Darbu sācis Rīgas pilsētas arhitekts Pēteris Ratas

Noslēdzoties konkursam, darbu sācis Rīgas Pilsētas arhitekta dienesta vadītājs, Pilsētas arhitekts Pēteris Ratas — pieredzes bagāts profesionālis, kurš vairāk nekā 20 gadus strādājis arhitektu birojos ASV un Ķīnā.

Ratas ir ieguvis bakalaura grādu arhitektūrā Rīgas Tehniskajā universitātē, bet maģistra grādu arhitektūrā — Ņūdžersijas Tehnoloģiju institūtā ASV. Strādājis starptautiskos arhitektu birojos Ņujorkā, turpinājis karjeru Ķīnā — Šeņdžeņā un Šanhajā. Ratas piedalījies daudzos realizētos projektos dažādās ASV un Ķīnas pilsētās.

“Pēterim Ratas ir apjomīga starptautiskā pieredze arhitektūrā un liela mēroga projektu īstenošanā, kā arī plašs redzējums par pilsētu, tās tēlu, vērtībām un publisko telpu un ambīcijas radīt taustāmu rezonansi pilsētas attīstībā un būvniecībā. Ar pilnu pārliecību varu teikt, ka šobrīd Pilsētas arhitekta biroja kodolu veido augstas raudzes pieredzes bagāti profesionāļi – būtiskākais priekšnoteikums, lai veidotu kvalitatīvu, Rīgas iedzīvotājiem un viesiem pievilcīgu pilsētvidi,” atzīst Rīgas domes Pilsētas attīstības komitejas vadītāja Inese Andersone.

“Lai mēs radītu pozitīvas pārmaiņas pilsētvidē, ir jābūt skaidrai kopējai telpiskai vīzijai par to, kādu pilsētu gribam redzēt, par to, kā uzlabot apkaimes un publisko telpu, reģenerēt mazāk sakoptās vietas, risināt pilsētvides mobilitātes problēmas un uzlabot mezglu punktus. Svarīgs arī kopējs telpisks skatījums un prioritātes. Vīzijai ir jārodas dialogā ar tās iedzīvotājiem, apkaimēm, uzņēmumiem, attīstītajiem, investoriem, un arhitektiem. Mana vēlme ir radīt šo sinerģiju, kas mūs visus iesaistītu labākas pilsētvides veidošanā,” uzsver Pēteris Ratas.

Pilsētas arhitekta dienests ir Pilsētas attīstības departamenta struktūrvienība, kuras uzdevums ir sniegt profesionālu atbalstu arhitektūras projektiem kvalitatīvas pilsētvides veidošanai Rīgā, veicināt arhitektūras procesā iesaistīto pušu sadarbību, iesaistīt sabiedrību un informēt par notiekošo arhitektūrā, popularizēt sasniegumus Rīgas arhitektūrā gan Latvijā, gan starptautiskā mērogā.

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
Abonēt
Paziņot par
guest
11 Komentāri
vecākie
jaunākie visvairāk skatītie
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
Māris Kārkliņš

Vienīgais, “derīgais” pretendents ir izvēlēts.
Varēs ar latvieša akcentu angļu un mandarīnu valodā pateikt Rīgas viesiem WELCOME ! Neko vairāk no viņa neprasīs.
Jo Rigas politiskā vadība pēc Nila gāšanas
ir nonākusi grūtgalvīšu rokās, kuru vienīgās
pūles ir ” lēnināt” satiksmi Rīgas centrā un
pēc tam brīnīties, ka biznesi bēg projām.
Nekāda “sinerģija” Ķirša vadībā nesanāks.
Varbūt vienigi alerģija !

Miķelis

Smiltenes konkursā balvu fonds 30k, Rīgas filharmonijai pirmā kārta 60k. Pēteri, tā ir tā starptautiskā pieredze? Gati, nu pūdelis atkal, ja gribi lai visi ir baigie optimisti, pārdod savu auto un piemet klāt. Juri, ek Juri, bet Tu jau esi kluba biedrs….Šis konkurss bija arhitektiem jāboikotē, nevis jāpiedalās. Pie tādas sarežģītības 1.kārtas balvu fondam bija jābūt vismaz 300k, lai vietējie un fosterveidīgie paceltu zīmuļus. Mums kā konkurss, tā laža.

Miķelis

Es saprotu par arhitektiem mēs uzskatam cilvēkus, kas reizi trijos gados projektē 7000 kv.m. lielas publiskas telpas? Un par arhitektu kantoriem tādus, kas gadā apgroza 200k bez PVN? Studentus vispār nevajag ņemt vērā, tie nekādas idejas attīstīt nemāk, mazos kantorus laiks slēgt. Tā? O kungi, šis ir skaists diskriminācijas paraugs, kādus Rietumvalstīs neviens neatļaujas. Lūk arī viela Angļu Džentlmeņu kluba vairākām sērījām 🙂

Miķelis

Angļu Džentlmeņu klubs. 7.sezona. 1.sērija. Londonas filharmonija. Sers Bro uzmeta ašu skatienu savām melnajām ādas kurpēm un rūtainajām getrām. būs labi, puis! Mazā ķīniešu kurpju tīrītāja skārdenē ar palēcienu ieripoja divi pensi. Sers Bro šodien bija dāsns. Kā nu ne. Bija noticis nenovēršamais – eskvairi un necienījami džentlmeņi ar šodienu bija izslēgti no spēles. Sera Bro solis bija dejas kustībām pilns, viņš polkas solī apleca peļķes un kebmenu atstātos zirgābolus. Lūk aiz stūra acu priekšā izauga tik mīļais Angļu Džentlmeņu klubs, jā tajā bija ieperinājušies leiboristu partijas pārstāvji, bet nekas tā nepriecēja īstu angļu džentlmeni kā iespēja pārvērst zaļūksni par… Lasīt vairāk »

Pēdējo reizi rediģēts 1 gads pirms - rediģētājs Miķelis
Miķelis

Angļu Džentlmeņu klubs.7.sezona. 2.sērija. Komisārs. Angļu Džentlmeņu kluba iekšpusē eksistēja savdabīga grupa, visi to sauca par “franču grupu”. Džentlmeņi bija izteikti frankofoni, – cienīja 100-gadīgo konjaku, ģērbās atbilstoši jaunākajai modei, viņu valoda bija raita un sakņojās franču Apgaismības perioda idejās. Pie šīs grupas londonieši pieskaitīja seru Dribē, seru Dambjē, nu jau arī seru Didro ( viņa pēdējais iznāciens publikas priekšā ar šalli bija bijis īpaši efektīvs ). Pie šīs grupas sevi pieskaitīja arī sers Ljē, jo klusi nēsāja sev līdz 100-gadīgā blašķi, kolekcionēja mīļas atklātnītes ar Londonas skatiem, vienīgais kas traucēja pievienoties šai grupai pa īstam bija Komandiera Če berete,… Lasīt vairāk »

Miķelis

Angļu Džentlmeņu klubs. 7.sezona. 3.sērija. Rožūdens. Džentlmeņi atlaidās savos Česterfīlda krēslos. Vecā āda patīkami čīkstēja. Sers Didro bija pagara auguma un viņam krēsls īsti nederēja. Sers Nords paaicināja Berimoru un kaut ko iečukstēja Berimoram ausī. Tiks izdarīts, ser Nord! Un jau pēc mirkļa kādā attālā Londonas manufaktūrā sākās darbs pie sera Didro Česterfīlda krēsla, bet lēdijas Lindas ikvakara kanapē maizīšu šķīvim pievienojās vēl viena, lielāka un ar uzspraustām trīs krustnagliņām – sers Didro bija pazīstams ar savu diētu un publiski gandrīz neko neēda, dzēra tikai rožūdeni. Tā viņš rādīja piemēru eskvairiem, ka īsti jau ēdienam nav nozīmes – nozīme ir… Lasīt vairāk »

Pēdējo reizi rediģēts 1 gads pirms - rediģētājs Miķelis
Miķelis

Angļu Džentlmeņu klubs. 7.sezona. 4.sērija. Rezervists. tā, labo roku augšā, kreiso lejā, galvu pa kreisi, viens, divi, trīs, tagad pietupieni, viens, divi….desmit. tagad pumpēšanās: i viens, i divi, i trīsdesmit, Labi. Aptaustam muskuļus…. Cieti, mazliet jāpastaipās, jāizvicina kājas un tad uz svari zāli! Sers Po noslaucīja dvielī sviedrus un uzvilka savu mīļāko zilo vilnas drēbes sporta jaku, kurai uz muguras bija lieli balti burti CCCP un uz rokām viena plata svītra. Sers Po vienmēr bija bijis pamatsastāvā un te pēkšņi REZERVISTS. Pirms spēļu sākuma, iesildoties, sers Po pārsteidza skatītājus ar saviem dankiem: ar kreiso, ar labo, apgriežoties par 360 grādiem,… Lasīt vairāk »

Miķelis

Angļu Džentlmeņu klubs. 7.sezona. 5.sērija. KARTELIS. Klusi klaudzēja zirgu pakavi pa Londonas bruģi, kuriem piebalsojās Doktora Vatsona spieķis. Tuk, tuk, tuk… Holms, kāda dīvaina izkārtne! Dr.Vatsons norādīja uz nesen virs Angļu Džentlmeņu kluba piekārto izkārtni 7000+200 000=welcome on board, Elementāri, Vatson, cilvēkiem kopš sirmas senatnes piemīt tieksme veidot karteļus. Atcerietes Londonas kebmenu karteli? Mr. Slice un Mr. Savisko jūs taču pazīstat? Vai būvnieku karteli? Jūs domājat, ka neviens no cienījamajiem Angļu džentlmeņu kluba dalībniekiem nav iesaistīts? Nu, es … Pareizi, Vatson, Džentlmeņi nenodarbojas tikai ar bridža spēli, 100-gadīgā patēriņu un Times lasīšanu, bet jebkuras organizācijas pamatā ir pirmkārt ir cīņa… Lasīt vairāk »

Miķelis

Angļu Džentlmeņu klubs. 7.sezona. 6.sērija. NOTEIKUMI. Hei, Kebmen, kas ir tavs saimnieks? Misters Savisko. Labi, aizved mūs uz Beikerstrītu! Redzat, Vatson, pat keba pakalpojumi Londonā pieder kebu kartelim. Misters Savisko ir liels cara tētiņa Nikolaja cienītājs un sapņo par brīdi, kad ar savām lūpām skars persiešu tepiķi uz kura stāv cars, tai pat laikā nesmādēdams Viņas majestātes portrejas. Esot liels portreju kolekcionārs. Bet Holms, ko Jūs domājat par Londonas Filharmonijas konkursu? Redzat, Vatson, par konkursu var spriest pēc noteikumiem un balvām. ja ieskatīsieties noteikumos, tad redzēsiet cik delikāti tie attiecas pret eventuālajiem sešiem otrās kārtas dalībniekiem. Bez pierastajiem reveransiem un… Lasīt vairāk »

Miķelis

Angļu Džentlmeņu klubs. 7.sezona. 7.sērija. Prezentācija. Klubā bija sapulcējies viss Angļu Džentlmeņu zieds ar savām kundzēm un arī dažas lēdijas. Uz rozēm izrotāta postamenta, zilā brokātā ietīts atradās priekšmets, kas bija šīs sanākšanas iemesls. Sulaiņi iznēsāja šampanieti Štālberga kristāla glāzēs, dāmas eleganti vēdināja vēdekļus. Sers Po kautrīgi ar kāju zīmēja uz parketa neizprotamas zīmes. Franču grupa klusi saskandināja: Par karali, Musketieri! Vienīgi sers Bro nerunāja, bija satraukts un centās noslēpt savas basās kājas, – jā, rūtainās getras bija nācies pārdot, kā arī Luija XIV brīnišķīgās kurpes ar zelta sprādzēm… Uzmanību, Džentlmeņi! Berimor, ir laiks…Un Berimors eleganti parāva brokāta apsegu aiz… Lasīt vairāk »

Pēdējo reizi rediģēts 1 gads pirms - rediģētājs Miķelis
Miķelis

Angļu Džentlmeņu klubs. 7.sezona. 8.sērija. NOSLĒPUMS. Vatsons pierušināja pagales kamīnā un atlaidās klubkrēslā. Abi ar Holmsu viņi piebāza savas pīpes ar Jaunkaledonijas tabaku, aizkūpināja rožkoka pīpes un vēroja uguns liesmas un klausījās kā kamīnā pieklusināti sprakšķēja ozola malkas pagales. Holms, kā Jums šķiet, kas bija mazajā melnajā grāmatiņā, ko atrada lēdija Linda sniedzoties pēc Štālberga sudraba piederumiem? Vatson, vai jūs zināt ka lēdija Linda, atšķirot mazo melno grāmatiņu nosarka līdz ausu galiņiem? Nezināju, Holms. Paņemiet mis Hadsones pudiņu, Vatson. Tas ir tik gards, it kā to gatavotu sers Sarmē, izcils Londonas pudiņu meistars… Jā, Holms, patiesi labs. Sers Sarmē? Jā… Lasīt vairāk »

Pēdējo reizi rediģēts 1 gads pirms - rediģētājs Miķelis
11
0
Lūdzu, komentējietx