Šonedēļ Adresēs: izpletņlēcēji pret sēnēm

21. septembra LTV1 raidījums Adresespēta, kā iepūst dzīvību vietās, kur tās pietrūkst. Kā uz perifēriju atvilkt maksātspējīgus cilvēkus un likt mazajai ekonomikai griezties? Divas pilsētas ar pilnīgi atšķirīgu pieeju — Cēsis un Jūrmalas Ķemeri. Vienā audzē sēnes, otrā ķer izpletņlēcējus. Pārnestā nozīmē.

Cēsu «sēnes» ir daudzās vasaras kultūras aktivitātes, mazi un ne vienmēr veiksmīgi biznesi, kā arī pašvaldības centieni pilsētas ekonomikai pievilināt radošās industrijas un līdz ar tām — jaunus iedzīvotājus no Rīgas. Ķemeru «izpletņi» turpretī ir divi vērienīgi, miljonus vērti projekti, kurus ir plāns it kā no ārpuses, no augšas iesēdināt nīkulīgajā Jūrmalas perifērijā — Ķemeru sanatorijas pārveide par luksusa viesnīcu un pašvaldības nupat sāktais dabas tūrisma centra projekts. Kura pieeja nes vairāk augļu, Adrešu autors Mārtiņš Ķibilds skaidros kopā ar raidījuma viesi, vienu no zinošākajiem Latvijas pilsētpētniekiem, Kembridžas universitātes doktoru Viesturu Celmiņu.

 

 

LTV1 ēterā Adreses ir ik ceturtdienu, pulksten 20.00, ar atkārtojumu sestdienās. Visas sērijas noskatāmas arī LTV interneta platformās, kā arī Adrešu Facebook lapā. Papildu stāsti — autora Instagram kontā.

Teksts: Mārtiņš Ķibilds, Adreses

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx