Eiropas pilsētas tūristu vērtējumā

Parīze ir vispārvērtētākā, bet Londona — visnetīrākā starp Eiropas lielpilsētām, tā vēsta viens no pasaules lielākajiem ceļotāju portāliem TripAdvisor, kas publiskojis savu ikgadējo pārskatu par Eiropas pilsētām tūristu vērtējumā. Aptaujā, kurā piedalījušies turpat 2400 balsotāju, tika noteiktas labākās un sliktākās pilsētas dažādās jomās.

Ir likumsakarīgi, ka aptaujā dominē Londona un Parīze, kas ir arī Eiropas lielākās pilsētas. Būdamas populārākie ceļotāju galamērķi Eiropā un pasaules mēroga metropoles, tās vienlaikus ir arī pretrunīgākās, jo pētījums noteica kā labākās, tā sliktākās pilsētas dažādās jomās.

Parīze tikusi nosaukta par pilsētu, kurā ir vislabākie ēdieni un vislabāk ģērbtie cilvēki. Taču vienlaikus tā atzīta arī par visnedraudzīgāko un otro dārgāko pilsētu. Bez vietu sadalījuma nozīmīgi ir arī aptaujā iegūtie procenti. Tā Londona pārliecinoši dominē kā pilsēta ar vislabākajiem parkiem (50% balsu), bezmaksas atrakcijām (muzeji, katedrāles, festivāli u.c. lietas — 36%), tūristiem domātajām lietām un pakalpojumiem (30%) un labāko naktsdzīvi (27%). Reizē Londona nosaukta arī kā netīrākā (36%), visdārgākā (23%) un sliktāk ģērbtā (20%) pilsēta. «Visām Eiropas galvaspilsētām ir gan savi plusi, gan savi mīnusi, bet neviens cits kontinents ceļotājiem nepiedāvā tik lielu kultūras un ievērojamu vietu bagātību tik nelielā teritorijā,» komentējis TripAdvisor pārstāvis.

Kāds no aptaujas dalībniekiem par Londonas netīrību rakstījis: «Būdams Londonā, Viktorijas stacijā es meklēju atkritumu tvertni. Nevarēdams to atrast es apjautājos apsargiem un viņi sacīja, lai vienkārši metot uz grīdas». Pretstatā Londonai, par tīrākajām Eiropas pilsētām atzītas Kopenhāgena, Cīrihe un Stokholma. Savukārt, ja ēdiens vai tīrība Lielbritānijas galvaspilsētā var likt vilties, tad iespēja apmierināt vēlmi pēc publiskajām ārtelpām un kultūras izklaidēm, atrakcijām un skatiem Londonā tiek vērtēta ļoti augstu. Viens no balsotājiem atzinis: «Esmu ceļojis diezgan daudz, taču nekur citur pasaulē nav tādu parku kā Londonā, it īpaši Sentdžeimsa parks.»

Aptaujā visromantiskākās pilsētas titulu ieguvusi Venēcija, apsteidzot Parīzi un Romu, vienlaikus tā tikusi atzīta par trešo visdārgāko pilsētu. Draudzīgākie pilsētas iedzīvotāji, atbilstoši aptaujas balsotāju vērtējumam ir Dublinā un Amsterdamā. Savukārt iepirkties vislabāk esot Prāgā.

Kā pilsēta ar vislabāko arhitektūru atzītas Barselona (15%), Roma (14%) un Londona (12%), Savukārt vissliktākā arhitektūra tūristu vērtējumā ir Varšavā (8%), Berlīnē (7%) un Briselē (6%) Beļģijas un Eiropas Savienības galvaspilsēta atzīta arī par visgarlaicīgāko pilsētu (14%). No tās šai jomā mazliet atpaliek Cīrihe. Kā zināms, šī Šveices pilsēta citā, daudz ietekmīgākā reitingu tabulā, ko veido pasaulē lielākā cilvēkresursu konsultāciju kompānija Mercer, jau vairākus gadus pēc kārtas atzīta par dzīvošanai vispiemērotāko pilsētu pasaulē.

TripAdvisor Eiropas pilsētu pētījuma rezultātu pārskats

Labākās bezmaksas atrakcijas: 1.Londona, 2.Roma, 3.Barselona
Vispārvērtētākā: 1.Parzīze, 2.Londona, 3.Dublina
Visnenovērtētēkā: 1.Krakova, 2.Brige, 3. Edinburga
Draudzīgākie iedzīvotāji: 1.Dublina, 2.Amsterdama, 3.Edinburga
Nedraudzīgākie iedzīvotāji: 1.Parīze, 2.Londona, 3.Maskava
Visgarlaicīgākā: 1.Brisele, 2.Cīrihe, 3.Dublina
Visvairāk tūristiem domāto lietu: 1.Londona, 2.Parīze, 3. Roma
Visromantiskākā: 1.Venēcija, 2.Parīze, 3.Roma
Visdārgākā: 1.Londona, 2.Parīze, 3. Venēcija
Izdevīgākie pirkumi: 1.Prāga, 2.Amsterdama, 3.Stambula
Labākā naktsdzīve: 1.Londona, 2.Amsterdama, 3.Barselona
Tīrākā: 1.Kopenhāgena, 2.Cīrihe, 3.Stokholma
Netīrākā: 1.Londona, 2.Parīze, 3.Atēnas
Labākā virtuve: 1.Parīze, 2.Londona, 3.Roma
Sliktākā virtuve: 1.Londona, 2.Maskava, 3.Varšava
Labākā arhitektūra: 1.Barselona, 2.Roma, 3.Londona
Sliktākā arhitektūra: 1.Varšava, 2.Berlīne, 3.Brisele
Labākie publiskie parki: 1.Londona, 2.Parīze, 3.Barselona
Labāk ģērbtā: 1.Parīze, 2.Roma, 3.Madride
Sliktāk ģērbtā: 1.Londona, 2.Dublina, 3.Maskava

Lai gan līdzīgu balsojumu, aptverot nozīmīgākās Eiropas lielpilsētas un piedāvājot tās izvērtēt tik daudz jomās, A4D ietvaros izveidot nešķiet lietderīgi, tomēr būtu interesanti, kā pilsētas sarindotos portāla lasītāju vērtējumā. Nu, vismaz, — kuras trīs, piecas vai desmit Eiropas pilsētas jūs nosauktu par interesantākajām un labākajām arhitektūras un pilsētvides jomā?

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
4 Komentāri
vecākie
jaunākie visvairāk skatītie
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
Gatis

Nav jau tā, ka es būtu bijis dikti daudzās pilsētās, bet man šī izvēle ir vienkārša. Ir meži un lauki. Ir kalni. Ir pludmales. Ir ciemati. Ir pilsētas. Un tad ir arī Venēcija – lieta par sevi.

Vidius

Pirmkārt, Londonā ir daudz lētāka pārtika.

Otrkārt, ka Londonai var būt otra labākā virtuve un pirmā sliktākā virtuve?

Sakars īsti nav!

Gatis

Nav jau tā, ka es būtu bijis dikti daudzās pilsētās, bet man šī izvēle ir vienkārša. Ir meži un lauki. Ir kalni. Ir pludmales. Ir ciemati. Ir pilsētas. Un tad ir arī Venēcija – lieta par sevi.

Vidius

Pirmkārt, Londonā ir daudz lētāka pārtika.

Otrkārt, ka Londonai var būt otra labākā virtuve un pirmā sliktākā virtuve?

Sakars īsti nav!

4
0
Lūdzu, komentējietx