Bietes sadalītas

Jau trešo reizi A4D piešķir virtuālo Bietes balvu arhitektūras neveiksmēm un kļūdām. Par šī gada Bietes ieguvējiem atzīti: ēku komplekss Muitas ielā, Panorama Plaza un Bastejkalna strautiņa kaskādes rekonstrukcija.

Neraugoties uz būvniecības tempu sarukumu un panīkumu arhitektūras nozarē, A4D uzskatīja, ka tomēr nepieciešams kritiski izvērtēt to, kas arhitektūrā radies t.s. trekno gadu izskaņā. Jo, kā zināms, arhitektūras izstrādājumu, kā labo, tā ne tik labo ietekme uz vidi un cilvēkiem ilgst vismaz gadu desmitus. Ir likumsakarīgi, ka par Bietes laureātiem kļūst ēkas, kas ir vairāk pamanāmas, atrodas centrālākās vietās, tādas, kas nodara kaitējumu pilsētas publiskajai telpai, degradē pilsētvidi vai pat traucē pilsētas funkcionēšanu, no kā cieš ne vien atsevišķi estēti, bet gan visa sabiedrība.

Uz Bietes balvu šogad kandidēja 13 būves — dažāda lieluma un žanru izstrādājumi, kas pieteicējiem likuši aizdomāties par arhitektūras estētiskajiem, funkcionālajiem vai sociālajiem aspektiem, par to ietekmi uz pilsētu un vidi. A4D lasītāju aptaujā priekšgalā izvirzījās 5-6, kuras apsprieda Bietes balvas žūrija. Šogad Bietes balvas diskusijā bez A4D redkolēģijas piedalījās arī mākslinieks Kristaps Ģelzis, arhitektūras fotogrāfs Ansis Starks, Jaunrīgas attīstības uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Valters Māziņš, LU Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātes docente Kristīne Āboliņa, kā arī arhitekti Renārs Putniņš un Vents Vīnbergs. Neklātienē balsojumā piedalījās arī žurnālistes Kristīne Budže un Ingrīda Drazdovska.

Šoreiz žūrijas dalībnieku uzmanība un izvēle lielā mērā sakrita ar lasītāju balsojumu. Vietu sadalījums gala trijniekā pat nav tik būtisks, jo katrs no šiem objektiem ir cita veida — gan mēroga, gan žanra un funkcijas ziņā, taču tie visi atrodas pietiekoši nozīmīgās vietās un to ietekme ir ievērojama.

2009.gada Bietes trijnieks

1. Ēkas Muitas ielā 1 un 1a

Pasūtītājs: SIA Jūrmalas celtniecība
Autori: projekta sākuma posmā atbildīgais projektētājs SIA ARD studija — Andris Bērziņš, Ilze Geca, 2009.gada izmaiņu projekts — atbildīgā projektētāja Ruta Boitmane.

Pieminekļu aizsardzības institūciju acu priekšā nojaucot vēsturisko, oriģinālo un autentisko divstāvu ēku Muitas ielā 1, tās vietā uzbūvēts biroju komplekss, ko raksturo apšaubāma arhitektoniskā kvalitāte. Vietas vēsturiskā aura, kas varēja kļūt par vērā ņemamu priekšrocību, ir degradēta. Nihilisms pret arhitektūru un vēsturi pašā pilsētas centrā. Ēkas demonstrē neizpratni par formu valodu un paviršību pret detaļām. Nehumāns, neizkopts zemes līmeņa labiekārtojums — pagalmā, ko aizņem autostāvvietas un transformatora būda, nav vietas cilvēkiem. Nepamet sajūta, ka projekts tapis pavirši, nedomājot ne par kontekstā iederīgām formām, ne materiāliem. Nevarīga arhitektūra, kas ne vien degradē apkārtējo vidi, bet arī neattaisno sevi iekštelpās. Tā kā komplekss ir arhitekta un liekulīgas pieminekļu aizsardzības un citu iestāžu sadarbības rezultāts, tad Biete attiecas arī uz valsts, pašvaldības institūcijām, kas šo darinājumu pieļāva.

2. Panorama Plaza iepirkšanās un biroju centrs

Pasūtītājs: SIA Latmes Building
Autori: Nams, Sergejs Ņikiforovs

Bietes aptaujai tika izvirzīta jaunākā ēka Panorama Plaza kompleksā — iepirkšanās un biroju centrs — tāpēc, ka dzīvojamās augstceltnes nav pabeigtas. Taču diskusijā lielākā daļa klātesošo atzina, ka ir grūti atdalīt šo ēku no pārējā kompleksa, kas atspoguļojās arī vērtējumā.

Reklāmās jaunā ēka dēvēta kā «moderna un izsmalcināta iepirkšanās un darījumu vieta», jaunā ēka ir vairāk nekā 200 m garš korpuss, kas dzīvojamo ēku kompleksu norobežo no apkārtnes, piešķirot pagalmiem atsvešinātības un «slēgto vārtu kopienas» (gated community) auru. Ēku mērogs un tēls ignorē gan vietu, gan iedzīvotāju mentalitāti, mēroga un proporciju izjūtu, sabojā Rīgas vizītkarti iebraucot no lidostas. Komplekss, kas pretendē uz to, ka vērsts uz āru, faktiski domāts tikai tiem, kas tur dzīvo.

3. Bastejkalna strautiņa kaskāde

Pasūtītājs: Rīgas pašvaldības aģentūras Rīgas dārzi un parki

Rekonstruējot vēsturisko Bastejkalna kaskādi, oriģinālais un neuzkrītošais veidojums iznīcināts, aizvietojot to ar vislielākā mērā bezgaumīgiem akmeņu krāvumiem. «Rekonstrukcija» tapusi bez projekta un to raksturo arī pilnīgs amatniecisko, māksliniecisko prasmju un izjūtas trūkums. Ar neatbilstošu būvniecības kvalitāti un izvēlētajiem materiāliem degradēta ainava un būtiska publiskā telpa pašā Rīgas centrā. Bezatbildīga un nekaunīga līdzekļu izšķērdēšana Rīgas publiskajā sejā, kas raksturo domes attieksmi pret publisko ārtelpu pilsētā. Aizvaino vai ikviena rīdzinieka estētiskās jūtas, darot kaunu pilsētai. Bez tam, ja pie vecā strautiņa varēja spēlēties bērni, tad pie šī viņus laist nedrīkst, jo krāvumu veido asu akmeņu kaudzes.

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
64 Komentāri
vecākie
jaunākie visvairāk skatītie
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
jtd

Šogad rādās būt izcilas bietes, iepriekšējās nobāl un izplēnē visumā …

gārnis

absolūti pelnīti

xxx

Jā, gudrīši – a kādas balvas viņi dalīs nedaceltajiem rēgiem Rīgas centrā, piemēram, būvbedrei Tērbatas/Dzirnavu/Barona kvartālā, pusrēgam Modern City Miera ielā , rēgam Miera/Tallinas stūrī, apturētajai būvei Z-towers un simtiem citu?

Tas viss viņiem ir ok, ja? Būtu labāk priecājušies, ka te kaut kas notiek, un ka krīzes gados kāds šajā valstī vēl iegulda kaut santīmu.

Bet tāda jau ir latvieša nožēlojamā daba – nolliet otru, tas nekas, ka svešu, ar samazgām un baudā skatīties, kas notiek tālāk.

gārnis

nečīksti, mūžīgi tās stroikas tur šitādas nepabeigtas nestāvēs. bet bietes gan paliks uz ilgu laiku!

tava mamma

Bet tāda jau ir latvieša nožēlojamā daba – nolliet otru, tas nekas, ka svešu, ar samazgām un baudā skatīties, kas notiek tālāk.

tvnets

Bet protams- viss, kas nav saualini un pozitīvi vai "Dejo ar zvaigzni" ir latvieša skaudīgā mentalitāte! Argumentēta kritika – tādas nemaz nav.

Tāda mīkstmiesīga pašaizsardzība

ausma skujiņ

Arī šim – BIETES konkursam nav skaidri vērtēšanas kritēriji. Nevar arī saprast kas pelnījis "apbalvojumu – projektētājs, realizētājs, īpašnieks vai saskaņotāji un celtniecības uzraugi. Kā tika noteikta un apstiprināta(?) žūrija?

Tas BASTEJKALNA gadījums ir īpašs! Tam vajadzētu atvēlēt vairākas BIETES un izvirzīt apspriešanai saņēmēju sarakstu.

andrejs ģelzis

-bez atbildes noteikti paliks jautājums- kāpēc LETAI sniegtajā informācijā par bietes balvām vienai balvai klāt ir pierakstīti arhitekti, bet citas ir palikušas anonīmas, labākajā gadījumā pierakstīts pilnīgi neko neizsakošs "nams". Un pēc būtības šie gadījumi un to izraisītās sekas nav salīdzināmas.

andrejs ģelzis

par "salīdzinājumu" gribēju teikt, ka gadījumā, kur minēti arhitekti "nodarījums" vienkāršam cilvēkam šodien ejot pa pilsētu varbūt pat nav pamanāms un cik man radies prieksstats par šo gadījumu- diez vai tas ir arhitektu "jaunrades" rezultāts, drīzāk rutīnas, izdzīvošanas darbs, kura priekšnoteikumus rada pasūtītājs veikli iesaistot izpildītājus, bet otrā gadījumā mēs redzam tipisku biznesa projektu, kurā tiek apzināti ignorēti jebkādi ideāli un labas arhitektūras principi nolūkā sekmīgi papildināt biroja budžetu. Un to dara cilvēki, kuriem arhitektu kopiena bija uzticējusi pārstāvēt savu lietu kopumā.

Tiesnesis

Manuprāt, A4D vajadzētu mazliet padomāt par atbildību un sekām, kuru ir uzņēmušies nest.

Prokurors

Paust kritisku viedokli par publiskā telpā izpildītām nejēdzībām ir ne tikai demokrātiskas sabiedrības locekļu tiesības, bet arī pienākums. Bezatbildības izpausme ir pasīva attieksme pret pilsētvides degradēšanu stulbuma vai alkatības virzītu projektu realizācijas rezultātā.

Punkyface

Tā īsti nevarēju atcerēties, kā Bastejkalns izskatījās manā bērnībā, bet atradu bildes un biju vēlreiz dikti pārsteigts. Kalnkaziņam garšo Lidiņa ņammas un viņš gribēja to bezgaumību tuvāk sev …

a.s.

Nekad neēsmu apjūsmojusi Bastejkalna mākslīgo strautu. Mani toties vienmēr uzrunā OZOLS, kas iet bojā arī šī strauta dēļ. Agrāk strauta gultne neesot bijusi pietiekami izolēta, tagad uz ozola saknēm uzguldīts ar akmeņiem apkrauts betona blāķis. Ozola saknes meklē risinājumu laužot asfaltēto ceļu, bet tām nepietiek spēka un zari kalst. Ko vajadzētu darīt? Varbūt ir jau par vēlu asfaltu ozola pakājē nomainīt?

Punkyface

pa asfaltu skrien asfalta bērneļi …

wiwiy

es pilnībā piekrītu-nevar aizlaist postā kokus.Ko mēs visi drīz elposim?!

u

ansis ARHIHITEKTS satiek ansi BIZBIZNESMENI….tie abi ceļu mēro uz pagastu mēmo

Artis Zvirgzdiņš

Par Bietes kritērijiem. Tādu vienu un stingri definētu kritēriju vismaz pagaidām nav. Bietes vēsture pagaidām nav diezko gara, balvas procedūra attīstās no gada uz gadu. Lasītāju balsojumā nemaz nav iespējams noteikt kritērijus, kas noteikuši katra balsotāja personisko izvēli. Žūrijas diskusijā gan šie katra personiskie uzstādījumi un kritēriji atklājas. Līdz ar to iznāk, ka Bietes kritēriji ir zināma kopuma – žurijas dalībnieku kritēriju apvienojums. Ko esmu centies vienmēr uzsvērt – Biete vis nav par neglītāko arhitektūru, bet daudz vairāk par tādu, kas degradē vidi un pilsēttelpu (vai pat atņem un iznīcina to). Rezultātā tapušais vērtējums ir kopsavilkums ievērtējot visu domas. Šoreiz… Lasīt vairāk »

andrejs

-Arti, tas kartupelis jau nav tik karsts, bet korekta un vienlīdzīga pieeja visiem nāktu par labu.

andrejs ģelzis

-es domāju, ka šoreiz ir izdarīta nepiedodama kļūda LETĀ publicējot relīzi tādu kā tā tur stāv.

Z tornis

Nezin kādēļ latviešiem ir raksturīgs tāds perfekcionisms arhitektūras lietās, tas redzams jau iebraucot Latvijas lidostā, ja to salīdzina ar Prāgas, Berlīnes u.t.t lidostām, liekas, ka latvieši ir vai nu riktīgi estēti, vai slimo ar kādu mazvērtības kompleksu. Nezinu vai kāds vācietis, francūzis vai polis šausmīgi iespringtu par visām šīm lietām, visu savās vietās saliek laiks. Parīzieši bija gatavi nolinčot Eifeli un projekts paredzēja šo torni visai drīz nojaukt. Protams iemūrēt laukakmeņus Rīgas centra parkā ir stulbums, bet vai tam vajag tērēt tik daudz enerģijas, lūk par ko ir jautājums.

andrejs

-es nezinu par kādām lietām un lidostām tu runā, es domāju tikai vienu- korektu informāciju presei, ar vienādām detaļām.

Z tornis

Jā, jā, mazliet pacepjos. Vienīgais ka informācija nekādi nevarēja būt korekta iesaistīto personu dēļ, un nenāktu par ļaunu protams pieminēt arī būvniekus, bet tad gan būtu nepatikšanas. Līdz ar to bietes balva ir tāda ātra ar pirkstu acī iebakstīšanas procedūra, no sērijas nedariet vairs tā. Bet šajos ekonomiskajos apstākļos, kad pasūtītājs sāks diktēt aizvien vairāk, redzēsim vēl ne tādus brīnumus.

I.Šteimanis

Var jau būt ka nekādas kļūdas nav bijis, bet gan apzināta autoru "reabilitācijas" kampaņa. Vēlāk vēl uzliks vēl uz kāda žurnāla vāka un ,skat, beigās informācijas laukā radītais vilnis būs izlīdzināts un pieklusināts.

I.Šteimanis

Līdzīgi kā notikās savulaik ar "cukurtrauku", pamanījās taču ielikt vēl žurnālā A10.

jtd

Cukurtrauks bija/ir ļoti diskutabls objekts, tas pats ar šīgada nominantiem stikla viesnīcu Elizabetes ielā un zināmā mērā Jelgavas kinoteātri. Taču šogad bietes ir izcilas (sorry par atkārtošanos). Būvnieki ir izpildītāji, ko rasējumos uzzīmē un saskaņo, to būvē, tāpēc stumdīt bumbas viņu lauciņā ir nekorekti. Biete pienākas pasūtītājam, autoram un pilsētbūvniecisko un daļēji arhitektonisko veidolu saskaņojošajām organizācijām (daļēji tāpēc, ka māksliniecisko brīvību neviens nav atcēlis, lai kā dažiem negribētos). Vispār jau paradoksāla situācija – pavisam nenozīmīgam un neko neiespaidojošam sīkobjektam būvvalde gatava saskaitīt visus komatus projektā, kamēr ik pa laikam Rīgas centrā, ieskaitot Vecrīgu, bietes top viena pakaļ otrai (klasika –… Lasīt vairāk »

lūk tā!

Piekrītu! un uzsveru, ka "cukurtrauks"ir diskutabls objekts, kas , tiešām, daļai sabiedrības izraisīja tādu vīpsnāšanu un daļai atkal ļoti patika – tā kā Šteimaņa kungs savu subjektīvo viedokli paturi pie sevis, jo es – vēl joprojām braucot no Eksporta ielas puses (un visām citām "pusēm "gar ēku ar mašīnu) – priecājos par atraktīvo ēku! Un novēlu – lai Tev izdodas radīt, ko labāku. Bietes galvenā doma – vismaz šoreiz – man ļoti patika – jo tika vērsta uzmanība uz paviršu attieksmi pret mantojumu, kultūras pieminekļiem, vidi un cilvēkiem – arī norādot uz arhitekta atbildību, kas šajos gadījumos izrādījās, kā bezatbildība… Lasīt vairāk »

I.Šteimanis

Redz tur jau tā lieta, ka Jūs braucat ap to māju ar mašīnu. Pa automašīnas logu skatoties ir grūti redzēt visu ēku kopumā, arī auto ātrums ir pārāk liels, lai to varētu pilnībā uztvert un izprast. (par šo varētu izvērst veselu tēmu – telpas uztvere sēžot aiz "barankas" un sēžot uz velosipēda…ātrumu atšķirība un tā +/-.) Piekrītu, ka atsevišķi fragmenti izskatās ļoti patīkami un kolorīti, no tuvplāna skatoties. Savukārt man bieži sanāk braukt ar velosipēdu pār Vanšu tiltu un redzēt šo ēkas apjomu kopumā un redzēt to kopējā Rīgas silueta kontekstā. Kā ar reizi šis gadījums man liekas kā pārāk… Lasīt vairāk »

I.Šteimanis

http://www.del…hp?id=24695043

tā, lūk!

….ja zinātu, cik reizes man jau Rīgā ir uzbraukusi mašīna, kad es braucu ar riteni…. Protams, Rīgā ar mašīnu nekur tālu nevar aizbraukt – tikai lidz tuvākam "korķim" 😀 …bet ēk ir interesanta (es nesaku – perfekta) Bildē redzamās 2 priekšplāna ēkas ir daudz mazāk OK!

no malas

muitas ielu manuprat szk projekteja vienu bridi?

kada vaina panoramai? gan jau tie kas tur ieksa sava noslegta pagalma aiz sienas dzivo priecajas ka pa pagalmu urlas nevazajas!

bastejkalna tece manuprat tada bijusi vienmer vismaz es ta garam ejot nemaz nemaniju ka tur kautkas butu mainijies, tapec nav vispar korekti vinu vertet.

nu ta kautka.

par valdemara ielu bieti varetu uz vkpai aiznest un kadam pa muti izsmeret!

tapat par vesturisko eku jelgava!

iedzivotajs

ludzu palidziet glabt jelgavas vesturisko arhitekturu!!!

vini jau noslepkavojusi kinoteatri nu taisas slepkavot baznicu!

apturiet to ideotismu!

http://www.jel…x.php?id=30961

vini to "risinajumu" taisas buvet! tur laikam kads zemnieks projekte!

loti butu velams lai redakcija to jautajumu nepalaistu pastece!

jelgavas nakamas paudzes bus jums pateicigas ja vismaz meginasiet glabt to vestures dalu kas jelgava vel ir glabjama!!!

jtd

Šogad rādās būt izcilas bietes, iepriekšējās nobāl un izplēnē visumā …

gārnis

absolūti pelnīti

xxx

Jā, gudrīši – a kādas balvas viņi dalīs nedaceltajiem rēgiem Rīgas centrā, piemēram, būvbedrei Tērbatas/Dzirnavu/Barona kvartālā, pusrēgam Modern City Miera ielā , rēgam Miera/Tallinas stūrī, apturētajai būvei Z-towers un simtiem citu?

Tas viss viņiem ir ok, ja? Būtu labāk priecājušies, ka te kaut kas notiek, un ka krīzes gados kāds šajā valstī vēl iegulda kaut santīmu.

Bet tāda jau ir latvieša nožēlojamā daba – nolliet otru, tas nekas, ka svešu, ar samazgām un baudā skatīties, kas notiek tālāk.

gārnis

nečīksti, mūžīgi tās stroikas tur šitādas nepabeigtas nestāvēs. bet bietes gan paliks uz ilgu laiku!

tava mamma

Bet tāda jau ir latvieša nožēlojamā daba – nolliet otru, tas nekas, ka svešu, ar samazgām un baudā skatīties, kas notiek tālāk.

tvnets

Bet protams- viss, kas nav saualini un pozitīvi vai "Dejo ar zvaigzni" ir latvieša skaudīgā mentalitāte! Argumentēta kritika – tādas nemaz nav.

Tāda mīkstmiesīga pašaizsardzība

ausma skujiņ

Arī šim – BIETES konkursam nav skaidri vērtēšanas kritēriji. Nevar arī saprast kas pelnījis "apbalvojumu – projektētājs, realizētājs, īpašnieks vai saskaņotāji un celtniecības uzraugi. Kā tika noteikta un apstiprināta(?) žūrija?

Tas BASTEJKALNA gadījums ir īpašs! Tam vajadzētu atvēlēt vairākas BIETES un izvirzīt apspriešanai saņēmēju sarakstu.

andrejs ģelzis

-bez atbildes noteikti paliks jautājums- kāpēc LETAI sniegtajā informācijā par bietes balvām vienai balvai klāt ir pierakstīti arhitekti, bet citas ir palikušas anonīmas, labākajā gadījumā pierakstīts pilnīgi neko neizsakošs "nams". Un pēc būtības šie gadījumi un to izraisītās sekas nav salīdzināmas.

andrejs ģelzis

par "salīdzinājumu" gribēju teikt, ka gadījumā, kur minēti arhitekti "nodarījums" vienkāršam cilvēkam šodien ejot pa pilsētu varbūt pat nav pamanāms un cik man radies prieksstats par šo gadījumu- diez vai tas ir arhitektu "jaunrades" rezultāts, drīzāk rutīnas, izdzīvošanas darbs, kura priekšnoteikumus rada pasūtītājs veikli iesaistot izpildītājus, bet otrā gadījumā mēs redzam tipisku biznesa projektu, kurā tiek apzināti ignorēti jebkādi ideāli un labas arhitektūras principi nolūkā sekmīgi papildināt biroja budžetu. Un to dara cilvēki, kuriem arhitektu kopiena bija uzticējusi pārstāvēt savu lietu kopumā.

Tiesnesis

Manuprāt, A4D vajadzētu mazliet padomāt par atbildību un sekām, kuru ir uzņēmušies nest.

Prokurors

Paust kritisku viedokli par publiskā telpā izpildītām nejēdzībām ir ne tikai demokrātiskas sabiedrības locekļu tiesības, bet arī pienākums. Bezatbildības izpausme ir pasīva attieksme pret pilsētvides degradēšanu stulbuma vai alkatības virzītu projektu realizācijas rezultātā.

Punkyface

Tā īsti nevarēju atcerēties, kā Bastejkalns izskatījās manā bērnībā, bet atradu bildes un biju vēlreiz dikti pārsteigts. Kalnkaziņam garšo Lidiņa ņammas un viņš gribēja to bezgaumību tuvāk sev …

a.s.

Nekad neēsmu apjūsmojusi Bastejkalna mākslīgo strautu. Mani toties vienmēr uzrunā OZOLS, kas iet bojā arī šī strauta dēļ. Agrāk strauta gultne neesot bijusi pietiekami izolēta, tagad uz ozola saknēm uzguldīts ar akmeņiem apkrauts betona blāķis. Ozola saknes meklē risinājumu laužot asfaltēto ceļu, bet tām nepietiek spēka un zari kalst. Ko vajadzētu darīt? Varbūt ir jau par vēlu asfaltu ozola pakājē nomainīt?

Punkyface

pa asfaltu skrien asfalta bērneļi …

wiwiy

es pilnībā piekrītu-nevar aizlaist postā kokus.Ko mēs visi drīz elposim?!

u

ansis ARHIHITEKTS satiek ansi BIZBIZNESMENI….tie abi ceļu mēro uz pagastu mēmo

Artis Zvirgzdiņš

Par Bietes kritērijiem. Tādu vienu un stingri definētu kritēriju vismaz pagaidām nav. Bietes vēsture pagaidām nav diezko gara, balvas procedūra attīstās no gada uz gadu. Lasītāju balsojumā nemaz nav iespējams noteikt kritērijus, kas noteikuši katra balsotāja personisko izvēli. Žūrijas diskusijā gan šie katra personiskie uzstādījumi un kritēriji atklājas. Līdz ar to iznāk, ka Bietes kritēriji ir zināma kopuma – žurijas dalībnieku kritēriju apvienojums. Ko esmu centies vienmēr uzsvērt – Biete vis nav par neglītāko arhitektūru, bet daudz vairāk par tādu, kas degradē vidi un pilsēttelpu (vai pat atņem un iznīcina to). Rezultātā tapušais vērtējums ir kopsavilkums ievērtējot visu domas. Šoreiz… Lasīt vairāk »

andrejs

-Arti, tas kartupelis jau nav tik karsts, bet korekta un vienlīdzīga pieeja visiem nāktu par labu.

Andis Sīlis

Cik zinu Artis aicināja Nama un pārējo kandidātu pārstāvjus uz Bietes diskusiju. Sergejs atrunājās ar laika trūkumu, Bērziņš ar to, ka nemaz neesot piedalījies projekta realizācijā, Kalnkaziņš vispār nav autors… Tāpēc arī info par autorību un darinājumu dīvaino paskatu ir tik vien cik sagrabinama no oficiāliem avotiem..

andrejs ģelzis

-es domāju, ka šoreiz ir izdarīta nepiedodama kļūda LETĀ publicējot relīzi tādu kā tā tur stāv.

Z tornis

Nezin kādēļ latviešiem ir raksturīgs tāds perfekcionisms arhitektūras lietās, tas redzams jau iebraucot Latvijas lidostā, ja to salīdzina ar Prāgas, Berlīnes u.t.t lidostām, liekas, ka latvieši ir vai nu riktīgi estēti, vai slimo ar kādu mazvērtības kompleksu. Nezinu vai kāds vācietis, francūzis vai polis šausmīgi iespringtu par visām šīm lietām, visu savās vietās saliek laiks. Parīzieši bija gatavi nolinčot Eifeli un projekts paredzēja šo torni visai drīz nojaukt. Protams iemūrēt laukakmeņus Rīgas centra parkā ir stulbums, bet vai tam vajag tērēt tik daudz enerģijas, lūk par ko ir jautājums.

andrejs

-es nezinu par kādām lietām un lidostām tu runā, es domāju tikai vienu- korektu informāciju presei, ar vienādām detaļām.

Z tornis

Jā, jā, mazliet pacepjos. Vienīgais ka informācija nekādi nevarēja būt korekta iesaistīto personu dēļ, un nenāktu par ļaunu protams pieminēt arī būvniekus, bet tad gan būtu nepatikšanas. Līdz ar to bietes balva ir tāda ātra ar pirkstu acī iebakstīšanas procedūra, no sērijas nedariet vairs tā. Bet šajos ekonomiskajos apstākļos, kad pasūtītājs sāks diktēt aizvien vairāk, redzēsim vēl ne tādus brīnumus.

no malas

muitas ielu manuprat szk projekteja vienu bridi?

kada vaina panoramai? gan jau tie kas tur ieksa sava noslegta pagalma aiz sienas dzivo priecajas ka pa pagalmu urlas nevazajas!

bastejkalna tece manuprat tada bijusi vienmer vismaz es ta garam ejot nemaz nemaniju ka tur kautkas butu mainijies, tapec nav vispar korekti vinu vertet.

nu ta kautka.

par valdemara ielu bieti varetu uz vkpai aiznest un kadam pa muti izsmeret!

tapat par vesturisko eku jelgava!

iedzivotajs

ludzu palidziet glabt jelgavas vesturisko arhitekturu!!!

vini jau noslepkavojusi kinoteatri nu taisas slepkavot baznicu!

apturiet to ideotismu!

http://www.jel…x.php?id=30961

vini to "risinajumu" taisas buvet! tur laikam kads zemnieks projekte!

loti butu velams lai redakcija to jautajumu nepalaistu pastece!

jelgavas nakamas paudzes bus jums pateicigas ja vismaz meginasiet glabt to vestures dalu kas jelgava vel ir glabjama!!!

I.Šteimanis

Var jau būt ka nekādas kļūdas nav bijis, bet gan apzināta autoru "reabilitācijas" kampaņa. Vēlāk vēl uzliks vēl uz kāda žurnāla vāka un ,skat, beigās informācijas laukā radītais vilnis būs izlīdzināts un pieklusināts.

I.Šteimanis

Līdzīgi kā notikās savulaik ar "cukurtrauku", pamanījās taču ielikt vēl žurnālā A10.

jtd

Cukurtrauks bija/ir ļoti diskutabls objekts, tas pats ar šīgada nominantiem stikla viesnīcu Elizabetes ielā un zināmā mērā Jelgavas kinoteātri. Taču šogad bietes ir izcilas (sorry par atkārtošanos). Būvnieki ir izpildītāji, ko rasējumos uzzīmē un saskaņo, to būvē, tāpēc stumdīt bumbas viņu lauciņā ir nekorekti. Biete pienākas pasūtītājam, autoram un pilsētbūvniecisko un daļēji arhitektonisko veidolu saskaņojošajām organizācijām (daļēji tāpēc, ka māksliniecisko brīvību neviens nav atcēlis, lai kā dažiem negribētos). Vispār jau paradoksāla situācija – pavisam nenozīmīgam un neko neiespaidojošam sīkobjektam būvvalde gatava saskaitīt visus komatus projektā, kamēr ik pa laikam Rīgas centrā, ieskaitot Vecrīgu, bietes top viena pakaļ otrai (klasika –… Lasīt vairāk »

lūk tā!

Piekrītu! un uzsveru, ka "cukurtrauks"ir diskutabls objekts, kas , tiešām, daļai sabiedrības izraisīja tādu vīpsnāšanu un daļai atkal ļoti patika – tā kā Šteimaņa kungs savu subjektīvo viedokli paturi pie sevis, jo es – vēl joprojām braucot no Eksporta ielas puses (un visām citām "pusēm "gar ēku ar mašīnu) – priecājos par atraktīvo ēku! Un novēlu – lai Tev izdodas radīt, ko labāku. Bietes galvenā doma – vismaz šoreiz – man ļoti patika – jo tika vērsta uzmanība uz paviršu attieksmi pret mantojumu, kultūras pieminekļiem, vidi un cilvēkiem – arī norādot uz arhitekta atbildību, kas šajos gadījumos izrādījās, kā bezatbildība… Lasīt vairāk »

I.Šteimanis

Redz tur jau tā lieta, ka Jūs braucat ap to māju ar mašīnu. Pa automašīnas logu skatoties ir grūti redzēt visu ēku kopumā, arī auto ātrums ir pārāk liels, lai to varētu pilnībā uztvert un izprast. (par šo varētu izvērst veselu tēmu – telpas uztvere sēžot aiz "barankas" un sēžot uz velosipēda…ātrumu atšķirība un tā +/-.) Piekrītu, ka atsevišķi fragmenti izskatās ļoti patīkami un kolorīti, no tuvplāna skatoties. Savukārt man bieži sanāk braukt ar velosipēdu pār Vanšu tiltu un redzēt šo ēkas apjomu kopumā un redzēt to kopējā Rīgas silueta kontekstā. Kā ar reizi šis gadījums man liekas kā pārāk… Lasīt vairāk »

I.Šteimanis

http://www.del…hp?id=24695043

tā, lūk!

….ja zinātu, cik reizes man jau Rīgā ir uzbraukusi mašīna, kad es braucu ar riteni…. Protams, Rīgā ar mašīnu nekur tālu nevar aizbraukt – tikai lidz tuvākam "korķim" 😀 …bet ēk ir interesanta (es nesaku – perfekta) Bildē redzamās 2 priekšplāna ēkas ir daudz mazāk OK!

64
0
Lūdzu, komentējietx