Nosaukti ilgtspējības konkursa uzvarētāji 2017

Jau piekto gadu pēc kārtas Latvijā noslēdzies konkurss par ilgtspējīgāko jeb citiem vārdiem — vērtīgāko ēku. Konkursa Ilgtspējīgākā ēka un projekts 2017 uzvarētāji tika paziņoti 21. septembrī, par ilgtspējīgāko ēku 2017. gadā atzīstot Latvijas Universitātes Dabaszinātņu akadēmiskais centru Torņkalnā.

Latvija pagaidām ir vienīgā starp Baltijas valstīm, kur tiek organizēts šāds konkurss, kura mērķis ir meklēt un izcelt būves, kuru vērtība izpaužas ekonomiskos ekspluatācijas izdevumos, pietiekamā gaisa apmaiņas daudzumā un draudzīgumā videi un cilvēkam, ko nosaka kvalitatīvu materiālu izmantojums. Konkursa devīze: ilgtspējīgs=pārdomāts=pamatots.

Labi būvēt nenozīmē būvēt dārgi, lielāka nozīme ir pārdomātiem risinājumiem. Saskaņā ar nekustamo īpašumu attīstītāju datiem, ilgtspējīgās jeb vērtīgās ēkas ir pievilcīgākas pircējiem un īrniekiem un izdevīgākas īpašniekiem. Konkursam ir trīs nominācijas: Ilgtspējīgākā ēka, Ilgtspējīgākais projekts, Ilgtspējīgākā studentu ideja. Kopumā tika saņemti 17 pieteikumi, — sabiedriskas ēkas, privātmājas, studentu idejas, ēku ieceres ar īpaši pārdomātiem risinājumiem un «zaļo tehnoloģiju» izmantojumu.

Nominācija Ilgtspējīgākā ēka Latvijā 2017

Tajā piedalījās ēkas, kas ekspluatācijā nodotas vismaz pirms gada un izturējušas vismaz vienu apkures sezonu.

1. vieta — Latvijas Universitātes Dabaszinātņu Akadēmiskais centrs, pasūtītājs — Latvijas Universitāte, projekts — Sestais Stils, būvnieks — LNK Industries Group.

2. vieta — Annas Koku skola Babītes pagastā, pasūtītājs — Annas Koku skola, projekts — arhitekts Vladimirs Neilands, būvnieks — Alti A.

3. vieta — Turaidas kvartāls Jūrmalā, pasūtītājs — MC Turaida Property, projekts — DO Studio, būvnieks — Litana ir Ko.

Publiskās ārtelpas apakškategorijā atzinību saņēma labiekārtojums Pļavnieku Zaļā birzs par saudzīgu attieksmi pret dabu un izcilu atpūtas zonas izveidi.

Nominācija Ilgtspējīgākais projekts Latvijā 2017

Tajā tiek pieteikti vēl neuzbūvētu ēku projekti vai pavisam nesen ekspluatācijā nodoti objekti. Šajā nominācijā tiek vērtēti pārdomāti teorētiskie risinājumi, — jo kvalitatīvas ēkas tapšanas galvenais nosacījums ir labs projekts. Šogad netika piešķirtas vietas, bet izcelti divi projekti

Labākais komercobjekts  — Magdelēnas kvartāls, pasūtītājs — Vastint, projekts — Didrihsons arhitekti.

Labākais publiskais objekts — Ķekavas sākumskola, pasūtītājs — Ķekavas pašvaldība, projekts — Eja, būvnieks — Abora.

Atzinību šajā nominācijā saņēma izzinoša atpūtas vieta Lucavsalā par dabai draudzīgu risinājumu ar izglītojošu funkciju.

Nominācija Ilgtspējīgākā studentu ideja Latvijā 2017

1. vieta — Estere Savicka, RDMV, akustiskie paneļi Kuš

Atzinība šajā nominācijā tika piešķirta Montai Blumbergai, RDMV, par gaismekli Čemurziedis, Artūram Kirinam, Saules skola, par skolēnu pašpārvaldes telpu interjeru, Rīgas Celtniecības koledžas studentu grupai par Radošo darbnīcu attīstības priekšlikumu.

Konkursu Ilgtspējīgākā ēka un projekts Latvijā organizē biedrība Building Design and Construction Council, izdevumi Latvijas BūvniecībaLatvijas Architektūra

Informācija: Agrita Lūse, konkursa organizatore, biedrības Building Design and Construction Council valdes locekle

Plašāk — biedrības Building Design and Construction Council lapā

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
Abonēt
Paziņot par
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx