (3 stacijas)

d) Tiks attīstīta Rīgas pasažieru vilcienu infrastruktūra (labāka mobilitāte) = Centrālās stacijas pārbūve, jauna RIX stacija un Pierīgas stacija, Lidostas savienojums un tās iekļaušana Rīgas sliežu tīklā.

3. Lidosta

a) Lidostas stacija, sliežu savienojums un iekļaušana gan RB sistēmā (jā ar sinhronizētu pārsēšanos), gan Rīgas, gan Reģionāla pasažieru dz/c tīklā. Daudz efektīvāka pieejamība nekā šobrīd tiek piedāvāts;

4. Latvijas dzelceļš

a) infrastruktūras attīstību, jaunus savienojumus, iespējas utt

5. Mārupe

a) varēs parcelēt tālāk Vētras ciemu...

P.s. svarīgi ir akcentēt tieši ekonomisko pusi un varbūt pat patirgoties. Piemēram, variants B, izmaksās krietni lētāk (par ~50km īsāka trase), tādēļ, iespējams, varētu paprasīt daļu šo “ieekonomēto” līdzekļu novirzīt pilnvērtīgākai Stacijas mezgla pārbūvei, ar argumentu, ka tas uzlabotu RB pieejamību.

Nu kaut kā tā.


Dārts Veiders: Re: Vai tiešām? [07/04/2017 10:24]

Venti, kā jau minēju Kauņa&Viļņa&Tallina-lidostas ir uzvērtas uz RB galvenās trases, apstiprinātas un pats galvenais grib agresīvi konkurēt ar RIX, neignorē to, varam protams to ignorēt un cerēt uz "avosj" .

RB un naudas devēji 100% būs ar abām rokām par Tavu piedāvāto risinājumu. Tikai bonusā būs nosacījums divu ātrumu attīstība - RB trase 1. raundā un pamatātrumā, savukārt RIX nogrieznis 2. ātrumā (pēc 2024., ar ļoti lielu risku uz nekad).

Par Rīgu nepiekrītu

a) Kur tad paliks viss sliežu klājs no Salasspils līdz Ostai un Dz.tiltam, kur paliks dz. loks ap centru? Ja mēs tur tikpat kā nekā neiejaucamies( parasto vilcienu pievedam RIXam), tad par kādiem uzlabojumiem Tu runā? Kur paliks osta ar saviem termināļiem abās upes pusēs? Ceļi ,kas ved uz ostu un transpoerts ,kas tos izmanto?

b)Tāpat jātaisa savienojums ar lidostu, tiltu utt. un vienīgā atškīrība- ātrums nedaudz dārgāka infrastruktūra, kas ir proporcionāli mikroskopisks sadārdzinājums uzturēšanai.

c) , d) Jau tagad ir tāda pieeajmība ar "eļekričku" mauc no Jūrmalas ar visām pieturām( un to pieturu ir pulka vairāk līdz Salaspilij, arī no platā gala nav problēmu ,un Jelgavas, un Saulkrastiem. Tik vien kā RIX savienojums jāpieliek. Jaunu vilcienu sastāvu iepirks ,kas kursēs pa kaut kādu loku Salaspils-RIX, tas būs tas superimpakts? Jā uz tā rēķina var uztaisīt pierīgas vilcienu satiksmi izmantojot esošo infrastruktūru( lēti salīdzinoši). Par RIX (LRSM interese) un Salaspils staciju skaidrs(RB interese), kā vienā tā otrā variantā tās būs. Par RCDzS šaubos vai tā kādam stratēģiski izņemot Rīgu ir interesanta.

Par lidostu

a) kā uz to skatās, ja ignorē igauņu un leišu mērķus un to realizāciju, viss ir pa smuko , RIX jaunajā piepilsētas vilcienu satiksmē viens no galamērķiem( var protams tā), smuki un pilsētbūvnieciski pareizi.

Par LDz tiem protams pa smuko, viņu sliežu klātni salabos pa RB naudu, jaunais savienojums tikai uz Lidostu, kur Tu redzi vēl?

Droši vien Mārupei arī pa smuko.

Tomēr vai mēs zinām visus +- arī slēptos ( piķis, intereses uttt..), kas ar zemēm, infrastruktūrām, uzņēmumiem uttt?


Dārts Veiders: Re: Vai tiešām? [07/04/2017 10:27]

Venti, kā jau minēju Kauņa&Viļņa&Tallina-lidostas ir uzvērtas uz RB galvenās trases, apstiprinātas un pats galvenais grib agresīvi konkurēt ar RIX, neignorē to, varam protams to ignorēt un cerēt uz "avosj" .

RB un naudas devēji 100% būs ar abām rokām par Tavu piedāvāto risinājumu. Tikai bonusā būs nosacījums divu ātrumu attīstība - RB trase 1. raundā un pamatātrumā, savukārt RIX nogrieznis 2. ātrumā (pēc 2024., ar ļoti lielu risku uz nekad).

Par Rīgu nepiekrītu

a) Kur tad paliks viss sliežu klājs no Salasspils līdz Ostai un Dz.tiltam, kur paliks dz. loks ap centru? Ja mēs tur tikpat kā nekā neiejaucamies( parasto vilcienu pievedam RIXam), tad par kādiem uzlabojumiem Tu runā? Kur paliks osta ar saviem termināļiem abās upes pusēs? Ceļi ,kas ved uz ostu un transpoerts ,kas tos izmanto?

b)Tāpat jātaisa savienojums ar lidostu, tiltu utt. un vienīgā atškīrība- ātrums nedaudz dārgāka infrastruktūra, kas ir proporcionāli mikroskopisks sadārdzinājums uzturēšanai.

c) , d) Jau tagad ir tāda pieeajmība ar "eļekričku" mauc no Jūrmalas ar visām pieturām( un to pieturu ir pulka vairāk līdz Salaspilij, arī no platā gala nav problēmu ,un Jelgavas, un Saulkrastiem. Tik vien kā RIX savienojums jāpieliek. Jaunu vilcienu sastāvu iepirks ,kas kursēs pa kaut kādu loku Salaspils-RIX, tas būs tas superimpakts? Jā uz tā rēķina var uztaisīt pierīgas vilcienu satiksmi izmantojot esošo infrastruktūru( lēti salīdzinoši). Par RIX (LRSM interese) un Salaspils staciju skaidrs(RB interese), kā vienā tā otrā variantā tās būs. Par RCDzS šaubos vai tā kādam stratēģiski izņemot Rīgu ir interesanta.

Par lidostu

a) kā uz to skatās, ja ignorē igauņu un leišu mērķus un to realizāciju, viss ir pa smuko , RIX jaunajā piepilsētas vilcienu satiksmē viens no galamērķiem( var protams tā), smuki un pilsētbūvnieciski pareizi.

Par LDz tiem protams pa smuko, viņu sliežu klātni salabos pa RB naudu, jaunais savienojums tikai uz Lidostu, kur Tu redzi vēl?

Droši vien Mārupei arī pa smuko.

Tomēr vai mēs zinām visus +- arī slēptos ( piķis, intereses uttt..), kas ar zemēm, infrastruktūrām, uzņēmumiem uttt?


Ventis Didrihsons Re: Vai tiešām? [07/04/2017 10:51]

Par ostu piekrītu, bija iespēja, bet, manuprāt, tā ir palaista garām. Jārisina nākotnē.

Par izmaksām: kāds neliels trases sadārdzinājums???? ~50km starpība, pie kam visi 50 ir nerentabli (tikai pasažieri)!!!

Par RIX: Es Tevi sapratu. Tu esi paņēmis vienu argumentu un mal vienu un to pašu pa apli, proti, RIX-ā jāienāk ātrvilcienam da pa jebkuru cenu, jo EE un LT “un citur arī tā dara”... No mana skata punkta, saprotot kāda ir šī savienojuma cena šādā izpildījumā, kāda ir RIX nerezidentu mērķauditorija (saujiņa, kas brauks tāpat)... man tas izklausās apmēram šādi: “tāpēc ka leiši un estiņi nošāvā zaķi, mēs esam spiesti iešaut sev kājā...”. Vnk paliekam katrs pie sava un miers. Neesmu drošs vai saproti multi-modālas transporta sistēmas priekšrocības, kādas funkcijas pilda pilsētas ST un kādas starpvalstu ātrvilciens. Es nevaru apstrīdēt to, ka nokļūt gala punktā bez pārsēšanos ir ērtāk un nedaudz ātrāk. Es arī nevaru apstrīdēt to, ka ēšana bojā zobus... tikai tas nenozīmē ka jāpārstāj ēst vai jāizrauj visi zobi.


Dārts Veiders: Re: Vai tiešām? [07/04/2017 11:28]

Tevis piedāvātā variantā pilnībā atjaunots( domāju, ka tas tā kā būtu pieņemami) dubult sliežu ceļš līdz RCDzS, + jauns dubult savienojums no Torņkalna uz lidostu( ja saglabā uzbērumu un nedaudz iejaucas RCDzS). principā jauni tie paši 2*25km sliežu ceļa.

Esošajā variantā viens pāris sliežu no Salaspils līdz RCDzS, jauns tilts( apendix esošajam), jauns savienojums līdz RIXam un tad pāris sliežu turpinās līdz Mārupes pieslēgumam pie RB 1*50km( ātrvilciens) +tilts, protams neskaitot nepieciešamos sazarojumus. Es jau Venti nesaku, ka pirmais nav lētāks, bet tikai to,ka tas ieguvums ( uzturēšanai) ir neliels( propocijās).

Drīzāk to līdzību vajadzētu pārfrāzēt tā leiši un igauņi izdomāja speciāli( iespējams ar zaudējumiem sev, to es nezinu) piebarot savas govis, lai tās izkostu mūsējo, diemžēl mēs esam spiesti arī ar zaudējumiem piebarot savu govi.

Es nemēģinu Tevi ( un pārējos) pārliecināt, ka lidostas savienojums šādā versijā ir superīgāks risinājums par multimodālo mezglu Salaspilī un vietējo satiksmi pa Lielrīgas reģionu ieskaitot RIX, es tikai saku to, ka igauņi un leiši savu ambīciju ( ekonomiski nepamatoto) pēc, pielika RB pieturas klāt savām mikro lidostām, un diemžēl , lai saglabātu leišu un igauņu aeropakalpojumu izmantotājus ( esošo STATUS QUO) Rīga ir spiesta ākstīties līdzi viņiem. Protams tas ir divdomīgi, bērnībā taču bija tāds audzinošais teksts, par nekritisku citu kļūdu(?) atkārtošanu:"visi leks ugunī, Tu arī?" Tomēr nākotnē turpinoties līdzšinējai tendencei starp RIX , Tallinu, Viļņu, tas RAIL baltic pieslēgums iespējams būs gana izdevīgs, atškirībā no ēstiem, leišiem, kuriem tas noteikti būs nerentabls.

Nevajag , Venti, arī man piedēvēt to ko es nedaru, es saku to, ka no diviem sliktiem scenārijiem ir jāizvēlas mazāk sliktais scenārijs ( atškirībā no A verianta). Tā ka košie salīdzinājumi nav pēc adreses.


Miķelis: Re: Vai tiešām? [07/04/2017 12:10]

Draugi, visi "degam" par kopīgu lietu. Jaspēj piekāpties viens otram un jāmeklē kompromiss. Ja gribam Stenway koncertflīģeli, tad nav ko skatīties uz citiem. Kurš tad ir vislabākais variants, vislabākais kompromiss? Par to arī jācīnās. A variants, liekas varētu apmierināt arī RIX intereses, pa taisno ar ātrvilcienu lidostā - sapnis piepildītos. Kurš variants liekas pieņemams Andim, Pēterim un Co, Uldim, Arnim, Andrejam, Uģim, Andrim, Visvaldim utt. Tiešām ir grūti uzrakstīt divas rindiņas? Pairsīsim profesijas prestižu vēl vairāk nekā pēc Maximas. Tiešām grūti pārvarēt sevi kopējas lietas labā?

Atmodas laikā varējām, tagad ne?


Andrejs Ģelzis Re: Vai tiešām? [07/04/2017 13:21]

Sveiki. Man kaut kā neatliek laika lietām, kuru ietekmēšana un atbildība ir valdības līmenī vai tuvu tam. Ideālisms nestrādā. Domāju, ka nevar ņemties ap lietām, kuras jau nolemtas. Pēc pieredzes zinu, ka reāli projektējot tiks saniegts racionāls risinājums, kas droši vien atšķirsies no patreizējām "gleznām". Mani uztrauc citas, daudz ikdienišķākas lietas. 1. Rīgas pilsētas apbūves noteikumi, jo sevišķi aizsardzības zonā. Liekas tos sacerējis kāds analfabēts analfabētiem. 2. Arhitekta prakses pārvēŗšana par parakstu un apliecinājumu murgu, kas reālo arhitekta pienesumu noved pie apaļas nulles vērtības. To piedzīvo skaņojot vienkāršus projektus. 3. Izbrīns par LAS bezspēcību daudzu gadu garumā, kuras rezultāts ir patreizējā situācija kurā dzīvojam. Uz jautājumu- kāpēc pats nemetos labot situāciju atbildēšu - ilūziju trūkums. Tā kā aicinu kaut kur vienoties vismaz par vienkāršām lietām, kas skar arhitekta ikdienu. Bet visumā komentāri A4d ir par lietu.


Miķelis: Re: Vai tiešām? [07/04/2017 14:18]

Andrej, Tu domā man ir citas problēmas? Gluži tādas pašas. Vienkāršo lietu sakārtošanai vēl būs laiks. Nav jābūt ideālistam, lai publicētu savu viedokli par RB trasi. Jābūt reālistam, jādomā par savu pensiju, savu bērnu, mazbērnu nākotni. Latvijā valsts suverēnā vara pieder tautai. Ko darīt ja valdība, partijas domā tikai par savu kabatu, notiek valsts mantas izsaimniekošana grandiozos apmēros - jebkurš, kurš saskāries ar valsts iepirkumiem, zin par ko runāju. Milzīgas summas iegulst partiju un to sponsoru kabatās. Milzīgas, Andrej. Situāciju var mainīt tikai pilsoniskās sabiedrības soļi. Ja nav neviena cita, tad esam tikai mēs - Tu, Dārts, Ventis, Andis, utt. Kāds vienmēr uzņemas iniciatīvu, kāds uzliek parakstu, jo viņu neapmierina pastāvošā lietu kārtība. Mēs esam LAS. Visvaldis nav LAS. Mēs varam ģenerēt labāko risinājumu, pat ja mums neizdosies, būsim pauduši viedokli. Profesionālu, izsvērtu arhitektu viedokli. Mēs spēlejam Spēli, Visums mums tikai piespēlē, ja esam labi spēlējuši. Kāds Tev no Venta variantiem liekas sakarīgākais?


Ventis Didrihsons Re: Vai tiešām? [07/04/2017 15:37]

Miķel, man grūti noticēt, ka vispār pavilkos uz šo diskusiju, jo raksts patiesībā bija par Stacijas mezgla attīstību. Biju jau metis mieru attiecībā uz RB, ja vien papildus Tavam un Dārta cīņas sparam, daudziem sakarīgiem argumentiem un azartam nebūtu uzradies tas Anda komentārs... Es gan nezinu, ko mainīt vai labot Andis vēlas, varbūt tikai Stacijas mezgla risinājumus... Ja tā, tad tur neesmu gana kompetents un nav ne azarts, ne laika resursu iedziļināties.

Kas attiecas par maniem/nemaniem teorētiskiem variantiem. Davai godīgi, aktuāli (ja vispār) ir tikai divi varianti – AECOM (sākotnējais ar nelielu apgreidu) un šobrīd jau it kā nolemtais RIX loks. Manuprāt, pārējo variantu aktualizēšana, ja tas vispār kādu interesē, šobrīd varētu vilkt uz procesuālu bezpriģelu un tos cilāt ir vērts ja vien kategorijā “kā būtu ja būtu”.

Par LAS. Ja kāds tūlīt pateiks man, vecīt, tu no sākuma iestājies un tad kūdi – šim kādam būs pilnīga taisnība. Kas ir LAS? Daudzi egocentriski indivīdi-arhitekti (arī es tāds pats), kas zaudētu savu individiulāti apvienojoties vienā krāsā=viedoklī. Patiesībā, LAS nespēja mainīt šādus procesus nav nekas nenormāls. Manuprāt, normālā situācijā, pilsētas un sabiedrības intereses šādos projektos/procesos aizstāv politiski neatkarīga, no pašvaldības budžeta finansēta profesionāla pilsētplānošanas institūcija/birojs ar lielām pilnvarām šādus lēmumus ietekmēt. Rīgā šāda institūcija ir ja vien tikai formāli... (lūdzu neliec man spļaut bļodā ;)

“Paldies” par izvilkšanu uz paklāja Tev neteikšu :), bet saprotu, ka kādam nebūtu garlaicīgi paskatīties kas notiktos, ja viens kašķīgs kurzemnieks un domu biedri ar piepūstu motoreni taranētu tankeru :) Ar tankeru, nekas nenotiks... Vai iespējams saviļņot ūdeņus (sabiedrību), lai tankers pamainītu kursu – šobrīd diez vai, lai arī pozitīvas vibrācijas ir manāmas.

Paldies un veiksmi darbos!


Miķelis: Re: Vai tiešām? [07/04/2017 16:16]

Nu ,pirmkārt, jau teorētiskā iespēja. Taviem variantiem ir skaidra un saprotama, īsa analīze. Domājot teorētiski - mēs trijatā mēģinājām nonākt pie labākā risinājuma. Atkārtošos teorētiski. Pamazām nonākam. Pārējiem protams Po. Neko citu nemaz negaidīju.

Nonākot pie teorētiski labākā risinājuma iespējams to argumentēt ar praktiskām detaļām - aprēķiniem, nu visu ko Tu uzskaitīji. Un tiešām vēstule EK varbūt arī praktiskajā plānā neko nemainītu, tomēr Tu man šķiet labi saproti zemtekstu tādai vēstulei.

Rīgā nav pilsētplānošanas institūcijas, nav Rīgas arhitekta biroja, nav pat RTU pilsētplānotāju. To mēs tagad saprotam. Vienkārši nav. Kaut kur pazuduši. Līdz ar to Rīgā nenotiek plānveidīgas pilsētas attīstības, un tā kā Rīga sastāda 50% valsts ekonomikas, nenotiek arī valsts attīstības.

Rīdziniekiem viss nolaižas no augšas, visas tās apkaimju kustības patiesībā ir fikcija, to mēs tagad redzam.

Andis protams gribēja spēlēt esošā laukuma ietvaros ( uzlabot staciju ), bet tad nav nekādu iespēju uzvarēt, tas nozīmē hokejā spēlēt pieciem uzbrucējiem pret vienu vārtsargu. Lomas tika jau sadalītas pirms mēs sākām diskutēt par Tavu rakstu. Tikai to šobrīd ieraudzīja visi.

Skaidrs ka nevienam neko no arhitektiem nevajag, negribas, slinkums, apnikums. Nu un pianīna Rīga ar tumši brūno lakojumu ir tik mīļa. Brūna, bet mūsu.

Mēs izspēlējām teorētisku prāta vētru ar ļoti labu rezultātu, argumentāciju, piemēriem, diskusijām un strīdiem. Atdzīšos, bija laba intelektuāla diskusija. Tas, ka neviens gandrīz nepiedalījās - nu dies ar viņiem. Mēs apskatījām teorētisku iespēju iegādāties Steinway koncertflīģeli. Viņi projektē Akropoles, sūc 100-gadīgo, patusē ar politiķiem un liekas sev svarīgi. Nav žēl, vai ne?

Ja sekojam relativitātes teorijai, laiks ir relatīvs un var gadīties, ka visi mūsu dzīves notikumi notiek vienlaikus un tepat. Tātad šādām diskusijām ir jēga.

Paldies par atvēlēto Laiku, Venti!

Veiksmi darbos!


Ventis Didrihsons Re: Vai tiešām? [07/04/2017 12:48]

Dārt, Tu, protams, baigi “gudri” rēķini, tāpat kā RB līnijas zīmētāji redz tikai vienu krāsu = RB trasi. Pamēģini vēlreiz, tikai šoreiz (variantam E) ierēķini arī to esošo dz/c posmu, kas tiek bezjēdzīgi dublēts (funkcionāli) un kurš nevienam citam kā mums būs jāuztur! Skat.shēmu. Mums droši vien ir atšķirīga mēraukla, kas ir/nav sīkums. Man tgd ir slinkums meklēt, bet starptautiski atzītos pētījumos ir dotas vidējās izmaksas ātrvilciena trasējumam dažādos apstākļos, laikam lieki pieminēt, ka cauri pilsētai izmaksas (arī uzturēšana) ir reizes lielāka nekā “cauri pļavām” (2011.gada AECOM ziņojumā visai LV trasei bija pļavu posmu izmaksas krietni zem vidējām un nekāds RIX loks nebija ierēķināts). Neaizmirstam, ka šajā pilsētā, atšķirībā no Rietumeiropas, šīs sliedes nav savietojamas, tādēļ būtu jāpieliek vēl kāds papildus izmaksu koificients (mezgli, stacijas, vagonu loģistika uttt).

Es tikai apbrīnoju Tavu spītību un optimismu! Droši vien tā ir vieglāk...


Dārts Veiders: Re: Vai tiešām? [07/04/2017 09:44]

Jā atceros bija tāda aktivitāte no Tavas un E.T. puses, visu aktivitāšu fonā neatausa atmiņā uzreiz.. Droši vien nav par skādi materiālus ielikt šeit savā blogā, ja jau tēma aktuāla.

Nu tā pie mums notiek- feodālisms ar neaizskaramajiem lēņiem un ienākumiem no tiem( un noticis tā ir vienmēr pēdējā tūkstošgadē). Tomēr kas ir tiešais iespējamaisi mūsu aktivitātes mēŗķis( mazāk zags ir KNAB, un prokuratūras uzdevums, mēs šajā jomā , labi ja "klauvēt" varam, ja iekšējā ētika atļauj)? Ko mēs gribam panākt? It seviški, ja RB trases gar Rīgu variants ir mazasinīgs, un to vārgdieni vari stutēt kādā gribi formā, arī ar marmorā un zeltītu laura vainagu galvā, vārgdienis paliek vārgdienis ar visu no tā izrietošu.

Kas ir šis sabiedriski lietderīgais šī vārgdieņa( E variants Venta klasifikācijā) ietvaros, ko varēja realizēt , bet nerealizēs, konkrētā izdalītā budžeta ietvaros? Ja par ko iet karot, tad ir jāzina kara mērķis( karš kā diplomātijas turpinājums).


Miķelis: Re: Vai tiešām? [07/04/2017 21:18]

Klauzevics?


Dārts Veiders: Re: Vai tiešām? [05/04/2017 22:31]

Nu re, esam nonākuši pie kopējām tēzēm.

Uzdevumu AECOM dod RB, tam savukārt LR, RIXam tur vajadzēja būt jau sākumā, jo igauņi savu tur iestūma, un leiši pēcāk arī savu iestūķēja , tā ka LR rīkojās no aizsardzības pozīcijām, tomēr ja RIX loks parādījās tikai post factum ,tas liecina par LR atbildīgo nekompetenci stratēģiskos lēmumos( ne RB, kuru mālē publiski par galveno vaininieku) .

Ja ēsti un leiši savas lidostas nebūtu pievienojuši pie RB, es Tavus argumentus par loka netaisīšanu caur RIX pieņemtu, tomēr viņi to izdarīja , un LR nekas cits neatlika kā taisīt loku.

Tur Tev piekrītu, ka 40 min ātrvilcienam ir dikti daudz tie ir nobraukti 120 km.

Ja RIX kā pietura būtu no sākuma un mauktu pa Z škērsojumu pa Rīgas Rietumiem, arī nevajadzētu samazināt būtiski ātrumus, ko neglābjami kāsīs no šķirotavas līdz RIXam( +40 min, kā Tu norādi). Būtu iespēja ieprofitēt uz autotransporta Z škērsojuma būvi, atvieglotu centra tranzītu , arī kā Tu mini kravas vilcienus uz ostu. Tomēr ir noticis tas ,kas noticies, Rīga&LR ir sapinušies savās vēlmēs un ieguvuši to, ko ieguvuši.divas liedes no Salaspils mezgla , RCDzS, estakādi,tiltu trasi no Torņkalna līdz lidostai ar pāris estakādēm starpā RIX staciju, un loka galu caur Mārupi.

Es tieši par to arī saku, ka publiski apmētāt RB kā vaininieku ir galīgi negodīgi, RD un LR ir bijuši 26 gadi lai formulētu problēmas , rastu risinājumus, un atrastu piķi, no tā nekas vairāk par vārdiem ( pat ne skicēm) nav tapis.


Miķelis: Re: Vai tiešām? [05/04/2017 22:47]

Vainīga ir nevis RD, LAS vai vēl kāds, bet superīgais Neila kopuzņēmums ar vāciešiem, kurš 2011.gadā uzņēmās trasējuma projektēšanu un nodrošināja publiskās apspriešanas imitāciju.

Kļūdas nekad nav par vēlu labot, tai skatā piedzenot peso no Grupas 93 par nekvalitatīvo darbu.


Dārts Veiders: Re: Vai tiešām? [05/04/2017 14:28]

1. Nav svarīgi šajā gadījumā, kas tur strādā, bet kas vada un seko naudas plūsmai. BB ir uzticams Rietumu topmenedžeris, pieņemu ne viņa vienīgā, un SM stafs visi kā viens nav dučes kalpi, tas jau ir pārspīlējkums, notiekti ir , ir daudz, bet neoteikti ne visi ( pat ne lielākā daļa).

2. RIX paplašinoties var piedāvāt plašāku virzienu sortimentu. Iebraucot lidostā atkrīt parkings ( taxis), sab. trans. un tur pavadītais laiks un nauda. Tikai ar cenu spēlējoties var iebraukt auzās( piemēram pēc Tava koncepta sanāk ka Belss&Baltex&draugi ir superlabs ieguvums Pasūtītājiem). Ja nebus RB uz RIX, bet paliks pieturas pie Tallinas lidostas un Viļņas, čau Rīga lido skurstenī ar visiem kapitālieguldījumiem.

3. Ierēķini laiku un resursus līdz lidostai ( +-1h), iečekošanos(+-1h), lidojumu(piemēram īsajā maršrutā Rīga-Frankfurte) 1.5h, iziešana(0.5h), tikšana pilsētā (1h), kopā 5h + ceļa izdevumi no līdz lidostai abos virzienos, ātrvilciens ~200 km/h, ar pieturām lielākajās pilsētās 7h+2h=9h, atved galapunktā nav jātērējas ceļa izdevumiem, ar auto 25h+8-9h( nakšņošana), benzīns+auto amortizācijas izdevumi+parkošanās meklēšana galapunktā( un maksāšana). Ja Tu savu brīvo laiku novērtē, tad tupēt pie stūres papildus( piemēram salīdzinājumā ar ātrvilcienu) 15h+nakšņošanas izdevumi pa ceļam nav nekāda mega oga., nemaz nerunājot par to, ka parasti ceļa izdevumos neviens neieskaita auto amortizācijas izdevumus. Tā ka stāstīt par ātrvilcienu neizdevīgumu un ekskluzivitāti nav godīgi.

4, Tu pieķeries sliktajiem piemēriem, ir n-tie gadījumi, kad valstij pašvaldībai ir vajadzējis atpirkt ( atsavināt) privāto īpašumus un beidzies ir visām pusēm laimīgi, neba velti par tām klusē.

5. Gan jau ir , ko tad Neils taisīja, tikai vai visiem liekas tīkams, un derīgs, tas cits jautājums.

6. Tās citas kompānijas maksās LR tieši tāpat kā maksā aviokompānijas RIXam, vai tad Lidosta nav pelnošs pasākums?

7. Un kā vēl adorē un adorēja, Puzes duče turās parlamentāras republikas apstākļos kā azbesta klucis, tā ka nevajag atkal meklēt upurus, tiesiski - nodarījumu slēpšana, neziņošana, līdzdarbošanās. Tā ka nevajag par nabaga tantēm un unkuļiem ,kurus uz ausīm ir likuši ļaunie oligarhi.

8. Centrālās stacijas, Dzelzceļa vaļņa un Krasta iela_11.novambra krastmala_Eksporta iela un 13. janvāra iela ir ļoti vecas problēmas. Savukārt no 2003. gada ir pagājuši 14 gadi(!). Ja 14 gadus visi gudri irsa un neko nesadarīja, tad to visu uzkrāmēt uz RB finansējuma viņu termiņos 1. stulbi, 2. negodīgi. Tāda sliņķu un tizleņu "bumbiņas" meklēšana.


Miķelis: Re: Vai tiešām? [05/04/2017 15:05]

1. BR - piekrītu. Bet iepirkumus kārto menedžeri - sastāda nolikumus, apstiprina konkursantus utt.

2. RIX paplašināšanās iespējas ir ierobežotas ar teritorijas lielumu + akustiskajām prasībām.

3. Visu noteiks cena. Un tā vilcienam būs 2 reizes lielāka par lēto avioreisu, vismaz tā ir Eiropā, kuras daļa esam.

4. Taisnīga kompensācija? Dārt, hmm...

5. Neils noplēsa smuku kāpostu par neko. Par brāķi. RB trase ir brāķis.

6. Pasažieru vilciens maksā valstij par dzelzceļa infrastruktūru? LDZCargo maksā valstij par dzelzceļa izmantošanu?

7. Puzes duče ir salicis visos valsts vadošos amatos ielikteņus un smaidīdams stāda sniegpulkstenītes. Kāda demokrātija? Savā laikā finansēja visas partija + maksāja saskaņiešiem par balsojumiem.

8. Neko darīt, gribi ar ātrvilcienu caur Rīgas centru iebraukt lidostā, jāatrisina visas šīs problēmas. Vai arī meklējam citu maršrutu.


Dārts Veiders: Re: Vai tiešām? [05/04/2017 20:55]

1. Vadītājus ieliek tāpēc , ka viņi visu vada un izvēlas sev palīgus, kas izpildīs viņu norādījumus, tā ir Rietumu struktūrās, tāpēc nešaubos, ka BR gadījumā ja aŗi zoniņi shēmos to darī sļoti uzmanīgi un neuzkrītoši aŗi pēlņa viņiem būs neuzkrītoša.

2. Tāpēc var atpirkt zemes, vismaz tam pieaugumam ko definē Baltijas izmēri un RIX max iespējas.

3. Ceļš uz no lidostu, transports, parkings, un ko tu definē par lēto, un kur parasti ir tās lētās avioreisu lidostas Eiropas pilsētās? Vai tad ātrvilcieni ir tīrā subsīdija un nav izdevīgi?

4. Pieņemu lauvas tiesu biežāk, kā dzirdētie uzmetieni.

5. Iespējams, Tu tā redzi, kāds cits to redz savādāk, publiski neviens nav apstrīdējis šo darinājumu , vai iesniedzis tiesā pret Neilu.

6. Pasažieru vilciens ir valsts uzņēmuma LDz meitas uzņēmums( un gandrīz 100% ka maksā mammai) un tiek subsidēts, LDzCargo arī ir Ldz meitas uzņēmums( visi tie pieder valstij -LR), bet tie noteikti norēķinās ar LDz par infrastruktūru.

7. Tikai neglābjamas aitas var tā manipulēt 26 gadus no vietas, tas ka aita nesaprot, ka ir nodarījuma līdzzinātāja,neziņotāja, slēpēja neatbrīvo no atbildības, ja ne likuma, tad karmas( pasaules likumsakarību) priekšā. Tie arī ir tie LR rezultāti.

8. Ne jau RB gribēja sisties cauri Rīgas centram un RIXam, bet gan LR( dēļ RIXa) un RD( dēļ RCDzS un dzelzceļa trases no Dzirnavu ielas līdz Daugavai) , RB gluži priecīgi pārietu pāri pie Salaspils un atstātu RIXu un RCDzS bēdas LR&RD kompetencē, a nē šamiem tomēr to logu gribējās. Tātad ko darīt, a mēs pārdomājām nevajag mums to loku?


jtd: Re: Vai tiešām? [06/04/2017 17:57]

Par 3.punktu nenoturējos - cik var pļūtīt.

Cik šobrīd manāma informācija, poļi savu Varšava-Berlīne trasi pārbūvēt netaisās, bet tur ātrums ap 160 km/h un jābrauc ap 6 h. Arī RB, izņemot trešo pušu reklāmas, ziņas par 200 km nemana, kur nu vēl ātrāk, kas jau kļūst par normu Ķīnā. Attiecīgi līdz Berlīnei no Rīgas vismaz 12 h pat bez visa bezjēdzīgā lidostas loka (pasažieriem pietiktu ar ātrgaitas tramvaju, kravām nav manīts, ka plānotos tādi aviopārvadājumu apjomi, ka nepieciešams pievest ar vilcienu.


Dārts Veiders: Re: Vai tiešām? [06/04/2017 18:13]

JTD - retorikas meistars, super, vēl kādu epitetu no zemjostas apvidus lūdzu, jebkura diskusija pie šādiem epitetiem ir bezjēdzīga, pat ja tālāk seko argumenti.


jtd: Re: Vai tiešām? [07/04/2017 10:22]

Tā jau ir, kad nav argumentu, tad oponentam labā auss zaļā krāsā ...


jtd: Re: Vai tiešām? [07/04/2017 10:30]

Man nav saprotama un reizē liekas amizanta šī aktīvā diskusija par skrūvju galviņu krāsu tā vietā, lai atklāti teiktu, ka šo māju nav jāceļ vispār. Tiesa, Miķeļa tekstos tas brīžiem parādās, kaut uzsvars tomēr uz skrūvēm.


Miķelis: Re: Vai tiešām? [07/04/2017 12:16]

Jtd, esmu gatavs piekāpties no savas "taisnības" ( ka RB ir neizdevīgs finansiāls ieguldījums, jo neesmu redzējis Biznesa plānu. Ka 28 m estakāde ir stulbums, kurš sadalīs Rīgu divās daļās uz turpmākiem 50 gadiem utt. ) kopējas lietas labā. Varbūt arī Tu vari? Apskaties uz variantiem, no profesionālā viedokļa, kurš Tev liekas pieņemākākais?


jtd: Re: Vai tiešām? [07/04/2017 13:51]

RB taisne (Helsinki-Varšava) no brīža, kad tiks izveidots sliežu savienojums ar Helsinkiem (tunelis, tilts) varētu pārstāt būt tikai politisks projekts un iegūt ekonomisku jēgu.

Lidostas loks tomēr dzima kādās bāleliņu galvās (un diez vai tā bija Tava apbižotāja galva), ne RB radītāju, attiecīgi paši gribējām, paši dabūjām (28 m). Varu tikai atkārtot, ko tādu īpašu (kravas) lidinās no RIX, ko var pievest tikai vilcienu (pat AN-124 ar savām 150 tonnām ir tikai nepilni 3 vagoni no normāla 50-70 vagonu sastāva)? Pasažieriem tas nevienā acī nav nepieciešams (par ātrgaitas tramvaju jau minēju). Attiecīgi, ko tādu, kā mums nav (nebūs), iegūst (iegūs) TLL, KUN un VNO, ja šiem garām iet RB sliedes?

Pēdējais konkurss bija par smukbildēm, tāpēc Pētera viļņošanās, mazākais, liekas liekulīga, jo tik dumjš viņš neizskatās.


Miķelis: Re: Vai tiešām? [07/04/2017 14:07]

Jtd, skaidrs, ka lidostai kravas pievest ar ātrvilcienu ir mazākais stulbi. Skaidrs, ka lidostas kapacitāte ir ierobežota. Ātrgaitas tramvajs ir laba ideja. Bet ja gribam ko mainīt jau esošajā pianīnas Rīga risinājumā un iegādāties Steinway koncertflīģeli, tad visiem jāvienojas par kādu no Venta piedāvātajiem variantiem. Kopējas lietas vārdā, kurš no variantiem Tev liekas sakarīgs?


Miķelis: Re: Vai tiešām? [05/04/2017 12:27]

Aecom - šeit AECOM mājas lapa ( īstā ) - http://www.aecom.com/

Kur Tu redzi pētījumu par Rail Baltic?

Latvijas pat nav darbu sarakstā!

Klasiskā shēma kā apjāja pat Google.

Divas kompānijas ar vienādiem nosaukumiem.

Tīri labi atceros kā izskatījās feikā Aecom Latvija mājas lapa ar Ķemeru sanatoriju un veselu kaudzi nenozīmīgu objektu Krievijā.


Dārts Veiders: Re: Vai tiešām? [05/04/2017 13:27]

Nu par šo gan nevajadzētu laist Raini, Miķeli. Ja nezini, tad pārbaudi, ja nevari pārbaudīt( nav publiskajā datu bāzē), tad vēl vari izvirzīt hipotēžes, šajā gadījumā Tu laid Raini.


Arnis Kākulis, AECOM Baltijas reģiona direktors

arnis.kakulis@aecom.com


Miķelis: Re: Vai tiešām? [05/04/2017 13:44]

Kāpēc Aecom mājas lapā nav Latvijas kā sugas? ir Lietuva. Kāpēc ir Horvātijas dzelzceļš, Honkongas dzelzceļa shēma utt. Parasti kompānija ar saviem darbiem lepojas un to ievieto mājas lapā. Kur nu vēl Rail Baltic?

Vajadzētu redzēt reģistrācijas numurus iepirkumu subjektam AECOM, tad protams varētu spriest.

http://www.aecom.com/offices/ - Latvijas ofiss-? Baltijas ofiss?

AECOM saņēmis līdz šim pāri par 1 Mio EUR par konsultācijas pakalpojumiem RB, kas ir viens no septiņiem lielajiem transporta projektiem ES.

Nevienas atsauces?


Dārts Veiders: Re: Vai tiešām? [05/04/2017 14:37]

Pastiprināšu Tavu konspirāciju vēl vairāk (Lidostas stacijas un ceļa no Torņkalna konkursā), noteikti tie ir Puzes dučes boti:

http://edzl.lv...edavajumi.html

Nu nezinu kāpēc nav ielikuši , bet tas ka tie ir AECOM manuprāt ir skaidrs.


Miķelis: Re: Vai tiešām? [05/04/2017 14:49]

Labi, labi. Gan jau kāds žurnālists visu lielo shēmu ar iepirkumiem uzraks. Neiespringsim. Mums jau tā diskusija par RB. Par Centrālo staciju, par četrām sliedēm, kuras uz dzelzbetona estakādēm izskries cauri Rīgai. Par maziņo, 28 m plato tiltu pāri Daugavai un pusPārdaugavas noārdīšanu 28 m platā joslā. Par miljoniem tonnu dzelzbetona, kuras izdaiļos sirmo Rīgu.


Miķelis: Re: Vai tiešām? [05/04/2017 14:14]

Arnis Kākulis

www.linkedin.c...n/arniskakulis

Kur Tu redzi darbu AECOM?


Dārts Veiders: Re: Vai tiešām? [05/04/2017 14:30]

Kamon Miķeli , Tu burtus vairs neatpazīsti?


Miķelis: Re: Vai tiešām? [05/04/2017 14:40]

Ok, Ok, dažreiz kļūdos ;-), - neatvēru pilno versiju.

Kaut gan jautājumi par AECOM Latvijas versiju un kas aiz tā stāv - paliek.


Miķelis: Pavelkot svītru... [09/04/2017 13:53]

Kamēr mēs cīnīsimies katrs pa vienam - Ingurds pret Depo, Ventis pret stulbumu RB pamattrases izvēlē, Andis un Pēteris pret divu sliežu koncepciju Stacijas vietā, Dārts pret konkursu absurdiem vērtējumiem utt.utt, mēs neko nepanāksim. Jāsaprot, ka vidē, kurā valda nauda, labāko risinājumu var iegūt par to "karojot" . Kā teicis Klauzevics - "karš ir tikai diplomātijas turpinājums, lai sasniegtu vajadzīgo mērķi" Mūsdienu biznesa vidē mīkstmiešiem nav vietas. Neviens nevēlas karu, bet dažreiz aizstāvot savas intereses tajā ir jāiesaistās. Andrej, tas kas notiek ar mums, ir mūsu, ne LAS, mīkstmiesības sekas. Mūsu gadījumā - RB - cieš neprofesionāļi - pilsētas iedzīvotāji. Ja velkam paralēles, tad tas pats notiek Sīrijā. Ir kādas Sarkanās līnijas. Arī arhitektūrā, pilsētbūvniecībā. Un tās šobrīd ir pārkāptas. Ja neatbildēsim, ja neuzsāksim "karu", mūs vienkārši samīs, evolūcijas likums - vājākie mirst vai tiek apēsti. Tāda ir mūsu biznesa vide, nekas personīgs.

Tā kā mazgāt rokas nevainībā kā Pilatam, neizdosies. Šis būs uz mūsu visu sirdsapziņas.


Ingurds Lazdiņš Re: Pavelkot svītru... [09/04/2017 20:52]

piekrītu jā un nē.

mīkstmiesību un samiernieciskumu savās rindās (LAS) vissāpīgāk piedzīvot...

un vēl - lai cīnītos, ir vajadzīgi resursi, kaut vai, lai izdzīvotu cīņas laikā, bet tie, kam tamajie (resursi) ir vai varētu būt - tie parasti ne par ko daudz necīnās, jo... nu, tu jau pats saproti...

pārējiem atliek ... līdzdalība bezmaksas ekspertu padomēs... tādos kā reprezentācija orgānos.

iedomājies, salīdzinājumam, RIBU - ar bezmaksas konsultantiem un saimnieciskā kārtā sagatavotiem (konkursu, uzskates, iesniegumu, analīzes uc) materiāliem?...

atvainojos par pesimismu


Miķelis: Re: Pavelkot svītru... [10/04/2017 10:32]

LAS ir 19.gs veidojums karalaukā ar kavalēriju, kura velk līdz tam lielgabalus, telšu pilsētiņu, no kuras karavadonis vēro kauju, bungu pavadībā soļojošu ierindnieku armija. LAS nav ne piemērots, ne paredzēts modernu "kauju" izcīnīšanai.

1. Modernu biznesa kauju specifika ir tāda, ka tiek iesaistīti mēdiji ( interneta portāli, ziņu portāli, TV un tt. ) un faktiski "kauju" izcīna pie datora ekrāna. Vajadzīgs 1 ( viens ) mēdiju speciālists, kurš pazīst vajadzīgos cilvēkus ( preses sekretārs ).

2. Otrs ir parakstu mehānisms. Jābūt iespējai jebkuram arhitektam ātri pievienoties un attālināti parakstīt kādu iniciatīvas grupas dokumentu. Tam jānotiek nevis mēneša laikā no notikuma brīža, bet dažu dienu laikā.

3. Pilnvarojums no LAS. Pilnvarojumam jābūt automātiskam. Var diskutēt par parakstu daudzumu no aktīvā elektorāta, mehānisma veidu kā skaitīt balsis utt, bet pēc gatavas vēstules ar elektroniskiem parakstiem uz vēstules automātiski uzliekas LAS zīmogs, bez Angļu džentlmeņa kluba spēlēm, kaķīšu vilkšanas aiz ...

4. Kritēriji. Visas pozitīvās ieceres, kuras skar pilsēttelpu, rūpējas par iedzīvotājiem, ekonomē līdzekļus, aizsargā kultūras mantojumu utt. tiek atbalstītas, pat ja kāds no Angļu džetlmeņa kluba ierobežotā biedru skaita ir projekta arhitekts, vai kā citādi tur investora rociņu.

5. Tas nozīmē realu varas decentralizāciju. Un neredzu aiztures, kādēļ šādas aktivitātes, pie attiecīgas pārveides nevarētu notikt a4d.lv, kurš šobrīd ir vienīgais vērā ņemamais mēdijs, kurš runā par arhitektūras problēmām, risinājumiem un teoriju - tātad VIENĪGAIS ( LAS to nedara ) pauž profesionālu viedokli par arhitektūru .


jtd: Stabi skrejceļa vidū kā Latvijas simbols [11/04/2017 18:46]

Pavelkam svītru un ejam tālāk. Vai MSĢ projektā kāds mūsu kolēģis arī tika pielaists un tad, kādi ir viņa argumenti?


Jānis runājam, bet projekts attīstās / tiek attīstīts [12/04/2017 19:24]

Miķelis: Re: runājam, bet projekts attīstās / tiek attīstīts [13/04/2017 16:56]

Latvijā ir ļoti maz arhitektu, kurus interesē arhitektūra, pilsētbūvniecība. Paradoksāli. Pārsvarā visus interesē nauda, slava, vara. Trīs lietas, kas mūsu skapītī guļ. Neviens nav gatavs peldēt pret straumi. Tipiskākais Brežņeva laiks. Premjers mums arī mazliet līdzīgs ;).

Laikam valsts attīstībai jānonāk līdz Lielā Brāļa no Puzes pilnīgai dominancei visās sfērās, lai cilvēki attaptos. Līdz ekonomikas lēnam kolapsam. Galvaspilsētas pārcelšanai uz Ventspili. Kurzemes hercogistes atjaunošanai.

Pagaidām visi publiski mazgā rokas savās mazajās bļodiņās un ar smilšpapīru apstrādā savas nobrūnējušās koka karotes. Šis ir pilsētbūvniecības impotentu laiks. Tāds tas arī ieies arhitektūras vēstures grāmatās. 21.gs. 20.gadi - arhitektu ideju, gribas, spēju, Rīgas attīstības publiskās diskusijas neesamības laiks. Ir diezgan stulbi dzīvot šādā laikā. Laikam karma...


Pievienot komentāru:

Komentārs pievienots. Lūdzu, uzgaidi...


Drošības kods (aizpildiet pēc tam, kad komentārs jau uzrakstīts).

© Arhitektūras platforma A4D
Materiālu pārpublicēšanas gadījumā atsauce un saite uz www.a4d.lv obligāta.