Arhitektūras studentu zīmējumu izstāde RTU

Līdz 7.martam Rīgas Tehniskās universitātes Mazajā zālē skatāma RTU Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultātes studentu mācību darbu izstāde Ar iedvesmu. RTU APF Tēlotājas mākslas katedras vadītāja Anita Meldere uzskata, ka topošajiem arhitektiem jāapgūst prasme ne tikai redzēt, bet arī saskatīt un iztēloties: «Grūti iedomāties vēl otru uz tehniskām zināšanām fundamentāli balstītu profesiju, kur prāts un jūtīgums tik būtiski nepieciešami tandēmā sakausēti un nepārtrauktā dialogā esoši.»

Studentu mācību darbu izstādei dots nosaukums Ar iedvesmu, jo ikvienā no atlasītajiem zīmējumiem un gleznojumiem vērojams radītprieks, kas padara šos darbus īpašus, galvas tiesu pārākus par mācību programmas obligāto prasību atspulgiem.

Līdzās šodien ierasti piedāvātajam un vispārpieņemtajam datora bezkaislīgumam, topošie arhitekti APF Tēlotājmākslas katedrā apgūst tradicionālus mākslinieciskās izteiksmes līdzekļus — brīvi pārvaldīt un baudīt lineāro plastiku, akvarelēšanas tehnikas burvību, krāsu saskaņas un kompozīcijas likumības.

APF Tēlotājmākslas katedras vadītāja, docente Anita Meldere ir gandarīta, ka var palīdzēt izkopt jauno arhitektu telpisko domāšanu, lai tā būtu nolasāma gan prasmē kārtot klusās dabas apjomus un nosacītas formas, gan interjera un ainaviskās vides plastikas uztveres brīvībā. «Arhitekta profesijas izvēle priekšstatu līmenī nenoliedzami saistīta ar pieņēmumu par tehniskās domāšanas dotumu obligātiem nosacījumiem garajā ceļā uz izkoptu profesionalitāti. Tajā pašā laikā grūti iedomāties vēl otru, uz tehniskām zināšanām fundamentāli balstītu profesiju, kur prāts un jūtīgums tik būtiski nepieciešami tandēmā sakausēti un nepārtrauktā dialogā esoši, lai viegli un organiski raisītos ideju plūsma, pārtopot būvapjomu un veselu pilsētu konceptuālajās vīzijās formu un krāsu lineārajā ritmā. APF Tēlotājas mākslas katedrai ir patiess prieks, uzdevums un misija vienlaikus būt šī procesa pašā viducī, lai jaunie apgūtu tik nepieciešamās iemaņas un prasmes ne tikai redzēt, bet arī saskatīt un iztēloties.»

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx