Atklās Kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanas biroju

7. decembrī plkst. 14.00 kultūras telpā “Koka Rīga” ar svinīgām uzrunām, prezentācijām un diskusijām tiks atzīmēta Rīgas Kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanas biroja atklāšana. Tas ir veidots kā jauna institūcija Pilsētas attīstības departamenta ietvaros un atšķirībā no Kultūras mantojuma aizsardzības nodaļas, kas nodarbojas ar konkrētu projektu kontroli un skaņošanu, biroja uzdevumi ir plašāki —, piemēram, iedzīvināt topošo Rīgas kultūras mantojuma saglabāšanas un attīstības plānu, paceļot kultūras mantojuma aizsardzību, attīstīšanu jaunā līmenī, rūpēties par sabiedrības iesaisti un izglītošanu.

Kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanas birojs ir Rīgas valstspilsētas pašvaldības Pilsētas attīstības departamenta ietvaros 2023. gadā izveidota struktūrvienība, kas atbild par materiālā kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanu un attīstību Rīgā. Birojs izveidots, lai ieviestu vienotu pilsētas politiku materiālā kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanas un attīstības jomā, tostarp nodrošinot kultūrvēsturiski nozīmīgu objektu un teritoriju izpēti, sistematizēšanu un monitoringu, kultūrvēsturiski vērtīgu teritoriju un objektu projektu attīstības priekšlikumu izstrādi, kultūrvēsturiskā mantojuma popularizēšanu un izglītošanu par tā saglabāšanu.

Atklāšanas pasākumā tiks iepazīstināts gan ar jaunā Kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanas biroja darbību un vīziju, gan ar materiālā kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanas un attīstības plāna 2026. – 2030. gadam izstrādes koncepciju un tā pamatojumu. Plānu paredzēts izstrādāt tuvāko divu gadu laikā, iesaistot plašu interesentu loku, kuru darbība un ikdiena saskaras ar materiālā mantojuma tēmu pilsētā. Tostarp programmā paredzētas vairākas prezentācijas – stāsti no ieinteresētajām pusēm, kas iezīmēs kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanas un attīstības izaicinājumus savā nozarē un ieteikumus kultūrvēsturiskā mantojuma politikai un biroja darbībai.

Atklāšanas pasākums ar nolūku norisināsies kultūras telpā “Koka Rīga”, kas jau zināma kā vieta mantojuma saglabāšanas aktivitātēm. Uz notikumu aicināti gan pilsētas darbinieki, gan attīstītāji, mantojuma un arhitektūras jomas praktiķi, gan nevalstisko organizāciju, namu īpašnieku pārstāvji un citi interesenti!

Informācija: Liene Ošiņa, Pilsētas attīstības departamenta  Kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanas biroja eksperte kultūras mantojuma jomā

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
Abonēt
Paziņot par
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx