Turpinot iepriekšējā gadā aizsākto iniciatīvu, A4D tiecas rosināt un uzturēt diskusiju par arhitektūras kritērijiem, par labu un sliktu arhitektūru, par kļūdām un neveiksmēm, no kurām nāktos mācīties. Paralēli balsošanai, sadaļā Forums diskusiju uzsākuši A4D un Bietes balvas dibinātāji, lai spriestu un vienotos par pašas aptaujas mērķiem, kļūdām un kritērijiem.
Aptaujai šogad iesūtīti un izvirzīti 19 visai dažādi arhitektūras darinājumi. Starp tiem ir arī trīs objekti, kas Bietes balvai kandidējuši jau iepriekšējā gada balsošanā. Tomēr pasākuma organizētāji vienojās, ka pagājušo gadu tie palikuši visai nepamanīti un netika pienācīgi pārspriesti, tāpēc tiesīgi piedalīties arī šogad.
Bez tam tika nolemts, ka Bietei netiek izvirzītas būvniecības stadijā esošas ēkas vai kompleksi, līdz ar to vairāk reižu minētā Panorama Plaza balvai varēs kandidēt kādu citu gadu. Tāpat Bietei vēl netiek izvirzīti projekti, kaut arī ir iecere turpmāk ieviest šādu sadaļu.
Atsevišķā kategorijā nāktos vērtēt arī — cita veida idejas — lēmumus nojaukt vai radikāli pārbūvēt kādu ēku. Sevišķi tādu, kas sevī ietver kādas telpiskas, estētiskas vai kultūrvēsturiskas vērtības. Šoreiz runa ir par vienu šādu piemēru — lēmumu nojaukt J.Skalberga projektēto, 1967.gadā izbūvēto Krievu teātra piebūvi Līvu laukumā. Bietes balvai izvirzīts lēmums nojaukt, atzīstot, ka piebūves konsekventi modernistiskais apjoms ir spilgta laikmeta liecība.
Tomēr, atzīstot, ka Bietes balva, tās principi un kritēriji ir vēl arvien pilnveidojams un attīstāms pasākums, organizētāji aicina pārrunāt arī šos aptaujas aspektus. A4D dibinātāji un Bietes balvas organizatori Andis Sīlis, Ingurds Lazdiņš un Vladimirs Neilands ir iesākuši diskusiju A4D sadaļā Forums. Tos, kas vēlas aktīvi iesaistīties šādā diskusijā, ne tikai komentēt citu sacīto, aicinām pieteikties, rakstot uz a4d@a4d.lv. Protams, īpaši aicināti Bietes balvai izvirzīto ēku tapšanā iesaistītie.
Balsošana par Bietes kandidātiem turpinās līdz 31.martam, lai 1.aprīlī paziņotu rezultātus. Pēc tam iecerēts, diskusiju turpināt, aicinot tajā piedalīties visvairāk balsu saņēmušo objektu autorus un citus to tapšanā iesaistītos.
Avalon rezidence starp 13.janvāra un Kalēju ielu
«Korporatīvās arhitektūras anonimitāti un pārprasta «kontekstuālisma» klišejas apvienojošs monstrs, kas ignorē Vecrīgas mērogu un smalko pilsētvides ainaviskumu vienā no senākajām Rīgas vietām.»
1 | 2 | 3
Dzīvojamā ēka Rīdzenes Rezidence Mārstaļu ielā
«Ļoti necilvēcisks mērogs», «pelēcība, privāta iela un slavinātā jumtu ainava, ko no zemes un autobusa loga līmeņa neizdodas novērtēt.»
1 | 2
Biroju ēka Avotu un Ģertrūdes ielas stūrī
«Nemākulīgi veidots stiklots tornītis kā standarta pieeja stūra akcentam.»
1 | 2
Dzīvojamā ēka Šokolāde Hospitāļu un Zirņu ielas stūrī
«Agresīva un brutāli primitīva, nekontekstuāli brīvstāvoša ēka attiecībā pret apkārtējās apbūves līdzsvarotību un samērīgu mērogu. Stiklojums kā modernisma aprobežotības piemērs.»
1 | 2 | 3
Dzīvojamās ēkas Tomsona terases Tomsona ielā
«Vulgāras spekulatīvas ekonomikas un projektētāju pērkamības piemineklis.»
1 | 2 | 3
Biroju ēka Duntes un Skanstes ielas stūrī
«Tektoniska mazspēja un vīrišķības trūkums ― sadomātu un meitenīgi naivu dekoratīvu un aplikatīvu elementu parāde, pat nemēģinot izmantot reto iespēju kļūt par stūrakmeni tālākai apbūves attīstībai.»
1 | 2 | 3
Rietumu Capital Centre Vesetas ielā
«Agresīva un brutāli primitīva, nekontekstuāli brīvstāvoša ēka attiecībā pret apkārtējās apbūves līdzsvarotību un samērīgu mērogu. Stiklojums kā modernisma aprobežotības piemērs.»
1 | 2
Krājbankas ēka Skanstes ielā
«Tektoniska mazspēja un vīrišķības trūkums ― sadomātu un meitenīgi naivu dekoratīvu un aplikatīvu elementu parāde, pat nemēģinot izmantot reto iespēju kļūt par stūrakmeni tālākai apbūves attīstībai.»
1 | 2 | 3
Dzīvojamā ēka Duntes ozoli Duntes ielā
«Vulgāras spekulatīvas ekonomikas un projektētāju pērkamības piemineklis.»
1 | 2 | 3
Iekšlietu ministrijas administratīvā ēka Gaujas ielā
«Tektoniska mazspēja un vīrišķības trūkums ― sadomātu un meitenīgi naivu dekoratīvu un aplikatīvu elementu parāde, pat nemēģinot izmantot reto iespēju kļūt par stūrakmeni tālākai apbūves attīstībai.»
1 | 2
Dzīvojamā ēka Trijādības un Staraja Rusas ielas stūrī
«Nemākulīgi veidots stiklots tornītis kā standarta pieeja stūra akcentam.»
1 | 2 | 3
Dzīvojamā ēka Kalnciema ielā 9a
«Vietai neatbilstoši liela būvmasa, kas Kalnciema ielas pusē mēģina izlikties par apkārtējā apbūvē iederīgu koka mājiņu.»
1 | 2 | 3
RBS Skals biroju ēka Ķīpsalā
«Piemineklis treknajiem gadiem būvniecības biznesā, kad būvkompānijas naudu sevis reprezentācijai neskaitīja. Atraktīvākā ēkas daļa, no kuras tās iemītniekiem paveras izteiksmīgākā panorāma, novietota pusē ar sliktāko skatu.»
1
Dzīvojamā ēka Vīlipa un Kūdras ielas stūrī
«Balkoni un fasādes krāsojums rada netīkamas sajūtas.»
1 | 2
Dzīvojamā ēka Imantas Pērle Kleistu ielā
«Ar vietai neatbilstošu masivitāti un pārmērogu jaunā ēka agresīvi iejaucas esošajā mikrorajona vidē, kas radusies pirms vairākiem gadu desmitiem, šai vietā no zemes noslaukot Lielās Dammesmuižas atliekas. Ēka vēl vairāk uzsver un nostiprina Imantas suburbānās nolemtības sajūtu.»
1 | 2 | 3 | 4
Solaris daudzstāvu dzīvojamās ēkas Imantā
«Antiurbāna arhitektūra. Neskatoties uz to, ka apkārtnē ir vairāki autostāvvietu laukumi, jaunās ēkas vēl vairāk saasina stāvvietu trūkumu, kas tiek kompensēts uz tuvējās ielas un dabas teritoriju rēķina. Augstceltnēm pietrūkst organiskas saiknes ar vidi, no kuras tās izaug. Ēkas vairo Imantas suburbāno nolemtību.»
1 | 2 | 3
Restorāna Sēnīte pie Vidzemes šosejas pārbūve
«Neveiksmīgas pārbūves rezultātā restorāns Sēnīte Rīgas ― Pleskavas šosejas malā ― arhitekta L.Skujas un inženiera A.Bites kopdarbs ― pirmā plānsienu dzelzsbetona čaulas konstrukcija Baltijā ir zaudējusi savu pievilcīgo kopformu»
1 | 2
Gerkens un Partneri veikals, Malkas ielā 6
L Investīcijas tirdzniecības nams Malkas ielā 4, Liepājā
«Vai postmodernisms 2007.gadā nav retro stils, kādā, pēc autora domām, «jaunas ēkas būvēt vairs nedrīkst, jo tad var iznākt tikai atdarinājums»? Bērnišķīgs tornītis kā klišeja stūra akcentam. Arhitektūras trūkumu aizpilda apnicīgi nebeidzamās fasāžu restes un dekoratīvās kolonādes. Mentāli atgrūdošs kontrasts tieši blakus pagājušā gada LAS ananāsam nominācijā Jaunbūves—sabiedriskās ēkas. Trulās tirdzniecības misija Malkas ielas ēkai numur 4 trešajā stāvā bez lifta uzdzinusi humāno funkciju — bērnu bibliotēku, kurā iekļūt var «pa spraugu» no atkritumu savākšanas vietas.»
Tūrisma aģentūras Maks biroja ēkas piebūve, Ludviķa ielā 7, Liepājā
«Liepājas vēsturiskajā centrā tramvaja līnijas pārvietošanai 70.gados izveidotā iela, ar jauno divvirzienu sliežu ceļu tipiska kvartāla apbūves struktūrai nogriežot diagonālu gabalu, atsedza sētas un šķūnīšus. Nez vai atlikums — neskaidrā būvlaide — attaisno brutalitāti, vecam, sakārtotam koka namiņam piebūvējot jaunu, nekoordinētu apjomu. Trīs materiālu — mūris, stiklojums, koks — rasols, laikmetu jūklis un formu piņķeris nelielā zemesgabalā. Miermīlgai pilsētvidei caurdurts neass nazis. Jaunās ieejas akcentēšanai domātais uzejas podests noejas gadījumā riteņbraucējam vai cilvēkam ratiņkrēslā var kļūt dzīvībai bīstams. Tramvajs…»
Un kur tad ir tā kategorija, kurā var balsot par Bieti Krievu teātra piebūves nojaukšanas idejai?
… ka "paskaidrojumi" pie objektiem izklausās pēc krastiņstila pesronīgajām problēmām, kā arī copy/paste tipveida uzrūcieni par ko nu katrai tai nabaga mājai ir bijis, par ko uzrūkt.
pie kam – "Stiklojums kā modernisma aprobežotības piemērs" – izklausās vēl krietnu gabalu bērnišķīgāk nekā tur tā viena otra minētā fasāde.
neaizstāvu nevienu māju, kaut arī dažu izvirzīšana bietei man neliekas pamatota (vai katru dienu braucu garām šokolādei un duntes/skanstes stūrim – pēdējam mērogs ļoti organiski "sēž", pirmais vienkārši ir atdzīvinājis garlaicīgo krustojumu un vienmēr liek par to nopriecāties), bet nosacītajiem "kāpēcpašitobiete" vajadzētu būt objektīviem nevis čikstulīgiem, maz ko pasakošiem knābieniem ēkas/arhitekta sānos.
Jābūt pamatotiem komentāriem, bet labāk vispār tos nelikt, lai cilvēciņi paši "štuko".
tieši tā, izskatās, ka ar šiem "redaktora" īsajiem komentāriem-anotācijām a4d ir pārņēmis pāgājušā gada Bietes balvas vienu no neveiksmīgākajām iezīmēm –
šie komentāri paši ir paraugs neprofesionālam parādības vērtējumam arhitektūrā!!! – pilnīgi emocionāli
ļoti pietrūkst analītiska, pa pozīcijām izvērsta un izsmeļošāka vērtējuma
varbūt vajadzēja no katra iesūtītāja prasīt – kā pamatojumu – tas gan, protams, nedaudz lielāks darbs
labāk tad neko nerakstīt – lai "publika" vērtē – šamie citādi pēc tādas kā sīkas provokācijas izskatās 😉 – bet vai vajadzēja…
man skauž, nu un
Arī mani nepārliecina šie "uzbraucieni". Nu vismz daži objekti ir tīri notmāli. Es domāju, ka sarakstā vajadzētu būt: 1. iecerētajai teātra pārbūvei, 2.štokmanim un tā pārbūvei, 3. zelta tiltam, 4. Rīgas maketa idejai.
Publiska Maketa ideja ir laba un maketi vienmēr visiem ir patikuši, sākot ar kaķēniņiem un beidzot ar napleoniem. BET ..B.i.E.T.e…
Domāju,ka biešu arhitektūra ir svarīga arhitektūras sastāvdaļa,kas ļauj pienācīgi novērtēt arhitektūras šedevrus.Tādēl, pateicos biešu audzētājiem un aicinu visus izbaudīt un piedzīvot šo arhitektūras mijiedarbību,bet vienlaiciigi, saudzējiet sevi.. 🙂
"Kālis", vai varbūt pat balvai "Fekālis" vajadzētu izvirzīt tos gaišos prātus kas pieļāva un apstiprināja šos biešu projektus. Es nedomāju pasūtītājus un projektētājus, bet gan tos kas sēž visās tajās pārvaldēs un var visu ko grib atļaut un aizliegt. Citādi tas novedīs līdz balvai par mūža ieguldījumu biešu selekcionēšanā 😛
No geniala lidz smiekligajam ir viens solis. Interesanti kurs ir autors siem naidpilnajiem epitetiem?
Tiešam komentariem pie nominantiem ir krastiņpiegarša. Īpaši -"Stiklojums kā modernisma aprobežotības piemērs". Nu ir ta bišķiņ, un kas tad… Kaut ko lidzīgu arī par minimalismu, brutalismu un t.t. var pateikt. Bet tas gan nenozimē par projekta nolemtību. Nu ir tiem stikliem problēma, kā viņi bieživien grafiski atteloti izskatas labāk nekā dzīvē. Bet nu ir pilna pasaule ar lidzīgiem piemēriem. Nu labi tas tā… ir tada piegarša tiem komentiem. Tagad par labu iespaidu. Ļoti interesanti bija aplukot bildes. Rakursi un skata punkti tiešam atklaj projektu vajas vietas, kurām ikdienā garamskrienot ne vienmēr pieverš uzmanību. Daļa izvirzīto objektu savā laikā pretendeja pavisam… Lasīt vairāk »
Dzīvojamā ēka Rīdzenes Rezidence Mārstaļu ielā ???!!! Nevaru piekrist…! Reizēm, tīri labi noder izkāpt no "autobusa" un pastaigāties pa Vecrīgas ieliņām. Un, ja gribās ieraudzīt pamatoti izslavēto jumtu plastiku – mazliet atkāpties no pašas "rezidences" un pavērot to, tuvojoties ēkai pa dažām piegulošām ieliņām. :):):) Tā vien liekas, ka Linda un Miķekis ar saviem sasniegumiem un talantu ir kādam "iesūtītājam" (nepajokam) izgriezuši pogas ! Rīdzenes Rezidence Mārstaļu ielā ir teju vai vienīgais modernās arhitektūras VEIKSMĪGAIS paraugs no pēdējā laikā Vecrīgas teritorijā uzbūvētiem. Tā lūk! SKAUDĪBA nav laba lieta, tā veicina dažādu slimību attīstību organismā… Kolēgas, esiet dzīvespriecīgi un labvēlīgi pret… Lasīt vairāk »
Atpestī mani šo šādiem draugiem, ar ienaidniekiem es pats tikšu galā – pārfrāzējot var teikt, ja šādi ir veiksmīgie piemēri, tad kādi gan ir pārējie? Ar autoriem pat neklātienē neesmu pazīstams, ne tas ir būtiski, taču, ja parādās šādi argumenti, tas vien jau ir rādītājs, ka kaut kas nav kārtībā "dāņu karaļvalstī". Turpinu pieturēties pie pašreizējā iespaida (radies apstaigājot kvartālu pa mazajām un lielajām ieliņām un braucot garām pa krastmalu), ka tas ir kārtējais monstrozais veidojums Vecrīgā un stāsts ne tik daudz par jumtiem, kā par to, kas tas ir nedzīvs veidojums, iekš kā arhitekta vaina var arī nebūt, visu… Lasīt vairāk »
bet mājas tiešām nemērogā, tās varētu būt kādā citā vietā ne Vecrīgā un domāju ka nav iesūtītāji ne skauģi ne nelabvēļi, vienkārši nepazīst ne Lindu ne Miķeli personīgi un līdz ar to arī ir objektīvāki.
Lasot šos komentārus man rodas jautājums, cik tad kompetenti ir tie, kas saskaņo projektus, lai kaut ko tik kardinālu darītu, kā aizliegtu būvēt varbūt ģeniālus darbus, kas ieies vēsturē, kā "sava laika spilgtākais piemērs arhitektūrā"? Šajos dažos komentāros cienījamie kolēģi jau nevar vienoties "kopīgā dziesmā"par arhitektūras kvalitātēm: ko viens apbalvo ar bieti, to otrs uzskata par labu arhitrektūru, ko viens definē, kā kā nemērogu, to otrs uzskata par labu esam.
vai tiešām māja ir lieta!
Vecrīga ir vienīgā vieta, kur nevajadzētu eksperimentēt ar dažādiem stilu veidiem! Pēc manām domām visi projekti, kuri ir projektējami Vecrīgas teritorijā ir jābūt publiskajā apspriedē vērtējami, jo nedrīkst atļaut attīstītājiem izspiest no vietas visu sulu un uzcelt kaut ko mega grandiozu, lai gūti peļņu, neskatoties uz to ka ēkai jābūt saskaņā ar jau esošajām Vecrīgas ēkām. Vēl tam pašam ATTĪSTĪTAJAM vārdā viņu nesaukšu, bet reiz bijām labi draugi:( ir arī objekts AVALON REZIDENCE, kas vispār ir fantastisks:) – gar māju brauc tramvajs, tālāk fantastiskā 13.janvāra iela ar sastrāgumiem un izmešiem, tālāk dzelzceļš:), aiz dzelzceļa autoosta, centrāltirgus:)), fantastiska ēka ar ļoti… Lasīt vairāk »
Avalon mājas skatā no 13. janvāra ielas uztveru visai pretrunīgi. Noteikti ne viens vien atceras ēku, kas bija apmēram pirmās Avalon mājas vietā, bet tika nojaukta jau pirms vairākiem gadiem. To, ko varēja redzēt braucot garām ar vilcienu pa uzbērumu. Lai ar tā stāvēja ilgi kā tāds grausts, bet tas čuguna balkons vai erkeris – tas piešķīra mājai eleganci un vietai tādu savu identitāti un arī neatkārtojamību, jo Rīga citu tādu nezināju. Bet nu – tas, protams, tāds sentiments, kam ir gan saistība ar vietas garu, bet Rīgas 21.gs. realitātei tas diezko neder. Jo lai arī Avalon ēkas – no… Lasīt vairāk »
Labvakar.
Bietes balvai ir jāiegūst publicitāte. Šogad, kad bietes diskusijās izkristalizējas līdzsvaroti viedokļi, AVF kaut kā vajadzētu spēt to respektablā veidā novadīt līdz sabiedrībai. Lai arī var izrādīties nepopulāri..
Pastaiga? Rīgas laiks?
Avalon mājas skatā no 13. janvāra ielas uztveru visai pretrunīgi. Noteikti ne viens vien atceras ēku, kas bija apmēram pirmās Avalon mājas vietā, bet tika nojaukta jau pirms vairākiem gadiem. To, ko varēja redzēt braucot garām ar vilcienu pa uzbērumu. Lai ar tā stāvēja ilgi kā tāds grausts, bet tas čuguna balkons vai erkeris – tas piešķīra mājai eleganci un vietai tādu savu identitāti un arī neatkārtojamību, jo Rīga citu tādu nezināju. Bet nu – tas, protams, tāds sentiments, kam ir gan saistība ar vietas garu, bet Rīgas 21.gs. realitātei tas diezko neder. Jo lai arī Avalon ēkas – no… Lasīt vairāk »
Kā līdz šim – ierasti jocīgi 😉
Labvakar.
Bietes balvai ir jāiegūst publicitāte. Šogad, kad bietes diskusijās izkristalizējas līdzsvaroti viedokļi, AVF kaut kā vajadzētu spēt to respektablā veidā novadīt līdz sabiedrībai. Lai arī var izrādīties nepopulāri..
Pastaiga? Rīgas laiks?
Un kur tad ir tā kategorija, kurā var balsot par Bieti Krievu teātra piebūves nojaukšanas idejai?
… ka "paskaidrojumi" pie objektiem izklausās pēc krastiņstila pesronīgajām problēmām, kā arī copy/paste tipveida uzrūcieni par ko nu katrai tai nabaga mājai ir bijis, par ko uzrūkt.
pie kam – "Stiklojums kā modernisma aprobežotības piemērs" – izklausās vēl krietnu gabalu bērnišķīgāk nekā tur tā viena otra minētā fasāde.
neaizstāvu nevienu māju, kaut arī dažu izvirzīšana bietei man neliekas pamatota (vai katru dienu braucu garām šokolādei un duntes/skanstes stūrim – pēdējam mērogs ļoti organiski "sēž", pirmais vienkārši ir atdzīvinājis garlaicīgo krustojumu un vienmēr liek par to nopriecāties), bet nosacītajiem "kāpēcpašitobiete" vajadzētu būt objektīviem nevis čikstulīgiem, maz ko pasakošiem knābieniem ēkas/arhitekta sānos.
Jābūt pamatotiem komentāriem, bet labāk vispār tos nelikt, lai cilvēciņi paši "štuko".
tieši tā, izskatās, ka ar šiem "redaktora" īsajiem komentāriem-anotācijām a4d ir pārņēmis pāgājušā gada Bietes balvas vienu no neveiksmīgākajām iezīmēm –
šie komentāri paši ir paraugs neprofesionālam parādības vērtējumam arhitektūrā!!! – pilnīgi emocionāli
ļoti pietrūkst analītiska, pa pozīcijām izvērsta un izsmeļošāka vērtējuma
varbūt vajadzēja no katra iesūtītāja prasīt – kā pamatojumu – tas gan, protams, nedaudz lielāks darbs
labāk tad neko nerakstīt – lai "publika" vērtē – šamie citādi pēc tādas kā sīkas provokācijas izskatās 😉 – bet vai vajadzēja…
man skauž, nu un
Teksti pie nominētajiem objektiem nav A4D redakcijas radīti, bet gan Bietes pieteicēju iesūtītie komentāri. Jā, lielākoties tie ir emocionāli, un tieši par to šogad ir diskusija –> skatīt Forumā
Arī mani nepārliecina šie "uzbraucieni". Nu vismz daži objekti ir tīri notmāli. Es domāju, ka sarakstā vajadzētu būt: 1. iecerētajai teātra pārbūvei, 2.štokmanim un tā pārbūvei, 3. zelta tiltam, 4. Rīgas maketa idejai.
Publiska Maketa ideja ir laba un maketi vienmēr visiem ir patikuši, sākot ar kaķēniņiem un beidzot ar napleoniem. BET ..B.i.E.T.e…
Domāju,ka biešu arhitektūra ir svarīga arhitektūras sastāvdaļa,kas ļauj pienācīgi novērtēt arhitektūras šedevrus.Tādēl, pateicos biešu audzētājiem un aicinu visus izbaudīt un piedzīvot šo arhitektūras mijiedarbību,bet vienlaiciigi, saudzējiet sevi.. 🙂
"Kālis", vai varbūt pat balvai "Fekālis" vajadzētu izvirzīt tos gaišos prātus kas pieļāva un apstiprināja šos biešu projektus. Es nedomāju pasūtītājus un projektētājus, bet gan tos kas sēž visās tajās pārvaldēs un var visu ko grib atļaut un aizliegt. Citādi tas novedīs līdz balvai par mūža ieguldījumu biešu selekcionēšanā 😛
No geniala lidz smiekligajam ir viens solis. Interesanti kurs ir autors siem naidpilnajiem epitetiem?
Tiešam komentariem pie nominantiem ir krastiņpiegarša. Īpaši -"Stiklojums kā modernisma aprobežotības piemērs". Nu ir ta bišķiņ, un kas tad… Kaut ko lidzīgu arī par minimalismu, brutalismu un t.t. var pateikt. Bet tas gan nenozimē par projekta nolemtību. Nu ir tiem stikliem problēma, kā viņi bieživien grafiski atteloti izskatas labāk nekā dzīvē. Bet nu ir pilna pasaule ar lidzīgiem piemēriem. Nu labi tas tā… ir tada piegarša tiem komentiem. Tagad par labu iespaidu. Ļoti interesanti bija aplukot bildes. Rakursi un skata punkti tiešam atklaj projektu vajas vietas, kurām ikdienā garamskrienot ne vienmēr pieverš uzmanību. Daļa izvirzīto objektu savā laikā pretendeja pavisam… Lasīt vairāk »
Dzīvojamā ēka Rīdzenes Rezidence Mārstaļu ielā ???!!! Nevaru piekrist…! Reizēm, tīri labi noder izkāpt no "autobusa" un pastaigāties pa Vecrīgas ieliņām. Un, ja gribās ieraudzīt pamatoti izslavēto jumtu plastiku – mazliet atkāpties no pašas "rezidences" un pavērot to, tuvojoties ēkai pa dažām piegulošām ieliņām. :):):) Tā vien liekas, ka Linda un Miķekis ar saviem sasniegumiem un talantu ir kādam "iesūtītājam" (nepajokam) izgriezuši pogas ! Rīdzenes Rezidence Mārstaļu ielā ir teju vai vienīgais modernās arhitektūras VEIKSMĪGAIS paraugs no pēdējā laikā Vecrīgas teritorijā uzbūvētiem. Tā lūk! SKAUDĪBA nav laba lieta, tā veicina dažādu slimību attīstību organismā… Kolēgas, esiet dzīvespriecīgi un labvēlīgi pret… Lasīt vairāk »
Atpestī mani šo šādiem draugiem, ar ienaidniekiem es pats tikšu galā – pārfrāzējot var teikt, ja šādi ir veiksmīgie piemēri, tad kādi gan ir pārējie? Ar autoriem pat neklātienē neesmu pazīstams, ne tas ir būtiski, taču, ja parādās šādi argumenti, tas vien jau ir rādītājs, ka kaut kas nav kārtībā "dāņu karaļvalstī". Turpinu pieturēties pie pašreizējā iespaida (radies apstaigājot kvartālu pa mazajām un lielajām ieliņām un braucot garām pa krastmalu), ka tas ir kārtējais monstrozais veidojums Vecrīgā un stāsts ne tik daudz par jumtiem, kā par to, kas tas ir nedzīvs veidojums, iekš kā arhitekta vaina var arī nebūt, visu… Lasīt vairāk »
bet mājas tiešām nemērogā, tās varētu būt kādā citā vietā ne Vecrīgā un domāju ka nav iesūtītāji ne skauģi ne nelabvēļi, vienkārši nepazīst ne Lindu ne Miķeli personīgi un līdz ar to arī ir objektīvāki.
🙂 Nu re! Negribeju neko teikt …lai ieturetu pauzi, bet laikam neesmu viens.
Lasot šos komentārus man rodas jautājums, cik tad kompetenti ir tie, kas saskaņo projektus, lai kaut ko tik kardinālu darītu, kā aizliegtu būvēt varbūt ģeniālus darbus, kas ieies vēsturē, kā "sava laika spilgtākais piemērs arhitektūrā"? Šajos dažos komentāros cienījamie kolēģi jau nevar vienoties "kopīgā dziesmā"par arhitektūras kvalitātēm: ko viens apbalvo ar bieti, to otrs uzskata par labu arhitrektūru, ko viens definē, kā kā nemērogu, to otrs uzskata par labu esam.
taadaa zinjaa, ieteikums, lai visus projektus izskata koleegjija, kas tomeer ir kaucik kompetenta
p.s. es nekaadi nevaru saprast kaa vareeja pieljaut Duntes ozolus, jo tie ir redzami praktiski no visas Riigas 🙁 shaada haltuuras arhitektuura (leeta), kas veel pacelta uz kalna postamenta
Katrai jaunceltnei, kā agrāk, pa šiltitei ar datumu un autoru un pasūtītāju. 100% godīgi.
Vai Jūs esat tiešām tik naivs, ka cerat, ka koleeģija varēs savā strapā vienoties? Un patiesībā, kurš var prognozēt, kas ir un kas nav arhitektūra – liela arhitektūra? Tā kā būvniecība ir pastāvīgā mainībā, tad arī liela arhitektūra sākotnēji var izskatīties nemērogā, nevietā, par augstu, par platu. Bet tā kā pilsētas "seja"nepārtraukti mainās līdzi laikam, un atspoguļo politisko domāšanu, ekonomisko situāciju, arī arhitektu paškritikas līmeni, tad manuprāt nevajag satraukties – dzīve visu noliks pa vietām – apkart parādīsies citas ēkas un tas baltais zvirbulis sāks izskatīties citādi. Pilsēta nevienu brīdi nav sastingusi un to, ko mēs šobrīd uzskatam par vērtību… Lasīt vairāk »
es doto Duntozolu eecinju negribeetu saukt par zvirbuli, bet gan balto seergu 🙁 varbuut subjektiivi, bet aptauja pagaidaam nemelo..
vai tiešām māja ir lieta!
Kas tad, ja ne lieta? Liela lieta, visiem redzama lieta, bet tomēr taustāma lieta……, arī iznīcināma lieta, arī lieta, kas tad, kad ir nolietojusies veido lielu gružu kaudzi…
Vecrīga ir vienīgā vieta, kur nevajadzētu eksperimentēt ar dažādiem stilu veidiem! Pēc manām domām visi projekti, kuri ir projektējami Vecrīgas teritorijā ir jābūt publiskajā apspriedē vērtējami, jo nedrīkst atļaut attīstītājiem izspiest no vietas visu sulu un uzcelt kaut ko mega grandiozu, lai gūti peļņu, neskatoties uz to ka ēkai jābūt saskaņā ar jau esošajām Vecrīgas ēkām. Vēl tam pašam ATTĪSTĪTAJAM vārdā viņu nesaukšu, bet reiz bijām labi draugi:( ir arī objekts AVALON REZIDENCE, kas vispār ir fantastisks:) – gar māju brauc tramvajs, tālāk fantastiskā 13.janvāra iela ar sastrāgumiem un izmešiem, tālāk dzelzceļš:), aiz dzelzceļa autoosta, centrāltirgus:)), fantastiska ēka ar ļoti… Lasīt vairāk »
ne jau sabiedriskā apspriešana var pasargāt Vecrīgu no pārspīlējumiem vai arhitektūras eksperimentiem! :))) lai gan – kas zin – tauta, droši vien, nobalsotu par pseidovēsturisku piparkūku namiņu rindām 😉 vai tas ir tas ko vēlamies?
savukārt Avalon klučiem Vecpilsētas tiešā tuvumā – nnne jau novietne ir tas baigākais defekts vai ielas tuvums…brrrr….sorry
un ne velti šis ēku komplekss uz Bieti kandidē jau otro gadu pēc kārtas :/
Pēc manām domām ir tomēr arī objektīvi vērtēšanas kritēriji, bet par tiem aizmirst. Kapēc? Liekās tik vienkārši…. Tā pati Rīdzenes rezidence. Tā taču ir dzīvojamā māja un nevis piemineklis arhitekta varēšanai, bet kādi te dzīves apstākļi! Vai pietiek gaismas un gaisa? Vai apkārtējiem tā nodarija vai nenodarija ļaunumu? Vai Rīgas centrs ir vai nav piemineklis? Un ja ir, tad ko vajag saglabāt? Vai tas nav arī ielas telpas mērogs? Un kā šī Rīdzenes "rezidence" respektē senās upes atstātās pēdas? Par ko šī sajūsma? Par jumta formu? Vai ar to nav par maz? Bet tas PAŅEM! Arī es pati neesmu bez… Lasīt vairāk »