Lekcija par Rīgas filharmonijas projektu

12. jūnijā brūzī “Manufaktūra” ar lekciju par Rīgas filharmonijas projektu uzstāsies arhitekti Austris Mailītis un Jānis Sauka. Ar šo lekciju tiek aizsākta trešā sezona ciklam, ko tā organizatori dēvē par “Industriālā mantojuma dienām”, un kas iepriekšējās vasaras norisinājās kādreizējā “Provodņika” fabrikas telpās. Šogad tur vairs publiskus pasākum rīkot nav atļauts.

2023. gada decembrī arhitektu biroju Mailītis Arhitekti un Mark Arhitekti darbs ieguva pirmo vietu starptautiskajā Rīgas Filharmonijas metu konkursā. Iecerēts, ka jaunā Rīgas Filharmonija atradīsies Rīgas vēsturiskajā centrā, Kronvalda parkā. Tā tiks veidota, pārbūvējot esošo modernisma mantojumu — arhitektu Jura Gertmana un Valērija Kadirkova projektēto un 1981. gadā celto Rīgas Kongresu namu.

Kā cieņpilni pārveidot esošo arhitektūru, lai reizē radītu jaunas vērtības — dzīvīgu pilsētvidi, izcilu telpu mūzikai, kā arī laikmetīgu un iedvesmojošu tēlu? Austris Mailītis un Jānis Sauka aicina uz sarunu, lai stāstītu par projektu un diskutētu par izaicinājumiem, radot jauno Rīgas Filharmoniju.

Lekcija “Rīgas filharmonija”

12. jūnijā plkst. 19.00
Brūzī “Manufaktūra”, Brīvības iela 401c

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
Abonēt
Paziņot par
guest
1 Komentri
vecākie
jaunākie visvairāk skatītie
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
Miķelis

Tie izaicinājumi autoriem nebūs mazi, faktiski tūlīt tiks celts PVN, jo valsts kasē nav naudas ne veselības aprūpei, ne aizsardzībai un izglītībai, nemaz nerunājot par Rail Baltic. Te vajadzētu pakonsultēties ar Andi, kā valsts ievelk visu to ambrāžu un kā paturēt možu garu. Aizvien – AK projekts uz AB dambja bija meistardarbs, ko acīmredzot Rīga nebija pelnījusi. Rīgai vispār man šķiet ir šaura maza piere ar melniem kupliem matiem kā Staļintētiņam, aug spalvas uz krūtīm un cepure ar zilu nadziņu no 20,gs 70.gadiem ar uzrakstu Юрмала galvā. Redz, Kārli, raksta par Andrejsalu nav, – kur tad to apspriest. Mums tur… Lasīt vairāk »

Pēdējo reizi rediģēts 14 dienas pirms - rediģētājs Miķelis
1
0
Lūdzu, komentējietx