Celmiņa lekcija par pilsētas publisko telpu

Šodien, 25.novembrī plkst.17.00 Arhitektu namā Latvijas Ainavu Arhitektūras biedrība aicina visus interesentus uz pilsētsociologa Viestura Celmiņa lekciju un diskusiju Pilsētas publiskās telpas sociālā loma. «Nav tā, ka, palielinoties teātru, veloceliņu un parku skaitam, cilvēki kļūs apmierinātāki.»

Nesen Viesturs Celmiņš veicis pētījumu par Latvijas pilsētu sociālekonomisko attīstību: «Tagad visa socioloģija ir kļuvusi par pilsētu socioloģiju, jo pilsētā notiek viss.»

Intervijā laikrakstam Dienas Bizness šāgada 11.jūlijā uz jautājumu — Kā šobrīd Latvijā jūtas pilsētnieks? — Viesturs atbild: «Viens no pieņēmumiem — cilvēki pilsētās meklē dzīves kvalitāti: iespējas atpūsties, izklaidēties un strādāt. Rīgā salīdzinoši šādas iespējas ir vislabākās, bet cilvēki nav apmierināti. Secinājums? Objektīvi labos apstākļos tu vari būt subjektīvi nelaimīgs. Sociologiem tas ir interesanti, bet Rīgas domei šādi secinājumi nepatīk, viņi saka — ko jūs tur māžojaties? Jūs teicāt, ja mēs radīsim objektīvi labus dzīves apstākļus, cilvēki būs apmierināti, bet viņi tādi nav! Bet tur neko nepadarīsi — jo cilvēkam vairāk ir, jo viņš vairāk grib. Tas ir dzīves paradokss, ne socioloģijas vaina. Jo nav tā, ka, palielinoties teātru, veloceliņu un parku skaitam, cilvēki kļūs apmierinātāki. Tas neiet cauri. Tomēr analīze liecina, ka pat tie, kuri subjektīvi ir neapmierināti ar savu dzīvi, atzīst, ka pilsētā ir iespējas.»

Celmiņš studējis socioloģiju Latvijas Universitātē. Izmantojot viņam piešķirto Fulbraita stipendiju, maģistratūras studijas turpinājis Ņujorkā, kur studējis The New School for Social Research. Šobrīd Viesturs strādā Analītisko pētījumu un stratēģiju laboratorijā, lasa lekcijas Latvijas augstskolās, kā arī aktīvi iesaistās dažādās diskusijās, konferencēs un semināros, kur nebaidās paust savu viedokli — par pilsētu un tās attīstību, nākotni saistībā ar pilsētas iedzīvotājiem un to labklājību.

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx