Biete — 2008

Pagājušo gadu pamanāmākā A4D akcija neapšaubāmi bija Bietes balva. Tā kā tas bija pirmais šāda veida mēģinājums runāt par arhitektūras kļūdām un neveiksmēm, tas tika uztverts visai pretrunīgi. Šogad A4D vēlas turpināt iesākto, tiecoties pilnveidot pasākuma saturu un formu.

Jāatzīst, ka, izņemot Vladi Neilandu, pilnībā gandarīts un laimīgs par pagājušā gada Bietes balvas procesu un rezultātiem īsti nebija neviens. Daži pat pārstāja finansēt A4D, jo jutās samulsuši vai sašutuši. Tomēr tika sasniegts galvenais uzstādījums — rosināt diskusiju par arhitektūras kvalitāti un vērtību kritērijiem. Kā atklāja ekspresintervijas vēlāk, daudzi arhitekti šīs iniciatīvas jēgu bija sapratuši.

Šogad A4D tiecas turpināt pērn iesākto darbu un vienlaikus arī pilnveidot Bietes piešķiršanas procedūru. Būtiski pārmetumi pagājušo gadu bija par balvas piešķīrēju žūrijas šauro un ierobežoto loku. Lai padarīto šo procesu objektīvāku, organizatori paredzējuši galējo Bietes piešķiršanas lēmumu uzticēt daudz lielākai žūrijai, ko veidotu vairāki desmiti, iespējams, pat vairāk nekā simts cilvēku. Tātad ― kaut kas līdzīgs Amerikas kinoakadēmijai, kas ik gadus izlemj Oskara balvu laureātus. Žūrijā tiks aicināti gan arhitekti, gan arī citu jomu pārstāvji, tomēr tādi, kas pauduši savu interesi par arhitektūru un pilsētu.

Taču tas ir tālākais posms. Līdz tam iecerēta iespējamo balvas pretendentu apkopošana. Tāpēc A4D aicina iesūtīt kandidātus ― nesen uzbūvētas ēkas, kas jums ir netīkamas, liekas aplamas un nevietā. Martā tiks izveidots saraksts balsošanai. Tās 5―10 ēkas, kas saņems visvairāk balsu, tiks izvirzītas finālam. A4D iecerējusi uzrunāt šo ēku tapšanā iesaistītās puses, lai veicinātu diskusiju. Plānots, ka marta beigās žūrijas balsojums izlems, kura no šīm ēkām saņems Bieti.

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
Abonēt
Paziņot par
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx