LAS izvirzījusi kandidātus Mīsa van der Roes balvai

Latvijas Arhitektu savienība izvirzījusi kandidātus nozīmīgākajai Eiropas Savienības arhitektūras godalgai — Mīsa van der Roes balvai, ko pasniedz ik pārgadus.

Balva ir dibināta 1987.gadā, to piešķir Eiropas Savienība sadarbībā ar Mīsa van der Roes fondu Barselonā. Atšķirībā no Prickera prēmijas, ko saņem kāds arhitekts par saviem darbiem kopumā, ar Mīsa van der Roes balvu tiek izteikta atzinība atsevišķām ēkām. Godalga pievērš uzmanību nozīmīgākajiem Eiropas arhitektu darbiem, īpaši uzsverot jaunu ideju un tehnoloģiju attīstīšanu. Vienlaikus apbalvojums atzīmē kultūras lomu, kas piemīt arhitektūrai pilsētu veidošanā. Godalgas uzdevums ir veicināt arhitektūru divos galvenajos veidos: reaģējot uz starptautiskiem pasūtījumiem, stimulēt plašāku profesionālo arhitektu mijiedarbību un cirkulāciju Eiropas savienības ietvaros, kā arī atbalstīt jaunos arhitektus.

Kandidātus balvai piesaka īpaša neatkarīgu ekspertu grupa, kā arī Eiropas valstu arhitektu savienības. Žūrija piešķir divas balvas. Galvenā ir Eiropas Savienības mūsdienu arhitektūras godalga, kas atzīmē kādas būves konceptuālās, tehniskās un būvnieciskās kvalitātes. Otrā, sava veida veicināšanas prēmija — Eiropas uzlecošā arhitekta speciālbalva (Emerging Architect Special Mention), kuras uzdevums atbalstīt jaunos un daudzsološos arhitektus.

Vairāki desmiti žūrijas atlasīto finālistu tiek iekļauti izstādē un publicēti balvas katalogā. Šī grāmata allaž ir kā īpaša Eiropas jaunākās un svaigākās arhitektūras antoloģija.

Latvijas kandidātus balvai piesaka Arhitektu savienība, izvērtējot pēdējo gadu veiksmīgākos īstenotos projektus, kuru vidū ierasti ir LAS Gada skates laureāti. LAS kandidātus šai Eiropas arhitektūras balvai izvirza kopš 2001.gada.

2009.gada Mīsa van der Roes balvai no LAS puses izvirzītas šādas būves:

 

Lai arī šī ziņa ir līdzvērtīga tai, ka Amerikas Kinoakadēmijas Oskaram nominēta latviešu filma Rīgas sargi (līdz ar 67 citu valstu filmām), tomēr vērtējot Majoru skolas ledus halli un salīdzinot ar iepriekšējo gadu Eiropas arhitektūras balvas finālistiem, kas redzēti grāmatās un dzīvē, jāatzīst, ka Jūrmalas ēka visnotaļ labi iederas speciālbalvas kandidātos.

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
Abonēt
Paziņot par
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx