Lielpilsētu ritmi galerijā Bastejs

Līdz 8.augustam galerijā Bastejs apskatāma spāņu mākslinieka Luisa Fernandesa gleznu izstāde Pilsētas dzīve. Uz Latviju atvestā darbu sērija veido ciklu, kas 19 mākslas darbos tēlo atšķirīgas pasaules pilsētas — Parīzi, Londonu, Barselonu, Šanhaju un, jo īpaši, Ņujorku.

Luiss Fernandezs (Luis Fernández) ir dzimis Mursijas apgabalā Spānijā, 1974.gadā. Viņa darbi attēlo katras pilsētas īpašo ritmu un tai piemītošo individuālo seju. Par pamatu pilsētas veidola attēlojumam mākslinieks izvēlējies ēkas, kas katrā konkrētajā pilsētā ir tās atpazīstamības zīmes un simboli.

Pilsētas vides ir darba pamattēma, no kuras izriet sajūtas un pārdzīvojumi. Līdztekus viegli vibrējošajai pilsētas dzīves sajūtai mākslinieka darbus raksturo netieši akcentēta monumentalitāte, kuras iespaidu paspilgtina atmosfēras tēlojums pievēršot uzmanību debesīm un gaismai, padarot tās par darbu noskaņas radītājām.

Mākslinieka darbus raksturo precizitāte un rūpība patiesības attēlojumā, kas ļauj vizuālo stilistiku attiecināt uz reālismu — uz precīzi kopējošo reālismu. Uzmanība tiek pievērsta detaļām, darbiem vienlaikus paliekot lakoniskiem. Darbu vērtība ir to gleznieciskums, kas tonālajā gradācijā ir ar niansētiem un dziļiem toņiem. Darbiem raksturīga klusināta tonalitāte, kas ciklam piešķir vienojošu noskaņu.

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx