Top Valkas un Valgas kopīgais centrs

9. decembrī Valgas apmeklētāju centrā (bijušajā Valkas Rātsnamā), tika parakstīts trīspusējs līgums starp Valgas pagasta domi, Valkas novada domi un būvkompāniju “TREV-2 Grupp” par projekta “Valgas-Valkas Dvīņu pilsētas centra attīstība” būvdarbu uzsākšanu.

Iecerētie būvdarbi nav milzīgi, ne arī pārsteidzoši arhitektūras ziņā, bet — drīzāk simboliski, veidojot divu valstu kopīgu publisko ārtelpu. Būvdarbu ietvaros paredzēts izbūvēt gājēju tiltu ar šūpolēm (kas šūpojoties atrastos te vienā, te otrā valstī) pāri Varžupītei, centrālo laukumu ar skatuvi / nojumi un bērnu rotaļu laukumu, gājēju takas gar Varžupīti, pie Ramsi ūdensdzirnavām ierīkot kultūras un sporta aktivitāšu centru, kā arī Raiņa / Sõpruse ielu posmā no Latgales ielas Latvijā līdz Raja ielai Igaunijā pārveidot par gājēju ielu, tādējādi savienojot dvīņu pilsētas centrus.

https://www.delfi.lv/bizness/biznesa_vide/vizualizacija-ka-izskatisies-toposais-valgas-valkas-dvinu-pilsetas-centrs.d?id=51701465

http://www.valka.lv/lv/valkas-novads-1/pasvaldiba-1/projekti-2/valkas-valgas-centrs/parakstis-ligumu-ar-buvniekiem-par-valgas-valkas-dvinu-pilsetas-centra-buvdarbiem

Jāpiebilst, ka nupat notikušajā Igaunijas arhitektūras balvu pasniegšanas pasākumā Igaunijas ainavu arhitektūras balvu ieguva Valgas centrālais laukums, kura projekts pirms dažiem gadiem uzvarēja konkursā. Tā bija viena no arhitektūras sacensībām  publiskās ārtelpas konkursum sērijā, ko rosināja un rīkoja Igaunijas arhitektu savienība visās apriņķu pilsētās  par godu valsts simtgadei.

https://arhitektuuripreemiad.ee/en/object/central-square-in-valga/

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx