Jaunceltā viesnīca 11. novembra krastmalā, kas tapusi pēc 2016. gadā konkursā uzvarējušā projekta, ienes dzīvību panīkušajā Vecrīgas dienviddaļā, un kopā ar agrāk celto blakusesošo lielo dzīvokļu namu kādreizējās Varavīksnes pirts vietā veido “jauno vecpilsētu”, — centienus šodienīgi interpretēt Vecrīgas vides raksturu, tomēr nākot ar citu mērogu un intensitāti. Jaunā kvartāla formu un tēlu ietekmējušas arī prasības atjaunot zudošo Trauksmes ieliņu gar kādreizējo pilsētas aizsargmūri un paša mūra atlieku fragments, kas iekļauts un eksponēts viesnīcas sienā.
Wellton Riverside SPA Hotel
Viesnīcas komplekss noslēdz Vecrīgas apbūves fronti pret 11. novembra krastmalu, veidojot kvartālu starp Mārstaļu un Minsterejas ielu, ietverot arī kādreizējajam pilsētas aizsargmūrim pieguļošo Trauksmes ielu. Atrodoties blakus satiksmes ziņā intensīvajai krastmalai, ēkas galvenā fasāde veidota kā dubulta stiklotu fasāžu sistēma, kas kalpo kā skaņas izolācija un piešķir ēkai reprezentablu izteiksmīgumu, ko izceļ arī fasāžu izgaismojuma risinājums.
Savukārt sānu un aizmugures fasādes tiecas vairāk sasaukties ar vecpilsētas raksturu, pasvītrojot daudzslāņainību un daudzveidību gan lietoto materiālu, gan silueta ziņā. Pirmā stāva stikla vitrīnu risinājums pret visām ielām ar maksimālu caurspīdīgumu un uzsvērtu plastiku izceļ ēku publisko pieejamību, daudzšķautņainie vitrīnu savērsumi veido atstarojumus no visdažādākajiem rakursiem, ļaujot garāmgājējam tajos redzēt arī savu atspulgu uz dažādu Daugavas un pilsētas panorāmas skatu fona.
Kā zināms, vēsturiski šī bija vieta, kur Daugavā ietecēja Rīdzenes upe un atradās viduslaiku nocietinājumu sistēmas stūris ar Mārstaļu torni, — vienu no lielākajām Rīgas aizsargmūra izbūvēm. Līdz mūsdienām virszemē, ārtelpā bija saglabājies tikai neliels nocietinājumu mūra fragments, kas bija uz sabrukšanas robežas. Projekta attīstības gaitā, 2016. gadā tika veikti arheoloģiskie izrakumi, gan gruntsgabalos, gan ielas zonā, kas atklāja Mārstaļu torņa pamatus zem 11. novembra krastmalas brauktuves. Pēc arheoloģiskās izpētes vēsturiskā aizsargmūra fragments ir restaurēts un iekļauts jaunceltās viesnīcas ārsienā, eksponējot to gan ārtelpā, gan iekštelpā – apskatāms restorāna interjerā. Daļa no izrakumu laikā atklātā aizsargmūra fragmenta — pieslēgums pie bijušā Mārstaļu torņa ir restaurēta un eksponēta pagraba līmenī zem atjaunotās Trauksmes ielas daļas. Savukārt ieliņas segumā uzskatāmi ar sarkanu bruģakmeni iezīmēta vēsturiskā aizsargmūra kontūra.
Adrese: 11. novembra krastmala 33, Mārstaļu iela 32, Minsterejas iela
Pasūtītājs: MV Hotels
Arhitekti:
PALAST ARCHITEKTS — Juris Bērziņš, Normunds Zitmanis
DR ARHITEKTI — Dāvids Rubins
Mārstaļu ielas ēka — LEGZDINŠ UN PARTNERI
piedaloties arh. Aleksandram Kurpniekam, ainavu arhitektei Martai Tabakai
Interjeri: PALAST ARCHITEKTS (Lolita Onckule-Bērziņa, Ieva Pelša), DR ARHITEKTI (Dāvids Rubins, Aleksandrs Kurpnieks), ANNVIL, DI STUDIO, MALUS ARHITEKTI
Būvkonstrukciju projektēšana: PBR
Projekts: 2013—2015
Nodots ekspluatācijā: 2018
Kopējā platība: 10 740 m²
Numuru skaits: 222
Stāvu skaits: 8 + pagrabstāvs
Šis velarvien ir vecrīgas tukšais gals.. Atslēgas uz to ir nozagtas, viens no zagļiem ir skaļais transporta koridors. Šis mezgls, kur burtiski samezglojas visss kas vien iespējams, rada troksni… padara šo vietu… mazinteresantu nejaušiem gājējiem… Skats gan no viesnīcas ir lielisks!