Arhiblogs 058 — X projekti

Moderns mājoklis smalkam austrietim un hiperaktīvam ņujorkietim. Boase finiera namiņi Kopenhāgenas attīstības koordinātēs. Izstāžu vasara, arhitektu apsveikumi muzejam, Sidneja, Ščecina, Ventspils, komunisma pops un drive—in nature.

Līdz augustam kavēsies Snøhetta vasaras paviljona realizācijas sākums Serpentine galerijai Londonā, tāpēc tas būs skatāms pat vēl novembrī, taču siltā vieta tukša nepaliks: no 12.—21.jūlijam zālienu rotās Zahas Hadidas un viņas partnera Patrika Šūmahera projektētā pagaidu brīvdabas instalācija, ko būvēs par godu izslavētajām galerijas Vasaras viesībām ziedojumu vākšanai. Lai arī Hadidas vārda regulāra valkāšana nokaitinājusi dizaina portāla dezeen.com auditoriju, tās veidotāji ar ieskatu tikko atklātajā izstādē Zaha Hadid — Architecture and Design netraucēti turpina pielūgšanu, burkšķētājiem iesakot citas, pret Hadidas valdzinājumu vienaldzīgākas interaktīvās platformas.

Līdz 19.augustam Vīnes Arhitektūras centrā AzW: An Inside Look at Single—Family Houses in Austria (angļu valodai lappusē jāatgriežas caur english version). Tā nav bezpersoniski auksta arhitektūras fotoizstāde, galvenā loma tajā iedota pēdējos gados uzcelto, interesantāko 28 privātmāju īpašniekiem — ģimenēm. Tādejādi izstāde arhitektoniski jūtīgi ielūkojas mūsdienu austrieša dzīves modelī (attēlus skati zem gallery).

Līdz 16.septembrim Šveices Arhitektūras muzejā SAMInstant Urbanism.

Līdz 21.oktobrim Dānijas Arhitektūras centrs piedāvā «uz savas ādas» testēt izstādi Copenhagen Changing — kareivīgās arhitektūras acīmredzamās pārmaiņu pavēles dāņu galvaspilsētai un tās, kuras iekaros parītdienu. Kopenhāgena nekad nav pieredzējusi tik lielas izmaiņas tik īsā laika periodā — vairāki rajoni (seši piemēri) iemaršē pilsētbūvnieciskajā parādē, vienlaikus rādot humānus žestus piesātinātās pilsētvides atsvaidzināšanai  — skvēros un atpūtas vietās. Gatavi maršruti Kopenhāgenas apskatei «no jūras puses» vai «pa pazemi» pie jaunbūvju izlases, kā arī izsmeļošas navigācijas arhivēta ekspozīcija izstādes virtuālajā ceļvedī Copenhagen X.

Zem dāņu dizaina un arhitektūras producenta Danish Edge lupas — BIG — Bjarkes Ingelsa grupa From BIG talent to BIG success: intervija un jaunākie darbi.

Šāgada jūnijā Viktorijas un Alberta muzejs (V&A) Londonā, kas sevi pozicionē kā vienu no pasaules līderiem starp mākslas un dizaina krātuvēm, svin 150 dzimšanas dienu. Lai gadskaitli atzīmētu, muzejs aicināja proporcionālu daudzumu vadošo dizaineru, arhitektu, fotogrāfu un mākslinieku katram «ielīmēt» vienu lappusi jubilejas albumā. Ik autors vārdos vai simbolos ataino, ko intriģējošu saskatījis V&A. Adžaijes, Olsopa, Fostera, Kolhāsa vai Lībeskinda veltes un aizkustinošs Rodžersa dāvinājums.

Melnbalta, platekrāna e—versija MoMA zālēs un pagalmā Ņujorkā izstādītajai ievērojamā amerikāņu vides mākslinieka / lielformāta skulptora Ričarda Serras retrospekcijai — Sculpture: Forty years.

Pirmā Hercog & de Meuron būve Ņujorkai, kur pieprasītie arhitekti vienmēr gribējuši būvēt, kā arī pirmā viņu projektētā dzīvojamā ēka ASV ir luksusa numuru nams 40bond (plāni, foto, video, H & M reklāmas rullītis). Tas ir paraugs jaunas koncepcijas dzīvesveidam, kurš apvieno privātu apartamentu ērtības ar pieczvaigžņu viesnīcu servisu, reizē — augstai arhitektūras kvalitātei, kas radikālā rimeikā iedzīvinājis tradicionālo čuguna konstruktīvismu, plānojumā savietojot ekskluzīvus dzīvokļus ar vairākstāvu mājokļiem. Attēlu galerija.

OMA radītā Porto koncertzāle Casa da Musica saņēmusi Britu Karaliskā Arhitektu institūta (RIBA) šāgada Eiropas balvu, bet dāņa Jerna Utsona šedevrs — Sidnejas operas nams  — 34 gadus pēc tā uzbūvēšanas iekļauts UNESCO pasaules mantojuma sarakstā.

Ko bez slavas virsotnes darīs pārmaiņu vēju aizslaucīts stārkitekts? Pamācošs minējums.

Komunisms rullē! Berlīne sliktās atmiņas pārrakstījusi biznesa plānā. Viesnīca Ostel ar sociālistiskā stilā iekārtotiem interjeriem.

Ventspils dome izveidojusi Ģeogrāfiskās informācijas sistēmas (ĢIS) moduli 2006.gada decembrī apstiprinātā Teritorijas plānojuma (2006—2018) lietošanai publiskā interneta vidē. Tā ir iespēja interaktīvā veidā iegūt vispārēju sākotnējo informāciju par jebkuru zemes gabalu Ventspils administratīvajā teritorijā, tā esošo un plānoto (atļauto) izmantošanu, apbūves iespējām un nosacījumiem, izmantošanas ierobežojumiem u.c. ĢIS modulis piedāvā sameklēt konkrētu zemes gabalu pēc tā adreses vai kadastra numura, kā arī kartē.

Konkursi:

Architectural Review: ar awards for emerging architecture 2007.
Bush Library Architect Selection Begins.
The Philip Johnson Glass House Guessing Game.

Estudio Barozzi Veiga projektēs jauno koncertzāli Ščecinas filharmonijai Polijā.
Massimiliano Fuksas, Snohetta, NOX, 3LHD un citu arhitektu piedāvājumi konkursā par New Silk Road Ķīnā.
Dutch Archiprix 2007 balvas Nīderlandes arhitektūrā ieguvēji.

Attēli vai video:

Steven Holl. Nelson Atkins Museum of Art, Kansas City, USA: 1 │ 2
AFGH. Holiday House in Rigi, Scheidegg, Switzerland.
Dominique Perrault. Multi-function Sports Complex, Madrid, Spain.

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx