Gada balvas finālistu darbi — video filmiņās

Arhitektu savienībā savā YouTube kanālā publicējusi videofilmiņu kolekciju ar Latvijas Arhitektūras 2020. gada balvas  labākajiem darbiem un to autoriem. Tādejādi LAS jūtūbes kanāls veidojas par nozīmīgu Latvijas mūsdienu arhitektūras videoarhīvu, jo šī ir, šķiet, jau astotā reize, kad gada balvas pasākumu pavadījuši īsie video, koncentrēti iepazīstinot ar gada labākajiem arhitektūras darbiem.

Šie īsie trīs, četru minūšu video, kurus arvien veido Ēriks Božis, ir kļuvuši par neatņemamu gada balvas sastāvdaļu. Nelielās rāmi poētiskas filmiņas ļauj iepazīst ēkas daudz telpiskāk un dzīvīgāk, nekā to piedāvā fotoattēli. Videoattēlu papildina katra darba autora stāstījums, palīdzot saprast arhitektūras ideju un citus svarīgus, interesantus aspektus, kas saistīti ar tapšanu. Šis filmiņas ir vērtīgas, gan tāpēc, ka iepazīstina ar labāko gada arhitektūru ne tikai kolēģus, bet tās ir pieejamas arī plašākai publikai, tādejādi vairojot un ceļot  arhitektūras kultūras līmeni un arī to, ko pēdējā laikā esam raduši dēvēt par “būvkultūru”. Šāda arhitektūras dokumentācija īpaši nozīmīga šķiet arī uzlūkojot ilgāka laika kontekstā.

Videofilmiņu vērtību un nozīmi noteikti vairotu arī angļu subtitri, padarot tos arī par starptautisku Latvijas arhitektūras vizītkarti. Šķiet, tas pat iepriekš kaut kad ir darīts, iespējams šoreiz pietrūcis finanšu, lai to īstenotu.

Latvijas mūsdienu arhitektūras arhīvu LAS jūtūbes kanālā šogad papildina deviņi jauni darbi, kas iekļuva Gada balvas finālā.

Trīs atjaunotās ēkas Miesnieku ielā

Viesturdārza kvartāls

Hanzas perons

Dzirciema aptieka

Videoarhīvs LAS jūtūbes kanālā

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx