Kado Karim

Kado Karim ēkas piesaista ar eleganti plūstošajām formām un komplicētajām fasādēm, taču kompleksa telpisko pievilcību vislabāk var sajust, nokāpjot iedziļinātajā pagalmā starp ēkām un  aptverot, ka patiesībā tā visa ir viena būve.

Kado Karim apartamentu komplekss sastāv no trim brīvstāvošām ēkām, kas, ņemot vērā apkārtējās apbūves mērogu un Jūrmalas kontekstu, ir piemērotākais risinājums atļauto apbūves rādītāju izmantošanai. Tās apvieno ieeja caur iedziļinātu pagalmu ar vienotu recepciju, kas ir šai ēku tipoloģijai inovatīva pieeja konsjerža funkcijas nodrošināšanai.

Projekta arhitektoniskais tēls veidots asociatīvi apspēlējot piejūras dabas iespaidus — jūras nogludinātu oļu vai koka gabaliņu formas plūstoši noapaļotajās ēku formās, jūras viļņu motīvs  pagalma iesegumā, balta fasādes krāsa kā asociācija ar saules pielieto dzīvi kūrortā. Ēku neordinārās, plūstošās formas rada jaunu harmonisku telpisku pieredzi, caur apartamentu panorāmas logiem vai jumta terasēm saplūstot ar apkārtējo dabu, vienlaikus saglabājot proporciju harmoniju un psiholoģisko ergonomiku guļamistabu regulārajās formās, tādējādi projektā līdzsvarojot ekstravaganto formu vizuālo iespaidu ar tehniski pārdomātu fizisku un garīgu komfortu.

Visām ēkām lielie panorāmas logi vērsti uz ārpusi, bet guļamistabu salīdzinoši mazākie — uz pagalmu, neregulārās ēkas savstārpēji savietotas tā, lai pretējie logi netraucētu kaimiņu privātajai dzīvei. Ārējais veidols ir tuvs organiskās arhitektūras formām un atrisināts racionāli savietojot novatoriskus telpiskus un tehnoloģiskus risinājumus.

Daudzdzīvokļu ēka Dzintaros

Adrese: Ikšķiles iela 4, Jūrmala
Autori: SZK UN PARTNERI — Andis Sīlis, Pēteris Kļava, Ivars Brediks
Pasūtītājs: DZINTARU PARKS

Projektēšanas laiks: 2011-2015
Nodošana ekspluatācijā: 2015

Būvnieks: SKONTO BŪVE
Nozīmīgākie partneri:
Interjers: SZK UN PARTNERI; Karim Rashid; NEOKLASIKA; Mareks Birznieks
Konstrukcijas: BICP (Gatis Vilks)

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
Abonēt
Paziņot par
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx