Noslēgts līgums par koncertzāles projektēšanu

Pagājušā gada pēdējā darba dienā, 30.decembrī, valsts aģentūra Jaunie trīs brāļi bez ierastajām publicitātes kampaņām noslēgusi līgumu ar biroju SZK par Rīgas akustiskās koncertzāles būvprojekta izstrādi.

Kā norādījusi J3B Komunikācijas nodaļas vadītāja Elīna Bīviņa, līguma kopējā summa varētu būt aptuveni seši miljoni latu. Precīza summu un pašu līgumu solīts publiskot J3B mājas lapā pēc svētkiem.

Ņemot vērā darbu specifiku, projektēšana tiks dalīta divos posmos — pirmajā tiks izstrādāts koncertzāles ēkas skiču projekts, AB dambja rekonstrukcijas tehniskais projekts un meti Āgenskalna līča šķērsojumiem, bet otrajā posmā taps Rīgas koncertzāles ēkas tehniskais projekts.

AB dambja rekonstrukcijas tehniskais projekts izmaksās 556 000 latu, Āgenskalna līča šķērsojumu metu izstrāde — 50 000. Vēl 775 000 latu nepieciešami visu projektēšanas darbu arhitektoniskajai vadībai, izmaksu kontrolei un administratīvajiem izdevumiem divu gadu garumā, 457 000 lati — akustikas un skatuves aprīkojuma koncepcijai, 937 000 lati — AB dambja un ēkas būvkonstrukciju izpētei un projektēšanai, bet 359 000 lati — mehānisko un elektrisko inženiersistēmu projektēšanai. Tādējādi projektēšanas pirmā posma kopējās izmaksas sasniegs 3,1 miljonu latu.

Projektēšanas otrajā posmā, kura izmaksas būs līdzīgas, taps pilns Rīgas koncertzāles tehniskais projekts un tiks izgatavots simfoniskās zāles mēroga modelis telpas akustikas risinājumu pārbaudei un modelēšanai. Ņemot vērā pašlaik pieejamos līdzekļus Rīgas koncertzāles projekta virzībai, līgumā ar arhitektu biroju paredzēts iekļaut nosacījumu, ka projektēšanas otrais posms tiks uzsākts tikai pēc tam, kad būs pieņemts lēmums par labāko modeli Rīgas koncertzāles būvdarbu finansējumam.

SZK projektēšanu veiks sadarbībā ar speciālistiem no Vācijas, Japānas, Nīderlandes un Francijas. Koncertzāles būvkonstrukciju izstrādi veiks Vācijas uzņēmums Bolinger+Grohmann Ingeneure, kam ir pieredze lidostu, muzeju, banku, augstceltņu, izklaides un sporta ēku projektēšanā. Telpu akustikas risinājumus izstrādās Japānas speciālisti no Nagata Acoustics, kas ir viena no pasaulē vadošajām kompānijām telpu akustikas projektēšanā un kuras veidoto koncertzāļu labskanību augstu novērtējuši mūzikas nozares profesionāļi. Savukārt skatuves un zāles aprīkojuma projektēšanu Rīgas koncertzālei nodrošinās dUCKS sceno no Francijas.

19.decembrī J3B izplatīja paziņojumu medijiem, kurā teikts, ka, ņemot vērā vispārējo ekonomisko situāciju, J3B atliks Rīgas koncertzāles būvniecību uz 2011.gadu, jo divu objektu — Latvijas Nacionālās bibliotēkas un Rīgas koncertzāles — būvniecība vienlaikus nav samērojama ar valsts pašreizējām finansiālajām iespējām. Vienlaikus tika ziņots par plāniem 2009.gadā uzsākt koncertzāles projektēšanu.

Šajā gadā iecerēts arī turpināt Nacionālās bibliotēkas būvniecību, projektēšanas stadijā īstenot Rīgas, Ventspils un Liepājas koncertzāļu projektus, kā arī tiks attīstīt Laikmetīgās mākslas muzeja projektu pēc privātās un publiskās partnerības modeļa. Rīgas koncertzāles būvniecība sākšoties ne ātrāk kā 2011.gadā, kad bibliotēkas būvdarbi jau būs pabeigti

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
Abonēt
Paziņot par
guest
90 Komentāri
vecākie
jaunākie visvairāk skatītie
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
E330

Bija jau dzirdētas baumas, ka SZK birojs jau atlaiž darbiniekus. Un tagad šie 6 miljoni nokrīt kā dabesu dāvana ….

Gandrīz uzprasās jautājums, vai SZK nav kas ļoti saistošs ar J3B ?

Un vai tiešām KM un J3B nav kur naudu likt?

NAV VIENALGA

kaapeec tik daargs tehniskais projekts?

gārnis

pēc kā tu zin teikt, ka tas ir dārgi?

NAV VIENALGA

salīdzinu ar citiem! protams, es nezinu, cik liela dalja paliek arhitektiem, cik – inzjenieriem utt…

gārnis

un kur ir pieejami uzskatāmi dati par pēdējo gadu koncertzāļu projektēšanas izmaksām?

NAV VIENALGA

nav jaasaliidzina ar koncertzaaleem…pietiek ar citiem lieliem projektiem! nedomaaju te biroja eekas vai supermaarketus!

gārnis

tur jau tā lieta, ka nepietiek!

ass

lielaakaa dalja pikja tikuntaa aizskuurees uz vaaczemi un japanu

tvnets

szk saved their day

alaja roza

he, he, helēnīte slima, magone un slakteris ne bū, ne bē, bet godmanis brīnās…

_

nu, nu, ne bū, ne bē. pēc kā to spried?

alaja roza

nesen he,he,helēnīte ziņoja, ka slakterim un kuram tur vēl valdības dundukam, laikam veldrem, it kā slikti pīāristi, tāpēc viņu tēli mediju dubļos apvazāti. skat, gada nogales KM superbingo sakarā "labie" helēnītes pīāristi izdomājuši ellīgi labu uzmanības novēršanas triku – slimību locītavā, kuras dēļ pat parunāt nevar… mēles locītavā, vai? – lai atkāpšanās iemeslu padarītu par pašas izvēli. līdzīgi, kā helēnīte rīkojusies ar visu savu augstās amatpersonas atbildību – tikai personisko simpātiju un sava šas, šas uzcepamā reitinga labā. nekā demokrātiska, nekāda ilgtermiņa. tikai bistro demokovisms

mazliet out of portāla sarunu priekšmeta, tomēr arhitektūra bez vipendroniem nav LV arhitektūra…

Bender

lielaakaa dalja pikja tikuntaa aizskuurees uz vaaczemi un japanu

————————————–

Ja jaaa, Perfekts story priekš aborigeniem…

kolēģis

svētki laikam vēl nav beigušies, tā kā līguma teksts vēl nav publiskots…

nav arī īsti saprotams, kāpēc nav skaidri un vienkārši norādīts – projekta arhitektūras daļas izstrādāšana – skiču stadijā summa tik, tehniskā projekta stadijā – tik

citādi izskatās, ka tikai ārvalstu konzultanti savu darbu formulējuši

ko vēl nevar saprast – tās jocīgās summas ap900 atšifrējumu – tad par izpēti, vai tad par bk projektēšanu? par ēku vai tomēr par dambi – un kāpēc vienā katlā??

vai tomēr labi, ka vienā katlā

gaidam līguma tekstu

Romans

http://www.del…hp?id=22803690

kur mes dzivojam…

LV arhitektūras Budas kruķis

Izklausās diezgan infantili šitie gaudieni par kaut kādu dārdzību vai nedārdzību.. nerunājot nemaz par tvnet un delfi komentētāju kliķi.. Man, šķiet, ka lielākā krīze pašlaik (un vispār) ir lielas humanoīdu daļas galvās.. (pazemība, paškontrole un produktivitāte ir sociuma pašreizējie lielākie trūkumi, pēc manām domām)..

Par šo projektu runājot, jau sen bija zināmi provizoriskie būvniecības izmaksu cipari.. un, laikam, nav grūti paņemt rokās skaitīkļus un uzsist, cik tad ir tie projektēšanas izmaksu procentiņi..

Ļautiņi.. dzīvojam, attīstamies un strādājam draudzīgi.. runājot runča Leopolda vārdiem..

Sīli.. tev žetons par šito gājienu.. malacis..

priecīgi visiem..

murgs

Nu kārtējais murgs,shēmotājiem lielā apetīte ,lai nokāstu no Eiropas miljardiem sev miljonus.

fāters

Nu re, viss kārtībā. Bet gan jau Domburs vēl liks pasvīst J3B un AB.SZK

delfīns

http://www.del…hp?id=22809731

galvgalis

Sīlis gatavs atlikt koncertzāles būvprojektēšanu uz "labākiem laikiem"

http://www.die…bakiem-laikiem

ex pex intervija

Vai tas tiesa ka Sīļonkulis pa tiesām nobvazāts dēļ kaut kāda tur draņķīgas kvatitātes projekta. ERsot piedzīti baisie tūkstoši sodanaudas.

Renārs Putniņš

Ja Tu domā "Šokolādes" projektu, tad pēc manā rīcībā esošās informācijas, SZK tik vien bija vainīgi, kā ieberzās BK daļas pēc, kā projekta vadītāji, un Klienta prasību mierīgi varēja cedēt (un to laikam arī izdarīja) un konstruktoru kantori, kas savukārt uz saviem apdrošinātājiem, ētisku apsvērumu šos konstruktorus nesaukšu. Tā ka, nepilnīga Tev tā info. Savukārt ieberzties projekta vadītājs, apakšnieku dēļ var diezgan elementāri, bet vienīgās sekas tamdēļ ir sačakarēts vārds, kas protams ir ļoti būtiski, bet ne nāvīgi, jo juridiski vainas jau nav. Ja Tev liekas ka Tu varētu pārbaudīt uz sitiena , tavuprāt uzticamu inženieru aprēķinus,tad manuprāt īsti neiebrauc… Lasīt vairāk »

gārnis

tur jau tā lieta, ka padod tikai šitādiem ex pex tirliņiem tēmu. vai tad viņi kautko grib zināt? nekad. kā jau teici "iirst" tikai.

Jo

gaismas pilij konteineru laukumu vajadzētu tuvāk izvietot, lai apkopējām nav tālu jāskraida

dubultTprofils

Rodas sajūta, ka līdz ko trūkst piķa, tā visiem sunīšiem zobiņi niez.

Nu necels to koncertzāli tagad , varbūt vispār necels, bet ja celtu kādam no jums visiem sliktāk būtu, pa makiem iesistu ja ?!

Bankrotējusi valsts vispār ņifiga nevar atļauties, un nedomāju ka arhitektiem būtu jāuzņemas par to atbildība un kaunīgi jānolaiž austiņas

nu, nesaprotu...

Jā – es ar’ nesaprotu, kādēl te tā visi brūk virsū arhitektam – kaut ko sliktu cenšas pateikt….atrast projektus, kas it kā esot slikti biroja SZK izpildījumā – kaut ko "gruzās" – tam ir delfi…. Varētu padomāt, ka arhitekts ir vainīgs, ka ar viņu valdība noslēdz līgumu, kuru pēc brīža tā lauž… Jā – nav naudas….to mēs visi zinām….

dunduks

es ar nesaprast, par ko gausties!

beidzot gar stārhitekti, lvstārhitekti un vienkārši arhitekti atļausies greznību piestādīt samērīgus rēķinus.

Z tornis

Latvieši patiesībā nav pat visistākie ekskimosi un inuīti, jo tā nolaist savu ģimeni , skat valsti, neviens ekskimos vai inuīts neatļautos. SZK ir izstrādājis skaistu uzmetumu un konceptuālu skici, skaidrs ka gribas drošību šajā nedrošajā laikā, tādēļ tapis arī tāds līgums, kurā protams nav nekā amorāla no SZK puses, jo autoru kolektīvs grib realizēt savu ieceri un turpināt strādāt tālāk. Ja visa SZK reorganizācija veikta šī projekta realizācijai, lai absorbētu 6 ar kapeikām mlj. latviešu naudiņu, tad jau laikam tā vieglāk norakstīt, kā saka kazahi "bakšīš". Ja SZK izdzīvos šo krīzi, tad tas būs spilgts piemērs kā vajag rīkoties normālai… Lasīt vairāk »

ego

Es pilnīgi jūtu, kā Lazdiņa kungs vēlētos būt ģenerālvadītājs, ģenerāldirektors un ģenerālarhitekts!!! 😀 Kas attiecas uz būvniecības jomu – tā varētu pat būt!!! 😀 😀 😀

jtd

Ilgi nebija nācies šamā portālā lasīt sakarīgus komentārus (cik atminu, pēdējie tādi laikam bija tai tālajā gadā, kad nejauši uzgāju a4d). Vispār jau latvju ļaužiem (tai skaitā arhitektiem) ēst nedod, dod tik iespēju pastrādāt (īpaši "sajūsmina" konkursu prakse, kur paši pēdējie personiski manītie piemēri skaudri parāda, kurā vietā mūsu darbs pasūtītāja vērtību skalā atrodas – Straupes pamatskola un Tiesu nams). Taču, ja konkursu objekti "garšīgi", atsaucība vienmēr būs sagaidāma, pat tad, ja par iespēju projektēt būs pašam jāpiemaksā. Bet par tēmu – ir tiešām prieks, ka vismaz viens birojs pārdzīvos smago laiku un neizdzīs darbiniekus uz ielas. Tiesa, ja viņam… Lasīt vairāk »

:P

….man jau ar’ gribētos vairāk teikt – ceļam tik to koncertzāles projektu augšā – vismaz redzēsim, kur tā nauda paliek…. 😉 😀 Vairs jau nabagāki nepaliksim -nav iespējams tālāk vairs krist…. un no koncertzāles vismaz ar laiku kāda peļņa būtu un REĀLS labums…..bet nu – neko! 🙁

dubultTprofils

Šāda mēroga koncertzāles, tieši tāpat , kā lielākā daļa kultūras iestādes sevi nespēj atpelnīt, tās parasti vienmēr tiek supsidētas no valsts, arī ekstra_veiksmīgais JRT ir valsts supsidēts teātris, kas algas, galvenokārt, maksā no valsts piešķirtajiem līdzekļiem – tad nu cienījamais 😛 – salīdzini JRT ēkas uzturēšanas un koncertzāles uzturēšanas izmaksas (kaut vai salīdzinot tikai apjomus), nemaz nerunājot par būvniecību – un padomā cik ilgā laikā un vai vispār tu, ja būtu šīs iestādes hipotētiskais vadītājs uz koncertu iniciatīvu spētu sevi atpelnīt – tāpēc nevajag pūst rozā burbuļus, un vēlams šo aspektu izprast arī no ekonomiskā viedokļa, un nejaukt 2 dažādas… Lasīt vairāk »

:P

Neuztraucies, dubultT!!! Koncertzāli tak’ necels – tas taču tagad jau sen ir skaidrs – par to mēs TAGAD varam tikai SAPŅOT!!!! Nekas cits kā rozā burbuļi mums neatliek – tiešām burbuļi…

NAV VIENALGA

pirms celjam koncertzaali..varbuut pa priekshu sakaartojam savu kultuuras mantojumu!? Cauras vilnas zekjes…bet jaunas kurpes – latviesha sapnis!

nevajag dziivot maakonjos…valstij ir arii citas vajadziibas, kaa tikai koncertzaale!

blokz

Eu tu ar īpašām vajadzībām. Kas ir mūsu kultūras mantojums? Tautasdziesmas un sūnainas koka būdas? Viss pārejais tak ir no ārzemēm ievazāts. Latvieši savu artavu kultūrā ielika ziedojot miljardu Pareks Bankai. Paskaiti un padomā cik gadus mūsu bērniem vajadzēs strādāt tā vietā lai studētu mūziku un spēlētu to patīkamā vidē.

skeptikjis

Gribeetos redzeet pamatojumi shiim summam… Nav jau zjeel, ka Siilis nopelna, lai labi projekteejas! Ja buutu vinja vietaa, arii njemtu cik dod… Akmens laikam jaamet valsts daarzinjaa. Vai tomeer ap 10 % no buuvizmaksaam shajos laikos nav pa shiku ? Pilniigi neko nesaku par pashu koncertzaali, kur jaapikjo franchiem un japaanjiem, un patieshaam ir sarezjgjiita buuve, bet cenas AB dambim ir mistika… ….. analizeejot jau taa skopo info : AB dambja rekonstrukcijas tehniskais projekts izmaksās 556 000 latu,….. un tad veelreiz gandriiz tas pats….. 937 000 lati — AB dambja un ēkas būvkonstrukciju izpētei un projektēšanai, bet 359 000 lati… Lasīt vairāk »

Edgars

Kad Tauta cieš badu un nav spējīga pati sevi apgādāt,tādus apstākļus ir radījuši mūsu izglītotie šizofrēniķi valdībā,tā ir Demakovas dziļās šizofrēnojas izpausmes pēdējais kliedziens-viņai vieta tikai psihenē!

'/

Mierīgāk, lūdzu !

IDS

Šis projekts, cerams reiz realizēsies, jo tas tiešām ļoti labi iekļaujas paredzētajā vietā. Viss jau ok, vienīgi projektu realizējot labāk piesaistīt pašmāju speciālistus, jo tā naudīņa labāk lai paliek Latvijā, nevis aizplūst prom.

j3b

http://www.j3b…dex.php?id=254

NAV VIENALGA

kaapeec tik daargs tehniskais projekts?

NAV VIENALGA

salīdzinu ar citiem! protams, es nezinu, cik liela dalja paliek arhitektiem, cik – inzjenieriem utt…

NAV VIENALGA

nav jaasaliidzina ar koncertzaaleem…pietiek ar citiem lieliem projektiem! nedomaaju te biroja eekas vai supermaarketus!

NAV VIENALGA

pirms celjam koncertzaali..varbuut pa priekshu sakaartojam savu kultuuras mantojumu!? Cauras vilnas zekjes…bet jaunas kurpes – latviesha sapnis!

nevajag dziivot maakonjos…valstij ir arii citas vajadziibas, kaa tikai koncertzaale!

E330

Bija jau dzirdētas baumas, ka SZK birojs jau atlaiž darbiniekus. Un tagad šie 6 miljoni nokrīt kā dabesu dāvana ….

Gandrīz uzprasās jautājums, vai SZK nav kas ļoti saistošs ar J3B ?

Un vai tiešām KM un J3B nav kur naudu likt?

NAV  VIENALGA

kaapeec tik daargs tehniskais projekts?

gārnis

pēc kā tu zin teikt, ka tas ir dārgi?

NAV  VIENALGA

salīdzinu ar citiem! protams, es nezinu, cik liela dalja paliek arhitektiem, cik – inzjenieriem utt…

gārnis

un kur ir pieejami uzskatāmi dati par pēdējo gadu koncertzāļu projektēšanas izmaksām?

NAV  VIENALGA

nav jaasaliidzina ar koncertzaaleem…pietiek ar citiem lieliem projektiem! nedomaaju te biroja eekas vai supermaarketus!

gārnis

tur jau tā lieta, ka nepietiek!

j3b

http://www.j3b…dex.php?id=254

ass

lielaakaa dalja pikja tikuntaa aizskuurees uz vaaczemi un japanu

tvnets

szk saved their day

alaja roza

he, he, helēnīte slima, magone un slakteris ne bū, ne bē, bet godmanis brīnās…

_

nu, nu, ne bū, ne bē. pēc kā to spried?

alaja roza

nesen he,he,helēnīte ziņoja, ka slakterim un kuram tur vēl valdības dundukam, laikam veldrem, it kā slikti pīāristi, tāpēc viņu tēli mediju dubļos apvazāti. skat, gada nogales KM superbingo sakarā "labie" helēnītes pīāristi izdomājuši ellīgi labu uzmanības novēršanas triku – slimību locītavā, kuras dēļ pat parunāt nevar… mēles locītavā, vai? – lai atkāpšanās iemeslu padarītu par pašas izvēli. līdzīgi, kā helēnīte rīkojusies ar visu savu augstās amatpersonas atbildību – tikai personisko simpātiju un sava šas, šas uzcepamā reitinga labā. nekā demokrātiska, nekāda ilgtermiņa. tikai bistro demokovisms

mazliet out of portāla sarunu priekšmeta, tomēr arhitektūra bez vipendroniem nav LV arhitektūra…

Bender

lielaakaa dalja pikja tikuntaa aizskuurees uz vaaczemi un japanu

————————————–

Ja jaaa, Perfekts story priekš aborigeniem…

kolēģis

svētki laikam vēl nav beigušies, tā kā līguma teksts vēl nav publiskots…

nav arī īsti saprotams, kāpēc nav skaidri un vienkārši norādīts – projekta arhitektūras daļas izstrādāšana – skiču stadijā summa tik, tehniskā projekta stadijā – tik

citādi izskatās, ka tikai ārvalstu konzultanti savu darbu formulējuši

ko vēl nevar saprast – tās jocīgās summas ap900 atšifrējumu – tad par izpēti, vai tad par bk projektēšanu? par ēku vai tomēr par dambi – un kāpēc vienā katlā??

vai tomēr labi, ka vienā katlā

gaidam līguma tekstu

Romans

http://www.del…hp?id=22803690

kur mes dzivojam…

LV arhitektūras Budas kruķis

Izklausās diezgan infantili šitie gaudieni par kaut kādu dārdzību vai nedārdzību.. nerunājot nemaz par tvnet un delfi komentētāju kliķi.. Man, šķiet, ka lielākā krīze pašlaik (un vispār) ir lielas humanoīdu daļas galvās.. (pazemība, paškontrole un produktivitāte ir sociuma pašreizējie lielākie trūkumi, pēc manām domām)..

Par šo projektu runājot, jau sen bija zināmi provizoriskie būvniecības izmaksu cipari.. un, laikam, nav grūti paņemt rokās skaitīkļus un uzsist, cik tad ir tie projektēšanas izmaksu procentiņi..

Ļautiņi.. dzīvojam, attīstamies un strādājam draudzīgi.. runājot runča Leopolda vārdiem..

Sīli.. tev žetons par šito gājienu.. malacis..

priecīgi visiem..

murgs

Nu kārtējais murgs,shēmotājiem lielā apetīte ,lai nokāstu no Eiropas miljardiem sev miljonus.

fāters

Nu re, viss kārtībā. Bet gan jau Domburs vēl liks pasvīst J3B un AB.SZK

delfīns

http://www.del…hp?id=22809731

galvgalis

Sīlis gatavs atlikt koncertzāles būvprojektēšanu uz "labākiem laikiem"

http://www.die…bakiem-laikiem

ex pex intervija

Vai tas tiesa ka Sīļonkulis pa tiesām nobvazāts dēļ kaut kāda tur draņķīgas kvatitātes projekta. ERsot piedzīti baisie tūkstoši sodanaudas.

Renārs Putniņš

Ja Tu domā "Šokolādes" projektu, tad pēc manā rīcībā esošās informācijas, SZK tik vien bija vainīgi, kā ieberzās BK daļas pēc, kā projekta vadītāji, un Klienta prasību mierīgi varēja cedēt (un to laikam arī izdarīja) un konstruktoru kantori, kas savukārt uz saviem apdrošinātājiem, ētisku apsvērumu šos konstruktorus nesaukšu. Tā ka, nepilnīga Tev tā info. Savukārt ieberzties projekta vadītājs, apakšnieku dēļ var diezgan elementāri, bet vienīgās sekas tamdēļ ir sačakarēts vārds, kas protams ir ļoti būtiski, bet ne nāvīgi, jo juridiski vainas jau nav. Ja Tev liekas ka Tu varētu pārbaudīt uz sitiena , tavuprāt uzticamu inženieru aprēķinus,tad manuprāt īsti neiebrauc… Lasīt vairāk »

gārnis

tur jau tā lieta, ka padod tikai šitādiem ex pex tirliņiem tēmu. vai tad viņi kautko grib zināt? nekad. kā jau teici "iirst" tikai.

Jo

gaismas pilij konteineru laukumu vajadzētu tuvāk izvietot, lai apkopējām nav tālu jāskraida

dubultTprofils

Rodas sajūta, ka līdz ko trūkst piķa, tā visiem sunīšiem zobiņi niez.

Nu necels to koncertzāli tagad , varbūt vispār necels, bet ja celtu kādam no jums visiem sliktāk būtu, pa makiem iesistu ja ?!

Bankrotējusi valsts vispār ņifiga nevar atļauties, un nedomāju ka arhitektiem būtu jāuzņemas par to atbildība un kaunīgi jānolaiž austiņas

nu, nesaprotu...

Jā – es ar’ nesaprotu, kādēl te tā visi brūk virsū arhitektam – kaut ko sliktu cenšas pateikt….atrast projektus, kas it kā esot slikti biroja SZK izpildījumā – kaut ko "gruzās" – tam ir delfi…. Varētu padomāt, ka arhitekts ir vainīgs, ka ar viņu valdība noslēdz līgumu, kuru pēc brīža tā lauž… Jā – nav naudas….to mēs visi zinām….

dunduks

es ar nesaprast, par ko gausties!

beidzot gar stārhitekti, lvstārhitekti un vienkārši arhitekti atļausies greznību piestādīt samērīgus rēķinus.

Ingurds Lazdiņš

cik noprotams, morāli ētiska rakstura pārmetumi tiek veltīti līguma parakstīšanas veidam, pamatojumam, laikam, laikam arī kā brīdim valsts ekonomiskajā situācijā bet iespējams, daudz amorālāk ir pienācīgi nemaksāt arhitektiem un expertiem par viņu darbu, un tomēr cerēt, ka viss taču beigsies labi – kaut kā uz entuziasmu izķepurosies – kad investīciju summa mērāma miljonos, miljonu desmitos vēl amorālāk, iespējams, ir lemt, ka Latvijas tautai bez kaut vienas mūsdienīgas koncertzāles ir jāturpina dzīvot arī XXI gadsimtā tas būtu kā inuītiem vai eskimosiem(?), lai man piedod šo mazo, ņipro un tik kolorīto kopienu pārstāvji par salīdzinājumu bez tam – ja kāds saka, ka… Lasīt vairāk »

Z tornis

Latvieši patiesībā nav pat visistākie ekskimosi un inuīti, jo tā nolaist savu ģimeni , skat valsti, neviens ekskimos vai inuīts neatļautos. SZK ir izstrādājis skaistu uzmetumu un konceptuālu skici, skaidrs ka gribas drošību šajā nedrošajā laikā, tādēļ tapis arī tāds līgums, kurā protams nav nekā amorāla no SZK puses, jo autoru kolektīvs grib realizēt savu ieceri un turpināt strādāt tālāk. Ja visa SZK reorganizācija veikta šī projekta realizācijai, lai absorbētu 6 ar kapeikām mlj. latviešu naudiņu, tad jau laikam tā vieglāk norakstīt, kā saka kazahi "bakšīš". Ja SZK izdzīvos šo krīzi, tad tas būs spilgts piemērs kā vajag rīkoties normālai… Lasīt vairāk »

Ingurds Lazdiņš

un kā tad cienījamais z-tornis domā šāda apjoma darbu veikt bez biznesa organizācijas?? sūnu ciems… kas gan tur būtu ārkārtējs, ja viena liela, atbildīga, vairākstadiju līguma realizēšanai tiek veidots kaut vai jauns uzņēmums – SIA, līgumsabiedrība, pilnsabiedrība vai uzņēmumu apvienība vai kā nu tur tos visusvariantus sauc jeb vai tiek uzskatīts, ka arhitektiem tas nepiestāv? un atbildība piestāv?? šajā sakarā ir arī citi viedokļi – ir pat ļoti labi, ka šāda rakstura celtnei projekta vadītājs un ģenerāluzņēmējs ir arhitekts varbūt tā ir viena no lietām, kas pietrūka RDt projektēšanai cita lieta, ka to vietējo apakšuzņēmēju varētu būt vairāk – kaut… Lasīt vairāk »

ego

Es pilnīgi jūtu, kā Lazdiņa kungs vēlētos būt ģenerālvadītājs, ģenerāldirektors un ģenerālarhitekts!!! 😀 Kas attiecas uz būvniecības jomu – tā varētu pat būt!!! 😀 😀 😀

jtd

Ilgi nebija nācies šamā portālā lasīt sakarīgus komentārus (cik atminu, pēdējie tādi laikam bija tai tālajā gadā, kad nejauši uzgāju a4d). Vispār jau latvju ļaužiem (tai skaitā arhitektiem) ēst nedod, dod tik iespēju pastrādāt (īpaši "sajūsmina" konkursu prakse, kur paši pēdējie personiski manītie piemēri skaudri parāda, kurā vietā mūsu darbs pasūtītāja vērtību skalā atrodas – Straupes pamatskola un Tiesu nams). Taču, ja konkursu objekti "garšīgi", atsaucība vienmēr būs sagaidāma, pat tad, ja par iespēju projektēt būs pašam jāpiemaksā. Bet par tēmu – ir tiešām prieks, ka vismaz viens birojs pārdzīvos smago laiku un neizdzīs darbiniekus uz ielas. Tiesa, ja viņam… Lasīt vairāk »

Ingurds Lazdiņš

tieši Tiesu nama konkurā arī vērojama tā situācija, kad konkursa nolikumā tiek rakstīts "metu" konkurss, bet prasīts tiek, faktiski, pilns skiču projekts-arhitektūras daļa (t.sk. plāni M200 un makets) LAS to pagaidām akceptē, lai gan varēja iet vismaz divus ceļus – vai nu palielināt konkursa balvu fondu līdz skiču projekta līmenim, vai arī pastāvēt uz to, lai tas tiešām būtu metu konkurss meta izstrādāšanā varētu ieguldīt vidēji divas trīs reizes mazāk darba, dalībnieku skaits būtu tāds pat vai lielāks, no kā, savukārt, varētu izvirzīt divus trīs četrus darbus pilnveidošanai nākamajā stadijā iespējams, ka gala produkts būtu pat labāks, lai gan process… Lasīt vairāk »

:P

….man jau ar’ gribētos vairāk teikt – ceļam tik to koncertzāles projektu augšā – vismaz redzēsim, kur tā nauda paliek…. 😉 😀 Vairs jau nabagāki nepaliksim -nav iespējams tālāk vairs krist…. un no koncertzāles vismaz ar laiku kāda peļņa būtu un REĀLS labums…..bet nu – neko! 🙁

dubultTprofils

Šāda mēroga koncertzāles, tieši tāpat , kā lielākā daļa kultūras iestādes sevi nespēj atpelnīt, tās parasti vienmēr tiek supsidētas no valsts, arī ekstra_veiksmīgais JRT ir valsts supsidēts teātris, kas algas, galvenokārt, maksā no valsts piešķirtajiem līdzekļiem – tad nu cienījamais 😛 – salīdzini JRT ēkas uzturēšanas un koncertzāles uzturēšanas izmaksas (kaut vai salīdzinot tikai apjomus), nemaz nerunājot par būvniecību – un padomā cik ilgā laikā un vai vispār tu, ja būtu šīs iestādes hipotētiskais vadītājs uz koncertu iniciatīvu spētu sevi atpelnīt – tāpēc nevajag pūst rozā burbuļus, un vēlams šo aspektu izprast arī no ekonomiskā viedokļa, un nejaukt 2 dažādas… Lasīt vairāk »

:P

Neuztraucies, dubultT!!! Koncertzāli tak’ necels – tas taču tagad jau sen ir skaidrs – par to mēs TAGAD varam tikai SAPŅOT!!!! Nekas cits kā rozā burbuļi mums neatliek – tiešām burbuļi…

NAV  VIENALGA

pirms celjam koncertzaali..varbuut pa priekshu sakaartojam savu kultuuras mantojumu!? Cauras vilnas zekjes…bet jaunas kurpes – latviesha sapnis!

nevajag dziivot maakonjos…valstij ir arii citas vajadziibas, kaa tikai koncertzaale!

blokz

Eu tu ar īpašām vajadzībām. Kas ir mūsu kultūras mantojums? Tautasdziesmas un sūnainas koka būdas? Viss pārejais tak ir no ārzemēm ievazāts. Latvieši savu artavu kultūrā ielika ziedojot miljardu Pareks Bankai. Paskaiti un padomā cik gadus mūsu bērniem vajadzēs strādāt tā vietā lai studētu mūziku un spēlētu to patīkamā vidē.

skeptikjis

Gribeetos redzeet pamatojumi shiim summam… Nav jau zjeel, ka Siilis nopelna, lai labi projekteejas! Ja buutu vinja vietaa, arii njemtu cik dod… Akmens laikam jaamet valsts daarzinjaa. Vai tomeer ap 10 % no buuvizmaksaam shajos laikos nav pa shiku ? Pilniigi neko nesaku par pashu koncertzaali, kur jaapikjo franchiem un japaanjiem, un patieshaam ir sarezjgjiita buuve, bet cenas AB dambim ir mistika… ….. analizeejot jau taa skopo info : AB dambja rekonstrukcijas tehniskais projekts izmaksās 556 000 latu,….. un tad veelreiz gandriiz tas pats….. 937 000 lati — AB dambja un ēkas būvkonstrukciju izpētei un projektēšanai, bet 359 000 lati… Lasīt vairāk »

90
0
Lūdzu, komentējietx