Konkursi — pasta ēkas gruntsgabalam un Miera ielai 2

Nule izsludināti divi atklāti arhitektūras konkursi nozīmīgām vietām Rīgas centrā ― Latvijas Pasta centrālās ēkas zemesgabala apbūvei, kā arī ēkas rekonstrukcijai un jaunbūvei Miera un Brīvības ielas stūrī.

Latvijas Pasta centrālās ēkas zemesgabala apbūve

Konkursa pasūtītājs ir SIA Attīstības aģentūra, bet to organizē Latvijas Arhitektu savienība. Konkursa mērķis ir iegūt pilsētbūvnieciski un arhitektoniski augstvērtīgu projekta priekšlikumu apbūves iecerei.

Konkursam jāizstrādā arhitektūras projekta skice, kas atspoguļo apbūves ieceri teritorijas kompleksai attīstībai. Apbūves iecerei jāietver objekta arhitektoniskie risinājumi un teritorijas kopējā ģenerālplāna tālākas attīstības koncepcija, izvērtējot tajā jau esošo apbūvi un sniedzot pilsētbūvniecisku analīzi.

Attīstības aģentūra bijušās Latvijas Pasta ēkas vietā Stacijas laukumā iecerējusi būvēt daudzfunkcionālu kompleksu, kura būvniecībā plāno ieguldīt 30―40 miljonus latu, apgalvo uzņēmuma īpašnieks Guntis Rāvis. Iespējamā biroju, viesnīcu un tirdzniecības kompleksa platība varētu būt aptuveni 30 tūkst. m².

Latvijas Pasts nolēmis uz 49 gadiem izīrēt zemi zem centrālās pasta ēkas Stacijas laukumā uzņēmumam Attīstības aģentūra, bet ēku nojaukt. Līgums ar Attīstības aģentūru paredz vienreizēju 4 miljonu latu maksājumu par aptuveni 10 tūkst. m² lielo zemesgabalu, kā arī katru gadu par nomu maksāt 200 tūkst. latu.

Konkurss par pasta centrālās ēkas izmantošanu izsludināts 2005.gada decembrī. Priekšlikumus par izmantošanu iesniedza VP Market, Attīstības aģentūra un Linstow. 2006.gada jūnijā Latvijas Pasts neizvēlējās nevienu no piedāvātajiem risinājumiem, jo konstatēja, ka konkursa dalībnieku piedāvājumi paredz atšķirīgu juridisko sadarbību. Latvijas Pasts konkursa dalībniekiem rīkoja papildu procedūru, kurā precīzi noteica sadarbības pamatnoteikumus. Latvijas Pasts par izdevīgāko atzina Attīstības aģentūras piedāvājumu.

Iesniegšanas termiņš: 1.augusts

Vairāk: www.stacijaslaukums1.lv
Konkursa materiālus var saņemt Arhitektu savienībā, Torņa ielā 11

Miera un Brīvības ielas stūris

Konkursa vieta vienā no zīmīgākajiem Rīgas vēsturiskā centra krustojumiem, kur Brīvības ielai pienāk Miera, Matīsa un Šarlotes iela. Projekta ietvaros iecerēts atjaunot 20.gadsimta sākumā uzbūvēto mūra ēku Miera ielā, kurā vēlāk dzīvokļus varētu piedāvāt īrei, bet uz tukšā zemes gabala būvēt mūsdienīgu darījumu ēku, kur pirmajos stāvos atrastos veikalu telpas, bet augšstāvos ― biroji.

Iesniegšanas termiņš: 20.jūnijs

Konkursa materiālus var saņemt Arhitektu savienībā, Torņa ielā 11, iemaksājot 10 Ls

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
2 Komentāri
vecākie
jaunākie visvairāk skatītie
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
props

khm, es nezināju, ka tā grasās aizbūvēt laukumu pretī stacijas laukumam. tas ir labi? atkal būs origo tipa kaste? nepietiek ar stoķīti?

lūdzu paskaidrojiet profānam, dārgie mācīti vīri!

props

khm, es nezināju, ka tā grasās aizbūvēt laukumu pretī stacijas laukumam. tas ir labi? atkal būs origo tipa kaste? nepietiek ar stoķīti?

lūdzu paskaidrojiet profānam, dārgie mācīti vīri!

2
0
Lūdzu, komentējietx