Vācijas pilsētas — investīcijām perspektīvākās Eiropā

Kūstot nekustamā īpašuma cenām Eiropā, Vācija atklājas kā investīcijām drošākā vieta. PricewaterhouseCoopers un Urban Land Institute reitinga pirmajā desmitniekā ir četras Vācijas pilsētas ar Minheni galvgalī.

Viena no pasaules lielākajām auditorkompānijām PricewaterhouseCoopers  kopā ar Urban Land Institute jau sesto gadu nāk klajā ar pētījumu par to, cik pievilcīgas nekustamā īpašuma investoriem ir Eiropas lielpilsētas. Pētījums balstīts uz aptauju,  kurā vairāk kā 500 nozares vadošo ekspertu pauduši savas prognozes 27 Eiropas pilsētām 2009. gadam. Par investīciju izdevīgumu tiek spriests, izejot no vērtējuma, kāda peļņa gaidāma no investīcijām.  Lai arī tiek uzskatīts, ka izredzes kritušās visur, pārskats atklāj, ka Minhene un Hamburga uzskatāmas par drošākajām nekustamā īpašuma ieguldījumiem. Desmitniekā ir arī vēl divas citas Vācijas pilsētas — devīto un desmito pozīciju ieņem Berlīne un Frankfurte.

Minhene saraksta augstākajā vietā ierindojas pateicoties vairākiem faktoriem: pilsēta piedzīvojusi bezdarba samazināšanos, tās iedzīvotāju skaits strauji aug un paaugstinājušies  arī patēriņa apjomi. Bez tam Minhenes ekonomiskā bāze ir visai daudzveidīga, padarot ieguldījumus mazāk riskantus. Pretstatā Minhenei par Vācijas finanšu galvaspilsētu Frankfurti tiek prognozēts, ka to varētu ietekmēt banku krīze, tāpēc pilsēta noslīdējusi no septītās uz desmito vietu.

Savukārt investīcijām visperspektīvākās Eiropas pilsētas statusu augstā investīciju riska dēļ pazaudējusi Maskava, piedzīvojot lielāko kritumu un noslīdot uz sesto vietu. Nedaudz kritusi arī Stambula, savukārt Londona tikmēr, pateicoties cenu kritumam,   atklājusies kā investīcijām pievilcīga vieta un atgriezusies desmitniekā. Tā no 15.vietas 2008. gadā pacēlusies uz 5.vietu šogad.  TOP 10 iekļuvušas arī Cīrihe, Helsinki un Parīze.

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
4 Komentāri
vecākie
jaunākie visvairāk skatītie
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
sim

tā ir. tikko viens burbulis plīst, tā pūš nākamo

novērotājs

un kāpēc gan ne? konservatīvā politika uzrāda savus rezultātus

sim

tā ir. tikko viens burbulis plīst, tā pūš nākamo

novērotājs

un kāpēc gan ne? konservatīvā politika uzrāda savus rezultātus

4
0
Lūdzu, komentējietx