Arhiblogs 082 — studentiem un ne tikai

Ievērojamu arhitektu lekcijas, arhitektūras grafika iedvesmai un  portfolio veidošanas noslēpumi — par godu jaunā mācību gada sākumam.

Pasaules spožo arhitektu lekcijas Latvijā ir retums, bet pēdējā laikā vairākas ārzemju augstskolas publicē lekciju videoierakstus savās mājaslapās. Londonas Architectural Association Pītera Kuka, Visentes Gualāra , Stena Alena un daudzu citu ievērojamo arhitektu lekcijas. Harvarda universitātes Dizaina skolā  ir pieejamas konferences Ecological Urbanism lekciju ieraksti, var skatīties on-line režīmā, gan bezmaksas lejupielādējot no iTunes Store mediju veikala. Starp runātājiem bija Rems Kolhāss, Andrea Brandzi un citi. Nesen Nīdelandes Arhitektūras institūtā (NAi) notikušās darbnīcas Architecture of Knowledge prezentācijas ir atrodamas šeit, kā arī institutā notikušo lekciju un interviju videoieraksti.

Dāņu arhitektu biroja CEBRA arhitekts Mikels Frosts ir izveidojis savu zīmējumu blogu — CEBRA_toons. Šie zīmējumi top tad, kad projekts jau ir pabeigts, un tie attēlo visa projekta ideju vienā A4 lapā. Ja jums nav izdevies apmeklēt BIG izstādi Yes is More, šeit ir pieejamas 360 grādu lielas izšķirtspējas izstādes interjera panorāmas. Nākotnes Pastorāles ir amerikāņu režisora un grafiskā dizainera Neitena Fraisa iedvesmojošo  ilustrāciju sērija, kuri reprezentē iespējamo mūsdienu pilsētu stāvokli nākotnē. Māksla pilsētplānotājiem — labs raksts par to, kā urbānisms un mūsdienu pilsētu problēmas atspoguļojas vizuālajā mākslā.

Arhitektūras studentiem un arhitektiem ar diplomu bieži vien nācies sastapties ar savu darbu apkopošanas un reprezentēšanas nepieciešamību. Archinect piedāvā dažus padomus portfolio veidošanai atkarībā no vēlamā darbības virziena.

21.septembrī Londonā notiks konference un izstāde Digital Architecture: Passages Through Hinterlands, pilna programma šeit. Paralēli konferencei notiks izstāde Digital Hinterlands, kur tiks izstādīti labākie darbi no vairākām britu arhitektūras skolām. Izstāde parāda, kādas jaunas iespējas sniedz digitālais dizains telpas veidošanai un analīzei.

 

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
4 Komentāri
vecākie
jaunākie visvairāk skatītie
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
niance

fein : ) !

*L.

noderēs! 🙂

niance

fein : ) !

*L.

noderēs! 🙂

4
0
Lūdzu, komentējietx