Vai Porcshe klases apbūves komplekss Rīgā?

28.novembrī Rīgas autosalonā Porcshe tika izrādīts projekts dzīvojamo un darījumu ēku kompleksam Otium Daugavas krastā, Lakstīgalu pussalā, Rīgā, kurš piedāvā Latvijā nebijušu arhitektonisko risinājumu — daudzdzīvokļu māju ar auto liftiem un katrā dzīvoklī iebūvētu terasi automašīnas novietošanai.

«Nosaukums Otium latīņu valodā nozīmē vaļas brīdi, atpūtu, brīvo laiku. Tas akcentē šā projekta koncepcijas pamatvērtību — jaunu dzīves kvalitāti tiešā ūdens tuvumā — mūsdienīgu un tehnokrātisku vidi,» ziņo nekustamo īpašumu uzņēmuma Immostate valdes priekšsēdētājs Vestards Rozenbergs.

Otium projekta izstrādē ņemta vērā Eiropas mūsdienu pilsētbūvniecības pieredze, kad vēsturiski industriālas ūdensmalu teritorijas transformē par augstvērtīgu dzīvojamo un darījumu vidi. Projekta filozofiju noteikusi atrašanās vieta pie Daugavas, kas vēl pagājušā gadsimta sākumā bija Lakstīgalu sala un kur vēlāk attīstījās RER rūpnīcas teritorija.

«Ēku apbūves komplekss Uriekstes ielā 4 plānots teritorijā, kura pēdējās desmitgadēs attīstījusies haotiski un šobrīd raksturojama kā industriāla un pietiekami dinamiska, tomēr atsevišķi zemes gabali, tai skaitā apskatāmais, šobrīd uzskatāmi par degradētām un pamestām teritorijām.

Lakstīgalu pussala satur lielpilsētai ekskluzīvas vērtības — dabu un krasta ainavu, kuras atrodas tikai desmit minūšu brauciena attālumā no pilsētas centra. Arhitekta uzdevums bija izmantot vietu, formu, funkciju un materiālus, lai papildinātu esošās vērtības ar  jaunām — pašos objektos. Rezultātā Sarkandaugavas krastā radīts pilnīgi jauna tipa dzīvojamo ēku apjoms ar auto liftiem un plānojumu, kas dod dzīvokļiem ekskluzīvas iespējas — piebraukt ar automašīnu pie katra dzīvokļa un no auto novietnes, kas atrodas uz terases, ieiet tieši dzīvojamā telpā. Pats automobilis arī kļūst par interjera elementu, turklāt «garāžā» varēs izvietot motociklus, vējdēļus un citus aktīva dzīvesveida piederumus, jo tos ir ērti ievest ar auto.

Cilvēks ar konkrētu lietu izvēli norāda savu piederību pie kādas interešu vai sociālās grupas. Šīs dzīvojamās ēkas klienti visdrīzāk būs ar aktīvu dzīvesveidu, sportiski, ātrumu mīloši. Ēkai pie Sarkandaugavas plānotas arī laivu / motorlaivu piestātnes.

Dzīvojamo ēku kompleksu gar Uriekstes ielu veido pieci apjomi, kuri savienoti ar «sienu» — telpisku metāla konstrukciju, kas dzīvojamo vidi noslēpj no ielas, pasargā no tās trokšņa un veido iekšpagalmus.

Apbūvējamajā teritorijā tiks plānota arī otrā kārta — biroju komplekss, kurā paredzētas arī sabiedriskās funkcijas — bērnudārzs, sabiedriskā ēdināšana un citi pakalpojumi. Izņemot dzīvojamo kompleksu, kur automašīnu novietošana paredzēta pie dzīvokļiem, visas autostāvvietas izvietotas pazemē,» stāsta projekta arhitekte Diāna Zalāne.

Otium divas kārtas:

Dzīvojamo ēku pagalmus ar samazinātu autotransporta klātbūtni kā vērtīgu atzīmē Rīgas vicemērs Andris Ārgalis. Par gluži jaunu un arī automašīnām pievilcīgu projektu Otium atzīst Porsche izplatītājs Baltijas valstīs un atbalsta tā būvniecību, piedāvājot Otium Loft ēkas dzīvokļu pircēju izlozei jaunākā modeļa Porsche auto.

Otium attīstības gaita:

  • Otium House — saskaņots tehniskais projekts, celtniecības sākums — 2008.gada marts
  • Otium Loft — tehniskā projekta izstrāde, celtniecības sākums — 2008.gada vasara
  • Otium Office — skiču projekta izstrāde

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx