Gada balvas finālistu darbi — video filmiņās

Šis ir jau sestais gads, kad gada balvas pasākumu pavada īsie video, kas koncentrēti iepazīstina ar labākajiem gada arhitektūras darbiem. Filmiņas arvien tiek rādītas balvas pasniegšanas pasākumā, bet pēc tam pieejamas Arhitektu savienības jūtūbes kanālā, tādejādi veidojot nozīmīgu Latvijas mūsdienu arhitektūras arhīvu.

 

Video, kuru autori arvien ir Ēriks Božis un Kristīne Budže,  ir īsas un koncentrētas, bet vienlaikus visnotaļ poētiskas un nesteidzīgi baudāmas filmiņas, kas trīs, četrās minūtēs pagūst atklāt ļoti daudz no katras ēkas (vai arī cita arhitektūras darba) būtības. Statiski kadri tur mijās, ar laiklēcienu video (jeb intervālvideo, — resp., time-lapse), kuros paātrināti jaušamas gaismēnu kustības vai citreiz — mākoņu vai gaismas-tumsas maiņa. Un, protams, — neatņemamie plūstošie dronu video, kas katru ēku rāda skatā no «putna lidojuma» tādejādi atklājot modernistu iecienīto skatu perspektīvu, kas nu, pateicoties tehnoloģijām, ir kļuvusi jau tik pierasta un arī iemīļota. Šos kadrus papildina paša arhitektūras darba autoru stāstījums fonā vai atsevišķos gaumīgi melnbaltos kadros.

Šis baudāmais formāts un nu jau sešu gadu garumā mērāmā konsekvence, izveidojot filmiņas par katru no parasti padsmit (šoreiz — deviņi) gada balvas finālam izvirzītajiem darbiem, kas tiek saglabātas LAS jūtūbes kanālā, pakāpeniski veido svarīgu Latvijas mūsdienu arhitektūras videoarhīvu, kura apjoms un arī nozīme ar gadiem tikai pieaug. Pašsaprotama nozīme ir arī angļu tulkojuma titriem, kas šīs filmas padara pieejamas un saprotamas daudz plašākam interesentu lokam pasaulē.

 

Liepājas valsts 1. ģimnāzija

Stradiņa slimnīcas jaunais korpuss

Renovētie īres nami Ģertrūdes ielā

VEF ražošanas korpusa pārbūve

Dabas koncertzāle 2017

 

Videoarhīvs LAS jūtūbes kanālā

 

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx