Weltstadt izstāde un diskusija Gētes institūtā

Kas būvē pilsētu? Kas veido tās nākotni? Ņemot vērā tādus nopietnus izaicinājumus kā finanšu un ekonomiskā krīze, migrācija un demogrāfiskās pārmaiņas, šim jautājumam ir izšķiroša nozīme. Vai nākotnes pilsētas attīstību noteiks līdzšinējie eksperti, politikas veidotāji un investori, vai arī iniciatīvu savās rokās ņems jauni spēlētāji?

Globālā līmenī priekšplānā izvirzās pašiniciatīvas un iesaistīšanās pilsētattīstības procesos. Weltstadt — who creates the city? ir Gētes institūta iniciatīva, kas apvieno lokālus projektus Rīgā, Ņujorkā, Johannesburgā, Seulā, Ulanbatorā, Belgradā, Dakārā, Bengalūru, kā arī vairākās pilsētās Brazīlijā un Dienvidrietumeiropā. Neraugoties uz atšķirīgiem formātiem un pieejām, visi šīs iniciatīvas aptvertie projekti apzina pilsētu attīstības vīzijas ar izteiktu sabiedrības līdzdalības un kultūras dzīves iesaisti.

Rīgā aplūkojamā izstāde pavasarī ar lieliem panākumiem tika izrādīta Vācijas Arhitektūras centrā Berlīnē. Izstādē apskatāmi gan projekti no Rīgas, gan dažādām citām pilsētām. Ekspozīcija ir kā tilts ne tikai starp pagātni un mūsdienām, bet arī starp heterogēnām urbānām telpām dažādos kontinentos un to attīstītājiem. Iniciatīvas Empty Spaces — mantojums kā iespēja pamatā ir pāreja no vecās rūpniecības ražošanas veidiem uz jaunām apdzīvojamām formām, pilsēttelpām un arhitektoniku. Tas ir stāsts par novārtā pamestām sociālistiskā laikmeta celtnēm, kā arī gadsimtu mijā tapušiem objektiem ar lielu kultūrvēsturisko nozīmi un to daļēji neskaidro nākotnes likteni.

Izstādē aplūkojami visdažādākie šo ēku pārveidošanas un izmantošanas veidi. Tieši projektu dažādība atklāj to plašo nosacījumu spektru, ar kādiem jārēķinās jaunajiem telpu lietotājiem.

Weltstadt — Who creates the city?

Izstāde no 28. oktobra līdz 8. novembrim
Atklāšana un diskusija: 28. oktobrī pl. 16.00
Gētes institūtā Rīgā, Torņa ielā 1 (ieeja no Klostera ielas)
Ieeja — bez maksas
Sadarbībā ar Urban Institute un Free Riga

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx