Labāk vēlāk nekā nekad

Labāk vēlāk nekā nekad — Saldus novada pašvaldība pēc trim gadiem atzinusi nepamatotu diskvalifikāciju metu konkursā  Saldus mākslas un mūzikas skolas ēkai un atvainojas arhitektiem.

<<Saldus novada pašvaldība [07/06/2010 15:41]
Saldus novada pašvaldība paziņo, ka Saldus rajona padomes izsludinātajā arhitektūras metu konkursā par Saldus mākslas skolas un Saldus mūzikas skolas jaunās ēkas Saldū, Avotu ielā, arhitektonisko risinājumu, konkursa žūrija 2007. gada 17. jūlijā pieņēma nepamatotu lēmumu par SIA „F.L. Tadao & Lukševics” iesniegtā meta „Ze Lait” noraidīšanu un atvainojas SIA „F.L. Tadao & Lukševics” un arhitektam Uldim Lukševicam personīgi par viņam nodarīto morālo kaitējumu.>> (A4D sludinājumos un avīzē Diena)

Ērikam Ķiģelim savulaik bija dziesma ar vārdiem – trīs gadi pagājuši, kas tur tik smagi kāsē -, šajā gadījumā tā ir Saldus novada pašvaldība, kas pēc trīs gadus ilguša tiesas procesa ir saņēmusies atzīt savu un uzaicināto žurijas komisijas locekļu kļūdu, neuzmanību vai negribēšanu iedziļināties. Ja es nemaldos, tad tas ir pirmais gadījums mūsu valsts vēsturē, kad tiesas procesā ir pierādīts fakts, ka arhitektūras konkursa dalībnieks ir diskvalificēts nepamatoti. Parasti tas beidzas ar nelielu burkšķēšanu un samierināšanos. Šajā gadījumā mūsu mērķis nebija nostāties pret MADEs projektu, kas ir ok, bet pret leiputrijas laiku žūrijām, kas bieži vien darbus vērtēja sasteigti, neprofesionāli un pieļaujot kļūdas.

Lai arī taisnības meklēšanas process sastāv no vieniem izdevumiem, es ceru, ka šis precedents vēl kādu iedrošinās pret netaisnību neturēt muti un, iespējams, ka tādā veidā nākotnē mēs tiksim pie profesionālākām arhitektūras konkursu žūrijām. (pārlasot uzraxtīto nomainīju “profesionālām” pret “profesionālākām”)

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
Grende

Nu re precedents deguna galā, domāju, ka tagad jāsaņemās Jūrmalas kultūras mauzoleja konkursa dalībniekiem

A4D

nezinu sīkāk nianses – kas un kā – bet labi, ka ir tāds precedents. malači!!

kāpēc labi? jo šādi procesi jebkurā gdījumā ir vērsti uz pušu atbildības (atbildīguma) palielināšanos, kā rezultāts – arī uz pastāvošās konkursu prakses sakārtošanos. bet tur darāmā, ui cik daudz…

...

Kad divas taisnības saduras, patiesība vienmēr iespraucas pa vidu un īstenība visu nostāda pie vietas:)

shivaree

labi gartāvokli pacēla ! apsveiciens !

D.

Saldus dome ir izcili neviesmīlīga, nekorekta un nejauka, zinu no personīgās pieredzes, tā kā ļoti labi, ka process notika līdz galam!

Miķelis

Vai iegūtais rezultāts bija ieguldītās naudas vērts, vai tika aiskarts arhitektu gods un tādēļ tāda ņemšanās? Kas to visu vairs šodien atceras, kam tas viss ir svarīgs šodien lieso gadu kulminācijas brīdī?

0
Lūdzu, komentējietx