Stāvvietas un kultūras centra konkursā uzvar Graf X

28.februārī paziņoti rezultāti konkursam par Latgales priekšpilsētas kultūras un mākslas centru un daudzlīmeņu Park & Ride autostāvvietu arhitektonisko risinājumu. No četriem iesniegtajiem darbiem pirmo vietu un žūrijas komisijas vienbalsīgu atbalstu saņēma arhitektu biroja Graf X iesniegtais projekts.

Izvērtējot iesniegtos metus, analizēts piedāvājuma novatoriskais aspekts, būvprojekta izmaksas, ēku funkcionālais risinājums un telpu plānojums, kā arī objektu savstarpējā integrācija pilsētvidē. Lemjot par uzvarētāju, žūrija ņēmusi vērā arī piedāvātos transporta shēmas funkcionālos risinājumus un teritorijas labiekārtošanas un apzaļumošanas plānus.

Atzinīgi esot novērtēts gan darba arhitektoniskais risinājums, gan kultūras centra un autostāvvietas ēku savstarpējā integritāte un iederība esošajā pilsētvidē, gan arī piedāvātā iekštelpu plānojuma funkcionalitāte. Otrā vietā ierindots arhitektu biroja Arteks iesniegtais darbs, savukārt abiem pārējiem iesniegto metu autoriem — pilnsabiedrībai RDSA un arhitektei Indrai Vijupei, — piešķirtas veicināšanas balvas. Konkursa noteikumus iepriekš izņēma 39 dalībnieki.

Analizējot arhitektoniskās vīzijas, žūrijas komisija sagatavojusi arī rekomendējošus ieteikumus izstrādātā projekta pilnveidošanai. Tie tiks ņemti vērā, drīzumā uzsākot sarunu procedūru par tehniskā projekta izstrādi ar godalgotajiem arhitektiem.

Kultūras centra un pirmās Park & Ride daudzlīmeņu autostāvvietas nulles kārtas izbūves darbus iecerēts sākt 2008.gada rudenī. Objektu plānots nodot ekspluatācijā 2010.gada vasarā.

Kultūras centrā plānotas divas transformējamas zāles ar 100 un 600 vietām, «daudzveidīgas telpas mākslinieciskās pašdarbības kolektīviem, jaunrades centriem un pulciņiem». Turpat paredzēts ierīkot arī mūsdienīgu Rīgas Centrālās bibliotēkas filiāli ar plašām lasītavām, tai skaitā, īpašām nodaļām bērniem un pusaudžiem, telpām dažādiem pasākumiem un nodarbībām, kā arī bibliogrāfisko avotu krātuvei.

Park & Ride autostāvvieta būs pirmais šāda tipa projekts Latvijā. To plānots īstenot pakāpeniski, paredzot vietas 1000 līdz 1200 automašīnām. Šajā kompleksi attīstāmajā teritorijā vienlaikus tiks ierīkots arī parks un skvērs.

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
2 Komentāri
vecākie
jaunākie visvairāk skatītie
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
Jtd

🙂

Jtd

🙂

2
0
Lūdzu, komentējietx