Kāds ir laikmetīgās mākslas uzdevums Latvijā?

18.septembrī plkst.10.00―16.30 Rīgas pilsētas izstāžu zāle Rīgas mākslas telpa rīko konferenci Laikmetīgā māksla Latvijā. Pasākuma rīkotāji uzsver, ka ļoti labprāt priecātos tajā redzēt arī arhitektus.

Konferences mērķis ir veicināt sabiedrībā izpratni par laikmetīgo mākslu, apskatīt un analizēt patreizējo situāciju Latvijā, kā arī veidot dialogu un sadarbību starp dažādām sabiedrības grupām.

«Apkopojot dažādas pieredzes, atskatoties uz nesenās mākslas vēstures tendencēm un analizējot pašreizējo mākslas situāciju, mēs varam mēģināt iezīmēt teritoriju, kuras nosaukums ir laikmetīgā māksla,» par konferences tēmu stāsta viena no dalībniecēm, Latvijas Laikmetīgās mākslas centra direktore Solvita Krese.

Rīgas mākslas telpas ekspertu padomes priekšsēdētājs Jānis Mitrēvics konferencē iezīmēs digitālās vides izmantojamību mūsdienu mākslas un kultūras mērķu īstenošanā. Savukārt, kultūrsocioloģe Dagmāra Beitnere runās par laikmetīgās mākslas uzdevumiem Latvijas sabiedrībā.

Māksla un kultūra ir cieši saistītas ar pārējām tautsaimniecības nozarēm ― par to konferencē vēstīs Latvijas Zinātņu akadēmijas Ekonomikas institūta pētnieks Jānis Počs. Par Aizkraukles bankas ieguldījumu Latvijas laikmetīgās mākslas attīstībā stāstīs AB.LV Sabiedriskā labuma fonda valdes priekšsēdētājs Mareks Indriksons.

Tamborētāju kursi vai robotu ražotne ― sava priekšlasījuma tēmu par šā brīža radošo vidi Rīgā un tās progresa veicināšanu, īpaši pievēršoties mākslas izglītības jautājumiem, piesaka mākslinieks un Latvijas Mākslas akadēmijas pasniedzējs Andris Vītoliņš.

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
Abonēt
Paziņot par
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx