RTU konference un zinātnes nedēļa

Rīgas Tehniskās universitātes tradicionālā zinātniskā konference šogad ir izaugusi par Zinātnes nedēļu, kura sākas ar dažādām studentiem domātām aktivitātēm, trešdien un ceturtdien turpinās ar Baltijas doktorantu pasākumu un piektdien noslēgsies ar pētnieku ziņojumiem un tīklošanos. Bez tam ir vērts pievērst uzmanību konferences Inženierzinātņu un augstskolu vēstures sekcijai, otrdien, kurā četri ziņojumi veltīti arhitektūras vēstures tēmām.

Inženierzinātņu un augstskolu vēstures sekcija pievēršas arhitektiem

RTU zinātniskās konferences ietvaros savu sekciju tradicionāli rīko Inženierzinātņu vēstures pētniecības centrs un 10. oktobrī Kronvalda bulvārī 1 notiks sekcijas sēde, kurā interesantākie varētu šķist ziņojumi, kas veltīti nozīmīgiem Latvijas arhitektiem.

Jānis Kalniņš stāstīs par Eižena Laubes koka namiem, Alīda Zigmunde — par vienu no pirmajām Latvijas profesionālajām arhitektēm — Lidiju Hofmani-Grīnbergu, bet Ilze Gudro — par Lidiju Osi, kura pazīstama kā daudzu modernisma mājokļu sēriju projektu autore. Savukārt Gustavs Grasis ielūkosies arhitekta Aivara Bērziņa un dizainera Andra Grīnvalda dzīves un darba aspektos, aplūkojot viņu ievērojamāko, bet līdz šim visa anonīmo kopdarbu — stiklaplasta kiosku, kādi Rīgā savulaik bija lielā daudzumā.

Konferences programma

Zinātnes nedēļa

RTU Arhitektūras fakultāte šogad no 10. līdz 13. oktobrim pirmo reizi organizē Zinātnes nedēļu «Liveable Cities, Buildings, Heritage». Tā ir kā platforma, kas tiecas apvienot atšķirīgu paaudžu un jomu pētnieku pieredzes un ideju apmaiņu, stiprināt sinerģiju starp dažāda līmeņa pētniecības aktivitātēm un iepazīstināt ar daudzveidīgajiem pētījumu virzieniem un interesantākajiem secinājumiem un projektiem arhitektūrā un pilsētplānošanā. Tās ietvaros notiek gan tradicionālās RTU zinātniskās konferences arhitektūras un pilsētplānošanas sekcija, gan nesenāk izveidotā Baltijas jauno zinātnieku konference arhitektūrā, ainavu arhitektūrā un urbānismā.

Studentu diena

Zinātnes nedēļa sākas otrdien, 10. oktobrī, ar Studentu dienu. Vēloties motivēt topošos arhitektus aktīvāk izmantot pētniecības pieeju savos projektos, Zinātnes nedēļas organizatori ir sarūpējuši plašu aktivitāšu programmu visas dienas garumā. Izglītojošā pilsētplānošanas lomu spēlē UrbEN studenti pārbaudīs jaunas enerģētikas koncepcijas. Spēli izstrādājuši RTU AF mācībspēki kopā ar ārvalstu partneruniversitāšu kolēģiem, piedaloties programmas Erasmus+ projektā, un tā palīdz veidot izpratni par ilgspējības principiem. Plkst. 12.00 fakultātes ātrijā notiks oficiālā Zinātnes nedēļas atklāšana un Rīgas vēsturiskā centra maketa prezentācija, kuru studenti varēs izmantot studiju un pētniecības procesā.

Pēc tam ikviens ir aicināts iepazīties ar studentu pētījumu rezultātiem un projektiem – pilsētvides revitalizācijas vīziju, Nova Odesā, Brazīlijā un daudzfunkcionāla kvartāla apbūves priekšlikumu Lisabonā, lielmēroga dzīvojamo rajonu atjaunošanas stratēģijām Imantā un risinājumu Juglas Velnezera krastmalas labiekārtojumam. Studentu prezentāciju sesijas noslēgumā fakultātes 4. stāvā atklās maģistra darbu pētījumu izstādi.

Mācīties no pieredzējušiem meistariem studenti varēs biroja «RUUME Arhitekti» lekcijā «Iedzīvotāju interesēs balstītas mājokļu vides kvalitātes». Savukārt savstarpēji dalīties pieredzē un iedvesmoties izmēģināt universitātes piedāvātās apmaiņas studiju n prakses iespējas ļaus studiju biedru gūtie iespaidi Eiropas Arhitektūras studentu asociācijas organizētajā starptautiskajā vasaras skolā un studiju vizītē Darmštates universitātē.

Dienas izskaņā topošie arhitekti klātienē apskatīs divus izcilus pēdējos gados radītus arhitektūras piemērus — Žaņa Lipkes muzeju un fonda «Ola Foundation» mītni Ķīpsalā.

4. Baltijas jauno zinātnieku konference arhitektūrā, ainavu arhitektūrā un urbānismā

11. un 12. oktobrī 4. Baltijas jauno zinātnieku konference arhitektūrā, ainavu arhitektūrā un urbānismā pulcēs doktorantūras studentus no Latvijas, Lietuvas un Gruzijas. Pirmajā konferences dienā doktoranti, klausoties pētnieka un zinātnes komunikācijas eksperta Mārtiņa Zaumaņa vieslekciju, apgūs zināšanas un prasmes, kas noderēs, veidojot starptautiski citējamas publikācijas. Uzņēmēja ar zinātnes komercializācijas un produktu izstrādes pieredzi Solvita Kostjukova ir vadošā tehnoloģiju pārneses eksperte ar vairāk nekā 10 gadu pieredzi zinātnes vadībā. Viņas vadītajā seminārā konferences dalībnieki mācīsies veidot stratēģiju pētījumu rezultātu komercializācijai. Savukārt Inovāciju vadības konsultants un eksperts dažādu finanšu instrumentu piesaistē Reinis Budriķis dos doktorantiem padomus, kā iegūt finansējumu pētniecības projektu īstenošanai.

Konferences otrajā dienā doktoranti prezentēs un kopā ar jomas ekspertiem apspriedīs savas pētniecības darbu iestrādes. Jauno zinātnieku konferences noslēgumā, 12. oktobrī plkst. 16.00 RTU AF ātrijā atklās arhitekta, ilggadējā fakultātes mācībspēka profesora Osvalda Tīlmaņa (1900–1980) daiļradei veltītu izstādi.

RTU 64. starptautiskās zinātniskās konferences sekcija «Arhitektūra un pilsētplānošana»

Pilsētvides kvalitātes veicināšana un urbānās vides ilgtspējas nodrošināšana, iesaistot vietējās kopienas, zaļo struktūru loma pilsētvidē, kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšana un attīstība mūsdienās un arhitektūras izglītības attīstība būs galvenie temati, kurus zinātnieki no septiņām universitātēm apspriedīs 13. oktobrī RTU 64. starptautiskās zinātniskās konferences sekcijā «Arhitektūra un pilsētplānošana». Konferenci apmeklēt ir aicināts ikviens interesents.

Studentu dienas pasākumi notiks latviešu valodā, pārējās dienās darbs noritēs angļu valodā.
Zinātnes nedēļas «Liveable Cities, Buildings, Heritage» programma

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
Abonēt
Paziņot par
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx