Andrejs Holcmanis [1920—2009]

30.aprīlī mūžībā aizgājis Andrejs Holcmanis. Latvijas arhitektu saime zaudējusi gaišu personību. Izvadīšana 7.maijā plkst.13.00 no I Meža kapiem.

Arhitekts Andrejs Holcmanis absolvēja Latvijas Valsts universitātes Arhitektūras fakultāti 1945.gadā kā viens no pēdējiem Paula Kundziņa skolniekiem pirms profesora emigrācijas. Par savu saistību ar pirmskara Latviju, kurā viņa tēvs bija tieslietu ministrs, arhitekts maksāja ar izsūtījumu uz Krieviju. Bet drīz jau pēc atgriešanās no Sibīrijas 1956.gadā Andrejs Holcmanis uzsāka darba gaitas Rīgas Galvenajā arhitektūras pārvaldē, ieņemot dažādus administratīvus amatus.

Andreja Holcmaņa liktenis ir Rīgas senatnes izpēte un aizsardzība. Viņš bija Rīgas kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas priekšnieks, viens no Pēterbaznīcas un Melngalvu nama atjaunošanas organizētājiem, Vecrīgas reģenerācijas projekta līdzautors un nerimtīgs arhitektūras propagandists. Simtiem rakstu un lekciju, desmitiem zinātnisku publikāciju vainagoja arhitektūras doktora disertācija par Vecrīgas pilsētbūvniecības ansambli. Arhitekta sniegtie ērģeļu koncerti Latvijas baznīcās atvēra skaistuma pasauli, kurā mūzika un telpa ir vienotas, ne tikai arhitektiem vien.

A4D izsaka līdzjūtību Andreja Holcmaņa tuviniekiem un draugiem.

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx