Izstāde un grāmata Process — viedokļi IV

Mājas darbā pēc izstādes Process. Kā rodas laba arhitektūra? apskates Liepājas mākslas vidusskolas jaunās nodaļas Arhitektūras tehniķis pirmā kursa audzēknēm viens no uzdevumiem bija pamatot, kāpēc vismaz divu arhitektu biroju stendi piesaistījuši uzmanību.

Agnese

Pats interesantākais birojs man likās arhitektu studija Huma. Viņi parāda, no kā tieši rodas idejas, kā konkrētajai mājai vajadzētu izskatīties, — cik patiesībā interesanti un savā veidā arī vienkārši.

Ļoti interesants un saistošs likās Zaigas Gailes projekts Brīvdienu māja. Aizrāva tieši tas, ka netika celts no jauna, bet saudzīgi saglabāts iepriekšējās ēkas veidols un interjers. Parādot, ka ne viss ir jānojauc un jāceļ no jauna, bet ļoti veiksmīgi un interesanti var saglabāt ēkas vecās detaļas.

Aija

Man visvairāk patika arhitektu birojs Arhis. Tāpēc, ka viņu darbā saskatīju līdzību ar savu mācīšanās veidu. Pagaidām mēs nestrādājam ar datoriem, visu zīmējam ar roku un ne viss mums sanāk precīzi. Tikai aptuveni. Tās ir tā saucamās skices. Viņi savu biroju prezentēja tieši tā. Uz lielās planšetes bija redzamas skices no darbiem. Lai gan, protams, visu arhitektu darbs sākas, domājot un skicējot, kā izskatīsies viņu projektēta ēka, bet no aplūkotajiem 20 birojiem ievēroju tieši šo.

Anastasija

Viens no labākajiem birojiem, manuprāt, ir INDIA. Man ļoti patika viņu citāts: «Ja visas mājas mēs sauktu par mājām, tad mēs daudz neatšķirtos no cilvēkiem, kas mūsu ēras sākumā dzīvoja zemē iedziļinātās mītnēs, kurās ieeja reizē kalpoja arī par dūmvadu. Siltums bija un mazliet gaismas arī. Kādam varbūt ar to pietiek. Taču mūsu vidū atradīsies kāds kolumbs, kurš alkst ko vairāk.» Birojs pats bildē izskatās mūsdienīgs un pilns idejām, kuras alkst realizācijas.

Otrs labākais, manuprāt, ir Arhitektonika, lielā sienas bilde, bija vienīgā «oriģinālā» — tāda, kāda nebija nevienam. Pats birojs izskatījās moderns, tomēr likās nedaudz pamazs. Idejas un jau uzceltās būves bija interesantas un iedvesmojošas.

Guna

Nu, man iepatikās arhitektūras birojs MARK, jo, manuprāt, viņu arhitektūra bija pavisam savādākā stilā nekā pārējiem birojiem. Mani piesaistīja šī biroja «vāks» un maketi. Ļoti patika, ka tur bija ielikts daudz spilgtu krāsu un kaltēts augs, kurš, starp citu, bija atšķirīgi no pārējiem. Biroja «vāka» aizmugurē viņi sevi bija attēlojuši grafiski kā komiksā vai dialogā, kas man arī likās interesanti.

Un otrs birojs — HUMA. Pie šī biroja uzmanību piesaistīja arī mūsu projektētais ūdenslīdēju atpūtas centrs, un bija labi pavērot, kā viņi to ir paveikuši un kā viņiem tas ir izdevies. Makets bija taisīts no koka un ļoti skaisti. Uzreiz bija doma, ka mums taču arī noteikti būs jātaisa makets. Šī biroja maketi bija tik smalki izzīmēti un salīmēti, ka nevarēja beigt apbrīnot viņu veikumu.

Una

No projektēšanas birojiem man likās interesanti Arhitektonika un maketēšanas skolotāju birojs MADE. Tāpēc, ka bija savādāki nekā pārējiem. Tādi parasti un piesaistoši.

Agnese

No izstādes man visvairāk atmiņā palika (piesaistīja) arhitektes Zaigas Gailes brīvdienu māja Rojā. Kā veca būve pielāgota dzīvošanai (atpūtai), saglabājot atmiņas par iepriekšējo skatu.  

Kā arī MADE arhitektu biroja veidotais makets šķita ļoti funkcionāls un pielāgots videi — slīpumam (pakalnam). Mazliet atgādina «tārpiņu», kurš lien pa kalniņu.

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx