Latgales priekšpilsētas P & R un kultūras centrs. Graf X

Šim projektam iedvesmu esam smēlušies no mainīgās dabas, no vēja, kas saputina smiltis, veidojot viļņveidīgas formas, no kustības kā pirmsākuma formu valodai.

Viens no koncepcijas pamatnosacījumiem bija radīt ēku dinamisku kompozīciju, kura vienlīdz labi uztverama gan no kustīga, gan statiska skatpunkta. Maskavas iela ir aktīva pilsētas iela ar strauju satiksmi, tādēļ jaunās arhitektūras mērķauditorija ir garāmbraucošajā transportā sēdošie cilvēki. Galvenajām fasādēm jārada kvalitatīvs 30 sekunžu garš SLIDESHOW vai īsfilma, nevis tikai viens fiksēts kadrs. Nepilnas 30 sekundes — tas ir laiks, kas nepieciešams, lai pabrauktu garām objektam ar vidējo ātrumu 50 km/h.

Projekts sastāv no diviem apjomiem — kultūras centra un Park & Ride autostāvvietas, aiz centra zemes gabala dziļumā veidots parks ar bērnu spēļlaukumiem, pieaugušo atpūtas vietām un strūklakām.

Zemes gabalu, kur paredzēts izvietot kultūras centru, šobrīd gājēji izmanto kā tranzīta zonu, lai no Maskavas ielas sabiedriskā transporta nokļūtu uz savām mājām. Projekta priekšlikums paredz centru veidot ar pārrāvumu, lai iedzīvotājiem saglabātu tranzīta iespējas un atvieglotu piekļūšanu jaunprojektējamiem parkiem.

Telpiskā ēku kopējā kompozīcija, kā arī konteksts ar apkārtējo vidi panākts, izvietojot telpu grupas tā, lai to tehnoloģiski nepieciešamie augstumi veidotu pāreju no 3 stāvu apjoma uz 5 stāvu apjomu. Tā, piemēram, lielā zāle un kamerzāle izvietotas tuvāk 5 stāvu autostāvvietu apjomam, kas veido vizuālu augstuma pakāpenisku maiņu. Akcentu veido abu šo zāļu kopā saliktās skatuves kārbas, kuru augstumu veido projektēšanas uzdevumā noteiktā tehnoloģija.

Multifunkcionālais kultūras centrs veidots no diviem daļēji saistītiem būvapjomiem. Vienā no tiem izvietotas skatītāju zāles, nodarbību telpas un administrācija. Savukārt otrs apjoms paredzēts bibliotēkai. Cokolstāvā plānotas autostāvvietas, kā arī bibliotēkas krātuves un tehniskās telpas. Būvapjomu pārrāvumā, virs cokolstāva veidotas ieejas gan bibliotēkas apjomā, gan multifunkcionālā centrā.

Galvenā ieeja multifunkcionālajā kultūras un atpūtas centrā paredzēta no Maskavas ielas apjoma DR pusē un pietuvināta daudzstāvu autostāvvietai.

Zemes gabals — 28 394 m²
Multifunkcionālais kultūras un mākslas centrs — 10 705 m²
Apbūves intensitāte — 104 %
Brīvā teritorija — 36,5 %
Daudzstāvu autostāvvieta Park&Ride — 26 230 m²
Apbūves intensitāte — 233 %
Brīvā teritorija — 12,4 %

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx