Torņakalns — Giencke & Company

Satiksme caur konkursa teritoriju nogādā cilvēkus jaunā centra vidū jeb «vēderā» vai cauri tam, neatdalot tā pilsētas funkcijas. Apmeklētāji to šķērso pa augšu vai apakšu un vizuāli piedzīvo to kā atšķirīgu ātruma formu, kā dinamisku nevis dezorganizējošu elementu.

«Vēders» ir pilsētniecisks žests, kas sniedz iespaidu par iekšēju ainavu ar taisnstūriem dažādos līmeņos un gaismas atvērumiem uz augšu un uz sāniem. No «vēdera» var piekļūt visām pilsētas funkcijām.

Pilns koncepcijas teksts

Žūrijas vērtējums:

Gigantiska celtne vienmēr ir intriģējoša kā koncepcija un bieži arī ļoti izdevīgs risinājums attīstot pilsētas teritoriju. Šis ir radikāls piedāvājums, kas drīzāk atgādina stratēģiju modernas pilsētvides izveidei, nevis projektu jeb veidu, kā organizēt procesu nezināmas nākotnes virzienā.

Telpiskais plānojums pēc savas koncepcijas ir dominējošs, bet jauni pilsētvides elementi, aizraujoši ārējās telpas risinājumi starp ēkām un spriedze telpiskajā izkārtojumā ir pateicīga vide projektētāju eksperimentiem, kas varētu piedāvāt bezgalīgas vizuālās uztveres un funkcionālā plānojuma iespējas. Piedāvājums ir iedvesmojošs ieguldījums diskusijā par urbānismu.

Neraugoties uz jebkādiem arhitektoniskajiem vai plānošanas apsvērumiem, jaunajam Rīgas centram ir jābūt uzceļamam un realizējam pakāpeniski, kārtās. To nav iespējams izdarīt, būvējot gigantisku un ļoti dārgu celtni, kā pēdējo desmitgadu laikā to rāda piemēri ekonomiski vairāk attīstītākās valstīs.

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx