Aicina uz lekciju un sarunu par ģentrifikāciju

Organizācija Free Riga šodien aicina uz lekciju un sarunu par Rīgai nozīmīgo, bet maz apspriesto ģentrifikācijas tēmu ar Alto universitātes pētnieci, PhD urban studies Johannu Lilius. Viņa prezentēs piemērus no Helsinkiem, kā iedzīvotāju iniciatīvas, pilsētvides aktīvisms un pašvaldības projekti pārveido trīs apkaimes Helsinkos, kā arī parādīs sekas, kādas šai attīstībai ir uz apkaimi un tās iedzīvotājiem. Pirmdien, 15. janvārī plkst. 18.30 Turgeņeva ielā 15.

Kā ar kultūras palīdzību atdzīvināt tukšās ēkas, reizē no apkaimes neizspiežot sabiedriskas, kultūras un nekomerciālas aktivitātes, kad apkaime kļūst pievilcīgāka un ceļas īres cenas? Kā attīstīt tukšās vietas, līdzsvarojot ģentrifikācijas ieguvumus? Vai ģentrifikācija ir laba vai slikta?

Free Riga aicina uz atvērto prezentāciju un diskusiju par ģentrifikāciju ar Alto universitātes Arhitektūras departamenta pētnieci Johannu Lilius. Viņa prezentēs piemērus no Helsinkiem, kā iedzīvotāju iniciatīvas, pilsētvides aktīvisms un pašvaldības projekti pārveido trīs apkaimes Helsinkos, kā arī parādīs sekas, kādas šai attīstībai ir uz apkaimi un tās iedzīvotājiem.

Johanna Lilius strādā Alto universitātes Arhitektūras departamentā (Helsinkos, Somijā) un viņai ir doktora grāds zemes izmantošas plānošanā un pilsētvides studijās. Viņa ir veikusi pētījumus par vidusšķiras ģimenēm pilsētu rūpnieciskā loka (inner city) apkaimēs, ģentrifikāciju, piepilsētas revitalizāciju, mājokļa politiku un pilsētvides plānošanu.

Diskusija notiek Turgeņeva ielā 15, Free Riga 2017. gada oktobrī atvērtajā tuvējās forštates jeb Lastādijas apkaimes kultūras punktā un galerijā. Orientieri — kvartāls starp Zinātņu akadēmiju un Maskavas ielu. Diskusijas dalībnieki varēs uzzināt vairāk arī par Free Riga veidoto Lastādijas kultūras kvartālu, kurā ietilpst piecas ēkas un lauks gar Maskavas ielu, kā arī tā kā sabiedriskas telpas attīstības plāniem tuvākajiem gadiem.

Ieeja bez maksas, ziedojums galerijas apkurei pēc izvēles.

Informācija: Mārcis Rubenis, Free Riga

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx