Koncertzāles kaismē

Pēdējie pāris mēneši, bet jo īpaši — dažas pēdējās nedēļas mediju telpā dominē nacionālās koncertzāles tēma, kopumā atstājot visai sājas izjūtas. Koncertzāles būvniecības publisko attiecību kampaņa gan tiek dēvēta par “diskusiju”, tomēr acīmredzami tādu, kuras rezultāts ir izlemts jau iepriekš. To apliecina viena no “diskusijas” pusēm, demonstrējot nepiekāpīgu apņēmību un nesatricināmību, neieklausīšanos nevienā argumentā, kas pamatoti apšauba vietas izvēli. Ir mesti lieli spēki, lai pārliecinātu, ka vienīgā iespējamā vieta koncertzālei Rīgā ir uz AB dambja, — vai nu uz AB dambja, vai koncertzāles nebūs vispār. Kampaņas kulminācija ir ieplānota šodien, noslēdzot to ar speciālu konferenci.

Šai kampaņā iesaistīta tikusi (vai — iesaistījusies pati) arī daudzus arhitektus vienojošā organizācija — Arhitektu savienība, pasludinot savu nostāju, kas tādejādi pretendē uz visu arhitektūras nozari un visu Latvijas arhitektu kopienu reprezentējošu viedokli. Kaut kā tradicionāli no arhitektiem tiek gaidīti profesionāli un vērā ņemami spriedumi ne vien attiecībā par kādu atsevišķu būvi, bet arī par plašākiem ar pilsētplānošanu un pilsētas attīstību saistītiem jautājumiem. Tomēr šis lēmums vēlreiz apliecina, ka šodienas Latvijas situācijā no arhitektiem kopumā to laikam nevajadzētu gaidīt vis, jo pāri pilsētplānošanas argumentiem acīmredzami dominējuši pavisam citi apsvērumi.

Lai pieņemtu lēmumu, vispirms būtu bijusi nepieciešama tieši vispusīga analīze no pilsētplānošanas viedokļa, iespējamo novietņu izpēte un salīdzināšana, kas balstīta skaitļos, tehniski ekonomiskos aprēķinos. Taču nekas tāds nenotika ne 2005. gadā, kad voluntāri un daudziem par pārsteigumu tika izvirzīta AB dambja lokācija, ne arī tagad, kad atkal atgriežamies pie trekno gadu projekta.

Rīgā ar pilsētplānošanu diemžēl nav spoži, arhitekti no šīs jomas ir attālinājušies, lielā mērā šai sfērā dominē domes Satiksmes departaments, kura intereses ir auto maģistrāles, daudzlīmeņu šķērsojumi un iespējami lielāki rādiusi ielu krustojumos un tiltu pievados. Izpaliekot pilsētplānošanas analīzei un izvērtējumam, arhitekti degradē arī paši savu profesionālu lēmumu pieņemšanas praksi, aizstājot to ar “viedokļu apmaiņu” un vienkāršu nobalsošanu “par”.  Tā nu iznāk, ka arhitektu vidū vienīgās publiskās “pret” balsis, ir tās, ko pauduši profesors Jānis Krastiņš, pilsētas arhitekts Gvido Princis, kā arī — no pilsētplānotājiem, — Neils Balgalis.

Rīgas arhitektūras skolai lielā mērā ir raksturīgs skatījums uz arhitektūru kā uz atsevišķiem objektiem, nevis kā telpas mākslu vai kā pilsētas sastāvdaļu. Atbilstoši tam pilsēta iznāk tikai kā daudzu ēku kopums, nevis pilsēta kā telpa vai pilsēta kā kompleksa un komplicēta sistēma. Liela, brīvi stāvoša būve pati par sevi jau iemieso šādu — objektu arhitektūras pieeju, taču novietota uz AB dambja, atstatus no pārējās pilsētas, no ikdienas maršrutiem un satiksmes infrastruktūras, tā ir jo sevišķi autonoma. Taču patiesi veiksmīgai un mūsdienīgai publiskai ēkai, arī koncertzālei, būtu jābūt organiskai pilsētas sastāvdaļai, kur cilvēki iegriežas ne tikai uz vakara koncertiem, bet arī citos laikos; šādai kultūras iestādei vajadzētu stimulēt  arī apkārtējās pilsētvides attīstību — apkalpes infrastruktūru, veikalus, kafejnīcas, taču noliekot to uz AB dambja tas nav iespējams. Šai gadījumā dominē nevis centieni to vieksmīgāk iekļaut pilsētas struktūrā un pilsētas ikdienas dzīves ritmos, bet gan radīt simbolu — likt izcelties un apliecināt izšķērdīgas ambīcijas, pragmatiskus funkcionālos apsvērumus un pilsētvides aspektus atstājot otrajā plānā.

Ēkas izskats gan ir otršķirīgs jautājums, taču par koncertzāles funkcionālajiem trūkumiem, iesēdinot to uz šādas šauras, garenas zemes strēles, jau ir runāts — pašas zāles un daudzas citas telpas jāizvieto viena aiz otras,  izslēdzot iespēju radīt kompaktu, ekonomisku un iespējami ērtu ēku. Un ar visu to, konkrētais projekts vēl pretendē uz būvēšanu ūdenī, jo ar dambi ir par šauru.

Zīmīgi, ka viens no šī procesa bīdītājiem, izceļot no aizmirstības padsmit gadus veco projektu, ir tagadējais kultūras ministres padomnieks Dripe. Viņš arī iepriekšējais Rīgas pilsētas arhitekts, kurš proponēja Rīgu, kā “modernās arhitektūras kosmopoli”, kas nozīmēji tieši to — objektu arhitektūru, — dižošanos ar augstceltnēm, simboliem, siluetiem un krāšņām fasādēm, nevis iestāšanās par cilvēkam piemērotas un dzīvīgas pilsētvides veidošanu (lai atceramies viņa augstceltņu vīzijas — “kreisā  krasta koncepciju”, “pilsētas vārtus”, kam iepretim — gājēju pārejas starp Centrālstaciju un Stokmani aizvietošana ar apakšzemes tuneli). Šodienas centieni uzbūvēt koncertzāli, tur, kur tai trūkst vietas, kur ir slikta piekļuve, un tikai tāpēc, lai tā krāšņotu skatu, raugoties no Vecrīgas, — tās, protams, ir tās pašas ambīcijas un pieeja, kas  raksturo laiku, ko pieņemts dēvēt par treknajiem gadiem.

To, ka vēriens un milzu būves Latvijas kultūrpolitikā dominē pār racionālu un pragmatisku pieeju, apliecina arī tādi Kultūras ministrijas projekti, kā Mežaparka estrāde un Daugavas stadiona pārbūve. Dziesmu svētki apriori ir pieņemti kā latviešu būtības un identitātes sastāvdaļa, kam nekādu tēriņu nav žēl. Rezultātā top izteiksmīga, arhitektūras ziņā iespaidīga, tomēr ne jau nu ļoti pragmatiska celtne — daudzmiljonu būves faktiskā noslodze taču ir tikai divas reizes piecos gados (vispārējie plus skolēnu dziesmu svētki). Ļoti līdzīgi arī ar Daugavas stadiona pārbūvi — lielās tribīnes stadiona galos izbūvētas galvenokārt priekš tik pat reti notiekošajiem deju svētkiem, — sportam tās nemaz diez ko nav vajadzīgas.

Protams, ja apzinās, cik labi ar šiem pasūtījumiem nopelna dažas būvkompānijas, un gan jau arī tām pietuvinātie lēmēji, — tad jau, iespējams, pārmest pragmatisma trūkumu vairs tik droši nevar. Atceroties to, kā ministre Melbārde kopā ar padomnieku Dripi izstūma cauri Okupācijas muzeja pārbūves projektu, kas degradē esošo modernisma ēku, nav lielu šaubu, ka kas līdzīgs izdosies arī šoreiz. Vēl jo vairāk tāpēc, ka šoreiz mūziķu un būvnieku intereses sakrīt ar politisko konjunktūru — Kultūras ministriju pārraugošās Nacionālās apvienības un Rīgu apsaimniekojošās Saskaņas / GKR partiju interesēm. Un Arhitektu savienība tam piebalso.

Nu jau ir sajūta, ka apstādināt šķietami negrozāmo lēmumu par koncertzāli uz AB dambja var vienīgi tāds pavērsiens, kā nesenajā Skanstes tramvaja lietā. Jāatceras gan, ka šī brīža steiga koncertzāles lietā ir saistīta ar Eiropas Savienības 23 miljoniem, — centieni ielikt kāju durvīs, cerībā pārējo  sagrabināt un izspiest turpmākajos 12 gados. Atceroties gan JRT sāgu, kur izmaksas projekta gaitā ir pieaugušas krietni vairāk nekā tikai divas trīs reizes vien, nav arī ticības, ka 118 miljoni būtu robeža AB dambja projekta gadījumā.

Beigās gan jāpiebilst, ka, protams, esmu par koncertzāli, tikai — atbilstošā vietā un par saprātīgu cenu.

Dalīties ar ierakstu:

110
Pievienot komentāru

avatar
10000
22 Komentāru pavedieni
88 Pavedienu atbildes
0 Sekotāji
 
Visvairāk komentētais komentārs
Komentētākais komentāru pavediens
26 Komentāru autori
A/CjtdMiķelisArtis Zvirgzdiņšcuguns Nesenie komentāru autori
jaunākie vecākie visvairāk balsotie
jtd
Guest
jtd

Biju nesen Hamburgā. Izbrauciena mērķis – aplūkot Elbas filharmoniju. Tad nu dažas domas salīdzinājumam – neatceros, cik reizes reālās būvizmaksas pārsniedza sākotnējo tāmi, bet gala skaitlis ļoti tālu no miljarda € nebija (tātad 23 milj ir tik sīka vienība, ka pat Rīgā nav nopietni uztverama). Un tas novietnē, kas nu galīgi nav AB dambis, kaut līdzības ir. Tieši pretī ēkai ir autobusu pietura ar pāris diezgan regulāri kursējošiem maršrutiem. Līdz metro gan tāds gabaliņš, bet arī nekas liels (vai tik ne drusku mazāk, kā būtu no LNB pieturām līdz domātajai ēkai uz dambja). Ielu gar ēku var uztvert arī kā… Lasīt vairāk »

Valdemārs, Zariņš
Guest
Bens Solo

Protams ,ka Arti Tev ir Taisnība, BET… 1. LAS Padomes meinstrīms “par” nobalsoja, jo pret vēju nečurā. LR ir stipra īpatnība, pārāk liels publiskā iepirkuma īpatsvars projektēšanas/būvniecības segmentā, un publiskais iepirkums nedarbojas pēc loģikas, vai tirgus likumiem, bet pēc politikas principiem. Savukārt vecā labā prūša Otto teicienu par līdzību starp polītiku un desām, un šī procesa vēlamo diskrētumu attiecībā pret gala lietotāju, domāju esi dzirdējis. 2. Ko LAS Padomes pārstāvji patiesībā domā ir pilnīgi cits stāsts. 3. Tas, ka LR budžetnieki aizraujas ar megalomaniaka cienīgām izpausmēm nav nekāds noslēpums, parasti LR ir divas versijas vai s..ds par lētāko cenu, vai… Lasīt vairāk »

A4D
Admin
Miķelis
Guest
Miķelis

Kā reiz mācībspēki varēja paklusēt, jo RTU pilsētiņa, kuru konsultējuši taču, ir noziegums pret veselo saprātu un modernismu. DoCoMoMo tur šausmās zaudētu prātu. Mācībspēkiem vajadzētu ielūkoties VDK kartotēkā un paklusēt, nevis traucēt attīstīties Arhitektūrai.

Miķelis
Guest
Miķelis

Kurš tad visus tos tingeltangeļus ar kartona Rolandu ir saprojektējis Rātslaukumā, ne pats galvenais mācībspēks? Tāpēc jau tur tiek pieņemti greizi lēmumi, zagts uz nebēdu ka tur arhitektūra kā Disnejlandē un Cukura vate uz katra stūra tiek tirgota. Mācībspēkiem vajadzētu ievērot elementāru ētikas kodeksu un savu vārtu priekšu – RTU pilsētiņu uzraudzīt, kolonnu laukumiņu sakopt, tur jau tagad izskatās kā pēc bombardēšanas un kopmītņu krāsa ir tā izbalējusi, ka izskatās ka krāsotas ar akvareļu krāsām. Par AB dambi gan jau kaut kā paši tiksim galā, tie kas kaut ko saprot no Arhitektūras.

Miķelis
Guest
Miķelis

Kungi, Kungi. Koncertzāles vieta ir perfekta, projekts ir izcils, par ko diskusija? Savā laikā godīgā konkursā, vismaz nezinu nevienu apvainojušos, uzvarējis darbs ar konsekventu redzējumu. Sāju sajūtu atstāja tieši MMM vietas izvēle un konkursa procedūra, kur vietējos lielā nauda atstāja aiz borta,kaut pirms tam projektēšana tika uzticēta Remam Kolhāsam. Latvijas arhitektūrai ir viena slikta īpašība – nekonsekvence – visi pa visu varu grib pārmest tos kauliņus vēlreiz. Tā rietumu pasaulē nenotiek. Profesors panāca to ka muzejs mums atrodas pazemē un gānīja pašu GB, pilsētas arhitekts neko nespēj iebilst pret lielo naudasmašīnu lēmumiem, tagad pēkšņi viņus vajadzētu uzklausīt? Andim padevies labs… Lasīt vairāk »

stalins
Guest
stalins

Koncertzales vieta esot perfekta.Ziniet ,tas ir kas shausminoshs ,ja to raksta profesionalis.

Miķelis
Guest
Miķelis

Nu labāka kā MMM vieta NHC, vai mākslas muzeja zāles pagrabā, vai JRT mēģinājums iespiest trīs zāles Rīgas centrā, vai cirks turpat piesmakušās 100 gādīgās telpās. Profesionāļi domā, izvērtē argumentus un ievērtē izmaksas. Tā kā AB dambis jāremontē tāpat, varbūt to var izdarīt jēdzīgi? Kāpēc tad pēkšņi AB dambis ir slikts? Tāpēc ka zāles jāliek rindā? Kur tad? Imantā iestumt koncertzāli? Vai Uzvaras parkā pie apdullinātajiem?

stalins
Guest
stalins

Saprotu,ka daudzi arhitekti sapno par skaistaam buuveem-Sidnejas operu,dazhadam piliim, bet naakas projektet noliktavas,garlaicigus dzivojamos namus utt.Izskiroshs faktors-cik tas izmaksaas.Un ar to jaasaak. Mums nav ne kapitalisms, ne socialisms.Kapitaalisma buutu jaatbild uz jautajumu ko 2010 g. uzdeva Peteris Smidre:-kurshs sapratigs saimnieks,laikaa ,kad saimei nav ko est , buuvees struklakas? Un tieshi par “3 braljiem” laikam bija domats. Atvainojiet,bet muusu valstij ir milzigs arejais parads ar kuru jareekinaas un “brivas” naudas nav-ir citas sferas-medicina,izgliitiba ,kur naudas trukst.Kapitalisma bagatas personas vai uznjemumi var atljauties sev ko skaitu.Saprotu, ka arhitekti parzina pilsetplanoshanas aspektus,tachu ne visus.Kaa tiks ietekmeta autotransporta kustiba gan celtniecibas gaitaa,gan pec tam?Kur… Lasīt vairāk »

Miķelis
Guest
Miķelis

Katras nācijas varēšanu apstiprina kultūra un kultūrbūves. Arhitekta uzdevums ir spēt iemiesot savu, līdzpilsoņu , jā sapni. Tālāk jau mūziķi ēku piepildīs ar saturu, kurš būs pieejams visiem. Jā neesam bagāta nācija. Bet Brāļu kapi, Brīvības piemineklis pierāda, ka esam nācija, kura saprot kas ir māksla. Tā arī ir mūsu virsvērtība – glezniecībā, mūzikā, rakstniecībā un arī arhitektūrā. Tas arī jāizceļ un ja vajag, jāizkapā. Valstij jābūt saviem simboliem – LNB, Akustiskā koncertzāle un Mākslas muzejs. Tur viss ir pareizi. LNB tapa ar ļoti labu līdzekļu pārvaldību, nešaubos ka SZK saprot cik grūts ir uzdevums un gan jau viss būs… Lasīt vairāk »

stalins
Guest
stalins

Shodien izvelejos pastaigaties pa AB dambi un Uzvaras parku. Pirmais uz ko gribetu aizradiit- shis teritorijas nebut nav neapgutas vai arii degradeetas.AB dambis-tie ir gan dazhadi stadijumi,tapat-bernu rotaljlaukums,laukums pieaugusho fiziskaam aktivitaatem,ir solinji ,kur paseedeet,ir pietauvotas dazas barzas-tajas ir gan kafejniica,gan notiek telniecibas izstaade. Ir tualetes. Karogs.Redzeju gan kadu pariti udensmalaa sezham, gan kadu gimeni fotografejoties pec maratona.Nav cilveku daudz,bet paris desmiti ir. Nespeju iedomaties sheit koncertzali tukstoshiem cilveku.Un arii Daugavaa tai nav vietas-tur ir gan udensmotocikli,gan kuteri,tur ir sava dzive.Un manupraat-Uzvaras parkaa ari milzu buvei nav vietas, arii tas ir aiznjemts,tur ir saimnieks-Rigas darzi un parki un plano tur ainavu… Lasīt vairāk »

Miķelis
Guest
Miķelis

Nu Andis jau norādīja, AB dambis ir neizmantota iespēja ūdensmalas attīstībai. Uzvaras parkā atrodas Piemineklis Latvijas otrajai okupācijai. Ideoloģiski nebūtu tā kā pareizi tur plānot koncertzāli, jo tur reizi gadā Impērija svin savus svētkus, neskatoties uz to, ka vēl 20 gadus pēc kara beigām neviens negribēja visas tās šausmas atcerēties. Koncertzāle ir latviešu pašcieņas jautājums, tāpat kā Modernās mākslas muzejs. Mēs esam maza, bet spēcīga nācija, un mēs to paveiksim. Tas ko vajadzētu pievienot šiem visiem vēstījumiem postskriptumā – mēs par savu zemi cīnīsimies, kā somi 1939.gadā un neatdosim ne milimetru. 1940. neatkārtosies, jo tajā zaudējām savas nācijas ziedu, kapitālu… Lasīt vairāk »

stalins
Guest
stalins

Tas par ko rakstisu nav attiecinams tieshi uz arhitektiem. Jebkuras ekas buvnieciba prasa materialos lidzekljus, arii shajaa gadijumaa.Nevaram sakt buvet koncertzali ,ja mums nav skaidrs kaa mes norekinasimies ar buvniekiem, arhitektiem uc.Un vai mums vispar ir briva nauda .Ja mums ir maz naudas mes neiesim pusdienot restoranaa.Tas butu normali.Bet mums taa nav. Mums uzbuuvee zelta tiltu, bet paradus lai maksaa nakoshaa paaudze.Mums RS ir bezmaz modernakais transports A-Eiropaa, bet shos tramvajus un autobusus mums izdodas nopirkt daudz dargak kaa citam pilsetam.Kapec? Tapec ,ka virs sabiedribas elites ir nostadita cilveku grupinja,ne tikai no Latvijas ,kuras galvenais motivs ir alkatiba, velme iedzivoties… Lasīt vairāk »

Miķelis
Guest
Miķelis

Zini ar ko atšķiras patiesība no puspatiesības? Man tieši tāpat kā visus sabiedrības locekļus nervozē veids kā tiek izlaupīta Rīgas kase un valsts, tomēr ir kādas , teiksim, gara prioritātes. Un mēs tās sasniegsim neskatoties uz visu notiekošo, zagšanu, infokaru un citām padomju sociālismā izpausmēm. Mēs uzcelsim koncertzāli, tāpat kā uzcēlām bibliotēku, uzcelsim arī mākslas muzeju. No gara veselības, vienotības ir atkarīga Latvijas attīstība. Šobrīd notiek procesi, kuriem bija jānotiek 90.gados uzreiz pēc atmodas, tikai tagad mēs pamazām kļūstam brīvi un stipri, to nevarēs vairs pagriezt atpakaļ . Brīvi cilvēki savā zemē lemj par to kas viņiem vajadzīgs. Tā tas… Lasīt vairāk »

stalins
Guest
stalins

” Brīvi cilvēki savā zemē lemj par to kas viņiem vajadzīgs” Piekritu Tavam viedoklim.Un ir ta ,ka cilveeki ir dazhadi un dalja intereshu un vajadzibu vinjem atskiras,tapec saka ,ka poltika ir kompromisu maksla.Piemeram ,man liekas,ka MMM nav piemeerots nevienai vietai Latvijaa, ja tas tiek buvets par sabiedriskajiem lidzekljiem. Man nepatiik megabuves tiri subjektivi.Kaapec nevaretu but vairaki nelieli projekti? Varbut pec gada diviem aizversies vairakas lielas skolas un buus brivas platiibas.Kapec nevaretu parbuvet,pielagot, bez tam shaja pielagoshanas procesaa ari makslinieki varetu izpausties.BET! Ja mes savu personisko budzetu spejam tereet taupiigi un apdomaati, tad tas ir iespejams arii sabiedriskaa limenii, ja noversh… Lasīt vairāk »

Miķelis
Guest
Miķelis

Jā, Stalin, starp citu atklāšu Tev infokara shēmu. Tu jau zini. Austrumu kaimiņš arvien šo zemi uzskata par savu un rūpīgi torpedē jebkuras nacionālās pašapziņas atdzimšanas izpausmes. Tātad. 1. Informatīvais fons. Atkarībā no objekta KZ sakarā diezgan parastais – esam nabagi, naudas nav , Māmuļām sastrādātas rokas, vēža slimnieki mirst. 2. Autoratīvs spriedums, kuru iniciē vietējais emisārs. Parasti vēstules veidā un kuru paraksta “noderīgie idioti”. Vis tas protams sastāv no puspatiesībām, bet nu ir protams arī daži vērā ņemami argumenti. Ar Okupācijas muzeju pat gandrīz izdevās, jo patiesības procents bija paliels. 3. Masīva kampaņa presē , krievvalodīgo, arī ZZS piederošo… Lasīt vairāk »

stalins
Guest
stalins

Jums var piekrist , informativais karsh pastav, arii mees esam tajaa iesaistiiti.Piemers, buutu Uzvaras piemineklis un parks- luk tur kautkaadi vinji svinot Imperijas svetkus un vispaar tie esot kautkada 5 kolonna.Un tikai ” vinji” var noradit ,ka ” esam nabagi, naudas nav , Māmuļām sastrādātas rokas, vēža slimnieki mirst.” Ja politika buutu tikpat vienkarsha kaa arhitektuura… bet nav.Ja vertee no arhitektuuras viedoklja , tad Uzvaras piemineklis ir ideologu izkropljots. Arhitekta sakotnejaa variantaa tas fallveidigais objekts bija ieverojami zemaks, bet tai lielajai sievietei rokas bija berns. Bet komunisti bija sashutushi-no kaa sieviete kara laikaa vareja ieguut bernu!?! Un taa nav anekdote.Bet… Lasīt vairāk »

Miķelis
Guest
Miķelis

И тут Остапа понесло…Atgādināšu, 1945.gadā Latvija tika okupēta un pateicoties rusifikācijas un terora politikai Latvijā zaudēja neatkarību otro reizi. Karš, it sevišķi 2.pasaules karš, nav nekas skaists, tajā nebija uzvarētāju. Tā bija gaļasmašīna. Tur nav ko svinēt.
Kas attiecas uz arhitektūru – arhitektūra ir tikpat sarežģīta kā politika un ir tās turpinājums. Tā kā par valsts līdzekļiem uzbūvēs gan Akustisko koncertzāli, gan MMM. Bet ABLV izrādījās darbojas sadzīves pakalpojumu jomā – veļas (naudas) atmazgāšanā, kādi viņi mecenāti? Mākslas darbus vajadzēja ātri atdot, ne ar tiem šantažēt KM. Kāpēc Tu nelieto latviešu tastatūras izkārtojumu, Stalin, tā rakstīšana sokas ātrāk.

stalins
Guest
stalins

Var jau pateikt :”. Bet ABLV izrādījās darbojas sadzīves pakalpojumu jomā – veļas (naudas) atmazgāšanā, kādi viņi mecenāti?” Bet ir kaadi varianti, kadi uznjemumi ,personas ,kuriem ir liela nauda un kuri ir gatavi ziedot milzu summas?ASV bija tads Rokfellers,bija Fords, bija Rotshildi.Un kas ir Latvijaa?Skjele,Shlesers,Kargins, Lembergs un co. Un kas atliek?Sabiedriskie fondi.Un ir taada situacija,kad naudas maz.No kurienes parlieciba ka” par valsts līdzekļiem uzbūvēs gan Akustisko koncertzāli, gan MMM”? A/C jau rakstiija ,ka var gadiities ,ka “lidzekljus apgust” un projekts apstajas.”lielie” ir izsuknejushi naudu un intereses pazud .Varenaa lobija vairs nav. “Lielie ” turpina suknet naudu, bet citaa sfeera- vislabaak… Lasīt vairāk »

Miķelis
Guest
Miķelis

Olgino šitādu pašdarbību var arī neatbalstīt. Saprotu ka esi Latvijas patriots, tikko atskan himna pielec kājās miera stājā un ejot garām Ulmaņa piemineklim, noņem cepuri? Kolēģi kā reiz sapratīs, jo sarkanos ne īpaši cieš. Ar saviem Lielajiem Bāļiem gan jau ka tiksim galā, par Rotšildiem neko nezinu, nevienu personīgi nepazīstu, un urbānās leģendas neizplatu.

stalins
Guest
stalins

K.Ulmanis, manuprat ,bija viens no izcilaakajiem Eiropas valstviriem.Bet kas tie taadi, kas tiks galaa ar” Lielajiem Braliem” ,kas ir shie varonji?Tik daudzus gadus cerets,neticot saviem speekiem. Nu ja nezinaat neko par Rotshildiem , nav Jusu vaina. Bet iesaku izlasiit: Известная и широко рекламируемая филантропическая деятельность семьи Ротшильд отнюдь не замыкается рамками Израиля — они, как и в прошлом, жертвуют крупные суммы не только на еврейские, но и нееврейские больницы, школы, детские сады, сиротские дома, культурные и научные фонды и т. д., желая показать, что они и хорошие евреи, и хорошие французы и англичане .https://eleven.co.il/diaspora/religious-social-cultural/13598/ Starp citu, Viktors Rotshilds -Lielbritanijas Rotshildu… Lasīt vairāk »

Miķelis
Guest
Miķelis

Lielajiem Bāļiem, izteiciens atvasināts no latviešu bāleliņiem. Ulmanis bija vājš politiķis, jo ielaida Latvijā PSRS bāzes, tautai neko neteica par okupantu gatavošanos, kā arī nedeva bruņotajiem spēkiem pavēli karot ar iebrucēju. Tā rezultātā loģisks pašcieņas zaudējums un muļļāšanās kā tagad ar lēmumu pieņemšanu + ik pa brīdim uz skatuves parādās marinādes meistari, nu jau saprotu – ar pašu Olgino fabrikas atbalstu. Dace, tas ir tipisks vietējā emisāra segvārds, kur pat es zinu kas aiz tā slēpjas. Atceramies strēlniekus, kuri ceļu negrieza nevienam un izkapāja neatkarību. Bet Tev, nu ko varu pateikt, – neviens arguments īsti nestrādā, nav bijusi laba sagatavošanās,… Lasīt vairāk »

stalins
Guest
stalins

Buutu jau jauki ,ja par sedeeshanu internetaa kads veel piemaksaatu.Jo sevishki ,ka naudas praktiski nav.Par Olgino uzzinu no Jums.No konteksta noprotu, ka tas ir saistiits ar Tabakas Fabriku.Jus par latvju strelniekiem runajat ,ja? Kungs ,Jums vajadzeja Muzeju naktii apmeklet Ed.Smilgja muzeju ,tur kaa reiz par strelniekiem ,kas aizravaas ar teatri , bija pasaakums..Strelnieki bija “revolucijas triecienpulks” un vinji tiesham negrieza celju nevienam un nekur-ne chechenu mezhonigajai diivizijai, ne brivpratiigo oficieru divizijaam, ne Vrangelim,ne Denikinam, ne Kolchakam.Ir tikai viens iznjemums.Un taas ir Neatkaribas cinjas Latvijaa Sarkano strelnieku vienibas burtiski ieksheji sagruva jaunas,vel vajaas Latvijas armijas priekshaa.Jus apgalvojat vienu, bet fakti ir… Lasīt vairāk »

Miķelis
Guest
Miķelis

Stalins, bija sarkanie un bija vienkārši strēlnieki, bet Olgino jau info ir diezgan dozēts. Sarkanos likvidēja pati čeka, bet parastie atgriezās mājā Latvijā, un mierīgi būvēja savu valsti līdz neieradās sarkanie komisāri. Tu опредились ar kādu grupu strādā, jums taču arī tur nodaļās sadalīts. Atgriešanās pie arhitektūras jau ir solis uz priekšu. Tu orientējies stilos, laika periodos? Vai tā, hobija līmeni, cik nu Olgino atļauj? Rīgas arhitektūras skola, tas ir tāds vietējo izdomājums, tur Tu nebūsi trāpījis, kā saka в струю. Pazīsti mūsu akadēmiķus? Par krējuma smēlējiem protams labs, tautisks salīdzinājums. Cik zini krējuma smēlējus?

stalins
Guest
stalins

Mans vectevs strelnieku pulka bija feldsheris. Redzeeja bardainos Sibirijas strelniekus pec indigo gazu uzbrukumiem ar putaam uz luupaam. Un nav iespejams palidzet. Karshs taa ir briesmiiga lieta. Bet visa shitaa oligarhu bushana ari nav laba lieta. Vai kads var paskaidrot kas ir “olgino”?Mikelis uzskata , ka es kads agents no turienes.izklausaas romantiski . Nu par “rigas arhitekturas skolu” laikam bija domats ironiskaa nozimee.

Miķelis
Guest
Miķelis

Nu ar matemātiku Jums Olgino arī kaut kas nav kārtībā, ja Tavs vecrēvs būtu feldšeris 1.pas kara laikā, tad Tev būtu 70, aiz sevis būtu jāsaslauka smiltiņas un Tu domātu par savu zobu protēžu uzlabošanu, vilnas zeķītēm un silto pledu, nevis bīdītu runas par koncertzāli. Olgino nav nekas romantisks, drīzāk cilvēku cieņu pazemojošs pasākums. Melot arī nav labi, nu vismaz pieaugušo vidē. Tā kā, ardievu Stalin, Tev vēl ilgi jāmācās Olgino kursos, sēdies, šoreiz divi.

stalins
Guest
stalins

Kungs, rakstam ir tik atbilstoshs nosaukums.Mans vectevs dzimis 1883.g kaa brivpratigais piedaliijas krievu-japanju kara,pectam 1.pas.karaa. Mans tevs piedzima 1941.g. Un ja arii man nav 70 gadu, tad varbuut kadreiz buus, un nav slikti ,ja shadaa vecumaa cilveks ir sabiedriski un citadi aktivs. Un attieciibaa uz KZ projektu -nebusim vienaldzigi.Jo citaadi sanaks kaa ar Mezhaparka estradi un Daugavas stadionu, kad aizsedzoties ar dziesmu un deju svetkiem tiek gan izlaupiti , gan izskerdeeti sabiedriskie lidzeklji milzu apjomos. Panaksim , lai shada prakse tiek partraukta, shajos gadiijumos buusim trauksmes celeeji! Un tad iespeejams mums atradisies lidzeklji 4 milj eiro muzikas izglitibai ,jo sabiedriskais… Lasīt vairāk »

stalins
Guest
stalins

Ir viena lieta – tapat kaa eka pilsetaa, taa arii arhitektura citu nozaru starpaa , nav norobezhots objekts, artefakts, bet gan visas civilizacijas infrastrukturas dalja. Ja runajam par KZ- tad jarunaa par funkcijam , ko ta pilda ,lai butu veiksme ir jaazin tirgus un ta klients. Un tas ir jautajums par dziesmusvetkiem, vai esoshaa dzsv. konscepcija nav krietni novecojusi?Taa radas 19.gs. otrajaa pusee, kad saakas veidoties nacionalaa pashapzinja ,kad latvieshi cinijas par saimniecisko un sabiedrisko pilnvertiibu.Tad bija nepiecieshams shads pasaakums , kuraa vareeja sajust gan kopiibas sajuutu, gan speeku. Arii PSRS laikos bija shada nepiecieshamiba.Man ir tada sajuuta ,ka dzsv… Lasīt vairāk »

Valdemārs, Zariņš
Guest
Bens Solo

Miķeli, ar matemātiku tiešām kolēģim ( neceļas rakstīt tik nelāgu nikneimu, ko kolēģis neuzmanīgi izvēlējies) ir viss kārtībā, arī mans vectēvs nokapāja 1.P.K. + neatkarības karu ( Latgales frontē pret sarkanajiem), un man līdz 70 ir vēl kalni jāpagāž. “Olgino”tiešām viņš nav, nevajag būt tik kategoriskam, tas ka kolēģis iespējams ir krievvalodīgo cilmes, vismaz daļēji, tas protams fakts, bet vai tas nozīmē ,ka viņš ir mazāks LR patriots? Manuprāt nepareiza loģika. Redzi, Miķeli, valsts pārvaldes forma nav svarīga ( K.U. jautājums) , svarīga ir šīs pārvaldes spēja kalpot savai jēgai- dot iespēju konkrētās nacionālās telpas sociumam dzīvot un attīstīties. Autoritāras… Lasīt vairāk »

Miķelis
Guest
Miķelis

Cilvēkiem, kuri strādā Olgino ir specifisks psiholoģisks portrets. Veids kā čaļi strādā arī ir diezgan atpazīstams + kā piezīdīsies, tā neatlaidīsies, griežot shēmu pa riņķi, pelnot koka rublīšus. Tāpēc arī tik skarbi no manas puses. Mazliet vēlāk uzrakstīšu Tev izvērstāku atbildi, bet pēc mana prātā izveidotā psiholoģiskā portreta čalim ir ap 20-25. Tev ir 40-50, Ben. Tur arī tā matemātika atšķiras.

Miķelis
Guest
Miķelis

Ir brīvs brītiņš. Brīdinu, ka būs gari. 1. Aizejot Krievijas armijai Latvijā tika atstātas izlūkstruktūras, kuras mimikrēja zem komercstruktūrām. Shēma viņu darbībai bija gaužām vienkārša – t.s. Trojas zirgs. Tu vēlējies kādu pakalpojumu, un tev tika piedāvātas papildu fīčas – aparāts, ko tu ienesi savā birojā, pieslēdzi pie strāvas un aiziet tu jau esi viņu tīklā. Ja kādam saglabājies kāds 1995-2000.gadu aparāts, kurš stāvēja birojā neviena nemanīts, un netika paņemts atpakaļ, tad tajā atradīsiet diezgan interesantas mobilo ražotāju – Nokia utt. detaļas, kuras kalpoja zināmiem mērķiem. Protams interese bija par lielajiem birojiem, valsts struktūrām utt. 2. Palielinoties Krievijas budžeta iespējām,… Lasīt vairāk »

Miķelis
Guest
Miķelis

Par LNB Tev piekrītu, mani tā vairāk imponē kā sveiciens no Latvijas 1.Republikas, es tajā to saskatu. Kā arī tā ir tāda mentāla 1.Republikas turpināšnās 2.Republikā. Tu jau zini, Birkerta vecāki bija ar literatūru saistīti cilvēki, tādēļ tāds saprotams sentiments – Gaismas pils un ēka kā metafora. Esmu daudz ticies ar 1.Republikas cilvēkiem un runājis. Man viņi ļoti patīk, ar savu stāju, atmiņām un pasaules uzskatu. Kaut kas iekapsulējās trimdā, kaut kas nonāca pie mums Vairas izskatā un rīcības formās, bet ēka uzrunā ar vērienu, ambīciju un spēju to novest līdz galam bez zagšanas. Diemžēl, vienīgais tāds objekts Rīgā, kur… Lasīt vairāk »

stalins
Guest
stalins

” sākotnēji sirsnīgi naivā koncepcija, kas tik labi strādāja 90tajos, kad arī GB to piedāvāja realizēt – Stikla kalns(Rainis), tad kad to realizēja, un tie kas realizēja, bija pilnīgi pretēja sākotnējai romantiskajai idejai, skarbs brutāls postsovoks iekš kapitālisma trauka, vecākie brāļi Antiņu nosita un Saulcerīti vienkārši brutāli iz…..” Tieshi taa arii ir. G.Birkerts ir tas naivais, kopiigajam labumam ticoshais Antins, kas trimdaa domaajot par Latviju, radija sho ideju .Bet ir nianses . “Vecakie bralji” speja gan nosist gan iz… , tachu saimniekot vinji neprata, bet vinji stingri ticeeja ,ka vini ir Saimnieki .Gods un apbrins gan vinjiem ljoti patika.Taa bija… Lasīt vairāk »

Miķelis
Guest
Miķelis

Un Neils, vai ne ir pret? Kaut pa kluso izbīdīja visneizdevīgāko Daugavas šķērsojumu, vistizlākajā vietā Rīgas centrā ar vislētāko iespējamo tiltu, sarežģījot jau tā piesmakušo situāciju un bīdot projektu bez jebkāda biznesa plāna. Rail Baltic, kur apvedceļš izmaksās miljardu, tas gan ir prātīgs projekts? Kur apkalpošana būs kosmoss, un kuru izmantos somi, lai aizvestu savus Latvijas pārstrādātos baļķus mēbelēs uz Eiropu. Neils gan ir gudrs pilsētplānotājs, jo tūlīt divu sliežu vietā iebūvēs četras un tas viss sadalīs pilsētu vēl vairāk, bet tas jau nekas, vai ne. Prātīgi, vai ne? Tā kā šitā “pret” kompānija nu nekādi nevar uzmesties par Austrumu… Lasīt vairāk »

Miķelis
Guest
Miķelis

Par pretargumentiem. Kultūras būves ir nacionālās identitātes vēstneses un tām jābūt pamanāmām. Drīzāk jāseko līdzi RB, tiltu izmaksām, strādnieku daudzumam uz Salu tilta piemēram,- kāpēc tur rosās trīs triju cilvēku brigādes un tiltu remontē piecus gadus? Kāpèc LU bez konkursa būvē ēkas, utt? Kultūras būvēm jābūt latviešu arhitektu veidotām, vai pasaules top 5 arhitektu projektētām, eirocentus miljonu vērtībā kuri tiek krauti Latvijas Dzelzceļa vagonos kā treknajos, jāmeklē korupcijas shēmas kuras iegatavotas tam pašam RB. Grūta transporta situācija, nevar piebraukt ar privāto auto? Atsakamies no autostāvvietām, jo mēs taču attīstām sabiedrisko transportu. AB dambis tik un tā jāremontē, tā kā uz… Lasīt vairāk »

Aldis Mik
Guest
Aldis Mik

Skumji, bet pārāk daudz taisnības

Silis no Rio
Guest
Silis no Rio

Artim gribot vai negribot sanācis apkopot to cilvēku viedokli, kas atrazdamies neziņā par KZ novietnes problemātiku, visnotaļ pamatoti pauž skeptisku viedokli. Šovakar Rio līst lietus, tāpēc izmantošu laiku atbildot uz virkni rakstā pieminētajām problēmām. Lai nešķistu, ka arī es “lobēju” AB dambi, uzreiz atklāšu savu lokāciju topu – 1. Ideāli būtu nojaukt Kongresu namu un uzbūvēt jaunu KZ. Kājāmgājējiem tuvu, stāvvietas jau ir, sabiedriskais arī. Vieta redzama, detālplānojums nav vajadzīgs, ģeoloģija plusmīnus normāla, kanāls no būves nebūtu tālāk kā ūdens AB dambja variantā, bet tā nav problēma. 2. Privātiem piederošo Pasažieru ostas termināli plānots pārcelt uz Andrejsalu, šis dambis ir… Lasīt vairāk »

Silis no Rio
Guest
Silis no Rio

Piemirsu, ir vēl 3ais variants uz kuru pragmatiski cer Burova kngs – savākt KZ iezīmētos 23 mio Mežaparka estrādes pabeigšanai tādejādi atvieglojot RD fiskālās saistības un atgriezties pie RKZ jautājuma tad, kad MK atradīs lieku naudu. Šī gada KM budžetā līdzekļu neesot ne turpmākām izpētēm, ne konkursam. Par alternatīvo novietņu atpirkšanu vai investīcijām infrastruktūrā nemaz nesapņojot. Arta žēlabas par projekta apstādināšanu ir nevietā, jo visticamāk tā arīnotiks. Vienīgais nesaprotamais ir dīvainā ilūzija, ka kaut kur nezin kur Rīgā ir izcila vieta ar gatavu infrastruktūru, tikai paslēpusies nevienam nezināmā paralēlā laiktelpā.

Valdemārs, Zariņš
Guest
Bens Solo

Respect, Andi! Izsmeļošs, pamatots viedoklis. Vienīgais kas mani kā LR iedzīvnieku biedē AB dambja gadījumā ( vistiicamākais jau ka visās vietās šis ēnu puses izpaustos, tikai AB dambja gadījumā publika ir jau sagatavota, kopš HD laikiem, ka vieta ir ar “pārsteigumiem”), ir JRT scenārija atkārtošanās. Tur arī viss sākās ar smieklīgiem 5 mio, jau iepirkuma stadijā izmaksas sasniedza 23 mio ( pieauguma soļus pa vidu neminēšu), kādu laiku atpakaļ tika apmuļļāti 33 mio, un spriežot pēc ūdens virsmas virmošanas, publika tiek gatavota kam grandiozākam. 10x ( labi visiem bija skaidrs jau spēles sākumā, ka nebūs mazāk par 16-20 mio, tātad… Lasīt vairāk »

Miķelis
Guest
Miķelis

Ben, JRT gadījumā vietas izvēle neatbilst Hermaņa programmai + īpašā attieksme + politiskā aizmugure= NLO ar mazu altāri Smiļģim Rīgas centrā.

Miķelis
Guest
Miķelis

Vislabākā vieta protams ir pasažieru ostas dambis, bet ko nu vairs. Latvieši ir izcili marinādes meistari, cerēsim ka mēģinājums atkal iemarinēt koncertzāli neizdosies.
Par Nīmeijeru. Jo ātrāk izdodas to skatīt dabā, jo laikam labāk. Tā kā mazliet Tevi apskaužu, man tas spīd laikam tikai mūža nogalē vai jāmaina profesija un jānodarbojas ar kaut ko nervus saudzējošu un ienesīgāku. Vai vari iemest foto, lai var vismaz mazliet atpūtināt acis?
Un blogu. To gan vajadzētu. Citādi marinādes meistari jau trin nažus.
Ko dari Rio, Andi?

Linda Leitāne
Member

Citējot prof. J. Krastiņu: “ bet pati celtne [Akustiskā koncertzāle uz AB dambja] no daudziem svarīgiem skatupunktiem aizsegs Vecrīgas panorāmu” – skatīt SZK un partneri izstrādāto koncertzāles skatu punktu analīzi, kura pierāda šī argumenta nepamatotību.
Tā kā a4d nevar pie komentāriem pievienot bildes, tad te links >
https://ej.uz/szk-kz-skatu-analize

Ventis Didrihsons
Guest
Ventis Didrihsons

Paldies Artim par reti sakarīgu un argumentētu viedokli KZ sakarā! Zinu, kāds teiks, ka nevaru būt objektīvs, zinu, ka nav labi iestāties “pret” frakcijā. Bet palasot šeit dažus komentārus, nupat paliek grūti klusēt, tādēļ atļaušos izteikties, nav obligāti jāpiekrīt. Artis pieskārās problēmas saknei, proti, kas šodien ir KZ, kāds ir mērķis izvēloties piemērotāko novietni. Pavaicājiet LV arhitektiem kas ir KZ un absolūts vairākums atbildēs: vietzīme, simbols, šī laikmeta varenības apliecinājums, skaista broša pilsērvidē utt… Daudzi teiks, ka šāda ēka uz ūdens izskatīsies īpaši skaisti, tūristi brauks miljoniem, šķērsos 11.novembra autošoseju lai selfotos uz brīnišķīgās ēkas fona, pēc tam atstās miljonus… Lasīt vairāk »

Miķelis
Guest
Miķelis

Venti, Sidnejas opera, nav iebīdīta nevienā apkaimē, ir pilsētas vietzīme. Šai diskusijai vajadzēja būt pirms konkursa. Konkurss ir noticis, ir uzvarētājs, tālāk jau viss ir tehniskas dabas jautājums. Tad mums automātiski jāpaceļ vēl vairāki jautājumi par vietas izvēlēm un pragmatismu: 1. Jaunais Modernās mākslas muzejs bankrotējošas bankas kvartālā, kur padsmit gadus būs būvlaukums. 2. Cirka ēka Merķeļa Lombardu kvartālā. Izmaksas? 3. JRT. Izmaksas? 4. Mākslas muzejs pazemē+nospeķotais zeltījums kosmiskajās izmaksās ( pagaidām rekordists, bet gan jau ka JRT pārspēs). 5. Visbeidzot lidosta un RB līnija uz to. Nav neatbilstoša vieta? Faktiski visur pasaulē lidostas projektē šobrīd ārpus pilsētas. Par apkaimēm.… Lasīt vairāk »

Valdemārs, Zariņš
Guest
Bens Solo

Miķeli, Sergeja analīze LASā, bija politiski “pareiza” ,ne zinātniska, tur nu Ventim un Artim ir taisnība, LAS Padomes balsojums bija tieši tāds pats (iemeslus jau iepriekš norādīju). Tas, ka kāds aicinātu kādus nebūt starptautisku auditorus šāda materiāla sastādīšanai arī nav jēgas, secinājumi būs politiski, jo LR gadījumā šie auditori (to filiāles) barojas no politiskiem pasūtījumiem. Manuprāt ir stipri nogulēts reālas/neatkarīgas analīzes sastādīšanai ( kandidātu atlase šāda darba veikšanai vien ko aizņems) , vismaz cerot ko nebūt darīt ar 23 mio ERAFu. Tur nu savukārt Andim ir taisnība, tai naudiņai ir trīs scenāriji, nodegt ( ar sekojošu galvu ciršanu), iegrūst RD… Lasīt vairāk »

Miķelis
Guest
Miķelis

Venta minētais darbojas kapitālismā, Ben. Gēla ieteikumi darbojas kapitālismā, ne attīstītā sociālisma kapitālisma hibrīdā. Mums Rīgā ir ārkārtas stāvoklis – pilsēta rūk, ceļi brūk un notiek nekontrolēta budžeta izlaupīšana. Skaistas runas var bīdīt miera laikos, ne tagad. Ir pragmatiskais virziens, kuru pārstāv Andis, saremontēt AB dambi un ielikt pamatus, manuprāt, skaistai pasaules klases līmeņa celtnei. Jā ir tūkstoš citu skaistu teorētiski daudzus gadus marinējamu vietu. Jautājums – kur visi baltie gulbji bija visus šos gadus? Neviena publikācija nevienā žurnālā. Jā piekrītu, jautājums politizēts, bet kurš tad uzbūvēs KZ, Ausainais ar saviem kaķīšiem, ātro kredītu sensejs Andris? Nē, uzbūvēs nacionāļi, jo… Lasīt vairāk »

Miķelis
Guest
Miķelis

Un pats galvenais – apkaimēs tūlīt pienāks blokmāju dabiskais dzīves cikla gals un būs jādomā par to nojaukšanu, – aptuveni 50% Rīgas pamazām, pateicoties blokmāju socialistiskajiem labumiem, ir degradēta teritorija. Varbūt pirms iecelt KZ Imantā, Purvciemā vai Zolitūdē der atrisināt šos jautājumus. Tai skaitā imigrācijas problēmas, darbaspēka trūkumu utt. Kāpēc arhitekti, kuriem diplomā ir arī pilsētplānošanas priekšmeti, nevar risināt pilsētplānošanas jautājumus?

Valdemārs, Zariņš
Guest
Bens Solo

He, he , he… Man liekas , ka visfantastiskākais uz ausīm uzliciens tieši tas arī būs- blokmāju beigas, par ko vismaz es no visnotaļ kompetentiem ļaudīm esmu dzirdējis kā minimums 6 gadus, kaut nešaubos , ka jau ielikts bija valsts pamatos 90tajos, līdz ar sertifikātiem un privatizāciju. 1. Būs viens precedents ar bloķenes nobrucienu. 2. BVKB būs uz ausīm , likumdavējs tāpat, zibenīgi tiks pieņemti atbilstoši regulējumi, likumdošana, atbildība utt… 3, Visiem bloķeņu jūzeriem būs bez variantiem, pa savu naudu jātaisa savām mājām īsti TIS, pēc kura tiks norādīti veicamie darbi, kas ir konkrētā termiņā jūseriem jādara, lai to bloķeni… Lasīt vairāk »

Miķelis
Guest
Miķelis

Ben, Tu uzzīmēji faktiski reālo scenāriju:-) Bēdīgi protams, bet tās būs privatizācijas sekas.

Miķelis
Guest
Miķelis

Par silueturbānistiem un profesionālo KZ novietņu izvērtējumu. Profesionāls novietņu izvērtējums – vēl nesen diezgan labu izpēti veica Rems Kolhāss. Izstrādāja perfektu projekta skici Modernās mākslas muzejam ar atsauci uz Teita muzeju. Ko izdarījām mēs – izmetām miskastē. tur starp citu arī ir eventuālie vietu apraksti. Ziemeļu transporta šķērsojums. Tā vietā, lai sasaistītu to ar RB būvi, veidotu kaut kādu kompromisu, mēs visu izmetām miskastē un tagad ātrvilcieni kursēs cauri centram, turpinot sadalīt pilsētu divās daļās. Akropole. Tā vietā lai pilsētas piedāvāto jēdzīgo vietu Pārdaugavā apgūtu un Maxima ieguldītos infrastruktūrā, mēs visu izmetām miskastē un Akropoli ielikām visstulbākajā vietā Rīgā, izbūvējot… Lasīt vairāk »

Līga Apine
Guest
Līga Apine

Es domāju, ka koncertzāles projekts ir superīgs, un AB dambis – lieliska vieta. Ar ambīciju. Protams dārga, taču ir to vērta, lai tajā ieguldītu. Un jāiegulda ir riktīgi, un bez kompromisa kvalitatīvi. Jo vēl nozīmīgāku un redzamāku vietu vairs nevar iedomāties. Taču man šķiet nepieņemami no valsts pārvaldes puses tagad runāt par koncertzāles būvniecību. Neētiski, ka tas notiek paralēli runām, ka nebūs vairs 4 miljonu, lai turpinātu finansēt specializētās pamatskolas (tai skaitā ar mūzikas novirzienu), un faktam, ka valstī neeksistē cilvēcīga paliatīvās aprūpes sistēma, utt. Šis projekts vēl nav iesākts, un tam neko nevajag. Vai tiešām nav likumīga risinājuma, lai… Lasīt vairāk »

Miķelis
Guest
Miķelis

Visbeidzot Latvijas Reģionālās arhitektūras akadēmija un īstenie tās locekļi. Izklausās pēc Somijas Tautas Republikas. Ko tādu paliekošu, vispārzināmu reģionālai arhitektūrai – ārvalstu darbu tulkojumi, kongress ar Prickera balvas laureātu lekcijām, izglītības aktivitātes lauku skolās utt. ir paveikuši īstenie locekļi. Vai tikai Akadēmija nesaņem ziedojumus no kungiem kuri ir urbānsiluetisti pēc dzīvesvietas? Varbūt nosaukumu vajadzēja pieticīgāku, jo neviens no akadēmijas īstenajiem locekļiem nav praktizējošs arhitekts, kurš rada reģionālo arhitektūru? Pieticība izdaiļo. Un aizsargjoslu likumu vajadzētu piemērot naftas un ogļu termināļiem, kuri bojā Rīgas iedzīvotāju veselību, tur vajadzēja melnām mutēm vēstules rakstīt, mītiņot pie termināļiem. Kaut ka prasti, pēc sovokiem izskatās…

Andis Sīlis
Member

No Sao Paolo Ventim un Artim. Arta tekstā un VD komentārā parādās manuprāt aplams domāšanas virziens – citēju Venti – “prioritāte Nr.1. Tā ir unikāla iespēja stimulēt degragēto un panīkušo Rīgas centram pieguļošo teritoriju/apkaimju attīstību” Atļaušos ne tikai nepiekrist, bet papildus izvirzīt apspriešanai šādu tēzi – tuvākos 25 gadus nedrīkst mākslīgi stimulēt Rīgas apkaimju attīstību. Šāds, megapolisēs efektīvs, bet Rīgā destruktīvs paņēmiens šobrīd nodarītu lielāku ļaunumu nekā labumu. Argumenti ir sekojoši – 1. Rīga tehniski ir pilsēta pie upes, tomēr tajā nav pieejams pat 1% no citu “pilsētu pie upes” krastmalu burvības, gan jau vismaz kādā esat bijuši un sapratīsiet… Lasīt vairāk »

Miķelis
Guest
Miķelis

Tur jau tā lieta, ka Rīgā nekādas grāmatu gudrības nevar pielietot, situācija ir tik dinamiska, ka tās nedarbojas. Gan privāto, valsts intrešu un uzstādījumu maiņā ļoti īsā periodā, gan banku politikas dēļ. Rīga ar to ir unikāla, ka jāievērtē padsmit citu faktoru, kuru nav citur. Par ūdensmalu 100% taisnība. Kāpēc Rīgā nav dzīvojamo baržu? Kanāls gar Z-torņiem ir ideāla vieta dzīvei uz baržas.

Miķelis
Guest
Miķelis

Nemaz nerunājot par to, ka centrs ir radīts kapitālismā , bet Zolitūde, Purvciems, Imanta utt. sociālismā ar visu no tā izrietošo bagāžu. Ja pie mums Gēls tiek attaicināts ķeksīša dēļ, tad nepavisam nav labi. Plus Vecrīgā tiešām ir milzīga disharmonija 6 mēnešus gadā kūsā dzīve, pat pārāk, bet otrus sešus viss ir izmiris. Analoģiski viss notiek Jūrmalā. Nerunājot par visām labajām ilgtspējas lietām, kuras pie mums apkaisa ziemā ar naturālo NaCl. Tā vietā, lai vienotos par sadarbību un kopēju konsekventu veidu kā attīstīt pilsētu, nosēstos pie apaļā galda, noliktu savas ambīcijas malā, pie mums notiek Arhitektu Troņu spēles. Pēkšņi baltā… Lasīt vairāk »

Miķelis
Guest
Miķelis

P.S.Park&ride, Vent, laba sistēma, – Rīgā nedarbojas. Barona iela kā gājēju iela – nedarbojas, tur kursē tramvajs. Tūkstošiem labu ideju, bet nedarbojas.

Ventis Didrihsons
Guest
Ventis Didrihsons

No Vecrīgas Andim Sao Paolo Nevisai sapratu vai tu apšaubi to, ka kultūras objekti/investīcijas būtu instruments jeb attīstības katalizators ar kā palīdzību stimulēt degradētu teritoriju attīstību vai arī tu tomēr uzskati, ka tas ir instruments un Pārdaugava (Klīversala) būtu tā degradētā teritorija. Bet nu labi, atbildēšu pa punktiem: 1. Piekrītu par ūdensmalām, RVC zonā (prioritāte tomēr attiecībā pret Pārdaugavu) trokšņaina, putekļaina 6-joslu autošoseja gar Daugavu ir fiziski nogriezusi ~25 vēsturisko ielu izeju pie ūdens. Tas turpinās Krasta ielā ar jau 10-joslu antihumānu automaģistrāli, 15ha lielu antihimānu krustojumu, tam visam pārraujot vēsturisko saikni ar ūdensmalām, kur apbūve ar seju pret autošoseju(automašīnām)… Lasīt vairāk »

Miķelis
Guest
Miķelis

P.S.P.S.
Tu, Vent, lai izrādītu cieņu sarunbiedram, raksta ar lielo. Tas ir tikpat svarīgi kā ilgtspējīga attīstība.
Bet pirms atvados, par Akadēmiju būs pāris draudzīgo šaržu, tādu Materiālu grēks laist garām:-)

Andis Sīlis
Member

Atbildu VD. Kultūras objekti kā investiciju instruments ir pārbaudīta prakse gan degradēto teritoriju, gan jaunu komercrajonu efektīvākai attīstībai, tos parast lieto būvējot nevis vienīgo un galveno attiecīgo funkciju, bet gan otro vai n-to. Apkaimēs to varēs un vajadzēs darīt ne ātrāk kā pēc 25 gadiem ja tomēr pārstāsim “rukt”. Rīgā ir iespēja “nošaut 2 zaķus”, jo tiešām uzskatu, ka kreisā krasta ūdensmalas [pašā centrā!!!] ir katastrofa un neizmantota iespēja, jo Vecrīgas pusē bez Z šķērsojuma pēc ndesmit gadiem radikāli ko mainīt nesanāks. Atšķirībā no jēdzīgām ūdensmalu galvaspilsētām, šobrīd DKK centra daļā ne uz ko skatīties, ne normāli pārvietoties, ne kur… Lasīt vairāk »

Gatis Didrihsons
Guest
Gatis Didrihsons

Paldies Artim par rakstu. Diskusija un šāda cieņpilna domu apmaiņa ir laba lieta lai nonāktu līdz dialogam kas būtu vērsts uz mērķi – tikt pie KZ un iespējami labākajā vietā un veidā. Diemžēl brīdis šai diskusijai ir nelabvēlīgs tiem kas virza KZ realizāciju. Vienos vārtos tā teikt.. un kļūdās tie kas …neatbalsta ABd versiju jūtas mazākumā. Patiesībā tautas lielā daļa, t.sk. tie kas vispār neatbalsta un nesaprot AKZ nepieciešamību ir ar jums. Fakts ir ka “mēs sevi apzogam” (Andris Nelsons) ar to ka mums nav AKZ Rīgā (Lielā Ģilde neatbilst elementārām prasībām). Mans viedoklis sakrīt ar Anda Sīļa pausto. Arī… Lasīt vairāk »

arhit
Guest
arhit

Par ko kaislības? Nauda ir tikai AB remontam, Vienalga cik labs vai slikts ir KZ projekts, cik laba vai kritiska ir transporta un autostāvvietu situācija, cik veikli vai neveikli samēŗogota KZ 3D modelīšos un vai aizsedz vai neaizsedz to panorāmu, koncertzāles vienalga uz AB dambja nebūs. Vai kāds tiešām tic, ka pēc 23 mio iebukāšanas AB dambī būs vēl 50 KZ ? No kurienes? Budžetā nav pat runas par šādiem tēriņiem, kad nav naudas skolotāju un ārstu algām. Un fondu finasējuma arī nav. Var, protams, stāstīt, ka pēc 40 gadiem projekts ūš “tik pat aktuāls” , bet LNB projekts labi… Lasīt vairāk »

Miķelis
Guest
Miķelis

Tikai nevajag – SZK projekts ir ļoti labs, vieta arī atbilsoša, konkurss ir noticis un jāsāk būvēt. Diskusija ir kā labāk pagatavot marinādi, lai nepieļautu vēl vienas izcilas kultūrbūves radīšanu. Jā protams, par vietu var strīdēties gadiem. Nav ko zīlēt, gan jau nauda atradīsies, Latvijas Dzelzceļā ir labas rezerves, kas iet garām budžetam. Mums ir izcili mūziķi, komponisti, kuriem vajag atbilstošu treniņu vietu, tādēļ jāiespringst. Somi savu Ālto koncertzāli Finlandia uzbūvēja jau sen, nav ko iepalikt arī mums. Runa iet par prastu diversiju, balstot to uz vietas izvēli, nesagatavotību utt. Koncertzāle nav Daugavpils HES, bet pilnīgi pretējs process, to vajadzētu… Lasīt vairāk »

arhit
Guest
arhit

Tu Miķeli kā rubenis, dzirdui un redzi tikai sevi, neviens šo KZ nepūlās norakt,, tā pašapraksies. KZ uz AB dambja vienkārši nav naudas. Nav un nebūs, vismaz tuvākos 10 gadus. Tu, kā parasti, pārzini visu, arī LDz kabatu, bet ne jau koncertzālei ta nauda būs, vajadzēs pildīt solījumus publiskajam sektoram, bet IKP krīt un kritīs, krīze pie durvīm… Tā kā mūsu izcilajiem mūziķiem būtu jāmeklē kāda vieta, kur tos 23 mio var ieguldīt koncertzālē, nevis infrastruktūrā, pat ja tā vieta būtu Iļģuciems vai Čiekurkalns.

Miķelis
Guest
Miķelis

Kā jau rakstīju Stalinam, mēs latvieši ( valsts ) koncertzāli uzcelsim, nauda atradīsies, jo tas ir nācijas kopējs uzdevums, par kuru vienosimies. Nelīdzēs nekādi infokara argumenti. Par vēlu ,draugi, process, kā teica jūsu komrads Gorbačovs, ir sācies. Noderīgajiem idiotiem vajadzētu atspringt un beidzot sākt domāt ar savām galvām un palīdzēt Latvijas valsts stiprināšanā.

A/C
Guest
A/C

Nupat Tu jau kā tautas vadonis uzstājies. Nu nav atbalsta šai idejai ne tautas masās ne īsti arī valdībā. Jo , kā jau rakstīts, naudas nav. Interesanti, kuru no mio ieracējiem ūdenī šobrīd tik kaismīgi pārstāvi?

Miķelis
Guest
Miķelis

Kā jau rakstīju “sarkanie draugi” jūsu operācija ir izgāzusies, koncertzālei pamati tiks ielikti un tā tiks uzcelta pēc SZK projekta. Marinēšanas rokasgrāmatai ir dažas kļūdainas nodaļas. Nākamreiz vajag piestrādāt rūpīgāk;-)

A/C
Guest
A/C

Nu jau gan Tu esi satrakojies un nemāki vairs izlasīt rakstīto! Kāpēc domā, ka es negribu KZ uz AB dambja. Gribu, un kā vēl! Stāsts par to, ka apgūs mio un pēc “pamatu ielikšanas” nekas tālāk nenotiks. Kādam no Tevis nīstajiem “lielajiem” iedos naudu betonam, un KZ tā arī nekad netiks uzcelta.

Miķelis
Guest
Miķelis

Kāpēc tagad zīlēt, kas notiks pēc pamatu ielikšanas? Ja ieliks pamatus, tad arī uzbūvēs. Dzīvot vajag šodienā;-)

A/C
Guest
A/C

Man gribās, lai Rīgā būtu koncertzāle. Man nevajag “pamatus’ Teorētiski, es priecātos arī par AB dambja sakārtošanu. Bet tas nozīmē, ka vismaz 10 gadus nebūs koncertzāle. Un tas man nepatīk. Un, domāju, tas arī ir iebildēju galvenais arguments. Var jau braukt uz Hamburgu, Kopenhagenu, Oslo, bet tad tur arī spēlēs tie mūsu mūziķi. Manuprāt, tie, kas iebilst, nav pret Anda radīto KZ, bet gan par iespēju dzirdēt akustisko koncertu Rīgā vismaz pēc 5 gadiem. Un tam man der arī daudz mazāk ambiciozs projekts.

Miķelis
Guest
Miķelis

Būve sākas no pamatiem. Cik ilgi projektēja un cēla LNB? Rezultātys ļoti labs no līdzekļu pārvaldības viedokļa un Latvijā beidzot ir GB celtne. Cienījami. Ar SZK projektu iegūsim pasaules līmeņa koncertzāles risinājumu. Viss būs labi un daudz ātrāk, nesatraucies lieki;-)

...
Guest
...

Nu par LBN Tu pārspīlē, apbrīnas vērts tēls, , beti novecojušu priekšstatu par to, kādai jābūt publiskai bibliotēkai, vadībai jāstaigā apkārt lūdzot atrast papildus funkcijas un tehnoloģijas, kas ļautu šo ēku uzturēt un ļaut ekspluotēt atbilstosi iecerētajam saturam. Bēdīgi. Bet ahitektūra noveco, diemžēl. Vai zini cik daudz jāpiemaksā par arhitektoniskā tēla uzturēšanu.?

Miķelis
Guest
Miķelis

Par simboliem jāmaksā – gan par Brīvības pieminekli, gan par Brāļu kapiem, gan par LNB. Par kapu vietām nav jāmaksā, ja saproti zemtekstu. Ņuņņāt par izmaksām nevajadzētu, vajadzētu domāt kā nopelnīt vairāk.

...
Guest
...

Nu ja, jādomā visiem veinādi. Izskatas, ka Tu te esi vislielakais autoritarisma piekritējs, stumdam uz priekšu, apgūstam mio, vienalga kas pēc tam.Izskatās, ka Tev uz JKP jādodas, tur visiem citādi domājošajiem galvas nocērt. Turpini vien! Nu jau sāk palikt smieklīgi.

Miķelis
Guest
Miķelis

Smieklīgi paliek kā trollings aplaužas, acīmredzot psiholoģiskā noturība jums vāja, draugi. Skaidrs arī ka jūsu metodiskie norādījumi ir novecojuši, jo nedarbojas vesela virkne pseido argumentu: žēlabainais tonis, sūkstīšanās par zemajiem ienākumiem, tūlīt vajag ne pēc 5 gadiem, nebūs naudas, lielie Bāļi nozags utt. Kā redzam, arhitektūras portālā ņuņņām nav ko darīt. Kas attiecas uz arhitektūru, varat palasīt Anda atbildes, gan jau arī ka Vents, Artis saprot ar ko mums te darīšana. Mazinām ego īpatsvaru un ceļam koncertzāli. Sen jau vajadzēja!

...
Guest
...

ja no arhitektūras portāla evakuēsies visi ņuņņas, tad, Tu , Miķeli, paliksi vien, nu protams, ar neapgāžamu taisnības sajūtu ruporu, no kās “patiesību” splaut un pletni, ko kolēģus sist. Varam jau mēs pāriet uz personīgu apvainojumu klāsteri, bet varbūt evakuēties no portāla vajadzētu tieši Tev? esi jau visu piespļavis.

Miķelis
Guest
Miķelis

P.S.https://rus.postimees.ee/6686660/ministr-oborony-estonii-ya-shokirovan-resheniem-soveta-evropy-vosstanovit-pravo-golosa-rossii
Krievija pie Igaunijas robežas ir izvietojusi 7 jaunus pulkus, gatavojas karam, veic infokaru.
Ko mēs? Taisam publisku kašķi par nacionālas nozīmes objektu. Nevajadzēja tagad parādīt ka esam vienoti? Ka spējam pārvarēt atšķirības, vienoties? Igaunijā mācības izspēlē reālā vidē, prezidente brauc uz Maskavu, vēl mums vajag kādu zīmi?

Dace
Guest
Dace

Tu esi pilnīgs demagogs. Izskatās ka bīdi otkatus uz pseido patriotisma rēķina. Es tev varu pačukstēt, ka Kremlim neinteresē kurai Baltijas valstij lielāka Gaismas Pils. Ja patīk objektu pilsēta droši vari apjūsmot Nur Sultanu (bijušo Astanu), tur visi vienojas.

Miķelis
Guest
Miķelis

Kremlim protams interesē un to noslēpt vairs nav iespējams, Dace. Kremlis aktīvi darbojas Latvijas pierobežā un šobrīd atrodas informatīvā kara stāvoklī ar Rietumiem. Neesi naiva kā 40.gadā.

Ilze Martinsone
Guest
Ilze Martinsone

Šī nu ir reize, kad pievienojos Miķelim. Koncertzāli vajag vai nu celt, vai pateikt, ka mums to nevajag vispār. Nevis gadiem spriedelēt, ka vispār jau vajag, bet ne jau tādu un ne tur, mocīt, īsināt, nostumt nomalē un vēlāk kārtējo reizi brīnīties kāpēc esam dabūjuši to, ko dabūjuši. Latvijas pirmā brīvvalsts tapa uz karā izpostītas zemes totālā nabadzībā, taču radīja Brāļu kapu ideju un to arī īstenoja kā Eiropas nozīmes ansambli. Un mani satriec dažu kultūras cilvēku populisms, pretstatot koncerzāli paliatīvajai aprūpei.

arhitekte
Guest
arhitekte

Tas nav dažu kultūras cilvēku populisms, bet gan bezcerība, redzot, ar kādu augstprātību citi “kultūras cilvēki” virza šo neprātīgo projektu uz AB dambja.

A/C
Guest
A/C

Nu nevirza nekur! Tiem dažiem iestāstīts, ka KZ būs, bet patiesībā jau stāsts ir par naudas apguvi šobrīd. Tiek dalīts finansējums, un “kultūras cilvēkus” jau viegli satracināt.

Ilze Martinsone
Guest
Ilze Martinsone

arhitektei – neesiet naiva, dalot sabiedrību vilkos un avīs, šķietami “bezcerīgajiem” taisni tāpat ir savas intereses ar politisku fonu.

Ivars Kalvāns
Guest
externus

Lasot zemāk pievienoto tekstu, acīs iekrita paralēles ar AB_koncertzāli šodienas LV kontekstā. “The display of waste was mesmerising and sickening, as in reaching and overstepping suddenly a limit. The same day the UN published a scientific survey that certified that because of human greed, excess, waste and abuse of our habitat we will lose one million species; animals, trees, plants and foods.” Li Edelkoort, modes apskatniece (https://www.dezeen.com/2019/05/17/met-gala-waste-li-edelkoort/?fbclid=IwAR0NBz65Ka-qbdZTd9wR_-y_MXyg5-0tq4ffslWwLNSQty385Z0UGHB3sdU) šādi apraksta ikgadējo modes šovu Met Gala un paredz kultūras galu. Kā ir ar arhitektūru? Elite vienmēr ir bijusi progresa dzinulis, taču tas iznests uz strādnieku šķiras pleciem un uz mūsu planētas resursu… Lasīt vairāk »

Miķelis
Guest
Miķelis

Tu tā kā priekšstāvis mazajiem trollīšiem? Operācija izgāzusies – Tavi argumenta nav ne plika eirocenta vērti. Jums tas Kantoris jāklapē ciet, Dzelzs Fēliksu varbūt izdevīgi pārdosiet ārvalstu tūristiem, ja būs no bronzas protams.

Ivars Kalvāns
Guest
externus

Tev kā pārliecinātam brīvā tirgus apoloģētam viss ir naudā nomērīts…

Miķelis
Guest
Miķelis

Jā un akadēmiķus vairs neizmantojiet, esat viņus visus sakompromitējuši. Lāga cilvēki, ļaujiet viņiem mācīt, un ar savām kartiņām nešantažējiet, pie mums visi pamazām nāk ārā no skapja.

Ivars Kalvāns
Guest
externus

Vispār jau būtu pilnīgi normāli, ka daži praktizējoši arhitekti ir arī mācībspēki (akadēmiķi) un otrādi… vismaz citur Eiropā tā ir ierasta prakse

Ģirts
Guest
Ģirts
vards
Guest
vards

RIP A4DLV
89 Komentari un no tiem 41 ( !!!!!!! ) Sarakstijis Kim Jong Mikelis. Bravo! Jautajums portala ipasniekiem, tiesam viss ir kartiba ?

Valdemārs, Zariņš
Guest
Bens Solo

Nu kurš Tev, Vārd, liedz rakstīt? Tev ko Miķelis konclēģerī liek, ar pletni vico, nagus mauc, pie sienas liek? Viss ir kārtībā, ir jābūt viedokļiem un jo vairāk, plašākā diapazonā, jo labāk, jo lielāks mutulis , jo šai profesionālajai vietnei labāk. Man derdzas šī latviskā maniere, ko arī a4d var novērot: 1. Klusēt par visu un pa kaktiem ņerkstēt. 2. Ja paust viedokli, tad paust pareizu- meinstrīmam( tam kam labāks PR) atbilstošu, pat ja pret paša sirdsapziņu. 3. Nedod Dievs kāds izleks no meinstrīma, un paudīs to, ko pats domā, tad visi ņerkstuļi, ka pa kaktiem ņerkst, šim izlecējam uzreiz… Lasīt vairāk »

...
Guest
...

“Jo lielāks mutulis , jo plašākā diapazonā…” Tu to par Miķeliun Miķeli un Miķeli un Miķeli un bezgalīgi MIĶELI, MIKELI, MIĶELI…….

Valdemārs, Zariņš
Guest
Bens Solo

Nav jau tā, ka neviens ar Miķeli nediskutē , nepolemizē – gan Artis, gan Ventis, gan Andis, tam starpā aŗi es, un nebūt ne vienīgie, šoreiz ar Ilze.M pievienojās Miķelim viedoklī, gan savu viedokli pauda Gatis, vēl kaudze ar kolēģiem. Tā ka nevajag šo vispārināšanu.
Tas ka parādās ņerkstuļi ,kas Miķeli grib lēti ar pirkstu nobadīt, un top apbēdināti, ka neizdodas, un tad ( skati iepriekšējo manu komentāra 4. punktu) sākas, tas jau drīzāk liecina par ņerkstuļiem, kam liekas , ka ir gana košeri tikt galā ar “elločkas ļudojedkas” argumentāciju prof. portālā.

Miķelis
Guest
Miķelis

Ben, paldies. a4dlv apmeklētājus kā hokejā var iedalīt spēlētājos un dīvāna ekspertos. Vai nu Tu izej arēnā un spēlē, vai visu mūžu sēdi uz dīvāna un kritizē spēlētājus. Vēl ir grandmāsteri, kuri izslido un gaida kad šiem kapātāji iedos piespēli un šie gūs skaistus vārtus, – nu tādi publikas mīluļi. Ja pret šiem kāds pēkšņi pielietos spēka paņēmienu, iegrūdīs bortiņā ar plecu, tad ak šausmas – tādā spēlē nu es gan nepiedalīšos, pārkvalificēšos par dīvāna ekspertu…

...
Guest
...

Vēlamais formats – portāls a5d, ar 5 komentētājiem, citi lai iet uz dīvānu, vai pievienojas piecinieka viedoklim 🙂

Valdemārs, Zariņš
Guest
Bens Solo

Nē , kļūdāties kolēģi. Vēlamais formāts bez ad hominem, un argumentētu viedokli ( der arī subjektīvs) par konkrēto problēmu. Šoreiz Miķelis manuprāt arī pieļāva ad hominem gājienus ( par Olgino, troļļiem, un Maskavas roku), bet tas lai paliek un viņa sirdsapziņas. Tomēr viņa klusināšana bija vēl robežu pārkāpjošāka, tā ka kolēģi. Bez emocijām!

Miķelis
Guest
Miķelis

A4d.lv līdzinās būvlaukumam, kur savukārt ir strikti spēles noteikumi kā hokejā. Tu nevari iziet hokeja laukumā un sākt izpildīt daiļslidošanas trīskāršo akseli, piruetes un tvizlus. Tevi uzreiz iegrūdīs bortā. Šeit ir tāpat – diskusija iet par koncertzāli, nevis Miķeli. Jā, Miķelis daudz met pa vārtiem, grūstās vārtsarga laukumā, dažreiz ir aizmugurē, bet ik pa laikam ripu vārtos iebaksta. Bet Miķelis spēlē. Pamēģiniet čaļi paspēlēt īstu hokeju, Būvlaukumā ar nevienu neauklējas, nolaidi lažu, kaut ko neiezīmēji, neparedzēji, nebija vajadzīgās detalizācijas, – sekos grūdiens bortā, neglābs pat baltā celtnieku ķivere. Hokejs ir spēka spēle, ja nespēj turēt, ar arhitektūru labāk nenodarboties un… Lasīt vairāk »

cuguns
Guest
cuguns

Shim Mikela viedoklim piekriitu.Vai tad arhitektam buvniecibas procesaa nav jabut atbildiigajai procesa daljai , taa kaa uz kuga kapteinim vai sturmanim?Taadam, kas ir lemt- un riciibspejigs. Tads ,kurshs ir atbildiigs arii plashakaa noziimee kaa pilsonis, nevis tikai shauras sferas profesionalis. Briivaas profesijas parstavis, nevis kalps , vai pat pakalpins kungiem, sisteemai. Tads ,kas speej buut solidars ar kolegiem, tads ,kas speej izprast savas cunftes intereses un realizeet tas “redzot speles laukumu”. Vai tad arhitektiem jabuut naiviem un pakalpiigiem pret totalitaru sistemu, bet pret savu tuvaako, savu brali ,maasu arhitektu- bezsirdiigam ,ciniskam viltniekam? Varbuut vajadzeetu otraadi? Tagad likumdoshanaa aktiivi ir iestradatas… Lasīt vairāk »

jtd
Guest
jtd

Varu tik ieteikt palasīt spēkā esošos normatīvus u.c. MK noteikumus un likumus. Teorētiski būvprojekta vadītāja (vismaz pēdējās desmitgadēs tas ekskluzīvi ir sertificēts arhitekts) atbildība robežojas ar neiespējamību (visa veida, ieskaitot kriminālo, par lietām, ko nekad un nekur neviens arhitektam nav mācījis un atsevišķa būvprojekta vadītāju institūta mums nav). Taču kaut kā nemana, ka kāds adekvāti šai atbildībai pozicionētu savus pienākumus un prasības pret pārējiem būvprocesa dalībniekiem. Vai tās būtu mūsu bailes, ka, ja leksies, tevi no būvprocesa dalībnieku saraksta izsvītros pavisam (nav arhitekta, nav problēmas(c) )?

Miķelis
Guest
Miķelis

Jā, tā ir viena problēma. Arhitekta loma apzināti tiek pamazināta jau gadiem + pilsētbūvniecība( kuru mēs visi mācījāmies RPI ) tagad tiek atdota teritoriālplānotājiem no Latvijas Universitātes. Nākamais solis – sadalījums pa sertifikācijas veidiem, mazo presēšana pie bortiem. Pēdējais jaunums – parādījusies arhitektu ( bez Sertifikācijas centra ) sertificēšanas iestāde, Sertex ja nemaldos, tas nozīmē, ka nav aiz kalniem brīdis, kad būvkonstruktors ( gluži kā Vācijā ) varēs parakstīt projektus.

jtd
Guest
jtd

Būsi apmaldījies ielejā starp kalniem, ja nemaldos, vēl šī gadsimta sākumā būvinženieru sertifikātā bija rakstīta ēku projektēšana (tagad tikai ēku būvkonstrukciju) un projektu bez arhitekta līdzdalības būvvalžu arhīvos būs tonnām.

cuguns
Guest
cuguns

Mikelis jau nav vienigais kuru ” paklusinaja” .Uz ” stalins” arii tas pashas metodes izmantoja.Un ir jautajums kapec? Ja cilvekam ir viedoklis -var pateikt, kas un kaa nav pareizi.Vinjam tikai Mikelis savu pretenziju izteica, diskusija bez aizvainojumiem, bez lamuvardiem-bet atskirigiem viedokliem.Nu kam tas nepatiik? Var tachu cilveks pajautaat kaa planotajaa KZ buus ar ugunsdroshiibas jomu, kaa varees piebraukt ugunsdzeeseji? Var. Kapec super-truper specialisti to nejautaa? Kapeec vinji negrib dot iespeeju to pajautaat?

Arturs Pērkons
Member

Dārgie arhitekti! Pirms atbalstīt Mūzikai domātu gadsimta celtni AB dambī, ieteicams mierīgi izlasīt, kas tieši šajā novietnē paredzēts celt. Protams, visi it kā zina – būvēs koncertzāli! Taču tā vis gluži nebūs – būvēs to, kas definēts valsts juridiski saistošos dokumentos, jo tiks izlietots finansējums no Eiropas struktūrfondu aktivitātes 5.6.1.SAM ERAF, pārliekot to aktivitātē 5.5.1.SAM ERAF. Atmetot romantiskos sapņus par Mūzikas templi, oficiālos dokumentos tiek minēts: “..minēto finansējumu novirzot kultūras mantojuma atjaunošanai un ar to saistītās infrastruktūras izveidei ar mērķi izveidot nacionālo koncertzāli ar konferenču funkciju Rīgas pilsētā.” Ir tikai 1 iespēja apvienot konferences ar koncertzāli – tā ir mākslīga… Lasīt vairāk »

MBR
Guest
MBR

Vai esošais projekts paredz tikai vienu zāli ēkā?

Arturs Pērkons
Member

Ilgi meklējot Kultūras ministrijas arhīvos pieņemtos lēmumus attiecībā uz Nacionālo koncertzāli, atradu sekojošu 2018. gada ziņojumu, no kura izriet, ka jābūvē pilnīgi kas cits, nekā visur promotētā ZK vizualizācija. Spriediet paši: “Koncertzāles (ar konferenču centru) ieviešanas modeļu aprēķinu rezultāti un secinājumi. Atbilstoši 2016.gada 14.novembra konceptuālajam ziņojumam „Par akustiskās koncertzāles īstenošanas modeli Rīgā”, koncertzāles un konferenču centra sekmīgai ekspluatācijai ir identificēti sekojoši minimālie tehniskie parametri un prasības: • akustiskā koncertzāle ar auditorijas ietilpību 1 300 (viens tūkstotis trīs simti) apmeklētāji un akustiskās koncertzāles galvenajam rezidentam: Latvijas Nacionālajam simfoniskajam orķestrim (turpmāk – LNSO) – nepieciešamās telpas biroja un mēģinājumu vajadzībām (minimāli 1100… Lasīt vairāk »

cuguns
Guest
cuguns
Miks Kārkliņš
Editor

Pec piedavato argumentu izburtosanas, it seviski pec Anda atskaites par trijam NEIESPEJAM, jasaka ta…citu variantu nav…acimredzot visas IESPEJAS patiesi palikusas alternativa dimensija. Tad nu, ja toze za sovetskuju vlast, jesli drugoi netu! Jedinoglasno, ura!