Ejot garām neglītai blokmājai, filozofs nolemj izzināt tās rašanās iemeslus un uzraksta grāmatu par laimes arhitektūru. Vācu žurnālisti intervijā izaicina Kolhāsu. Arhitektūras izdevumi respektē Ķīnu. Padujā izstādīts Fuko svārsts.
Dzīvesstila filozofs Alēns de Botons (Alain de Botton), kurš daudziem anglosakšu literatūras cienītājiem pazīstams no grāmatām par ceļošanas mākslu un statusa problēmu radītajām trauksmēm, jaunākajā grāmatā pievērsies arhitektūrai. The Architecture of Happiness kalpojusi arī par pamatu dokumentālajai filmai, kuras klipi apskatāmi autora mājaslapā. Turpat lasāms arī grāmatas fragments un atsauksmes. Interesants skats no malas.
Ko gan vēl varētu pateikt par Kolhāsu, — A4D lasītājs varētu jautāt? Tomēr izlasiet lielisko interviju vācu žurnāla Der Spiegel starptautiskajā izdevumā, kur arhitekts atbild uz divu redaktoru jautājumiem par politiku, kolēģiem, filmām un neglītumu.
Īss intervijas fragments:
[…]
Der Spiegel: Vai ir pareizi nojaukt Republikas pili Berlīnē?
RK: Es domāju, ka nojaukt pili ir noziegums tā vienkāršā iemesla dēļ, ka tā bija īpašs, atpazīstams aizgājušās politiskās sistēmas artefakts. Manuprāt, Berlīne ir nekas cits kā pārklājušos [politisko] režīmu kolekcija. Vēstures aspektā būtu neveselīgi šo zīmīgo ēku iznīcināt.
Der Spiegel: Bet pils ir neglīta!
RK: Arī neglītumam ir tiesības eksistēt. Mūsu sabiedrība vairs nespēj paciest neglīto. Tas redzams mašīnās, dīvānos un sievietēs. Ja nopietni, tad ēka, lai arī neglīta, ir svarīga, un mums tā ir jāsaglabā.
[…]
Īsumā:
Žurnāls Domus par Padujā izstādīto Fuko svārstu.
Arhitektūras žurnāls Architectural Record trīs reizes gadā izdos ķīniešu valodas izdevumu. Plašs pārskats par jauno Ķīnas arhitektūru arī angliskajā versijā.