Kā pēdējais cirka konkursa projektu sērijā — visatraktīvākais, poētiskākais un rotaļīgākais priekšlikums tieši pieejas un pasnieguma ziņā, kura autori ir Toronto bāzētais birojs OFFICE OF ADRIAN PHIFFER.
Tas ir neparasti un fascinējoši, ieraudzīt pilsētas centrā pastāvīgi iekļautu tādu nomadisku institūciju kā cirks. Parasti cirks ir pagaidu būves, uzceltas kaut kur pilsētas malā. Aiz bailēm tas tiek turēts nomalē. Cirks nes sev līdzi citu realitāti, ko iespējams pieļaut tikai uz īsu laika brīdi. Tas ir tā, it kā būtu bīstami atļaut tā klātbūtni pārāk ilgi, it kā tas varētu samaitāt pastāvošās pilsētas formas empīrisko un monotono realitāti. Tas liek uzdot jautājumu: kas tā ir par pilsētu, kas savas struktūras pašā centrā pieņem cirku? Tā varētu būt tikai tāda pilsēta, kas vienmēr ir gatava paplašināt savu realitāšu kolekciju, pilsētu ar pārliecību, pilsētu, kas atvērta jaunajam. Rīga ir tāda pilsēta.
Arhitektam novecojot vai kā mēdz teikt – iegūstot briedumu – priekšplānā izvirzās “status quo” noturēšanas jautājums: jāmaksā kredīts, līzings, laikā birojā jāizmaksā algas, jāsamaksā nodokļi utt.. Sabiedrība no arhitekta sagaida, ka tas rīkosies savu iemīto taku robežās. Šajā brīdī sākās atkārtošanās, zūd radošā dzīves komponente un priekšplānā izvirzās pavisam citi jautājumi.
Šis darbs pierāda, ka var domāt svaigi, brīvi un radoši. Ka nav līdz nanometram jānoslīpē vizualizācijas, plāni. Ka arhitektūra tas ir arī prieks, smiekli, krāsu ņirboņa un bauda mūsu redzes nervam. Paldies autoriem!!! Tas bija svaiga gaisa malks!!!
Vai bildes arī ir jeb es tikai tās neredzu (atrodas kādā mana datora drošības sistēmas aizliegtā avotā)?
rietumu pasaule skices ar roku, maketu foto ir diezgan izplatiti, jo vizualizacijas ir loti dargs pakalpojums un parasti augstas kvalitates vizualizacijas tiek veidotas velaka projekta stadija, ja vien tas nav kads lielaks konkurss.
OFFICE OF ADRIAN PHIFFER un LAAGA/ALPS/MCCAN atzimejas ar interesantu projekta prezentaciju. Malaci!