JAA — par Rīgas attīstības politiku

Reaģējot uz pēdējo laiku notikumiem — Rīgas vadības attieksmi, kas izpaudusies voluntāri virzot atsevišķus visai pilsētai būtiskus projektus nozīmīgās vietās, Jauno Arhitektu apvienība nosūtījusi atklātu vēstuli Rīgas domei, Pilsētas attīstības departamentam un Kultūras ministrijai, paužot savu nostāju pilsētas attīstības politikas jautājumos.

Rīgas pilsētas attīstība nākotnē — Centrāltirgus attīstības vīzija, Centrālās stacijas teritorijas attīstības piedāvājums, Grindex augstceltne Maskavas priekšpilsētā, projekts Riga Marine city

Mēs, Latvijas Arhitektu savienības Jauno Arhitektu apvienība (JAA), atbalstām aktuālo nepieciešamību rekonstruēt un pilveidot Rīgas kā modernas lielpilsētas ilgstpējīgai attīstībai stratēģiski svarīgās centrālās stacijas, autoostas, centrāltirgus un krastmalas teritorijas, paverot iespēju atveseļot un integrēt vienotā kvalitatīvas pilsētvides organismā arī tām pieguļošo, vēsturiski nozīmīgo, bet pilsētbūvnieciski degradēto Maskavas forštati, taču saskatām nopietnus draudus šī mērķa sekmīgai īstenošanai sasteigtībā un necaurskatāmībā, kādā šobrīd norit šo teritoriju attīstības priekšlikumu sagatavošana.

Rīgas Ilgtermiņa attīstības stratēģija līdz 2025. gadam nosaka, ka Rīgas attīstības pamatmērķis ir pilsētas iedzīvotāju dzīves kvalitātes uzlabošana. Demokrātiskā sabiedrībā dzīves kvalitātes izaugsmi veicina ikviena sabiedrības locekļa iespēja tajā līdzdarboties. Šis princips definēts arī nule apstiprinātajās Arhitektūras politikas pamatnostādnēs 2009.-2015. gadam: «Atbildība par vides kvalitāti gulstas ne tikai uz atbildīgajām amatpersonām un ekspertiem, svarīgi, lai to apzinātos arī ikviens sabiedrības loceklis. Valsts iedzīvotājiem ir ne tikai tiesības uz kvalitatīvu un estētiski pievilcīgu dzīves telpu, kas radīta un tiek uzturēta ilgspējīgai attīstībai, bet arī pienākums palīdzēt to veidot un uzturēt.»

Kvalitatīvas dzīves telpas attīstība ir balstīta radošuma, demokrātijas un ilgtspējas principos. JAA uzstāj, lai šie principi laikmetīgas arhitektūras un kvalitatīvas sabiedriskās telpas veidolā noteiktu arī Rīgas un citu Latvijas pilsētu izaugsmi, pievienojoties Eiropas Arhitektu padomes vēstījumam 21.gadsimtam: «Tā kā pilsētu attīstības politikas ietekme ir liela, visām līdzdalības procedūrām ES pilsētplānošanas, projektēšanas un pārvaldības politikas izstrādē ir jāiekļauj visas ieinteresētās grupas, lai rastos dalītas atbildības sajūta par pilsētvides kvalitāti atbilstoši pārdomātas vadības principiem. Svarīgi ir izstrādāt jaunus iepirkuma modeļus, jo sabiedrības labklājība un vitalitāte ir atkarīga no publisko telpu kvalitatīva labiekārtojuma. Lai dzīves vides arhitektūras kvalitāte būtu laba, tādējādi dodot ieguldījumu tās ilgtspējībā, arhitektu sniegtajiem pakalpojumiem jābūt pēc iespējas neatkarīgākiem no ekonomiskām vai kāda savtīgām interesēm. Tāpēc valsts iestādes, pielietojot jaunus iepirkuma modeļus, nevar izvairīties no pienākuma nodrošināt ilgtermiņa arhitektoniskās kvalitātes iekļaušanu projektos, kurus tās atbalsta.»

Iepriekšējo jaunas valsts galvaspilsētas straujās ekonomiskās attīstības gadu pieredze jau ir apliecinājusi, ka nekritiska investoru ieceru un politisku ambīciju realizēšana bieži ir bijusi pretrunā ar sabiedrības interesēm un prasības gan pēc laikmetīgas pilsētvides, gan nacionālā mantojuma saglabāšanas. Nav pieļaujams, ka pilsētai svarīgus attīstības piedāvājumus turpina izstrādāt bez plašas un metodiskas sabiedriskās un profesionālās domu apmaiņas, īpaši gadījumos, kad šie attīstības piedāvājumi ir pretrunā ar spēkā esošiem pilsētas attīstības dokumentiem, jo šādā veidā nav iespējams iegūt kompleksu un ilglaicīgu risinājumu attiecīgajai novietnei, kas respektētu visu iesaistīto pušu intereses.

Pētot Ziemeļvalstu un citu progresīvu Eiropas pilsētu attīstību, kuru piemēram Rīga varētu sekot, jāsecina, ka augstais arhitektūras un sabiedriskās telpas kvalitātes līmenis tajās sasniegts kvalitatīvas attīstības stratēģijas un demokrātiskas sacensības ceļā — pilsētām nozīmīgi gan valsts un pašvaldības, gan privāti finansētie projekti tai skaitā ēkas, laukumi, detālplāni, tiek virzīti atklātu ideju starptautisko konkursu veidā, dodot iespēju tajos sacensties gan pieredzējušiem, gan jauniem profesionāļiem, tā veicinot radošumu un inovācijas.

Uzskatām, ka formāla likumu interpretācija, rīkojot steidzīgus iepirkumu konkursus un autoratatīvi lobējot investoru komerciālās intereses, kā tas vērojams šībrīža aktivitātēs, apdraud ilgtspējīgu pilsētas attīstību, kā arī grauj sabiedrības uzticību valsts varai, pilsētas domei, ticību demokrātijas principiem un godīgai konkurencei. Kompleksas un, galvenais, demokrātiskas augstākminēto teritoriju rekonstrukcijas un attīstības stratēģijas trūkums kaitē potenciālo tūristu un jaunu investoru piesaistei, piemēram, Rīgas kā 2014.gada Eiropas kultūras galvaspilsētas kontekstā.

JAA, kuras rindās ir jaunie profesionāļi ar laikmetīgu pilsētvides attīstības redzējumu, atzītās ārvalstu augstskolās un starptautiskos arhitektu birojos gūtu izglītību un darba pieredzi, vēlas piedalīties savas pilsētas plānošanā un aicina atbildīgās Rīgas Domes institūcijas un amatpersonas, kā arī citus pilsētas attīstības plānošanā iesaistītos profesionāļus, nekavējoties rast iespēju dialogam par labāko plānošanas modeli augstākminēto teritoriju integrētai attīstībai.

Jauno Arhitektu apvienība
Rīgā, 2009.gada 28.oktobrī

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
Abonēt
Paziņot par
guest
100 Komentāri
vecākie
jaunākie visvairāk skatītie
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
bookworm

manuprāt, vajadzēja paust stingrāku… bet labi, ka vismaz tapusi šāda vēstule

pArt

Malači JAA, pirmie noreaģējāt uz galvenā buldozera prasto merkantīlismu.

Tagad lielajien onkuļiem no LAS nāksies taisnoties, kāpēc šiem bija vienaldzīgs raķetes argresīvais buldozerisms. Vispār LAS klusēšana ir biedējoša – vai tiešām stārhitektos tik maz pilsoniskas drosmes?

ilze

Domāju, ka klusēšana no LAS ir diezgan apzināta rīcība… diemžēl 🙁

blokz

Ja vēl kautreiz dzirdēšu vārdu salikumu: "ilgtermiņa arhitektūras kvalitātes stratēģija", no manis personīgi dabūs pa muti. Tie ir tukši zemsegas čuksti, kas normālam cilvēkam nav saprotami. Varbūt JAA varētu izdarīt kautko mazu, praktisku un arhitektonisku, piemēram putnubūri :] Runājot par LAS, manuprāt tāda organizācija vairs nepastāv. Nekur neesmu dzirdējis, ka kāds mēdijos runātu par arhitektu bezdarbu, izstrādātu pārkvalifikācijas programmas no ES līdzekļiem vai kā citādi cīnītos par mūsu koku. Izliekas par sprāgoņu māju ar pāris ūsainiem vai mazāk ūsainiem rēgiem, kam biedri samet tualetes papīram un pīrādziņiem. Dripes itkā žēl, jo bailēs no aizklapēšanas sola 9stāvenes RVC, itkā arī galīgi… Lasīt vairāk »

sakne

"vai kā citādi cīnītos par mūsu koku"- LAS nav kaut kāda bezpersoniska organizācija- ja tevis tur nav, tad, tā teikt, tevis nav vispār, jo tavā vietā neviens cits nerūpēsies par profesijas koku.

Laipni lūgts pievienoties, blokz!

blokz

Manis arī vispār nav, jo šī ir virtuāla vide. Vienreiz Panoramā rādīja kautkādu klaunu, kas stulbi smaidīja, grīļojās un frāzēja par arhitektūru. Viņam fonā bija piecas 60gadīgas kundzītes, kas rija kūciņas neatejot no galda un caur parūkam lej vīnu mutē. Ekrāna apakšā visu laiku bija rakstīts Latvijas Arhitektu Savienības Priekšsēdētājs. Atvainojiet, bet es drīzāk pievienošos Igaunijas arhitektu savienībai, nekā šīm Latvijas postkomunālprojektu žurkām. Protams ir cilvēki, kas prot uzvilkt tīru kreklu un labi izskatīties uzvalkā, piemēram Valgums.

indra ķempe

nedomāju, ka A4D ir cīņas arēna, sabiedriski strādājošajiem atspēkojot izaicinošā individuālista blokz braucienus ar dakšām debesīs par lietām, kurām pats nav klāt bijis, bet par kurām spriež pēc padzisušiem zilajiem ekrāniem un veciem virtuāliem nostāstiem

blokz, meteorīts taču parādīja – saka, ka 200 miljonu vērta – pozitīvisma pārspēku kašķīgumu kultivējošajai krīzei. Tevis motivācijai: “Slikto vārdu spēle ir instruments, lai saviļņotu, līdzīgi kā masu slepkavības gleznās,” ko man atklāji atrakstot, beidzies termiņš

bailīgais ilgtspējis

lai zin no kā uzmanīties…

blokz

esmu tev aizmugurē, klusē un izslēdz gaismu

pintiķis

…varetu būt katrs no mums, kas reali nodarbojas ar arhitektūru, nevis Dripismu- tāda kantaina un vienpusēja profesija. Žēl, bet ko padarīsi.

Z tornis

Ko šūmējās jaunie? Ainārs tūlīt visiem dos darbu, radīs jaunas darba vietas, tai skaitā arī arhitektiem. Pēdējo dzīvības pazīmi nozarē gribat iznīcināt? Paskatās uz Māri no RBS Skals, pēdējo reizi TV runājot par bibliotēku bija galīgi sagumis, nepazinu. Protams Aināram ir savas metodes, kā saka krievi – rubit s pļeča. Protams Ainārs organizē varas vertikāli, kur vien ierodas, bet… Ainārs kaut kādas lietas tomēr iekustina. Šobrīd, visiem tiem kas nesēž pie biezajiem putras katliem, tas šķiet ir svarīgi. Un neaizmirstiet, ka visu Rīgu ir cēluši Aināra līdzinieki. Šobrīd neviens par to īpaši nekunkst – tie ir mūsu arhitektūras pieminekļi. Tā… Lasīt vairāk »

jā jā

stāsta, ka no jaunā gada nevajadzēs ne projektus, ne to skaņojumus, pietiks tik ar aināra rezolūciju uz A4 izmēra iesniegumam ar atslēgas vārdiem – investīcijas, darba vietas, tūristu pieplūdums, gāze grīdā, doļa.

Vot tas būtu kruta, i blokz darbu atrastu!

sim

tādu padauzu dēļ, Z torni, arhitektiem ir tik slikta slava

Ainārs

Katram, kas mani atbalstīs apsolu pa vienam kulmanim un vatmana paku !

Viesturs

Labāk ir rakstīt, un publiski, nekā klusu norūkt. Ko tad "JAA" pateica nepareizi? Un kurš tad cits rakstīs? -Atliks vienīgi populisms uz vēlēšanām. Piemēram, šis, kā no ‘ābeces’:

http://www.pil…=526&ln=lv

Antidemokrats

"neparezi" pateikts ir sekojoshais: – " jābūt pēc iespējas neatkarīgākiem no ekonomiskām .. interesēm" – idiotisms, jo bez ekonomiskaam intereseem nekas buuveets tuvaakajos 10 gados netiks. – "investoru ieceru un politisku ambīciju realizēšana bieži ir bijusi pretrunā ar sabiedrības interesēm" – infantilisms, jo taadu sabiedriibas intresahu nav, it sevishkji jautaajumos, kas sasitiiti ar arhitektuuru. Protams, aptaujaas visi apliecina veelmi dziivot sakaartotaa videe, tomeer, ja pashvaldiiba piedaavaatu aplikt indiviida ienaakumus ar papildus 1% nodokli piemeram publiskaas aartelpas uzlaboshanai, sabiedriiba shobriid LV teiktu skaidru "NE". Tas ir tikai normaali, ka "jaunie" nav apjeegushi, ka maaciibu graamataas uzziimeetaa ideaalaa sabiedriiba un neattiistiitas demokraatijas… Lasīt vairāk »

šitād un tāds

A zin ko?!?

Ej ka Tu, ****** taisni!

Arī verdzību, kādreiz uzskatīja par normu. Mēs tikām tam pāri. Tev iesaku atgriezties pirmatnējo dūņu stāvoklī un iemācīties pienācīgi evolucionēt!

Kas vēl, ja ne jaunie, sados pa zobiem visiem kretīniem, kuriem visam ir attaisnojums.

laimdota

tā nebūs gluži pareizi. sabiedrība ir ieinteresēta vispārējā valsts un pilsētas attīstībā. rīgas attīstība ir balstījusies uz ekanomiskām-attīstītāju interesēm, nevis sabiedrības interesēm. rietumu pasaulē sabiedrības intereses saprot tā, ka katram neatkarīgi no vecuma, pārvietošanās spējām, utt. ir nodrošināta pieeja sabiedriskām vietām, ēkām, telpām, transportam, utt. katram ir tiesības uz pieejamu, estētiski pievilcīgu un veselīgu vidi. kas sevī ietver pilsētas sabiedrisko telpu – ārtelpu, īpaši jūsu pieminētajā kontektstā, kas ja veiksmīgi realizēta nodrošina iespējas, atpūsties, sportot, utt. visam vecuma grupām svaigā gaisā un kvalitatīvi. Rīgā nekas tāds nenotiek, vai ne tā? respektīvi pilsēta sattīstību nevar balstīt uz tirdzniecības centru būvniecību, ja… Lasīt vairāk »

Antidemokrats

Atkal garaam – Riga ir kljuvusi par normaalu pilseetu un veiksmiigi attiistiijusies pateicoties tikai un vieniigi "ekanomiskām-attīstītāju interesēm", nevis kaut kadaam no pirksta izziistaam "sabiedriibas intereseem". Es jau neapshaubu juusu uzskaitiitaas "rietumu pasaules" aktuaalaas gudriibas par to, kas tik viss sabiedriibai nepienaakas un uz ko gan tai noteikti ir tiesiibas + blablabla. Es apshaubu to, ka JAA ir kaut mazaakaa nojeega par jauko LV sabiedriibu, kuras intreseem juus esat uzmetushies par aizstaavjiem. Vai esat droshi, ka "latvietis nevēlas ‘kvalitatīvi’ tur [rimi] atpūsties"? Labaak uztaisiet vispirms aptauju kaadaa mikrorajonaa par sabiedriibas praktiskajaam veelmeem un peec tam rakstiet visaadaam ministrijaam, jo atshkjiriibaa… Lasīt vairāk »

žoržs

No kurienes tad tev liekas, ka "Riga ir kljuvusi par normaalu pilseetu"? Pēc kādiem kritērijiem tad Rīga ir "normaala pilseeta", kā tev labpatīk apgalvot? Un kas ir "LV sabiedriiba"? vai tā ir atsauce uz Latvijas pasta indeksu? Tā pasta, ko Šlesesr jau laimīgi nosaimniekojis? nav man nekāda sakara ar JAA, ne pīrāga alkšanu, ne pīrāga turēšanu, taču tas, ka publiski tiek pausti iebildumi pret Šlesera saimniekošanu – tas ir tikai pašsaprotami. Es ar par to satrauktos – jo nav jau neviena darba, ko Šlesesrs būtu izdarījis labi un derīgi, tāpēc arī ir par ko celt trauksmi. Viss, kam viņš ķēries… Lasīt vairāk »

laimdota

laikam grūti iedomāties parastam latvietim, ka runa nav par ‘pīrāgiem’…

Arturs Pērkons

Uzjautrinoši lasīt Antidemokrāta uzskatus, kuros šamais maisa vienā putrā demokrātijas iespējas (buldozerveidīgiem tikt ievēlētiem) ar tajā pašā demokrātijā esošu likumu neievērošanu (šlesera rīcība vizējot iesniegumu par krastmalas nomu), vienlaikus to argumentējot atkal ar demokrātijas izpausmi – vēlētēju balsīm. Te gan oponents izmanto lētu triku, apgalvodams, ka apmātie ļauži balsoja par Rīgas teritorijas izdāļāšanu savējiem draugiem. Apmātie ļauži noticēja merkantīlajam reklāmistam Stendzeniekam, kas nekaunas priekšā sarakstīt totālus melus par 50 000 darba vietām un iztēlot kikbokseri par raķeti. Lai vērtētu pilsētas normālību, tās ir jāsalīdzina. Arī attīstītāji var būt dažādi: daudzreiz esmu minējis, ka CPH jauno Operas namu uzcēla (~ 300… Lasīt vairāk »

pArt

Mani vienmēr izbrīnī demokrātijas noliedzēju bērnišķīgi naivais pieņēmums, ka viņiem pilnīgi noteikti tiek garantēta sēdēšana pie uzurpatora labās rokas, nevis sapūšana mitrā pagrabā.

<><><><>

bet ratiņkrēslā var nokļūt elementāri – pietiek smagāk sačakarēt jostas nervus vai muguru, ka nevar ne staigāt, ne sēdēt , ne gulēt. Paiet pāris mēneši, lai atkoptos.

laimdota

pieejamība starptautiski nenozīmē tikai pandusus. atkal latvieša tuvredzība un pieredzes truūkums. iet runa par invalīdiem protams, bērniem, mātēm ar maziem bērniem, gados veciem cilvēkiem, kam ir tiesības un pieejamību ēkām, sabiedriskam transportam, laukumie, parkiem, utt. visiem ir tiesības atpūsties un sportot svaigā gaisā. kā izrādās mūsu mazajā miestā nav publiskās telpas attīštības koncepcija vai iestāde, sauciet kā gribiet, kas ar to nodarbojas….te nu lūk rezultāts. parastā formula ir PEOPLE PLANET PROFIT mūsu pīļu dīķī ir tikai PROFIT un tad vēļ apšaubāmas kvalitātes.

baušļmeistars

visas šīs ambrāžas sakarā man attaust atmiņā "sabiedrībā pazīstamu cilvēku" parakstīta vēstule P. Stranča drošības līdzekļa maiņai, http://www.tvn….php?id=613546

I.Šteimanis

Vienā pasākumā Sigurdam Gravas kungam tika uzdots provokatīvs jautājums :

kas ir kapitālisms?

Prof. Grava: ~… tas ir indivīda rūpēšanās par savu materiālo labumu tādā vaidā, lai viņš ar savu rīcību nenostātos pretī sabiedrības interesēm.

...

skaisti un pareizi

vēl viena dace

Un kā saucas tas, kad tomēr viņš nostājas pretī sabiedrības interesēm?

Igors Suhovilovs

Godātie, lūdzu rakstiet savus uzvārdus, vārdus – citādāk nesanāk konstruktīvas sarunas.

Z tornis

Latvija ir zeme, kas ilgu laiku ir nodzīvojusi bez vadoņa. Ulmanis bija viens no tādiem mēģinājumiem, bet viņa veiksme daļēji izskaidrojama ar ekonomisko augšupeju pēc lielās depresijas visā pasaulē. Zviedrija, ko visiem labpatīk piesaukt par demokrātijas paraugu, ir karaļvalsts. Daudzām demokrātijām Eiropā ir savas karaliskās ģimenes, nekas visi sametas un uztur. Latvijā šo lomu laikam uztur prezidents, bēda tā ka tas mainās ik pēc 8 gadiem un kamēr iestrādājas, kamēr iebrauc tēmā jāiet jau prom. Latviešiem nav vajadzīgs vadonis, latviešiem vajadzīgs karalis, ko mīlēt, ko uzlūkot ar lepnumu. Tas varētu atrisināt daudzas mūsu pašapziņas problēmas un kašķus. Lietuviešiem ir bijusi… Lasīt vairāk »

Z tornis

Vai kāds ir papētījis, kuras no ķoniņu līnijām ir saglabājušās, kādas ir juridiskās tiesības no vāciem atstātas, kas noticis ar tiem kas devās uz Lietuvu? Vai ir tādi pētījumi? Ideju varētu attīstīt tīri no precedenta un izpētes viedokļa, Slaidiņš un Kļaviņš te noderētu :). Vācieši tā kā īsti nederētu, biški tā kā asinis ir pasūkuši bāļiem…

Z tornis

Vēl varētu iecirst tādu prāvu rēķinu vāciem un protams zviedriem, tā lai bišķi slikti paliek. Citādi protams gudri pamācīt šamējie ,pirmie, bet nodarīto postu paaudžu paaudzēm jau neizdzēst, tādēļ jau mums varbūt visiem galvas grūtas šodien. Tagad visi šūmējas par Krieviju, bet saknes slēpjas kaut kur senāk. Oficiālu atvainošanos varētu dabūt tā kā prieks. Reklāmisti mums labi, PR speciālisti ar, vajadzētu tikai izdomāt, lai noskan pa visu pasauli. Varbūt tas celtu nacionālo pašapziņu daudz labāk par viltus meteorītu.

pArt

Jes, Karalis ir vienīgais glābiņš daudz cietušai latvju tautai. Karalis dzīvotu pilī, pašrocīgi (pavisam nedaudz uzklausot uzticamos padomdevējus) ieceltu muižnieku kārtā veiksmīgākos labiešus, iedalalītu tiem pārvaldāmās zemes un to apdzīvotājus. Tad vēl pats personīgi izskatītu pazemīgi iesniegtos Jaunās Kārtības Projektus un daiļi jo daiļā rokrakstā celtu tos saulītē, ja pietiekami tie cēli skandētu urravas valdniekam un saviem feodāļiem. B’rīvdomātājus nekļūdīgi un asi pavēlētu nelaist pie vārda pilnīgi nekuŗ, pat sirdmājiņā tiem pavēlēts Turēt Muti. Un tā atnāktu vislabākie laiki latvju tautai. (tautas sarakstu sastādīs vēlāk) Pagaidām tik nevaru saprast, vai 3 karaļu kandidāti labprātīgi pakļausies bārdu audzēt protošajam, vai padosies… Lasīt vairāk »

pablaka

demokrātijas vājais punkts ir tas, ka vairākums ne vienmēr atbalsta un pieņem saprātīgāko lēmumu.

taču vēl briesmigāk ja pie vadības grožiem ir nesaprātīga uz īslaicīgu labumu gūšanu tendēta, mazizglītota autoritāte, kurai ir vara.

aksels

.. eu moš atveram logu

vēl viena dace

Ar nožēlu jāsecina, ka "jaunie" neko daudz tālāk par "vecajiem" nav tikuši. Muld vienā muldēšanā, bet tas arī viss. Kā Streipa un Dombura raidījumos.

Šitād un tāds

Ellē ratā.

Kādi vēl pandusi, kāda simetrija, kādi ķoniņi un rojālisti.

Vai par to bija stāsts???

P.S. Ja jau runājam par pliekanumu, individuālisma izčākstēšanu arhitektūrā un neviena neaizskaršanu. Tad būšu spiest teikt, ka pat pensija un māmiņu alga nevienam nebūtu jāmaksā – stiprākie izdzīvos paši. Invalīdi sapūs zem tilta (neņemt ļaunā, pats esmu padraudzējies ar mugurkaula lūzumu), un iznāks tāda ūber menschen tautiņa.

viator

jā, stāsts bija par to, ka pagātne un tagadne ietekmē nākotni

bookworm

manuprāt, vajadzēja paust stingrāku… bet labi, ka vismaz tapusi šāda vēstule

pArt

Malači JAA, pirmie noreaģējāt uz galvenā buldozera prasto merkantīlismu.

Tagad lielajien onkuļiem no LAS nāksies taisnoties, kāpēc šiem bija vienaldzīgs raķetes argresīvais buldozerisms. Vispār LAS klusēšana ir biedējoša – vai tiešām stārhitektos tik maz pilsoniskas drosmes?

ilze

Domāju, ka klusēšana no LAS ir diezgan apzināta rīcība… diemžēl 🙁

blokz

Ja vēl kautreiz dzirdēšu vārdu salikumu: "ilgtermiņa arhitektūras kvalitātes stratēģija", no manis personīgi dabūs pa muti. Tie ir tukši zemsegas čuksti, kas normālam cilvēkam nav saprotami. Varbūt JAA varētu izdarīt kautko mazu, praktisku un arhitektonisku, piemēram putnubūri :] Runājot par LAS, manuprāt tāda organizācija vairs nepastāv. Nekur neesmu dzirdējis, ka kāds mēdijos runātu par arhitektu bezdarbu, izstrādātu pārkvalifikācijas programmas no ES līdzekļiem vai kā citādi cīnītos par mūsu koku. Izliekas par sprāgoņu māju ar pāris ūsainiem vai mazāk ūsainiem rēgiem, kam biedri samet tualetes papīram un pīrādziņiem. Dripes itkā žēl, jo bailēs no aizklapēšanas sola 9stāvenes RVC, itkā arī galīgi… Lasīt vairāk »

sakne

"vai kā citādi cīnītos par mūsu koku"- LAS nav kaut kāda bezpersoniska organizācija- ja tevis tur nav, tad, tā teikt, tevis nav vispār, jo tavā vietā neviens cits nerūpēsies par profesijas koku.

Laipni lūgts pievienoties, blokz!

blokz

Manis arī vispār nav, jo šī ir virtuāla vide. Vienreiz Panoramā rādīja kautkādu klaunu, kas stulbi smaidīja, grīļojās un frāzēja par arhitektūru. Viņam fonā bija piecas 60gadīgas kundzītes, kas rija kūciņas neatejot no galda un caur parūkam lej vīnu mutē. Ekrāna apakšā visu laiku bija rakstīts Latvijas Arhitektu Savienības Priekšsēdētājs. Atvainojiet, bet es drīzāk pievienošos Igaunijas arhitektu savienībai, nekā šīm Latvijas postkomunālprojektu žurkām. Protams ir cilvēki, kas prot uzvilkt tīru kreklu un labi izskatīties uzvalkā, piemēram Valgums.

Renārs Putniņš

nu uz priekšu pievienojies Igaunijas Arh.Sav. .Vai drošāk Somijas vai Nīderlandes.

Dārgais blokz šis saucas SEVIS NICINĀŠANA(savas tautas arī valsts nicināšana arī ir sevis nicināšana), un diemžēl ir definējama kā patologija.

Ja Tu gaidīji mesiju ,kas tagad Tev brugēs taciņu aizmirsti, tas ir tikai folklorā, visi veiksmīgie pasaules piemēri ir TIKAI un TIKAI KOPDARBĪBAS rezultāts, vadoņi agri vai vēlu ievelk dziļākajā purvā.

indra ķempe

nedomāju, ka A4D ir cīņas arēna, sabiedriski strādājošajiem atspēkojot izaicinošā individuālista blokz braucienus ar dakšām debesīs par lietām, kurām pats nav klāt bijis, bet par kurām spriež pēc padzisušiem zilajiem ekrāniem un veciem virtuāliem nostāstiem

blokz, meteorīts taču parādīja – saka, ka 200 miljonu vērta – pozitīvisma pārspēku kašķīgumu kultivējošajai krīzei. Tevis motivācijai: “Slikto vārdu spēle ir instruments, lai saviļņotu, līdzīgi kā masu slepkavības gleznās,” ko man atklāji atrakstot, beidzies termiņš

bailīgais ilgtspējis

lai zin no kā uzmanīties…

blokz

esmu tev aizmugurē, klusē un izslēdz gaismu

pintiķis

…varetu būt katrs no mums, kas reali nodarbojas ar arhitektūru, nevis Dripismu- tāda kantaina un vienpusēja profesija. Žēl, bet ko padarīsi.

Z tornis

Ko šūmējās jaunie? Ainārs tūlīt visiem dos darbu, radīs jaunas darba vietas, tai skaitā arī arhitektiem. Pēdējo dzīvības pazīmi nozarē gribat iznīcināt? Paskatās uz Māri no RBS Skals, pēdējo reizi TV runājot par bibliotēku bija galīgi sagumis, nepazinu. Protams Aināram ir savas metodes, kā saka krievi – rubit s pļeča. Protams Ainārs organizē varas vertikāli, kur vien ierodas, bet… Ainārs kaut kādas lietas tomēr iekustina. Šobrīd, visiem tiem kas nesēž pie biezajiem putras katliem, tas šķiet ir svarīgi. Un neaizmirstiet, ka visu Rīgu ir cēluši Aināra līdzinieki. Šobrīd neviens par to īpaši nekunkst – tie ir mūsu arhitektūras pieminekļi. Tā… Lasīt vairāk »

jā jā

stāsta, ka no jaunā gada nevajadzēs ne projektus, ne to skaņojumus, pietiks tik ar aināra rezolūciju uz A4 izmēra iesniegumam ar atslēgas vārdiem – investīcijas, darba vietas, tūristu pieplūdums, gāze grīdā, doļa.

Vot tas būtu kruta, i blokz darbu atrastu!

sim

tādu padauzu dēļ, Z torni, arhitektiem ir tik slikta slava

Ainārs

Katram, kas mani atbalstīs apsolu pa vienam kulmanim un vatmana paku !

Viesturs

Labāk ir rakstīt, un publiski, nekā klusu norūkt. Ko tad "JAA" pateica nepareizi? Un kurš tad cits rakstīs? -Atliks vienīgi populisms uz vēlēšanām. Piemēram, šis, kā no ‘ābeces’:

http://www.pil…=526&ln=lv

Antidemokrats

"neparezi" pateikts ir sekojoshais: – " jābūt pēc iespējas neatkarīgākiem no ekonomiskām .. interesēm" – idiotisms, jo bez ekonomiskaam intereseem nekas buuveets tuvaakajos 10 gados netiks. – "investoru ieceru un politisku ambīciju realizēšana bieži ir bijusi pretrunā ar sabiedrības interesēm" – infantilisms, jo taadu sabiedriibas intresahu nav, it sevishkji jautaajumos, kas sasitiiti ar arhitektuuru. Protams, aptaujaas visi apliecina veelmi dziivot sakaartotaa videe, tomeer, ja pashvaldiiba piedaavaatu aplikt indiviida ienaakumus ar papildus 1% nodokli piemeram publiskaas aartelpas uzlaboshanai, sabiedriiba shobriid LV teiktu skaidru "NE". Tas ir tikai normaali, ka "jaunie" nav apjeegushi, ka maaciibu graamataas uzziimeetaa ideaalaa sabiedriiba un neattiistiitas demokraatijas… Lasīt vairāk »

šitād un tāds

A zin ko?!?

Ej ka Tu, ****** taisni!

Arī verdzību, kādreiz uzskatīja par normu. Mēs tikām tam pāri. Tev iesaku atgriezties pirmatnējo dūņu stāvoklī un iemācīties pienācīgi evolucionēt!

Kas vēl, ja ne jaunie, sados pa zobiem visiem kretīniem, kuriem visam ir attaisnojums.

laimdota

tā nebūs gluži pareizi. sabiedrība ir ieinteresēta vispārējā valsts un pilsētas attīstībā. rīgas attīstība ir balstījusies uz ekanomiskām-attīstītāju interesēm, nevis sabiedrības interesēm. rietumu pasaulē sabiedrības intereses saprot tā, ka katram neatkarīgi no vecuma, pārvietošanās spējām, utt. ir nodrošināta pieeja sabiedriskām vietām, ēkām, telpām, transportam, utt. katram ir tiesības uz pieejamu, estētiski pievilcīgu un veselīgu vidi. kas sevī ietver pilsētas sabiedrisko telpu – ārtelpu, īpaši jūsu pieminētajā kontektstā, kas ja veiksmīgi realizēta nodrošina iespējas, atpūsties, sportot, utt. visam vecuma grupām svaigā gaisā un kvalitatīvi. Rīgā nekas tāds nenotiek, vai ne tā? respektīvi pilsēta sattīstību nevar balstīt uz tirdzniecības centru būvniecību, ja… Lasīt vairāk »

Antidemokrats

Atkal garaam – Riga ir kljuvusi par normaalu pilseetu un veiksmiigi attiistiijusies pateicoties tikai un vieniigi "ekanomiskām-attīstītāju interesēm", nevis kaut kadaam no pirksta izziistaam "sabiedriibas intereseem". Es jau neapshaubu juusu uzskaitiitaas "rietumu pasaules" aktuaalaas gudriibas par to, kas tik viss sabiedriibai nepienaakas un uz ko gan tai noteikti ir tiesiibas + blablabla. Es apshaubu to, ka JAA ir kaut mazaakaa nojeega par jauko LV sabiedriibu, kuras intreseem juus esat uzmetushies par aizstaavjiem. Vai esat droshi, ka "latvietis nevēlas ‘kvalitatīvi’ tur [rimi] atpūsties"? Labaak uztaisiet vispirms aptauju kaadaa mikrorajonaa par sabiedriibas praktiskajaam veelmeem un peec tam rakstiet visaadaam ministrijaam, jo atshkjiriibaa… Lasīt vairāk »

žoržs

No kurienes tad tev liekas, ka "Riga ir kljuvusi par normaalu pilseetu"? Pēc kādiem kritērijiem tad Rīga ir "normaala pilseeta", kā tev labpatīk apgalvot? Un kas ir "LV sabiedriiba"? vai tā ir atsauce uz Latvijas pasta indeksu? Tā pasta, ko Šlesesr jau laimīgi nosaimniekojis? nav man nekāda sakara ar JAA, ne pīrāga alkšanu, ne pīrāga turēšanu, taču tas, ka publiski tiek pausti iebildumi pret Šlesera saimniekošanu – tas ir tikai pašsaprotami. Es ar par to satrauktos – jo nav jau neviena darba, ko Šlesesrs būtu izdarījis labi un derīgi, tāpēc arī ir par ko celt trauksmi. Viss, kam viņš ķēries… Lasīt vairāk »

laimdota

laikam grūti iedomāties parastam latvietim, ka runa nav par ‘pīrāgiem’…

Arturs Pērkons

Uzjautrinoši lasīt Antidemokrāta uzskatus, kuros šamais maisa vienā putrā demokrātijas iespējas (buldozerveidīgiem tikt ievēlētiem) ar tajā pašā demokrātijā esošu likumu neievērošanu (šlesera rīcība vizējot iesniegumu par krastmalas nomu), vienlaikus to argumentējot atkal ar demokrātijas izpausmi – vēlētēju balsīm. Te gan oponents izmanto lētu triku, apgalvodams, ka apmātie ļauži balsoja par Rīgas teritorijas izdāļāšanu savējiem draugiem. Apmātie ļauži noticēja merkantīlajam reklāmistam Stendzeniekam, kas nekaunas priekšā sarakstīt totālus melus par 50 000 darba vietām un iztēlot kikbokseri par raķeti. Lai vērtētu pilsētas normālību, tās ir jāsalīdzina. Arī attīstītāji var būt dažādi: daudzreiz esmu minējis, ka CPH jauno Operas namu uzcēla (~ 300… Lasīt vairāk »

Renārs Putniņš

Izskatās retorika no A.Sīļa kunga apcirkņiem, ja tā ,lūdzu, kārtis galdā, ja nē tas viss izskatas pec lēta "vadonisma" apoligēta sentencēm, un tad ir atvainošanās A.Sīlim. Cienījamais A.DEM.,kas ir demokrātija – demos (tauta) un cratos(vara), kas Jums tur nepatīk? Jums ko uz oligarhiju, vai nedo dies abs. monarhiju velk, vai sevisķi austrumu despotiju? Ja tā tad Jums kaut kas riktīgi nav ar galvu. Par demokrātisku sabiedrību versus Jūsu apdziedātu sabiedrību rīcībspēju klaji parāda notikumi ap 2.P.K., piemēri tepat deguna galā. FIN,EE,LV,LT visas kļuva neatkarīgas 1918-1919.gadā, visām +- līdzīga pēdējo 200 gadu pieredze,vienīgi LT varēja lepoties ar patstāvīgas valsts vēsturisko pieredzi.… Lasīt vairāk »

Andis Sīlis

Tepat vien esmu. Vēroju dalībnieku argumentāciju. Tu pareizi atzīmēji, ka neesmu tik liels demokrātijas fans kā JAA biedri.

Iztēlojos Faraonu piramīdas, Villa Rotonda, Taj Mahal u.c. 4kārt simetriskas būves ar Laimdotas izcīnītiem invalīdu pandusiem uz visām 4 debess pusēm… tā būtu īsta demokrātijas uzvara, jo tikai ar vienu pandusu kāds no neizdevīgās puses ieradies invalīds noteikti sajustos diskriminēts un nebūtu vairs arī tā slavenā absolūtā harmonija arhitektūrā…

Renārs Putniņš

Visu cieņu, bet demagogija nav pieklājīgs diskusijas instruments, ja protams diskusijas dalībnieku vidū valda savstarpējā cieņa. 1. Laimdotas un JAA tekstos Tevis definētais vides pieejamības jautājums ir tikai viens fragments no visaptverošā problemātiskā veseluma, vēl pie tam ļoti niecīgs, lai arī principiāls. 2. VARA izpausme ir ARHITEKTŪRA(visu mērogu), kā kapitālietilpīgākā, ilglaicīgākā un iedarbīgākā no mākslām ( par propogandu -PR un reklāmu nerunāsim, tas jau ir psihotropais ierocis) ,katram laikmetam ir savas prioritātes, vērtības un varas struktūras, kas atspoguļojas arhitektūrā. Ēgiptē-Dieva inkarnācija faraons , un viņa pēcnāves dzīve, Mogulu Indijā – imperatora gimenes dzīve,muhamedānisms,kas savijies ar hinduisma mantojumu, sieviete un viņas… Lasīt vairāk »

Andis Sīlis

Nejauc skumju ironiju ar demagogiju. Ne jau par pandusiem stāsts, bet par šādu celtņu principiālu neiespējamību demokrātijas apstākļos. Pasaule paliek pliekananāka ne tikai arh jomā, tas arī iemesls manai skepsei pūļa varas jautājumos.

Renārs Putniņš

Nu ne gluži, man jau tas kaimiņu piemērs ierullē, kur ir ļoti līdzīgi sabiedrības apstākļī un mentalitāte, kaut vai FIN un KIASMA , par jamējo individuālo arhitektūŗas un dizaina ietekmi nerunāsim, tas viss pie"pūļa" varas kopš 1918.gada.. Pliekanāka tā kļūst ne dēļ demokrātijas, bet gan dēļ globalizācijas, kas ir tās dzinējspēki? Skaidrs taču ,ka tie ir lielie individuālisti( korporācijas), kas nosaka toni it visā sākot ar likumdošanu beidzot ar dizainu un patēriņu. Tieši šiem kungiem tīk lai Alūksnē būtu vieni un tie paši apstākļi un nosacījumi kā Bombejā(Mumbaja tagadiņās) un uz rokas mājienu. To sauc biku savādāk nekā demokrātija –… Lasīt vairāk »

kUgis

7x noskaitīju līdz 10 un atpakaļ, tad 3x pielauvēju sev pie galvas, sabēru piparus uz mēles un saņēmos teik, ka šis, Andi, nav Tavs veiklākais komentārs.

Rekomendēju vingrojumu: iesēdies kādreiz tajā ratiņkrēslā, (VIŅI piedāvā tādu atrakciju) un pabraukā biki. Ne ilgi. Pamēģini tikt, kur vēlies. Un kad riktīgi piegriežas kropli izveidotie pseidouzlabojumi, atceries, ka Tu tūlīt varēsi piecelties. Bet ir, kas nevar.

(okokok- es zinu, ka baisi didaktiski, ka ne jau par to Tu biji domājis un taa. Tikai argumentācija bik ne pa tēmu.IMHO)

pArt

Mani vienmēr izbrīnī demokrātijas noliedzēju bērnišķīgi naivais pieņēmums, ka viņiem pilnīgi noteikti tiek garantēta sēdēšana pie uzurpatora labās rokas, nevis sapūšana mitrā pagrabā.

<><><><>

bet ratiņkrēslā var nokļūt elementāri – pietiek smagāk sačakarēt jostas nervus vai muguru, ka nevar ne staigāt, ne sēdēt , ne gulēt. Paiet pāris mēneši, lai atkoptos.

Andis Sīlis

Skaidrs, ka netēmā, bet ja nu pats uzprasies, tad nevis moralizē, bet gan sniedz veiklu un skaidru profesionālu atbildi – 1 panduss, vai 4? Ko upurēsi Tu?

Mana argumentācija varbūt ir politkorektuma ausij netīkama, bet jautājuma fundamentālo bezcerību raksturojoša.

kUgis

Nav jau nav veiklas atbildes. Tāpēc jau piezīmēju, ka ilgi skaitīju, pirms tomēr izspļāvu. Cik nav redzets ārprātīgu veidojumu, kas maksā ogogo, bet kurus neviens nekad nelietos. Vai tādu, kurus mēģinot lietot vienīgi par invalīdu var kļūt. Tomēr tā pavisam cita tēma. Kā par eitanāziju- vienas atbildes nav. Gribi par to parunāt? Tad jataisa jauns topiks. To pavizināšanos uz brīdi gan iesaku katram- baigi daudz pļāpāšanas ietaupītos. Es ne par pandusiem, bet par to, ka šis NAV ne veikls, ne labs kā arguments. Ne politkorektums to regulē, bet dažas citas, aizvien retāk pieminētas disciplīnas. Bet par jaut. būtību es Tev… Lasīt vairāk »

laimdota

pieejamība starptautiski nenozīmē tikai pandusus. atkal latvieša tuvredzība un pieredzes truūkums. iet runa par invalīdiem protams, bērniem, mātēm ar maziem bērniem, gados veciem cilvēkiem, kam ir tiesības un pieejamību ēkām, sabiedriskam transportam, laukumie, parkiem, utt. visiem ir tiesības atpūsties un sportot svaigā gaisā. kā izrādās mūsu mazajā miestā nav publiskās telpas attīštības koncepcija vai iestāde, sauciet kā gribiet, kas ar to nodarbojas….te nu lūk rezultāts. parastā formula ir PEOPLE PLANET PROFIT mūsu pīļu dīķī ir tikai PROFIT un tad vēļ apšaubāmas kvalitātes.

baušļmeistars

visas šīs ambrāžas sakarā man attaust atmiņā "sabiedrībā pazīstamu cilvēku" parakstīta vēstule P. Stranča drošības līdzekļa maiņai, http://www.tvn….php?id=613546

I.Šteimanis

Vienā pasākumā Sigurdam Gravas kungam tika uzdots provokatīvs jautājums :

kas ir kapitālisms?

Prof. Grava: ~… tas ir indivīda rūpēšanās par savu materiālo labumu tādā vaidā, lai viņš ar savu rīcību nenostātos pretī sabiedrības interesēm.

...

skaisti un pareizi

vēl viena dace

Un kā saucas tas, kad tomēr viņš nostājas pretī sabiedrības interesēm?

Igors Suhovilovs

Godātie, lūdzu rakstiet savus uzvārdus, vārdus – citādāk nesanāk konstruktīvas sarunas.

Z tornis

Latvija ir zeme, kas ilgu laiku ir nodzīvojusi bez vadoņa. Ulmanis bija viens no tādiem mēģinājumiem, bet viņa veiksme daļēji izskaidrojama ar ekonomisko augšupeju pēc lielās depresijas visā pasaulē. Zviedrija, ko visiem labpatīk piesaukt par demokrātijas paraugu, ir karaļvalsts. Daudzām demokrātijām Eiropā ir savas karaliskās ģimenes, nekas visi sametas un uztur. Latvijā šo lomu laikam uztur prezidents, bēda tā ka tas mainās ik pēc 8 gadiem un kamēr iestrādājas, kamēr iebrauc tēmā jāiet jau prom. Latviešiem nav vajadzīgs vadonis, latviešiem vajadzīgs karalis, ko mīlēt, ko uzlūkot ar lepnumu. Tas varētu atrisināt daudzas mūsu pašapziņas problēmas un kašķus. Lietuviešiem ir bijusi… Lasīt vairāk »

Renārs Putniņš

Principā konstitucionālais monarhs nav nekas cits ,kā lellis sabiedrībai, ko gulta jemt lai miedziņš drošāks. LV tāpat kā EE tāda iespēja ir vēl joprojām kļūt par konst.monarh., jāizraksta tik no Dānijas kāds princis. EE pat ir rojālistu partija Magnuss un viņa Livonijas karaliste ( 1570-1578,Ivana Briesmīgā protektorāts ,kas bija atkarīgs no konkrēta kunga nepatstāvīgās psihes),mūsu vēstures daļa kā nekā savu mūžu pabeidzis Piltenē, tik slikts ideologiskais fons ar to Vaņku Šaušalīgo. Vēl versija vērsties pie Vilhelma 2. pēctečīem pēc monarha, ka nekā Baltijas apvienotā hercogiste (1918) tomēr bija nodibināta uz LVun EE zemēm( Klaipēdu un kuršu kapu ieskaitot). Tikpat labi… Lasīt vairāk »

kUgis

Jeee! Šitā ideja man ar’ patīk! Būtu es infantilāks (jaunāks vai vecāks), noteikti arī kļūtu par rojālistu. Piekrītu bruņinieciski romantiskajai domai, ka pašiem sava aristokrātija ir normālas nācijas attīstības svarīga daļa. Kings- viņš var būt labs vai ne visai, bet tomēr ir tāds kā kapteinis uz kuģa. Pa SWH viendien kāda kundzīte izrunājās, kā tas slikti esot , ka mēs savus kapteiņus traucējot; uz viena kuģa tak tomēr un tā. Gandrīz apkaunējos. Tik atcerējos, ka kapteiņa tiesa ir ne tikai smuki tresētā ancukā staigāt, bet arī grimstošu kuģi pamest pēdējam, kad visi, ko var, ir izglābti. Nevis pirmajiem pazust pēdējās… Lasīt vairāk »

Renārs Putniņš

Nespēju atturēties no vilinošās tēmas – nozagtā LV vēsturiskā pieredze. LV un EE bija ar ļoti īpatnēju vēsturisko pieredzi ( tas garāks pārstāsts iz Livonijas, nav vērts šeit analizēt, varam pa e-pastiem). Dēļ viena reti sastopama citās valstīs faktora ( vienīgi Somijā-zviedri) vācbaltiem – mazskaitlīga vāciski runājoša ritterschaft’a, kas nebūt nav tikai vāciskas izcelsmes, uzdrošinos teikt ,ka pamatā kā minimums 1/3-1/2 vietējo pirmskristiānisma feodāļu asiņu. Par OTO Bismarka un nac.atmodu 19 vidū arī ir ko teikt. Par īslaicīgo Baltijas apvienoto hercogisti arī. Livonijā līdz pat beigām ~16.gs. nevāciem bija ieroču nēsāšanas tiesības, ko tas nozīmē feodālisma tiesību izpratnē? skaidrs brīvs… Lasīt vairāk »

Z tornis

Vai kāds ir papētījis, kuras no ķoniņu līnijām ir saglabājušās, kādas ir juridiskās tiesības no vāciem atstātas, kas noticis ar tiem kas devās uz Lietuvu? Vai ir tādi pētījumi? Ideju varētu attīstīt tīri no precedenta un izpētes viedokļa, Slaidiņš un Kļaviņš te noderētu :). Vācieši tā kā īsti nederētu, biški tā kā asinis ir pasūkuši bāļiem…

Z tornis

Vēl varētu iecirst tādu prāvu rēķinu vāciem un protams zviedriem, tā lai bišķi slikti paliek. Citādi protams gudri pamācīt šamējie ,pirmie, bet nodarīto postu paaudžu paaudzēm jau neizdzēst, tādēļ jau mums varbūt visiem galvas grūtas šodien. Tagad visi šūmējas par Krieviju, bet saknes slēpjas kaut kur senāk. Oficiālu atvainošanos varētu dabūt tā kā prieks. Reklāmisti mums labi, PR speciālisti ar, vajadzētu tikai izdomāt, lai noskan pa visu pasauli. Varbūt tas celtu nacionālo pašapziņu daudz labāk par viltus meteorītu.

pArt

Jes, Karalis ir vienīgais glābiņš daudz cietušai latvju tautai. Karalis dzīvotu pilī, pašrocīgi (pavisam nedaudz uzklausot uzticamos padomdevējus) ieceltu muižnieku kārtā veiksmīgākos labiešus, iedalalītu tiem pārvaldāmās zemes un to apdzīvotājus. Tad vēl pats personīgi izskatītu pazemīgi iesniegtos Jaunās Kārtības Projektus un daiļi jo daiļā rokrakstā celtu tos saulītē, ja pietiekami tie cēli skandētu urravas valdniekam un saviem feodāļiem. B’rīvdomātājus nekļūdīgi un asi pavēlētu nelaist pie vārda pilnīgi nekuŗ, pat sirdmājiņā tiem pavēlēts Turēt Muti. Un tā atnāktu vislabākie laiki latvju tautai. (tautas sarakstu sastādīs vēlāk) Pagaidām tik nevaru saprast, vai 3 karaļu kandidāti labprātīgi pakļausies bārdu audzēt protošajam, vai padosies… Lasīt vairāk »

pablaka

demokrātijas vājais punkts ir tas, ka vairākums ne vienmēr atbalsta un pieņem saprātīgāko lēmumu.

taču vēl briesmigāk ja pie vadības grožiem ir nesaprātīga uz īslaicīgu labumu gūšanu tendēta, mazizglītota autoritāte, kurai ir vara.

aksels

.. eu moš atveram logu

vēl viena dace

Ar nožēlu jāsecina, ka "jaunie" neko daudz tālāk par "vecajiem" nav tikuši. Muld vienā muldēšanā, bet tas arī viss. Kā Streipa un Dombura raidījumos.

Šitād un tāds

Ellē ratā.

Kādi vēl pandusi, kāda simetrija, kādi ķoniņi un rojālisti.

Vai par to bija stāsts???

P.S. Ja jau runājam par pliekanumu, individuālisma izčākstēšanu arhitektūrā un neviena neaizskaršanu. Tad būšu spiest teikt, ka pat pensija un māmiņu alga nevienam nebūtu jāmaksā – stiprākie izdzīvos paši. Invalīdi sapūs zem tilta (neņemt ļaunā, pats esmu padraudzējies ar mugurkaula lūzumu), un iznāks tāda ūber menschen tautiņa.

viator

jā, stāsts bija par to, ka pagātne un tagadne ietekmē nākotni

100
0
Lūdzu, komentējietx